|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cedevita
11.5.2010 14:50:38   
soncica01
zanima me, kdaj ste začele dajati svojim otrokom med drugim tudi cedevito za pit (pri kateri starosti) in kako pogosto jo pijejo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cedevita
11.5.2010 16:13:08   
emina83
Odkar vem, kaj vse je not, je še sama ne pijem več, kaj šele, da bi to malčkom dala. Preveč enga shi*ta je skup nametanga, tak da js pravim ,ne, hvala.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cedevita
11.5.2010 18:41:04   
picola1
Kaj pa je not (pri nas je itak ne pijemo, tako da te sprašujem čist informativno, ne provociram)?

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cedevita
11.5.2010 20:02:02   
J.L.
[Odgovori na sporočilo]


jaz jo pijem vsakodnevno, 2letnica pa na vsake toliko.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cedevita
11.5.2010 20:03:36   
Najaa
Tavečja že kakšno leto pije cedevito zjutraj preden gre v vrtec.

Mene tud zanima, kaj za en šit je noter?

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cedevita
11.5.2010 20:30:28   
*miska.mcc*
po mojem nic kaj hujsega od tega kar je v čajih, sirupih in plastenkah z vodouser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cedevita
11.5.2010 20:36:46   
zvesta
Ne vem, koliko je resnice v tem, ampak pred časom sem dobila tole na mail:

C E D E V I T A

PAZLJIVO PRI PITJU CEDEVITE

Priljubljena vitaminska pijača Cedevita vsebuje sestavine, ki predstavljajo
zdravstveno tveganje za vas, predvsem pa za vaše otroke. Vsebuje namreč
kemikalije, ki so karcinogene, strupene ali močno strupene, dražeče,
strupene za jetra/ledvice/živčevje, ki motijo tvorbo krvnih celic,
povečujejo občutljivost organizma, ter povzročajo poškodbe pljuč, kože, oči
ali sluznic. V najblažji obliki povzročajo le alergije, velika pa je tudi
možnost tvorbe rakavih celic.

Cedevita vsebuje med drugim askorbinsko kislina, barvilo E160e,
alfa-tokoferil acetat, nikotinamid, sredstvo za zgostitev E414, kalcijev
pantotenat, tiamin mononitrat, natrijev riboflavin-5-fosfat, piridoksin
hidroklorid, cianokobalamin, folno kislino,...



Najbolj nevarna snov je vsekakor barvilo E160e, nič manj nevarno pa ni
sredstvo za zgostitev E414.

Zato vam svetujemo, da napitka ne uporabljate prepogosto, če pa že, pa zelo
razredčenega z veliko količino vode. Posebej pazljivi bodite pri napitkih,
ki so se pojavili v zadnjem času, kjer so v enotnem pakiranju tako prašek,
kot tudi voda, saj je količina priložene vode premajhna.

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cedevita
11.5.2010 20:37:10   
Felicita
načelno je notr tisto kar piše na vrečki/škatlci/nalepki.

pri nas doma je nimamo, poznam ljudi ki so na njej gor zrasli... stvar okusa imo.

ah ja, kaj bi mi brez osveščevalcev preko maila... hvala bogu za internet! (tega u bistvu že dolg nism rekla)

160e, oz. trans-beta-apo-8''-karotenal je snov ki se naravno nahaja v špinači in vseh vrstah citrusov. potencialno karcinogen je v kotekstu zaviranja nastajanja vitamina A (zadeva je pa normalno prekurzor vitamina A) ki zavira delitev celic pri že nastalem pljučnem raku v kadilcih.

414 je gumi arabicum je izvleček drevesa Accia senegal... že tisočletja (dobesedno) za zgostitev hrane oz. spreminjanje površinske napetosti tekočin http://ntp.niehs.nih.gov/?objectid=070643F9-9B3C-8114-8443EFB0BEC1DA73 (študija o (ne)karcinogenosti)

< Sporočilo je popravil Felicita -- 11.5.2010 20:48:58 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
11.5.2010 21:31:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cedevita
12.5.2010 6:34:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: živka



Naštete škodljive snovi škodujejo ob zaužitih ogromnih količinah, E-ji pa so itak povsod, še posebej otroških zadevah, da popravijo okus, barvila. Da o vsebnosti E-jev v sirupih kot so pikovit ali pa čokolešnik sploh ne govorimo.


Točno to, ta en škodljiv E (mogoče celo ta, se ne spomnim več) je tudi v skutkah, fruhtcvergeju, v monteju (puding in napitek), ter ostalih otroških pudingih. Pa so redke mame, ki tole otroku ne dajejo.

Jaz sem pila cedevito v otroštvu, potem pa do 31 leta niti požirka, zdaj pa mi občasno spet paše in spijem kak kozarc. Otroku sem ponudila za foro, ker itak noče sokove, je pa tečnaril. Spil je 1 požirk in mu je bila fuj

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.5.2010 6:35:36 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cedevita
12.5.2010 7:11:07   
**Tinkara78**
Cedevite nimamo pri hiši. Sem ji pa dala za pit parkrat po vodenih kozah. Je dobila tako reakcijo, da se je nihče več ni dotaknil.

Midva je ne pijeva in tudi otroku je ne bi več dala.

S hčerko pijeve mineralno vodo oziroma vodo iz plastenke. Bomo pa verjetno nabavili filter in presedlali na vodo iz pipe. Zaenkrat vodo iz pipe ne pijeve, ker je imela obdobje ko se ni smela tuširati,  ker je dobila na koži reakcije (tudi v obdobju po vodenih kozah in fazi raznih alergij). Mi pa gredo te plastenke na živce in vem, da niso dobre in moramo najti nekaj pametnega, da bomo lahko pili vodo iz mestnega vodovoda. Saj je pitna, samo jaz bi rajši nek filter.user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cedevita
12.5.2010 7:14:27   
Sulfinija
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Cedevite nimamo pri hiši. Sem ji pa dala za pit parkrat po vodenih kozah. Je dobila tako reakcijo, da se je nihče več ni dotaknil.

Midva je ne pijeva in tudi otroku je ne bi več dala.

S hčerko pijeve mineralno vodo oziroma vodo iz plastenke. Bomo pa verjetno nabavili filter in presedlali na vodo iz pipe. Zaenkrat vodo iz pipe ne pijeve, ker je imela obdobje ko se ni smela tuširati,  ker je dobila na koži reakcije (tudi v obdobju po vodenih kozah in fazi raznih alergij). Mi pa gredo te plastenke na živce in vem, da niso dobre in moramo najti nekaj pametnega, da bomo lahko pili vodo iz mestnega vodovoda. Saj je pitna, samo jaz bi rajši nek filter.user posted image

[/quote


Tinkara nabavi brita vrč kot ga imava midva jaz po novem pijem smao tole vodo.

Po cedeviti imam tudi jaz grozno reakcijo in je svojemu otrku nikoli ne bi dala.

LP mojca

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cedevita
12.5.2010 7:21:00   
**Tinkara78**
Sulfinija
Torej če nabaviva ta vrč bo naša in vaša voda imela identičen okus še naprejuser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 12.5.2010 7:22:15 >

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cedevita
12.5.2010 7:29:20   
barni
Mi nimamo Cedevite odkar je moj moral na dieto zaradi jeter. Zdravnik mu je takoj rekel, da črtamo vitaminske napitke vseh vrst in seveda še cel kup drugih reči.

Naši ne bi dala za pit cedevite, tako kot ji skušam dati čimmanj montejev in ostalih teh zadev. Hvala bogu da ima najraje navaden jogurt, tako da tudi sadnega več ne kupujemo. Je pa res, da ne kompliciram toliko, ker tudi nimam časa, da bi gledala, da nobenega E-ja ne bi pojedla.

Ma za pit je toliko drugih reči.

Kar se tiče Brite je pa menda tako, da voda iz Brite ni primerna za otroka. Pa se ne morem spomnit kje sem to slišala. Mi jo imamo in smo jo uporabljali do rojstva naše deklice. Zdaj pa smo se je odvadili. TReba se je navadit na okus vode iz Brite, ki je čisto drugačen kot voda iz pipe. Enim je blazno zanič. Čeprav naj voda ne bi imela okusauser posted image  No jaz čutim razliko med vodo iz pipe in vodo iz Brite.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cedevita
12.5.2010 7:53:25   
kasso
Kaj je šele vseboval flavorajt, ki smo ga mi pili, pa zaenkrat ne vem, če je že kdo zaradi tega umrl.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cedevita
12.5.2010 9:17:42   
kristinaj
vsi vsak dan..... otroci otroško jaz za odrasle, en kozarec

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cedevita
12.5.2010 9:33:04   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: kasso

Kaj je šele vseboval flavorajt, ki smo ga mi pili, pa zaenkrat ne vem, če je že kdo zaradi tega umrl.

pa Gringo user posted image user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cedevita
13.5.2010 16:10:48   
ellie
Jaz sem jo včasih tud pila kar pogosto. Potem sem pa deklaracijo pogledala enkrat in me je čisto minilouser posted image  nasplošno se probam izogibat izdelkom z raznimi stupenimi E-ji in tem sranjem. Je pa to skoraj misija nemogočeuser posted image  


Sploh odkar sem na to stran naletela:

http://andrej.mernik.eu/kemija/dodatki_k_prehrani/

< Sporočilo je popravil ellie -- 13.5.2010 16:11:21 >

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cedevita
13.5.2010 16:34:47   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kaj je šele vseboval flavorajt, ki smo ga mi pili, pa zaenkrat ne vem, če je že kdo zaradi tega umrl.

Pa ne samo pili, eni smo ga kar "na suho" lizali user posted image

Pa še odgovor avtorici teme: ponavadi se 1x na 2 leti spomnim kupiti veliko pakungo cedevite, takrat jo pač ene 2 meseca pijemo vsi, srednji hčeri sem jo prvič dala nekje pri treh letih, se mi zdi, mali je pa še ni pil, ker noče drugega kot razredčen jabolčni sok user posted image

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 13.5.2010 16:35:25 >

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cedevita
13.5.2010 16:43:15   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

IZVIRNO SPOROČILO: kasso

Kaj je šele vseboval flavorajt, ki smo ga mi pili, pa zaenkrat ne vem, če je že kdo zaradi tega umrl.

pa Gringo user posted image user posted image


Sej res! user posted image user posted image user posted image user posted image Se spomnem, čist nori smo bili na te zadeve.

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cedevita
13.5.2010 16:58:05   
Nina00
Cedevito sem pila v mladosti praktično vsak dan. Sedaj je že dolgo ne več, ker mi ne paše. Zato je tudi nimamo doma in otroka je še nista pila.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: cedevita
13.5.2010 19:28:10   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz sem jo včasih tud pila kar pogosto. Potem sem pa deklaracijo pogledala enkrat in me je čisto minilouser posted image  nasplošno se probam izogibat izdelkom z raznimi stupenimi E-ji in tem sranjem. Je pa to skoraj misija nemogočeuser posted image  


Sploh odkar sem na to stran naletela:

http://andrej.mernik.eu/kemija/dodatki_k_prehrani/


in če si opazila, ne 160e ne 414 nista gor oz. nista označena kot škodljiva... čudno, a?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: cedevita
13.5.2010 19:58:33   
ada2
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kaj je šele vseboval flavorajt, ki smo ga mi pili, pa zaenkrat ne vem, če je že kdo zaradi tega umrl.

Pa ne samo pili, eni smo ga kar "na suho" lizali user posted image

Pa še odgovor avtorici teme: ponavadi se 1x na 2 leti spomnim kupiti veliko pakungo cedevite, takrat jo pač ene 2 meseca pijemo vsi, srednji hčeri sem jo prvič dala nekje pri treh letih, se mi zdi, mali je pa še ni pil, ker noče drugega kot razredčen jabolčni sok user posted image


no, ko se je ena našla naj dodam še svoj piskerček.... jaz in moja kolegica sva polizali verjetno za par kil cedevite.... prav obsedene sma bile z njo. nobena nima nikakršnih težav zaradi tega, čeprav priznam, da ravno zdravo to najino početje ni bilo, ampak kaj čemo, eni pa pač kadijo, a ne?user posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: cedevita
13.5.2010 20:00:18   
Felicita
kaj so ble pa une zadeve k so se v vrečkah za eno porcijo prodajale in so ble kisle ko vrisk... tist je blo zihr še bolj umetno lol user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?