|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 12:50:07   
maya2
Kerensa: pohvalno je tole kar počneš user posted image
jaz sem razposlala vabila na fb, več pa ne žalost ne morem user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 12:58:40   
darja.mark
punce dejmo še po mailih razposlat pa prosit da naši naslovniki storijo enako :)

mater da se ne bo najdu kdo ki kaj ve user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 13:13:18   
majch
dala povezavo na svoj zid.

No, tole, kar si pa dodala je pa fajn srhljivo...bogve, koliko je še takih pokradenih in izgubljenih otrok. 

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 14:44:00   
Kerensa*
Ena novica in ena informacija:

1.) Džovana po letu 2004 ni bila (več?) prijavljena na Zavodu za zaposlovanje. Zaj je treba ugotovit', ali je bila kdaj PRED letom 2004. Dela katera (ali pa pozna koga), ki dela na RZZ?

2.) Njeno stalno bivališče je vse od takrat, ko so jo našli na Jesenicah, enako, vendar CSD Jesenice že več let ni na tistem naslovu. Pošta zanjo je torej morala prihajati na CSD (do pred nekaj leti) in, če se ne motim, bi moral CSD to pošo shraniti v "njeni mapi", kajti dostaviti ji jo niso mogli (saj niso vedeli, kje je), sama pa je tudi ni prišla iskat. Skoraj nemogoče je, da za slovensko državljanko v 30-ih letih ne bi prišla nobena uradna pošta. Ko pa se je CSD preselil, pa se je potencialno poslana pošta najverjetneje vračala na Pošto z oznako "naslovnika ni na tem naslovu". Kaj se zgodi s to/takšno pošto? Je v arhivih Pošte? Dela katera na Pošti (ali pozna koga?), ki lahko to preveri?


(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 16:00:55   
sara.
Pošta nevročeno pošto vrne pošiljatelju... se bom pozanimala kaj se zgodi, če je pošiljatelj neznan.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 16:06:45   
Kerensa*
Kaj pa, če pošiljatelj ni znan (ne naveden na kuverti, niti se ga ne da identificirati oz. njegove lokacije iz vsebine pisma)?

Trenutno pregledujem Internet... mogoče pa mama in/ali oče iščeta hčerko, katero sta zapustila pred davnimi leti... mogoče je imela Đovana brata ali sestro... nenazadnje je bila stara 6-8 let, ko so jo zapustili oz. dali na vlak... torej je 6-8 let kar nekaj ljudi vedelo za Džovano... sorodniki, sosedje, kakšen zdravnik... kdo ve, kaj sta jim rekla starša... da je umrla, da je odšla na šolanje (ali v zavod, ali k zdravniku) v tujino... ne ve se... ampak dejstvo je, da je moralo kar nekaj ljudi med leti cca. 1962 in 1971 vedeti za Džovano... tudi vi bi opazili, če bi imel vaš sosed 6-8 let hčerko, potem je pa kar čez noč ne bi bilo več...

(odgovor članu sara.)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 16:55:05   
sara.
Iz naše pošte  neizročljive  pošiljke  pošiljajo v Ljubljano, tam enkrat mesečno odpirajo tako pošto,
če iz vsebine ugotovijo pošiljatelja,  mu jo vrnejo...več bi se dalo zvedeti na sedežu pošte v Mb.... tam imajo centralni arhiv.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:02:21   
Kerensa*
Obstaja kakšen e-mail od tega centralnega arhiva?

(odgovor članu sara.)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:03:30   
enea
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=633&sid=292
tule se da postaviti vprašanje glede emša, probat ni grehuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:05:37   
Kerensa*
Njen EMŠO že imam. Sedaj potrebujem vpogled v policijske in zdravstvene evidence/arhive. user posted image

Bože mi oprosti za tole vse skupaj, no... ah, k*rc - če me bo kdo tožil, naj me pa.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:07:45   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Njen EMŠO že imam. Sedaj potrebujem vpogled v policijske in zdravstvene evidence/arhive. user posted image

Bože mi oprosti za tole vse skupaj, no... ah, k*rc - če me bo kdo tožil, naj me pa.



Ja sej vem da ga že imaš, in po njem bi ti morda dali kakšen podatek več

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:13:31   
Kerensa*
Mhm... zato se pa potrebuje nekdo, ki lahko pobrska za čim več na podlagi EMŠO... policija, zavarovalnica, knjižnica, Zavod za zaposlovanje, avto-registracije, banke, šole... karkoli.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:25:28   
Zamima
Kaj pa sin? Če bi on stopil na policijo in povprašal, bi šlo? user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:28:07   
Kerensa*
Že celo popoldne ga poskušam priklicati na GSM, če je pri njemu kaj novega, vendar GSM odzvoni v prazno do konca... upam, da je vse OK.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:52:31   
Kerensa*
Nekdo na portalu "Prekinute veze" išče neko Jovano, ampak dvomim, da isto, kot mi...

Voleo bih da se cujem ili da nesto saznam o MUTVAR DJOVANA , ulica ALEJA CAZIJA 11 ZAGREB . Upoznao sam je 1980 u PAKOSTANIMA na moru i bila mi je devojka tih par dana . Ako nesto saznate o njoj javite mi na E - MAIL . Trazi je Milos iz Novog SADA mmmilosm@ptt.yu

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:54:45   
maya2
Ali se na UE ne da preverit stalno prebivališče? Če se prijaviš kje drugje se moraš na starem prej odjavit a ne?, ko sem se jaz prijavljala na novo se spomnim da so me vprašali ali dovolim, da podatke o novem naslovu lahko dajo, če bi kdo poizvedoval.... če bi rekla ne, potem teh podatkov ne bi dali nikomur ....
To bi veljalo, če je ostala v Sloveniji seveda....

Pa še nekaj: mogoče ni nikoli živela na Ibizi, je možno da je bila tam 'službeno'? ne vem kaj v zvezi s turizmom user posted image ne vem le ugibam... ker na Ibizo se iz Slovenije niso ravno dosti izseljevali ....


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 17:58:34   
Kerensa*
Njeno edino stalno bivališče imamo in to je star naslov jeseniškega CSD-ja. Džovana je izginila iz rejniške družine in ker je ni nihče iskal (bila je polnoletna), ji tudi nihče ni mogel prijaviti novega bivališča. Sama ga pa tudi ni sporočila (vsaj na UE ne). Še danes je prijavljena samo na naslovu, kjer so jo prijavili že leta 1971, ko so jo našli. Če ne odjavljaš starega naslova, tudi ne sporočiš novega.

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 18:08:45   
maya2
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Njeno edino stalno bivališče imamo in to je star naslov jeseniškega CSD-ja. Džovana je izginila iz rejniške družine in ker je ni nihče iskal (bila je polnoletna), ji tudi nihče ni mogel prijaviti novega bivališča. Sama ga pa tudi ni sporočila (vsaj na UE ne). Še danes je prijavljena samo na naslovu, kjer so jo prijavili že leta 1971, ko so jo našli. Če ne odjavljaš starega naslova, tudi ne sporočiš novega.


potem je verjetno težko urejat določene zadeve..... potekle dokumente, službo,.....
Je takrat mogoče potekala kakšna tovorna pot preko Ibize..... če bi šla ilegalno user posted image user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 18:09:45   
Kerensa*
Tista, ki mi je pravkar poslala e-mail preko RR-vmesnika, naj se mi prosim še enkrat javi na kerensarr@gmail.com, saj ji na e-mail, s katerim je prijavljena na RR, ne morem odgovoriti (napiše "failed permanently").

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 18:11:16   
Zamima
maya2 sem tudi jaz razmišljala, da mogoče pa je šla na "dopust"... nekdo bi moral vedet s kom se je "družila" v tistem času, s kom bi lahko šla... user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 18:14:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: maya2
Je takrat mogoče potekala kakšna tovorna pot preko Ibize..... če bi šla ilegalno user posted image user posted image

Džovana je menda izginila iz Negasterna (pri Domžalah) in če sklepamo, da je šla IZ Slovenije oz. iz Jugoslavije in to z javnim prevozom (vlak ali avtobus), potem je možnosti nešteto.

Na e-mail pa sem dobila še eno zanimivo razmišljanje... Glede na to, da kar nekaj stvari v zvezi s postopki (uradnimi) glede Džovane "smrdi" (po domače povedano - preveč šlampasti so že na prvi pogled), obstaja verjetnost, da je Maurov/Markov oče nekdo, ki je bil takrat, ko je Džovana kot 15-letnica zanosila, v njeni bližini in na položaju, da je lahko uredil, da so določene stvari "spremenile svojo pot" in da Džovana ni prišla do Maura/Marka, stvari s CSD-ja pa tudi ne... učitelj, vzgojitelj, nadzornik, pač neka uradn oseba.

Bolno, pa vendar ne nemogoče.


(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 18:19:44   
Zamima
tudi to je zelo mogoče, in je zato tudi nikoli niso proglasili za pogrešano, ker je bilo poskrbljeno, da "izgine" user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 18:24:53   
Kerensa*
Do 18-ega leta ni bila pogrešana, po 18-em letu pa je CSD, ki je bil do takrat njen skrbnik (oz. rejniki preko CSD-ja), ni več mogel prijaviti za pogrešano, saj je bila polnoletna, dokumente za posvojitev pa je tudi podpisala. Edini, ki bi jo takrat lahko prijavili kot pogrešano, so njeni starši (ki pa ne pridejo v poštev, saj so jo zavrgli) ali njen sin (ki pa ni vedel zanjo).
Smrdi mi v bistvu to, da je Džovana v Negasternu iskala svojega sina, katerega pa takrat očitno ni bilo več tam. Nihče ji očitno ni povedal, kam so ga premestili (v družino posvojiteljev). Ne vem, ali je bilo to v času 1-letnega pritožbenega roka pri posvojitvi (v času, ko si starš še lahko še lahko premisli) ali kasneje. Če je bilo takrat, potem je nekdo poskrbel, da Džovanina zahteva po vrnitvi sina ni prišla niti do CSD-ja, kaj šele do posvojiteljev. Zapis o tem, da je zahtevala od rejniške družine, naj ji vrnejo sina, pa na CSD obstaja.


(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 18:27:34   
lala.

"Dragi Mauro! Kako ti je imaš? Mene ni dobro, za na bolesna, l pa previše mislim na tebe Mauro, lepo pozdrav od IBIZA, i čao pozdrave od tvoje mame"

Kot lingvistki mi tole mi ne deluje srbsko ali hrvaško.
Lepo pozdrav od Ibiza? Od J-Slovanskih bolj bolgarsko ali makedonsko.

Just my 2 cents ;)

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Mama, kje si?
8.7.2010 18:30:01   
Kerensa*
Hvala za namig.

Treba bo pregledati še "message boarde" po Makedoniji...


Sem pa dobila informacijo, da Džovana JE v registru zavarovalnice Triglav... lahko kdo pokuka kaj več?

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?