|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
12.9.2011 13:16:30   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

sklonu

Angleščina jih nimauser posted image . Za razliko od nemščineuser posted image .




Seveda jih ima. Samo končnice se ne spreminjajo user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
13.9.2011 9:24:42   
Massa26
Glede mature nimam (več) pojma, glede prava bi ti pa rekla, Kerensa, da te po svoje razumem user posted image . Vsake toliko sem prebrala kakšen tvoj post in sem pomislila, da se zelo zavzameš in zelo dobro in analitično rešuješ t.i. pravne probleme user posted image . Sigurno te čaka ekstremno težka pot in veliko bo takega, kar te sploh ne bo zanimalo ipd. In krivice in nesmisli in ogromno presedenih ur in nenazadnje občasno neprimernega odnosa profesorjev.. Po drugi strani pa se mi zdi, da ravno kakšen preobčutljivček nisi, da bi se podrla, čim te nekdo malo grše pogleda user posted image , tako da.. kar pogumno!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
13.9.2011 20:49:49   
spps
Verjetno že veš, ampak na RIC- u najdeš pole s preteklimi maturitetnimi polami.

Srečno user posted image user posted image



_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
14.9.2011 14:29:13   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: Teyla

Jap, je dobro prebrat, ker so o tistih knjigah vprašanja, ali pa o avtorjih. Vsaj tako je bilo pri nas. Ene 33 vprašanj, na grobo opisanih v alinejah, če se prav spomnem. To so knjige od vseh štirih let. Sicer pa, če se ne motim niso samo knjige v smislu romana ali novel, vmes so tudi pesmi(marsikatera od prešerna). user posted image



No, ni ravno tako. V enem sklopu je 35 vprašanj (šola mora imeti vsaj 2 sklopa). Na enem listu je odlomek iz določenega dela, ki ga moraš najprej glasno prebrati, saj se ocenjuje tudi glasno branje. Potem sta še 2 temi, ena se nanaša na obdobje, v katerem je delo nastalo (od umestitve dela v časovno obdobje, značilnosti tega obdobja na splošno, do literarnih značilnosti tega obdobja - najvidnejši predstavniki, literarne zvrsti, ki so se razvile, večjih literarnih dosežkov v tem obdobju, tem in motivov najznamenitejših del tega obdobja...), druga na samo delo (tema, motivi, kratka vsebina, glavni junaki, zgodba, lajtmotiv...)

malo pozno odgovarjam. Jaz nisem imela nobenega odlomčka za brat in umeščat. Sem pa dobila Obrazi od Jenkota, pojem elizabetinsko gledališče, pa še neki, kar se ne spomnem dobro. No, ja sem umestila avtorja, kam spada, potem je bil pa opis pesmi, ipd.

Pa matura ni tako dolgo nazaj -vsaj meni se zdi, da ne. user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
14.9.2011 21:47:34   
BellaB
Jaz sem za Cefurje in Nakupovanje user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
14.9.2011 22:00:05   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Jaz sem za Cefurje in Nakupovanje user posted image


BTC! user posted image user posted image user posted image Al pa čiki, tu te tud vidim. user posted image

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
17.9.2011 13:59:41   
Kerensa*
Massa26 - hvala. user posted image

Spps - na dijaški.net so tudi. user posted image

Drugače pa... od ponedeljka dalje me čaka tečaj angleščine (6 šolskih ur tedensko - menda bom ja dojela tiste paste, presente in ostale nesmisle user posted image ), v ponedeljek se grem tudi na CDI Univerzum dogovorit'' za termine tečaja matematike (plača ZRSZ user posted image ), katerega bom imela do novembra, od novembra dalje (predvidoma 2 meseca) pa sledi še tečaj slovenščine.

Poleg tega sta me dve RR-ovki založili z maturitetno "knjižnico" (beri: 2 vrečki knjig, pol, zapiskov in podobnega). user posted image

Svoj domači urnik imam pa tudi sestavljen. Trenutno se zafrkavam z osnovnošolsko matematiko user posted image (ponavljam enačbe, sledijo pa koreni in podoben bull-shit, saj sem pozabila še tisto, kar sem včasih znala), predelujem grško antično književnost pri slovenščini (zdi se mi, da sem si zapomnila samo to, da ima Iliada 15609 verzov user posted image - najbrž je še obnova predolga za branje user posted image ) in preklinjam tisto meni neznano osebo, ki si je izmislila obliko in slog za maturitetne seminarske naloge. Pa za koji klinac je pomembno, v kateri pisavi jo tipkam na računalniku, kolikšen je presledek in koliko cm od kateregakoli roba je črka? Kako so pa profesorji brali včasih, ko se je vse pisalo na roke? A so morali še kriptologijo študirat'' al'' kaj? user posted image

Seminarska naloga pri sociologiji pa - zdi se mi, da bom pisala kar o BTC-ju (tukaj sem domača user posted image ), drugače pa odkorakam na RIC povprašat'', kdo lahko meni, ki nisem dijakinja, potrdi naslov, katerega ni v katalogu. Zamišljeni naslov je namreč "Socialna zakonodaja v Sloveniji - podnaslov: izkoriščanje". Sicer je v katalogu nekaj podobnih naslovov, pod katerimi bi lahko morda tudi pisala o tej tematiki, ampak če ne bo BTC, potem bo tole. O kavi ali čefurjih pač nisem sposobna napisati 18 strani. user posted image Lahko jim samo svojega g. Moža pošljem tja, pa jim bo vse jasno. user posted image

Aja, pa kot "prava blondinka s Harvarda" sem si danes, ko je Cosmopolitan dan (10. obletnica izhajanja Cosmopolitana v Sloveniji - dopoldne sem preživela v Centru LJ na celem kupu dogodkov, promocij in seveda Teku v petkah), kupila usnjen ovitek za študentski indeks. Roza barve! user posted image Seveda je zadnje čase pri meni tako ali tako večina vsega v roza barvi - lak za nohte, majčke, puloverček, torbica,... ah, ja, nisem normalna, vem - se imam pa luštno. user posted image

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
17.9.2011 17:39:31   
Tutan
Super za ovitek, samo problem je, da večinoma fakultet že uporablja elektronski indeks :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
17.9.2011 17:57:56   
Teyla
Večina jih uporablja oboje. Ni veliko takih fakultet, ki imajo samo elektronskega. user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
17.9.2011 22:04:53   
BellaB
Jaz na podiplomcu mam oba :)

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
19.9.2011 10:59:06   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
....se zafrkavam z osnovnošolsko matematiko  (ponavljam enačbe, sledijo pa koreni in podoben bull-shit, ....

Matematika je čist izi-bizi. Imaš osnovna pravila (+in-). Iz teh osnovnih pravil imaš po logiki izpeljana nova pravila (ki temeljijo na + in - pravilu). Naprimer množenje in integral sta v resnici nadaljevanje pravila za seštevanje). Potem ta pravila samo še uporabljaš. In pa seveda uporabljaš jih tolikokrat in tolikokrat, da ti pridejo v kri. Samo dovolj časa za dovolj vaj si moraš vzeti. In to je to.

Je pa matematika veliko bolj podobna pravu kot zgodovina, čeprav izgleda drugače. Tudi pravo temelji na osnovnih pravilih (ustava) iz katerih so zgrajena nova pravila (zakoni in podzakonski akti). Pogosto se uporablja logika (vsaj na faksu user posted image ). In potem ta moraš ta pravila toliko obvladati da ti pridejo v kri in jih uporabiš za rešitev "enačbe".

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
19.9.2011 13:50:20   
BellaB
Ja sam do problema pride, ko so zakoni in ostali akti v nasprotju s samimi sabo in z ustavo in je nasploh ustava v nasprotju z logiko in je nasploh v drzavi en mismas zarad katerega prihaja do kaosa user posted image

Jst se vedno vztrajam na nasvetu... don't walk, but RUN away from law!! user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
19.9.2011 13:51:33   
BellaB
Ja sam do problema pride, ko so zakoni in ostali akti v nasprotju s samimi sabo in z ustavo in je nasploh ustava v nasprotju z logiko in je nasploh v drzavi en mismas zarad katerega prihaja do kaosa user posted image

Jst se vedno vztrajam na nasvetu... don't walk, but RUN away from law!! user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
19.9.2011 18:03:34   
Kerensa*
Preživela prve tri šolske ure tečaja angleščine (2. stopnja). Ugotovila, da vse znam in povprašala, če me lahko premestijo na 3. stopnjo. Izvedela, da je še ne izvajajo, ker so lani prvič organizirali 1. stopnjo (tako, da sem jaz na 2. stopnji s tistimi, ki so lani obiskovali 1.). Razmišljam, ali bi sploh nadaljevala (in 2x tedensko izgubljala po 3 ure časa, ki bi jih lahko vložila v matematiko - za katero jutri izvem termine).

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
19.9.2011 20:06:19   
BellaB
Mnjah... nevem, res je, da je skoda izgubljat cas za nekaj kr obvladas, po drugi strani pa clovk nikoli ne obvlada vsega, vedno izves kaj novga kr to mogoce pride prav.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.9.2011 9:24:51   
Kerensa*
O angleških časih bom težko izvedela kaj novega, splošno angleščino znam (pogovorno in pisno), strokovno se pa sproti učim (temu so namenjeni slovarji in on-line tečaji, kajne?).

Do konca septembra bom še hodila, potem se bom pa raje uštulila na predavanja na PF (ko ne bom imela drugih obveznosti).

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.9.2011 10:00:36   
Adelina
Kako pa jih pol učijo, če ne pravilno uporabo časov? Menda ne sam besede, da jih skup pomečejo, da kolikor toliko smiselno izpade? Samo fraz pa verjetno tudi ne, če ne gre za poklicno ali poslovno angleščino?

< Sporočilo je popravil Adelina -- 20.9.2011 10:05:13 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.9.2011 10:04:04   
Kerensa*
Jaz sem skoraj zaspala (no, priznam - polovico časa sem brala 6. del knjižne zbirke "Strastna zapravljivka" user posted image ), ko je učiteljica učila tečajnike, kako se reče PEKARNA in POLICIJA in podobno. "I am" polovica tečajnikov še vedno bere "im" (dobesedno) in ko smo imeli skupno vajo ("kao" 2 friend talking), sem se morala prav kontrolirati, da svoje sogovornice nisem popravljala, ko je brala "here" in izjavila kaj podobnega kot npr. "I was been in Kroatzien yesterday".

In to naj bi bila 2. stopnja?! Eh... zame definitivno izguba časa. Grem malo prava prenest v prakso na PP - moram g. Bivšega prijavit, ker je spet pozabil, da ima sina in da mora plačat preživnino. Oz. po balkansko - je*at ču mu ****. user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 20.9.2011 10:08:41 >

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
21.9.2011 8:40:37   
Kerensa*
Vprašanje...

Ima katera izkušnje s Priznavanjem spretnosti in znanj, pridobljenih pred vpisom v program? O tem obstaja namreč poseben pravilnik:

http://www.uni-lj.si/o_univerzi_v_ljubljani/statut_in_pravilniki/pravilnik_o_postopku_in_merilih_za_priznavanje_neformalno_pridobljenega_znanja_in_spretnosti.aspx

Mene zanima predvsem 9. člen, saj se mi zdi, da bi lahko nekaj svojih izkušenj na ta način "vnovčila" (ni mišljeno finančno, temveč študijsko).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
21.9.2011 16:37:52   
BellaB
Se bojim da to velja bolj za umetniske programe in arhitekturo, kot pa za pravo. To da znas pisat in gobcat lahko dokazes sam na izpitu in se takrat ni nujno da te pustijo skoz, posebi v LJ. :P

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
21.9.2011 16:51:08   
tehnofil
Priznavanje spretnosti in znanj se prav gotovo nanaša le na tista katera lahko izkažeš z ustreznim potrdilom, ki si ga dobila. Npr. potrdilo o aktivnem znanju angleškega jezika, torej pridobljenem z nekim izpitom.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
21.9.2011 17:02:15   
BellaB
Sicer pa ce gres izredno, ti raznorazna potrdila ne kej dost pomagajo, ker tm ni selekcije, zasumis malo z evrcki pa si noter.. Dodatna znanja pridejo prav tm kjer je selekcija.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
21.9.2011 21:34:22   
Zeta
Kerensa, že nekaj časa z veseljem in zanimanjem spremljam tvoje poste. Moram reči, da vsaka čast, da si se odločila za maturo. Sama kolebam, če bi se pri 36 spravila narediti prekvalifikacijo v zdravstvenega tehnika, pa nimam "jajc". Kdo pa bo zaposlil "staro kuro". Bom pa spremljala tvoj napredek. mogoče se pa nalezem malo tvojega entuziazma in se tudi sama zmigam v šolouser posted image

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
21.9.2011 22:13:36   
ronja
36 - stara kura??? Jaz bom, ko se vrnem iz p. stara 34... In bom verjetno nekje pri 35 morala iskat novo službo... Pa ja ne bom takrat stara, no?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Zeta)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
21.9.2011 23:25:16   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

O angleških časih bom težko izvedela kaj novega, splošno angleščino znam (pogovorno in pisno), strokovno se pa sproti učim (temu so namenjeni slovarji in on-line tečaji, kajne?).

Do konca septembra bom še hodila, potem se bom pa raje uštulila na predavanja na PF (ko ne bom imela drugih obveznosti).



angleščina na maturi zajema tričetrt bralnega razumevanja....tako da če že to obvladaš, se nimaš kaj bat...ker časov je zelo malouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?