|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 21:35:46   
Janeja
Ja, danes imamo tišino u hiši ... pa nismo nič skregani. user posted image
Brez predhodnih znakov sem se danes zbudila brez glasu - ne pretiravam, samo šepetam lahko in to traja že cel dan.
Ima tole sicer svoje prednosti: v službi npr. sem nardila več kot prej cel teden skupi, ker mi niso mogli nobenih telefonov vezat. user posted image
Samo zdaj doma, mi pa ni več zanimivo, da se še pogovarjat ne morem user posted image . Pa še Jan ima jutri rojstni dan in bomo imeli polno hišo ljudi na fešti. NUJNO RABIM GLAS! Vsaj do jutri popoldne mora prit nazaj.

Mal sem že iskala po netu in do zdaj sem pila kalcij, ližem Angal, propolis, pijem žajbljev čaj, trenutno se mi hladi prežgan sladkor z mlekom in žajbljem,... Še kakšna ideja. Bom čist vse probala. Ni vrag, da vse skup ne bi pomagalo. user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 21:46:49   
Jančika_
Boga. Poleg tega, kar si napisala, nimam čisto nobene druge ideje. Držim pesti, da boš jutri OK.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 21:47:10   
Jančika_
Aja, evo, kaj pa kakšne inhalacije?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 22:00:32   
Janeja
Grem probat še inhalacije. To še nisem. Kakšne pa - kamilične, žajbelj, ali samo paro? 

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 22:02:36   
Volga
jaz ti na vse to rečem en leden mrzu pir, pa da vidiš...če g amaš, seveda. pomaga pa.  

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 22:04:38   
Janeja
Ne se zaj... Volga, to so resne zadeve, če ne moreš govorit. Mi gre že na živce, ker moji doma odkrito uživajo v tišini. user posted image

Mrzu pir pa imam, seveda. Samo po mojem bo to tišino u bajti samo podaljšalo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 22:16:08   
Arwenko
Islamint pastile, edine ki so meni pomagale takrat ko se mi je to zgodilo.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 22:33:49   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

jaz ti na vse to rečem en leden mrzu pir, pa da vidiš...če g amaš, seveda. pomaga pa.  

A bi jo rada napila?????user posted image user posted image user posted image  ker en zihr ne bo dost!

_____________________________

So what....

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 22:36:32   
Onasiss
Drugače pa garantirano pomagajo GRANOBIL pastile.
 
Sluznico ustne votline in žrela obdajo z zaščitnim filmom in olajšajo simptom suhih ust, ki ga pogosto občutijo govorci, pevci in igralci.
Zaradi zaščitne plasti, ki jo naredijo sestavine pastil, pastile varujejo dlesni ter sluznico ust in žrela.

user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
4.9.2009 22:37:22   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Grem probat še inhalacije. To še nisem. Kakšne pa - kamilične, žajbelj, ali samo paro? 

Probaj vse, kaj se boš šparalauser posted image . Glavna je itak para po moje.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
5.9.2009 7:46:56   
morje10
Zaradi mojega poklica (učiteljica) se mi najmanj 1x letno to zgodi in res nisem probala nikoli mrzlega piva, toda drugače pomaga le biti tiho, če pa že kaj govoriš ne govori potiho, ampak normalno. Torej ne šepetaj, ker bo še huje. Kalcij lahko pomaga, drugače, pa čimveč toplih napitkov in inhalacije, saj se mora vnetje pozdraviti. Veliko sreče!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
5.9.2009 8:19:19   
mika
mOJ mož je tudi učitelj in kadar mu začne zmanjkovati glasu vzame Granobil pastile. Drugače pa pomagajo tudi šumeče kalcijeve tablete. Moja sestra je kot otrok bila velikokrat hripava, zato ji je zdravnica priporočala le te.

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
5.9.2009 8:25:12   
Ajda A
Jaz sem že cel teden brez glasu - posledica bronhitisa. Zdaj jem cca3 dni granobil pastile in gre stanje na boljše:)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
5.9.2009 11:33:45   
tanjusi
med + cimet-pomaga

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Ajda A)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
5.9.2009 11:45:18   
petrovakarmenca

IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

med + cimet-pomaga




Preverjeno torej? Prijateljico je baje zdravnik opozoril, da je med strup za glas v takšnem stanju. Ne vem no....lahko pa podam svojo izkušnjo in sicer mi zagotovo enkrat ali dvakrat letno pobere glas in ko vzamem med - konec vzame glas povsem, tako da sem včasih kar besna, če mi kdo trobi med bo pomagal. Sicer pa vsak ima svoje izkušnje in lahko, da komu pomaga. Sem pa prišla do spoznanja, da tudi glas ne gre vrniti na silo, potrebuje svoj čas, največ šteje počitek. Če ni tega na kupe vse teh zdravil in pripomočkov ne naredi nič.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
5.9.2009 14:19:15   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: morje10

Zaradi mojega poklica (učiteljica) se mi najmanj 1x letno to zgodi in res nisem probala nikoli mrzlega piva, toda drugače pomaga le biti tiho, če pa že kaj govoriš ne govori potiho, ampak normalno. Torej ne šepetaj, ker bo še huje. Kalcij lahko pomaga, drugače, pa čimveč toplih napitkov in inhalacije, saj se mora vnetje pozdraviti. Veliko sreče!


Jaz sem tudi učiteljica, pa mi še nikoli ni zmanjkalo glasu. Kaj pa delate, a se samo derete na otroke? Kaj pa s prepono ne znate kričat?

Janeja, tebi pa samo to... počivaj, pa prov nič govorit.


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
5.9.2009 14:45:17   
Janeja
Trenutno stanje pri meni je kar zadovoljivo. Nimam še 100% glasa, sliši se pa vseeno ko govorim. user posted image Probala sem vse, kar ste mi svetovale - no sam mrzel pir še čaka v hladilniku na fešto, ki jo začnemo čez 2 urci.
Za naslednjič pa spet ne bom vedela, kaj mi je pomagalo, ker sem tolk tega požrla. user posted image Zjutraj sem popila še eno porcijo mleka s karameliziranim sladkorjem in žalbljem. Se mi zdi, da mi je tole najbolj pomagalo. Pa Islamoose ližem,...

Morje10, zaradi tvojega nasveta sem zjutraj spregovorila. Ko sem se zbudila sem še kar šepetala, ker me je bilo strah probat, a imam glas ali ne. user posted image

Hvala vsem za nasvete. user posted image

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
6.9.2009 18:06:13   
malania
Enkrat sem slišala, da pomagajo tudi šumeče tablete Ca s C vitaminom (dobiš u lekarni).

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
9.9.2009 16:09:08   
mala zirafa
Meni tudi počasi peša glas in vidim da je kar nekaj nasvetov.Imam 24 4- letnih otrok, ki komajda kaj poslušajo oz. slišijo.Tako da sem se danes z glasom malo šparala, ližem med in pijem čaj.Poleg tega me boli vse okoli glasilk in bezgavke imam povečane.Čutim da mi gre počasi na pljuča.Ali je možno vnetje glasilk??Ne kričim, samo glasneje govorim.To je velika razlika, dulcinea.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
9.9.2009 16:16:10   
mala zirafa
Pa še to .Ko sem še hodila v disko sem zaradi glasnega govorjenja v njem ostala 1 teden totalno brez glasu.Grozljivo.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Brez glasu sem - pomoč prosim!
9.9.2009 16:55:07   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Meni tudi počasi peša glas in vidim da je kar nekaj nasvetov.Imam 24 4- letnih otrok, ki komajda kaj poslušajo oz. slišijo.Tako da sem se danes z glasom malo šparala, ližem med in pijem čaj.Poleg tega me boli vse okoli glasilk in bezgavke imam povečane.Čutim da mi gre počasi na pljuča.Ali je možno vnetje glasilk??Ne kričim, samo glasneje govorim.To je velika razlika, dulcinea.


V tvoje dobro, če ne želiš ostati na stara leta brez glasu, nauči se govoriti s prepono. Pa otroke malo poštimaj, da bodo kak decibel tišji.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?