|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ukinjen trr
29.12.2010 12:26:10   
tara0046
Lepo pozdravljeni.
Ker nisem vedela v katero temo spada moje vprašanje sem ga posredovala kar sem.
Moj problem je sledeč.
Ker na TRR nisem prejemala nobenih dohodkov 3 mesece, so mi iz banke ( A banka ) poslali obvestilo, da odstopajo od pogodbe o transakcijskem računu in, da so mi ga zaprli, ter, da imam dolg cca. 10€, ki jih moram nemudoma poravnati.
Sem v 8 mesecu nosečnosti, center za socialno delo mi nima kam nakazati denarja za paket ob pomoči novorojencu, prav tako ne vem kam bom dobivala nakazila poo rojstvu otroka ( otroški dodatek, starševski dodatek,...). Pri drugi banki računa ne morem odpreti ker imam izvršbo preko sodišča za dolg izpred par let. Ko sem šla na banko in poravnala tistih 10€ kolikor sem imela minusa sem jim to tudi povedala, vendar mi računa nočejo odpreti nazaj, tudi čisto navadnega z hranilno knjižico, da bi lahko prejemala vsaj denar za otroka. Ko sem na centru za socialno delo povedala za mojo situacijo so mi odvrnili, da v kolikor nimam odprtega računa si ga moram odpreti drugače mi ne morejo nakazovati denarja. Kako si ga naj odprem ko pa imam izvršbo in zaradi tega ne morem odpreti novega računa pri nobeni banki.
Res ne vem več kam se naj obrnem, zato upam, da mi bo kdo izmed vas znal svetovati.

Lepo se vam zahvaljujem za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 14:20:23   
HHH
Kaj pa če bi odplačala dolg izpred nekaj let? S tem bi se rešila marsikatere težave in začela na novo. Pa ne vzemi tega za slabo. Ne poznam tvoje zgodbe, in ti ne želim soliti pameti.

(odgovor članu tara0046)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 14:39:12   
tara0046
Ne seveda ne jemljem tega za slabo, hvaležna sem za vsak odgovor.
Dolga ne morem odplačati, ker enostavno nimam toliko denarja in ga tudi dobiti ne morem nikjer, če bi ga lahko odplačala bi ga že zdavnaj. Z upnikom sem dogovorjena, da ga odplačujem obročno, ker nisem imela nobenih prilivov, da bi mi trgali neposredno iz računa, ampak blokada iz sodne izvršbe še vedno obstaja, zato ne morem odpreti drugega računa, tega mi pa tudi nočejo odpreti nazaj.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 14:43:56   
ALWAYS LARA
naj ti pa nakažejo na partnerjev račun a ne? doklade glih tko on lahko dobiva na svoj račun. kle sploh ni problema.

(odgovor članu tara0046)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 14:47:15   
tara0046
Bila sem tudi na drugih bankah ampak mi nikjer nočejo odpreti računa.
Na CSD so mi rekli, da je pogoj, da mi nakažejo denar (paket, starševski dodatek, itd.) odprt TRR.
V kolikor le tega nimam ne morem dobiti denarja. Vprašala sem tudi, če lahko nakažejo ta denar na partnerjev račun, ampak mi je socialna delavka zatrdila, da to ni možno, ker sem že prejela odločbo o pomoči ob rojstvu otroka, kar se pa starševskega dodatka tiče, ga lahko dobim nakazanega samo jaz, tako, da res ne vem več kaj in kako naprej.
L.P. in še enkrat hvala vsem za odgovore.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 16:10:40   
vicki
kaj pa če bi šla na pošto in si odprla hranilno knjižico, pa ti bi gor nakazali denar za otroka? Saj na pošti ne rabiš nikomur razlagat kakšne probleme imaš. Ne vem, tako bi jaz naredila. 

(odgovor članu tara0046)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 17:37:43   
emma83
Verjetno je tudi pošta vključena v sistem slovenskih bank al kako se že temu reče. V glavnem po tvoji davčni številki takoj vidijo a imaš kakšne blokade na TRR in ti ne smejo oz. ne morejo odpretinovega TRR. Edina varianta je, da po rojstvu otroka odpreš otroku TRR in ti na njega nakazujejo denar, druge variante ne vidim.

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 17:46:16   
*miska.mcc*
Ker na TRR nisem prejemala nobenih dohodkov 3 mesece, so mi iz banke ( A banka ) poslali obvestilo, da odstopajo od pogodbe o transakcijskem računu in, da so mi ga zaprli

meni pa tukaj sploh ni nič jasno. jaz bi morala biti ze brez vseh racunov. pa moja mami tudi. saj ne zaprejo racuna, ce ne prejemas dohodkov kolkor mi je znano. ok, na daljsi rok ja, ampak po treh mesecih???? 
pa tudi ne vem zakaj ne bi mogla novega racuna odpret tudi, ce imas izvrzbo. mislim....ne vem kaj igra tukaj izvrzba vlogo. saj so banke povezane in ce odpres se 50 racunov, se bojo usedli na vseh 50.
nočem bit nesramna. domnevam pač.
da nisi ti vprasanja malo prilagodila in te zanima, kako se lahko izognes izvrsbi na prejeto porodnisko.
ce se motim, se opravicujem



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 19:26:18   
mateyka
meni pa tukaj sploh ni nič jasno. jaz bi morala biti ze brez vseh racunov. pa moja mami tudi. saj ne zaprejo racuna, ce ne prejemas dohodkov kolkor mi je znano. ok, na daljsi rok ja, ampak po treh mesecih????


ej, tudi nekaj let ni problem, če maš pozitivno stanje. jaz sem mela na SKB-ju odprt TRR 2 leti, ko sem bla na švedskem in mi ni noben nikoli rekel ne žblj, ne mlj. sem mela neki malega gor in to jeto. kaj njih briga kako in koliko se moj denar gibje gor, če nisem v minusu?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 19:48:38   
misa4
Jaz sem ga lahko odprla na banki Koper, kljub izvržbi na nlb, ni pa trajalo dolgo, da so se se mi še na ta račun obesli. Ne vem kako ti ga lahko zaprejo če tri mesece nimaš prilivovuser posted image jaz jih nisem imela dalj, pa mi niso zaprli. Malo se pozanimaj, ker tole meni ne deluje zakonitouser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 20:08:07   
Klemy82
Hmmm... kolikor poznam poslovanje Abanke, lahko skoraj zagotovo trdim, da avtorici teme niso ukinili trr zato, ker 3 mesece ne bi imela stanja na računu.
Že če  malo pokukamo v njihove pogoje poslovanja,  jasno in glasno piše:

8.4 Odpoved pogodbe o odprtju in vodenju transakcijskih
računov

51. člen
Uporabnik lahko enostransko odpove pogodbo s 30-dnevnim
odpovednim rokom. Pisno obvestilo o odpovedi lahko poda le
zakoniti zastopnik pravne osebe oziroma podjetnik ali zasebnik
na naslov banke.
52. člen
Banka lahko z odpovednim rokom 15 dni odstopi od pogodbe z
enostransko izjavo, poslano s priporočeno pošto:
če uporabnik niti po opominu ne poravna svojih obveznosti do
banke;

če v zadnjih dvanajstih mesecih ni bilo prometa in stanja na
računu;

• na podlagi ukrepov ali sklepov državnih organov, institucij ali
sodstva, temelječih na zakonu;
• če uporabnik krši določila teh splošnih pogojev, sklenjene
pogodbe ali veljavnih predpisov in s kršitvami nadaljuje kljub
opozorilu ali jih ne odpravi v roku, ki mu ga določi banka;
če uporabnik banki takoj pisno ne sporoči vsake spremembe
svojih podatkov ali okoliščin, ki bi lahko vplivale na sklenitev ali
izvrševanje pogodbe;
• če banki ob sklenitvi pogodbe ali času njenega trajanja
posreduje lažne podatke.

Vse finančne posledice, nastale zaradi nepravočasnega sporočanja
sprememb, bremenijo uporabnika.

Zdaj, kaj od tega je razlog za ukinitev računa, bo vedela kar avtorica sama,  da bi ti pa po treh mesecih nepriliva skenslali račun, tega nima nobena banka, razen če ne gre za kakšen drug račun, ne navaden trr- varčevalni račun ali kaj takega, pa se obvežeš, da boš vsak mesec polagal na račun, potem pa tega ne počneš...
Sicer pa nima ta račun z izogibom izvršbe čisto nobene zveze, ker tudi če ga banka ne bi ukinila in bi ti nanj nakazovali porodniško, bi se ti  vsedli tudi na ta račun, bodi brez skrbi. Zdaj, ali je denar od otroškega paketa zarubljiv, ne vem, porodniška je, DSP in pa otroških dodatkov pa ti ne smejo jemat dol iz računa za kritje izvršbe, tako da ti jih lahko nakažejo tudi na blokiran račun.


< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 29.12.2010 20:12:52 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ukinjen trr
29.12.2010 21:33:27   
*miska.mcc*
Zdaj, ali je denar od otroškega paketa zarubljiv, ne vem,


ni zarubljiv.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ukinjen trr
30.12.2010 10:14:56   
tara0046
Račun ni blokiran ampak ukinjen ( ne obstaja več ). Zadnje nakazilo na ta račun sem prejela 15.8.2010 ( izredno sem se zobraževala preko zavoda in na račun prejemala dnevna nadomestila in socialno pomoč ). Kar se tiče vaših odgovorov, da me pač samo zanima če mi lahko zarubijo doklade, vem, da mi jih ne morejo. Po 15.8.2010 sem imela na tem računu 13,66 € minusa ( vem moja krivda, ker ga nisem poravnala ) in tudi prejela opomin iz strani banke. 15.12.2010 sem dobila iz strani banke sledeče pismo:
ZADEVA: odstop od pogodbe o osebnem računu št. SI56..........
Obveščamo vas, da na podlagi tretjega odstavka 63. člena splošnih pogojev za poslovanje z osebnim računom z dnem 15.12.2010 odpovedujemo pogodbo o osebnem računu št..............., ker ste prekoračili dovoljeno negativno stanje na osebnem računu in tudi po opominu niste poravnali svojih obveznosti. Potem pa še piše da moram teh 13,66€ nemudoma poravnati z obrestmi vred,itd... Kar pa se tiče izvršbe, ne morem odpreti računa nikjer dokler ni poravnana, na vsaki banki so mi povedali isto.
Tako, da prosim vas za pomoč v kolikor katera ve kaj naj sedaj storim.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ukinjen trr
30.12.2010 11:20:20   
Klemy82
Aha, jaz sem pa razumela, da je govora o dveh trr, enega da so ti ukinili, na enem pa da imaš izvršbo. MY mistake, površno berem.

Se pravi, tebi so ukinili trr zaradi
prekoračili dovoljeno negativno stanje na osebnem računu in tudi po opominu niste poravnali svojih obveznosti.
, zdaj pa ti drugje zaradi izvršbe nočejo (oz. ne smejo) odpreti trr, ti pa nimaš kam, da ti nakažejo denar od paketa, doklade itd, ker trenutno sploh nimaš trr.

Hmmm... to je pa problem, ja. Trenutno nimam nobenega pametnega nasveta, razen tega, da si pač nekje sposodi denar, če se da, poplačaj dolg, da se ti ukine izvršba.
Če so ti rekli, da porodniške ne moreš dobiti nakazane na drugo ime, bo že najbrž držalo, če ima pa katera kakšno drugačno izkušnjo, bodo pa povedale.
Vsekakor upam, da se boš rešila iz tele kolobocije.user posted image

< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 30.12.2010 11:28:38 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu tara0046)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ukinjen trr
30.12.2010 11:27:38   
pety78
Kaj pa če partner odpre račun, na katerem te pooblasti? Torej da imata skupen račun? To bi pa ziher šlo. 

_____________________________



(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ukinjen trr
30.12.2010 11:29:57   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Kaj pa če partner odpre račun, na katerem te pooblasti? Torej da imata skupen račun? To bi pa ziher šlo. 


Morda pa res. Pozanimaj se.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ukinjen trr
30.12.2010 17:29:50   
mateyka
v minusu si najmanj 3 mesece, ti pa  pišeš da so ti zaprli račun zaradi "neprejemanja dohodkov"? user posted image mah, raj ne bom nič rekla na tole cvetko..

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ukinjen trr
30.12.2010 20:02:49   
tara0046
Mateyka v prvem postu sem napisala razlog zakaj mi zapirajo račun kjer jasno piše da sem bila v minusu. Na ta forum sem se obrnila po pomoč in ne po kritike in razna pametovanja.
Se pa od srca zahvaljujem vsem za pomoč in vam sporočam, da sem zadevo uredila.
Še enkrat hvala in lepe praznike vsem.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ukinjen trr
30.12.2010 22:00:49   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: tara0046
Mateyka v prvem postu sem napisala razlog zakaj mi zapirajo račun kjer jasno piše da sem bila v minusu.


ja, napisala si razlog: Ker na TRR nisem prejemala nobenih dohodkov 3 mesece
in ja, napisala si da si poravnala minus - koliko časa si bila v minusu in da je to razlog, pa ne. to se ugotovi šele po eni strani debate.

Na ta forum sem se obrnila po pomoč in ne po kritike in razna pametovanja.


jaz ti nič ne "pametujem". nikjer nisem rekla kako si si lahko to dovolila in podobne itd. litanije. samo ne mi pa pisat tako dvoumno, da se sploh ne ve zakaj točno se gre pri zaprtju in potem neki sikat, ko omenim, da bi lahko bila bolj jasna in direktna že na začetku.

Še enkrat hvala in lepe praznike vsem.


tudi tebi. in še veliko odprtih računov v bodočnosti.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.12.2010 22:01:32 >

(odgovor članu tara0046)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ukinjen trr
31.12.2010 7:25:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tara0046
Ko sem na centru za socialno delo povedala za mojo situacijo so mi odvrnili, da v kolikor nimam odprtega računa si ga moram odpreti drugače mi ne morejo nakazovati denarja.

Tole so ti povedali narobe.
Vsa nakazila, ki jih dobivaš od MDDSZ, ti lahko pristojni CSD v primeru izrednih razmer izplača v gotovini v svojem računovodstvu (kjer ob predaji gotovine podpišeš blagajniški izpisek).

Drugače pa banke v praksi res ne zapirajo TRR-jev, če 3 mesece nimaš nakazil (ampak imajo pa to pravico). Tebi so ga zaprli zaradi blokade. Pa sploh ni potrebno, da imaš blokado prav pri njih - lahko jo imaš tudi drugje, pa ta banka to izve, saj so vse povezane preko BS.

Vsa omenjena nakazila (otroški dodatek, starševski dodatek, pomoč ob rojstvu) ti lahko nakažejo na drug TRR. Kdor ti je rekel, da ne morejo, se ti je zlagal.

In vseh omenjenih nakazil ti ne morejo zarubiti na nobenem TRR.

(odgovor članu tara0046)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ukinjen trr
31.12.2010 7:44:58   
a.biba
Kot je rekla predhodnica - na csdju ti lahko izplačajo gotovinsko, čeprav se vsi tega izogibajo, ampak v tvojem primeru obstajajo razlogi in ne bi smelo biti težav. Tako, da pač stopi do dir., če se z referentko ne da dogovoriti. Sem delala tam v računovodstvu in je res, da se je lažje izogibati temu, ker je spet dodatno delo in odgovornost. Tako,da ne popusti, ker lahko to naredijo s pomočjo odredbe in glede na to, da imajo oni ta tvoj denar na računu, je tudi v njihovem interesu, da se ga čimprej znebijo.

Po rojstvu otroka pa zanj odpri trr, kjer boš ti pooblaščena in se poskušaj dogovoriti, da ti tja nakazujejo oz. daj pogoj ali gotovinsko ali otrokov račun. V vsakem primeru ti morajo pomagati, da prideš do svojega denarja.

Veliko uspeha in verjamem, da ti je grozno... pa verjemi, da nisi edina s takim problemom, zato ne skrbi in ne polagaj vsakemu računov, saj poznajo postopke.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?