|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stimulacija
21.12.2009 15:42:23   
1buba
Imam eno vprašanje. Delodajalec mi del plače nakazuje v obliki stimulacije, ker je za njega kao to bolj ugodno, ni mi želel zvišati osnove. Seveda tega dodatke ne dobim, ko sem na dopustu ali bolniški, tako da sem vsako leto oškodovana za dobrih 200€ pri plači. Sedaj pa sem zvedela, da se ta stimulacija sploh ne šteje v osnovo za pokojninsko zavarovanje, kot tudi ne v osnovo za porodniško nadomestilo. Je to res?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stimulacija
21.12.2009 15:45:18   
štrumfek
ja res

(odgovor članu 1buba)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stimulacija
21.12.2009 15:45:51   
gita10
Ja je res, tebi se šteje samo osnovna plača- zakaj pa misliš, da je za njega bolj ugodno.

(odgovor članu 1buba)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stimulacija
21.12.2009 16:09:43   
knedli
Ne ni res. To predstavlja tvojo bruto plačo. Pač, če si na dopustu ali na bolniški tega dodatka ne dobiš. Po vsej verjetnosti je stimulacija nek procent od tvoje osnovne plač (dejansko oddelano in ne dopust ali bolniška). Vsaj tako je pri nas. Vsi dodatki, ki jih dobimo (nočno, nedeljsko, popoldansko delo in pa stimulacija) se štejejo v osnovo za porodniško. Odvisno kako imate pri vas to urejeno. Poglej, kje na plačilni listi je to prikazano. Če je med malico in prevozom (neto+dodatki) potem se ti res ne šteje v to osnovo.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stimulacija
21.12.2009 17:49:32   
K_a_t_i
Če je stimulacija izkazana kot je potrebno, potem se definitivno šteje tako v pokojninsko osnovo kot v porodniško.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu knedli)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stimulacija
22.12.2009 13:19:51   
pikica*
Mislim, da tvoj šef malo krivine hvatauser posted image .  Poglej plačilno listo in boš hitro vedela kaj plačuje in kaj ne. Če je stimulacija prikazana kot del bruto zneska, potem gre v pokojninsko osnovo oz. osnovo za prispevke. Drugače se pa lahko kar pod nosom obrišeš.
A res nihče ne pogleda svoje plačilne listeuser posted image ?

(odgovor članu 1buba)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stimulacija
22.12.2009 14:53:47   
phelps
Stimulacija se NIKOLI ne šteje v osnovno pokojninsko zavarovanje ipd.

Stimulacija je po definiciji nagrada za nadpovprečno opravljeno delo.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stimulacija
22.12.2009 19:07:23   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: phelps

Stimulacija se NIKOLI ne šteje v osnovno pokojninsko zavarovanje ipd.

Stimulacija je po definiciji nagrada za nadpovprečno opravljeno delo.



Maaa user posted image   jaz to prvič slišim, pa smo imeli že kar nekaj kontrol s ZPIZ-a, tudi pri takih, ki so imeli stimulacijo.

Zame je stimulacija plača, od katere se plača vse prispevke in davke... edino kar je je to, da se stimulacija ne všteva v osnovo za obračun boleznin (do 30 dni), dopustov, praznikov, nadur... pri čemer je pač prikrajšan zaposleni.


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stimulacija
23.12.2009 7:52:06   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: phelps

Stimulacija se NIKOLI ne šteje v osnovno pokojninsko zavarovanje ipd.

Stimulacija je po definiciji nagrada za nadpovprečno opravljeno delo.



Ja, je nagrada, od katere pa se plačajo vsi davki in prispevki. Torej gre praviloma v pokojninsko osnovo.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stimulacija
23.12.2009 8:14:02   
phelps

2,5 leti sem delala pri privatniku. Na plačilni listi je bila za stimulacijo bruto in neto postavka. Tiste, ki so bile na porodniški ali so šle v penzijo, se jim je štela osnova. Itak smo se vedno ful bunili, zakaj je tako. Nismo mu mogli nič (ko je kdo preverjal, je bilo vse zakonito).

To je moja zgodba. Žal.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stimulacija
23.12.2009 8:18:12   
Antilopa
Ne vem, kdo je tole preverjal, ampak za porodniško sem tudi sama že preverjala in paše v osnovo vse, kar je izplačano kot plača in od česar so plačani prispevki in davki, tako da gre stimulacija 100% noter... za penzijo pa velja isto user posted image

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stimulacija
23.12.2009 8:26:51   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: phelps


2,5 leti sem delala pri privatniku. Na plačilni listi je bila za stimulacijo bruto in neto postavka. Tiste, ki so bile na porodniški ali so šle v penzijo, se jim je štela osnova. Itak smo se vedno ful bunili, zakaj je tako. Nismo mu mogli nič (ko je kdo preverjal, je bilo vse zakonito).

To je moja zgodba. Žal.



Neto postavka ne gre v pokojninsko osnovo. To drži. Bolj pa je vprašanje kako je tale privatnik pojasnil to neto postavko.

Avtorica te teme mora pa najprej ugotovit kako je na njeni plačilni listi prikazana stimulacija. Če je kot bruto postavka, gre v pok. osnovo, drugače ne.


(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stimulacija
23.12.2009 8:27:19   
kasso
phelps, žal v škodo zaposlenih je tale privatnih narobe obračunaval plačo. Če je izkazoval stimulacijo, bi se le ta morala štet v bruto osnovo od katere se potem obračunajo vsi prispevki, tudi za zpiz. Ni mi pa jasno, kdo je to preverjal. Davčni inšpektor?

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stimulacija
23.12.2009 8:29:54   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: phelps


2,5 leti sem delala pri privatniku. Na plačilni listi je bila za stimulacijo bruto in neto postavka. Tiste, ki so bile na porodniški ali so šle v penzijo, se jim je štela osnova. Itak smo se vedno ful bunili, zakaj je tako. Nismo mu mogli nič (ko je kdo preverjal, je bilo vse zakonito).

To je moja zgodba. Žal.



Neto postavka ne gre v pokojninsko osnovo. To drži. Bolj pa je vprašanje kako je tale privatnik pojasnil to neto postavko.

Avtorica te teme mora pa najprej ugotovit kako je na njeni plačilni listi prikazana stimulacija. Če je kot bruto postavka, gre v pok. osnovo, drugače ne.




Saj kot kaj drugega niti ne more biti... neobdavčeno že ne bi šlo skozi... niti ne s kontrolo ZPIZ-a, skozi davčno pa sploh ne.

< Sporočilo je popravil Antilopa -- 23.12.2009 8:30:19 >


_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stimulacija
23.12.2009 10:00:07   
phelps
Plače je dalala zunanja računovodkinja. Na obisku so bili tudi davčni inšpektorji, ki so ugotovili določene nepravilnosti (plačana je bila kazen), ampak plačilne liste se po tistem niso spremenile (niti kaj drugega).




_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stimulacija
23.12.2009 11:05:04   
Antilopa
Hja, ponavadi je pri davčni tako, da se plača samo razliko med "neplačanimi" in plačanimi davki... kaj priprada delavcu, jih ne zanima... za to je delovna inšpekcija.

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stimulacija
23.12.2009 11:42:42   
kasso
ja, potem pa delovno inšpekcijo poklicat.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stimulacija
23.12.2009 11:57:24   
phelps
in si takoj začet iskat novo službo user posted image . Žal papir prenese vse (sem ena tistih, ki vedo kakšna je razlika med čistim privatnim sektorjem in javno upravo - praktično ne moreš primerjat).

_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?