|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izračun porodniške
14.3.2010 18:50:11   
ursi
Zanima me, kako se izračuna znesek, ki naj bi ga dobila za porodniško in potem za nego. V kolikor razumem, se upošteva povprečje zadnjih 12 mesecev bruto plač. Zaposlena sem  dolgo, vendar sem bila od teh 12 mesecev en mesec in pol še na prejšni porodniški. Koliko % se računa od teh prihodkov? Računam in nikakor ne pridem skupaj do cifre, ki so jo oni naračunali za novo porodniško.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izračun porodniške
14.3.2010 18:52:35   
zmajaz
Porodniška je 100% osnove - torej povprečja zadnjih 12 plač/nadomestil plače pred oddajo vloge. Če je slučajno vmes kak mesec brezposelnosti, se pa zanj vzame 55% minimalne plače.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izračun porodniške
14.3.2010 19:49:16   
luan
Na strani CSD Šiška imaš link za izračun.Meni je točno izračunalo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izračun porodniške
14.3.2010 21:17:50   
nananaja
Če je slučajno vmes kak mesec brezposelnosti, se pa zanj vzame 55% minimalne plače.

samo, če si brezposelen brez nadomestila, sicer se šteje nadomestilo.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izračun porodniške
14.3.2010 21:22:28   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
Če je slučajno vmes kak mesec brezposelnosti, se pa zanj vzame 55% minimalne plače.

samo, če si brezposelen brez nadomestila, sicer se šteje nadomestilo.

Tako je - drži. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izračun porodniške
23.3.2010 11:40:35   
Barbara_L
Znesek za porodniško (105 dni) je enak znesku za nego? Kako pa je potem z datumom vrnitve na delovno mesto? Si ga izračunaš sam glede na datum začetka porodniške? Tnx za odgovore...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izračun porodniške
23.3.2010 11:44:42   
Soncnica Sandra ***
vse skupaj traja 365 dni, tako da se po letu dni vrneš na delovno mesto. v čem je torej težava?

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izračun porodniške
23.3.2010 11:46:53   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L
Znesek za porodniško (105 dni) je enak znesku za nego?

Ja - enak je. Čas izteka dopusta za nego in varstvo otroka ti piše na odločbi, lahko si ga pa tudi izračunaš - vse skupaj traja namreč 365 dni. Meni se je npr. začel 7.4.2009 in se mi izteče 6.4.2010.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izračun porodniške
23.3.2010 11:51:40   
Barbara_L
Hvala za odgovor. Moj datum je 3.4.2010 in vrnitev potem 3.4.2011.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izračun porodniške
23.3.2010 11:54:13   
zmajaz
Ne - potem je vrnitev na delovno mesto uradno 2.4.2011, s tem da je to ravno sobota in če ne delaš kje, kjer se dela tudi v soboto, potem začneš v ponedeljek 4.4.2011

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izračun porodniške
31.3.2010 17:01:11   
ringa raja
mene pa zanima če je delodajalec dolžan izplačati regres če si na porodniški?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izračun porodniške
31.3.2010 20:32:06   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ringa raja
mene pa zanima če je delodajalec dolžan izplačati regres če si na porodniški?


Absolutno - in to celega.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ringa raja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izračun porodniške
1.4.2010 8:35:48   
ringa raja
hvala za odgovor

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izračun porodniške
1.4.2010 21:08:15   
miha_b
ko smo že pri temi

še jest bi nekaj vprašal, kako se obračuna bruto znesek za izračun porodniške , če si bil na zavodu in dobival nadomestilo
kakor vem ti država plačuje tudi prispevke če si na borzi in dobivaš nadomestilo

ali je potem potrebno upoštevati višino minimalne plače za to obdobje?

najlepša hvala za odgovor

miha

(odgovor članu ringa raja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izračun porodniške
1.4.2010 21:27:32   
zmajaz
Če dobivaš od zavoda nadomestilo za brezposelnost, se za te mesece upošteva to nadomestilo, ker so pri njem plačani vsi prispevki. 55% minimalne plače se upošteva samo za mesece, ko ni bilo nobenega nadomestila (DSP se pa ne šteje, ker to je pa socialni transfer).

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu miha_b)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izračun porodniške
2.4.2010 17:29:33   
miha_b
če te prav razumem

za porodniško se upošteva (glede na odločbo ki smo jo prijeli) 70% osnove ki je znašala cca 590 eur neto mesečno
70% * 590 eur = 413 eur

kaj pa v primeru da si samostojni kulturni delavec oz. plačuješ vse prispevke za najnižji razred (višina prispevko ni odvisna od plače)
ali to pomeni da bo upoštevano v izračunu porodniške bruto osnova od katere se plačajo ti prispevki (minimalna bruto plača)

koliko pred datumom poroda lahko oddaš vlogo za višino porodniške, en ali dva meseca
obe verziji sem namreč zasledil na netu
pri nas je to pomembno ker že itak ne bomo dobili veliko, zato upamo da se bodo upoštevali meseci z najvišjo bruto osnovo

najlepša hvala za odgovore

miha

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izračun porodniške
2.4.2010 22:36:34   
zmajaz
Porodniško nadomestilo je 100% povprečne osnove v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge. Nadomestilo za brezposelnost je pa 70% osnove, za to se tudi za porodniško potem samo za tistih nekaj mesecev upošteva to, kar dejansko dobiš (teh 70% plače). Če je še kak mesec brezposelnosti brez nadomestila, se za tisti mesec upošteva 55% minimalne plače.

Če si samostojni kulturni delavec, je to isto kot pri s.p.-ju - za porodniško se ne upošteva tvoj dobiček, ampak osnova, od katere plačuješ prispevke. Če so ti od minimalne plače, bo tudi porodniška enaka minimalni plači (vkolikor so prispevki plačani za vseh 12 mesecev, seveda). Večinoma potem delajo tako, da si v času nosečnosti plačujejo višje prispevke in si s tem dvignejo porodniško.

Vloga za porodniški dopust se lahko odda največ 60 dni pred PDP (predvidenim datumom poroda), kar je enako 32 dni pred nastopom porodniškega dopusta, ki se nastopi 28 dni pred PDP - prej ti je NE sprejmejo - in najpozneje 30 dni pred PDP (torej najpozneje 2 dni pred nastopom porodniškega dopusta).

Pa še nekaj je pomembno - če na dan nastopa porodniškega dopusta NISI zaposlen, imaš pa najmanj 12 mesecev delovne sobe v zadnjih 3 letih, se porodniška ne računa kot povprečna plača v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge, ampak kot 55% minimalne plače + 2 % za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih, a skupno največ 110% minimalne plače.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.4.2010 22:37:38 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu miha_b)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izračun porodniške
3.4.2010 8:16:05   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Pa še nekaj je pomembno - če na dan nastopa porodniškega dopusta NISI zaposlen, imaš pa najmanj 12 mesecev delovne sobe v zadnjih 3 letih, se porodniška ne računa kot povprečna plača v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge, ampak kot 55% minimalne plače + 2 % za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih, a skupno največ 110% minimalne plače.

No tole moram dopolnit - sem bila premalo natančna - v bistvu je tako, da to velja, če dan pred nastopom porodniškega dopusta NISI ZAVAROVAN ZA STARŠEVSKO VARSTVO - to pa SI tudi če še prejemaš nadomestilo za brezposelnost z zavoda in ne samo če si zaposlen.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?