|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ¨Domača¨ past za muhe
26.7.2012 10:32:11   
Ayolinca
Dovolj imam tistih visečih trakov, Raidov in podobnih zadev, pozna kdo kakšno pametno stvar za muhe oz. proti muham - t.i. lovilec muh? (kot je npr. za komarje)

Hvala!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
26.7.2012 11:00:39   
artista7
baje da nekje visoko postaviš odprto plastenko, v katero pripravi mešanico pol kis in pol vode (vsega skupaj nekje 1/2 l) in v katero daš 2 žlički sladkorja. V to bi se moral ujeti vsesortni mrčesker ne znajo ven

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
26.7.2012 11:04:11   
*miska.mcc*
artista, sem pred kratkim naredila tole.
in se ni ujela niti ena sama samcata muha!    jaz jih sproti potolčem z muhotepcem in/ali posesam.

se mi zdi še najbolj učinkovito.

najlazje zvecer, ko grejo spat na strop. sesalec inj gasa!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
26.7.2012 16:21:27   
mateyka
na kmetih so včasih zmešali toplo mleko in sladkor ter s tem polili narezano rdečo mušnico. postavili čez kako uro na okno in muhe so šle to pit in popadale.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
26.7.2012 16:51:26   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

na kmetih so včasih zmešali toplo mleko in sladkor ter s tem polili narezano rdečo mušnico. postavili čez kako uro na okno in muhe so šle to pit in popadale.


jup, v mušnicah je muskarin - strup poimenovan tako, ker se se ljudje prej zavedali da pobija muhe kot ljudi user posted image

kakorkoli, za muhe tut nič učinkovitega ne poznam... pravijo, da jih odganjajo zelišča in paradižnik (rastlina, ne plod). za tisto steklenico narobe odrezano... tisto pri nas (napolnjeno s sokom, sladkano vodo, čemerkoli u bistvu) deluje za ose, muhe pa ne grejo prov rade na to.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
26.7.2012 19:37:39   
Aninchy
mene tud živcirajo tele muhe user posted image navadn plastičen muholovc za tolčt se je zaenkrat najbolje odrezal user posted image

Sem kupla ono sranje za v vtičnico ki je kao tudi proti muham (ko je prišlo prvič ven par let nazaj) in se je ena muha celo vsedla gor!!!!! user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Aninchy -- 26.7.2012 19:38:34 >


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
26.7.2012 19:40:45   
Paštetka
Muhe, komarji...
Edino kar je zares učinkovito in 100% naravno je, da se preseliš vsaj v 4. štok. Tako visoko ne znajo leteti user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
27.7.2012 20:07:56   
malaMravljica
Rabis resitev za muhe, ki ti hodijo notri skozi okno in vrata ali imas res problem in ti hodijo kje drugje notri, recimo streha?

Vrata in okna je edina resitev montaza komarnikov, vzames ene prave, take z okvirji, v Bauhausu stanejo par EUR.

Ce pa imas res problem z muhami in ti lazijo notri kje skozi streho pa imam resitev za dobo slabih dveh let. Kupis peperoncine, jih po par zvezes skupaj in obesis po stanovanju. Se doma pol pocutis kot v indijanskem sotoru ampak muhe pa odzene. Pri nas jih eno dobro 1.5 leta ni bi bilo, nobene, nic, nula, zero,.. Pol so se pa zgleda navadle na vonj in sedaj ne pomaga vec.
To idejo sem sicer pobrala v Aziji, tam to tko delajo.

Tisti zvarki pa na zalost ne pomagajo prav 0. Tudi 5 sadik paradiznika na balkonu imam izkljucno zaradi paradiznikov, tudi tisto ne pomaga cisto nic.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
27.7.2012 20:18:51   
Anonimen
une stropne luči z ventilatorjem ... tam kjer je to vklopljeno ni muh!!!


(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ¨Domača¨ past za muhe
27.7.2012 23:44:59   
mateyka
jup, ne morejo letet če jih vetilator meče iz tira, zato se izogibajo temu delu kjer ventilator še veter nese. v ljubljanskem zoo-ju majo ful muh (pač, žvali in kakci, valjda..) in v restavraciji jih je noro; edine mize kjer ti muhe ne težijo so pod ventilatorji.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 27.7.2012 23:45:33 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?