|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nuvaring
14.11.2012 0:34:17   
kat von d
Vstavljeno imam mireno, ki mi jo bo pojutrjišnjem G odstranila (jupi user posted image ) in razmišljam o nuvaring-u za naprej. Ampak kolk sem gledala na you tube in brala po forumih, je večina uporabnic tega nezadovoljnih. Bolečine v križu, akne, pridobivanje teže, zmanjšana spolna sla, depresivna obdobja, boleči jajčniki... Če so stranski učinki res takšni, pol tega definitivno nočem, že zdaj pri mireni mi hoče jajčnike vsaj 2x mesečno po dva dni "ven potrgat", da o aknah ne govorim.

Torej slovenske uporabnice nuvaring-a, napišite mnenja in kakšne stranske učinke ste opazile, če ste jih sploh.

nočko user posted image

< Sporočilo je popravil kat von d -- 14.11.2012 0:35:04 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nuvaring
14.11.2012 8:49:20   
eva1
Jaz sem imela oboje! Pri mirine sem imela težave 14 mesecev z izvencikličnimi krvavitvami, ki so trajale skoraj ves mesec, tako da sem po 14 mesecih obupala in jo dala odstranit! Drugih težav pa nisem imela!Pri Nuvaringu pa so se mi pojavile hude migrene( no tudi drugače jih imam ampak recimo 1x na mesec, ko sem uporabljala nuvaring pa so bile 2x na teden), poleg tega pa vem da so me prsi ful bolele, krvavitev in drugih težav pa nisem imela! Jaz bo poskusila še 1x z mireno, upam, da ni premalo "močna" za mene...je pa sigurno pri mireni manj stranskih učinkov kot pri kombinirani kontracepciji!

(odgovor članu kat von d)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nuvaring
14.11.2012 10:36:06   
Medea10
Jaz ga imam od februarja in sem zadovoljna. Teža je enaka kot prej, mozoljev ni oz. se tu in tam kakšen nardi, jajčnike sicer res "čutim" skoz ampak se da zdržat.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nuvaring
14.11.2012 10:57:44   
razglednica
jaz sem si prvo morala prebrati kaj to nasploh je, da vem zakaj se greuser posted image

žal ne morem ti pomagati ker ne uporabljam, greva dol v lj. Zaloguser posted image

hvala pa za informacijeuser posted image

(odgovor članu kat von d)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nuvaring
14.11.2012 12:04:36   
Doll
Sem imela več let nuvaring brez premorov. Nikoli nobenih težav.
G ti lahk opredpiše tudi cerazette ,ki imajo min. stranskih učinkov ravno zaradi hormonov

(odgovor članu razglednica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
14.11.2012 12:12:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nuvaring
14.11.2012 19:18:48   
hubi
Jaz imam to že tri leta. Super stvar. Brez enega problema.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nuvaring
14.11.2012 20:23:53   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Sem imela več let nuvaring brez premorov. Nikoli nobenih težav.
G ti lahk opredpiše tudi cerazette ,ki imajo min. stranskih učinkov ravno zaradi hormonov

Cerazette imajo res minimalen vpliv na hormone, vendar so temu primerno slabo zaščitno sredstvo...če pozabiš enega oz. ga vzameš z nekaj urno zamudo, moraš potem vsaj 14 dni uporabljati dodatno zaščito...takim raztrešenim ljudem, ki so podobni meni, ga ne priporočam, ker to ni zanje. Da ne omenjam, da je mesečna krvavitev takoj tu , ko ne vzameš enega tabletka....Povrhu vsega, pa je mene šokiralo dejstvo, da je za bolj plodne ta zadevščina čisto mimo, saj je moja kolegica brez problema veselo zanosila ob njih, kljub rednemu jemanju....
Nuvaring ne poznam oz. ne vem kakšne učinke ima...mirena pa ni zame, ker sem imela ob njej kar šestmesečno " menstruacijo"...skratka....midva se zadnje čase pogovarjava o vazektomiji pri mojem....on se je že odločil...jaz pa še neuser posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nuvaring
14.11.2012 21:17:06   
Doll
pelin niso nič slabo zaščitno sredstvo! To če pa ti pozabiš glej..... lahko potem povemo za vsa zdravila da so slabo zaščitno sredstvo kajne user posted image
Sicer pa: Kontracepcijska zaščita je lahko zmanjšana, če je časovni razmik med dvema tabletama daljši od 36 ur. Če je ženska zamudila z jemanjem katerekoli tablete manj kot 12 ur, naj pozabljeno tableto zaužije takoj, ko se spomni, naslednjo pa ob običajnem času. Če pa je zamudila več kot 12 ur, naj v naslednjih 7 dneh uporablja dodatno metodo kontracepcije.
večkrat pozabim tabletko vzet in jo vzamem naslednji dan še nikoli nisem dobila mesečne krvavitve.
Kljub rednemu jemanju lahko zanosi ženska čeprav jemlje yasmine tabletke,yarino,cilest itn,ker pač nobena zaščita NI 100% .
Tablete cerazette vsebujejo po 0,075 mg dezogestrela in so visoko učinkovito kontracepcijsko sredstvo do 99 % preprečijo sproščanje jajčeca oz.ovulacijo.Ob dosledni uporabi zanosi 0,14 odstotka žensk
Kombinirane kt: zanosijo 3 na 1000 žensk na leto.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nuvaring
14.11.2012 21:59:40   
Shorty_
Uporabljam ga že več kot 2 leti, stranski učinki, mogoče kak kg, pa vrjetno bi bil tudi brez tega user posted image migreni 2 na mesec, začetek in konec menstruacije, enako kot če sem brez kontracepcije. Mozolji tu in tam kakšen, tudi brez kontracepcije... Jaz pravim probaj 3 mesece pa sama presodi.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nuvaring
15.11.2012 14:20:05   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

pelin niso nič slabo zaščitno sredstvo! To če pa ti pozabiš glej..... lahko potem povemo za vsa zdravila da so slabo zaščitno sredstvo kajne user posted image
Sicer pa: Kontracepcijska zaščita je lahko zmanjšana, če je časovni razmik med dvema tabletama daljši od 36 ur. Če je ženska zamudila z jemanjem katerekoli tablete manj kot 12 ur, naj pozabljeno tableto zaužije takoj, ko se spomni, naslednjo pa ob običajnem času. Če pa je zamudila več kot 12 ur, naj v naslednjih 7 dneh uporablja dodatno metodo kontracepcije.
večkrat pozabim tabletko vzet in jo vzamem naslednji dan še nikoli nisem dobila mesečne krvavitve.
Kljub rednemu jemanju lahko zanosi ženska čeprav jemlje yasmine tabletke,yarino,cilest itn,ker pač nobena zaščita NI 100% .
Tablete cerazette vsebujejo po 0,075 mg dezogestrela in so visoko učinkovito kontracepcijsko sredstvo do 99 % preprečijo sproščanje jajčeca oz.ovulacijo.Ob dosledni uporabi zanosi 0,14 odstotka žensk
Kombinirane kt: zanosijo 3 na 1000 žensk na leto.

Doll...kljub temu, da imam post napisan v šaljivem tonu, to še ne pomeni, da sem totalno retardirana v tem smislu...to kar si ti napisala piše na vsakem priloženem navodilu v tabletkah in lahko prebereš povsod po netu....nekaj je teoretično pisanje in statistični podatki, drugo pa je praksa, ki jo občutiš sam...jaz ti govorim iz lastnih izkušenj....In ne  niso vse tabletke iste, tudi če si takšen škis, da jih rad pozabljaš...Cerazette  niso bile moje prve kontr. tabletke, definitivno pa najmanj zanesljive...in res je tako kot pravim...ne da je bila ob pozabljeni večerni tabletki kontracepcija drugi dan že čisto na minimumu, temveč sem popoldne že veselo hodila okrog z vložkom....Pri drugih kontracepcijskih tabletkah sem morala na ta "rdečo" čakati ponavadi 2-3 dni...tule pa je prišla še prej kot v enem dnevu... 

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nuvaring
15.11.2012 14:35:30   
Najaa
Nuvaring sem imela točno en mesec in ga vrgla ven, ker sem se cel mesec počutila zelo slabo, totalno depresivno počutje, cel mesec znaki kot da sem noseča. Ni to za mene. Sem pa brala po netu, da je večina zadovoljna. Pa sej probaš in vidiš.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nuvaring
15.11.2012 21:04:48   
kat von d
Evo poročam user posted image , čeprav se pravzaprav nimam za kaj smejat. Nisem primerna kandidatka za kontr. tabletke, ne za nuvaring, ne za obliže, ne za inekcije. Edino mirena ali klasični maternični vložek user posted image . Čez dva meseca imam kontrolo, ker mi je danes ob odstranitvi mirene neko vnetje ugotovila in sem na antibiotikih, takrat pa se moram odločit katero od teh dve zaščit bom imela, ker kondomov mi glih ni za uporabljat še nevem kolk let, že ta dva meseca bosta dolga user posted image .

< Sporočilo je popravil kat von d -- 15.11.2012 21:05:27 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nuvaring
15.11.2012 22:04:29   
Doll
Nihče ni rekel da so vse iste,beri kar sem vse napisala,ne pa sam kaj ti paše.
jaz sem ti tudi pisala iz lastnih izkušenj-ampak itak speti spregledaš ali pa pač nočeš sprejeti moje izkušnje user posted image
kat von d: in zakaj ne bi smela nuvaringa ali recimo cerazette?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nuvaring
15.11.2012 23:51:59   
kat von d

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

kat von d: in zakaj ne bi smela nuvaringa ali recimo cerazette?



Aja cerazette sem čist pozabila, no te menda pridejo v upoštev, sam tablekt kakešnihkoli) se raje izogibam, ker sem kura pozabljiva user posted image ostale tabletke, nuvaring inp, pa niso priporočljive za kadilke, prekomerna teža in je rekla, da ona ne bo odgovorna, če mam recimo longeto, dobim strdek in umrem in da ni šans, da mi to predpiše.

Edino razmišljam, če bi si na telefonu opomnilnik naštimala in tabletke skoz v torbi nosila, takrat je mogoče ne bi pozabila user posted image .

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?