|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  213 214 [215] 216 217   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januar 2012
22.1.2012 17:49:49   
Kasija
IZVIRNO SPOROČILO: miami10

Previjanje-previjam jo vedno pred dojenjem. Ko se zbudi jo najprej previjem in potem podojim (iz čiste moje logike, da tudi jaz lažje jem čista kot pokakana...)



si me nasmejala user posted image .

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 5351
   RE: Januar 2012
22.1.2012 18:55:50   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: beti 1

Vložki: čeprav imam čišče večinoma le še za vzorec z veseljem uporabljam Vir Nature, po mojem so neprimerljivo boljši kot Vir 80. So večji, mehkejši, samolepljivi, manj se mečkajo, imajo gostejšo mrežico, pa še strani ne moreš falit. So pa isto bombažni. Priporočam!!!

Katera bo pa zdaj seznam urejala?

A bi se počasi preselile na forum starši čvekamo in tam nadaljevale z debato?




Se strinjam s priporočilom vložkov. user posted image

Če mi bo jutri naklonjena ta sreča, da bosta obe punci na enkrat spali (ena ima 2 leti in pol, druga je imela včeraj 8 mesecev), bom jaz ažurirala seznamček.

Se tudi jaz strinjam s tem, da bi preselile forum.




(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5352
   RE: Januar 2012
22.1.2012 19:04:29   
ursah
Oj,

imam pa še eno vprašanje za večkratne mamice z otročki z majhno razliko: kako "navajate" starejše bratce/sestrice na dojenčka? Mi imamo namreč 17-mesečnico, ki je kar malo boga, se mi ful smili. V četrtek (prišli iz P) in petek je bila grozno slabe volje in je prav klicala po pozornosti...sedaj se je malo unesla, se pa vidi, da me pogreša in išče mojo pozornost, ko se ukvarjam z Evo. Ali pa me kar malo ignorira na trenutke. Dokler je mož na očetovskem, ne hodi v vrtec, da se navadimo, si vzamem čas tudi zanjo, ko Eva spi...ampak če ima katera izkušnje, kako dolgo traja, da se taki mali navadijo na dojenčka in ga vzamejo za "svojega" člana družine?

Glede črpanja: jaz si tokrat še nič ne črpam. Prvič sem si ogromno, ker se mala ni dobro dojila in ni pri meni nič spila, tkao da semi ji moje mleko dajala po flaški. Tokrat si kar ne upam črpat še po obroku, ker se bojim da bo hotela pa ravno čez pol ure/uro in ne bom imela dosti...sicer vem za zakon ponudbe/povpraševanja, ampak vseeno...

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 5353
   RE: Januar 2012
22.1.2012 20:31:33   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: Kasija

IZVIRNO SPOROČILO: miami10

Previjanje-previjam jo vedno pred dojenjem. Ko se zbudi jo najprej previjem in potem podojim (iz čiste moje logike, da tudi jaz lažje jem čista kot pokakana...)



si me nasmejala user posted image .


Jaz jo previjam pred podojem. To mi je ostalo v navadi od prvega.
Samo problem je, da je stalno pokakana. Kožo pa ima res občutljivo. Malo se je sicer izboljšalo, ampak pokaka se ponavadi vseeno po dojenju. Prej se je med in večkrat po. Tako da se je zgodilo, a jo je sestra v p preoblekla (prve 2-3 dni-cr) , šla ven in se je mala ponovno pokakala. Pa nisem gnjavila, ker se je čez 10 minut spet.
Po podoju se izogibam preoblačenju, čeprav je pokakana, ker jo pol muči polivanje... Pokakana rita pa očitno ne. Previjem jo, če ne zaspi, čez ene 30 minut. Tisti čas  pa mora tako biti pokonci, pa še v tem času ni nujno, da podre kupčka. Včasih se eno uro muči... Preden ga podre pa je ne moreš dat ležat, ker al polije al pa jo muči...

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 5354
   RE: Januar 2012
22.1.2012 20:45:36   
pathra
Tix naj bi tudi že rodila.. vsaj po komentarjih na FB..

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5355
   RE: Januar 2012
22.1.2012 20:59:17   
pathra
user posted image user posted image user posted image
  JANUARČKI 2012 

14.12.2011
Kasija - user posted image , Haja, 3380 g, 51 cm

16.12.2011
Smejka11 - user posted image & user posted image
diana79 - user posted image , Daniel, 3000 g, 51 cm

21.12.2011
n€na - user posted image , Gašper, 2760 g, 52 cm

28.12.2011
aishaa84 - user posted image , Taja, 3380 g, 51 cm

31.12.2011
valentinčica30 - user posted image , Ajda Živa

01.01.2012
noseča babi - user posted image
Tadea - user posted image ,
Lana, 3650 g, 52 cm

03.01.2012
petrai user posted image , Neža, 3890 g, 52 cm
pinia30 - user posted image , Neža, 3330 g, 52 cm

04.01.2012
**Nelly** user posted image , Megi, 3260 g, 50 cm

05.01.2012
Soncnica28 - user posted image , Ožbej, 3490 g, 52 cm
trnuljčica user posted image , 3040 g, 47,5 cm
tanika1 - user posted image

07.01.2012
Mistica user posted image
louisauser posted image , 3100 g, 52 cm

10.01.2012
sivk1 - user posted image

11.01.2012
kokosh - user posted image
katra55 - user posted image

12.01.2012
mefisto - user posted image , Nejc, 2740 g, 49,5 cm
coccinella - user posted image , Leon Tshenolo, 4430 g, 55 cm
urshek user posted image , Eva, 3320 g, 51 cm

13.01.2012
luši - user posted image
vijolica2 user posted image , Tilen, 3130 g
ana.nunez25user posted image , 3530 g, 50cm

14.01.2012
beti1 user posted image , 3190 g, 50 cm
martythezebra - user posted image , Enej, 2970 g, 50cm

15.01.2012
miami10 user posted image , Maša, 3450 g, 51 cm
mamicaaa - user posted image , Hana, 3700 g, 51 cm
ursah - user posted image

16.01.2012
Binca4 - user posted image , Lovro 3180 g, 52 cm

17.01.2012
Matkurja - user posted image , 3800 g, 53 cm

18.01.2012
ronja - user posted image , Svit

21.01.2012
Janchek81 - user posted image

22.01.2012
Kimica86 - user posted image
Tix - user posted image
Trobentica_ - user posted image



user posted image = 20
user posted image = 18

user posted image

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~






< Sporočilo je popravil pathra -- 22.1.2012 21:00:54 >

(odgovor članu Trobentica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5356
   RE: Januar 2012
22.1.2012 21:30:40   
maleni
čestitke vsem novim mamicam!!!
tako lepo je čitat da ste rodile in večina vas ima lepe porodne zgodbe.
tudi jaz upam na njo, saj komaj čakam da se vam pridružim.
obe moji "sonosečnici" z enakim datumom pdp sta že rodili (24.) in seveda kar nekaj ostalih, pri meni pa se kar še ne dogaja nič.
zato sem že nestrpna, za vsak gib in minimalno bolečino, ali za malo izcedka mislim da se je začelouser posted image ...joj, je težko čakat, zato sem si želela da bi me presenetili popadki pred pdp. Ampak želje so premalo........
jutri imam spet ctg in upam da bo rekel, da bo kmalu.
držite pesti zame, prosim

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5357
   RE: Januar 2012
22.1.2012 21:44:12   
ronja
Sva ok, včeraj prišla domov - včeraj je bil ludi dan (več kasneje). Sicer pa nam ni dolgčas, čeprav je Svit zaenkrat eno zelo pridno dete. Ampak tako za info:
- net zeza, skoz prekinja
- peč je crknila - oz. tlak ful narašča, tako da lahko imamo (pod določenimi pogoji) sicer kurjavo (hvala sosedu, da nama je to razložil, kaj pa kako), ampak nimamo pa tople vode...  hehe, meni res ne more bit dolgčasuser posted image

Toliko da veste. Svit je res eno konkretno dete - rodil se je s 4030 g, glavico je imel 35,5 oz. 36 cm (eno merjeno v porodni, eno na oddelku), močen fantek, že kar nekaj drži glavo gor, doji se ful lepo, zna celo spat!!! In to ne samo na joški priklopljen! In to celo spusti jo, kadar je sit (ne čist vedno, ampak jo! To mi je nekaj čist novega!!!)

Sicer pa je bilo kar divje v sredo... Sem se tresla zanj do zadnjega, dobesedno! Kot veste mi je začela odtekat voda in ker je ni bilo veliko in popadki niso bili glih ful na gosto oz. so se potem celo nekaj umirjali, sem lepo še šivala tiste kapice (mimogrede, mi je ratalo, sem sešila vsem trem enake, so jih meli, ko smo šli iz p.) in se šla stušat in hotla it še v bano... No, potem mi je pa voda ornk odtekla (tok, da je bilo vseeno vse mokro) Nisem bila glih pripravljena na to, da bi mi voda odtekla, ker mi nikoli ni, vedno sem mela ful ornk mehurje, ki so se jih ful matrali predret in itak se to zgodi v samo 3% porodov, tako da tega sploh nisem jemala v obzir in sem bila ziher, da bom lahko lepo doma rojevala kot pri Lejli in medtem napekla piškote za babice kot vedno in si zrihtala še previjalko in tistih par reči, ki so manjkale... potem pa voda in to tko ornk, to je bilo pa nekje okoli enih... In potem ko se je to zgodilo, se je mali čist ukokil in ni več brcal in ga nisem čutila, sem se res ornk ustrašila! Moja sestra je še lepo počasi biciklirala do naju (sva jo prej poklicala, da pride malidve čuvat, v štuku ni bilo žive duše (mamo sosede, ki bi jim lahko rekla za tačas, samo je bil lep dan in so vse vozičkale...), tak da sva samo klicala rešilca, da so prišli pome, on je pa potem za mano priletel, ko se je sestra namalala. No, ko so me nesli dol in dajali v avto, je mali pobrcal in takrat je ful zaropotalo, ker se mi je ena skala odvalila, hehe. Potem je pa še reševalka slišala utrip (je nekaj časa trajalo, ampak ga je) in sem bila sploh happy. Potem sem si želela samo še, da bi se moji popadki mal razvili, da me ne bi našopali ko pitano putko. Po moje si ni še nobena tako zelo želela in se veselila svojih popadkovuser posted image . No, so prišli, so se zgostili, so naredili, kar so meli za naredit, pred 6to zvečer!
Kar se poroda tiče: ratalo mi je rodit na pručki!!! In to pri babici, ki baje ni glih sklona za take eksperimente, hehe. V tretje gre rado, hehe!
Zdaj pa šibam se stušat, dokler se bo dalo...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5358
   RE: Januar 2012
22.1.2012 21:48:52   
Roberta69
Ursah, mojedva sta se sicer dojila precej by the book, ampak jaz bi s vsekakor v vsakem primeru ravnala po otrokovih željah in potrebah. Niti slučajno ga ne bi mučila z nekakšnim odrekanjem mleka do določene ure. Ko si otroček malce opomore/zraste pa mislim, da načeloma že najde nek bolj ustaljen ritem.

Jaz ležalnika nisem nikoli uporabljala, čez dan sem ju imela v posteljici, ta starejšega mogoče še v košari od vozička, se ne spomnim točno user posted image , ker toliko govorijo o tem, da naj bi bil na ravni podlagi. Mojedva sta pa prve tri mesece skoraj skos spala, tako da sploh ni bilo nobenih ovir user posted image .

Jaz sem imela pa prejle kar en ta prav popadek in poyem še kar nekaj časa zelo trd trebuh, kar se mi v tej user posted image sploh ni dogajalo in sem kar malce
user posted image , ker imam v dnevni celo štalo ene 20 škatel z oblekami, nekaj notri, nekaj zunaj, mizo polno ogavic, skratka če bi morala zdaj v P, si sploh ne upam pomislit, kako bi bilo o pridem nazaj user posted image . Ma ne, prov moram to zrihtat, ker potem sigurno ne bo časa. Pa shrambo za dokončat, čez vikend sem postavila še en regal, pa oaro, zdaj moram pa še ful enih reči prestavit. Sem pa danes posesala in zglancala oba avtomobila in user posted image spraznila, ker potem bo ta za prevažat otroke, so zadaj trije sedeži, tko da počasi vse poštimam kar bi rada, čeprav ni vse ravno zaradi user posted image , ampak so čisto sprotne reči za katere kar zmanjka časa user posted image .

_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5359
   RE: Januar 2012
22.1.2012 21:49:24   
Kasija
ursah med mojima fantoma je 18 mesecev in pri nas je bilo podobno. razen da čisto na začetku je bil starejši navdušen, potem pa čez kak mesec je dojel, da ga ne bomo vrnili nazaj v porodnišnico (dobesedno to je predlagal) in je bil potem halo. takole po spominu bi rekla, da je bilo najtežje prve mesece. kljub temu, da sem mu skušala posvečati pozornost, po eni strani to ni šlo, po drugi pa tudi ni bil več edinec in tega pač nič ne more spremeniti. ko je bil mlajši enkrat dovolj velik, da se je prevažal kamorkoli v vozičku je bilo pa super. potem je bilo še bolje, ko je starejši dojel, da se da z mlajšim tudi igrat. zdaj sta nerazdružljiva. tako da težki prvi meseci se zelo hitro mimo in zdaj ne znata bit več drug brez drugega skoraj.

maleni držimo pesti, saj bo kmalu user posted image

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 5360
   RE: Januar 2012
23.1.2012 8:05:25   
n€na
Dobro jutro.

Če imate kje sonček, ga pošljite malo na obalo, da razjasni to meglo, ki nam nagja.

Oooooooooo, koliko nas je že mamic....še malo pa bo konec januarja in boste še vse ostale pestvale svoje user posted image .
Seveda čestitke novopečenim mamicam. Želim vam veliko užitkov ob vaših štručkah, ter veliko prespanih noči. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

vložki...jaz tudi priporočam Vir natur, res so super!!

Dojenje....Meni pa nagaja to dojenje. V prvo je šlo brez problemov sedaj pa user posted image Sem si začela črpati moje mleko in nazadnje se mi je zgodilo, da ni bolo toliiko proizvodnje kot je bilo povpraševanja. Sem to omenila babici pa mi je rekla, da naj si zrihtam Syntocinin sprej, ki mi bo pomagal, da mleko steče. Res je bolje. Mi pa mali sedaj takoj zaspi na joški in se kdaj matram tudi do ene ure, da kaj spije.

Ker se je v prvem mesecu zredil samo za pol kile imava v četrtek ponovno vaganje. Gletde teže sem se začela kar malo preveč obremenjevat in to se tudi pozna na mojem počutju.

ursah...poskusi starejšo čim več vključevat. Naj ti pomaga previjat, ko ga hraniš naj sedi zraven tebe.

moram it.. Se tipkamo kasneje.user posted image

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 5361
   RE: Januar 2012
23.1.2012 9:07:48   
lily32
Punce, hvala za prijaznost! user posted image

Nočno previjanje in lučka: ponoči sem previjala, kadar se je pokakala, do približno enega meseca starosti. Ko dojim, imam vedno prižgano lučko na nočni omarici, ki je bolj šibka.

Starejši brati in sestre: Naša je mesec pred rojstvom male dobila novo sobico in je bila ful navdušena, je šla sama zvečer spat ... Vse je bilo OK do najinega prihoda iz porodnišnice. Čez dan je bilo vse v redu, zvečer pa je nastopila kriza. user posted image
Histeričen jok, dretje, 2-3 je celo pobruhala celo posteljo in je nismo mogli nikakor pomiriti, pa sem se zelo veliko ukvarjala z njo, ker je mala na začetku prespala 3/4 dneva in sem imela čas, sem jo vključevala v dejavnosti ... Je trajalo en dober mesec, da je prišla k sebi.
Zdaj je super, jo nonstop ljubčka, boža, spravlja v smeh. No, včasih ima še svojih 5 minut in jo mimogrede pocuka ali vščipne user posted image

ursah, čas rabijo, da se prilagodijo, veliko potrpljenja user posted image

< Sporočilo je popravil lily32 -- 23.1.2012 9:09:28 >

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 5362
   RE: Januar 2012
23.1.2012 10:16:28   
kokosh
Punce, kaj naredite, če otrok ne sprazni dojke do konca (npr. pri hitrem nočnem podoju)? Ob naslednjem podoju pristavite na isto dojko? Izčrpavanju se skušam izogniti, ker se mi s tem količina mleka samo povečuje, sem pa spet na 130 ml na eni strani na enkrat :S  "Glavni" obroki niso problem, ker aktivno sesa tudi po 30 min in sprazni. Sitno pa je, kadar pije samo 5 min in zaspi naprej ...

Miami10, pazi glede izčrpavanja po dojenju. Če boš še dodatno izčrpavala, ti lahko količina mleka podivja in potem bo mastitis neizogiben.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5363
   RE: Januar 2012
23.1.2012 10:31:13   
lily32
Joj, se mi prav smiliš! user posted image Mogoče bi bilo pa bolje, da podnevi dojiš malo na eni in malo na drugi strani, da ne izprazni čisto do konca in bi se posledično malo zmanjšala količina novo nastalega.

Pij manj.

Ko je meni prišlo do zastoja na eni strani, sem jo dojila samo na tisti dojki, ker sem ugotovila, da bolje izprazni, iz druge sem si pa samo malo izčrpala.

Upam, da kmalu rešiš težave.user posted image

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 5364
   RE: Januar 2012
23.1.2012 10:33:16   
kokosh
Jaz sem itak na antibiotikih zaradi mastitisa, pa se kljub temu še vedno tepem z zastoji. 

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5365
   RE: Januar 2012
23.1.2012 10:43:17   
lily32
user posted image Ja, sem prebrala.
Pa ti niso zdravniki nič pametnega svetovali?



< Sporočilo je popravil lily32 -- 23.1.2012 10:44:13 >

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 5366
   RE: Januar 2012
23.1.2012 11:13:43   
Kristyz
IZVIRNO SPOROČILO: ursah

Oj,

imam pa še eno vprašanje za večkratne mamice z otročki z majhno razliko: kako "navajate" starejše bratce/sestrice na dojenčka? Mi imamo namreč 17-mesečnico, ki je kar malo boga, se mi ful smili. V četrtek (prišli iz P) in petek je bila grozno slabe volje in je prav klicala po pozornosti...sedaj se je malo unesla, se pa vidi, da me pogreša in išče mojo pozornost, ko se ukvarjam z Evo. Ali pa me kar malo ignorira na trenutke. Dokler je mož na očetovskem, ne hodi v vrtec, da se navadimo, si vzamem čas tudi zanjo, ko Eva spi...ampak če ima katera izkušnje, kako dolgo traja, da se taki mali navadijo na dojenčka in ga vzamejo za "svojega" člana družine?




Ojla,

Sicer še nimam lastne izkušnje, ker sem še vedno 2v1, ampak naj bi najbolj pomagalo, da starejšega otroka čim bolj vključiš v vse aktivnosti okoli dojenčka....torej, da ti pomaga previjat, ti prinaša stvari.....
Meni so mamice rekle, da zelo je poembno tudi darilo, ki ga je prinesel dojenček....splača se dati malo več denarja in kupiti res super darilo, ki si ga otrok želi in veš da bo navdušen...naj bi kar pomagalo.

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 5367
   RE: Januar 2012
23.1.2012 11:25:23   
beti 1
Kokosh: če se samo malo pocrklja, potem začneš zopet na isti dojki, jaz sem si, kadar je potem na drugi postalo prehudo ravno toliko izčrpala, da je prišlo do olajšanja. Topel tuš pred dojenjem, črpanjem si poskusila, pa predele, kjer čutiš, da je zastoj lahko tudi med dojenjem masiraš, je potrebno sicer malo Hudinijevskih tehnik, a se da.

Nočno previjanje, dojenje: ponoči jo previjem samo še, če se orng pokaka, dojim pri zasenčeni lučki, ker se še vedno malo loviva pri pristavljanju in si ne predstavljam, da bi to morala početi v temi. Ko se bo naučila pristavit se bova pa dojili v leže in v temi.

Kimica, Tix: ČESTITKE!!! user posted image user posted image user posted image

Pathra: super, da si uredila seznamček

Ronja: še en dokaz, da se stvari v porodništvu vendarle odvijajo v pravo smer. Pa bravo za korenjaka. Želim vam veliko zdravja in užitkov v 5.

Sorojenci: pri nas je bila razlika 26 mesecev, starejši je bil itak zelo zahteven, prav histeričen je bil samo prvi večer, potem pa je imel več težav sam s sabo, kot z bratcem, ki je bil res zelo priden dojenček in mu ni kaj dosti jemal mamice. Ko je imel mali par mesecev je že vsakemu povedal, da ga ne da, da je naš, čeprav ni vedel, kaj naj z njim počne.

Kolegica, ki dela na Infekcijski kliniki me je opozorila, da so se epidemije raznih viroz, tudi RSV, ki je za novorojenčke lahko ogrožujoč, že začele, zato previdno vse, ki imamo starejše v vrtcih in šolah.
 

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5368
   RE: Januar 2012
23.1.2012 11:38:13   
trnuljčica
Tix In Trobentica čestitkeuser posted image user posted image user posted image .

Kokosh jaz če vidim, da ni dovolj spila na eni jo pristavim potem na isto dojko. Tako spi po takem dojenju kratek čas. Lahko 5 al 10 minut, največ pa 30 al 60 min. To govorim čez dan. Ponoči bi isto delala v tvojem primeru. Moja spi ponoči z mano in se joče ko ji na eni zmanjka in ji zamenjam dojkI. Priklopi se sama dokler je še notri...

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5369
   RE: Januar 2012
23.1.2012 12:59:04   
ana.nunez25
cestitke vsem novim mamicam se od naju 2.

mi smo stari 10 dni in sva ze nad porodno tezo..user posted image smo se dons vagal s patronazno.

mleko mam, ampak ucasih se mi zdi, da ko ze na obeh konca(jih dobesedno sprazne cist) on bi pa se kr jedu...tko da sm si za skrajne primere kupla skatlo mleka v prahu, ampak mi je dons rekla patronazna da nj si rajs izbrizgam, mami mi pa prau da nj ga cim veckrat prstavm pa da bo bols...upam da res..sam prej sm cutla ko so ble polne, zdj pa zgledajo na pol prazne ...user posted image ...jst bi ga sam tok mela da bo njemu zadost..vec ne rabm...heheheh..

ma se ksna podobn "problem"..in kaksne mate kj izkusnje s crpalkami..in katerimi..je rocna dost "mocna" al je bols elektricna..???

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5370
   RE: Januar 2012
23.1.2012 13:19:21   
lily32
kokosh, kaj pa če bi vprašala za nasvet še kakšno svetovalko za dojenje na:  www.dojenje.net

ana.nunez25, Če dobro pridobiva na teži, imaš mleka dovolj. user posted image iščejo dojko tudi zato, ker se radi crkljajo in ne samo ker so lačni. Poskusi ga res čim večkrat pristavit. In če želiš dojit, si vmes še kdaj poskusi kaj izčrpat, raje kot da dodajaš AP. 

Jaz sem si pri prvi črpala z ročno črpalko med posameznimi podoji, ker sem imala na začetku premalo mleka in sem želela priti na polno dojenje, kar nama je po enem mesecu tudi uspelo. Me je pa zaradi črpanja pošeno bolela roka in sem dobila mišice, kot bi hodila v fitnes. user posted image

Zato sem si za tokrat kupila električno Medela Mini Electric, ki je res super, saj posnema način sesanja, a mi je na srečo ni potrebno uporabljat, ker imam mleka dovolj. user posted image Jo pa priporočam.



< Sporočilo je popravil lily32 -- 23.1.2012 13:20:41 >

(odgovor članu ana.nunez25)
Neposredna povezava do sporočila: 5371
   RE: Januar 2012
23.1.2012 13:28:45   
pathra
Uf se že pogovarjate o dojenju itd... mi pa še kar čakamo na svojega user posted image .. upam da bo čimprej da se vam pridružim pri pogovoru user posted image .


(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5372
   RE: Januar 2012
23.1.2012 14:35:15   
beti 1
Ana nunez: ko po nekaj dneh preneha obdobje navala mleka je čisto običajno, da se dojke zmehčajo in so na občutek (otip, lahko tudi vidno) mehkejše oziroma manj polne. Bolj polne so le po daljšem obdobju brez podoja. Če bi bil user posted image  lačen, oziroma bi bilo premalo mleka bi se začel pogosteje zbujati in bi ga posledično morala večkrat pristaviti. Če temu ni tako imaš mleka zadosti in bi se le rad še malo pocrkljal. Če te vseeno skrbi ga lahko poskušaš pristavljati proti koncu obdobji budnosti, da malo vleče še preden zaspi in ne samo ko se zbudi.

Mi smo včeraj izkoristili nadpovprečno lep dan za krajši sprehod, danes ga bomo pa spet. Je tak lep sonček, da je prav zločin bit notri.

Črpalka: imam ročno Aventovo, za občasno črpanje je idealna. Če bi pa morala to stalno počet, ker user posted image  ne bi vlekel, ipd. Bi si pa kupila električno, dobiš jih pa tudi na izposojo.

< Sporočilo je popravil beti 1 -- 23.1.2012 14:37:03 >

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5373
   RE: Januar 2012
23.1.2012 14:38:54   
vijolica2
Jaz sem tudi imela teden dni trde dojke, danes in včeraj pa sem opazila da niso več tako trde. Pa sem se tudi ustrašila da nimam več dovolj mleka ampak sem prebrala da so samo na začetku tako trde potem pa se omehčajo ampak mleka je pa dovolj. Tako da upam da ga bom res skoz imela.

Smo se pa danes naročili na prvi pregled in so nas naročili šele 24.2. (rodili smo 13.1) če bo pa kaj narobe pa moramo iti prej.

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 5374
   RE: Januar 2012
23.1.2012 15:45:41   
soncnica28
Hejla punce!

Čestitke vsem mamicam tudi z moje strani!

Mi bomo ta četrtek stari že tri tedne, kar ne morem verjeti kako čas beži.
Ožbej je priden, čeprav ima že krčke, kar lepo spi, na tri ure jemo in se previjamo, ponoči pa kakor se zbudi.

Jutri ga bo patronažna skopala, pregled imamo pa 2.2. in upam, da bo vse vredu.
Je pa zelo živahen fantek, z glavico tolk miga, da ga komaj lovim, ampak saj je tako prav.

Tudi jaz se kar vredu počutim, malo me boli, ko mi gredo šivi ven, ampak bo vsak dan bolje.

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 5375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  213 214 [215] 216 217   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  213 214 [215] 216 217   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?