|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nove odločbe - izračun
18.9.2012 12:29:57   
Greenie
Te dni sem dobila odgovor na pritožbo za izračun plačila vrtca po novih odločbah, itak je ministrstvo pritožbo zavrnilo.
Res ne vem kakšna je logika te države - pritožila sem se, ker so meni pri odločbi za 2012 (vložena konec leta 2011) upoštevali dohodke za leto 2009 (ko sem še delala prek študentskega servisa), partnerju pa dohodke za leto 2010 (on je zaposlen). V letu 2010 sem delala dva meseca, kasneje pa sem bila leto in pol brezposelna (brez nadomestil). In odgovor ministrstva je, da ker mi dohodninska odločba za 2010 ni bila izdana (premalo dohodka v letu 2010), se mi upoštevajo dohodki za predpreteklo leto. Kakšna svinjarija je zdaj to user posted image , kot bi za nalašč brskali po zgodovini in izbrali tista leta, ko smo imeli največ prihodkov user posted image . Je bila še katera v podobni situaciji? Meni se zdi totalno skregano z logiko, da mi upoštevajo dohodke izpred 3 let.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nove odločbe - izračun
18.9.2012 12:36:55   
2sneg13
ja, preljuba država
15 člen preberi :

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201062&stevilka=3387

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nove odločbe - izračun
18.9.2012 13:24:01   
petea
2sneg13,
se ne strinjam s tabo, da lahko država poljubno izbere leto prihodkov


preteklo koledarsko leto se upošteva, če se o vlogi odloča od meseca maja naprej, drugače pa od predpreteklega leta (januar - april); izjema so samo primeri, ko zaradi takšnih ali drugačnih razlogov ni bilo možno določiti dohodkov (pritožbe, dokazovanja ...), kamor pa greenie ne spada

njeni dohodki so bili samo prenizki, da bi izdali dohodninsko odločbo, znani pa so

enako je pri obrestih - za vse dobijo podatke tako na DURS kot na CSD, a tistih v manjših vsotah DURS ne upošteva, CSD pa jih, četudi gre le za nekaj centov ...


in če je slučajno imela prihodke v mesecu pred oddajo vloge, bi se ji - če sploh kateri - upoštevali ti prihodki, drugače pa glede na njeno brezposelnost nobeni

Greenie, preberi si še enkrat zakonodajo in dokazuj svoj prav

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nove odločbe - izračun
18.9.2012 13:27:35   
tajtaja
Kdaj si pa dala pritožbo???


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nove odločbe - izračun
18.9.2012 14:48:23   
Greenie
Hvala za pomoč.

Odločbo sem prejela aprila (torej bi morali upoštevati dohodke za leto 2010). Pritožbo sem oddala v roku 8. dni po prejemu odločbe.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nove odločbe - izračun
18.9.2012 15:07:43   
Balerina
V zakonu je poleg tega kateri prihodki se upoštevani napisano tudi da se upoštevajo spremembe, ki so nastale glede zaposlitve. In da je vsak dolžan javiti spremembo če gre za novo zaposlitev oziroma če gre za izgubo službe. Torej če si ti brez službe i ti morali to upoštevati. Poleg tega so možu upoštevali neto plačo za leto 2010 ko je imel tebe kot vzdrževanega družinskega člana in je bil iz tega naslova dohodek višji. Jaz bi na tvojem mestu dobro prebrala zakon in nepisala novo pritožbo kjer bi se točno sklicevala na člene v zakonu.

Ne morejo upoštevati obojega možu ko je višji dohodek, zaradi uveljavljenja vzdrževanega družinskega člana in tebi ko si imela višji prihodek.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nove odločbe - izračun
18.9.2012 21:10:32   
2sneg13
Drage moje, pritožba ni več možna,samo še tožba. Sama imam iz ministrstva odločbo, na katero ni več mogoče pritožbe. Čisto na koncu jasno piše in mimo tega ne bodo šli.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nove odločbe - izračun
21.9.2012 11:10:22   
beba1912
Greenie, meni so isto vzeli vse podatke. Ker nobeden od naju v 2010 ni prejel dohodninske odločbe, so vzeli moje IN njegove podatke iz 2009 in še njegove iz 2010. Tako smo padli iz prejšnjega 3. razreda v sedanji 7! Pritožila sem se aprila, zadnjič sem klicala na ministrstvo, kjer sem izvedela, da vsaj še en mesec ne bo nove odločbe.... Meni tudi ni logično, kako lahko vzamejo in gledajo dohodke za dve leti skupaj, s tem, da sem bila v času oddajanja vloge brezposelna... No, s 1.9. sem se zaposlila sem javila spremembo na center, konec leta bo treba že nove odločbe za drugo leto, februarja bom rodila, bom spet morala javit spremembo...in samo sprašujem se, kako se bo vsa ta birokracija razpletala glede na to, koliko časa se čaka na odločbe...

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nove odločbe - izračun
21.9.2012 11:44:41   
blaža
nam so nardili isto.

takrat so mi rekli, da se mi ne splača delat spremembe, ko sem bila brezposelna, da bom pač pol prejmala celo leto tolko več. V mes je prišla tale sprememba,..in tako so meni gledali za leto 2011, možu pa za 2010. meni torej za eno leto kasneje, ker pač leta 2010 nisem bla zaposlena user posted image .


Pol sem pa, leots, ko sem ostala brez zaposlitve, oddala novo vlogo zadnjega v mesecu Avgustu. Slučajno je bil petek. In nakar dobim novo odločbo, ter piše, da sem sporočila novo stanje brezposelnosti z dne 3.9. ( ponedeljek), ter se mi zvišajo OD, ter zmanjša plačilo vrtca za tamalega z 1.10.2012.

Sem takoj poklicala, ter povedala, da nima veze kdaj so oni odprli pošto, da je pomemben datum, kdaj sem jaz poslala priporočeno,..pa se je gospa opravičila, da je bila pomota in da bo popravila . tako bi me za en mesec nategnili za več kot 150e


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nove odločbe - izračun
21.9.2012 12:47:00   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Drage moje, pritožba ni več možna,samo še tožba. Sama imam iz ministrstva odločbo, na katero ni več mogoče pritožbe. Čisto na koncu jasno piše in mimo tega ne bodo šli.


Pa naj vloži tožbo. Ker gre za tožbo na Socialnem sodišču ni nobenih taks, prav tako ne bo imela stroškov če izgubi (MDDSZ bo zastopalo državno pravobranilstvo). Poleg tega lahko tožbo na Socialnem sodišču vloži vsak državljan - niso tako strogi glede oblike, dikcije..., tako da se lahko izogne tudi stroškom svojega odvetnika.


(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nove odločbe - izračun
24.9.2012 20:12:11   
bubu_bibi

IZVIRNO SPOROČILO: caramel


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Drage moje, pritožba ni več možna,samo še tožba. Sama imam iz ministrstva odločbo, na katero ni več mogoče pritožbe. Čisto na koncu jasno piše in mimo tega ne bodo šli.


Pa naj vloži tožbo. Ker gre za tožbo na Socialnem sodišču ni nobenih taks, prav tako ne bo imela stroškov če izgubi (MDDSZ bo zastopalo državno pravobranilstvo). Poleg tega lahko tožbo na Socialnem sodišču vloži vsak državljan - niso tako strogi glede oblike, dikcije..., tako da se lahko izogne tudi stroškom svojega odvetnika.




Samo eno vprašanje - zakaj le državljan? Pravice iz javnih sredstev izhajajo iz stalnega prebivališča, torej bi se po enaki poti mogli pritoževati vsi, ali je kaj drugače?

Tudi jaz imam tak primer in mi je gospa iz CSD rekla, da oni imajo tak sistem - če nimaš dovolj dohodka za preteklo leto (torej, če odločba o odmeri dohodnine ni bila izdana) jim avtomatsko potegne podatek za predpreteklo. Rekla mi je tudi, da ministrstvo pritožbe samo na to načeloma zavrača - a je torej smiselno jo sploh pisati? Ker, jaz kao vem, da imam prav, a oni se delajo, da pač ne. Po eni strani ni prav, a po drugi... ker se potem počutim kot nek bedak, ki itak ni nič pomemben.


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nove odločbe - izračun
24.9.2012 22:06:34   
petea
če se ne boš pritožila, ne boš nikoli vedela, ali bi kaj dosegla

in dokler se ljudje ne pritožijo na napake, tako dolgo lahko druga stran dela po svoje, mimo (svojih) pravil



sem pred meseci pomagala biti birokratski boj z eno drugo državno organizacijo, ki je načeloma tudi nedostopna in svojeglava; pa so v tožbenem postopku le morali priznati, da so ga biksnili - čeprav na čisti zaključek zadeve še čakamo, bo izid zagotovo precej boljši, kot če tožbe ne bi bilo

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?