|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Osnova za izračun porodniškega nadomestila
19.7.2010 14:07:41   
ZANZIG
Zanima me, ali se v izračunu osnove za porodniško upošteva:

1. Celotna ali delež 13. plače. Torej če se mi upošteva v izračunu za porodniško  osnova od jul.2009-jun2010 in je bila 13. plača v decembru 2009 za celo leto, ali se mi upošteva samo delež 13. plače (od jul-dec) torej bruto 13. plače /12 *6; ali celotna 13. plača.


2. Ali se upošteva tudi regres nad uredbo vlade, za katero so plačani prispevki.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Osnova za izračun porodniškega nadomestila
19.7.2010 14:41:19   
zmajaz
Upošteva se CELA 13. plača, ker nima veze, za katero leto je bila izplačana, ampak KDAJ je bila izplačana (torej da je bila zajeta v teh 12 mesecih, ki se ti štejejo za izračun porodniške).

Regres se pa žal ne upošteva., ker zanj NISO plačani prispevki, ampak samo DOHODNINA, ki nima veze z zavarovanjem za starševsko varstvo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.7.2010 14:43:35 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZANZIG)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Osnova za izračun porodniškega nadomestila
20.7.2010 8:27:40   
ZANZIG
Tudi pri regresu plačaš prispevke, če je ta nad uredbo vlade (to pomeni, da ti podjetje izplača večji regres, kot to zahteva zakon in prispevki se plačajo samo za razliko regresa - nad uredbo).

Vendar v "zakonu za porodniško nadomestilo"  piše, da se ne glede na prispevke regres ne upošteva, tako da hvala za podatke! in vesela sem da se mi upošteva tudi celotna 13. plača.


L.P.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Osnova za izračun porodniškega nadomestila
27.7.2010 8:54:27   
*vila*
pozdravljene
Tudi mene zanima izračun porodniške.
Torej 1 mesec delam 4 urni delavnik in 4 ure sem v bolniški? Šteje se polna plača? Se gleda samo bruto plača, ki je napisana na plačilni listi?
Pa še to, če se ne motim je potrebno izpolnjeno vlogo oddati na CSD 60 dni pred PDP. Torej če imam PDP v začetku novembra pomeni, da mora biti zajeta še septembrska plača? Pa čeprav je malo kasneje kot 60 dni pred PDP ali CSD kaj "komplicirajo"?

Hvala!

(odgovor članu ZANZIG)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Osnova za izračun porodniškega nadomestila
27.7.2010 8:59:19   
vesna_b
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

tukaj vnesi podatke
če imar PDP v začetku novembra, moraš vlogo oddati v začetku septembra, torej je vnešena zadnja plača, izplačana pred tem.
npr če imaš rok 5.11., moraš oddat do 5.9. - če imate plačo 10. v mesecu, bo zadnja vnešena plača za julij, ki je izplačana 10.8.

(odgovor članu *vila*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Osnova za izračun porodniškega nadomestila
27.7.2010 9:05:05   
benika
če imar PDP v začetku novembra, moraš vlogo oddati v začetku septembra, torej je vnešena zadnja plača, izplačana pred tem.
npr če imaš rok 5.11., moraš oddat do 5.9. - če imate plačo 10. v mesecu, bo zadnja vnešena plača za julij, ki je izplačana 10.8.


Ne bo držalo. Obrazce za porodniško lahko oddaš tudi samo nekaj dni pred nastopom le-te, če ti je to v interesu. Tako bo zadnja vnešena plača avgustovska.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Osnova za izračun porodniškega nadomestila
27.7.2010 9:10:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: benika
če imar PDP v začetku novembra, moraš vlogo oddati v začetku septembra, torej je vnešena zadnja plača, izplačana pred tem.
npr če imaš rok 5.11., moraš oddat do 5.9. - če imate plačo 10. v mesecu, bo zadnja vnešena plača za julij, ki je izplačana 10.8.

Ne bo držalo. Obrazce za porodniško lahko oddaš tudi samo nekaj dni pred nastopom le-te, če ti je to v interesu. Tako bo zadnja vnešena plača avgustovska.

Točno tako - rok za oddajo obrazcev je od 60 dni pred PDP (prej namreč ne vzamejo) pa do 30 dni pred PDP (torej 2 dni pred nastopom porodniške). Jaz sem v 1. porodniški oddala mislim da 3 dni pred nastopom porodniške, da se mi je štela še 1 plača več zraven, pa ni nihče nič kompliciral - še svetovala mi je, naj naredim tako. Vnesejo pa lahko ŽE izplačane plače (oz. vsaj obračunane - meni so recimo naredili plačilno listo par dni prej, tako da sem nesla papirje na CSD 12. v mesecu in mi je delodajalec vpisal že izplačilo za tisti mesec (ker plačilno listo sem že imela), čeprav je bilo dejansko potem izplačano 15.)

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Osnova za izračun porodniškega nadomestila
27.7.2010 10:01:09   
vesna_b
ja, že, sam če imaš zadnje mesece bolniško, in delaš sam po 4 ure, je boljše, če neseš čim prej, da se ti upotevajo prejšnje plače...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?