|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 15:58:39   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Hja pa menda se porodniška ne bo več štela v pokojnino...oz.tiste,ki imamo več otrok le teh ne bodo priznaliuser posted image ..sicer pa tast pravi ,da naj bi šel tak zakon v veljavo z letom 2015



prosim poglej link, ki sem ti ga prilepila, se mi zdi, da je tam zelo razumljivo napisano.



No sploh nisem opazila linka.Sem si ogledala in zadnji odstavek ne razumem najbolje.In jaz to drugače razumem!




jaz imam za dva otroka pravico do bonusa, točno številko zdaj nevem, ampak mislim, da bi pridobila 18 mesecev, ta bonus se bo črtal, kar je sicer škoda, ni pa neka katastrofa.




Ok za dva še ni,kaj pa tiste ,ki jih imajo več in še vedno hodijo v službo????

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 16:02:37   
Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija


IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Hja pa menda se porodniška ne bo več štela v pokojnino...oz.tiste,ki imamo več otrok le teh ne bodo priznaliuser posted image ..sicer pa tast pravi ,da naj bi šel tak zakon v veljavo z letom 2015



prosim poglej link, ki sem ti ga prilepila, se mi zdi, da je tam zelo razumljivo napisano.



No sploh nisem opazila linka.Sem si ogledala in zadnji odstavek ne razumem najbolje.In jaz to drugače razumem!




jaz imam za dva otroka pravico do bonusa, točno številko zdaj nevem, ampak mislim, da bi pridobila 18 mesecev, ta bonus se bo črtal, kar je sicer škoda, ni pa neka katastrofa.




Ok za dva še ni,kaj pa tiste ,ki jih imajo več in še vedno hodijo v službo????




ja, tam se verjetno res bolj pozna. Nisem se nikoli poglabljala v te bonuse, meni je pomembno samo to, da se mi še vedno šteje tisto leto, ki sem bila dejansko doma v pokojninsko dobo oz. tiste 2 leti in v primeru, da bomo imeli še kakšnega 3 leta. user posted image

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 18:04:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

vlada pripravlja ženske za pred štedilnik


Najprej nam pomahajo z brezplacnimi vrtci...ampak se vec nam bodo vzeli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 20:28:37   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma
Sem si ogledala in zadnji odstavek ne razumem najbolje.In jaz to drugače razumem!

Zadnji odstavek je tole, a ne?
V predlogu izhodišč za modernizacijo pokojninskega sistema v RS pa obstaja predlog o črtanju časovnega bonusa za otroke, ki trenutno omogoča upokojevanje staršev pred izpolnjeno polno starostjo za upokojitev (Vir: Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve).

To pomeni samo to, da boš v času porodniškega dopusta sicer polno zdravstveno zavarovana, se ti pa to eno leto odsotnosti z delovnega mesta ne bo več štelo v pokojninsko dobo. Primer: če bi šla zdaj v penzijo pri 58-ih letih in imaš dva otroka, greš v bistvu v penzijo pri 56-ih letih. No, potem boš šla pa kar pri 58-ih letih.


Tole ni čisto tko, gre za to, da si lahko prej otroke upošteval, na tak način, da se ti je dejanska starost zvišala pri enem otroku za 5 mesecev, pri dveh za 12, treh 22 in pri vsakem naslednjem še 12 mesecev. To bodo ukinili, ne pa tek delovne dobe med porodniško.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 20:52:58   
PikicaStonoga

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Glede porodniške bomo očitno šli po stopinjah ostale Evrope, izven le-te pa je še slabše... tako da - uživajte, dokler še lahko. Mi smo eni redkih, ki še imamo ta luksuz... Žal je pač tako.



no, ja avstrijci imajo porodniške dve leti in pol! za vsakega otroka torej si doma še in še ...in tudi če nikoli nisyi bil zaposlen (vem iz prve roke od moćeve sestrične, ki v avtriji nikoli ni delala, samo njen mož) dobi porodniške 600€, otroškega dodatka pa dobita vsak drugi mesec 300€ ... tolk o drugih evropskih državah ...

_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 20:58:12   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: PikicaStonoga


IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Glede porodniške bomo očitno šli po stopinjah ostale Evrope, izven le-te pa je še slabše... tako da - uživajte, dokler še lahko. Mi smo eni redkih, ki še imamo ta luksuz... Žal je pač tako.



no, ja avstrijci imajo porodniške dve leti in pol! za vsakega otroka torej si doma še in še ...in tudi če nikoli nisyi bil zaposlen (vem iz prve roke od moćeve sestrične, ki v avtriji nikoli ni delala, samo njen mož) dobi porodniške 600€, otroškega dodatka pa dobita vsak drugi mesec 300€ ... tolk o drugih evropskih državah ...



Ne, ne, mi se raje zgledujemo po tistih, ki majo slabše urejene stvari ne boljše, a veš. user posted image

< Sporočilo je popravil lukec -- 30.9.2009 20:59:33 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
30.9.2009 21:00:24   
Pikec
Ja no, pri drugih sosedih pa grejo v službo že po treh mesecih. Tudi preverjeno pri moji sestrični. Pa še marsikaj drugega nimajo.

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
1.10.2009 11:11:29   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Ja no, pri drugih sosedih pa grejo v službo že po treh mesecih. Tudi preverjeno pri moji sestrični. Pa še marsikaj drugega nimajo.


Hvala, Pikec, si mi vzela besede iz ust. Tako je tudi v Franciji, Španiji, pa še kje po EU. Da "obljubljene" dežele čez Lužo niti ne omenjam. Fajn je, da navajamo prevladujoče primere, ne pa zgolj izjem, ki so sicer - da se prav razumemo - izredno pohvalne, ampak kruta resničnost je drugačna.

Sicer pa si lahko podrobnosti preberete tule: http://en.wikipedia.org/wiki/Parental_leave

Po teh podatkih v Avstriji porodniška NE traja 2,5 leti, vsaj plačana ne...

Ne vem, zakaj imam občutek, da nekateri še kar naprej živite v nekem preteklem času in da nikakor ne morete dojeti, kam ves ta svet pelje. Vse poganja kapital in dokler bo tako, bo zgolj in samo težje - porodniška, zaposlitev, upokojitev.. vse se zaostruje, benefiti se zmanjšujejo. Logično. Nikakor pa ne pravilno, ponavljam, ampak facti so tu. Žal.

Lahko pa se preselimo kam v skandinavske dežele....

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 1.10.2009 11:19:12 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
1.10.2009 14:01:37   
bskrle
Mene tolaži to,da bodo čez 3 leta volitve ...Se bo vlada zamenjala in zakoni tudi


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
1.10.2009 21:55:18   
Olivija
ne razumem, zakaj bi morali vse slabe stvari pobirati pri sosedih. user posted image

Lahko se pa po Slovakih zgledujemo in uvedemo 3 leta porodniške. Sicer nevem točno, kako je z nadomestilom, ker nevem koliko je dobivala moja sestrična. Je pa izkoristila in na ta račun ostala 6 let doma. No, meni osebno bi bilo to mal preveč. user posted image

Je pa Nika zanimiv link prilimala.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 1.10.2009 21:57:43 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
1.10.2009 22:04:02   
Naja31
Ah, dajte no, to da imaš v avstriji 3 leta polno plačano porodniško ni res. Imaš možnost, da si z otrokom doma toliko časa, sigurno pa ne dobivaš 100% nadomestila. slovenija je edina država v EU v kateri dobivamo 100% nadomestilocelo leto. Na Hrvaškem bi si ti samo želeli. Meni je 1 leto porodniške več kot dovolj. Že po enem letu odsotnosti s eje težko nazaj vkljućiti v delovno okolje.

Glede bonusa za otroke pri pokojnini pa je danes tako, da ga lahko uveljavljaš, samo če ga imaš potem 3% nižjo pokojnino. To sva se ravno včeraj pogovarjala z našo tajnico, ki ima 5 let do pokoja. Je rekla dane bo izrabila tega bonusa (ima dva otroka) ker bo imela nižjo pokojnino.

Velika večina itak ne ve točno kaj je vlada predlagala, zato pa potem nastanejo take govorice, da bodo ukinili porodniški dopust in podobno.


(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
1.10.2009 22:08:50   
Anonimen
Ah, dajte no, to da imaš v avstriji 3 leta polno plačano porodniško ni res. Imaš možnost, da si z otrokom doma toliko časa, sigurno pa ne dobivaš 100% nadomestila.


16weeks je nadomestilo 100% v Avstriji.
Bi si pa nasih 100% eno leto zeleli v 95% svetovnih drzav.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
2.10.2009 6:47:28   
Dashenka
slovenija je edina država v EU v kateri dobivamo 100% nadomestilocelo leto.


Pa saj ga ne!!!!!!!!!

Nadomestilo je 100% samo prvih 105 dni, preostalih 260 pa je navzgor omejeno na 2.5 kratnik povprecne SLO bruto place.
In naslednji korak bo, verjemi mi, da se bo ta 2.5 kratnik zacel zmanjsevat.



< Sporočilo je popravil Dashenka -- 2.10.2009 6:48:07 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
2.10.2009 6:53:48   
TRIŠ
Vlada se bo zamenjala pa bodo drugi zakoniuser posted image ,kaj se sploh obremenjujemo delat bo pa itak treba do smrtiuser posted image .Uživaj življenje danes in ne misli preveč na jutriuser posted image

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
2.10.2009 18:09:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

slovenija je edina država v EU v kateri dobivamo 100% nadomestilocelo leto.


Pa saj ga ne!!!!!!!!!

Nadomestilo je 100% samo prvih 105 dni, preostalih 260 pa je navzgor omejeno na 2.5 kratnik povprecne SLO bruto place.
In naslednji korak bo, verjemi mi, da se bo ta 2.5 kratnik zacel zmanjsevat.




Cisto mogoce.
Sposobne zenske je treba cimprej nazaj v sluzbo spravit, a ne?
Ceprav je po drugi strani ravno tako nesmiselno penalizirati najboljse, ki so prej in bodo se potem iz naslova teh plac prispevale najvec davkov in prispevkov. 

In vse vlade so si zelo podobne. Mahajo s korencki a la brezplacnimi vrtci ali podobnimi populisticnimi ukrepi, zato da lahko vzamejo se vec.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
4.10.2009 0:15:00   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: botrca
Jaz sem slišala, da se porodniška sploh ne bo več štela v delovno dobo. In da bomo vsi enako delali do 65. leta. Za ostalo pa ne vem.

se strinjam user posted image . sam s pokojninami se še ne obremenjujem. v teh 40 letih, kolikor mi je ostalo do omenjenih 65 let starosti, se bo vlada še stokrat spremenila in spremenila zakone - konec koncev bomo itak delali do smrti, kot to počne že danes mnogo delavcev. saj kljub pokojnini, za katero so delali celo življenje, ne morejo normalno preživeti, ker so pokojnine presneto majhne. user posted image  tako da, brez skrbi... dokler bodo zakone sprejemali ljudje, ki so pravzaprav sposobni delati do 65 leta, bomo na podnu. ko bi pahor in ostali delali na cesti, gradili ali delali neka druga fizična dela, bi se kaj hitro premislili glede predloga user posted image  
glede porodnišk in ostalega je pa res poden, če bodo uvedli zgoraj napisano user posted image  kam gre ta svet? najprej demokracija, pa recesija... postali bomo živi mrtveci

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj pripravlja naša vlada????'
10.10.2009 19:05:55   
alpog

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Vlada se bo zamenjala pa bodo drugi zakoniuser posted image ,kaj se sploh obremenjujemo delat bo pa itak treba do smrtiuser posted image .Uživaj življenje danes in ne misli preveč na jutriuser posted image



Za tak primer bi blo pa dobr tudi fajn službo imet in z veseljem it tja. V takem primeru bi to šlo. Me je groza, da bi mogla do smrti v mojo službo hodit.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?