|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 13:34:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ah ja, NLB je še en primer, kjer postanem kar pikasta user posted image user posted image
Sem davno nazaj brala o Islandskem primeru, pa se ne spomnem točno kako, ampak vem, da so ta problem z bankami elegantno rešili, pa pozaprli pol poslancev, vse skupaj razpustili, zdaj pa so ena izmed redkih držav, ki izkazujejo primeren BDP. Nad evropskim povprečjem, prej pa tik pred bankrotom user posted image ampak se ne spomnem, kako in kaj, se mi zdi, da je bil nek tuj vir... bi ga bilo pametno poslati v naš parlament....user posted image


Islandija ni bila tik pred bankrotom....Islandija je leta 2008 razglasila bankrot.....

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 13:37:21   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


V nobenem sporu ni - dohodnino je dobil vrnjeno, kot vsako leto. user posted image A bi to sploh javljala nazaj, če se znesek ne spremeni?


To ti ni treba javljati......

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 21:48:19   
nananaja
Danes sem bila na CSD, da dobim pojasnila iz odločbe. Dobila sem naslednje odgovore:

1. podatke o dohodkih vseh družinskih članov dobijo uslužbenke na csdju od DURS in jih ne smejo spreminjati, razen pri preživnini. To je zelo velika napaka. Uslužbenec na csd vidi, da so podatki nepravilni, a jih mora upoštevati. Prejšnja leta ni bilo nikoli problem s pridobivanjem podatkov, torej s pritožbami moramo prisiliti sistem, da bodo upoštevali pravilne dohodke, pa čeprav pridemo nazaj na sistem, kjer v vlogi sporoča, kakšne dohodke smo imeli v letu, ki se bo upoštevalo.
Zato prosim vse, ki ste dobili odločbe, kjer so upoštevani podatki iz leta 2009, da se pritožite.

2. tudi podatki od GURS so v odločbah taki kot so in jih uslužbenec na CSD ne more spremeniti, kolikor sem videla izpisek iz gurs, niti ne vedo, kaj predstavljajo številke parcel. Torej tudi tu se ne dajte odpravit, da tako mora bit.

3. glede prihrankov na transakcijskih računih pa stanju, ki ga dobijo od bank, odštejejo zadnji periodični priliv - plačo. Tudi to imam namen dopisati v pritožbo z razlago, da lahko dokažem, da so bili vsi prilivi na računih iz naslova plače in prenosi med računi.

Mi je pa rekla svetavalka, ki mi je izdala odločbo, da bo moja pritožba odšla na ministerstvo, kjer naj bi se na odgovor čakalo vsaj 2 meseca. Pa seveda je dodala, da naj le napišem pritožbo, da z njo ničesar ne morem izgubiti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 22:14:36   
petea
nananaja,
hvala za uporabne informacije

ne razumem pa, kako ne vejo, kaj je na GURS-ovih izpisih parcel



Kako ne morejo uslužbenci na CSD, če vidijo, da jim program upošteva napačne podatke, tega kar sami sporočiti svojim nadrejenim in pristojnim na ministrstvo, namesto da delajo napačne izračune in pričakujejo, da bodo ljudje sami vedeli, da se morajo na takšno odločbo pritožiti in točno navesti, na katere dele odločbe se morajo pritožiti? user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 22:19:37   
2sneg13
Ker po novem zakonu pritožbe rešuje izključno ministrstvo. Oni pridejo v sistem enkrat za eno osebo in to je to.
Pritožbo pa res delajo 2 meseca, pa še to bodo rešili v 2 mesecih, če jih pokličeš tja in povprašaš kaj in kako. Drugače se bodo pa tudi pritožbe zavlekle, logično ob tem navalu.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 22:40:26   
nananaja
Ma lej, tudi jaz sem morala pogledati v dokumente, kaj pomenijo številke, ki so bile zapisane za besedilom Nepremičninsko premoženje. Na izpisku je imela napisano v tabeli točno tako kot na odločbi:

Nepremičninsko premoženje (št.katastrske občine) (št.parcele/stavbe) (lastninski delež) (znesek)

Seveda pa uslužbenka ni vedela, ali je druga številka dejansko oznaka parcele ali stavbe. Vsaj tako sem jo jaz razumela, ker mi je rekla, naj se pritožim, če se mi ocena ne zdi vredu.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 22:45:47   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea
ne razumem pa, kako ne vejo, kaj je na GURS-ovih izpisih parcel

Da dejansko ne vejo kaj pomenijo tiste šifre, čeprav ni nobena znanost ... če ti v vrstici piše npr.
1959, 123 ali 1959, 123/4 je to parcela (1959 je šifra katastrske občine, 123 oz. 123/4 pa parcela) ... če pa piše
1959, 123, 4 je pa to stavba oz. del stavbe (1959 je šifra k.o., 123 ID stavbe in 4 del stavbe)

Delam na GURSu in vem s kakimi hodijo ljudje k nam ... vsi našopirjeni kako imamo vse podatke napačne, da oni so lastniki samo ene hiše, da zakaj imajo dve nepremičnini napisani itd. v bistvu bi jim pa že na CSDju lahko povedali, da je ena vrstica za stavbo, druga pa za parcelo na kateri stoji stavbe itd.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 22:52:34   
nananaja
Otika, kaj pa oznaka naprimer 1959, 123*?
Po naših podatkih potem to pomeni, da je to parcela, na kateri stoji stavba recimo 1959, 456?

Ali mogoče veš, po kakšnem ključu GURS ocenjuje nepremičnine, da csdju odda podatke o nepremičninskem premoženju?

v bistvu bi jim pa že na CSDju lahko povedali, da je ena vrstica za stavbo, druga pa za parcelo na kateri stoji stavbe itd.


Pri nas parcela, na kateri stoji hiša, ni bila napisana na odločbi. Le stavba je bila, imela je pa tako smešno vrednost, da ne vem, kako naj si razlagam - za preseženo primerno kvadraturo vsaj 20krat preveliko, za polovično vrednost hiše premalo.


< Sporočilo je popravil nananaja -- 9.5.2012 22:57:36 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 22:59:46   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
Otika, kaj pa oznaka naprimer 1959, 123*?

Da to je stavbišče ... teh parcel načeloma nebi smelo več biti oz. se z geodetskimi postopki počasi sproti ukinjajo.

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
Ali mogoče veš, po kakšnem ključu GURS ocenjuje nepremičnine, da csdju odda podatke o nepremičninskem premoženju?

Zdaj ne vem ali CSD upošteva vrednost nepremičnin pridobljeno iz množičnega vrednotenja, ki se je odvijalo dobro leto nazaj (nisem lastnica nobene nepremičnine, zato tega nisem šla preverjat) ... no če upošteva te vrednosti, potem so bile pridobljene po nekih formulah, ki jih pomoje noben boh ne pozna oz. sam par folka na GURSu na centrali ... so se pa na vrednost nepremičnine vplivali faktorji, ki so v Obvestilu o poizkusnem izračunu vrednosti nepremičnin napisani z ležečo pisavo. Pa baje naj bi CSD pri hišah upoštevali neto tlorisno površino (jih boli če živiš v enem štuku tri imaš pa neizdelane ... upoštevajo vse), pri stanovanjih pa uporabno ... kje je logika pa ne vem user posted image

(odgovor članu nananaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 23:14:13   
nananaja
Ne znam razvozjati. Na csd je rekla, da moram sama najti odgovor na GURS za pritožbo, kar se mi zdi nesmisel, saj so za to pristojni oni po uradni dolžnosti. Zato sprašujem.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 23:31:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Danes sem bila na CSD, da dobim pojasnila iz odločbe. Dobila sem naslednje odgovore:

1. podatke o dohodkih vseh družinskih članov dobijo uslužbenke na csdju od DURS in jih ne smejo spreminjati, razen pri preživnini. To je zelo velika napaka. Uslužbenec na csd vidi, da so podatki nepravilni, a jih mora upoštevati. Prejšnja leta ni bilo nikoli problem s pridobivanjem podatkov, torej s pritožbami moramo prisiliti sistem, da bodo upoštevali pravilne dohodke, pa čeprav pridemo nazaj na sistem, kjer v vlogi sporoča, kakšne dohodke smo imeli v letu, ki se bo upoštevalo.
Zato prosim vse, ki ste dobili odločbe, kjer so upoštevani podatki iz leta 2009, da se pritožite.




Ni napaka.....referentka na CSDju ne sme oz. ne more spreminjati podatkov, ki jih dobi iz drugih baz....

Napaka je po moje čisto sistemska, ker sistem pri različnih vrstah dohodkov zajema napačno podatke....take napake so v takem sistemu in taki bazi čisto normalne, zato pa bi moral biti sistem predhodno testiran, kar pa ni bil ampak je bil takoj v uporabi.....

Mora pa referent CSD podatke upoštevati, ker jih ne sme spreminjati, ker mu zakonodaja tega ne omogoča.......lahko pa CSDji opozarjajo na sistemske napake.....in po mojem je ravno tu keč.....lahko bi (kljub zamudam) za teden ali dva že pred enim mesecem prekinili izdajanje odločb in v dveh tednih bi tudi napake, ki so že nekaj časa znane, katere se pojavljajo odpravili......ker, če ljudje že 4 mesece čakamo na odločbe, bi dva tedna dlje še tudi počakali......


(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 23:39:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

nananaja,
hvala za uporabne informacije

ne razumem pa, kako ne vejo, kaj je na GURS-ovih izpisih parcel




Ker se nimajo interesa pozanimati....ker to ni njihovo delo, njihovo delo je izpis odločb.....

Kako ne morejo uslužbenci na CSD, če vidijo, da jim program upošteva napačne podatke, tega kar sami sporočiti svojim nadrejenim in pristojnim na ministrstvo, namesto da delajo napačne izračune in pričakujejo, da bodo ljudje sami vedeli, da se morajo na takšno odločbo pritožiti in točno navesti, na katere dele odločbe se morajo pritožiti? user posted image


Ker so verjetno dobili taka novodila, da je prioriteta čimprej izdati odločbe in ker ni njihovo delo preverjati in obveščati naprej o napakah.....pač taka logika zaposlenih....to ni v mojem opisu del in nalog.....

Tako sistem v javni upravi običajno deluje......ko te za kako vprašanje vsaj 10 krat prevežejo in ti na koncu povedo, da odgovorne osebe za tvoj problem ni v službi....in tako cel teden, ko te imajo že poln k.urac, ker brezveze težiš in ti povedo, da naslovi vprašanje pisno, ker ti živi bog ne ve odgovoriti.....in če se vmes menja vlada, po dveh mesecih dobiš pisni odgovor, da bo to problematiko obdelovala nova vlada......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
9.5.2012 23:49:08   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Pa baje naj bi CSD pri hišah upoštevali neto tlorisno površino (jih boli če živiš v enem štuku tri imaš pa neizdelane ... upoštevajo vse), pri stanovanjih pa uporabno ... kje je logika pa ne vem user posted image



Ni logike in ni prav.
V obeh primerih morajo v izračunu upoštevati uporabno površino. Je pa seveda problem, ker za hišo lahko lastnik lažje prireja podatke o velikosti posameznih prostorov kot za stanovanje v večstanovanjski stavbi, zato v izogib kakšnim iznajdljivcem, ki bi kar vse prostore v hiši opredelili kot neuporabne, raje upoštevajo celotno neto tlorisno površino.



Se strinjam z liliano, da bi sistemske napake, katere so ugotovili v teh mesecih, že zdavnaj lahko odpravili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   [Brisano sporočilo]
13.6.2012 8:13:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 9:23:15   
Paštetka
eno vprašanje, če katera ve.
Živimo v bloku pod katerim je garaža. Tam imamo kupljeni 2 parkirni mesti, kateri sta zajeti v odločbi pod premoženje in kot stanovanje.
A je to OK?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 9:58:08   
*bubi*
Meni lastniških parkirnih mest niso nikjer upoštevali. Tudi stanovanja ne (ne preseže dovoljene kvadrature).

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 10:00:03   
Paštetka
koliko pa je dovoljena kvadratura?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 10:08:09   
ZmajTolovaj
Mislim da 30m2 na osebo. Vsaj ko sem jaz gledala, bi lahko imeli 150m2, ker nas je pet.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 10:14:14   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Mislim da 30m2 na osebo. Vsaj ko sem jaz gledala, bi lahko imeli 150m2, ker nas je pet.


a potem se vpiše samo razlika ali kaj?

Ker če smo štirje in je stanovanje 124 m2, bi mogla na odločbi kaj pisati?

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 11:53:59   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Mislim da 30m2 na osebo. Vsaj ko sem jaz gledala, bi lahko imeli 150m2, ker nas je pet.


a potem se vpiše samo razlika ali kaj?

Ker če smo štirje in je stanovanje 124 m2, bi mogla na odločbi kaj pisati?



Dovoljena kvadratura je 2-kratnik velikosti primernega bivališča. Vi ste štirje, torej je to 130 m2.

Če je stanovanje večje, bi morali vzeti samo vrednost tiste razlike, na to vrednost pa potem obračunajo fiktivne obresti.

Ti ne pišeš nič, CSD sam pridobi vse podatke.

< Sporočilo je popravil *bubi* -- 13.6.2012 11:55:17 >


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 12:03:31   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Mislim da 30m2 na osebo. Vsaj ko sem jaz gledala, bi lahko imeli 150m2, ker nas je pet.


a potem se vpiše samo razlika ali kaj?

Ker če smo štirje in je stanovanje 124 m2, bi mogla na odločbi kaj pisati?



Dovoljena kvadratura je 2-kratnik velikosti primernega bivališča. Vi ste štirje, torej je to 130 m2.

Če je stanovanje večje, bi morali vzeti samo vrednost tiste razlike, na to vrednost pa potem obračunajo fiktivne obresti.

Ti ne pišeš nič, CSD sam pridobi vse podatke.


VEm, da jaz nič ne pišem. Stanovanje je manj kot 130 m2. Zanimalo me je, če je stanovanje glede na to, da je bilo na odločbi vpisano noter potem zajeto noter. Ker na odločbi sem videla, da je bilo vpisano stanovanje + parkirni prostor 2x, + klet. Pa zraven so bile cifre - vrednosti. To pomeni, da so mi zraven šteli k premoženju. ker, drugače kot te razumem sploh ne bi smelo biti napisano na odločbi. Ali?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 12:55:58   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Mislim da 30m2 na osebo. Vsaj ko sem jaz gledala, bi lahko imeli 150m2, ker nas je pet.


a potem se vpiše samo razlika ali kaj?

Ker če smo štirje in je stanovanje 124 m2, bi mogla na odločbi kaj pisati?



Dovoljena kvadratura je 2-kratnik velikosti primernega bivališča. Vi ste štirje, torej je to 130 m2.

Če je stanovanje večje, bi morali vzeti samo vrednost tiste razlike, na to vrednost pa potem obračunajo fiktivne obresti.

Ti ne pišeš nič, CSD sam pridobi vse podatke.


VEm, da jaz nič ne pišem. Stanovanje je manj kot 130 m2. Zanimalo me je, če je stanovanje glede na to, da je bilo na odločbi vpisano noter potem zajeto noter. Ker na odločbi sem videla, da je bilo vpisano stanovanje + parkirni prostor 2x, + klet. Pa zraven so bile cifre - vrednosti. To pomeni, da so mi zraven šteli k premoženju. ker, drugače kot te razumem sploh ne bi smelo biti napisano na odločbi. Ali?


ja, prav misliš

kar je zapisano na odločbi, to upoštevajo v izračunu

in delov stanovanja (PM, klet) ti ne bi smeli šteti zraven, ker gre za celoto; verjetno pa je problem, kako so podatki zavedeni v bazi GURS-a (ločeno, kot samostojne enote, zato potem aplikacija CSD zajame vse dele stanovanja kot tri neodvisne enote) user posted image ; napiši pritožbo, vendar pa dvomim, da bodo hoteli upoštevat - se bodo verjetno izgovarjali na to, da so pridobljeni podatki z GURS-a pravilni user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 12:57:16   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: živka

Mi lahko prosim katera napiše kontakt z ministrstva kamor pošiljate pritožbo, s kom kontaktirate ali pa link?


na zadnji strani odločbe imaš napisan pravni nauk, v katerem je med drugim navedeno, kje in do kdaj lahko vložiš pritožbo

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 12:58:38   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Mislim da 30m2 na osebo. Vsaj ko sem jaz gledala, bi lahko imeli 150m2, ker nas je pet.


a potem se vpiše samo razlika ali kaj?

Ker če smo štirje in je stanovanje 124 m2, bi mogla na odločbi kaj pisati?



Dovoljena kvadratura je 2-kratnik velikosti primernega bivališča. Vi ste štirje, torej je to 130 m2.

Če je stanovanje večje, bi morali vzeti samo vrednost tiste razlike, na to vrednost pa potem obračunajo fiktivne obresti.

Ti ne pišeš nič, CSD sam pridobi vse podatke.


VEm, da jaz nič ne pišem. Stanovanje je manj kot 130 m2. Zanimalo me je, če je stanovanje glede na to, da je bilo na odločbi vpisano noter potem zajeto noter. Ker na odločbi sem videla, da je bilo vpisano stanovanje + parkirni prostor 2x, + klet. Pa zraven so bile cifre - vrednosti. To pomeni, da so mi zraven šteli k premoženju. ker, drugače kot te razumem sploh ne bi smelo biti napisano na odločbi. Ali?


ja, prav misliš

kar je zapisano na odločbi, to upoštevajo v izračunu

in delov stanovanja (PM, klet) ti ne bi smeli šteti zraven, ker gre za celoto; verjetno pa je problem, kako so podatki zavedeni v bazi GURS-a (ločeno, kot samostojne enote, zato potem aplikacija CSD zajame vse dele stanovanja kot tri neodvisne enote) user posted image ; napiši pritožbo, vendar pa dvomim, da bodo hoteli upoštevat - se bodo verjetno izgovarjali na to, da so pridobljeni podatki z GURS-a pravilni user posted image

sem že napisala pritožbo, vendar tega nisem napisala. user posted image A če bo pritožba zavrnjena, misliš, da bodo upoštevali, če še to dam zraven? Pa pismo, nekaj mi ništimalo, če sem dobila vrtec 3x več

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: premoženje pri OD, znižanem plačilu vrtca
13.6.2012 13:08:38   
petea
paštetka,
meni so stvari vedno manj jasne, ker se o istih zadevah vedno bolj različno odloča


poskusi z dopolnitvijo pritožbe, navedi, da gre dejansko za celoto, sestavljeno iz treh delov;
ker se pri bivališču upošteva samo uporabna površina stanovanja (to je skupna površina, od katere se izločijo npr. pomožni prostori (shrambe, garaže ...), se poskusi sklicevati na to

če pa smatrajo, da se v bloku lahko garaža ali shramba prodaja neodvisno od stanovanja, h kateremu prvotno pripada, pa tudi v tem primeru ne smejo v premoženju upoštevati stanovanja

preglej malo dokumentacijo, ki jo imaš o bivališču, in jo primerjaj s podatki na odločbi

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
... Pa pismo, nekaj mi ništimalo, če sem dobila vrtec 3x več


preglej odločbo, da vidiš, kaj vam je toliko dvignilo osnovo za izračun (plače, vozila, stanovanje, stanje na računih ...)

< Sporočilo je popravil petea -- 13.6.2012 13:10:26 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?