|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stroški poroke
17.4.2007 13:42:24   
sazi
Vsak ima svoje predstave in želje o tem, kaj na poroki MORA biti, zato so tudi vložki zelo različni.
Poznam par, ki se je poročil na matičnem uradu, brez prstanov, v kavbojkah in coklih. Tu je bil dejansko strošek poroke taksa in pa dva soda vina v prtljažniku katrce, ki je potem odpeljala na en travnik in so ga s prijatelji veselo žingali - če nista morda še tistih dveh sodov dobila kot darilo od frenodv - kdo ve.

od vsemogočih stroškov, ki jih naštevajo razne revije, se jih meni osebno 90-95% zdi popolnoma nepotrebnih, ker jih ne želim in jih na poroki nisem imela (pa ne zaradi šparanja, ampak nisva hotela drugačane poroke od tiste, ki sva jo dejansko imela)
stroški, povezani s poroko so bili:
taksa (cca 30 EUR),
prstana (jih imaš od fičota do mercedeza, torej obseg EUR po želji), najina sta bila okoli 400 EUR
penina in jagode neposredno po obredu (tudi ni omembe velik strošek),
kosilo (ki je itak trajalo do večerje in še čez) za 22 ljudi (cca 500 EUR)
obleke - sva imela oba taki, da sta tudi drugače uporabni in jih kot poseben poročni strošek ne štejem, kar velja tudi za čevlje
fotograf - domač amaterski - mi je šlo na "običajnih" porokah na živce slikanje tako in drugače, pa ženinovi skupaj, pa nevestini, pa s temi tetami, blablabla - slikanja za 2 uri - na naših fotkah se vidi, da smo se imeli fajn, je pa res, da nimamo takih fotk za v okvirje, ampak jih itak ne bi nikamor postavila - razvijanje fotk cca 10 EUR
šopek in naprsni šopki za priče in ženina - cca 100EUR

torej za vse skupaj dobrih 1000 EUR, pa še potem je šlo naslednjih 250 EUR za piknik za 30 prijateljev z najetim piknik prostorom s športnimi igrišči in "domačim" žarom

če bi se poročila še enkrat, bi se po enakem postopku in ne bi ničesar spreminjala

nekaterim veliko pomeni velika poroka in naj jo imajo, ampak sama bi bila v vlogi neveste na taki poroki čisto izgubljena in nesrečna, da o vseh pripravah, organizaciji, in za to namenjenem času in živcih sploh ne govorim - bi mi bilo v breme in ne v veselje.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Stroški poroke
18.4.2007 9:52:23   
Lunca1
1.450.000 - imela sva samo civilno poroko, 4 urno pogostitev za prijatelje in sorodnike, zvečer pa večerjo z ožjo družino v eni boljši restavraciji. Svatov je bilo pa cca. 60 - 80.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Stroški poroke
18.4.2007 10:24:52   
NRMM
1.800.000 vse skupaj, leta 2001...........gostov je bilo 115
- prstani,obleki (moja izposojena,mož si jo dal delat),čevlji,vabila sem naredila sama,okraševanje domov,gostilne,šopek,okrasno cvetje za na oba avta,pijača za zraven,narezki pred slavjem na obeh domovih,konji z kočijo,večerja in slavje,muzika,torta,frizuri.......poročno potovanje. Sva pa vse poravnala sama,pri nas ni bila navada,da bi dali starši fifti/fifti user posted image  čeprav bi kar pasalo user posted image .

Se pa dobi z darili večinoma nazaj.

Če bi se še 1x poročila bi povabila samo čisto najbližje. Zapraviš,požereš user posted image  dnarja veliko, nimaš pa nič drugega od tega,kot čez par let tečnega moža user posted image .

Naj vama zakon uspe v vseh pogledih user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Stroški poroke
22.4.2007 13:19:28   
pupika27
no zdaj pa ste  še meni zbudile zanimanje.midva se tud pogovarjava in si delava skrbi glede poroke.STROŠKI!!!!!!!!!!!!!rada bi se poročila v poletnem času ko bi po obredu vse delovalo kot piknik !tudi pri nama je ogromno žlahte(okrog 100-120 ljudi) in me zanima približni izračun stroškov in kaka pametna ideja!sva pa iz ptuja in če pozna gdo kako varjanto tu okoli!!!!!!!!! lep pozdrav vsem in obilo sreče

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Stroški poroke
2.5.2007 22:35:12   
majas
Naju je vse skupaj prišlo okoli Miljon. Blo je 85 gostov. Sva pa napisala na vabila da naj raje kak tolarček v kuverti zmšumi tako da sva lahko stroške pokrila.
Njajveč sva dala v gostilni.

_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Stroški poroke
2.5.2007 22:52:47   
crci06
a se da to temo kako zaklenit, da je moški ne morejo brati user posted image user posted image

no, pa brez šale: pomoje denar sploh ni tak problem - nekako kot v študntskih letih. Nisi imel, pa si si vse privoščil, mogoče kakšno stvar malo slabšo ali pa si si kaj sam naredil, pa je (blo)...

Moje mnenje (pa ne iz izkušenj) bi bilo, da moraš s pripravami začet do časa, da ti ni treba v zadnjem hipu vsega najdražjega kupit vse na enem mestu...  Aja pa predlog - bodita prijazna do staršev že nekaj mesecev prej user posted image


(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Stroški poroke
11.5.2007 18:56:49   
Anonimen
Midva sva imela cca. 350 gostov, zato o stroških poroke ne bom.

Moja obleka je bila pregrešno draga, ker je bila od tega strica:

http://www.demetriosbride.com/intl/index.php?page=collections_07

Najboljša poroka ever?
Poroka mojih in od moža kolegov - 4. avgust, otok Brač, 18.00, zaliv nedaleč od Povlje, v katerega lahko prideš samo s čolnom, onadva, midva in matičar. Fenomenalno.
Ni Mauritius, ampak - boljše poroke še ne!user posted image

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Stroški poroke
11.5.2007 19:04:32   
Anonimen
Moja skromna poroka,ki se je zgodila pred petimi leti user posted image

Nosila sem kostim golobje barve-65.000sit-beli sandali 15.000,bela torbica 10.000,šopek-10.000
Ženin- siva obleka,bela srajca,nič kravate

Gostov 7,midva in 2 priči.Kosilo plačal tast,poročno torto midvauser posted image
To je vse.Skromno.Poročno potovanjeuser posted image 5 dni na kmečkem turizmu,kjer sva samo jedla in user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Stroški poroke
12.5.2007 7:49:23   
KIKI****
65 gostov
1.300.000
obleka 40.000 moja in 50.000 njegova
čevlji 2x 10.000
300.000 sta plačala moja starša+za darilo sta mi dala 500.000 sit, vse ostalo sva plačala sama.

Drag šport a mi ni žal niti tolarja ki sem ga zapravila za poroko za tisti en dan v mojem življenju, ko sem bila princeska in še danes mezvijev želodci ko se spomnim na ta dan, ki je bil tak kot da bi se na novo zaljubila v mojega možeka. sanjsko res. In še malo pa bova imela 1. obletnico porokeuser posted image

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Stroški poroke
24.5.2007 7:04:22   
Lanchy
Midva sva imela 39 gostov in sva placala malo manj kot 2 mio. V tej ceni je zajeto res vse, do vsake male malenkosti (konfetki, skatlice za pecivo in podobno).
Nisem pa pristela cene dekliscine in fantovcine, ne vem tocno koliko naju je prislo, ampak sigurno ne manj kon 250 eurov. In moja mami je pekla vso pecivo tako, da teh stroskov ni zraven.

Drugace pa je tako, da cena lahko zelo niha, saj je odvisno kaj, kako in kje se zelis porociti.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Stroški poroke
26.12.2009 21:27:55   
kitty87
Pozdravljene!

Vidim, da je od zadnjega klepeta na tej temi že kar dobri dve leti, zato bi jo rada malo "osvežila", saj sva tudi midva začela razmišljati o poroki, stroški pa so se od takrat sigurno kaj spremenili. Torej, koliko vas je stala poroka? Predvsem me zanima, koliko ste plačali v gostišču/na osebo za hrano?

LP



(odgovor članu Lanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Stroški poroke
26.12.2009 21:43:24   
maktub
ja upam da se bo ta tema kaj osvežila saj se tudi sama zelo zanimam za to...

Midva sva računala imet okoli 55 povabljenih in sva potegnila črto tam med 6000-7000 kar srčno upam da prideva...
V restavracijah pa so večerje med 30 in 45 eur... vzela bova za 35 uer s tem da lahko prineseva s sabo vso zgano pijačo oz.vso alkoholno,sladice, sadje..mislim da je to kr v redu..
Najjjveč od vsega naju pride Fotograf in muzika.... malo sem brala vase odg.izpred par let in vidim da je cena vsega se krrr fajnnn povisala...mislim pa da sam da rečes "poročno" je x2

(odgovor članu kitty87)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Stroški poroke
26.12.2009 22:17:54   
kitty87
Midva sva se sicer zanimala le še v enem gostišču, cena na osebo pa je bila 32 € (se mi je zdelo kar precej, glede na to, da bi bilo okoli 110 povabljenih, pa vidim, glede na to kaj si napisala, da torej ni tako pretirano, ker hrane pa je kar precej v meniju). Bo torej treba zmanjšat število povabljenih user posted image , samo kaj, ko je tako velika žlahta. user posted image
Aja, so mi pa rekli v tem gostišču, da če hočemo svojo alko. pijačo, da zaračunajo postrežnino 4 €! To pa je kar precej, ne? Glede na to, da še itak moreš pijačo nekje kupit.

Za ostale stvari pa bova morala šele začeti zbirati ponudbe (če si prej, zaradi prevelikih financ ne premislivauser posted image ). Lahko pa mi matkub kaj olajšaš situacijo, pa napišeš, koliko si za posamezne stvari računala, da vaju bo kaj stalo. Prosim. user posted image

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Stroški poroke
26.12.2009 23:30:16   
maktub
kitty87

tako nekako je najin načrt:)

Obleke:moja, njegova + čevlji= 100oeur ( čeprav upam da dobi vsaj on na znižanjih kaj ugodnega)
Prstani: 500 eur
Fotograf: 900eur (če ima kaka kako ceneje varianto kr dobrodosla)
Muzika: 700eur
Večerja + kupljena nasa pijača,pa določeno pecivo: 3000eur (35 eur na osebo)
Torta: 180eur
Konfeti, vabila, naprsni sopki: 250eur( jih bom delala sama)
Ostalo: frizure, masne za na avto, makeup,moj nakit...): 500uer

zdaj točno vem samo za torto, fotografa in muziko kar pač "imamo" zmenjeno, drugo pa sem bolj na oko izračunala in kot sem malo gledala cene okoli...
Mene pa sam to zanima... aa za rezervacijo gostilne vsi zahtevajo nekaj v naprej?... nasa željena rest. zahteva 1000eur ampak se mi zdi definitivno preveč----določene rest. sploh nimajo tega plačila v naprej oz. ti rezervirajo do 2 meseca prej kar se mi zdi fer...

(odgovor članu kitty87)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Stroški poroke
28.12.2009 19:59:38   
kitty87
Hvala maktub.

Bova se tudi midva morala čim prej spraviti k pripravam, ker se mi zdi da je za drugo leto že kar precej zasedeno.

Lp

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Stroški poroke
30.12.2009 13:48:32   
maktub
ja kr naredi si ker ti bo v veliko pomoč pri izbiranju.. midva upava da bova dobila kako bolj poceni ponudbo pa da bo nasa lista se na koncu malčel znižala:)

(odgovor članu kitty87)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Stroški poroke
30.12.2009 14:05:27   
miapia
Potek poroke zelo podoben kot pri sazi, stroški za njo tudi tam nekje. Fotograf je bil sicer profesionalni, je pa najin prijatelj in je bilo vse vključno s poročnim albumom darilo nama. Tudi jaz ne bi poroke danes spremenila na nobeni točki.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Stroški poroke
12.1.2010 16:06:43   
anci banci
ojla

tudi jaz se letos poročim junija in sva z dragim naračunala da naju bo prišlo tam cca 8400 EUR za 100 svatov. Rezervirano imava v hotelu Kongu(cena menija pa je 28,5 EUR)
za vse ostalo pa ravno sedaj raziskujem po internetu
ali katera od vaju pozna kak dobr bend

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Stroški poroke
12.1.2010 20:30:42   
suzy85
tudi midva se poročiva letos maja in misliva, da naju bo poroka prišla kar okrog 10.000eur
- gostišče: 35eur/osebo (vključen aperitiv - šampanjec, sok, prigrizki; sadje; 3 glavne jedi; kava) x pribl.100 oseb =3.500eur + pribl. 1.500 eur pijača (vino bova imela svoje, postrežnina je 4 eur/liter)
- fotograf: 500 eur (fotografiral bo najin prijatelj, ki se tudi profesionalno ukvarja s fotografijo, zato sva dobila nekaj popusta)
- ansambel: 1.350 eur (cel dan)
- moja obleka: 420 eur
- moji čevlji, spodnje perilo: 200 eur
- K. obleka: pribl 600 eur (po meri)
- prstana: max. 600 eur
- torta: 90 eur
- vabila, zahvale, naprsni šopki: max.250 eur (delala sama)
- cvetje, okrasitev: pribl. 400 eur

midva bova imela svoje vino, ker ga dobiva za 1,5 eur. s postrežnino vred naju pride 5,5 eur. v gostišču pa točijo vino, ki nam niti ni dobro za 10 eur. se nama splača.

enako bova naredila s šampanjcem za po civilni poroki in pred dvorano (poroka bo v hotelu). šampanjec bova dobila po 6 eur. s postrežnino naju pride 10 eur, medtem ko v gostišču ne dobiš šampanjca pod 20 eur.

tudi midva morava plačati aro in sicer 1.000 eur do konca janurja


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Stroški poroke
13.1.2010 14:50:52   
Martinčka
Midva sva imela na poroki okoli 135 gostov, vendar je bilo v celoti vse delano za 150 oseb (vabila, darilca ipd).
poroka s poročnim potovanjem je stala okoli 40.000 eur, če pa odšteješ poročno potovanje pa okoli 30.000 eur.

obleko sem imela narejeno po meri, šivali so jo v Milanu, sicer pa je znamka Atelier Aimee... cene couture oblek znašajo tam od 2500-5500 v tem salonu kjer sem jaz naročila obleko... je pa odvisno potem še od dodatkov ker te lahko samo pajčolan še zraven stane 1500 eur... vse je odvisno od posameznice, njenih želj in financ.

morem povedati da je strošek precej visok predvsem zaradi: najinih oblek, ker sem vsem 9 družicam plačala obleke, ker je polovica gostov imela plačane prenočitve in ker nisem šparala na rožah -flamingovci.

imela sva pa tudi najete stole za zunanji obred s krem preoblekami, rdeč tekač, harfistko, flavtisko in violinistko za obred, pred obredom harmonikaša, ansambel na zabavi ter ob polnoči trubače in fotografa ki je kasiral skoraj 2000 eur.
Meni je stal 50 eur po osebi in ob poljubu so se spustili v nebo skriti baloni...

to je v grobem.

pozdravček in srečno!


(odgovor članu suzy85)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Stroški poroke
14.1.2010 10:44:10   
anci banci

IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

Midva sva imela na poroki okoli 135 gostov, vendar je bilo v celoti vse delano za 150 oseb (vabila, darilca ipd).
poroka s poročnim potovanjem je stala okoli 40.000 eur, če pa odšteješ poročno potovanje pa okoli 30.000 eur.

obleko sem imela narejeno po meri, šivali so jo v Milanu, sicer pa je znamka Atelier Aimee... cene couture oblek znašajo tam od 2500-5500 v tem salonu kjer sem jaz naročila obleko... je pa odvisno potem še od dodatkov ker te lahko samo pajčolan še zraven stane 1500 eur... vse je odvisno od posameznice, njenih želj in financ.

morem povedati da je strošek precej visok predvsem zaradi: najinih oblek, ker sem vsem 9 družicam plačala obleke, ker je polovica gostov imela plačane prenočitve in ker nisem šparala na rožah -flamingovci.

imela sva pa tudi najete stole za zunanji obred s krem preoblekami, rdeč tekač, harfistko, flavtisko in violinistko za obred, pred obredom harmonikaša, ansambel na zabavi ter ob polnoči trubače in fotografa ki je kasiral skoraj 2000 eur.
Meni je stal 50 eur po osebi in ob poljubu so se spustili v nebo skriti baloni...

to je v grobem.

pozdravček in srečno!




uuuu 40.000 eur...to je pa kar veliko
no pri nas je sedaj narastel strošek na 9000 eur

a mogoče ve katera kje se da najeti kak dobr avto?

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Stroški poroke
14.1.2010 11:59:18   
maktub
MArtinčka...to je pa zelo veliko dnarja madona...

Anci banci...povrpasaj na avtohisah mislim da vsi posojajo

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Stroški poroke
14.1.2010 18:16:21   
anci banci
maktub hvala za namig

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Stroški poroke
14.1.2010 18:19:27   
hrchy
uh... midva sva si dala zgornjo mejo 1500 eur user posted image
ves ekstra kes bo sel pa za potovanje user posted image

_____________________________

if a man speaks his mind in a forest and no woman hears him, is he still wrong?

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Stroški poroke
15.1.2010 9:10:01   
karmen7
Uf, midva sma tudi rekla, da pretiravala ne bova - mi je 40.000 EUR preveč denarja - ga tudi nimama.  

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?