|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:09:39   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Dejstvo je, da zmerjanje bi pri meni vse končalo. Tam imaš vrata, pa preživi sam, operi si svoje usrane gate, zlikaj si cunje, skuhaj si, počivaj, spi kjer te je volja. Brez debate.


To je dvorezen meč. Vprašanje je, kaj je fanta pripeljalo do tega, da je zmerjal in izraz česa je to bilo - nemoči ali nasilja, Dokler je izraz nemoči, je mogoče še veliko popraviti.


Zakaj dvorezen meč? Na popolnoma isti način je odletel od mojega moža brat. Je šel na svoje ( takrat je bilo to precej precej lažje) in zaživel. Pa je nosil domov prat mamici cunje, dokler mu po parih mesecih ni rekel oče: kupi si stroj in si peri, zakaj ti mora mati prat, če živiš v svojem stanovanju? In se je s polno vrečko cunj obrnil direkt v Merkator in kupil stroj na obroke. In po toiko letih je bil očetu hvaležen za tak pristop.

Je pa res, da tu je bila "moška " roka v njihovi familiji, v konkretnem primeru je pa ni za prebrat.

Včasih je treba enostavno dobit brco v rit, če ne gre drugače. Pa tudi niso vsi ljudje ala "Ronja", ko dolgovezijo in zavlačujejo in komplicirajo v nedogled. Pa brez zamere Ronja!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:13:07   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13
Vendar, ker sem imela svoje racionalne plane, sem namesto v družinski proračun dajala v lastno vlaganje. Kupila sem si spalnico, posode,TV vse te stvari, ki jih imam zdaj in koristimo z mojo družino

Če si še vedno jedla, stanovala...živela pri starših, ter nič dajala za stroške, temveč si vse vlagala v svoje racionalne plane, potem, si še vedno živela na njihov račun, brez finančnih prispevkov v skupni blagajni.... ti racionalni plani so bili najverjetneje tvoji plani, tako kot jih ima vsak mlad človek in se vsakemu zdijo racionalni z njegovega vidika...če nisi nič prispevala v skupni žakelj, si živela podobno, kot bi želela živeti avtoričina otroka...žal njima to ne potegne, ker je mama brez dohodkov, pri tebi pa je bilo to očitno drugače...


Ne, moja mati se je s tem strinjala.user posted image pa ni bil to moj plan, kot se to morda bere. Začela sem s spalnico, ki sem jo vzela na obroke, pa mati sama ni hotela mojega denarja. Za roj, dan nisem želela darila po njenem okusu, ampak sem imela željo, da mi kupi 60 delni servis krožnikov. Sem pa ravno tako poleg tega filala hladilnik, brez skrbi!user posted image


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:19:43   
pelin
No vidiš...potem je bilo podobno kot pri nas...nekako so čakali, da se ponudiš in pokažeš, da veš, da je treba nekaj prispevat, ko pa so videli, da kapiraš sistem, pa so rade volje vse tisto, kar si prispeval dvojno povrnili...eh...dobra preprosta pamet in vzgoja....upam, da jo bomo znali tudi mi pri svojih uporabiti in da se bodo naši otroci drugače nosili, če bo potrebno poskrbeti i za nas, kot se avtoričini...

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:20:49   
Tippi


Medtem njegovi prijatelji 'študirajo', igrajo igrice, starši jim financirajo življenje in šolo (ker so ga dolžni, če imajo sredstva), on pa dela, preživljal naj bi svojo mamo - pa še lačen naj bo. Ma ni čudno, da mu vrže varovalko ven.


Ma noben argument ni dovolj dober, da si nespoštljiv do staršev. pika. in meni se fant sploh nič ne smili....prej ona.

Jaz za mojo mati skrbim od očetove smrti. 21 sem bila stara. od takrat naprej vzgajam mamo, sebe user posted image in od 8 leta naprej, sem bila hčeri oče in mati hkrati, pa mi na kraj pameti ni padlo, da bi se zdrla na mamo. in enako dam roko v ogenj za hči, da je spodobna in spoštljiva ženska, čeprav ni imela očeta. torej ni treba vedno iskat razlogov za slabo vzgojo v manjku starša, v takšni in drugačni stiski, slabih okoliščinah itd. nekaj je tudi na človeku. in meni se zdi, da pri tem fantu, sploh pri teh letih nimaš kaj preveč razglabljat. najprej spoštovanje, potem bomo pa skupaj filali hladilnik!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:25:52   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Dejstvo je, da zmerjanje bi pri meni vse končalo. Tam imaš vrata, pa preživi sam, operi si svoje usrane gate, zlikaj si cunje, skuhaj si, počivaj, spi kjer te je volja. Brez debate.


To je dvorezen meč. Vprašanje je, kaj je fanta pripeljalo do tega, da je zmerjal in izraz česa je to bilo - nemoči ali nasilja, Dokler je izraz nemoči, je mogoče še veliko popraviti.


Včasih je treba enostavno dobit brco v rit, če ne gre drugače.


Vprašanje, če je nujno potrebna. In vprašanje, kakšen bi bil v tem primeru smiselen vrstni red.

Imam občutek, da ni poanta v zmerjanju . itak je splošna resnica, da se staršev ne zmerja. Nekaj (ali marsikaj) je v tem primeru prikrito.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:28:54   
Tippi
Imam občutek, da ni poanta v zmerjanju . itak je splošna resnica, da se staršev ne zmerja. Nekaj (ali marsikaj) je v tem primeru prikrito.


možno. in škoda da se avtorica ni nič naknadno oglasila...

ma žalostno vse skkupaj, strinjam z matejko

< Sporočilo je popravil Tippi -- 11.10.2012 22:29:20 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:29:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13
Vendar, ker sem imela svoje racionalne plane, sem namesto v družinski proračun dajala v lastno vlaganje. Kupila sem si spalnico, posode,TV vse te stvari, ki jih imam zdaj in koristimo z mojo družino

Če si še vedno jedla, stanovala...živela pri starših, ter nič dajala za stroške, temveč si vse vlagala v svoje racionalne plane, potem, si še vedno živela na njihov račun, brez finančnih prispevkov v skupni blagajni.... ti racionalni plani so bili najverjetneje tvoji plani, tako kot jih ima vsak mlad človek in se vsakemu zdijo racionalni z njegovega vidika...če nisi nič prispevala v skupni žakelj, si živela podobno, kot bi želela živeti avtoričina otroka...žal njima to ne potegne, ker je mama brez dohodkov, pri tebi pa je bilo to očitno drugače...


Enaka zgodba. Če prav berem, si prispevala točno 0€, mislim 2sneg13, ne pelin? 

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:29:18   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Pa jih, v obrokih po 50 ali 80€, se mi zdi.


zanimivo. jaz sem pa to skoz brala, da bi moral dat 200 (dogovor), da pa kdaj 50, kdaj 80 in to neredno; sej veš napotnice in odložena plačila za par tednov..

Ja kdo pa danes ve, kaj bi počel pri dvajset_ih?


jaz sem od nekdaj vedela kaj hočem delat. po eni strani sem bila vedno hvaležna za to vizijo in talent, ki mi je bil dan.

Fant ga je naj**, to je edino dejstvo. Mati pa tudi, najbrž pred tem. Tamal se pa šlepa.


fant je nahebal, ker dela isto kot mama, vrti se v krogu in noče iz njega. klinac, pa naj gre delat delo "ki ga ne veseli" za nekaj časa. profesionalno. namest da napotnice vleče. povem ti, da če bi bil motiviran odit, bi v nekaj letih lahko odpokal. in kakor sem že prej napisala, naveličane/nemotivirane - kako naj potem ne naj**, če nič ne naredi - v bistvu je nek passive(zase nič)-agressive(pizdi na mamo).

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.10.2012 22:34:39 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:31:33   
Paštetka
Žal mi je, sploh ne upam napisati, ampak glede na prebrano se mi je pred očmi zavrtela naslednja faza: fizično nasilje, potem pa še zadnja faza: orožje....
Jaooo...v tej zgodbi boš morala narediti konec preden bo kdo drug...
Težko je lastnega otrokaa vrečt iz hiše, si sploh ne predstavljam, četudi te žali, vendar se bojim, da boš nekoga morala, če želiš vsaj upati na boljšo prihodnost.
Želim ti vse najboljše in srčno upam, da se meni ne bo treba s tem ubadati.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:31:45   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: reni70

Zmenjeni smo,da prispevajo vsak po 200 eur.Ker prvi dela,mi daje v dva dela kok se mu zdi,včasih 50 eur včasih 80 eur.

Ko bi še mlajši otrok delal,bi bilo potem lažje in bi bil hladilnik bolj poven.


Citiram, daje v dveh delih (najbrž tako kot pridejo napotnice), med 100 in 160€ skupaj.

Mlajši ne daje nič. Zakaj že ima potuho? In zakaj napadate fanta, ki dela in prispeva, mlajšega pa nihče ne vidi?

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:35:05   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

ma žalostno vse skkupaj, strinjam z matejko


Cela zgodba je slaba.

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

fant je nahebal, ker dela isto kot mama, vrti se v krogu in noče iz njega. klinac, pa naj gre delat delo "ki ga ne veseli" za nekaj časa. profesionalno. namest da napotnice vleče. povem ti, da če bi bil motiviran odit, bi v nekaj letih lahko odpokal. in kakor sem že prej napisala, naveličane/nemotivirane - kako naj potem ne naj**, če nič ne naredi - v bistvu je nek passive(zase nič)-agressive(pizdi na mamo).


V tem smislu je tudi 'napad' na fanta nesmiseln, ker pelje samo k slabšemu.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:37:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

in od 8 leta naprej, sem bila hčeri oče in mati hkrati,


Precej razlike je v vzgoji mati - hči in mati - dva sinova. Moškim manjka vzornik - oče, hči je svojo imela; plus ima ob sebi lik moškega. Avtorica pa nima nikogar,vsaj tako pravi.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:37:48   
Tippi
In zakaj napadate fanta, ki dela in prispeva, mlajšega pa nihče ne vidi?


nihče mu ne očita dela, niti teh minimalnih prispevkov, ki sicer niso skladni z dogovorom, ampak naj mu bo user posted image jaz ga obsojam nespoštovanja do matere, agresije, če ti je všeč ali ne, neke vrste verbalno nasilje, ki se mimogrede lahko preseli na višji nivo. danes je ****, jutri bo klofuta, pa si samo še pljunek stran do orožja. e, to je tisto stanislava, kar je v vsej zgodbi in kar ves čas govorim, zame nedopustno in nobeno nasilje se ne reši s pogovorom, ampak s konkretnimi dejanji. v njenem primeru, kot sem že večkrat napisala, najprej vrata, spoštovanje in potem se bomo zunaj na pivu pogovarjali o filanju frižiderja in o prispevkih za položnice.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:39:27   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Mlajši ne daje nič. Zakaj že ima potuho? In zakaj napadate fanta, ki dela in prispeva, mlajšega pa nihče ne vidi?


sej vse vidimo. govorimo pa o "velikem" fantu iz dveh razlogov.
- ali je vseeno korektno in primerno, da jo zmerja (tudi če mali lenari)
- in ker ti trdiš da je naj**l (jaz pa recimo pravim, da ima lepo pot ven, samo ne stopa po njej)

p.s. btw, citat pravi: mi daje v dva dela, kok se mu zdi (včasih 50, včasih 80); to pač ni 200. to je vse kar pravim.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.10.2012 22:41:05 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:39:28   
Tippi
Žal mi je, sploh ne upam napisati, ampak glede na prebrano se mi je pred očmi zavrtela naslednja faza: fizično nasilje, potem pa še zadnja faza: orožje....


To tudi mene skrbi. in to se ne dogaja samo v cajtngih, to se dogaja pri sosedih! in to se lahko zgodi tudi v tej družini, če se pravi čas ne udari po mizi.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:42:17   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

in od 8 leta naprej, sem bila hčeri oče in mati hkrati,


Precej razlike je v vzgoji mati - hči in mati - dva sinova. Moškim manjka vzornik - oče, hči je svojo imela; plus ima ob sebi lik moškega. Avtorica pa nima nikogar,vsaj tako pravi.


mogoče je res razlika, ampak verjela ali ne,poznam moškega, spodobnega, kulturnega, z družino, ki so ga vzgajale praktično same babeuser posted image . najprej mati, pa je šla študirat takoj ko je rodila, pa potem babica, in ko je bila ona švoh z močmi, je priskočila teta.

veliko je na človeku samem, veliko.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:44:53   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

in od 8 leta naprej, sem bila hčeri oče in mati hkrati,


Precej razlike je v vzgoji mati - hči in mati - dva sinova. Moškim manjka vzornik - oče, hči je svojo imela; plus ima ob sebi lik moškega. Avtorica pa nima nikogar,vsaj tako pravi.


mogoče je res razlika, ampak verjela ali ne,poznam moškega, spodobnega, kulturnega, z družino, ki so ga vzgajale praktično same babeuser posted image . najprej mati, pa je šla študirat takoj ko je rodila, pa potem babica, in ko je bila ona švoh z močmi, je priskočila teta.

veliko je na človeku samem, veliko.


Ne da mogoče je,je razlika.

Enako kot je razlika sama mati dva sinova, cela družina en sin.
Saj se vidi.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:47:09   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
in od 8 leta naprej, sem bila hčeri oče in mati hkrati,


Precej razlike je v vzgoji mati - hči in mati - dva sinova. Moškim manjka vzornik - oče, hči je svojo imela; plus ima ob sebi lik moškega. Avtorica pa nima nikogar,vsaj tako pravi.


to je res.

Tippi, vse kar pravimo o samohranilkah je da je ful težje, kot v paru. to je dejstvo. ne bom pozabla moje frendice ki mi je jokala, da ne more zapustit partnerja s katerim se ne razume, ker ona dela 3 izmensko delo (mali pa 4 leta star). težko je - sva rabile eno leto, da sva uredile pogoje za to, da je lahko šla narazen. in tudi potem, vedno je manj denarja v gospodinjstvu, manj časa maš zase (za vse si sam).. v tem smislu lahko rataš kronično utrujen in nekatere ne sfolgajo pri vzgoji, ker imajo enostavno preprazne baterije - sem vidla to, je možno..

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:47:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Mlajši ne daje nič. Zakaj že ima potuho? In zakaj napadate fanta, ki dela in prispeva, mlajšega pa nihče ne vidi?


sej vse vidimo. govorimo pa o "velikem" fantu iz dveh razlogov.
- ali je vseeno korektno in primerno, da jo zmerja (tudi če mali lenari)


To je jasno, da je neprimerno. A je bilo to sploh vprašanje user posted image .

Vprašanje je samo, ali je zmerjanje seme zla, ali je posledica frustracije, ki je ne zna izraziti drugače.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 22:59:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Mlajši ne daje nič. Zakaj že ima potuho? In zakaj napadate fanta, ki dela in prispeva, mlajšega pa nihče ne vidi?


sej vse vidimo. govorimo pa o "velikem" fantu iz dveh razlogov.
- ali je vseeno korektno in primerno, da jo zmerja (tudi če mali lenari)


To je jasno, da je neprimerno. A je bilo to sploh vprašanje user posted image .

Vprašanje je samo, ali je zmerjanje seme zla, ali je posledica frustracije, ki je ne zna izraziti drugače.


za Tippi je poleg tega tudi nesprejemljivo. samo spet - tako lahko reagiraš prvič, ko je otrok mali, ko odrastejo pa; kot si vzgojil, tako imaš. težko pol furat nesprejemljivost določenih dejanj, ki niso bila korigirana od začetka, recimo. samo tud to ne vemo - ali je bilo to prvič in je pisala v šoku, ali je kronične narave.
pa itak za Tippi recimo (popravi me če se motim), nima veze razlog - to se NE dela. pika. izrazi to drugače. samo, spet ne vemo a je že probaval na 100 in en način in se ni nič spremenilo ali je vse držal v sebi.

IIIIn zadnjič itak (heh), vse to zgoraj ne bi igralo večje vloge, če bi dečko mel vizijo, našel konkretno službo in počasi šparal, da odide. ker pa ne, ga vse to gloda do kosti.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.10.2012 23:00:40 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 23:02:07   
Tippi
Tippi, vse kar pravimo o samohranilkah je da je ful težje, kot v paru. to je dejstvo. ne bom pozabla moje frendice ki mi je jokala, da ne more zapustit partnerja s katerim se ne razume, ker ona dela 3 izmensko delo (mali pa 4 leta star). težko je - sva rabile eno leto, da sva uredile pogoje za to, da je lahko šla narazen. in tudi potem, vedno je manj denarja v gospodinjstvu, manj časa maš zase (za vse si sam).. v tem smislu lahko rataš kronično utrujen in nekatere ne sfolgajo pri vzgoji, ker imajo enostavno preprazne baterije - sem vidla to, je možno..


Ja, razumem. možno je vse. ni pa vedno samohranilstvo razlog, da gre otrok po napačni poti. jaz celo mislim, da je npr. v mojem primeru, to, da sem jo več ali manj vzgajala sama, celo pripomoglo k oblikovanju njene osebnosti. da je ravno iz izredno težkih trenutkov, tudi ob mojih praznih baterijah, ko sem se pustila tolažiti desetletni deklici, zrastla v človeka s čustvi, s sočutjem do sočloveka in še kaj. pač ok, to je moja zgodba, nisem se želela zdaj spustit vanjo, želim le povedat, da lahko samohranilstvo vpliva tud pozitivno na otroka...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 23:15:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Ja, razumem. možno je vse. ni pa vedno samohranilstvo razlog, da gre otrok po napačni poti.


seveda ne. samo težje je za starša (še posebej, če nima družine/sorodnikov da mu pomagajo). s tem pač tudi procent uspeha (do neke mere)..

želim le povedat, da lahko samohranilstvo vpliva tud pozitivno na otroka...


če je zloraba posredi itak. ampak mislim da si hotela povedat, da včasih človek v nesreči duhovno zraste. in to se je zgodilo tvoji hčeri.
ali kakor pravi scott peck:
Problems call forth our courage and our wisdom. It is only becose of problems that we grow mentally and spiritually. When we desire to encourage the growth of human spirit, we challenge and encourage the human capacity to solve problems..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.10.2012 23:18:26 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 23:19:05   
Tippi
če je zloraba posredi itak. ampak mislim da si hotela povedat, da včasih človek v nesreči duhovno zraste. in to se je zgodilo tvoji hčeri.

no, pri meni ni bilo zlorabe, če bi pa bila, potem pa itak. in hvala, da si popravila moje besede v bolj razumljivo celoto user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 23:20:12   
pelin
Res je , da lahko samohranilstvo tudi dobro vpliva na otroka...v bistvu pa sploh ni tako pomembno koliko ljudi otroka vzgaja, kot to, kako ga vzgajajo...Ne morem, da se mi ne bi fant smili...že tako sem vedno na strani otrok, ker me strašno moti, da jih po letih napačne vzgoje s strani staršev, ravno od njih najbolj dobijo po glavi...Tu se ne gre za pomanjkanje moške vloge v družini...v bistvu je v marsikateri družini ženska večja avtoriteta pri vzgoji kot moški...tu se gre enostavno zato, da vzgoje v tej smeri, ki bi koristila trenutni situaciji, enostavno ni bilo...očitno je že tako...in takrat , ko je bil otrok mali in je mami takole površno vozila vzgojo, je bilo vse ok, sedaj, ko pa bi morak otrok reagirati primerno, pravilno in ustrezno materinim željam, je pa cel vrag, ker se tako ne zgodi..."Ti grdoba ti...le zakaj se obnašaš tako kot sem te vzgojila in ne tako kot bi te morala!!!"
Morda se čudno sliši in konec koncev ne podpiram nespoštljivega obnašanja, vendar tudi spoštovanje si je treba prislužiti in nam ni kar podarjeno, ko otroka rodimo.... Če ni rodovitnih in za rast primernih tal....potem tudi spoštovanje ne zraste...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Delitev stroškov!
11.10.2012 23:25:58   
mateyka
samo vseeno, ne rabiš se sputit na nivo "ker si nis` zaslužla, te bom poslal v tri p* materne". če vidiš da je narobe in kaj je narobe in da tukaj ne bo drugače, greš stran. mam frenda, ki je spokal z 18 od doma (ludi fotr - sem ga poznala; lovil soseda po ulici z nožem, do mene pa vedno ful prijazen user posted image ) , ob delu naredil faks in imel družino, vse že pri okoli 25. sam je vedel kaj hoče in da tukaj tega nikoli ne bo; pa je šel.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.10.2012 23:27:03 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?