|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stroški poroke
15.1.2010 13:13:34   
Mariposa
IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

Midva sva imela na poroki okoli 135 gostov, vendar je bilo v celoti vse delano za 150 oseb (vabila, darilca ipd).
poroka s poročnim potovanjem je stala okoli 40.000 eur, če pa odšteješ poročno potovanje pa okoli 30.000 eur.

obleko sem imela narejeno po meri, šivali so jo v Milanu, sicer pa je znamka Atelier Aimee... cene couture oblek znašajo tam od 2500-5500 v tem salonu kjer sem jaz naročila obleko... je pa odvisno potem še od dodatkov ker te lahko samo pajčolan še zraven stane 1500 eur... vse je odvisno od posameznice, njenih želj in financ.

morem povedati da je strošek precej visok predvsem zaradi: najinih oblek, ker sem vsem 9 družicam plačala obleke, ker je polovica gostov imela plačane prenočitve in ker nisem šparala na rožah -flamingovci.

imela sva pa tudi najete stole za zunanji obred s krem preoblekami, rdeč tekač, harfistko, flavtisko in violinistko za obred, pred obredom harmonikaša, ansambel na zabavi ter ob polnoči trubače in fotografa ki je kasiral skoraj 2000 eur.
Meni je stal 50 eur po osebi in ob poljubu so se spustili v nebo skriti baloni...

to je v grobem.

pozdravček in srečno!




Superuser posted image  Mi zaupaš lokacijo?

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Stroški poroke
15.1.2010 13:19:23   
baguSka
Hej, a ti se mozis al kuko!?user posted image

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Stroški poroke
15.1.2010 14:10:49   
Mariposa
Ja, zakajuser posted image

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Stroški poroke
15.1.2010 14:12:20   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Mariposa

Ja, zakajuser posted image


ja tko.. nism vedla.. user posted image sej ne da bi mogla vedet, ampak lepo slisat!!user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Stroški poroke
18.1.2010 9:31:00   
Martinčka
mariposa sem ti poslala na ZS...

ja jaz sem dala res celoten strošek poroke gor.. od vabil oz midva sva imela tudi te "save the day" ali po naše "rezerviraje si dan" kartice pred vabili pa do poročnega potovanja...

sicer je veliko odvisno od lokacije kjer se ženiš... tukaj so za dvorano želeli imeti samo zato da lahko večerjaš v tej dvorani ki je del hotela 950 eur plačila! nekdo bi rekel, da si pravzaprav plačal najemnino da lahko ješ v restravracijiuser posted image  hihi.. kar je tudi res, sam ker gre za zgodovinsko dvorano jo morejo nekako ohranjat in na takšen način služijo pa če nam je všeč ali ne!

vsem želim čudovite priprave in planiranje ker je to res nekaj čudovitega in si boste zapomnile za vse življenje!

res pa priporočam knjige od tega gospoda za vse ki imate rade bolj izvirne ideje: Colin Cowie
jaz imam dve njegovi knjigi in od njega sem dobila kar nekaj zamisli.. seveda je pa po večini vsaka njegova knjiga bolj za "učke past" kot da bi kaj takšnega realiziral ker gre res v hude skrajnosti ki pa stanejo uf in še večuser posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Stroški poroke
18.1.2010 10:32:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karmen7

Uf, midva sma tudi rekla, da pretiravala ne bova - mi je 40.000 EUR preveč denarja - ga tudi nimama.  


Za normalno poroko, da nič ne šparaš, si privoščiš čisto vse, se da pridt lepo skozi. Naju je poroka prišla 16.000, ampak je od tega bil bend zelo drag, drugače tam za 12.000 lahko komot prideš skozi. No ja odvisno spet koliko oseb imaš. Aja pa midva sva dala za meni 22 eur.

(odgovor članu karmen7)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Stroški poroke
27.1.2010 11:29:33   
sergy
O bog pomagaj

12000 EUR????????

Za 3000 prideš lepo in luštkano čez (seveda brez venmetanja)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Stroški poroke
27.1.2010 11:56:15   
karmen7
Nax05 midva bova povabila 60 ljudi na poroko, pri čemer naju poroka ne bo prišla 16.000 ali 12.000 eur, ampak manj. Pa bova imela ravno tako vse tisto kar hočeva imeti in kar si želiva. Vključujoč band, snemalca, fotografa in vse kar spada zraven. Sicer pa imamo vsi svoje želje in svoje finančne zmožnosti. user posted image In se pri tem strinjam s Sergy. 

(odgovor članu sergy)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Stroški poroke
27.1.2010 12:05:56   
sergy
Mislim da je stvar v tem kdo kaj plača.
Midva si bova vse plačala sama in ne rečem da ne bi imela še kaj dodatnega na poroki ampak tudi tako bo nama zelo lepo.
Sicer je pa to najin dan in ne dan za vzvišeno razkazovanje in (oprostite izrazu) preseravanje.

Poznam ljudi ki so imeli vse oh in sploh-trajalo je pa manj kot leto.

Ljudje smo si različni in prav je tako.
Kakor je komu všeč tako pa si naredi.

(odgovor članu karmen7)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Stroški poroke
27.1.2010 12:52:37   
Anonimen
Cena je vedno odvisna od tega kaj si želiš na svoji poroki. Midva sva imela vse kar sva si želela in za 75 ljudi je bila cena 16.000 ja (ampka je bil od tega band par tisoč). Se pa strinjam, da je odvisno kdo plača poroko. No nama je tud niso plačal starši, ker sva proti temu, sej sva se midva poročila in ne oni. 

(odgovor članu sergy)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Stroški poroke
27.1.2010 13:09:35   
vesna_b
no, nama pa bodo plačali gostilno starši. sicer ne vsak pol, ampak sorazmerni delež glede na število oseb iz katere žlahte. imela bova povabljene tudi najboljše prijatelje, za njih pa bova plačala sama.

pač, ponujali so se, večkrat, pa sva rekla, zakaj pa ne. vse ostale stroške (obleke, ansambel, okraševanje, fotograf, snemalec, ...) pa plačava sama.

je pa dejatvo, da bi sedaj radi realizirali svoje ideje in sanje. a-a, ne. vsi so meli svojo ohcet, midva bova mela pa svojo, tako da... nežno, ampak odločno poveva, da ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Stroški poroke
27.1.2010 13:54:56   
Martinčka
vesna_b hihi tako kot je bilo pri nas.. moja mami je kr sanjarila kako bi bilo in ji ni bilo nikakor jasno da nisem hotela po njeno ampak tako kot midva želiva... vmes je bilo že kritično ker nikakor ni mogla razumet zakaj ne želim da pride ženin domov po mene (ker mene so vidli vsi naenkrat ko so bili vsi zbrani na kraju civilne poroke in so bili na svojih sedežih in sem lepo prišla za družicami ven)...

tako da je prav da vidva živita svoje sanje, ker starši so že imeli svoje poroke; verjamem pa da v tistem času niso imeli takšne kot bi jo mogoče imeli danes ker so časi drugi... ampak vztrajat je treba pri svojem!user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Stroški poroke
27.1.2010 13:57:14   
Anonimen
O maj got ... 40.00€, 16.000€, ... Jaz bom še kar nekaj časa na koruzi ... pa saj veste kaj pravijo: nobena svinja še ni na koruzi crknila user posted image

Se mi pa zdi, da je tut od tega odvisno al hočeš imet šov za množice al intimno poroko v družbi tistih, ki ti res nekaj pomenijo ... tak da ko se bova enkrat prenasitila koruze, se bova poročila, samo sigurno ne v spremstvu 100 in več ljudi .... mam veliko žlahto, a tete, ki jo vidim 2x na leto in še taklrat se pogovarjamo o vremenu ne mislim vabit samo zaradi tega ker je žlahta ...

(odgovor članu vesna_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Stroški poroke
28.1.2010 11:08:45   
Tigrica86
Vsi tile (zame) vrtoglavo visoki zneski me kar malo plašijo. Midva bi se rada poročila, tako da bi bilo lepo a ne preveč drago. Ker zaenkrat nimava nekih velikih financ (starši nama ne morejo prispevati kaj dosti, morda kakšnega stotaka, pa še to je malo verjetno) dopuščama še vedno možnost, da poroko prestaviva za kakšno leto (kar pa si sicer ne želiva). Svatov bi imela okrog 80, pa so to bolj kot ne najožji (sestre in brati z družinami, starši, tete in stici, nekaj bratrancev, s katerimi se družimo ter tistih nekaj res dobrih prijateljev). Tudi če se poročima samo v družinskem krogu (brez tet, sticev, sestričev) se nama zd, da bodo fiksni stoški še vedno enaki (obleka, prstani, fotograf, cvetje (to sicer nekoliko manj in ugodneje), glasba,...) zato si želima čim več narediti sama.

Mi lahko katera, ki je imela poroko z nižjimi stoški (okrog 5000, 6000 €) napiše, kako so bili stroški razporejeni (kaj je koliko stalo)? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Stroški poroke
29.1.2010 10:06:28   
Martinčka
Tigrica zelo pomembno je da najdeš gostišče/restavracijo, kjer ti bodo ponudili meni po ugodni ceni! tako da če imaš čas začni malo raziskovati med tistimi ki so ti všeč ker meniji so od 12eur-110eur (tako sem jaz zasledila za poroke)... potem veliko prišparaš če se z gostiščem dogovoriš da lahko imaš svoje vino in pecivo (vprašaj če računajo postrežnino, ker včasih potem postrežnina prinese skoraj več kot je liter vina).

vabila, konfetke, zahvale-lahko vse sama narediš, nakupiš le papir v kakšnih industrijskih prodajalnah...

če se poročiš spomladi je ogromno poljskega cvetja in če poroko narediš v slugu travniških rožic boš zagotovo veliko prišparala na rožah... npr prosi prijateljice da en večer prej naberejo sveže šopke da jih boš imela za dekoracijo na mizah..

če boš imela družice si naj same plačajo obleke, ali pa za družico vzemi samo kakšno mlajšo nečakinjo ali nečaka ki ima zagotovo kakšno ljubko obleko doma...

velik strošek so poročni prstani!!! odvisno kaj izbereš in kdo ti jih dela... midva sva našla model prstanov v eni reviji in jih dala delat lokalnemo zlatarju.. sem si dala dvakrat večje briljante noter kkot so v originalu pa so me prstani vseeno prišli dvakrat manj kot pri znanem ljubljanskem zlatarju... Včasih prstane kupijo priče, prav tako je pogosto da druga priče plača fotografa kar je tudi velik strošek...

res je pa da od prič ne moreš tega pričakovati, sploh če si želiš imeti najboljšega fotografa in drage prstane... Jaz recimo nisem pustila moji priči da plača fotografa ker se mi je zdelo to predrago darilo ker je stal 1900 eur... če bi pa imela fotografa za 500 eur bi mu pa zagotovo to pustila.

potem ne najemaj pregrinjala za čez stole ker te bo to pošteno udarilo po denarju... nekatera gostišča imajo že svoja pregrinjala, sicer pa lahko na internetu kupiš poceni til v vseh barvah in si tega kupiš in daš okoli stolov samo mašnje iz tila...

potem meniji na mizah čudovito izpadejo če jih zrolaš, jih oviješ s travico iz travnika in vtakneš noter eno marjetico... tako sem jaz naredila na eni prireditvi ki je bila spomladi in je bilo super... zraven malo zavitega tila na mizo in med til kakšno marjetico pa je miza super... lahko dodaš samo kakšno čajno svečko če želiš..

Veliko je možnosti kako prišparati, samo čas si je treba vzeti in malo razmisliti... na forumih je tudi ogromno idej... pecivo ti naj spečejo tete in babice, tudi sama če znaš... ipd...

nekaj denarja bosta dobila tudi z darili... če midva ne bi bila z najino poroko preveč razsipna, bi se zagotovo stroški poroke povrnili z denarjem in darilnimi boni ki sva jih prejela... staršem zaupaš da si želita predvsem denar za kritje poroke in bodo starši zagotovo povedali to okoli... seveda ne boš od vseh dobila denar, kar je tudi prav, saj dobiš tako tudi kakšen čudovit spomin na poročni dan..

Otika midva sva si naredila poroko da je bila všeč nama in ne da bi bila všeč drugim, čeprav je posledično tako... mislim da vsak par gleda na poroko tako in ne tako da bo naredil šov za druge! tudi pri svatih je tako, da odvisno iz kakšne družine prihajaš... če imajo tvoje babice po 5 ali 6 otrok, kateri že imajo svoje otroke in tudi nekateri teh že svoje potem je težko da jih imaš pod 130... mi se z družinami vidimo vsaj enkrat na dva mesca ker smo zelo povezani... če bi pa želela povabiti vse sestriče in vse tete potem bi jih imela pa krepko čez 200... prijatelje sva povabila tudi striktno najbližje, ker jih je že bilo preveč tako da, ne more imet vsak poroke pod 100 oseb... čeprav če bi bilo po moje, bi se poročila nekje na kakšnem otočku sama z možekom in bi bilo več kot prekrasno.. ampak ko sva samo v šali omenila top možnost, so bile mame že solzne in nisva želela tega storiti svojima družinama ki jim je ta dogodek veliko pomenil.. tako sva pač morala povabiti vso žlahto s katero se redno srečujemo.


(odgovor članu Tigrica86)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Stroški poroke
29.1.2010 10:37:19   
vesna_b
ja, Martinčka, čisto prav imaš. veliko se da prišparat, če veliko sam delaš.
no, jaz osebno tudi uživam v tem, tako da...

pa tudi to je, da so v sezoni porok (maj - september)  cene precej navite...

tudi pri ansamblu lahko prišparaš - imaš kak trio, ki ti igra za 300-500€, pa so čist fajn. pa spet so cene v "ne-sezoni" cenejše

ne vem, velik je od tega odvisno, kaj hočeš. midva s povabljenimi nisva pretiravala, pa smo prišla na številko 150.
sam ima on po mami in očetu preceeeeeej stricev in tet, tako da... se pa tudi redno srečujemo. prijatelji so pa tudi povabljeni sami najbližji, od obeh.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Stroški poroke
29.1.2010 10:37:45   
IsabellaLana
Za 3000 eur po mojem zelo težko prideš skos, če imaš vsaj 70,80 ljudi pa res dokaj oklestene stroške, tko, da tko poceni je meni lari fari...
Midva imava 120 povabljenih, pa sem si privoščila vse od konfetkov, popolnoma nove obleke, zahvale, škatle, dekoracijo s cvetjem in baloni...Ma res vse... Pa naju bo prišlo okoli 9.500 eur...

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Stroški poroke
25.5.2010 9:06:46   
sajablue
IsabellaLana prosim povej kje pa sta imela poroko?? lahko mi v ZS pošlješ vse.... no, če si že kje napisala se opravičujem :)

(odgovor članu IsabellaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Stroški poroke
27.5.2010 22:47:41   
momo1
user posted image MIdva bova imela 110 povabljenih, pa naju bodo stroški prišli med 6 in 7 tisoč eur. Pa se mi zdi, da nič kaj posebej ne šparava, le malo sva pregledala in pobrskala po raznih ponudbah. Mnogo sem prihranila pri moji obleki, sem jo naročila preko e-buya, mi je kot ulita in je bila 200 eur in 20 eur čevlji, gostišče nama računa 20 eur po osebi in je preizkušeno dobro, prstane sva si izrisala in nama jih je lokalni zlatar naredil za 320 eur, krasili bomo sami, vabila, zahvale in sedežni red sem sama naredila in za podoben rang vabil bi v Poročnem kotičku odštela 360 eur... Glede na to, da sem na porodniški in imam čas brskati, sem našla mnogo ugodnih variant...

(odgovor članu sajablue)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Stroški poroke
29.5.2010 18:10:34   
posastka
momo1 ful dobro, da bosta pro toliko gostih prišla skozi s tem zneskom

midva imava cca 75 povabljenimi in bo končna cene med 9 in 10 tisoč €, pa se mi zdi da nisva nikjer kaj preveč pretiravala, samo ful hitro vse skupaj nanese user posted image

(odgovor članu momo1)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Stroški poroke
21.6.2010 11:19:59   
ursah
Midva sva se pa poročila lani konec maja, in naju je poroka stala cca 6.000 EUR. Bilo je cca 70 gostov. Moji del sorodstva je bil iz Dolenjske, njegov iz Notranjske.
Imela sva: civilno poroko in nato pomladni piknik z bandom. Po civilni poroki (ki je bila na prostem) sva imela manjšo pogostitev (šampanjec, sokovi, piškoti, sadje), midva pa sva imela vmes slikanje. Potem smo se odpravili na piknik prostor, ki je bil v koči sredi gozda, oddaljen cca 60 km od kraja poroke (v bližini ženinovega doma). Vmes smo se mimogrede ustavili še pri moževi domači hiši, kjer so nas v sosednjem kmečkem turizmu pogostili s pijačo. Na pikniku sva imela najetega nekoga, ki je pekel odojka in ostalo meso, ter ostalo osebje - to je bil en profesionalni kelnar in še dve gospe (vsi družinski prijatelji), ki so pripravili piknik kosilo. Postregli so juho, nato pa je bila samopostrežba v obliki bifeja s hladnimi in toplimi jedmi. Poleg tega na kupe raznoraznega peciva, ki so ga pripravili moja mami in najožje sorodstvo. Vmes je igral band. Imeli smo tudi igre na prostem: glavna atrakcija je bil srečelov z lokostrelstvom (moj dragi in njegov oče sta lokostrelca, tako da smo organizirali veliko tarčo, na kateri so bili nalepljeni listki s srečkami, in te se je streljalo. Nagrade so bile simbolične in šaljive: razne šalčke, svinčniki, slike, plakati...). Poleg tega so bile še igre z žogo, balinanje, sprehodi okoli. Gostje so se na pikniku tudi preoblekli iz "ta lepih" v bolj sproščena oblačila, saj sva že na vabila napisala da jih vabiva na poročni piknik po obredu, ko pa sva nosila vabila okoli sva pa še vsakemu povedala, da naj vzame s sabo kaj za preobleči.
Moram reči, da je bilo drugačno, zanimivo, sproščeno in prijetno. Verjetno je bil kakšen del žlahte presenečen, saj take poroke ne v njegovi ne v moji žlahti še ni bilo - vedno so bili vsi vajeni tradicionalnih porok: civilna, cerkvena, gostilna. Ampak na to se nisva ozirala, glavno da je bilo nama všeč. Pa tudi odzivi ostalih so bili zelo pozitivni, tako da mislim, da je bilo všeč tudi gostom.
Imeli smo tudi srečo z vremenom, saj je bila prelepa majska sobota - sonce, cca 27 stopinj. Pa tudi lokacija (koča in okolica z gozdom) je bila zelo lepa - prav idilična.
Tako da se da narediti poroko tudi ceneje, samo malo se je treba znajti.



< Sporočilo je popravil ursah -- 21.6.2010 11:21:23 >

(odgovor članu posastka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Stroški poroke
21.6.2010 11:37:22   
ajsek
Super, všeč mi je, da sta tako sproščeno vse naredila. Pa streljanje z lokom na poroki, čisto verjamem, da je bil folk presenečen.
Samo pri taki poroki moraš imet res lepo vreme. Če bi imeli piknik ta vikend, bi vama pol gostov zmrznilo, druga polovica bi se pa utopila user posted image

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Stroški poroke
25.1.2011 20:42:19   
kraljicek
Momo1 a to preko e-bay je ziher, a obleka izgleda kot na sliki?? Če te lahko prosim za kakšno slikco bi bla ful vesela. Moj mail knezan2@gmail.com.
Al pa mogoče za kakšno informacijo več...hvala

(odgovor članu momo1)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Stroški poroke
25.1.2011 21:07:13   
Lantea
Midva sva imela poroko sicer pred 4 leti in pol...zadeva pa približno naslednja:
120 gostov
ok. 1500 je bila hrana
ok. 250 pijača ( v gostilni ni bila obračunana postrežnina)
ok. 200 eurov sadje in pecivo (večina peciva je bila pečena doma)
250 moja obleka
290 moževa obleka
300 prstani
150 - 200 rože (naprsne šopke, dekoracija avtomobilov in cerkve ter v gostilni smo naredili sami, kupili smo le rože)
100 eurov vabila (kupila sem papir, oblikovanje vabila in tiskanje sva naredila z mojo pričo)
800 muzikanti
600 fotograf
snemanje nama je sosed podaril za poročno darilo (se ukvarja s snemanjem)
200 torta
150 še eni stroški (pri civilni)
100 (pevski zbor v cerkvi in župniku)
...ne vem a je bilo še kaj takšnega (kakšna malenkost še verjetno)
vse skupaj torej okrog 5000 evrov (se da. Res je, da nisva ful pretiravala, šparala zelo pa tudi ne...pa to je bilo pred skoraj 5 leti, tako da...)

(odgovor članu kraljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Stroški poroke
17.3.2011 17:28:34   
kajča
Midva sva pa pri poroki res šparala. Imela sva 25 povabljenih (1000 EUR gostilna), samo civilno poroko, moja obleka sposojena (300 eur), njegovo sva kupila (350 EUR)+ 100 eur čevlji, fotograf 1500 EUR, ličenje (2x 75 eur (poskusno in poročno), frizer 50 eur, šopek 100 eur, prstana 650 EUR, avta nisva imela okrašenega, prav tako nisva pošiljala vabil, ker so bili le najožji člani družine in priče. Torte nama ni bilo potrebno plačat, prav tako ne cvetja na mizah, ker so nama to v gostilni podarili (so ravno na novo odprli in sva bila prva, ki sva imela tam poroko), pa naju je še vseeno prišla 4200 eur, pa sigurno sem še kaj pozabila prišteti.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?