|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rdeče očke
10.9.2005 22:52:57   
tejas
Ker sem totalni laik za digitalce in podobno tehniko in ker sem si omislila olympus c-500, da lahko mal pofotkam svoje "umetnine", sem se znašla pred problemom, ki ga ne znam rešiti - namreč, nastavim tisto funkcijo proti rdečim očem, tko kot piše, ampak NE DELUJE, rdeča lučka se nč ne pobliska, oči so pa še kar rdeče... Kaj pa zdaj? Je možno, da je pokvarjen, ali samo jaz ne znam brati med vrsticami? Je kakšna fora?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   rdeče očke
10.9.2005 23:34:33   
nynna
Meni je fotograf razložil da funkcija rdečih oči deluje samo takrat kadar človek gleda direkt aparat v ker pa pri otrocih to ponavadi ne gre nastanejo rdeče oči. Sej ti jih ko daš slike razvit popravijo če rečeš, lahko jih pa tud sama iz enim od programov.

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   rdeče očke
10.9.2005 23:48:30   
tejas
aha, ampak če naj bi aparat to funkcijo mel, pa ni nič od tega? Moja dva pikca imata oba modre očke in na vseh slikah strašljivo rdeče...Pa bi rada slikce sama v računalnik pa tko, sj veš... Kateri programi pa so to, kje jih najdem?
Res sem še totalen aberveznik, ampak saj se skoz učimo, a ne?
LP, tejas

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   rdeče očke
11.9.2005 10:30:59   
nynna
Če bodo gledal direkt v fotoparat ne bodo imel rdečih oči. Za program pa v iskalnik napiši: faststone image viewer 2.12 pa ga downlovdi. Je ful lušten program pa okvirčke lohk delaš pa barve spreminjaš pa vse sorte. rdeče oči tud lohk popraviš da bo na računalniku boljš zgledal, če boš dala pa slike naredit pa rajš fotografu reč da bo ornk narejeno.

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   rdeče očke
11.9.2005 10:47:05   
Jančika_
Jah, takole je. Moj otrok ima rdeče oči tudi, ko stopimo iz temne sobe na svetel hodnik - kar tako, brez fotoaparata. Pa se ne zezam! Noben ne verjame, dokler ne vidi na lastne oči - potem pa vsi tulijo, lej satansko dete (ha ha )To ima po fotru.

O tem, kakšna sta oba na fotkah s flešem, pa če gledata v objektiv ali ne, raje ne bi. Ne pomaga nič, razen res dobrega fotoaparata - na prijateljevem, ki je stal 300 jurjev, tudi satan osebno ne bi imel rdečih oči.

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   rdeče očke
12.9.2005 21:38:12   
Joe
Pravzaprav jih ima tudi na prijateljevem fotkiču za 300k SIT, le manj kot sicer. Tako tamladi kot tastari. Prava rešitev za zrcalnoočne ljudi je le: brez fleša (prižgite vse luči in povečajte ISO) ali pa s flešem, ki je usmerjen proč od obraza (v strop ali v steno). Seveda za tak fleš potrebuješ dober (navadno zrcalnorefleksni) fotoaparat in zunanjo fleš enoto. In denar. Jaz bom počakal še leto ali dve, da se današnji digitalni ZRF pocenijo za polovico, potem pa hop. A niti ne zaradi rdečih oči, zato si fleša takoj ne bom kupil.

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   rdeče očke
12.9.2005 21:44:01   
Joe
Pardon, še to: model prijateljevega fotoaparata (Canon EOS 300D), ki je stal 260 jurjev, se danes rabljenega in preko oglasa dobi za 100-110 jurjev. Naslednje leto bodo po 70-80 jurjev. Rabljeni, a delujoči.

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   rdeče očke
12.9.2005 21:54:33   
Joe
Ni še konec:

v razredu kompaktnih digitalnih fotoaparatov (ki jih imamo skoraj vsi), so pri odpravljanju rdečih oči (vsaj bili) boljši **Sonyjevi** fotoaparati, ki uporabljajo večkratne zaporedne kratke bliske in nato končni normalno dolgi blisk. Tako je Frutka naredila dobre fotke najinega malega vrageca, saj ima na njih le prav majhne rdeče krogece.

Canonovi malčki uporabljajo (oz. so vsaj pred slabima letoma; imava PS A80) proti rdečim očem en krajši predblisk, ki mu sledi glavni (normalno dolgi) blisk. Pri večini ljudi zaleže, pri meni in Vasji ne.

Če veste, da se vam vražja natura vidi že po očeh, potem pred nakupom fotoaparata preizkusite njegov fleš (kar slikajte se v trgovini, saj lahko takoj pregledate slike na ekrančku - uporabite zoom).

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   rdeče očke
13.9.2005 9:19:57   
BigWhale
Sonyev "Red-Eye" reduction deluje tako, da flash kake pol sekunde preden naredi fotografijo stirikrat poblisne. Tako da cas zenici v ocesu, da se skrci na primerno velikost preden 'udari' tapravi flash.

Do rdecih oci pride zato, ker zenica ne reagira dovolj hitro in se ne skrci. Tako se osvetli notranji del ocesa, ki je pa pretezno rdec, ocesna leca pa to sliko usmeri nazaj v objektiv foto aparata.

<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Red-eye_effect">Wiki&l t;/a>

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   rdeče očke
13.9.2005 19:51:18   
Anonimen
http://en.wikipedia.org/wiki/Red-eye_effect

Tko bo pa delal

(odgovor članu tejas)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   rdeče očke
13.9.2005 21:23:12   
BigWhale
In kje je knof, da dam link zraven? Ajme forumov...

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   rdeče očke
13.9.2005 21:31:40   
Joe
Lej, BW, takole pravijo navodila:

Kako nredite aktiven link:
[ url ] http://ringaraja.net [ /url ] – vse brez presledkov!

Kar je boljše kot knof, ker ti ni treba spustiti rok s tipkovnice na miško. S tem ne obremenjuješ gibalne CPU po nepotrebnem.

(odgovor članu tejas)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?