|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarski sončki 2011
1.2.2011 16:20:02   
lorch
pri nas je bil rojstni list doma prej kot medveuser posted image
Izvide presejalnega testa pa ne bomo dobili, pokličejo samo v primeru,da kaj ne štima.Tako mi je razložla sestra ob odvzemu krvi za te teste. Je rekla, da včasih se jim tudi v laboratoriju, oz. na poti v ljubljano kak vzorec kaj kontaminira in takrat tudi kličejo zaradi ponovnega odvzema in da ne smemo skrbet če nas slučajno kličejo, ker verjetno ni nič narobe. V vsakem primeru pa, če je vse ok ne kličejo in ne pišejo.
Mi imamo tudi že datum za 1. posvetovalnico: 14.2.
Za uz kolkov se pa mormo še naročit, ker ima desni kolk nezrel, zato imamo široko povijanje in kontrolo po 6 tednih.
No, spanja pa rajši ne komentiram, ker Pio mučijo krči in ni recepta ali urnika. Pač, ko je mir, je mir, ko je hudo, je pa hudouser posted image
Zdaj pa moram it cartat ta veliko, ker je začela plezat na meneuser posted image

_____________________________

2.12.2007 smo postali družina.
15.1.2011 se je družina povečala.

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Januarski sončki 2011
1.2.2011 16:28:55   
agataema
Jaz imam več težav s tastarejšim, tamali je prav priden. Skoz sam po meni pleza, pa mami mami. Pa se ful z njim ukvarjam, ampak kokr pa mu rečem, da moram it kuhat ali pa Tarasa previt, je pa že kriza in se mula in joka. Upam, da se bo kmalu unesel.

Dojenček je pa res priden, v bistvu samo spi in je. Se mi zdi, da pa Biogaia ful pomaga, ga precej manj črviči. Danes sem mu začela dajat D3 kapljice, pa ga zaenkrat še nič ne črviči.

Rojstni list smo dobili dober teden po rojstvu, davčne še ne.

Jaz bi šla tok ven na sprehod. Danes je bil sicer sonček, ampak pod 0. Upam, da bo prihodnje dni vsaj par stopinj +, da gremo ven.

Januarček2011: nisem dolenjka, sem gorenjka:).

Pri nas je bila tudi patronažna zdaj štirikrat, pa ni nič rekla, da bi bilo to že to. Itak pride zdaj v četrtek, da ga bomo kopali. Popek je zdaj 2 dni že suh in upam, da tako tudi ostane.

Br27: ne vem kako je pri vas, ampak ko sem jaz v Lj čakala na pregled je ena punca prišla in rekla, da je 12 dan po roku in je prišla na sproženje. Da bi čakali 20 dni še nisem slišala, mislim da tudi Pušenjak pravi da je 14 dni maximum.

Grem zdaj k starejšemu mulcu, ker se zdaj pri babici mul in gleda risanke. Jao

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Januarski sončki 2011
1.2.2011 16:33:06   
Lora83
Hvala za odgovore.

Tudi mi imamo prvo posvetovalnico 14.2.2011. Za UZ kolkov pa še nimamo datuma. Sicer je bila že na uz kolkov v porodnišnici zaradi medenične vstave in je vse ok, samo so rekli, da to ne pomeni, da pri enem mesecu uz kolkov ni. Da mormo še vedno na uz kot ostali in do takrat povijam na široko (priporočilo babce)

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Januarski sončki 2011
1.2.2011 18:34:32   
čebela adela
Mi smo rojstni list dobili danes, pa smo rojeni 18.1.

Davčne pa še nisem dobila.

(odgovor članu Lora83)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Januarski sončki 2011
1.2.2011 21:35:08   
Putka
Tudi mi danes dobili rojstni listuser posted image Zgleda en referent 1x tedensko pošilja..

Kako vi gledate kdaj dajate otročke spat? Ker naš itak spi, ko se proti večeru zbudi ga umijem in preoblečem, pa zdaj spet spi od nekje pol 9h. Najbrž se bo zbudil med 10-11. ponoči kdaj na uro pogledam, ampak so razmaki različni, 1-3 ure, dlje še ni spal.

Blagor vam, da prespijo praktično že celo noč, kar je zame to kar je več kot 5 ur v kosuuser posted image . Ampak eni otroci se že rodijo s takim super spalnim urnikom. Moja teta ima dve punčki, je rekla da sta max 10 noči prebedeli, ostalo prespali, od rojstva. Meni je to čudež.

Grem spat, nalagamuser posted image . Aja, je še kateri tolk user posted image fajn spat na trebuhu?

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Januarski sončki 2011
1.2.2011 21:38:34   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: talika81
naročila sem se tudi v posvetovalnico - imava jo 17.2.. UZ kolkov pa imava 15.4., sem tudi dobila po pošti.
Meni se pa zdi za UZ kolkov ful pozno, pri treh mesecih? Kdaj si pa klicala, takoj ko si domov prišla ali so ti kar avtomatsko datum poslali?

Se ne spomnim, ampak mislim da smo pri Vesni na polikliniki prej slikali, pri Katji ni bilo treba, ker so v porodnišnici to delali. Čista beda, da tega ni večuser posted image .

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Januarski sončki 2011
1.2.2011 22:20:47   
dramica
ja,vsakič je nekaj novega,sedaj tudi kolke slikajo kolkor jim zapašeuser posted image včasih imam občutek kot da ne vejo kaj bi ,kaj je prav in potem naj jim starši zaupajo?
Jaz sem pa kar malo žalostna.Sem malega dojila pa kar neki jokal,pa jokal,podirava kupček...še kar joka,si stisnem vidim da ni več mleka naštimam dodatek in je pojedel še70user posted image .Očitno nam primankuje, upam da bomo vsaj nekaj časa vsaj malo dojil,sine ima šele 3 tedneuser posted image .

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 6:35:04   
darchy82
Dobro jutro user posted image
Jst sem se danes ponoči celo malo naspala, čeprav je že zelo slabo kazalo. Začelo se je včeraj okrog 7-ih zvečer ko se je Lana zbudila in sem jo morala skoraj do 2 zjutraj po malem dojit in crkljat. No, na koncu mi je itak mleka zmankalo, tako da jo je prevzel moj user posted image in ji dal po flaški za pit še skoraj 1,5 dcl mleka user posted image . Jst ne vem kam vse to spravi. Potem je končno mal zaspala, zdej pa spet pridno pančka.
Ima pa vsak dan drugačen ritem spanja, ampak se mi zdi še malo zgodaj, da bi jo začela zbujat čez dan zato da bi ponoči spala.

Kam je pa treba user posted image naročit na UZ kolkov? A to delajo pri izbranem pediatru ali kje drugje?

Sicer mi je pa v album uspelo dodat nekaj slikc od naše princeske.

(odgovor članu dramica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 9:26:39   
Lu
darchy86 lepe slikce.

Glede UZ kolkov jih slikajo v LJ porodnišnici... Drugače pa ko boš naročala Lano na prvo posvetovalnico vprašaj pediatrinjo. Pri nas je tako.


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 10:00:42   
Lu
Če bo še katera rabila... slikanje kolkov v LJ porodnišnici ... njihov telefon 01 522 62 47 in te naročijo.

Ima katera majice za dojenje? Mene grozno moti, če imam kakšno bolj ozko majico in si jo potem vlečem gor, pa križ kažem, pa me zebe,... Kar dost dela imam, no user posted image

Je imela pa Maša včeraj popoldne malo akcije. Jaz sem bila zdaj 2 dni bolj aktivna kot ne. Sem že nekaj delala za službo in se mi zdi, da mi je malo primanjkovalo mlekca. Ampak sva nekako zgurali. Danes pa počivam, da se bo mleko delalo user posted image


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 10:09:43   
Putka
Lu, kaj res v porodnišnici kolke slikajo? Mi smo šli vsakič na polikliniko v ortopedsko ambulanto..

Ah, mi ponoči žuramo, ga zgleda zvija in dokler ga ne obrnem tako da se fajn pokaka sitnari..Spil je pa 40 ml po flaški, tako da zelo lačen ni...

Kje se kupi fajn majice za dojenje? H&M?

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 10:18:55   
NalLa
Punce če mislite, da imate manj mleka večkrat pristavite otročke in ponavadi pomaga. Velikokrat se otročki na dojki kregajo, pa ne zato, ker bi bilo manj mleka, ampak se pač kregajo. To je samo nasvet, da ne bo katera za slabo vzela. Je pa res, da je potrebno veliko časa včasih vložit v dojenje, da steče. Vsekakor pa nimam nič proti adaptiranemu mleku. Moti me edino to, da babice in vsi ostali dostikrat dajo mamicam premalo informacij, kar se dojenja tiče oz. opažam, da nekateri še sami ne vejo kaj je res in kaj ne.


(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 10:48:15   
čebela adela
Jst sm kupila spodnje majice za dojenje v Lj.v H&M in so mi res super,...user posted image ker kakih novih jopic nisem kupovala, tko je pa super, pač dvigneš jopico al pa kratko majico gor in si odpneš ćčez dojko,...hrbet imaš pa vseeno lepo pokrit in nič ne zebe user posted image , jst sm namreč bolj zmrznjena,.....

A je mogoče katera iz primorskega konca in bo slikanje kolkov opravila v Šempetru?
Na katero št. se lahko naročimo?

Hvala!user posted image

(odgovor članu NalLa)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 13:49:20   
rdečebela
čebela adela-mi bomo šli v šempeter na slikanje kolkov.ni se potrebno nič naročat.delajo pa ob torkih,med 8.in 11.uro.
Pri nas danes bolj nemirno stanje.pa tudi zgleda da jo nekaj matra,se napenja boga pupa :( spali smo 4urce,pa pol 2krat po 2.
Non stop hoče dudo imet v ustih.pa zdej se matra zaspat že kakšno uro.

(odgovor članu čebela adela)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 15:33:18   
čebela adela
rdečebela, Hvala za informaijo,.. user posted image

(odgovor članu rdečebela)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 15:47:10   
Putka
Mi smo ravnokar s prvega kratkega sprehodauser posted image . Sicer je za teh 15 minut tolk enega oblačenja/slačenja, ampak je Vitanu pasalo, zdaj še vedno spiuser posted image . Sploh je pa meni svež zrak pasal..

(odgovor članu čebela adela)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 17:05:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čebela adela)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 17:35:41   
Miii
Živjo,

sem nova na tem forumu in bi se vam pridružila, če me sprejmete medse - tud mi imamo namreč januarskega sončka, ime mu je Mark, rodil se je 15.1.2011...
danes smo bili prvic na 15 min sprehoduuser posted image , imam pa eno vprašanje za izkušenejše mamice (jaz se še mal lovim) - preden smo šli ven, smo user posted image  seveda dobr oblekli in ga nato dali še v zimsko vrečo, začel  je strašno jokat in tako še zihr kakšne 3 min zunaj..sem se mislila že obrnit in se vrnit v stanovanje, no, pol sem mu dala dudico in se je takoj pomiril in zaspal...sedaj se bojim, da ni v ta mala pljučka zajel preveč mrzlega zraka in da bi lahko imel kakšne probleme..user posted image kaj menite ve?

vidim pa, da bo zimski sprehod kar se oblačenja user posted image  tiče kr en projekt.. ja, pa še psa zraven..user posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 18:43:02   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Miii
vidim pa, da bo zimski sprehod kar se oblačenja user posted image  tiče kr en projekt.. ja, pa še psa zraven..user posted image
user posted image Kje je težava - je treba še kužka oblečt?

Meni je kar malo mučno tole oblačenje, sploh pri Katji je bilo maja super, je bilo že lepo toplo.. Miii, jaz mislim da neke hude škode ne bo, če je jokal.. Sem pa jaz našemu kar pleničko čez usta dala, ker zaspi in odpre usta pa jezik ven moliuser posted image Pa da ne bi dihal mrzlega zraka, mu potem usta zapiram..

Drugače pa dobrodošla! Seznam bomo pa popravili, ko se še naše februarke pofočkajo.. Danes je bolj mirno tukaj, mogoče so šle pa končno rodituser posted image

(odgovor članu Miii)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 20:11:46   
čebela adela
bambina :jst sem rodila v Ljubljani,....sam na ta pregled bi pa šla dol v Šempeter, ker smo tud pri prvi šli dol.
Je pa res, da takrat 2007 ni blo treba nobenga datuma, je blo isto samo en dan v tednu dopoldan in si pač kar šel.
sem pa mislila, da je sedaj kaj drugače, ker je mal večji baby boom user posted image

lp

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 20:15:26   
Miii
hehe, ja, je res, je treba še kužka obleči- on sicer ne joče tko kot user posted image , sam brani se pa ravno tko user posted image

ja, saj sem tud jaz razmišljala, da bi mu morala dati pleničko čez usta, sam mi je to padlo na pamet šele po sprehodu (pleničke niti zraven nisem vzela), ko je bilo potrebno ukrepati, pa sm čist "pogorela"user posted image   še dobr, da sem imela s seboj dudico in z njo "rešila" današnji sprehod user posted image

eh, se bom že navadila, verjamem, da mi bo sčasoma vse to postalo rutinauser posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 20:50:22   
rdečebela
bambina - včeraj je bila patronažna pri nas in je kar ona poklicala dol v Šempeter, na UZ in vprašala če se je potrebno naročiti, pa je reku možakar dole, da ni treba, da lahko kar pridem. Z napotnico od pediatra. No, bom jst za ziher še na posvetovalnici vprašala...

(odgovor članu Miii)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 20:54:03   
rdečebela
bambina - včeraj je bila patronažna pri nas in je kar ona poklicala dol v Šempeter, na UZ in vprašala če se je potrebno naročiti, pa je reku možakar dole, da ni treba, da lahko kar pridem. Z napotnico od pediatra. No, bom jst za ziher še na posvetovalnici vprašala...

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 21:18:19   
*miška*
No pri nas so se tudi krči začeli in je kar pestro, grozno je poslušat jok otroka in ko mu ne moreš nič pomagat. In to lahko traja ure...user posted image . No v lekarni so mi dali kapljice sab simlex in farmacevtka mi je rekla naj dajem 15 kapljic pred vsakim dojenjem. Kaj pa, če dojim včasih na uro? Še katera uporablja te kapljice?

(odgovor članu rdečebela)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Januarski sončki 2011
2.2.2011 22:01:36   
rdečebela
meni je tud patronažna priporočila sab simplex,smo jih nabavili in mislim da je bolje.meni je sicer rekla,naj ji dam 4krat na dan po 8-10 kapljic,malo pred obrokom.opažam pa zadnje dni,da ma ful tak tekoč kakec,ku da jo neki drišče...ne vem,bom omenla u petek patronažni,lahk se sam meni tako zdi.pa že ene 3krat se je zgodilo,da se mi je pokakala med previjanjem na previjalni,pa je kar steklo iz nje.meni se zdi malo preveč tekoče :(

(odgovor članu *miška*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?