|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 19:27:23   
Ribica **
Jaz sem ze dala kako darilo naprej, ampak nikoli ne celo in nikoli istemu cloveku. Kaka svecka ali pa kaj podobnega, ce vem, da je doticni to uporabljal (ker sama ne).

Sicer pa jaz ful rada podarjam darila, velikokrat naredim kaj sama, ampak ne nekih praholovcev, ker vem, da tudi sama nimam s tem kaj pocet. Pa kaksna manjsa darila mi je cisto fajn kupovat, se tudi za manj denarja lustne stvari dobit, ce imas ideje.

Da bi pa kaka cokoladna stvar sla naprej od mene ... da bi mi kdo podaril - to se pa ne more zgodit user posted image  Sicer pa itak prijatelji vedo, kaj imam rada.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 19:42:08   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Bolj, ko berem tole debato, bolj sem vesela, da si z raznimi brati in svakinjami nismo tako blizu, da bi se obdarovali


Evo, ravno to je poanta... da se podarja iz srca ali pa raje ne. Iz tega vidika sem tudi sama vesela, da se obdarjujemo le s tistimi, ki smo se blizu, ostali pa dobijo kakšno malenkost (čokolado ipd.), ki niti ni stvar te debate. In ja, če podarjaš iz srca, to terja določen čas in napor, ker pač želiš slavljencu pripraviti prijetno presenečenje in to počneš z veseljem. V nasprotju s tistimi, ki jim je za drago osebo škoda potrošiti kakšno sekundo in se jim ne zdi vredno malo obremeniti možgančke ter imajo raje brezoseben nakup tik pred zdajci.



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 20:18:06   
urska25
Jaz sem vsako leto od stare mame, strica in sestriča(živijo skupaj) dobila brisače, servete, stare najlonke, staro darilno vrečko, tudi kak osmrkan robček v vrečki, staro posodo,reklamne vaze,.... Skratka sam klump, pa nisem nikoli zamerila ker je pač to stara mama dajala, ona je pa itak stara pa ji ni za zamerit, v bistvo smo se na njihov račun vsako leto ful fajn nasmejale s kolegicam.  Dve lete nazaj sem pa v vreči dobila reklamno vazo in stričevo plačino listo in sem seveda poklicala in se mal pohecala, sem rekla da če plača bo pa drug mesec al kok, pa da to je pa res preveč, pa nebi bilo treba,....hehehehehe sicer tisto leto nisem dobila nič druga, sam od takrat naprej dobim pa vedno denar v kuverti pa čokolado ;)

Naprej dajem samo butelke od novega leta, ker tega dobimo celo maloro in ne pijemo.
Za ostala darila pa morem rečit da se ful potrudim za vse. Ni nujno da je darilo drago, sam pa vedno zadanem človekov karakter. Ponavadi si pišem čez leto listke, kaj bi kdo imel,... Sicer pa imam zdaj nov hobi in vsakemu za rojstni dan naredim tortico, tako tematsko  ;)

_____________________________

Sem ponosna mamica dveh princesk

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 21:42:18   
čipka
Jaz sem pa že podarjene stvari še isti dan oddala. Recimo za božič je ful enih sladkarij, pa flaš, čokolad...pa če smo kam šli sem samo zmetala v darilno vrečko in podarila drugemu. Ampak je bilo res tumač sladkarij in flaš.

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu Abundancija)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Vrnjena darila
30.10.2009 22:51:06   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Bolj, ko berem tole debato, bolj sem vesela, da si z raznimi brati in svakinjami nismo tako blizu, da bi se obdarovali


Evo, ravno to je poanta... da se podarja iz srca ali pa raje ne. Iz tega vidika sem tudi sama vesela, da se obdarjujemo le s tistimi, ki smo se blizu, ostali pa dobijo kakšno malenkost (čokolado ipd.), ki niti ni stvar te debate. In ja, če podarjaš iz srca, to terja določen čas in napor, ker pač želiš slavljencu pripraviti prijetno presenečenje in to počneš z veseljem. V nasprotju s tistimi, ki jim je za drago osebo škoda potrošiti kakšno sekundo in se jim ne zdi vredno malo obremeniti možgančke ter imajo raje brezoseben nakup tik pred zdajci.




No, ja, tukaj se poraja vprašanje, kaj za nekoga pomeni ˝biti blizu˝. Ker tukaj lahko beremo, da folk npr. na rojstni dan povabi 40 ljudi (celo žlahto) in se potem zmrduje nad darili nekaterih. Mene ne bo noben prepričal, da je čisto vseh teh 40 ljudi slavljencu blizu, zato je logično in pričakovano, da bo vsaj 2/3 daril temu primerna oz. obdarovancu brez vezna, zgrešena, neuporabna. Ampak človek, ki povabi toliko ljudi, bi, za moje pojme, to moral pričakovati, zato se mi zdi skrajno grdo, da se nad darili potem zmrduje.
In tukaj beremo, ˝dobila sem rjuhe od tašče in sem jih dala naprej, ker se barvno ne skladajo z barvo spalnice user posted image ˝(meni totalno beden izgovor, ampak ok), a po drugi strani je vsak drugi post na Dipo-tu, kako snahe mrzijo tašče. Ja user posted image , a ni logično, da taščino darilo itak ne bo nikoli zadosti dobro, če se ne marata? Če bi tašča taki snahi podarila npr. samo čokolado, bi bila pa snaha u iber užaljena, da o tem, kako bi zgledal njen post tukaj gor, če ji tašča sploh ne bi ničesar podarila, raje ne pomislimuser posted image
O kakšni ˝bližini˝ je torej tu govora?

Hočem reči, da se veliko ljudi kr neki obdaruje, in to zgolj in samo zato, ker se to kao spodobi. Ker se pač spodobi, da babica nekaj podari vnukinji, tašča snahi, svakinja svakinji ... ne glede na medsebojno razumevanje in bližino.

Dejstvo je, da je v sedanjem času obdarovanje popolnoma izgubilo svoj pomen. Ne gre več za odnos ˝želim te obdariti, ker te cenim, te imam rad ...˝, ampak za odnos ˝moram te obdariti, ker se to spodobi, da bom izpadel fajn, da se bom izkazal, ...da bom tudi jaz in in bom že oktobra nabavljal novoletna darila ...˝ In danes folk živi dobesedno pod pritiskom obdarovanja. Ker če babica ne obdaruje svojih vnukov, ni dobra babica; ker če otroci ne obdarujejo svojih staršev, niso spoštljivi otroci; če starši ne obdarujejo svojih otrok, so čudni; če brat ne obdari sestre, je ne mara; če svakinja ne obdari svakinje, je škrta in hinavska, ...

To je današnje obdarovanje - vsi ostali, ki v pretiranem in evforičnem obdarovanju ne vidimo nobenega smisla,tisti, ki smo zadovoljni, tudi če nas tašče in svakinje in sestrične ne obdarujejo ali nad njihovimi darili preprosto ne vihamo nosu ... smo pauser posted image ... zgleda, da iz nekega drugega časa.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 30.10.2009 22:53:29 >

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 8:47:15   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
No, ja, tukaj se poraja vprašanje, kaj za nekoga pomeni ˝biti blizu˝.

Meni npr. pomeni "biti blizu" = "imeti rad"
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
..ali nad njihovimi darili preprosto ne vihamo nosu ... smo pa ... zgleda, da iz nekega drugega časa.

Če izhajaš iz tega, da je darilo izraz takšne ali drugačne ljubezni, potem pri marsikomu najbrž ne gre za zmrdovanje nad darilom, pač pa za razočaranostjo nad človekom, ki se je tako slabo posvetil izbiri darila, pa je zanj pričakoval, da mu je obdarovanec  bližje, da mu več pomeni.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 9:33:06   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Meni npr. pomeni "biti blizu" = "imeti rad"


hmmm...tukaj pa se mi poraja vprašanje, zakaj smo/so pa ljudje razočarani nad darili svojim mož, žena?

ker ti so nam zelo blizu, pa ga včasih kapitalno biksnejouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 10:29:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Bolj, ko berem tole debato, bolj sem vesela, da si z raznimi brati in svakinjami nismo tako blizu, da bi se obdarovali


Evo, ravno to je poanta... da se podarja iz srca ali pa raje ne. Iz tega vidika sem tudi sama vesela, da se obdarjujemo le s tistimi, ki smo se blizu, ostali pa dobijo kakšno malenkost (čokolado ipd.), ki niti ni stvar te debate. In ja, če podarjaš iz srca, to terja določen čas in napor, ker pač želiš slavljencu pripraviti prijetno presenečenje in to počneš z veseljem. V nasprotju s tistimi, ki jim je za drago osebo škoda potrošiti kakšno sekundo in se jim ne zdi vredno malo obremeniti možgančke ter imajo raje brezoseben nakup tik pred zdajci.




No, ja, tukaj se poraja vprašanje, kaj za nekoga pomeni ˝biti blizu˝. Ker tukaj lahko beremo, da folk npr. na rojstni dan povabi 40 ljudi (celo žlahto) in se potem zmrduje nad darili nekaterih. Mene ne bo noben prepričal, da je čisto vseh teh 40 ljudi slavljencu blizu, zato je logično in pričakovano, da bo vsaj 2/3 daril temu primerna oz. obdarovancu brez vezna, zgrešena, neuporabna. Ampak človek, ki povabi toliko ljudi, bi, za moje pojme, to moral pričakovati, zato se mi zdi skrajno grdo, da se nad darili potem zmrduje.


Meni je to tudi cisto mimo.
Ce ze vabis sorodstvo vse vprek, ali bodi toliko faca in povej, kaj bi za darilo rad, ali pa sprejmi, kar ti prinesejo. Sicer pa zelo tezko pricakujem, da mi bakica, ki ima 85+ prinese ravno tisto, kar si jaz zelim, ceprav verjamem, da bi tudi ona rada, da je meni darilo vsec. Enako konec koncev velja za tasco. Je vsaj eno generacijo starejsa in pri najboljsi volji, kako naj zadane tocno tisto, kar je men oh in sploh vsec? Druga generacija je, pa niti ni toliko mobilna, da bi prelaufala stacun ne vem koliko, ker mora poleg svojih zelja s sabo nositi tudi svoja leta in svoja razmisljanja, ki so hb drugacna od mojih.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 11:25:14   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Meni npr. pomeni "biti blizu" = "imeti rad"


hmmm...tukaj pa se mi poraja vprašanje, zakaj smo/so pa ljudje razočarani nad darili svojim mož, žena?

ker ti so nam zelo blizu, pa ga včasih kapitalno biksnejouser posted image

Ja, saj si sama odgovorila.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 11:45:56   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
No, ja, tukaj se poraja vprašanje, kaj za nekoga pomeni ˝biti blizu˝.

Meni npr. pomeni "biti blizu" = "imeti rad"
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
..ali nad njihovimi darili preprosto ne vihamo nosu ... smo pa ... zgleda, da iz nekega drugega časa.

Če izhajaš iz tega, da je darilo izraz takšne ali drugačne ljubezni, potem pri marsikomu najbrž ne gre za zmrdovanje nad darilom, pač pa za razočaranostjo nad človekom, ki se je tako slabo posvetil izbiri darila, pa je zanj pričakoval, da mu je obdarovanec  bližje, da mu več pomeni.



O, ljubi jezus, bambinauser posted image Pa kako te lahko ena oseba, ki jo imaš rad, razočara zgolj in samo zato, ker je biksnila z darilomuser posted image Pa saj ne morem verjeti, res ne. Vsak človek, ljubljen bolj ali manj ali pa sploh ne, te kdaj pa kdaj razočara, z besedami, dejanji, darilom, razmišljanjem, .... Ker smo vsi iz mesa in krvi, ker smo individuumi, ker smo zmotljivi ...
In kako lahko trdiš, da imaš eno osebo rada, medtem pa zavijaš z očmi in si razočarana nad njenim darilom, ki ti ni všeč user posted image Ok, se zgodi, ne rečem, ... ampak oprostiš, pozabiš in se se ne sekiraš. Ker je v lajfu mnogo mnogo bolj pomembnih reči, ki jih človek od ljubljene osebe pričakuje. Vsaj zame.

In zakaj ima človek sploh nekoga rad? Kaj je tisto, zaradi česa imaš ti nekoga rada? Zgleda, da imaš ti rada samo tistega, kateremu si center sveta. Ki od njega pričakuješ zgolj in samo, da se ves njegov lajf vrti samo okoli tvojih želja in potreb. Si ne znam predstavljati, kako bi šele zamerila možu, če bi pozabil na obletnico poroke ali na tvoj rojstni dan ... o, boh, zgleda bi se kar ločila, al kako, ker bi te toliko razočaraluser posted image

Vidiš, meni to ne pomeni ama nič. To so zame tako nepomembne reči kot zgrešeno darilo. Ker vem, da me ima mož rad tudi brez tega, ker mi zna svojo ljubezen izkazati na svoj način ... vsak dan, vedno znova in ne samo 3x na leto, ko imam JAZ rojstni dan, ko MENI nosi dedek Mraz, ko JAZ praznujem 8. marec.
Ker nisem samo JAZ, ampak sva MIDVA, z vsemi napakami, v dobrem in slabem, s kiksi takimi in onakimi ... zato sva se vzela. Vse ostalo so le nianse.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 11:53:44   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Meni je to tudi cisto mimo.
Ce ze vabis sorodstvo vse vprek, ali bodi toliko faca in povej, kaj bi za darilo rad, ali pa sprejmi, kar ti prinesejo. Sicer pa zelo tezko pricakujem, da mi bakica, ki ima 85+ prinese ravno tisto, kar si jaz zelim, ceprav verjamem, da bi tudi ona rada, da je meni darilo vsec. Enako konec koncev velja za tasco. Je vsaj eno generacijo starejsa in pri najboljsi volji, kako naj zadane tocno tisto, kar je men oh in sploh vsec? Druga generacija je, pa niti ni toliko mobilna, da bi prelaufala stacun ne vem koliko, ker mora poleg svojih zelja s sabo nositi tudi svoja leta in svoja razmisljanja, ki so hb drugacna od mojih.

Lej sej se deloma strinjam s teboj. Ne moreš od babice pričakovati, da bo laufala po štarcunah (sploh ne vem, zakaj vsi menite, da je darilo treba kupiti, veliko več mi bodo vredni štrikani štumfi, ker vem, da je vanje vložen trud). Deloma je pa tudi res, da je obdarovanje izgubilo na pomenu tudi zaradi nekaterih egocentrikov, ki darila ne priskrbijo z namenom razveseliti obdarjenca, ampak zato, ker se jim pač glih da. To, da ljudje kupujejo tisto, kar je všeč njim, ne pa obdarjencu, je pa še en nonsens obdarovanja. Glede velikih praznovanja se pa strinjam..


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 11:59:35   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
No, ja, tukaj se poraja vprašanje, kaj za nekoga pomeni ˝biti blizu˝.

Meni npr. pomeni "biti blizu" = "imeti rad"




Še tole moram pokomentirati user posted image

Jaz imam vse svoje sorodnike rada (no, ene bolj ene manj), ampak to še daleč ne pomeni, da smo si blizu. Z nekaterimi si niti ne moremo biti, ker se vidimo na vsake kvatre enkrat, včasih tudi po leto ali dve ne. Pa jih imam rada, nekatere zelo, a težko rečem, da smo si blizu. Ker smo čisto premalo skupaj, da bi si bili lahko blizu, da bi vedela npr. kakšen vzorec ploščic imajo  v wc-ju, in bi kupila wc papir, skladen s to barvo, ... Ne poznam dobro njihovega okusa, ampak to še ne pomeni, da jih nimam rada.
S parimi sorodniki pa si sploh nismo blizu, ker smo si karakterno popolnoma nasprotni, imamo povsem drugačne poglede na življenje, povsem drugačne vrednote. Pa jih imam vseeno na nek način rada; saj so vendarle to moj stric, moj brat, moj bratranec, ... torej osebe, s katerimi sem preživela velik del življenja, mnogo lepih spominov me veže nanje;

In torej, če povabim vesoljno žlahto na svoj rojstni dan, torej ljudi, ki jih imam rada, vsakega na svoj način, s kolikimi sem si resnično blizu?
Le s parimi, večina pa bi me, po tvoji logiki, zelo razočarala s svojimi darili.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 12:19:45   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Še tole moram pokomentirati user posted image

Jaz imam vse svoje sorodnike rada (no, ene bolj ene manj), ampak to še daleč ne pomeni, da smo si blizu. Z nekaterimi si niti ne moremo biti, ker se vidimo na vsake kvatre enkrat, včasih tudi po leto ali dve ne. Pa jih imam rada, nekatere zelo, a težko rečem, da smo si blizu. Ker smo čisto premalo skupaj, da bi si bili lahko blizu, da bi vedela npr. kakšen vzorec ploščic imajo  v wc-ju, in bi kupila wc papir, skladen s to barvo, ... Ne poznam dobro njihovega okusa, ampak to še ne pomeni, da jih nimam rada.
S parimi sorodniki pa si sploh nismo blizu, ker smo si karakterno popolnoma nasprotni, imamo povsem drugačne poglede na življenje, povsem drugačne vrednote. Pa jih imam vseeno na nek način rada; saj so vendarle to moj stric, moj brat, moj bratranec, ... torej osebe, s katerimi sem preživela velik del življenja, mnogo lepih spominov me veže nanje;

In torej, če povabim vesoljno žlahto na svoj rojstni dan, torej ljudi, ki jih imam rada, vsakega na svoj način, s kolikimi sem si resnično blizu?
Le s parimi, večina pa bi me, po tvoji logiki, zelo razočarala s svojimi darili.


OK, to je potem stvar inerpretacije. user posted image Meni so npr. določene tete, bratranci ipd. ljubi, niso mi pa blizu. Kot praviš, imam jih na nek način rada, ampak mi niso blizu (srčno, mislim). In od teh daril sploh ne pričakujem, ker kot pravim, nismo privrženci nekega vsesplošnega obdarovanja (z izjemo drobnih pozornosti).


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 19:28:17   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: pety78


IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

Jaz sem enkrat za novo leto od babice dobila en tako GRD pulover (nedoločljive barve, s čipkami na rokavih in ovratniku), da sem se skoraj zjokala. Od razočaranja, ker se tudi pet minut ni potrudila da bi poštudirala, da kaj takega pa jaz res ne bi oblekla (sem precej športen tip in mi grejo razne čipke in podobno blazno na jetra). Ampak pri njih je sistem kupovanja daril takšen: grejo čez mejo v najbolj poceni trgovino s cotami in pač namečejo v voziček cote približno pravih velikosti. Je pa vsako leto kak kisel nasmeh in hvala, ker jim uspe čisto vsako leto vsaj enemu od vnukov podariti prav nemogočo stvar user posted image .
No, tisti pulover sem potem pospravila v najbolj oddaljeni kot omare, potem je pa enkrat čudežno izginil user posted image


Pa si mogoče pomislila, da je bil pulover babici všeč? In da je mogoče mislila, da bo tudi tebi všeč?

Se pa popolnoma strinjam z Nejcko. Madonca, mi še na misel ne pride, da bi bila kdaj zaradi kakega darila žalostna, pa četudi ni čist po mojem okusu. Vedno sem bila vesela, da sem sploh kaj dobila.
Tudi v tej temi se vidi, ja....prepolne riti. Mater, si niti na obisk več ne upam brez kave, buteljke in čokolade...user posted image user posted image user posted image In bog ne daj, da ni prava buteljka, prava kava in prava čokolada....Adijo pamet!!!!user posted image user posted image user posted image


No, ne bi ravno rekla prepolne riti. Ampak od babice, ki me pozna že celo življenje, ki ni toliko stara da ne bi mogla hoditi po trgovinah (še celo zelo rada šopingira), bi valjda pričakovala da TAKO fejst pa res ne bo ustrelila mimo. Bi bilo boljše, da ne bi dobila nič.
Hvalabogu, da so se zdaj darila zreducirala na kofe in čokolado. Taista babica recimo moji sestri, ki ima laktozno intoleranco, torej ne sme jesti nič mlečnega, še vedno vsakič podari ... MLEČNO ČOKOLADO!!!
O tem govorim. O tem, da tudi 5 sekund ne razmislijo kaj komu podariti. Samo da je nekaj, pa magari mlečna čokolada za človeka z laktozno intoleranco!


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 22:36:36   
Gina
user posted image  Bravo, nejcko. Si vse napisala. Se absolutno strinjam z vsem. user posted image

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Vrnjena darila
31.10.2009 23:10:35   
Anonimen
se mi je zgodilo, da mi je triletna nečakinja zavrnila darilo... oz. me prosila, če ji grem lahko zamenjat za kaj drugega. pa še danes ne vem, ali je to zraslo na njenem zelniku ali ji je tako naročila svakinja.
vsekakor: od takrat ji kupujem manj daril in še to se prej prepričam, kaj si želi, da ji bo ja všeč. se pa vsakič grozno počutim, ko ji kupujem darilo.

sama daril ne zavračam in jih tudi ne dajem naprej (vsaj ne v smislu rojstnih dnevov in kakšnih obletnic,... lahko pa se zgodi, da jih podarim kar tako: kakšno flašo, ker bi pri nas doživela stoletnicouser posted image , npr.)
se mi je pa zgodilo, da so zamenjali hlačke, ki so bile namenjene mojemu otroku, za večje,...

darilne vrečke so pa drugo. jih recikliram, a gledam, da jih ne dobi nazaj tisti, ki mi jo je izročil... vsaj v kratkem času ne.

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Vrnjena darila
1.11.2009 0:35:43   
hrchy
se pridruzujem Nejcku, Gini...v njunih mnenjih

darila se nisem dobila vrnjenega, sem pa ze sliasla (cez mnogo let), kako grdo darilo sem kupila; tudi sama sem ze dala darilo naprej,pa ne delam si utvar, tudi kaksno moje je verjetno ze romalo dalje.

ce pa zelite, lahko preberete tole zgodbico glede pricakovanih daril...
Deklica je imela teto, ki je zivela dalec v Afriki. Teta je prisla domov samo enkrat na leto in deklica jo je zmeraj nestrpno cakala, mislec, da ji bo prinesla velika, lepa darila iz daljnih dezel - taka, kot jih nima nihce drug. Ampak ta teta je prisla praznih rok, morda samo s kaksno malenkostjo - cokoladico, svincnikom itd. In ji je namesto tega razlagala, o zivljenju v Afriki - kako revni so tam, kako se otroci veselo igrajo s preprostimi, doma narejenimi igracami in kako namesto televizije ob vecerih pojejo pesmi itd. Ampak deklica je bila zelo razocarana, ker ji teta ni prinasala takih daril, kot jih je pricakovala. Tetinih prihodov se sploh ni vec veselila.
Ko pa je odrasla, je spredvidela, da je od tete dobila vecja in pomembnejsa darila, kot se ji je kadarkoli zdelo - odprte oci, radovednost do tujih dezel, skromnost in predvsem - da je najvecje darilo to, da 'smo skupaj' s prijatelji, druzino, tetami, ki nam govorijo zgodbice user posted image ... Vsak, s katerim smo, nam lahko nekaj da, vprasanje je samo, ce smo sposobni to sprejeti. Materialne stvari (lepe, drage, pricakovane ali ne) - so povsem postranskega pomena.

Ta zgodba je prirejena po spominu po nekem intervjuju v Oni izpred veliko let in je povsem spremenila moj pogled na obdarovanje. Ce sem prej nosila darila vsem od vsepovsod in zapravljala velike denarje za to, se zdaj striktno odlocam za majhna in skromna darila. Po nakljucju sem zdaj tudi sama 'teta iz tujine' in se z necaki vidim mogoce stirikrat na leto, za darilo npr dobijo milne mehurcke. Konec koncev, ce me nekdo nima v lepem spominu, je 'neustrezno' darilo se najmanjsi moj problem.user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Vrnjena darila
1.11.2009 9:46:59   
muška
Če dobim kaj ki mi ne ustreza, seveda dam naprej, nikoli nazaj! Lani sem recimo za RD od ene dobila ful lep in mehek puli. Jaz pulijev ne prenašam, res ne, ker me dušijo,.... dala sem ga moji sestri, ki je norela od sreče.

Tudi flaše in sladkarije gredo naprej, če nimam doma nič drugega, ampak absolutno vedno pazim kam. Imam dobro memorijo in točno vem, kdo je kaj prinesel v našo hišo.

Drugače pa, kaj se daril tiče, se ne trudim več. Spomnim se, ko še nisem imela otrok sem ful dosti kvačkala. No takrat sem svakinji in tašči za novo leto kupila komplet brisač in jih obkvačkala, pa zraven sem dala še šampon,... OK priznam ni neko darilo je pa nucno.  No svakinja se je nekaj zvijala zraven in se muzala kak je lepo zavito, da je škoda odpret(torej ga lahko kar takega da naprej) , tašča pa me je vprašala, če to pomeni, da smrdi.  Brezveze, od takrat dalje se ne trudim več in vedno gledam ,da pridem skoz čim ceneje in skoz linijo najmanjšega odpora.

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 118
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?