|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zvijanje ob prebujanju
26.11.2009 10:06:35   
obayifo
prosim za nasvet, kaj storiti glede težave ob prebujanju našega 3M sinka. bili smo 1x v RA in dobili odgovor, da se bo to samo uredilo, če bomo čez dan delali vaje, ki nam jih je pokazala in pravilen handling. čez dan je v redu, saj se veliko ukvarjam z njim. tudi, ko je zaspan, zdaj da obe rokici pred obraz, ponavadi jih tlači v usta, nogici pokrči in se največkrat prevali na bok in glavice ne rine vznak. ko pa se prične zbujati in pretegovati ali pa ga mučijo vetrovi, pa tako zategne glavico nazaj, da je groza, takrat tudi tlači rokici v usta, vendar je izgled tak, kot da se z rokami rine nazaj. če sem zraven, ga popravljam, vendar posledično to pomeni, da se do konca razčuje in je jok (kar se dogaja tudi 3x na noč). 10dni že delamo vaje in čez dan je opazna sprememba, to spanje pa mi ni nič všeč. ali ima kdo podobne težave, kako jih odpravljate? težko namreč čakam, da bo minilo samo od sebe ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zvijanje ob prebujanju
26.11.2009 10:38:39   
kapitan jan
Tudi midva s sinom sva imela podobne probleme. Glavico je dajal tako nazaj, da je mene vse bolelo, tudi med spanjem je imel glavico zelo nazaj, zato sem ga postavljala na bok, zadaj pa je imel na tesno zavito brisačo oblikovano v lunco. Tudi midva sva bila v RA (pri dr. Šuštaršič) in sprva nisem upala verjeti, da se bo vse uredilo. Tako grozno je bilo videti, meni se je zdelo, kot da je z otrokom nekaj narobe, ga kaj boli, ne more dihati, ne vem,..Sem se naučila novih prijemov, nisem ga dajala drugim v naročje, veliko sva se kobacala na treh-priporočilo je veliko igre na tleh, prekuc na levi, desni bok,.. Dr.Šušteršičevo želim pohvaliti, saj mislim, da s svojo strokovnostjo in osebnim pristopov veliko pomaga našim otročičkom in tudi predvsem staršem.
Danes je s sinom vse v redu in tako kot je bilo rečeno v RA - je zelo motoričen, ima veliko željo po gibanju, je zelo fizično močan in spreten.
Srečno tudi tebi, vama...

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zvijanje ob prebujanju
26.11.2009 11:08:02   
obayifo
res me veseli, da je z vašim sinom vse v redu, zaradi njega pa tudi zaradi nas, saj mi to daje upanje, da bo tudi nam uspelo.
smo tudi mi že poskušali z zvito brisačo in podlaganjem, pa je potem odrinil trebušček toliko naprej, da je bila spet glavica zadaj. v RA smo bili pr dr. zavrlovi, ki nam je rekla, da naj nič ne zalagamo, ker bo potem samo še bolj rinil nazaj. sicer vem, da je strokovnjakinja, vendar je ob našem obisku imela pri sebi študentko in sem dobila občutek, da se bolj posveča njej kot nam, saj je vse 'napake' pokazala in razložila njej, midva sva bila pa publika. žal mi je tudi, da se nismo več praktično naučili, saj od takrat vedno s strahom nosim sina in gledam v ogledalo, če je prav ali ne

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zvijanje ob prebujanju
26.11.2009 12:48:38   
kapitan jan
Sem pozabila napisati, da sem mu podlagala brisačo tudi spredaj, vendar bolj na lahko, bolj zaradi njegovega občutka. Ker če ima zaplačeno le zadaj, se bo avtomatično usločil še bolj nazaj.
Jaz sem z dr. Šušteršičevo (v ZD DOmžale) bila res zelo zadovoljna. Odgovorila mi je na vsako vprašanje, svetovala delo doma, res pa sem se vse morala naučiti največ doma, sama, pred ogledalom, toliko da dobiš prav občutek ne glede na situacijo. Nisem se vedno 100% držila vseh prijemov, odvisno od situacije, vendar sem prepričana, da so tri prijemi veliko bolj prijazni in ustrezni za vsakega otroka, menda jih morajo poznati tudi vzgojiteljice v vrtcu.
Takrat sem veliko prejokala zaradi sina, zato tudi pišem tebi, za vzpodbudo, upanje, vero,..Danes je vse ok, čeprav takrat ni zgledalo, da bo tako.

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zvijanje ob prebujanju
26.11.2009 21:44:02   
ninocka
obayifo, nas s etud ful uslocuje nazaj, ampak spi pa na hrbtu, tko da pol tega v spanju ne dela. cez dan se pa skor z glavo nog dotakne, sploh ko s zvija za kaksno igracko user posted image
Jst mam tud decembra pregled pri Zavrlovi, pa tud nisem lih najbolj navdusena nad njo. Ze pri prvem, ko sva hodila k njej, naju je odpravila v 5 minutah in ga tolk premetavala in na hitro kazala, da ze, ko sem od nje odhajala, nisem mela vec pojma, kaj moram delat...user posted image
Sem bla zadnjic s starejsim spet pri njej in sem prosila, ce mi se malega pogelda, pa si spet nisem nic zapomnila, edino, da mu moram kozo pod bradico dol vlect...mudi se ji 100 na uro, se govori tolk hitro, da sama sebe prehiteva...user posted image

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zvijanje ob prebujanju
27.11.2009 10:27:00   
obayifo
no, mi tut kožo nazaj vlečemo (menda tut zato, ker jezička ven moli), rokice od ramen raztegujemo - božamo do prstkov, masiramo hrbteničko, pazmo na dviganje, nošenje in odlaganje, ostalo je tut men 'ušlo'... pa pr nas je tut najbolš, če res spi kar na hrbtu, je vsaj med spanjem v redu. sam k se pa zbujat začne, pa spet ista pesem.
kolk je pa star vaš malček?
mi smo bli pr njej prejšnji ponedeljek pa še zdej nimamo izvida. ampak verjetn so pri tko mejhnih, če gre za isto težavo, isti prijemi..

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zvijanje ob prebujanju
27.11.2009 13:38:40   
ninocka
Ja, men je cist isto povedala. Nas je zdej star 5 mesecev, bo sel pa decembra prvic uradno k njej.
Pri meni se tud ful nazaj usloci, sploh ce je kaj za njegovim hrbtom zanimivega, igraca, zvok, bratca...

Ko bos dobila izvide, da te ne bo kap. Men je pri ta prvem tam govorila, kako je OH in sploh super, na izvidu je pa tko napisala, kot da je mal manj kot invalid...samo v opozorilo, da se ne bos prevec ustrasla user posted image

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?