|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
20.10.2011 22:45:43   
amorcek
eno vprašanjeuser posted image

A res tut dobre tašče s časoma postanjo zoprne''''????user posted image kako je s tem? Kako ste se razumele prej z njimi in kako se sedaj...kakna je razlika in kje se je začelo:Duser posted image Kolegica pravi da ji je bila kot mamica pol pa ...VELIKI POKKKuser posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.10.2011 7:38:19   
Poka
No, moja je pa zdaj, ko sva se odselila, čisto v redu. user posted image Ampak skupaj pa res nismo mogli živet. 

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 277
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.10.2011 8:11:59   
benika
Jap, ko se pojavijo otroci (vnuki) tudi najboljše tašče postanejo zmaji (al kako ).


Ne, ni to res. Ko se pojavijo vnuki, postanejo mamice tako zelo zaščitniške do svojih sončEkov, da jim vsak, ki, bognedaj ne po njenih željah, pogleda otroka, gre tako zelo na živce.

Jaz imam s svojo taščo idealen odnos, res pa je, da ne kompliciram, da ji ne omejujem druženja z vnuki, da ji ne solim pameti, saj je konec koncev dobro vzgojila dva svoja otroka.

Včasih se je pametno mal zazret vase in razmislit, če mogoče problem slabega odnosa tiči v vas in ne vedno v taščah.

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.10.2011 8:14:08   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: amorcek

eno vprašanjeuser posted image

A res tut dobre tašče s časoma postanjo zoprne''''????user posted image kako je s tem? Kako ste se razumele prej z njimi in kako se sedaj...kakna je razlika in kje se je začelo:Duser posted image Kolegica pravi da ji je bila kot mamica pol pa ...VELIKI POKKKuser posted image



Z njo se razumem tako, kot 9 let nazaj. Odlično. Ona se ne vmešava v naju, niti midva ne vanju, pa je mir.

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.10.2011 8:22:44   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: amorcek

eno vprašanjeuser posted image

A res tut dobre tašče s časoma postanjo zoprne''''????user posted image kako je s tem? Kako ste se razumele prej z njimi in kako se sedaj...kakna je razlika in kje se je začelo:Duser posted image Kolegica pravi da ji je bila kot mamica pol pa ...VELIKI POKKKuser posted image



Z njo se razumem tako, kot 9 let nazaj. Odlično. Ona se ne vmešava v naju, niti midva ne vanju, pa je mir.




To je tudi odvisno kako imajo tašče življenje urejeno: Če nima svojega življenja in postane center njenega vesolja novonastala družinica, ni luštno, pa naj bo mamica zaščitniška ali ne.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.10.2011 8:27:08   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: amorcek

eno vprašanjeuser posted image

A res tut dobre tašče s časoma postanjo zoprne''''????user posted image kako je s tem? Kako ste se razumele prej z njimi in kako se sedaj...kakna je razlika in kje se je začelo:Duser posted image Kolegica pravi da ji je bila kot mamica pol pa ...VELIKI POKKKuser posted image



Kaj pa vem, če tole drži. Jaz imam dejansko s taščo boljši odnos, kot pa na začetku najine veze, pa ko sva bila še sama, brez otrok.... mogoče človek malo odraste, pa ugotovi da niso vsi nasveti butasti pa nesramni, da je dejansko tam, ko jo rabiš, da vskoči, ko ni drugega izhoda za varstvo, da niti 1x ni rekla, da ji je problem zalivat naše rože, ko nas ni.... se mi zdi, da ko ji damo ključe od hiše, se komaj bremza, da ne bi še malo kaj ščistila.... pa čeprav ji z možem zabičava, da ni šans in itak nimamo umazano, pa bo vedno kaj pospravila, kakšne predale ščistila ... naj norim zaradi tega? Ne... v bistvu se ji zahvalim in jo v zahvalo peljem na kosilo.

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 281
   [Brisano sporočilo]
21.10.2011 14:42:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.10.2011 16:32:54   
ronja
To je tudi odvisno kako imajo tašče življenje urejeno: Če nima svojega življenja in postane center njenega vesolja novonastala družinica, ni luštno, pa naj bo mamica zaščitniška ali ne.


podpis.

v tem tici kljuc vasega razumevanja. me zanima, kako bi se stekala z njo, ce bi se ona aktivno vmesavala v vase odlocitve.
user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 283
   [Brisano sporočilo]
21.10.2011 17:08:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 284
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.10.2011 20:54:16   
benika
kako bi se stekala z njo, ce bi se ona aktivno vmesavala v vase odlocitve.


Sem prepričana, da enako dobro. Ker sem tak karakter, da njenega vmešavanja v mojo družino ne bi dovolila. In ker me ni strah njej kaj reči, tako kot mojim staršem ne. Še vedno trdim, da se tašča v življenje snahe vmešava toliko, kot ji le-ta dovoli.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 285
   [Brisano sporočilo]
21.10.2011 21:53:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 286
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.10.2011 21:56:16   
ronja
Ker sem tak karakter, da njenega vmešavanja v mojo družino ne bi dovolila.

Potem se ne bi razumela enako dobro. Ker večina ne mara tega slišatuser posted image .

Še vedno trdim, da se tašča v življenje snahe vmešava toliko, kot ji le-ta dovoli.

kot ji dovolita oba - nekak se mi zdi boljše, da vsak s svojimi starši ureja. Je pa res, da se navadno da zmenit - ni pa to vedno na tak način, kot bi si ga človek prvega zbral - lepo in prijazno in da ni nihče prizadet...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 287
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
22.10.2011 23:09:45   
amorcek
svašta:Duser posted image user posted image user posted image user posted image glede pucanja stanovanja pa... joooj saj je zelo lepo da ti nekdo pomaga:S pa tudi njen namen ni slab...ampak men bi blo to toooolllkkkk zoprno:Suser posted image user posted image user posted image

joj tega pa res upam da nebo nikol:Suser posted image user posted image nj zaliva rožice, rihta vrt, merka otroke, skuha kosilo....sam porkamadona ne mi fleta pospravlat:Puser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 288
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.10.2011 5:06:15   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: amorcek

svašta:Duser posted image user posted image user posted image user posted image glede pucanja stanovanja pa... joooj saj je zelo lepo da ti nekdo pomaga:S pa tudi njen namen ni slab...ampak men bi blo to toooolllkkkk zoprno:Suser posted image user posted image user posted image

joj tega pa res upam da nebo nikol:Suser posted image user posted image nj zaliva rožice, rihta vrt, merka otroke, skuha kosilo....sam porkamadona ne mi fleta pospravlat:Puser posted image user posted image user posted image user posted image


pa sej to ne pomeni, da brska po predalih, če mal pospravi, no user posted image jst sem bila pa ful vesela, ko sva šla z možem na nuhalno, pa sta tašča in tast prišla k nam popazit našega "tavelikega". Ko sva prišla domov, je bila pa posoda pospravljena pa cunje zložene user posted image ja, itak jih je zložila drugače, kot bi jih jaz, pa kakšno posodo sem mal iskala, a zdej nej pi**im nanjo zato user posted image
pa ne morem rečt, da imamo lih idealen odnos, se imamo pa radi user posted image

eh, sem hotela še Ronjo citirat, pa noče ...
se strinjam sicer, da naj se vsak meni s svojimi starši, samo moja tašča bi bila prevečkrat užaljena, če bi se za vsako stvar z njo menil moj ... se ponavadi najprej kar jst, ker se potrudim bit diplomatska user posted image no, če ne pali, se pa potem (če je res kaj takega) moj dragi zmeni z njo, on je bolj direkten. No, nazadnje je dva meseca kuhala mulo, pa jo je nehala predvsem zato, ker smo jo povabili na rojstni dan tamalega ...


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 289
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.10.2011 12:17:32   
ronja
se strinjam sicer, da naj se vsak meni s svojimi starši, samo moja tašča bi bila prevečkrat užaljena, če bi se za vsako stvar z njo menil moj ...

Ja, če tašča sliši diplomatsko, je to vsekakor boljšeuser posted image . Pri nas je bil problem to, da je bilo treba malo bolj direkt povedat, to pa on boljše zna - vsaj za svoje starše (svojim znam tudi jaz;).

So pa zdaj odnosi po moje dokaj blizu idealnega. verjetno bi bili že idealni, če bi malo prej reagirala na vse skup. Ampak glavno, da je zdaj vse ok:). happyuser posted image . Mi dosti pomeni, če se razumemo.


< Sporočilo je popravil ronja -- 25.10.2011 12:18:43 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 290
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
26.10.2011 9:44:24   
amorcek
ma ne, sej se nebi pizdila nanj, če bi mi pospravla:Duser posted image   sam nevem no...to mi nekako negreuser posted image uuuuu je pa bila pri ene prijateljici štala, ko se je tašča spravla pospravt spalnicouser posted image u predalu bi pa temu tko lahko rekl sex predal:S hahahahahahaha   no ta pa je šnofala user posted image čeprov tut tle jaz nebi bila jezna ampak bi mi blo pa malo zoprno pa majčken smešnouser posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 291
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
27.10.2011 11:20:09   
kimsy
mene pa najbolj moti, da hoče bit mama! Ok, sm sprejela, sam me pa razp... ko seb reče mami! Še njeni otroci jo kličejo po imenu, od moje pa pričakuje, da jo bo mami! Halooo! Pa ni to, da bi sklanjala, a si prišla k mami! Ne! Primer: Ji je mala nesla rožico za r.d. in jo je potem itak hotla ona imet, pa je tašča rekla, ne, to si pa mamici prnesla! Pa ni blo to prvič in ne zadnjič! Zaenkrat se še zadržujem, vem pa, da bom enkrat znorela! Pa nismo velikokrat pri njej, tamale ni še nikol pazila, ker ne more, jo vse boli... Tako, da to ni razlog!
Poleg tega je pa zelo razvajena, vse more bit po njeno, drugače je takoj užaljena, pa kar naprej me posiljuje z različnimi stvarmi, ki jih dobi in pol ne ve, kam bi z njimi! Poleg tega pa kar naprej vse našteva koliko je nardila, pa kaj vse, da bomo vsi videli, kako je pridna!
Ma brezveze...


_____________________________

Nič ni nemogoče! So pa stvari lažje in težje dosegljive!

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 292
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
27.10.2011 13:22:40   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: kimsy

mene pa najbolj moti, da hoče bit mama! Ok, sm sprejela, sam me pa razp... ko seb reče mami! Še njeni otroci jo kličejo po imenu, od moje pa pričakuje, da jo bo mami! Halooo! Pa ni to, da bi sklanjala, a si prišla k mami! Ne! Primer: Ji je mala nesla rožico za r.d. in jo je potem itak hotla ona imet, pa je tašča rekla, ne, to si pa mamici prnesla! Pa ni blo to prvič in ne zadnjič! Zaenkrat se še zadržujem, vem pa, da bom enkrat znorela! Pa nismo velikokrat pri njej, tamale ni še nikol pazila, ker ne more, jo vse boli... Tako, da to ni razlog!
Poleg tega je pa zelo razvajena, vse more bit po njeno, drugače je takoj užaljena, pa kar naprej me posiljuje z različnimi stvarmi, ki jih dobi in pol ne ve, kam bi z njimi! Poleg tega pa kar naprej vse našteva koliko je nardila, pa kaj vse, da bomo vsi videli, kako je pridna!
Ma brezveze...




To pa ni lepo od nje, da se tako samonaslavlja. Babica je babica in pika, mami/mamica pa si ti. Sicer pa ne glede na to, kako si ona želi, da jo vnuk kliče, za tvojega sončka boš ti vedno mama. Bi ji pa jaz na tvojem mestu razložila 8še bolje pa bi bilo, da ji razloži mož), da je ona babi in da jo bo vnuk tudi tako klical, pa če se na trepalnice postavi. Vem, kako je to, ker tudi meni dvigne pokrov, ko tudi moja tašča kliče mojega sina: "otrok moj, sine moj" in podobno, ampak ji na srečo mož pove, da ni njen otrok in sine, ampak vnuk.

(odgovor članu kimsy)
Neposredna povezava do sporočila: 293
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
27.10.2011 16:43:27   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: kimsy

mene pa najbolj moti, da hoče bit mama! Ok, sm sprejela, sam me pa razp... ko seb reče mami! Še njeni otroci jo kličejo po imenu, od moje pa pričakuje, da jo bo mami! Halooo! Pa ni to, da bi sklanjala, a si prišla k mami! Ne! Primer: Ji je mala nesla rožico za r.d. in jo je potem itak hotla ona imet, pa je tašča rekla, ne, to si pa mamici prnesla! Pa ni blo to prvič in ne zadnjič! Zaenkrat se še zadržujem, vem pa, da bom enkrat znorela! Pa nismo velikokrat pri njej, tamale ni še nikol pazila, ker ne more, jo vse boli... Tako, da to ni razlog!
Poleg tega je pa zelo razvajena, vse more bit po njeno, drugače je takoj užaljena, pa kar naprej me posiljuje z različnimi stvarmi, ki jih dobi in pol ne ve, kam bi z njimi! Poleg tega pa kar naprej vse našteva koliko je nardila, pa kaj vse, da bomo vsi videli, kako je pridna!
Ma brezveze...




To pa ni lepo od nje, da se tako samonaslavlja. Babica je babica in pika, mami/mamica pa si ti. Sicer pa ne glede na to, kako si ona želi, da jo vnuk kliče, za tvojega sončka boš ti vedno mama. Bi ji pa jaz na tvojem mestu razložila 8še bolje pa bi bilo, da ji razloži mož), da je ona babi in da jo bo vnuk tudi tako klical, pa če se na trepalnice postavi. Vem, kako je to, ker tudi meni dvigne pokrov, ko tudi moja tašča kliče mojega sina: "otrok moj, sine moj" in podobno, ampak ji na srečo mož pove, da ni njen otrok in sine, ampak vnuk.


Ne, ona bo vedno mami (mamica), naziv mama, stara mama ali babica pa pripadata tvoji in moževi mami. In ja, tudi meni ne bi bilo prav, če bi se to pri nas dogajalo.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 294
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
28.10.2011 9:40:06   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: kimsy

mene pa najbolj moti, da hoče bit mama! Ok, sm sprejela, sam me pa razp... ko seb reče mami! Še njeni otroci jo kličejo po imenu, od moje pa pričakuje, da jo bo mami! Halooo! Pa ni to, da bi sklanjala, a si prišla k mami! Ne! Primer: Ji je mala nesla rožico za r.d. in jo je potem itak hotla ona imet, pa je tašča rekla, ne, to si pa mamici prnesla! Pa ni blo to prvič in ne zadnjič! Zaenkrat se še zadržujem, vem pa, da bom enkrat znorela! Pa nismo velikokrat pri njej, tamale ni še nikol pazila, ker ne more, jo vse boli... Tako, da to ni razlog!
Poleg tega je pa zelo razvajena, vse more bit po njeno, drugače je takoj užaljena, pa kar naprej me posiljuje z različnimi stvarmi, ki jih dobi in pol ne ve, kam bi z njimi! Poleg tega pa kar naprej vse našteva koliko je nardila, pa kaj vse, da bomo vsi videli, kako je pridna!
Ma brezveze...




To pa ni lepo od nje, da se tako samonaslavlja. Babica je babica in pika, mami/mamica pa si ti. Sicer pa ne glede na to, kako si ona želi, da jo vnuk kliče, za tvojega sončka boš ti vedno mama.


Ne, ona bo vedno mami (mamica), naziv mama, stara mama ali babica pa pripadata tvoji in moževi mami.



benika, na gorenjskem je res tko, drugje pa ne. je čist od regije do regije odvisno, a je mami al mama in ponekod ni samoumevno, da mama pomeni staro mamo, babico.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 295
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
28.10.2011 20:45:12   
biba_leze*
Mene pa zanima koliko dejansko dovolite vašim taščam (in tastom seveda) glede vaših otrok? Mene ful moti to, da hoče moja tašča "upravljat" z mojo hčerkico, kot da jaz sploh ne bi obstajala. Sploh ne posluša tistega kar ji midva z možem poveva karkoli glede vzgoje najine hčere, se dela neumno in gljuho. Danes me je na primer ful zmotilo tole: ker tast in tašča nista videla moje hčerke cel teden (čeprav zaenkrat živimo še v isti hiši-popolnoma ločena stanovanja, sta delala cele dneve), sem jo dala malo gor, da bi se z njo poigrala, rekla sem da jo pridem iskat čez pol urice ker bo takrat večerja, ta pol urice se je malo nategnilo ker večerja še ni bila gotova (mislila pa sem tudi da bosta zelo vesela če jima jo pustim malo več časa), in ko sem jo šla iskat, hčerke in tašče nikjer, tast je sedel na kavču in gledal TV user posted image , je rekel da sta šli do ene sosede v ulici (prijateljica od tašče). Nisem nič rekla, samo mi je ful zavrelo, da mi ženska ni povedala kam gre z mojo hčerko, čeprav sem rekla da bo kmalu večerja, poleg tega sem ju potem čakala še skoraj pol ure. Ali bi bilo težko potrkat in povedat da gresta in kam? Mater ej.... 

Ali pa tale: tast se je z mojo hčerkico zunaj igral, jaz pa sem tačas obešala perilo za hišo in kar mrkneta. Meni nič tebi nič, kar ju ni več bilo. Šla sta s kolesom, brez čelade !!! po glavni, prometni cesti. user posted image Najprej se pove, in če ti je toliko do vnukinje ji vsajdaj čelado, že če jo ima. Mater ej... Aja hči ima šele 14 mesecev.

Delata se kot da je njuna, da midva z možem nimava pojma in naju sploh ne vpoštevata, kot da naju ni.

Sem preveč alergična? Kako se ve spopadate s podobnimi situacijami?

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 296
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
28.10.2011 21:03:34   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: biba_leze*

Mene pa zanima koliko dejansko dovolite vašim taščam (in tastom seveda) glede vaših otrok? Mene ful moti to, da hoče moja tašča "upravljat" z mojo hčerkico, kot da jaz sploh ne bi obstajala. Sploh ne posluša tistega kar ji midva z možem poveva karkoli glede vzgoje najine hčere, se dela neumno in gljuho. Danes me je na primer ful zmotilo tole: ker tast in tašča nista videla moje hčerke cel teden (čeprav zaenkrat živimo še v isti hiši-popolnoma ločena stanovanja, sta delala cele dneve), sem jo dala malo gor, da bi se z njo poigrala, rekla sem da jo pridem iskat čez pol urice ker bo takrat večerja, ta pol urice se je malo nategnilo ker večerja še ni bila gotova (mislila pa sem tudi da bosta zelo vesela če jima jo pustim malo več časa), in ko sem jo šla iskat, hčerke in tašče nikjer, tast je sedel na kavču in gledal TV user posted image , je rekel da sta šli do ene sosede v ulici (prijateljica od tašče). Nisem nič rekla, samo mi je ful zavrelo, da mi ženska ni povedala kam gre z mojo hčerko, čeprav sem rekla da bo kmalu večerja, poleg tega sem ju potem čakala še skoraj pol ure. Ali bi bilo težko potrkat in povedat da gresta in kam? Mater ej.... 

Ali pa tale: tast se je z mojo hčerkico zunaj igral, jaz pa sem tačas obešala perilo za hišo in kar mrkneta. Meni nič tebi nič, kar ju ni več bilo. Šla sta s kolesom, brez čelade !!! po glavni, prometni cesti. user posted image Najprej se pove, in če ti je toliko do vnukinje ji vsajdaj čelado, že če jo ima. Mater ej... Aja hči ima šele 14 mesecev.

Delata se kot da je njuna, da midva z možem nimava pojma in naju sploh ne vpoštevata, kot da naju ni.

Sem preveč alergična? Kako se ve spopadate s podobnimi situacijami?



na svoje pejte pa bo. potem bo veliko lažje.

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 297
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
28.10.2011 21:12:35   
Tutan
Ok, kar se varnosti tiče, tukaj nimamo kaj debatirat - v avtomobilu je nujno v avtosedežu (avtosedež sva za njun avto kupila midva - tako za taščo/tasta, kot za moja dva), na kolesu je čelada. Brez pardona. Tudi na like a bikeu je bila vedno čelada. Sploh pa sva otroka vzgajala v smislu, da tako je in nič drugače in vedno predenj speljemo, se preveri, ali so vsi pasi na mestu(enako kot piše v priročniku za avtosedeže, tako da mali že zdaj avtomatsko preveri, ali je pas na vseh rdeče označenih točkah). Pri čeladi pa sploh. Tako kot spada na kolo, tako spada na rolarje in drsalke. Tukaj se nimamo kaj pogajat, ne s tamalim in ne s starimi starši.

kar se pa tiče odhoda kam - tudi moji in tudi moževi starši mulčka večkrat kam vzamejo. Na obisk, na plavanje, v terme, v knjižnico itn. Če se otrok pazi pri njiju nikoli nisem pričakovala, da me bo tašča poklicala in rekla - na obisk gremo k sosedom. Ok, kar se tiče kakšnih daljših aktivnosti, se seveda pomenimo, kako in kaj, ampak da bi me pa kdo poklical pa vprašal, če se lahko gredo vozit s kolesom (seveda čelada je obveza), pa ne. ne pričakujem in se mi ne zdi smiselno. Prav tako se ne ''vtikujem'' v pravila, ki za mojega otroka veljajo pri tašči oziroma moji mami. Babice so za razvajat, pa če bo tisti čas, ko je na obisku ali v varstvu pojedel tortico preveč ali kakšen bombon več kot ponavadi - pač bo. Doma veljajo pravila, ki se jih držimo, tašča in moja mama pa mi gresta prevečkrat na roke, da bi komplicirala s takšnimi malenkostimi, kot je obisk pri sosedu. Otroci točno vedo, kaj in koliko kje lahko. Dokler se na vzgoji in vljudnosti mojega otroka to ne pozna - naj uživajo. Sama sem tudi najlepše trenutke, oziroma bom rekla - najbolj zapomljive trenutke v otroštvu preživela z omico in dedekom, pa vem da sta me na čase razvajala, ampak glej - mami meni tudi nikoli ni dovolila pečenega sira v ponvi jest, češ da je samo olje, pri omi pa sem ga vedno dobila user posted image - in wau, zrastla sem in v končni fazi ni z mano nič narobe, imam pa ogromno lepih spominov (tudi to, da sem si trnek skozi jezik potisnila, ko sva z dedekom lovila ribe - pri cca 3 letihuser posted image user posted image )

< Sporočilo je popravil Tutan -- 28.10.2011 21:13:16 >

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 298
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.10.2011 10:12:34   
ajsek
Ok, ampak je malo drugače, če je otrok celo popoldne pri starih starših, pa gredo vmes za pol ure na sprehod, ali če naj bi bil otrok pri babici pol ure, pa ga za eno uro odpelje nekam.

Je pa res, da je to očitno cena njune pomoči. Eni stari starši sploh niso pripravljeni pomagat, eni so, ampak pod svojimi pogoji in na svoj način, eni pa na način, kot želijo starši. Tega ne moreš spremenit, spremeniš lahko samo to, kaj ti pričakuješ od njiju in pri čem se zanašaš na njiju.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 299
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
29.10.2011 18:15:57   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Ok, ampak je malo drugače, če je otrok celo popoldne pri starih starših, pa gredo vmes za pol ure na sprehod, ali če naj bi bil otrok pri babici pol ure, pa ga za eno uro odpelje nekam.

Je pa res, da je to očitno cena njune pomoči. Eni stari starši sploh niso pripravljeni pomagat, eni so, ampak pod svojimi pogoji in na svoj način, eni pa na način, kot želijo starši. Tega ne moreš spremenit, spremeniš lahko samo to, kaj ti pričakuješ od njiju in pri čem se zanašaš na njiju.


Zakaj bi bilo drugače ali pol ure ali celo popoldne? V bistvu pa navaja tudi, da ni prišla čez pol ure po otroka - ampak kasneje. Naj stari starši skupaj z otrokom sedijo za mizo in čakajo, da mami pride? Ne vem, vendar meni ni smiselno. Sicer pa, zakaj si stari starši ne bi smeli organizirati svoj čas, ki ga preživijo skupaj z vnučki, sami? Dokler je v meji ''zdravega in sprejemljivega'' ne vidim problema. In obisk pri sosedu pač ni nek big deal (sploh če upoštevamo tudi to, da mami ni prišla čez pol ure po otroka). Če bi babica odklonila varstvo otroka za tiste pol ure ali urco, ker gre na obisk k sosedi, bi bil pa spet ogenj v strehi, češ, kaj se gre, da ji je to bolj pomembno.
Pravim, da je vedno treba gledat na obe strani - ker v končni fazi je lahko babi obljubila sosedi, da se oglasi, mogoče samo po kakšno stvar za par minutk ali pa na kavico, na hitro. In ker mami očitno ni bilo do tega, da bi prišla čez pol ure po otroka in je o tem niti ni obvestila - zakaj bi ona spreminjala svoj urnik, če lahko vnučka preprosto vzame s seboj?
Vsaka zgodba ima dve plati. Vedno. In težko je sodit zgolj v eno smer. In seveda se ne moremo dobro razumet s starimi starši, če pa nam niso njihovi nameni in njihova življenja čisto nič pomembna. Če nekomu zaupamo otroka v varstvo, potem nam ravno ne rabi za vsak premik polagat kart, ali pač? Saj niso odšli neznanokam za par ur, no....


Žalostno je to, da organizirana varstva brez problema plačujemo in se prilagajamo njihovim sistemom, varstvo pri starih starših pa postaja nekaj povsem samoumevnega.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 29.10.2011 18:17:12 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?