|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  88 89 [90] 91 92   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 8:51:30   
kristi07
Pozdravljene vse so user posted image

najprej iskrene čestitke vsem mamicamuser posted image user posted image user posted image user posted image

jaz sem imela včeraj pregled, na CTG-ju nič popadkov, mala je ful živahna, odprta sem 1,5 cm, G mi je z rokami luščila čep, da bi mi pospešila zadevo, pa me je to tako bolelo prov neprijetno je bilo, sem imela pokvarjen cel dan... user posted image user posted image jutri imam rok po UZ in je rekla, da če do četrtka ne bo nič, mi bodo sprožili, pa sem ji kar povedala, da se s tem ne strinjam. Plodovnice je še dovolj in če je OK, ne vem zakaj bi nekaj na silo počeli, če ni potrebno, čez rok pa bi bila 5 dni... sedaj si neizmerno želim, da greva z malo v P pred četrtkom...

tiste, ki pa odhajate v P pa srečno in naj bo čimlažje in čimkrajše...

(odgovor članu issa_)
Neposredna povezava do sporočila: 2226
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 12:10:35   
carly
Evo jest sem tudi iz pregleda, nič novega, v nedeljo proti večeru imam itak sprejem v pon. zjutraj pa cr.
MateOja v ambulanti ni bilo nič gužve, gor za ctg pa kar nekaj, je zgleda sept en tak zlo produktiven mesecuser posted image .

(odgovor članu kristi07)
Neposredna povezava do sporočila: 2227
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 13:22:01   
Spellybelly
Pozdravljene souser posted image !

Pa seveda ČESTITKEEE novopečenim mamicam!!! user posted image user posted image user posted image

Danes sem imela pregled in CTG...Vse še uredu,nič popadkov user posted image , se je pa naša pupika malo umirila in pravijo, da se počasi pripravlja.
Naslednji pregled imam v četrtek, 22.9.

Doma še kar pripravljamo spalnico, posteljica za malo še ni sestavljena user posted image , vendar moooočno upam, da se me fantje kmalu usmilijo in spackajo vse do konca. Bi rada sama skupaj z mojim posteljninco v špampetek postlala. user posted image

Polna luna je šele zdej prišla za mano, sej sm že ene 2 dneva kar neki slabe volje, brez energije, skoz bi mal jokala...hja tile hormončki!!! Upam, da bo kmalu kaj boljše! Še dobro da imam vas, da vam lahko malo potožim! user posted image user posted image user posted image

Jah nič...pa pojdimo kaj skuhat, da bo okrog tretje kaj na krožniku. user posted image

Fajn bodite, pridno božajte trebuščke, malo se razvajajte in srečno vsem tistim, ki bodo v kratkem na poti v Rim! user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu carly)
Neposredna povezava do sporočila: 2228
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 14:06:57   
rainbow
Ojla!

Aaaa, kakšna akcijauser posted image user posted image vsem novim bebicam in njihovim mamicam čestitke in vse lepo[sm=bravo.gif]user posted image

danes sem šesti dan čez rok, nič pretresljivega se ne dogaja, kljub temu, da mi je v sredo v bolnici nek mlad simpatičen zdravnik tudi odluščil čep ali neko zunanjo membrano, tako je rekel (in mi tudi ves dopoldan pokvaril), pa naše dete še vedno vztraja, gibov je dovolj; jutri pa zopet na ctg, pa bomo videli. Do koliko dni pustijo čez, če je vse ok??

Sem pa vseeno vesela, ker sem včeraj lahko šla še na roditeljski sestanek moje prvošolke, in danes sem si v družbi kolegice privoščila sprehod po mesto, pa nekaj mini nakupa, pa kavicouser posted image je treba izkoristit, dokler se da.

Vsem pričakujočim veliko potrpljenja, tistim tik pred zdajci pa čim lažji porod (vključno z mano)user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Spellybelly)
Neposredna povezava do sporočila: 2229
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 14:14:01   
*AnaL*
Pozdravljene!
Evo danes je moj dan D, pa se nič ne dogaja... Sem bila zjutraj na amnioskopijo v p in pravijo da je vse še krasno...user posted image , tako da so me za v ponedeljek ponovno naročili. Upam, da mi ne bo treba it, ker mi je kar mal "zoprn" pregled to... no ja sicer pa traja le cca 10 min,

Vsem, ki ste oz. smo tik pred zdajci želim čimhitrejši in čim manj boleč porod...
L.p. 

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 2230
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 14:58:14   
issa_
tak tudi jaz sem že iz pregleda v P, še vedno odprta samo 2-3 cm, in se še nič ne dogaja,... gibe štet in na popadke čakat, so rekli, so me pa naročili ponovno v torek,....samo danes sem se pa načakala v toti Mb P, gužva da te kap, kaj nas je res tolko user posted image user posted image user posted image user posted image dobro da je danes šal moj zdraven še, da sma se lahko pogovarjala, drugače bi tak znorela...user posted image user posted image user posted image
je pa bila kar mlada ekipa v ambulanti in res prav simpatičen zdravnik,..user posted image user posted image user posted image user posted image samo čas so si pa vzeli, včasih med pacientkami,..ah samo da mi ne bo treba še enkrat,...

Krysia ja to že da imajo to moški v genih, dobro moj še ni tak, je kar med točnimi, ampak nejgov oče je pa pravi zabošant,..user posted image user posted image user posted image user posted image babica (od mojega) pravi da kar njega po smrt pošilja, ker te ji še ostane enih dobrih 30 let,...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   njemu se je ziher nekje v otroštvu zalomilo, ko so ga na uro učili,..nevem če so mu jo  prav razložili,...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *AnaL*)
Neposredna povezava do sporočila: 2231
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 17:17:39   
daka
Evo z Veroniko sva že doma in se pridno cartava.Nahitro sem preletela strani in vidim,da je že kar veliko otročičkov prijokalo na svet.

Vsem novim mamicam iskrene čestitke!!

Vsem se zahvaljujemo za čestitke ob rojstvu naše Veronike!!

Ostalim pa,ki še čakate svoje user posted image ,vso srečo in naj čimprej prijokajo na svet.

(odgovor članu issa_)
Neposredna povezava do sporočila: 2232
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 19:42:27   
carly
Živjo!Sem Rok, 14.9. ob 18.38 uri sem pokukal na ta svet.Sem pravi korenjak, saj moje mere so 53 cm in 4420g.Oba z mamico sva dobro.RIHTARCA

(odgovor članu daka)
Neposredna povezava do sporočila: 2233
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
16.9.2011 19:44:05   
carly
Rihtarca user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu carly)
Neposredna povezava do sporočila: 2234
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 7:37:29   
issa_
čestitamm rihtarca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image imaš pa res pravega korenjakauser posted image user posted image user posted image user posted image veselo cartanje in obilo lepih družinskih trenutkov user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu carly)
Neposredna povezava do sporočila: 2235
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 8:01:06   
Spellybelly
Draga Rihtarca! Čestitke ob rojstvu vajinega princa! user posted image user posted image user posted image Veliko crkljanja, zdravja in mirnih noči vam želim! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu issa_)
Neposredna povezava do sporočila: 2236
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 8:06:18   
*alja*
Rihtarca iskrene čestitke ob rojstvu sineka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Danes je pa naš dan, ampak jaz se počutim super tak da zgleda bomo kar čakali in se načakali kot prvičuser posted image . Pa tako sem si želela celo nosečnost roditi na rok ali vsaj kak dan prej.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Spellybelly)
Neposredna povezava do sporočila: 2237
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 9:07:08   
issa_
alja to se lahko v momentu spremeni,...tak da ima danes še cel dan čas,...user posted image user posted image user posted image ti držim pesti!!!!
jaz pa sem že čez,..user posted image user posted image user posted image user posted image ok komaj 1 dan, ampak meni je že to preveč,..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image celo nosečnost sem bila pridna in mi je full minlo, zadja dva tedna sem pa čist fuč!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2238
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 10:55:39   
Princess_

pozdravljene souser posted image

kako smo kaj danes? ugotavljam da nas je vsak dan manj :) ampak me ki smo ostale bomo tudi kmalu crkljale :)

joj sem spet ponoči slabo spala...me je vsake tolko časa spodaj full zabolel trebuh...a to bi naj bili kao popadki??
hm..drugače so me pa začele bradavice tko pečti...kaj bi naj to bilo? a si jih naj z bepantenom namažem, ali s kakšno drugo kremo??

(odgovor članu issa_)
Neposredna povezava do sporočila: 2239
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 11:57:07   
sannndra
Pozdravljene mamice in tiste, ki prav tako še čakate na svoje srčke.user posted image user posted image

Jaz bom jutri 7 dni preko roka user posted image in mi je sestra pri zdravniku rekla naj grem, če do jutri ne bo nič se pokazat kar v porodnišnico (Lj). Pa bi vas vprašala, ali moraš kaj prej poklicat, da prideš ali se samo tam prikažeš? user posted image

(odgovor članu Princess_)
Neposredna povezava do sporočila: 2240
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 12:43:13   
jaznoseca
Ojla dekleta - en kratek pozdravček z kar nekaj slabe vesti.... Nič se več ne oglašam, čeprav vas imam vsak dan v mislih: ČESTITKE VSEM MAMICAM, KI STE V ZADNJIH DNEH POVILE SOVJE ZAKLADKE! Ostale pa, ki še čakat - vem, da je težko, a pridete na vrsto: 100%user posted image .

Jaz pa sem staknila mastitis in se že cel teden borim z zastojem mleka v levi dojki. Vročina mi skače do 39, sem na AB, dojka je nabita kot bomba - bradavica pa od črpanja že krvaviuser posted image . V bolnišnici pa pravijo le: ja gospa, sčrpat je trebauser posted image . Mali je skoz lačen, tako, da moram že dodajat, od preveč mleka pa mastitisuser posted image . No, zanimivo je tud to, da kadarkoli prideš v bolnico dobiš drugačna navodila, da ne govorim o tem, da sem morala vmes že AB zamenjat, ker se en zdravnik z drugim ni strinjal.... Mleko pa še kar zastaja, dojka pa boli boli boli....

Tako, da vam malo pojamram. Drugače pa je Gašper vzorčen otrok, le non stop je lačenuser posted image  - seveda, ko pa ena dojka štajkauser posted image . Pridno spimo in smo nasploh zlatiuser posted image .

Pridno božajte svoje bušije in pikece pripravljate ne neskončno cartanje in lupčanje. Bodite mi lepo!

< Sporočilo je popravil jaznoseca -- 17.9.2011 12:44:05 >

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 2241
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 14:09:40   
mama11
IZVIRNO SPOROČILO: sannndra

Jaz bom jutri 7 dni preko roka user posted image in mi je sestra pri zdravniku rekla naj grem, če do jutri ne bo nič se pokazat kar v porodnišnico (Lj). Pa bi vas vprašala, ali moraš kaj prej poklicat, da prideš ali se samo tam prikažeš? 


Ni treba nič klicat, kar tja greš. Pa najbolje, da čim prej zjutraj, ker ti najprej ponavadi naredijo CTG in je kar hitro gužva.

IZVIRNO SPOROČILO: jaznoseca
Jaz pa sem staknila mastitis in se že cel teden borim z zastojem mleka v levi dojki. Mleko pa še kar zastaja, dojka pa boli boli boli....


Poskusi si masirati pod tušem, da bo šlo ven, je lažje kot s črpalko.

Pri nas pa nič novega, le da bi meni zdaj počasi že kar pasalo iti v porodnišnico. Včeraj sem bila na ogledu v Postojni in me ful, ful mika, da bi poskusila še kaj drugega kot ljubljansko varianto, ampak kaj, ko si je moj poškodoval desno roko in me ne bi mogel peljati, rešilec te pa pelje samo v najbližjo P. Sama pa najbrž ne bi zmogla 40 km vožnje s popadki user posted image

Ampak tisti babiški apartma je pa carski, sem si ga lahko ogledala, imam ful skomine...

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 2242
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 19:54:19   
karin82
IZVIRNO SPOROČILO: sannndra

Pozdravljene mamice in tiste, ki prav tako še čakate na svoje srčke.user posted image user posted image

Jaz bom jutri 7 dni preko roka user posted image in mi je sestra pri zdravniku rekla naj grem, če do jutri ne bo nič se pokazat kar v porodnišnico (Lj). Pa bi vas vprašala, ali moraš kaj prej poklicat, da prideš ali se samo tam prikažeš? user posted image


Jaz sem bila 12.9 dva dni čez rok, sem šla v P zgodaj zjutraj, so me dal na CTG, popadkov nisem čutila, tko da sploh ne vem če so bili, sem bila 3cm odprta pa so me kar notr obdržal. Bila sem že zgodaj ob 8 uri, ob enih po vseh birokratskih zadevah in CTG-ju, sem pristala na porodni postelji, ob 16.01 pa sem že imela svojega sončka v naročju.
Tako da sannndra majbolje, da pripraviš torbo za vsakslučaj ;)

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 2243
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 19:56:14   
carly
Jaznoseca meni so predlagali da če drugače ne bo šlo naj se pa mož pomatra, tko da če nimata prov velikih pomislekov se splača probat, povleče od vseh dojenčkov in napravic itak on najmočnejeuser posted image .

Sicer pa mene tudi že malo matra vse skupaj, no pa sej bo ponedeljek kmalu za mano.


(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 2244
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 20:17:35   
sannndra
IZVIRNO SPOROČILO: mama11


Ni treba nič klicat, kar tja greš. Pa najbolje, da čim prej zjutraj, ker ti najprej ponavadi naredijo CTG in je kar hitro gužva.


Hvala za infouser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: karin82

Jaz sem bila 12.9 dva dni čez rok, sem šla v P zgodaj zjutraj, so me dal na CTG, popadkov nisem čutila, tko da sploh ne vem če so bili, sem bila 3cm odprta pa so me kar notr obdržal. Bila sem že zgodaj ob 8 uri, ob enih po vseh birokratskih zadevah in CTG-ju, sem pristala na porodni postelji, ob 16.01 pa sem že imela svojega sončka v naročju.
Tako da sannndra majbolje, da pripraviš torbo za vsakslučaj ;)



Oo čestitke za sončkauser posted image

Samo jaz sem šele 1 cm odprta- vsaj bila včeraj, pa še glavica je še vedno visoko ( kljub temu da je 1.otrok) ,popadkov tudi ne čutim- oz. samo nek rahel top občutek spodaj v trebuhu preko skoraj celega dneva, tako da če bo ostalo ok me pomoje ne bodo obdržali. Sem pa že zelooo nestrpna, bi rada čimprej mojo punčko vidla.user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil sannndra -- 17.9.2011 20:24:35 >

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 2245
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 20:59:28   
sannndra
Še nekaj me zanima. Ali je partner na CTG-ju v porodnišnici ( Lj) lahko zraven?
Namreč izrazil je željo pa ne vem kakšna je po navadi praksa v porodnišnici.user posted image

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 2246
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
17.9.2011 21:24:18   
Kristi_30
Pozdravljene vse, ki še čakate user posted image

Samo to s tistim mastitisom. Sama sem ga skoraj staknila. Po cr je Manca sicer na vse pretege pila pri meni in vsi so govorili, da gotovo pije. Dokler je nismo začeli tehtati po obrokih in celo popoldne ni nič pridobila. Jaz pa napete dojke, ki so me tako bolele, da sem k sreči le enkrat ponoči našla eno od babic, ki je rekla, takoj na pumpanje. In res sva ujeli zadnji moment. Tako da bodite samo malo bolj pozorne same in ne se branit črpalke.

No, zdaj ko sva z Manco doma, sva poskusili lepo piti. Malo se je upirala, ker je le že imela priliko spoznati flaško, ampak nama je steklo in zdaj bi v bistvu samo še jedla user posted image , mene pa bolijo bradavice - ampak to je v primerjavi z bolečino prepolnih dojk mala malca, ki bo minila.

Naj vam čakanje čim hitrje mine.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 2247
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
18.9.2011 4:45:59   
jaznoseca
mama11, carly in kristy hvala za odgovoreuser posted image . Itak, da sem že vse probala - no razen, da bi moj degustiraluser posted image , čeprav priznam, da je ponudil....

Problem je v tem, da je bila dojka že v ponedeljek ful polna in boleča. To se je stopnjevalo in nič ni pomagalo pristavljanje, tuširanje, iztiskanje... Pri zdravniku sem dobila AB in sprej za v nos. Po 2 dneh nobene spremembe - ponovno v bolnico: bila sem kregana, ker ne črpam dovoljuser posted image . Jaz sem si stiskala na 2 uri in to počela tudi po 45 minut skupaj!! Izplen je bil borih 40 mluser posted image . No, pa baje sem imela napačen ABuser posted image .

Zdaj po 7 dneh je zadeva taka, da je dojka malo mehkejša, bradavica od črpanja popolnoma uničena - olupana in krvaveča, otrok je na dodatku in ima krčeke, ki jih prej ni bilo. Pristavljanje nemogoče in iztiskam lahko le še ročno. Izplen - 20 ml na črpanje. Delam si obkladke, tuširam se, stiskam, počivam. Rezultat - mleka skoraj nimam več, zatrdline se večajouser posted image . Pri prvem sem dojila do 1,5 leta brez problemov! Jutri grem ponovno v bolnico, kjer bom verjetno ponovno kreganauser posted image  - naše zdravstvo je res eno samo veseljeuser posted image .

(odgovor članu Kristi_30)
Neposredna povezava do sporočila: 2248
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
18.9.2011 5:38:22   
Septembrovka
mislim, da je je cist odvisno od porodnisnice kok casa te pustijo cez rok. v Lj vem, da te kr dolgo pustijo (sodelavka je bla dva tedna cez rok), ce je sicer vse ok. na Jesenicah te pustijo najvec 1 teden cez rok, kar mi je v bistvu kul. mi imamo se 4 dni do roka, pa tud se nic ne kaze, dete pac pridno pridobiva na tezi, tako da je ne bomo nic priganjali. se ze neizmerno veselim in sem posedicno ze majckeno neucakana, ceprav je moje pocutje se vedno fajn. user posted image

(odgovor članu jaznoseca)
Neposredna povezava do sporočila: 2249
   RE: Septembrke 2011 - 2.del
18.9.2011 7:04:14   
rainbow
Jutro!

Dovolj spanja, me že vse boliuser posted image

Rihtarica, čestitke za Rokauser posted image user posted image user posted image , lepo ime, je bilo pri nas nekaj časa aktualnouser posted image

Joj, mastitis, jaznoseča, nič ti ne zavidam, mogoče res še tuš probaš, sicer pa ti želim, da čim prej mine in bo lahko tvoje dete obe dojki uporabljalouser posted image

Ko že o tem govorimo, mislim, da bom šla usposobit mojo črpalko, za vsak slučaj.

Danes sem osmi dan čez roka, včeraj bila na CTG, spet en drug mlad zdravnik (se je kader res pomladil v teh šestih letih od mojega zadnjega poroda) mi je naredil UZ, zmeril pretoke plodovnice, in je še vse ok, dete giblje, spet jutri CTG. Tako da danes spet običajna nedeljauser posted image

Lepo jo preživiteuser posted image user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Septembrovka)
Neposredna povezava do sporočila: 2250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  88 89 [90] 91 92   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  88 89 [90] 91 92   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




SPANJE
riba5

KJE SPI VAŠ OTROK

PRI VAS V POSTELJI (22%)

V SVOJI POSTELJICI (52%)

V SVOJ SOBI (26%)


Število vseh glasov: 223

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!