|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:08:19   
Kerensa*
Mi mesa na delikatesi pravzaprav sploh ne kupujemo, če dobro razmislim.

Kupujemo pa... hmmm... piščančje in puranje fileje - pakirane, iz hladilnika. Piščanca vedno kupimo že pečenega. Na oddelku, kjer prodajajo že pečeno meso, vzamemo včasih tudi mesni sir (navaden ali s sirom) - 1kg stane cca. toliko, kot en pečen piščanec. Kupimo že oblikovane in začinjene čevapčiče ali pleskavice - iz hladilnika. Nabodalca (samo mesna ali z dodano zelenjavo) tudi iz hladilnika, že pripravljene za peko. Občasno kupimo svinjske zrezke (peče jih g. Mož), rebrca pa raje vzamemo že pečena. Enkrat letno (za Martinovo) kupimo gosko in se potem je*emo z njo v domači pečici (trgovinska je premajhna za gosko). In enkrat letno kupimo račko (Thanksgiving), katero tudi sami spečemo (ali pa jo uturimo ge. Tašči). Divjačine ne kupujemo, vampov tudi ne. Kupimo dokaj veliko zmrznjenih, paniranih izdelkov (cordon-bleu, kroketi, ribje palčke), vzamemo tudi že očiščene in panirane osliče ali lososa (občasno panirane kalamare). Pojemo veliko salam, pršuta, paštet, mesnih narezkov - vse to skoraj najraje vzamemo v Eurospinu, ki ima najcenejše meso (brez primerjave s Hoferjem in Leclercom, v katera skoraj ne hodim).

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:09:26   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

pa ravno sem ugotovila, da se v Merkatorju ne splača mesa kupovat, svežega, je drago. Ima Špar dost cejejeuser posted image


Merkatorja sploh ne poznam...tam tako redko kupujem...mi je iz poti, pa še antipatičenuser posted image
Moja mami pa se je full navadla na Merkator, sploh ne gre drugamuser posted image




ja jaz ga imam tu v mestu..kar dva..in v enega hodim...določeno je ugodno, določeno ne..
je nekje cenovno primerljiv z Šparomuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:11:03   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

pa ravno sem ugotovila, da se v Merkatorju ne splača mesa kupovat, svežega, je drago. Ima Špar dost cejejeuser posted image


Merkatorja sploh ne poznam...tam tako redko kupujem...mi je iz poti, pa še antipatičenuser posted image
Moja mami pa se je full navadla na Merkator, sploh ne gre drugamuser posted image




ja jaz ga imam tu v mestu..kar dva..in v enega hodim...določeno je ugodno, določeno ne..
je nekje cenovno primerljiv z Šparomuser posted image


pa saj to je vsepovsod menda...kak se navadi kdo, pa kaj mu je bližeuser posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:12:16   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mi mesa na delikatesi pravzaprav sploh ne kupujemo, če dobro razmislim.

Kupujemo pa... hmmm... piščančje in puranje fileje - pakirane, iz hladilnika.



ja dokler nisem imela slabe izkušnje sem jaz tud vedno tako kupilauser posted image

zdaj raje sveže vzamem, ker vem da je res sveže, iz hladilnika pa če ni druge šanse ali pa če nucam za naslednji da( danes sem napr kupila, ker bom jutri porabila)...strogo gledam datume, ker ....res, saj pravim, preveč slabih izkušenjuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:14:20   
arabela*
pa še to imam tako navado, da vedno grem v en in isti Lidl...čeprav mi je izven potiuser posted image

en merkator imam pod blokom skoraj, pa nikoli ne grem tja, razen če je res silauser posted image

Špar pa samo v europarkuuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:17:03   
Kerensa*
Najbrž bi šla tudi jaz na delikateso, če bi imela kakšno slabo izkušnjo s pakiranim mesom iz hladilnika... tako pa je na srečo nimam.

Bolognese omak ne delamo sami. Zadnje čase kupujemo S-Budgetovo omako v kartonu. Polnjene paprike (4 kosi + omaka) kupujemo S-Budget, konzervo, za 2€. Enako velja za čufte. Domače čorbe/pašte sicer kuhamo, ampak ko se nam pa ne da, pa lepo kupimo pasulj ali prebranac ali ričet v konzervi (3 konzerve za 4 osebe so pri nas dovolj - skupna cena ne presega 5€.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:56:47   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mi mesa na delikatesi pravzaprav sploh ne kupujemo, če dobro razmislim.

Kupujemo pa... hmmm... piščančje in puranje fileje - pakirane, iz hladilnika. Piščanca vedno kupimo že pečenega. Na oddelku, kjer prodajajo že pečeno meso, vzamemo včasih tudi mesni sir (navaden ali s sirom) - 1kg stane cca. toliko, kot en pečen piščanec. Kupimo že oblikovane in začinjene čevapčiče ali pleskavice - iz hladilnika. Nabodalca (samo mesna ali z dodano zelenjavo) tudi iz hladilnika, že pripravljene za peko. Občasno kupimo svinjske zrezke (peče jih g. Mož), rebrca pa raje vzamemo že pečena. Enkrat letno (za Martinovo) kupimo gosko in se potem je*emo z njo v domači pečici (trgovinska je premajhna za gosko). In enkrat letno kupimo račko (Thanksgiving), katero tudi sami spečemo (ali pa jo uturimo ge. Tašči). Divjačine ne kupujemo, vampov tudi ne. Kupimo dokaj veliko zmrznjenih, paniranih izdelkov (cordon-bleu, kroketi, ribje palčke), vzamemo tudi že očiščene in panirane osliče ali lososa (občasno panirane kalamare). Pojemo veliko salam, pršuta, paštet, mesnih narezkov - vse to skoraj najraje vzamemo v Eurospinu, ki ima najcenejše meso (brez primerjave s Hoferjem in Leclercom, v katera skoraj ne hodim).


1. pa to ful zapraviš kar ti kupuješ! Kolk pa daste mesečno za hrano, resno me zanima?
2. Glede na aditive, ki jih ta vnaprej oz. napol pripravljena hrana vsebuje, dam prav kapo dol, da ste vsi vitki, zdravi in polni energije


Mi gremo 1x mesečno v fasngo (damo okoli 150 eur vse skupaj v hofer+mercator) in potem dvignem iz računa še 250 evrov, za "trgovinsko denarnico", da tedensko/dnevno (kakor nanese) dokupujemo še sveže mleko, jogurte, kruh, sadje/zelenjavo in te jajca.

Mesečno imamo tako točno določen limit 400 evrov (100 eur/člana) in s tem kupujemo res samo tisto kar jemo/potrebujemo (od hrane, šamponov, pralnega praška, čistil, plenic) - se pa ne preseravamo. Od vnaprej pripravljenih oz. zmrznjenih jedi kupim samo:
- čokoladne/jagodne/borovničeve knedle (kadar nam časovno zagusti - sploh za večerjo - jih tamalidve z veseljem zmažeta)
- neke napol pečene bio piščančje zrezke na žaru. Samo flikneš v ponev za 10 minut in so sicer res njamsi, ampak so pa kljub bio zraven neki ojačevalci in aditivi (tudi to služi za takrat kadar rabimo kosilo v 10 minutah
- pire krompir v vrečki (za kosilo v 5 minutah)
- hrenovke (jih fliknem v zmrzovalnik in so ravno tako samo za takrat ko nam zagusti).
To je to.

Za pice pa takrat ko jih pečemo (moj jih peče - jz jih namenoma ne znamuser posted image ) pa naredi nekoliko več testa in višek pospravi v zamrzovalnik, tako, da se naslednjič samo testo odtali pa gor nameče kar nam tisti trenutek paše (največkrat na ta način"pospravimo" drobnarije v hladilniku) pa je tut kosilo v 20 minutah na mizi.

Te vnaprej pripravljene zadevšne so drugače totalen strup za telo, dolgoročno gledano. Pa še poceni niso, kolikor so glede na prehrambeno vrednost zanič.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 5.11.2011 13:58:23 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 14:01:09   
nejcko
Mi hodimo cca 2x mesečno po večjih nakupih oz. ko zaveje večja praznina v frizerju in shrambi. Takrat nabavimo približno za 100€, torej mesečno ne damo več kot 300€ za hrano, če upoštevam še sprotne nakupe. Smo pa 5-članska familija.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 14:08:38   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

ali ričet v konzervi (3 konzerve za 4 osebe so pri nas dovolj - skupna cena ne presega 5€.


evo, k sem glih ričet kuhala - cca. 5 literski lonec ( 8-10 ljudi);
- vrečka ješprenja od katerega sem porabila polovico = cca 1,50 EUR (ne vem napamet cene, vem, pa da je ziher manj od 2 evrov/pak)
- paket sveže jušne zelenjave (mercator) = 1,45 EUR (notri je tudi 1 čebula, ki jo potrebuješ za ričet, korenje, peteršilj)
- konzerva fižola = 40 centov
- manjši kos prekajene slanine = 2,50 EUR

Torej slabih 6 evrov za količino, ki je pri nas za 2 dni za kosilo in večerjo za 4 člane - dobr, mi to jemo za kosilo, mogoče kdo še poje kkšno šeflo za večerjo, ostalo dam v zmrzovalnik in imamo z dodatkom kuhanega krompirja vsaj še 3x kosilo.



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 14:09:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Mi mesa na delikatesi pravzaprav sploh ne kupujemo, če dobro razmislim.

Kupujemo pa... hmmm... piščančje in puranje fileje - pakirane, iz hladilnika. Piščanca vedno kupimo že pečenega. Na oddelku, kjer prodajajo že pečeno meso, vzamemo včasih tudi mesni sir (navaden ali s sirom) - 1kg stane cca. toliko, kot en pečen piščanec. Kupimo že oblikovane in začinjene čevapčiče ali pleskavice - iz hladilnika. Nabodalca (samo mesna ali z dodano zelenjavo) tudi iz hladilnika, že pripravljene za peko. Občasno kupimo svinjske zrezke (peče jih g. Mož), rebrca pa raje vzamemo že pečena. Enkrat letno (za Martinovo) kupimo gosko in se potem je*emo z njo v domači pečici (trgovinska je premajhna za gosko). In enkrat letno kupimo račko (Thanksgiving), katero tudi sami spečemo (ali pa jo uturimo ge. Tašči). Divjačine ne kupujemo, vampov tudi ne. Kupimo dokaj veliko zmrznjenih, paniranih izdelkov (cordon-bleu, kroketi, ribje palčke), vzamemo tudi že očiščene in panirane osliče ali lososa (občasno panirane kalamare). Pojemo veliko salam, pršuta, paštet, mesnih narezkov - vse to skoraj najraje vzamemo v Eurospinu, ki ima najcenejše meso (brez primerjave s Hoferjem in Leclercom, v katera skoraj ne hodim).

pa to ful zapraviš kar ti kupuješ!

Kaj pa vem... meni se ne zdi, no.
Piščančji in/ali puranji fileji so ponavadi pakirani po 4 kose in stanejo med 2 in 3€ na paket. Pečen piščanec stane cca. 5€ (surov pa cca. 3€, ampak nam se zdi vredno dati 2€ več, da se nam v zameno za to doma ni potrebno zafrkavati z začimbami/premazi, pa s pečenjem samim in seveda s čiščenjem pečice naknadno + posode). Tudi mesni sir stane cca. 5€/kg, ga je pa 1kg preveč za nas 4 - ostane še za enega za naslednji dan za malico. Čevapčiči in pleskavice - slab kilogram stane dobre 3€ (vedno je kje kakšna akcija). 4 nabodalca so cca. 2€. Za svinjske zrezke in rebrca nimam pojma, koliko stanejo (to je domena g. Moža). Goska in račka sta 1x-ni letni nakup - račka je nekaj €, goska je 2x dražja. Cordon-bleu (1kg) stane cca. 5€, ribje palčke (18 komadov) so 1,5€ (S-Budget), kroketi cca. 2x toliko, kot ribje palčke. Za 1kg osliča ne vem, če ni celo cenejši od 5€. Lososa večinoma kupujemo posebej (v slanici) in je res dražji od ostalega (cca. 2€ za 100g). Tudi kalamarov ne jem jaz, tako, da ne vem cene - vem pa, da je 1kg v trgovini cenejši od ene porcije v Jurmanu (ta je pa 8€). Salame kupujemo poceni, po cca. 1,5€ za cca. pol kg. Pršut jemljem Sparov, po 2,5€ za 100g (se mi zdi). Paštete kupujemo v Eurospinu, po 0,2€ za 75g. Tudi mesni narezki so od tam (po 0,5€ za 100g).
Kolk pa daste mesečno za hrano, resno me zanima?

2 odrasli osebi, 2 otroka, 1 pes... vsa hrana in pijača, vključno z osnovno kozmetiko (ne dekorativno) in čistili ter vsem za go. Pes... če ne varčujemo, je znesek cca. 600€... če gledamo na cene, je cca. 150€ manj.
Glede na aditive, ki jih ta vnaprej oz. napol pripravljena hrana vsebuje, dam prav kapo dol, da ste vsi vitki, zdravi in polni energije

Vitki in zdravi smo res, polna energije sta pa samo potomca. user posted image


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 14:13:19   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mi hodimo cca 2x mesečno po večjih nakupih oz. ko zaveje večja praznina v frizerju in shrambi. Takrat nabavimo približno za 100€, torej mesečno ne damo več kot 300€ za hrano, če upoštevam še sprotne nakupe. Smo pa 5-članska familija.


od zdaj naprej se bom po tebi zgledovala user posted image . Bom probala tut jz postopoma zmanjševati mesečni budget na ta znesek. Btw: ali tudi sami kaj pridelujete - vrt, sadovnjak?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 14:17:37   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Kolk pa daste mesečno za hrano, resno me zanima?

2 odrasli osebi, 2 otroka, 1 pes... vsa hrana in pijača, vključno z osnovno kozmetiko (ne dekorativno) in čistili ter vsem za go. Pes... če ne varčujemo, je znesek cca. 600€... če gledamo na cene, je cca. 150€ manj.





ja...sej pol ni tolk dražjeuser posted image ..Sem bila 100%, da boš napisala tm enih 800 evrov...

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 14:19:16   
Kerensa*
Na-a, večinoma ni več (vsaj ne omembe vredno več), kajti (razen redkih izjem) ne kupujemo dragih izdelkov.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 14:42:57   
Shorty_
Tudi midva se poslužujeva mesečnega šopinga. Skupaj z vso kozmetiko čistili, kakim kosom oblačila zame ali za malo, ter cigareti - oba sva kadilca, mesečno ne prekoračimo 500€, imava pa tudi obroke na Pika kartici nekje 20-40 € na mesec. Kupujeva striktno v mercatorju. Ta velika nabava je cca. 300€ potem pa samo še sproti kruh, mlečni izdelki, zelenjava in sadje. Kuhamo kar imamo doma, vemo kaj imamo radi in to je večinoma doma. Ogromno pa uporabljam skrinjo in tudi kuham na zalogo. Skratka pika pride 400€ malo manj ponavadi, ostalo se porabi za manjše nakupe 1x tedensko.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 19:40:59   
Kerensa*
No, počasi sem začela sestavljati potencialni seznam (zaenkrat mesečni, potem bomo pa videli, kako dalje).

In začela sem kar s kopalnico (nekje je pač treba).

Prvi je, jasno, pralni prašek. Kljub temu, da sem ga mislila pred časom zamenjati, sem si premislila in ostajam pri Mercatorjevem pralnem prašku in to tistem, ki ga prodajajo v diskontu Hura (saj verjetno ga tudi v navadnih Mercatorjih, ampak tam nanj nisem pozorna). V embalaži (vrečki) ga je 3,5 kg, stane pa 2,5€. Za nas 2 takšni pakiranji zadostujeta za cel mesec. Opere dovolj dobro.

Drugi je mehčalec. Vem, da potrebujemo 2 litra koncentrata za čez mesec, nismo pa niti najmanj izbirčni glede znamke oz. proizvajalca. Želimo pač samo, da nam diši in da je čim cenejši. Do sedaj smo še največ uporabljali Sparovega (mislim, da je cena nekaj čez 1€ za liter) in verjetno bomo tega tudi še naprej.

Za prašek in mehčalec torej vemo, da bomo mesečno plačali max. 7,5€.

Ustavi pa se mi pri ostalih dodatkih za pranje, katerih do sedaj nismo uporabljali, zato jih niti ne poznam, mislim pa predvsem na različne Vanishe, Perwole in podobno. Moj g. Mož je mnenja, da bi bilo nekatere od njih dobro uporabljati, a oba poznava samo Perwol za črnino (ki bi prišel prav) in Vanish za madeže (ki ga ne potrebujemo). Kateri še obstajajo oz. za kaj (proti čemu) se uporabljajo? Kakšne so cca. cene in ali poleg originalov obstajajo tudi "ponaredki" trgovinskih znamk? Te stvari se sicer tudi meni zdijo koristne, vendar kljub temu ne tako zelo pomembne, zato ne potrebujem originalov (razen, če je razlika v ceni majhna, v kvaliteti pa velika).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 19:45:25   
Shorty_
Jaz ne uporabljam nič od naštetega, uporabljam pa pri temnih oz pisanih cunjah tekoč prašek, se mi zdi da se bolje raztopi,  prašek v prahu uporabljam za bele cunje posteljnino in brisače.Cunje so še vedno črne nimam težav da bi bile izprane.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 19:46:29   
Kerensa*
Tekoči pralni prašek sem preizkusila, ampak mi ne ustreza oz. se nanj ne morem navaditi, tako, da ostajam pri prašku. Dobesedno.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 19:48:13   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

No, počasi sem začela sestavljati potencialni seznam (zaenkrat mesečni, potem bomo pa videli, kako dalje).

In začela sem kar s kopalnico (nekje je pač treba).

Prvi je, jasno, pralni prašek. Kljub temu, da sem ga mislila pred časom zamenjati, sem si premislila in ostajam pri Mercatorjevem pralnem prašku in to tistem, ki ga prodajajo v diskontu Hura (saj verjetno ga tudi v navadnih Mercatorjih, ampak tam nanj nisem pozorna). V embalaži (vrečki) ga je 3,5 kg, stane pa 2,5€. Za nas 2 takšni pakiranji zadostujeta za cel mesec. Opere dovolj dobro.

Drugi je mehčalec. Vem, da potrebujemo 2 litra koncentrata za čez mesec, nismo pa niti najmanj izbirčni glede znamke oz. proizvajalca. Želimo pač samo, da nam diši in da je čim cenejši. Do sedaj smo še največ uporabljali Sparovega (mislim, da je cena nekaj čez 1€ za liter) in verjetno bomo tega tudi še naprej.

Za prašek in mehčalec torej vemo, da bomo mesečno plačali max. 7,5€.

Ustavi pa se mi pri ostalih dodatkih za pranje, katerih do sedaj nismo uporabljali, zato jih niti ne poznam, mislim pa predvsem na različne Vanishe, Perwole in podobno. Moj g. Mož je mnenja, da bi bilo nekatere od njih dobro uporabljati, a oba poznava samo Perwol za črnino (ki bi prišel prav) in Vanish za madeže (ki ga ne potrebujemo). Kateri še obstajajo oz. za kaj (proti čemu) se uporabljajo? Kakšne so cca. cene in ali poleg originalov obstajajo tudi "ponaredki" trgovinskih znamk? Te stvari se sicer tudi meni zdijo koristne, vendar kljub temu ne tako zelo pomembne, zato ne potrebujem originalov (razen, če je razlika v ceni majhna, v kvaliteti pa velika).


vprašanje (če že glih se odločaš da boš varčevala) - zakaj kupovat zadeve, ki jih ne poznaš oz. očitno čist solidno pereš brez njih? če bi se ti pokazala potreba po odstranjevalcu madežev al pa ne vem, nečemu da bi blo perilo bolj belo npr (če maš filing da sivo postaja), bi pač šla in zagrabila najcenejšega. pač če že šparaš, ne ustvarjaj umetno novih potreb user posted image
p.s.: jest mam za črno perilo mam jest tekoč Formil (iz Lidla, pomoje?), ki je zihr cenejši kot Perwoll.



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 19:51:05   
majčica1508
Še ena cvetka,ki se ne zna izognit trgovinam......Kupujem sproti nikol mi še ni ratalo prinesti vrečke izpod 20€
pol pa,ko grem še po tamalo v vrtec je treba še enkrat v trgovino po malenkost in gre spet 10€....groza
ogromno zapravimo v trgovini.....jemo pa 2xtedensko Orado,1krat sardele(ja ribožderci smo)pol 1krat govedina,1krat svinjina,1krat piščanc,1krat brezmesni dan....Ogromno zapravim ta sadje in zelenjavo(kupujem na tržnici)če kaj pozabim je pa Špar dober............
Pelenic,kozmetike,čistil nisem štela zraven........
Se bom pa prav v red spravila in malo to skrčila.....3 leta nazaj sem bila pridna in na ta račun prišparala za dva dopusta....
Jao,da o sladkarijah sploh ne govorimuser posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 19:51:16   
Kerensa*
V bistvu nimam toliko namen varčevati, kolikor imam namen organizirati se.

Prašek in mehčalec mi resda čisto solidno opereta, ampak zgodi se (dogaja se?), da belo perilo s časom potemni, črno perilo izgublja barvo, vsake toliko mi seveda uspe kaj zafarbati user posted image , pa volna tudi ni več prava volna... in tako dalje (saj veš, kaj mislim).

In če obstaja toliko teh "čudes", ki bi potencialno to lahko preprečila - zakaj ne poskusiti? Saj če bom opazila, da ni razlike, bom nehala.

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
jest mam za črno perilo mam jest tekoč Formil (iz Lidla, pomoje?), ki je zihr cenejši kot Perwoll.

E, vidiš... to je uporaben podatek. user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 5.11.2011 20:01:11 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 20:02:18   
Arwenko
Pri nas je tako, mi naredimo nakup na 14 dni, kombiniramo Hofer (večina) + Spar (večinoma znamke). skupni znesek je nekje cca 100 eur, od tega okrog 70 v Hoferju za poln voziček do vrha in cca. 30 v Sparu za eno vrečko. Zraven tega še 50-100 eur za sprotno, tržnice in podobno, tako da mesečni budget za nas 3 je 250-300 eur.

Drugače pa Kerensa, glede organizacije. Odpreš excellovo tabelo in narediš seznam kaj vse kupujete, kdarkoli, tudi če samo 1x letno. Potem seznam posortiraš po trgovinah kjer kupujete tiste stvari. Potem pa pred nakupom samo prečekiraš kaj od tega potrebuješ in zraven zapišeš količino. Za prvič pač oceniš, za naprej pa sproti prilagajaš če si prejšnjič kupila preveč in vrgla stran, ali pa si imela premalo, pa si morala it naknadno iskat. Pa to kar so ti rekli, počasi prehajaš na tedenski, 14 dnevni in eventuelno mesečni nakup. Meni 14 dnevni bolj ustreza odkrito povedano.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 20:06:03   
Kerensa*
To s tabelo (računalniško in ročno) sem poskusila, a ni zame. Račune sem še sposobna vzeti povsod, kjer kaj kupim in do doma jih tudi zmorem prinesti, ampak da bi jih pa potem doma organizirala - ne, tukaj se pa ustavi. Dan, dva, morda en teden (sem že večkrat poskusila), potem se pa neha.

Tako, da grem trenutno kar na pamet z mislimi po InterSparu v CityParku in sestavljam začetni okvirni seznam.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 20:10:51   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

To s tabelo (računalniško in ročno) sem poskusila, a ni zame. Račune sem še sposobna vzeti povsod, kjer kaj kupim in do doma jih tudi zmorem prinesti, ampak da bi jih pa potem doma organizirala - ne, tukaj se pa ustavi. Dan, dva, morda en teden (sem že večkrat poskusila), potem se pa neha.

Tako, da grem trenutno kar na pamet z mislimi po InterSparu v CityParku in sestavljam začetni okvirni seznam.


Ja, saj je normalno da na pamet sestavljaš seznam. Samo če bi ga natipkala, bi ga naslednjič samo sprintala in po potrebi dopolnila, ne pa pisala celega na novo user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 20:18:32   
Kerensa*
Saj ga tipkam v Word. user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 20:26:46   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
jest mam za črno perilo mam jest tekoč Formil (iz Lidla, pomoje?), ki je zihr cenejši kot Perwoll.

E, vidiš... to je uporaben podatek. user posted image


no če še kej pomaga, lidl ma tut tekoč prašek za belo in barvasto perilo pa mislim da za občutljivo tut user posted image tko da lahko vse tam kupiš user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?