|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  186 187 [188] 189 190   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:01:34   
ljubljana
Ja včasih so to reševali s cucljem in kakšno opojno substanco, kakšni pustijo otroka jokat dokler dokončno ne obupa, da se bodo starši odzvali na njegov jok in jim potem kasneje v otroštvu in življenju ne zaupa osebnih in pomembnih stvari. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpijonček_)
Neposredna povezava do sporočila: 4676
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:08:53   
bejo2010
Jutro,

november 2010, tudi mi planiramo v začetku septembra obiskat postonjsko jamo, jaz že od otroštva nisem bila, pa z dojenčkom spet nekaj časa ne bomo mogli, zato sva sinčku obljubila, da bomo šli še prej.
Glede na to, da pišemo iz vse Slovenije, mi predlagajte, kam bi jo lahko še mahnili tisti dan, da naredimo en prav izlet??!! Mi kar zmanjkuje idej.
Upam, da bo še kaj lepega vremena v septembru.

Koliko je pa vstonina v postonjski jami? Sem slišala, da kar precej. Samo mislim pa, da je vredno, ker je res nekaj posebnega.

V petek imam 3D, komaj čakammmmmm!

Lp

(odgovor članu škorpijonček_)
Neposredna povezava do sporočila: 4677
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:12:39   
maa2010

IZVIRNO SPOROČILO: ljubljana

Ja včasih so to reševali s cucljem in kakšno opojno substanco, kakšni pustijo otroka jokat dokler dokončno ne obupa, da se bodo starši odzvali na njegov jok in jim potem kasneje v otroštvu in življenju ne zaupa osebnih in pomembnih stvari. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


v lekarni mi je ena starejsa farmacevtka pravila, da so jim dajali makove kapljice, da so lahko delali, mali pa bil miren user posted image

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 4678
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:14:38   
ljubljana
meni osebno so škocjanske mnogo lepše, ni toliko ljudi, pa za nas 5 res drago pride, se vsakič znova premislim, pa ne gremo, saj sta bila že s šolo in vrtcem, najmlajšemu je pa tako ali tako ljubši živalski vrt.

Lahko greste tudi v lipico konje gledat ali pa predjamski grad, zelo lep je tudi snežniški grad, pa rakov škocjan za sprehajat samo je na drugem koncu

(odgovor članu bejo2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4679
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:16:22   
emma83
Jutro,

zaspana do amena, jaz bi samo 4 urce neprekinjenega spanca rabila, nič več. user posted image user posted image user posted image

Glede otroških TRR, izvedela sem, da Unicredit podari 20€ na račun + bon za 20€ za Baby center. Boljše kot NLB. Moram še za ostale banke prečekirati.

Lep dan vsem.

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4680
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:20:01   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: ljubljana

pajac a z mamo misli tebe ali staro mamo?



Bil je ves teden pri babici in dedku....
ko se je vrnil se je zbudil ponoči in me je pogrešal.. ker sem pa bila po dežurstvu, je ob njegovem oglašanju iz sobe, vstal ati in šel do njega.... upam samo da ni jokal ponoči ko ga ni bilo doma.. Sem pa spraševala taščo kako je bilo pa je rekla da ok, samo predvidevam, da itak ne bi rekla....


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 4681
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:24:17   
bejo2010
ljubljana, hvala za predloge, Lipica pa je res zanimiva, pa še na konje je mali čisto nor. Bom  nam splanirala en fajn izlet, se že veselim.

Hvala

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 4682
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:27:37   
pajac
sicer pa dobro jutro!!! user posted image

Jaz sem še danes doma in nato do 1.9 v službo, potem pa na zaslužen oddih do oktobra ali novembra naslednje leto... user posted image user posted image user posted image user posted image

Ugotavljam, da ko nisem v službi, da imam prav ok prebavo, ko pa sem v službi pa sem zaprta kot hudir...user posted image

Daens imam ginekologa in se ne smem pozabit zmenit za pregled ali pred ali po dopustu...

Še ne vem kam bi šli na dopust.. sigurna sem da bi šla s ta malim na morje, ker smo lani bili le za vikend, letos pa sploh še ne... Nekam v bližini Šibenika bo kar ok se mi zdi.. En toliko toplo pa ne predaleč....

Spanje: no jaz še vedno spim na trebuhu le da eno nogo pokrčim..user posted image Ko se obrnem čutim  user posted image , ki benti in si išče novi položaj. user posted image user posted image user posted image Ko sem bila prvič noseča, sem se striktno držala slišanega in bog ne daj da bi spala tako kot zdaj... Samo na boku, pa s blazino med nogami... So me pa čez nekaj časa tako bolet kolki, da sem skoraj jokala in ni pomagalo nič. Zdaj kolkov sploh ne čutim, me pa daje križ....






_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 4683
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:30:52   
aleunam
Mene pa včasih zjutraj "tiščijo" rebra. user posted image

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 4684
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:34:59   
pajac
Čudežni otroci....user posted image user posted image user posted image

No Peter je en izmed njih... On se je sicer prvi mesec dojil na 2 uri celo noč (pa še zaspanček je bil in je dojenje pri njemu trajalo in trajalo.. tako da se je komaj nehal dojit, ko je bilo po njegovo dve uri okoli...), nato je prešaltal na 3 ure, čez kak mesec na 3x ponoči in je pri tam cca 9. mesecih že prespal celo noč. Pri 10. mesecih pa se je zaradi noric čito nehal dojit. Od takrat večino noči prespi v enem kosu... Tu pa tam si spomne da bi pil sok (in ko dobi vodo me grdo gleda pa sprašuje kaj je to, ampak vedno spije user posted image ) zadnje čase pa gre okoli polnoči še lulat... Se odavja od pleničk in jih ima samo čez noč, pa še to se zbudi za lulat... Zadnjič smo pa probali brez pleničke pa je bila cela posteljica mokra. Zbudil se ni, samo kovtrček si je dal na mokro rjuho in spal naprej...




_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 4685
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:35:32   
škorpijonček_
IZVIRNO SPOROČILO: bejo2010

.

Koliko je pa vstonina v postonjski jami? Sem slišala, da kar precej. Samo mislim pa, da je vredno, ker je res nekaj posebnega.


Lp


Mercator ima s pika kartico neko akcijo...popusti so cca. 25%, malce preglej. Drugače pa kakšna snežna jama.

Lp

(odgovor članu bejo2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4686
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:35:46   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: aleunam

Mene pa včasih zjutraj "tiščijo" rebra. user posted image


A od spanja na boku ali od brc??




_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 4687
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:38:13   
škorpijonček_
IZVIRNO SPOROČILO: ljubljana

Ja včasih so to reševali s cucljem in kakšno opojno substanco, kakšni pustijo otroka jokat dokler dokončno ne obupa, da se bodo starši odzvali na njegov jok in jim potem kasneje v otroštvu in življenju ne zaupa osebnih in pomembnih stvari. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Joj Ljubljana, upam, da se nisva narobe zastople. Sem mislila, da pač se bo treba treba na otroka ozirat, saj smo ga načrtovali in nikakor ne ravnodušno spat ob njemu, če bo jokal.
Mu pa ne mislim dajat nobenih opojnih substanc, vem tudi, da prve mesece ne bodo noči mirneuser posted image .

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 4688
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:41:12   
škorpijonček_
IZVIRNO SPOROČILO: pajac


Ugotavljam, da ko nisem v službi, da imam prav ok prebavo, ko pa sem v službi pa sem zaprta kot hudir...user posted image



Tule mam pa jst popolnoma isti problem, morda je to kaj s psiho povezano, doma smo bolj sproščeni, vsaj jazuser posted image . Drugače pa kljub železu, še kar gre...ko so me strašili, da nastane zaprtost (trkam na lesuser posted image ).

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 4689
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:49:16   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: pajac
A od spanja na boku ali od brc??


Mislim, da kar od spanja na boku. Predvidevam, da user posted image  nekako pritiska na njih (če je to možno). Brc zaenkrat ne čutim ponoči, razen če se prebudim in obrnem. Da pa bi me iz spanja prebudile, se mi še ni zgodilo.

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 4690
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:50:15   
Soncchhek
Dobre tiste, ki še delate !user posted image
Jaz se zjutraj zbudim, kot da imam 90 let user posted image . Me boli cel kolk.....pa včasih še eno in drugo....user posted image user posted image user posted image . Ponoči pa itaq lulanje....potem pa ne morem nazaj zaspat.....kako zavidam mojmu, ki sladko spi....zaenkrat ....ker ko pride bebica, bomo tako lai tako bedeli vsiuser posted image .
Se zavedamo tega....da bomo pozimi imeli svetle noči.


(odgovor članu škorpijonček_)
Neposredna povezava do sporočila: 4691
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 9:57:59   
november2010
Cena kart mislim, da je 25evrov, nisem čist prepričana, nisem šla jaz kart kupit.... Za otroke do 5. leta je pa 1€. Pa je zanimiv ker se pelješ z vlakcem in je to za otroke res ful zanimivo, hoje je pa tudi ravno prav da se ne naveliča.

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 4692
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 10:23:26   
ljubljana
Joj Ljubljana, upam, da se nisva narobe zastople. Sem mislila, da pač se bo treba treba na otroka ozirat, saj smo ga načrtovali in nikakor ne ravnodušno spat ob njemu, če bo jokal.
Mu pa ne mislim dajat nobenih opojnih substanc, vem tudi, da prve mesece ne bodo noči mirneuser posted image .


Ni letelo nate, samo tako na splošno, sem se namreč spomnila, da sem lansko leto zasledila v slovenskih novicah zodbo, da sta slovenska starša za 6 mesečnega dojenčka tako intenzivno skrbela z doziranjem alkohola, da je revček umrl zaradi zastrupitve z alkoholom s 3,3 promila alkohola v krvi.

Jaz nekaterih staršev res ne zastopim, je pač tako, da te otrok v zgodnjem otroštvu potrebuje. Predvsem našo toplino, crkljanje odziv in občutek, da se lahko ob nas počuti varno in sprejeto, da je lahko takšen kakeršen je, tudi jokav in tečen in da ga sprejmemo v kompletu, ne pa da nekateri pričakujejo samo pridnega nasmejanega in ustrežljivega otroka, takih namreč ni. Še čisto vsak otrok, staršem dvigne pritisk in se ob tem uči kako ravnaš, če te nekdo spravi ob živce. Sem enkrat brala eno izjavo ene družinske terapevtke pa se mi zdi kar na mestu: Če mamo od nemoči ob neutolažljivem otroškem joku prime, da bi otroka vrgla skozi okno je to povsem normalno, če ga pa vrže, pa to ni več normalno. Sem hotela biti pri prvem otroku totalno super mama, pa vse sama... in sem bila na koncu tako izčrpana, da sem se že zjutraj zbujala kronično utrujena. Pri drugem so me obhajali občutki take nemoči, besa in jeze, da bi najrajši malega kar na posteljo zabrisala in šla. Sem se kar ustrašila vseh svojih čustev, dokler nisem zvedela, da se popolnoma enako dogaja tudi drugim mamam in za to še nisem grozna mama le naučiti se moram skolirati in krotiti svoje občutke ter si znati vzeti čas zase in se spočiti. Pri tretjem sem pa uživala, ni ga lepšega kot dopoldnevi, ko sva skupaj pohajkoval po mestu in sem ga imela navezanega v traku za nošenje otroka in sem imela prekrasen občutek, kot da sva zlita v eno.

Meni se zdi tudi siljenje, da mora oče delati vse tako kot mama pa čeprav se otrok zraven dere in hoče mamo čisto zgrešeno. Vsako obdobje ima svoje značilnosti, do 3 leta je tako ali tako mama bog potem pa pride ata v ospredje. Si res ne znam predstavljati, da bi toliko prenorela in prelaufala z otroci kot moj laufa z njimi že od 3 leta naprej. Nočno uspavanje je pa pri meni trajalo 5 minut pri njem pa pol ure pa še oba sva bila zmatrana, sva se potem zmenila, da ga jaz uspavam ponoči on pa malo več po rokah nosi podnevi, da je bil vsaj en naspan. Pa moški so večinoma čisto gluhi na dojenčkov jok, jaz pa kar v lufr skočim samo da kateri od otrok malo zastoka v postelji. Mi je moj rekel, da se prav ustraši, ker se kot izstrelek katapultiram iz postelje.


< Sporočilo je popravil ljubljana -- 17.8.2010 10:24:53 >

(odgovor članu škorpijonček_)
Neposredna povezava do sporočila: 4693
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 10:34:40   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: ljubljana

Jaz nekaterih staršev res ne zastopim, je pač tako, da te otrok v zgodnjem otroštvu potrebuje. Predvsem našo toplino, crkljanje odziv in občutek, da se lahko ob nas počuti varno in sprejeto, da je lahko takšen kakeršen je, tudi jokav in tečen in da ga sprejmemo v kompletu, ne pa da nekateri pričakujejo samo pridnega nasmejanega in ustrežljivega otroka, takih namreč ni. Še čisto vsak otrok, staršem dvigne pritisk in se ob tem uči kako ravnaš, če te nekdo spravi ob živce. Sem enkrat brala eno izjavo ene družinske terapevtke pa se mi zdi kar na mestu: Če mamo od nemoči ob neutolažljivem otroškem joku prime, da bi otroka vrgla skozi okno je to povsem normalno, če ga pa vrže, pa to ni več normalno. Sem hotela biti pri prvem otroku totalno super mama, pa vse sama... in sem bila na koncu tako izčrpana, da sem se že zjutraj zbujala kronično utrujena. Pri drugem so me obhajali občutki take nemoči, besa in jeze, da bi najrajši malega kar na posteljo zabrisala in šla. Sem se kar ustrašila vseh svojih čustev, dokler nisem zvedela, da se popolnoma enako dogaja tudi drugim mamam in za to še nisem grozna mama le naučiti se moram skolirati in krotiti svoje občutke ter si znati vzeti čas zase in se spočiti. Pri tretjem sem pa uživala, ni ga lepšega kot dopoldnevi, ko sva skupaj pohajkoval po mestu in sem ga imela navezanega v traku za nošenje otroka in sem imela prekrasen občutek, kot da sva zlita v eno.

Meni se zdi tudi siljenje, da mora oče delati vse tako kot mama pa čeprav se otrok zraven dere in hoče mamo čisto zgrešeno. Vsako obdobje ima svoje značilnosti, do 3 leta je tako ali tako mama bog potem pa pride ata v ospredje. Si res ne znam predstavljati, da bi toliko prenorela in prelaufala z otroci kot moj laufa z njimi že od 3 leta naprej. Nočno uspavanje je pa pri meni trajalo 5 minut pri njem pa pol ure pa še oba sva bila zmatrana, sva se potem zmenila, da ga jaz uspavam ponoči on pa malo več po rokah nosi podnevi, da je bil vsaj en naspan. Pa moški so večinoma čisto gluhi na dojenčkov jok, jaz pa kar v lufr skočim samo da kateri od otrok malo zastoka v postelji. Mi je moj rekel, da se prav ustraši, ker se kot izstrelek katapultiram iz postelje.



Lahko rečem samo kapo dol! Za priznanje, kako si se počutila in seveda dejstvo, da si te občutke premagala (da se ni pojavila kakšna depresija). user posted image Upam, da se tudi nam prvorodkam ne zrola. Enostavno vse na novo, utrujenost, otroški jok, po možnosti še drugi otroci... lahko še kako hitro pripeljejo do tega, da te spravijo na rob.

< Sporočilo je popravil aleunam -- 17.8.2010 10:35:37 >

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 4694
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 10:52:55   
phelps
Dobro jutro!

Vidim, da ste obdelale kar nekaj tem - od cucljev pomočenih v opojne substance, do spanja na boku user posted image . In vidim, da ste kar tri Grosupeljčanke, to je najbližje meni user posted image .

Se javljam na hitro, danes je zadnji dan mojega dopusta in bo računalnika v prihodnjih dneh še preveč user posted image

Bila sem na pregledu, vse ok, poslušali sva le srček. Premalo pijem, proti otrdevanju trebuha sem si pa kupila Magnezol (je rekla zdravnica, da bi lahko tudi kalcij - eno ali drugo). Dobila sem napotnico za porodnišnico in potrdilo za CSD, sem šla kar do njih in dobila papirje za izpolnit (tudi tiste, ki mi izpolnijo v službi, torej za dinarčke), ko bom imela vse, se oglasim nazaj, takrat urediva še očetovstvo. Sliši se preprosto, upam, da v praksi ne bo ravno obratno. Naslednji pregled imam 13.9.2010.

Zjutraj je poštar prinesel tudi pravo dimenzijo posteljnine od Galeba, je že v pralnem stroju. Zadnji dan dopusta oz. popoldne pa bom izkoristila za kaj lepega, v mislih imam, da bi mojega peljala kam na lepše user posted image

Bodite lepo in tiste, ki ste v službi, naj vam čas do odhoda domov kar najhitreje mine! user posted image




_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 4695
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 11:20:32   
november2010
phelps - super za posteljnino... jaz bom pri njih naročila tisti kokonček, mi je tolk cort da res ni :) Posteljnine sem pa ugotovila da imam dovolj, sam kaka jogi rjuha mi manjka....

jaz pa že cel dan sedim za računalnikom, imam en kup enga dela, enga pisanja itd.... tole še delam v mojem prostem času, vem da je za nekatere aktualno :) http://www.najina-poroka.com/
Sam mi je res tolk težko sedet, se moram skoz neki presedat pa vstajat.... pa še muhe so navalile k nam v stanovanje... grrr!!

< Sporočilo je popravil november2010 -- 17.8.2010 11:22:36 >

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 4696
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 12:41:13   
lottyka
Dobro jutro,

Ste bile pa že pridne s pisanjem danes.

Vidim, da ste se kar potepale med vikendom, prav lepo.

Super tudi za vse preglede in preiskave user posted image , samo da je vse o.k..

Soncchhek meni tudi še vedno skače po mehurju, včasih se moram prav sklonit, ker imam občutek da mi bo kar kaj ušlo drugače. Za prenavljanje kopalnice in hrup pa se tolaži s tem, da še dobro da je sedaj in ne ko bo bebika že tu, bi bilo težje potem.

libary jaz imam tud tako blazino že nekaj časa in je super. jaz sem prav zadovoljna in si ne predstavljam brez. Jo Imam skoz pri sebi ponoči v postelji. Jo pa tudi na kavču velikokrat uporabljam in je na kavču tud za mojega zmanjkal placa, tko da imava zdej velikokrat raztegnjen kavč v posteljo da je dovolj placa user posted image za oba, mojga in blazino.

spanje, jaz večinoma spim na boku, nekaj pa na hrbtu. S tem da mi na hrbtu čedalje manj paše user posted image . Upam da bo šlo še nekaj časa ker premikanje samo iz enega na drug bok še dva in pol meseca bo kar hudo. Ampak bomo že. Meni največji problem še vedno predstavljajo bolečine v medenici in trtici. Mislim da imam pretrdo vzmetnico. za hrbet je super, sploh nimam problemov z njim, ampak za med nosečnostjo je pa verjetno pretrd. Tko da veliko noči kar prebedim, sploh pri vseh obiskih WC-ja se kar zbudim pol.

brce ponoči - moja bebika ima ponoči cel žur. moj user posted image pravi da ko spim da mi cel trebuh premika in da ima cele žurke noter. Sploh če se obrnem začne takoj brcati. Tako da jaz močno upam, da bo po rojstvu spremenil ritem.

opojne substance na dudi- no to je spet ena izmed tistih, kako so včasih. Mislim da se danes to dodajanje alkohola ali drog pač ne dogaja več. Tam kjer se, pa upam da socialna naredi svoje, predno je prepozno. Zame edina prejemljiva substanca na dudi je zdravilo proti krčem user posted image . Kar se tiče joka pa mislim da je vsaki izmed nas jasno, da dojenčki pač jokajo in da spanje v kosu, kot lahko prvorodke še zdaj se bo pač poslovilo za kar nekaj let.

november2010 - tole tematiko sem pa lansko leto na pamet znala user posted image . Super delo in zanimiva tema. Kaj pa delaš? urejaš internetno stran? Pišeš članke...?

Danes moram pa še na banko skočit, pa mal v trgovino. Kakšen sprehod še pa bo dan okoli. Dobre ste vse, ki še delate,čeprav po eni strani si ne predstavljam več 9-10 ur sedet, po drugi strani pa vam kar mal zavidam. Vse ki še delate, naj vam kar najhitreje mine dan in seveda čim manj stresno.

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 4697
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 13:57:32   
Renesme**
evo tudi mene s pregleda in spet na bolniški....tudi jaz si ne predstavljam več, da bi delala, pomoje bi kar pod nujo po parih dneh morala v boniško, ker mi trebuh že zdaj, ko sem doma, kar otrdeva...
Drugače pa sem kar malo razočarana, pa ne nad pregledom, ampak nad tem, da imam naslednji UZ šele 16.9.user posted image  to bo že polnih 33 tednov, tj. 2 tedna kasneje kot v 1.user posted image . Pa še so sestre nekaj ugotavljale zakaj bi UZ- hm, kontrola rasti, otrok je medenično....babeuser posted image

Drugače sem imela pa prejšnji teden, ko sem šla po zdravila k nadomestni g., pa mi je še pregled naredila...SF=26cm, danes mi je pa moja namerila 29cm, sicer je una zadnjič res sam nekaj nahitro meter dala na trebuh in ni nič kaj dosti tipalauser posted image ....drugače pa dete je živahno, je rekla kdaj brca- ponoči in je rekla, da bom imela kar dela, da mu spremenimo ritem po rojstvu- ja vem, superuser posted image , edini problem so moje kile, sem že na +12kg, pa mi spet ni nič pridigala, ker ve da se že sama sekiram, jaz se sekiram samo kdo bo hujšal po porodu....ampak apetit v tej nosečnosti imam pa nenormalen...upam, da tud mali kej dobi od tegauser posted image  ne samo jaz!

Jok- joj, jaz sem 4 mesece bila skoz pokonci, če je že kakšno noč slučajno pol ure dalj spala pa jaz nisem, ker sem hodila gledat, če še dihauser posted image  Pol je šel pa moj v tujino za 3 mesece in sva bili sami, jaz kronično neprespana in utrujena in eno noč, ko je jokala, nisem bila sposobna vstati, sva jokali vsaka v svoji postelji...no v treh mesecih sem jo potem navadila, da je spala vsaj od 23-3h v kosu, ker prej se je zbujala še ob 1:00 vmes....pa potem spet ob 6ih, potem je bilo pa najine noči konec....potem je tam od nekje 8-9meseca spala v kosu od 20-23-jedla-23-4-jedla in do 6,7ih zjutraj....potem je tisto uro ob 4ih prestavila na 5:00, pa potem pri 15ih mesecih smo se spet bližali 4:00, potem je pa meni dokončno prekipelo, 1 teden je jokcala, potem pa spala do 6ih (od 20-6ih) in še zdaj je približno tako.

Prva noč doma- sem šla prav pogledat....prvič se je zbudila ob 22:30, potem ob 1:00, ob 2:00, ob 5:00 in ob 6:30....zelo podobno je bilo tudi potem naprej...pa to ne pomeni, da ko se je ob 2:00 zbudila, da smo ob 2:30 že spali, ne, ne, do ene 4ih je gledala ko čuk, pa zaspala in spet....potem od 6ih naprej pa tud spat ni več hotlauser posted image   Tolk da veste, fouš sem vsem tistim, ki jim otroci spijo!!!user posted image

(odgovor članu lottyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4698
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 14:14:31   
Soncchhek
evo mene šeenkrat....s pregleda....
vse ok.....kri+urin....srček sva poslušali...ni pa mi delala Uz...pa sem vprašala kako je s tem..je rekla, da se ji ne zdi potrebno...da se morebitna rast ipd. ocenjuje kasneje...ne tako hitro po morfologiji....in da mi bo pa delala čez 3 tedne, ko imam naslednji pregled.
Še vedno pa vsi sprašujejo za spol, čeprav sem jim že stokrat povedala da tega nočem vedet...moj bi sicer rad vedel, ampak pravi, naj se sama odločim kako in kaj.... Mogoče me pa do naslednjič premami, da bi videla lulčka/lulčiko....user posted image .

Ne vem kakšne kriterije imajo G, da enim delajo vsakič Uz....drugim spet ne....meni je začetne tedne naredila vsakič...da smo videli, da je pikica na pravem mestu. Sem se kar veselila, da danes spet vidim bebico..... 3d pa pravi moj, da se mu sploh ne zdi potreben....naj ima najina štručka mir v bušiju....tako nekako.

Kilco in pol sem pridobila v zadnjih štirjih tednih....prejšnji teden me je diabetičarka kregala, da moram več pojestuser posted image ....G pa je rekla danes da je vse normalno.....da če sem na cuker dieti....pač ni tistega velikega porasta kg...ampak lepo počasi...kolikor dojenček pridobiva in vse kar je okrog njega. Sem ji rekla, da raje da nimam cuker diete pa četud nabijem + 30 kg....user posted image ...pa se mi je smejala, da naj bom vesela da ni tako...Kakorkoli...samo da smo mi in dojenčki zdravi....pa da ne gredo kilce doluser posted image , gor pa kar naj.

Lottyka.....jaz tudi že skoraj spodrinem mojga s postelje z mojimi blazinami za spanje....bošček....
vzmetnica je pa meni Dormeo zakon ! Zdaj čez vikend sem enkrat prespala na drugi...ful mehki...jao da ne govorim.....

Dojenčki, dojenčki.....kot sem napisala... jaz sem pripravljena na vse....imam že dovolj izkušenj.....moj jih sicer nima nič, tako da bošček še ne ve kaj ga čakauser posted image ....Nečakinjo je recimo zvijalo tudi po ure in ure in ko sem bila na obisku, sem jo pomagala pestovat, nosit...ure in ure.... Bomo preživeli. Saj vsi vemo, starševstvo je prekrasna a hkrati najbolj naporna " služba".... Potem pa  otroci rastejo...vedno bolj so samostojni.....pa si bomo takrat vzeli urice zase, ko bodo kje na lepšem v varstvu....vse se da.....samo priznat si je treba...kot je napisala ljubljana.....da pride včasih kir k***** dan....in si kot cunja....potem pride moment, ko se otroček nasmeji in pozabiš na vse.....pač živimo dalje in to je to. Samo da bomo vsi zdravi !!!!

renesme**, tvoja bejba pa taka nočna žurerkauser posted image .....
ma ne ej.....ti novemberski otročki bodo ultra zaspanci...saj veš....noči bodo daljše, krajši dnevi...to bo vse tipi-top....ko bi le a ?

LP


< Sporočilo je popravil Soncchhek -- 17.8.2010 14:15:14 >

(odgovor članu Renesme**)
Neposredna povezava do sporočila: 4699
   RE: novembrke 2010
17.8.2010 14:24:40   
lottyka
IZVIRNO SPOROČILO: Soncchhek



Lottyka.....jaz tudi že skoraj spodrinem mojga s postelje z mojimi blazinami za spanje....bošček....
vzmetnica je pa meni Dormeo zakon ! Zdaj čez vikend sem enkrat prespala na drugi...ful mehki...jao da ne govorim.....



Jaz imam Dormeo vzmetnico, pa študiram da mi je sedaj pretrda. Enostavno me na kavču manj medenica boli, ker je bolj mehka pena, sam če bi začela na kavču spat, me pa hrbtenica pol začne user posted image . Študiram pa da bi kupila tole:
http://www.dormeo.net/lezisca/nadvlozek_renew.html
Sam je 110 EUR, kar pa niti ni malo, pa pojma nimam če bi pomagalo.



(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 4700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  186 187 [188] 189 190   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  186 187 [188] 189 190   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?