|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodniška
23.2.2010 19:20:22   
Moycaa
Pozdravljene,
bom kar tule vprašala - vidim (berem), da ste zelo podkovane v tem in vas prosim za pomoč. Moja situacija je sledeča:
Rok poroda imam 24.04. 2010 - zaposlena sem za polovični delovni čas - 20 ur/teden. Ne plačujem si dodatnega pokojninskega zavarovanja. Pogodba o zaposlitvi se mi izteče 30.03. 2010, porodniški dopust nastopim 27.03. 2010.
Zanima me, ali se moram po izteku pogodbe vseeno prijaviti na zavod za zaposlovanje?
Koliko mi pripada porodniškega nadomestila oz. kasneje nadomestila za nego otroka? Na CSD mi je rekla, da toliko kolikor sem imela plače. Vendar po izračunih na spletnih straneh CSD Lj-Šiška mi pride precej manj. Kaj je merodajno?
Na CSD mi je rekla, da bom zavarovana samo za polovico (?). Kaj to pomeni, ker mi tudi sama ni znala razložiti.


Za vsa pojasnila se vam vnaprej najlepše zahvaljujem!


_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Porodniška
23.2.2010 21:31:15   
zmajaz
Ja - definitivno se moraš prijaviti na zavod in koristiti nadomestilo za brezposelnost, in to TAKOJ po izteku pogodbe (vmes ti ne sme manjkati noben dan), če ne boš na koncu dobila še manj porodniške - to, da si na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena ali vsaj prejemaš nadomestilo za brezposelnost je namreč bistvenega pomena, če ne zapadeš v čisto drugo obliko porodniške. Višina porodniške bi morala biti toliko, kolikor je tvoje povprečje v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge (če si bila kak mesec v tem obdobju brezposelna, se za tisti mesec avtomatsko vzame 55% minimalne plače). Izračuni na strani od CSD Šiška kar držijo - morda ti pride manj, kot imaš plače, ker nisi bila celih 12 mesecev zaposlena - druge razlage ne vidim.

Glede zavarovanja za polovico pa ne vem, kaj mislijo - verjetno, da ti bodo isto plačevali prispevke samo za 4 ure, ker si tudi zdaj bila zavarovana samo za 4 ure, torej ti je tekla polovična delovna doba.

(odgovor članu Moycaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Porodniška
24.2.2010 15:30:53   
itata
zmajaz - tole pa ne bo čisto držalouser posted image delovna doba vedno teče enako, samo prispevkov imaš plačanih pol manj... tudi v pokoj greš po 40 letih delovne dobe - to bi pomenilo potem 80 let delovne dobe, če bi obstajala "polovična delovna doba" je res? user posted image
na zavod se moraš pa sigurno prijaviti, ampak časa imaš pa 30 dni po preteku pogodbe. če ne ti res padejo vse pravice. ampak mislim, da v tem primeru, ko ti nastopiš porodniško, preden ti preneha pogodba pomeni samo to, da se prijaviš na zavod - potem pa itak dobivaš nadomestilo za nego, ki je bazirano na tvojih prej dobljenih 12 plačah in postaneš dejansko brezposelna oseba na zavodu ko prenehaš s porodniško. saj vmes med porodniško si polno zavarovana in tudi službe ti ne bodo iskali niti dajali nadomestila (če bi bila do njega upravičena seveda).

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Porodniška
24.2.2010 22:09:49   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: itata
zmajaz - tole pa ne bo čisto držalouser posted image delovna doba vedno teče enako, samo prispevkov imaš plačanih pol manj...

Ja - saj sem se zaštrikala - mislila sem POKOJNINSKO dobo, na podlagi katere se ti potem določi višina pokojnine, ta pa je potem zaradi polovičnih prispevkov manjša. user posted image

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Porodniška
26.2.2010 21:13:08   
nena77
Mene pa zanima, če ni potrebno vpisovat na novo plač za 12 mesecev, če nastopiš porodniško v roku 1 leta od preteka prejšnje porodniške ali od pdp-ja?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Porodniška
26.2.2010 21:24:24   
zmajaz
Ne - ni treba. Če je zate ugodneje, da ostane ista, kot je bila, pač pustiš tako, če bi bila višja z novimi podatki, pa pač oddaš. Razen če si recimo, ko bi morala nastopiti novo porodniško, brezposelna, potem se pa itak vse spremeni.

(odgovor članu nena77)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Porodniška
26.2.2010 21:54:57   
nena77
Trenutno še ne vem ali bom bila brezposelna al ne, če bom se bom pa zaposlila za par dni pred porodniško. A potem to velja tudi če je drugi delodajalec in če sem naprimer končala porodniško 25.12.2009 kdaj je zadnji datum za vlogo da mi ni potrebno dat noter plače?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Porodniška
26.2.2010 22:02:28   
zmajaz
Probaj TULE zastavit vprašanje, boš dobila najbolj pravi odgovor (čeprav boš pa morala malo počakati, da prideš na vrsto) - ker nisem prepričana, da se lahko tako gleda v primeru prekinitve delovnega razmerja in če so vmes meseci brezposelnosti. Al pa če pokličeš kar na CSD in vrašaš.

(odgovor članu nena77)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Porodniška
26.2.2010 22:12:32   
nena77
Tam vidim da že par mesecev niso odgovarjali, tako da bom kar CSd poklicala. Hvala za tvoje odgovore.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Porodniška
3.3.2010 14:31:54   
ribica84
Zdravo!

Ali se 55% minimalne plače upošteva tudi v primeru, ko sem imela študentski status; sedaj pa sem zaposlena. (če gledamo pač 12 mesecev).

Al kaj je potem v takem primeru?
hvala. 

(odgovor članu nena77)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Porodniška
3.3.2010 15:37:32   
ribica84
spet jaz...
malce površno prebrala vse skupaj... ubistvu imam isti problem kot "vsezadnjihip" tko, da zdej že vem odgovor. upsuser posted image

lp

(odgovor članu ribica84)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Porodniška
12.4.2010 23:41:58   
Malena29
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Nima nobene veze s pravnimi zadevami - prevajalka. user posted image


Ni važno si pa dobro srčna in nam res pomagaš!!!! Pomoje se vse strinjajo zmano ;)
Do sedaj si mi dala odgovore skoraj na vsa vprašanja.
Imam pa še kakšno ;)
Ta "navidezna" zaposlitev. Si rekla le nekaj dni pred nastopom porodniškega dopusta je dovolj npr.5 dni. Zanima me kako dolgo pa te naj navidezno zaposli?
Npr za mesec dni al to sploh nima veze??? To me še malo mede ;)

Drugače pa svaka čast za ta "študij". carica si!!!! HVALA-Če veš kaj vse leži v tej preprosti besedi!user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Porodniška
13.4.2010 9:35:28   
zmajaz
V bistu je boljše, če te zaposli kar za 1 leto, ker stroški itak niso nič drugačni, kot če te zaposli za 1 mesec, saj si tak na porodniški, drugače pa moraš potem, ko se ti pogodba o zaposlitvi izteče, to javljati na CSD, da te oni prijavijo v socialna zavarovanja na zavodu, ker te delodajalec odjavi - sicer je to samo formalnost, ker plačnik so že itak oni, samo je pa treba zadevo urediti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Malena29)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Porodniška
20.4.2010 18:52:25   
Adelle
No ja, zivjo :)

Mam eno vprasanje, ki je mal komplicirano in ne morem najdt pravilnega odgovora.

Da vam najprej razlozim: sem studentka, porocena, delam prek studenta. Nisem drzavljanka RS, imam zacasno prebivalisce v RS (stalno v Republiki Makedoniji). Porocena sva 8 mesecev, se pravi mam se kr dolg za cakat na drzavljanstvo.

No in zanima me kako je za tujce, koliko casa moram biti zaposlena nekje da grem lahko na porodniski in dobijam denar? Zdi se mi da je 12 mesecev ampak nisem zihr. In drugo - ce vmes zanosim, se pravi nimam delovno dobo 12 mesecev, potem ali lahko dobijam kaksen dodatek, koj tujka? Ne vem kako to gre, otroski dodatek, starsevski al kaki je se??


Hvala vnaprej za vase odgovore!!!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
20.4.2010 19:01:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Adelle)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Porodniška
20.4.2010 19:06:08   
Adelle
En mesec? Se pravi ne rabim celo leto biti zaposlena? huh, kul :)

Hvala zivepo. Je pa cudno kako tvoja prijateljica ni dobila drzavljanstva, ce ga dobis ce si 2 (prej je blo 3) leti porocen z drzavljanom RS.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?