|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 22:58:10   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB


btw... kot zaposlena v JU, cist na najnizjem polozaju kolkor je sploh mogoc (sem sodniska pripravnica), lahko iz prve roke povem, da se pasove zateguje tam, kjer najbolj nepotrebno... pri tistih ki dejansko delajo najvec in imajo najvec stikov z ljudmi (s tem ne mislim sebe, temvec vecinoma ljudi po uradih (obstajajo tudi izjeme, ki so cepljeni proti hitrosti in ucinkovitosti). Kot drugo pa je tudi stos v tem, da pripravniki ne moremo printat, niti osnovnih zadev ne (recimo nase pisne izdelke, ki jih moramo na mesec tolk in tolk napisat, da dobimo potrdilo), ker nam zaradi varcevanja ne pripada toner in jih moramo pobirat iz smeti (delajo tolkor kolkor si lahko predstavljate). Manjka papir, pisarniski material, novembra smo na sodiscu morali sami si zrihtat toaletni papir (ok sej je blo smesno), Ipd neumnosti. Nocem jamrat, hocem samo povedat, da se spara na povsem napacnih koncih, ljudi kjer se jih resnicno rabi, se odpusca, ni denarja za osnovna sredstva, obenem pa tisti na vrhu vlecejo mastne dnarce za malo manj kot nic dela (v mislih imam ministrstva ipd. Rok v katerem resijo doloceno pritozbo na posameznem ministrstvu je zlo zgovoren). Poleg tega pa je najbolj zaalostno, da morajo mladi, izobrazeni kadri delati zastonj. Zakaj ze? Posledica dejanj, ki jih je ze lilijana opisala.... Glih tolk. Za stanje v drzavi niso samo "uni tam gor k so kradli" krivi, ampak tudi mi, Slovencelni sami, ki nam je grozno tezko placat osnovne dajatve in davke, vsi bi samo meli, ampak strasno tezko pa tud kej dali v sistem, za splosno, javno korist.... in pol bomo jamrali, da so ceste zanic, da je zdravstvo zanic, da je solstvo zanic, da je blablabla zanic.... Hjah... Think about! Volenti non fit iniuria.


Gospodarstvo si samo kupuje toaletni papir ze leta in leta. Pa tudi iz smeti so znali narediti biznis. Da se spara na pripravniku, ki je komaj nastopil sluzbo je logicno. Njegova vrednost je v delovnem procesu minimalna, enako kot vrednost pripravika v prizvodnji, ki samostojno ne more opravljati nobenega dela.
Glede ministerstev - tudi roki v katerih sodisca resujejo predmete so zelo zgovorni, pa se vseeno upas trditi, da na ministerstvih ( za raliko od sodisc) vlecejo mastne place za nic dela ( znova za razliko od sodisc, kjer pa vsi delajo cez cloveske zmoznosti). Nekdo iz gospodarstva bi ti lahko (kot tudi sicer nekateri tukaj trdijo), da ti kot pripravnica na sodiscu samo papirje prekladas in mastno placo vleces...



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 0:10:32   
BellaB
Am in kje tocno naj bi jst napisala, da se jst KAKORKOLI pritozujem nad svojo placo in mojim polozajem? Ne potvarjaj dejstev in preberi se enkrat al dvakrat, ce ne razumes v prvo kak je moj point. Jaz pravim, da se spara na malenkostih, ki ne doprinesejo bistvene razlike v plus v proracun in se tisto kar se doprinese, nasi poslanci zagonijo za naumnosti. Moj point je samo v tem, da se spara na napacnem koncu. Razumem, da je potrebno racionalno trosit javni denar, ampak lepo prosim, naj poslanci zacnejo zategovat pasove najprej pri sebi, zacuda bo naenkrat dovolj denarja za vse in ne bo potrebno odpuscat kaadra, ki je najbolj potreben.

Ce pa govorimo o rokih resevanja zadev... niso samo sodisca kriva, da so zadeve stare in da so sodni zaostanki. Sploh ves zakaj so nastali sodni zaaostanki? Verjetno da ne, ti bom vseen povedala - enostavno zato, ker se je z Zakonom o pravdnem postopku (nevem tocno katerega leta... al je blo 2002 al prej) uvedlo nove instance sodisc... iz Temeljnih sodisc so nastala Okrajna in Okrozna, situacija pa je bila nekaj casa podobna splasenemu kokosnjaku, da so se zadeve razporedile po stvarno pristojnih sodiscih in da je delo normalno steklo (zdaj, ko je stvar bolj al manj utecena, spet sanjajo, da bi ukinjali okrajna sodisca in spet bodo povzrocili efekt kokosnjaka v katerega pride lisica). Verjetno je jasno kdo je krivec za uvedbo tega ane? Kot drugo... Projekt Lukenda, ki naj bi zmanjseval sodne zaostanke so lani prekinili, zaradi pomanjkanja sredstev, na cesti je ostalo veliko stevilo ljudi, spet je nastal kaos. Zdaj ko vidijo da bo se vecji kaos, bodo spet porabli en kup casa in denarja, da ga znova uvedejo. Ma dej... Kot tretje, za sodne zaostanke niso krivi samo sodniki in sodno osebje, temvec tudi zakoni in odvetniki, ki znajo samo se iskat luknje in zavlacevat postopke z raznimi pritozbami in podobnimi zadevami. Lahko je govorit po nacelu rekla kazala, kaar se slisi po TV in v gostilni za sankom. sicer pa sem mnenja, da bi se morala skoraj celotna garnitura pravosodja zamenjat in dat prostor mladim, ki bi si verjetno ne drznili povzrocat takih procesnih zdrah ala Hilda.

Kot drugo pa... A se tebi zdi posteno, da se ljudi ki so studirali, da bodo imeli spodoben poklic in neko spodobno placo, zaposljuje volontersko... kar pomeni, da za svoje delo po 8 ur ali vec, sploh ne dobijo placila, ne malce, ne potnih stroskov (novi ZDR je to sicer zdaj spremenil, tko da se bo volonterjem placevalo potne stroske in malco). To, da je v gospodarstvu placilna nedisciplina ti volonterji niso krivi, da ce je v gospodarstvu delavcem koza crknila, potem mora obvezno se njim, saj denar itak na drevju raste ane pa to? Pa da namesto da bi si kaj ustvarli, zivijo na plecih starsev.

Kot tretje... ne jamram o mojem pripravniskem polozaju, ker sem povsem zadovoljna, saj sem imela sreco, da sem dobila placano pripravnistvo (vendar moja placa ni nevem kaj, da bi zganjala luksuz). jezijo me pogoji dela, da se spara na osnovnih sredsvih, ker pac nekdo tam zgori vlece trikrat vecjo placo, kakor mu dejansko pripada glede na njegov ucinek. Dela ne mors opravljat zadovoljivo, ce npr. ne mors niti sprintat izdelka ki si ga napisal, da gre ven. Ane? pa ne mi zdej trobit, kako je v gospodarstvu... k me ne prav nc ne briga ta vasa filozofija... ce je men koza crknila, mora se tej gnili JU, "k itak nc ne dela".

Ucinek delovanja ministrstva in njihovih agencij pa veckrat sama vidim. Npr odlocbe o smerni tabli - vloga je bila vlozena septembra 2011, se zdaj niso izdali....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 7:25:31   
liliana
Mocno se motis:


12.5.2011 12:25:55

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sedaj pa cakam, da mi pokazete malo bolj ekstremen primer - nekoga, ki je v zivljenju uspesen (s katerim bi se sami komot zamenjali), izhaja iz okolice , ki nic ne da na izobrazbo ( recimo romska skupnost),je brez izobrazbe
in je mocno razgledan, tako, da z razgledanostjo kompenzira pomankanje izobrazbe.
Ce ga ne "najdete" - teorija o nepovezanosti izobrazevanja, razgledanosti, splosne druzbene uspesnosti itn.. ne bo drzala.



nick uporabnice....oprosti, da te bom imenovala, mam občutek, da ne boš zamerila, da te javno izpostavljam.....vendar Frodo želi primer.....user posted image




proglasila sem jo za razgledano, za osebo, ki zna priti do informacij, čeprav nima formalne izobrazbe, gleda na to, da je imela takrat končano le osnovno šolo......ker smo takrat govorili o tem, da splošna izobrazba in razgledanost gresta z roko v roki oz. da ni nujno, da je tako.......in če si me kdaj brala, ko sem replicirali tej dotični uporabnici, se njeni iznajdljivostjo izogibanja plačevanja davkom nisem nikoli pritrjevala in sem ji to tudi nemalokrat javno povedala,.......zato ne provociraj s takimi podlimi........

Ne ocitaj mi podlosti ker sem te spomnila na tvoja lastna stalisca oz. besede. In ker se naprej prihajas sama s seboj in s svojimi stalisci v konflikt - na nekatere so ti ze obrnili pozornost (ter zaradi dvomljivo resnicnih izjav, da nisi nikoli imela kredita, da delis usodo delavcev prekmurskega gospodarstva ipd, ter nakladanju v stislu da je ocitno , da nisi seznanjena z gospodarstvi , ki jih dajes za primer - ampak se ti samo zdi kako je to pri njih, skratka nakladas ko foka) ne mores biti resen in dostojen sogovornik.


Pa si podla......ker je šla še ena debata na to temo v zasebnih sporočilih.......in veš, da tega ne bom uporabila.....

Zelo si podla.....potvarjaš dejstva, ko ti zmanjka argumentov se spustiš na osebno raven......

Vendar važno, da ti množica zdaj ploska "Zabila jo je!".......cilj opravičuje sredstva.....res ti ni enake.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 8:52:26   
josephine27
Meni je po pravici povedano že čisto vseeno. Kar se bo prišparalo boji itak tisti na vrhu pokradli pa še nihče jim nič ne bo mogel. Imamo že toliko lepih primerov, da se lahko zgledeujejo po njih. V bistvu bi najraje videla, da gre država čim hitreje v ****.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 9:15:58   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Lili pokaže mal ogledala in pogled ženske na položaju v gospodarskem sektorju in je skoraj linčana iz vseh možnih prikoritarskih elit, plačanih iz davkoplačevalskega denarja. Zastopim da je treba sebe in svoje ščitit, ampak to očitno ne bo šlo v nedogled. Ne na tak način. Ne na račun drugega. Tudi ta drugi ki dejansko dela, plačuje davke, ustvarja, trepeta a bo plača, kdaj bo, kolko bo manjša itd itditd...ima družino in njegov otrok potrebuje hrano prav tako kot vaš!



Colt, sam da te spomnim, sam sigurno bo spet ignor. Jest delam v gospodarstvu, v firmi, ki mastno plačuje v državno malho, tretjino zdajšnje kupnine na leto, tvoj del prihodkov pa pride iz proračuna. To vedno znova pozabljaš. Na to se spomni preden mene naslednjič označiš za prikoritarsko elito.

Lili nastavlja ogledalo? Ne, Lili manjka socialni čut in verjemi da Lili ne dela za minimalca in da se Lili ne pretegne v službi. Zato je pa lahko ta minimalec toliko na tapeti. In ne lili, nočem te zabiti, ker imava v veliko stvareh enake poglede, pri sociali sva pa pač narazen.

Mogoče bi moral pa ti sebi nastaviti ogledalo in se vprašati če nisi morda ti tudi tisti, ki trošiš javni denar.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.5.2013 9:21:46 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 9:35:12   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Am in kje tocno naj bi jst napisala, da se jst KAKORKOLI pritozujem nad svojo placo in mojim polozajem?


Nisi mlada, izobrazena in ne delas za minimalno placo?

Ne potvarjaj dejstev in preberi se enkrat al dvakrat, ce ne razumes v prvo kak je moj point. Jaz pravim, da se spara na malenkostih, ki ne doprinesejo bistvene razlike v plus v proracun in se tisto kar se doprinese, nasi poslanci zagonijo za naumnosti. Moj point je samo v tem, da se spara na napacnem koncu. Razumem, da je potrebno racionalno trosit javni denar, ampak lepo prosim, naj poslanci zacnejo zategovat pasove najprej pri sebi, zacuda bo naenkrat dovolj denarja za vse in ne bo potrebno odpuscat kaadra, ki je najbolj potreben.


Moj point je - da si prevec pausalna v nekaterih svojih trditvah. Posebej o tem kdo nic ne dela za mastne place.

Ce pa govorimo o rokih resevanja zadev... niso samo sodisca kriva, da so zadeve stare in da so sodni zaostanki. Sploh ves zakaj so nastali sodni zaaostanki? Verjetno da ne, ti bom vseen povedala - enostavno zato, ker se je z Zakonom o pravdnem postopku (nevem tocno katerega leta... al je blo 2002 al prej) uvedlo nove instance sodisc... iz Temeljnih sodisc so nastala Okrajna in Okrozna, situacija pa je bila nekaj casa podobna splasenemu kokosnjaku, da so se zadeve razporedile po stvarno pristojnih sodiscih in da je delo normalno steklo (zdaj, ko je stvar bolj al manj utecena, spet sanjajo, da bi ukinjali okrajna sodisca in spet bodo povzrocili efekt kokosnjaka v katerega pride lisica). Verjetno je jasno kdo je krivec za uvedbo tega ane? Kot drugo... Projekt Lukenda, ki naj bi zmanjseval sodne zaostanke so lani prekinili, zaradi pomanjkanja sredstev, na cesti je ostalo veliko stevilo ljudi, spet je nastal kaos. Zdaj ko vidijo da bo se vecji kaos, bodo spet porabli en kup casa in denarja, da ga znova uvedejo. Ma dej... Kot tretje, za sodne zaostanke niso krivi samo sodniki in sodno osebje, temvec tudi zakoni in odvetniki, ki znajo samo se iskat luknje in zavlacevat postopke z raznimi pritozbami in podobnimi zadevami. Lahko je govorit po nacelu rekla kazala, kaar se slisi po TV in v gostilni za sankom. sicer pa sem mnenja, da bi se morala skoraj celotna garnitura pravosodja zamenjat in dat prostor mladim, ki bi si verjetno ne drznili povzrocat takih procesnih zdrah ala Hilda.


Se bom kar strinjala vendar to se vedno ne pomeni, da lahko ti govoris na lahko preko rekla kazala, da: ce bi poslanci sebi zmanjsali place, bi bilo za vse dovolj, da na inistrstvih za nic dela vlecejo amstne place. Ponudila sem ti vidik, da za povprecno razumevanje nekega delavca iz gradbenistva si ti tista, ki za prazen nic vlece mastno placo - ker za njega je tudi tvoja pripravniska placa - mastna.

Kot drugo pa... A se tebi zdi posteno, da se ljudi ki so studirali, da bodo imeli spodoben poklic in neko spodobno placo, zaposljuje volontersko... kar pomeni, da za svoje delo po 8 ur ali vec, sploh ne dobijo placila, ne malce, ne potnih stroskov (novi ZDR je to sicer zdaj spremenil, tko da se bo volonterjem placevalo potne stroske in malco). To, da je v gospodarstvu placilna nedisciplina ti volonterji niso krivi, da ce je v gospodarstvu delavcem koza crknila, potem mora obvezno se njim, saj denar itak na drevju raste ane pa to? Pa da namesto da bi si kaj ustvarli, zivijo na plecih starsev.


Torej se ne strinjas z lilijano, da morajo vsi prenesti breme krize in da vsi morajo prevzeti odgovornost za krizo, ne glede na njihovo dejansko vlogo v njej? Se ne strinjas z lilijano, da soustvarjas krizo ker si zelis dobrin ( in celo na davkoplacevalski denar) npr. toaletni papir? Saj gospodarstvo placuje davke in ce gospodarstvo nima za toaletni papir, potem ga JU ne more niti zahtevati...

Kot tretje... ne jamram o mojem pripravniskem polozaju, ker sem povsem zadovoljna, saj sem imela sreco, da sem dobila placano pripravnistvo (vendar moja placa ni nevem kaj, da bi zganjala luksuz). jezijo me pogoji dela, da se spara na osnovnih sredsvih, ker pac nekdo tam zgori vlece trikrat vecjo placo, kakor mu dejansko pripada glede na njegov ucinek.


Znova si pausalna. Nekdo... te bo lilijana kregala ker kazes s prstom.. osebna odgovornost pa to...

Dela ne mors opravljat zadovoljivo, ce npr. ne mors niti sprintat izdelka ki si ga napisal, da gre ven. Ane? pa ne mi zdej trobit, kako je v gospodarstvu... k me ne prav nc ne briga ta vasa filozofija... ce je men koza crknila, mora se tej gnili JU, "k itak nc ne dela".


Torej, definitivno se ne strinjas z liljano.

Ucinek delovanja ministrstva in njihovih agencij pa veckrat sama vidim. Npr odlocbe o smerni tabli - vloga je bila vlozena septembra 2011, se zdaj niso izdali....


Poznam primer, ko redni postopek traja 3 mesece (v realnosti traja do 1 leta), pa je bil zakljucen v 2 tednih. Je pa res, da slednje niti ni vezano na stroko in strokovnost, ampak na voljo, pripravljenost in skorumpiranost.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 9:39:17   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mocno se motis:


12.5.2011 12:25:55

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sedaj pa cakam, da mi pokazete malo bolj ekstremen primer - nekoga, ki je v zivljenju uspesen (s katerim bi se sami komot zamenjali), izhaja iz okolice , ki nic ne da na izobrazbo ( recimo romska skupnost),je brez izobrazbe
in je mocno razgledan, tako, da z razgledanostjo kompenzira pomankanje izobrazbe.
Ce ga ne "najdete" - teorija o nepovezanosti izobrazevanja, razgledanosti, splosne druzbene uspesnosti itn.. ne bo drzala.



nick uporabnice....oprosti, da te bom imenovala, mam občutek, da ne boš zamerila, da te javno izpostavljam.....vendar Frodo želi primer.....user posted image


proglasila sem jo za razgledano, za osebo, ki zna priti do informacij, čeprav nima formalne izobrazbe, gleda na to, da je imela takrat končano le osnovno šolo......ker smo takrat govorili o tem, da splošna izobrazba in razgledanost gresta z roko v roki oz. da ni nujno, da je tako.......in če si me kdaj brala, ko sem replicirali tej dotični uporabnici, se njeni iznajdljivostjo izogibanja plačevanja davkom nisem nikoli pritrjevala in sem ji to tudi nemalokrat javno povedala,.......zato ne provociraj s takimi podlimi........

Ne ocitaj mi podlosti ker sem te spomnila na tvoja lastna stalisca oz. besede. In ker se naprej prihajas sama s seboj in s svojimi stalisci v konflikt - na nekatere so ti ze obrnili pozornost (ter zaradi dvomljivo resnicnih izjav, da nisi nikoli imela kredita, da delis usodo delavcev prekmurskega gospodarstva ipd, ter nakladanju v stislu da je ocitno , da nisi seznanjena z gospodarstvi , ki jih dajes za primer - ampak se ti samo zdi kako je to pri njih, skratka nakladas ko foka) ne mores biti resen in dostojen sogovornik.


Pa si podla......ker je šla še ena debata na to temo v zasebnih sporočilih.......in veš, da tega ne bom uporabila.....



Dejstvo je, da se clanki na RR ne brisejo in je povsem jasno kaj si ti napisala. Prevzemi odgovornost za svoje zapise - osebna odgovornost je pa tisto kar "terjas" v zvezi s krizo.
Kazanje s prstom an neka privat sposocila v katerem je napacno razumevanje tvojih besed v slogu razodetja prikazan je pa zgolj kazanje s prstom, da so za tvoje "tezave" krivi drugi, si pa tako obzirna, da tega ne samo da ne bos objavila ampak celo omenjala ne bos user posted image user posted image

Pravzaprav lilijana, to "domnevno magicno" privatno sporocilo si ze uporabila - nanj si se sklicala, povedala da tvoj zapis z njim dobi novo tezo razodetja nekega povsem drugacnega pomena in celo dokazuje, da sem podla... Zavarovala pa si se z neko "obzirnostjo", ki ti preprecuje "razkrivanje skrivnosti tajnega sporocila". Tragikomicno.

Zelo si podla.....potvarjaš dejstva, ko ti zmanjka argumentov se spustiš na osebno raven......


Skratka, potvorila nisem nicesar - kopirala sem kaj si napisala (ker si izjavljala, da ti tega nisi napisala). Google vse pomni, pa tudi PM.
Tvoje javno pisanje ni osebna raven - osebna raven je tvoje sprejemanje odgovornosti za to, kar si pisala.

Vendar važno, da ti množica zdaj ploska "Zabila jo je!".......cilj opravičuje sredstva.....res ti ni enake.....


Da te parafraziram: "ko ti zmanjka argumentov se spustiš na osebno raven" ? user posted image user posted image

Zakaj te pa skrbi zaradi ploskajoce mnozice? user posted image

BTW: bos povedala katere podatke si podala na prijavi za zlotrabo socialnih transferjev ali potrebujes se kaj casa da se pozanimas ?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 9:44:30   
BellaB
Frodo, sorry... ampak tako si se zapletla in vse skupaj pomesala, da te ne zastopim prav nc. ;)

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 10:17:25   
liliana
Glej Frodo.....če si že želela biti verodostojna v svojem dokazovanju, bi objavila moje sporočilo iz javne RR v originalu tako, kot je bilo.....ne pa da si s podčrtovanjem želela izpostaviti zgolj to, kar sama želiš......

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sedaj pa cakam, da mi pokazete malo bolj ekstremen primer - nekoga, ki je v zivljenju uspesen (s katerim bi se sami komot zamenjali), izhaja iz okolice , ki nic ne da na izobrazbo ( recimo romska skupnost),je brez izobrazbe
in je mocno razgledan
, tako, da z razgledanostjo kompenzira pomankanje izobrazbe.
Ce ga ne "najdete" - teorija o nepovezanosti izobrazevanja, razgledanosti, splosne druzbene uspesnosti itn.. ne bo drzala.



Kerensa....oprosti, da te bom imenovala, mam občutek, da ne boš zamerila, da te javno izpostavljam.....vendar Frodo želi primer.....user posted image



In če si želela biti verodostojna pri svojem dokazovanju, bi poleg prirejenega sporočila, dala še link do teme.....samo to ti ni bilo v interesu.....ker si želela zgolj "diskreditirati" in onemogočiti nasprotnika.....

http://www.ringaraja.net/forum/m_5495771/mpage_6/key_/tm.htm

Ker določene uporabnice nikjer nisem razglasila za zelo uspesno posameznico, ki je uspela in je uspesna ne glede na to, da nima izobrazbe zato, ker ne plačuje davkov in izigrava socailni sistem.....

Kar se pa tiče prijav (nisem govorila zgolj o prijavah socialnih transferjev, ampak tudi o delu na črno, neplačevanju prispevkov).....ko in če boš sposobna normalne komunikacije, brez osebnih obračunavanj in diskreditiranj, ti z veseljem povem, koga in kam in kako.....ker pa zgolj provociraš te v bistvu niti ne zanima, kako to poteka......

< Sporočilo je popravil liliana -- 23.5.2013 10:28:56 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 13:03:35   
ronja
Drugače pa Ronja....le v drugem krogu predsedniških in županskih volitev sta 2 kandidata (se sicer zgodi, da za župana kandidira le en kandidat, vendar bolj redko)....na zadnjih parlamentarnih volitvah je recimo kandidiralo ene 20 strank......torej nista bili le dve opciji...

Lili, v več kot 90% volim tiste, ki niti v parlament ne pridejo oz. ne pridejo v drugi krog, očitno jih pač drugi ne marajo. Dostikrat pa se mi tudi tisti ne zdijo ravno najboljša možnost, ker imam včasih občutek, da so šli v politiko zato,da bi popravili eno krivico, ki se jim je zgodila in da celote ne štekajo najboljše oz. jih niti ne briga, tako da bi težko za koga roko v ogenj dala... Na koncu imaš pa itak samo dve možnosti...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 13:42:06   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kar se pa tiče prijav (nisem govorila zgolj o prijavah socialnih transferjev, ampak tudi o delu na črno, neplačevanju prispevkov).....


hej, o tem se jaz govorila, pa si me speljala v samohranilke, celo trdila da so one večinski "primer" in mi dala link od une teme. o nijh se ti da debatirat na mrtvo... firme, ki pa ne plačujejo svojim delavcem, ker tudi njim ne plačajo naročniki, si pa kar v enem stavku odpravila (da so bili pač naivni, mogoče celo nespametni... je to res vse kar imaš na temo plačilne discipline za povedat? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   [Brisano sporočilo]
23.5.2013 13:51:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 17:23:51   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Danes je prišel k meni sodelavec in že na daleč sva se smejala drug drugemu...še preden sem ga uspel vprašat kaj si misli o našem pravosodnem sistemu (oziroma delu JU/JS ki zavzema pravosodne organe) ..mi je rekel da obstaja za Zlovenijo samo še ena rešitev. Atomska bomba. To mi je rekel oče treh otrok, izobražen in delaven. Torej, kaj je narobe z mano ker sem mu že teden nazaj predlagal Vodikovo bombo in kaj je narobe z njim ker mi je predlagal Atomsko bombo?


Narobe s tabo je to, da je v tvojih željah videti skrajni mazohizem. Vodikova bomba na Slovenijo v kateri živiš tudi sam, izničiti lastnega sebe zato, da bi bilo pravici zadoščeno. Revolucionar, borec za človekove pravice in pravo stvar!!!


Seveda je v tem dialogu nenormalno veliko cinizma, pretiravanja, črnega humorja predvsem pa realnosti....pa vendar..ko spremljam orgazmične razlage Lenčice, kako je fino k smo se lahko zapufali..k je kupljen socialni mir za par mesecev med nedotakljivimi...mi to vseeno ne gre nekako v glavo kako je to lahko v redu, ko pa vidim stotine družin, delavskih družin..ki ob rednih mesečnih dohodkih čakajo pred karitasom in RKjem pest riža, ko od plače ne ostane nič več. Da ne omenjam tistih ki nimajo več služb. Aja, saj so si sami krivi, saj res.

Da bi pa kdo lahko omenil nedelovanje aparata (v aparatu sedijo ljudje z imeni in priimki) ki je požegnal, sodeloval, vzpodbujal takšen sistem...pa je že skoraj bogokletno. Tule na RRu ni stika z realnostjo ki se dogaja. Verjamem da bi marsikdo od izkoriščanih delavcev ki so skrbeli s svojimi davki za elitizem priviligiranih, mel veliko za napisat.

Lili pokaže mal ogledala in pogled ženske na položaju v gospodarskem sektorju in je skoraj linčana iz vseh možnih prikoritarskih elit, plačanih iz davkoplačevalskega denarja. Zastopim da je treba sebe in svoje ščitit, ampak to očitno ne bo šlo v nedogled. Ne na tak način. Ne na račun drugega. Tudi ta drugi ki dejansko dela, plačuje davke, ustvarja, trepeta a bo plača, kdaj bo, kolko bo manjša itd itditd...ima družino in njegov otrok potrebuje hrano prav tako kot vaš!


Med drugim liliana nastavlja ogledalo natanko tebi, kako s prstom kažeš na prikoritarske elite plačane iz davkoplačevalskega denarja, in obsojaš kot da so samo oni zakrivili trenutno situacijo, medtem ko bi morda lahko pogledal tudi sebe. Ne verjamem, da mi boš odgovoril, a mi lahko kdo razloži v kakšnem dilu je Colt z JU, mar nisem nekje zasledile, da je tudi on polno ali delno zaposlen, skratka prejema davkoplačevalske prihodke???

Če za trenutek odvržem svoje občasno preveč intrigantne in provokotivne ideje (brušenje kos, vile itd itd itd)pa vseeno ne morem izdreti lastnih oči in reči da v naši državi ni nič narobe. Nekaj je ZELO NAROBE! Kdo je odgovoren? Koga plačujemo za odgovornost? Kdo bi moral reagirati? Zakaj ne ragira?
Res je, gospodarska elita (Lastniki, tajkuni, špekulanti itd itd) bi morali že zdavnaj plačati za svoje podle finte. Kje ste organi? Saj plačujemo ogromne davke da bi država delovala...a dela? Hildica je dokazala kako dela. SPet. In ne zadnjič!
A je ful preveč če pričakujem da bo nek osnovni sistem deloval, ako že plačam 80% (alpa mal manj, vem da preveč) svoje plače za davke sistemu ki se mi posmehuje, špila igrice, klika kravce in smrkce ter živi na nekem svojem nedotakljivem svetu? Kdo je tukaj nor? Jaz se to že nekaj časa sprašujem in morda bi semorala tudi tista elita ki je sama sebi namen!
Se opravičujem če sem kogarkoli užali, zgolj v konstruktivni razmislek in pogled v prihodnost ki ne bo rožnata. Pa hkrati iskreno sožalje vsem na podnu JU/JS (čistilke, gasilci, policaji, strežnice, negovalke, itd itd) , ve se kdo zares dela in kdo živi na račun le teh.

ps. Čedalje bolj sem prepričan v H-bomb za Zlovenijo!


Veš Colt, saj ne da ti v določenih stvareh ne dam za prav, vendar tvoja stališča ne premorejo niti toliko racionalne komponente, da bi jih lahko imenoval kako drugače kot zgolj predsodki in stereotipi. Ne da se spregledati očitnega, da se v svojih prizadevanjih kazati na privilegirano elito poistovečaš s podnom. Toliko si zabredel s svojo maltene obsesivno paranojo pred višjimi sloji, da si spregledal cel niz malo_višje_od_podna javne stroke, katerim bi lahko ravno tako in toliko izkazal sožalje kot "podnu". To, da ti ves čas diskreditiraš en celoten družben nivo, ga namesto kot produkt civilizacijskega napredka vidiš izključno kot utelešnje ljudskega, pardon, nacionalnega (človeštvo omejeno samo na teriotiralni in nacionalni okvir) Zla[venija], priča da nisi zmožen videti PRODUKTA nikogar drugega, ne doktorja, ne profesorja, ne pravnika, ne kulturnika, kot samo "podna", ki ustvarja, materializira. Priznavaš samo otipljivo.
Mislim, pa že samo to ko rečeš "poden", in to človek s tako izrazitim socialnim čutom, mar si ena čistilka ne zasluži (v kolikor je že tako uboga) bolj pozitivno opredelitev???


< Sporočilo je popravil Bakfark -- 23.5.2013 17:37:23 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 18:01:07   
mateyka
barkfrak, colt je samo že tok zagrenjen, da uporablja sardonični sarkazem in pljuva podobno kot - kaj je že un model, ki piz-di čez ves zahod kr poprek zarad unih ubogih sudancev, križnar? no, colt je križnar slovenske raje. samo še bolj zagrenjen (hence the atom bomb - najhuši produkt civilizacije, ki bi jo uporabil, da bi jo uničil.. po moje je čustvena metaforika v igri tukaj)..

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 18:04:53   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Frodo, sorry... ampak tako si se zapletla in vse skupaj pomesala, da te ne zastopim prav nc. ;)


Frodo ma velikokrat to navado :)

Kalbo..nam rezervistom so zmanjšali prihodke za 25% in hkrati smo dobili opcijo da skenslamo pogodbo in to je to. Nihče nobenemu kriv ni dužan. Jaz zaenkrat ostajam. Zakaj? Zato da vsaj del LASTNIH sredstev ki jih vsakomesečno vplačujem v proračun, dobim nazaj. Kje tu ni jasnosti?

Bakfark..v katerih stvareh mi daš prav?


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 18:09:00   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

barkfrak, colt je samo že tok zagrenjen, da uporablja sardonični sarkazem in pljuva podobno kot - kaj je že un model, ki piz-di čez ves zahod kr poprek zarad unih ubogih sudancev, križnar? no, colt je križnar slovenske raje. samo še bolj zagrenjen (hence the atom bomb - najhuši produkt civilizacije, ki bi jo uporabil, da bi jo uničil.. po moje je čustvena metaforika v igri tukaj)..


Veš v čem je keč? Da jaz načeloma sploh nimam razloga da bi bil ''zagrenjen'' (ajd, tudi če mi JU/JS/Politika gladko legalno izropa večino moje plače prek davkov) . Imam pa določeno stopnjo empatije do tistih ki imajo zares razlog za biti zagrenjeni, lačni, jezni, maščevalni, itd itd itd. Tako da jaz sem dokaj mehki faktor ki občasno kaj čivkne...

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 18:40:33   
Bakfark
Kar se teme tiče - mislim, da smo naredili opasno digresijo. Videti je, da se vsi zavedamo sranja v katerem je država. Ne bi rekel, da kdo premore več ali manj socialnega čuta od drugih (razen izjem morda), mi se ves čas vrtimo v krogu, na obeh straneh je zaznati elemente nasprotne strani, lebdi se med sočutjem do ubogega, izkoriščanega delavca, do zavedanja o surovem, neprilagodljivem primitivcu, ki potrebuje saamo čvrsto roko in trdo palico, od diktature proletariata preko lumpenproletariata v neko novo, svetlo prihodnost. Če imamo sistem kakršen je, pa magari se on kazal zgrešen, morda je nasta ravno zato ker nam je bil nekako najbližje. Slovenija majhna kot je, kjer vsak vsakogar pozna, kako sploh imeti možnost izogniti se, korupciji, nepotizmu, klientelizmu, nepoštenim in nepravičnim poslovnim praksam, ki zavirajo naš razvoj. Ne govorimo o ostankih komunizma, temveč o problemu miselnega preskoka. Če smo še nedolgo nazaj bili trradicionalno solidarni, pomagali drug drugemu, se te stare "vrline" danes skozi merilo kapitalistične ideologije vidijo kot hiba stare izrojene zapuščine. Bojda na Danskem ne obstaja usluga znotraj družine, da bi sin popravil materi računalnik, ali da bi si ga ona sploh drznila prosit za kaj takega, zastonj valjda, niti ni naboru njihovih možnosti. Normalno ali ne, naj presodi vsak sam, to je mentalni okvir, v katerega bi naj preskočili, da bi lahko znova zablesteli.

Liliana, se strinjam v marsičem, jaz te sicer ne bi označil za JJ-evo pionirko, idejo ki zastopaš, je pač tej stranki najbližje. Kar pri tebi in drugih vidim kot problem, je neke vrste histerično izničevanje lastne sramne preteklosti. Po principu janičarjev, ki da bi se dokazali kot "pravi" Turki, tega niso mogli storiti drugače kot pretiravati in do lastnega ljudstva biti duplo bolj zajebani kot Turki sami. Tisti, ki vidi sovražnika v lastnih vrstah ni nič manj pomemben, kot tisti ki ga vidi v tujih. Mi danes zelo težko presojamo demokraatično-liberalne okvirje, ker se nam naš v tem trenutku zdi tako katastrofalen. In pri tej samokritičnosti, ki dokler je zdrava lahko samo koristi, vendar takšni kakršna je, prvenstveno nasilna in histerična nismo v stanju terzno presoditi alternativo, ki se nam nudi, vsiljuje. Se strinjam, v Sloveniji ni neoliberalizma, kot ga poznajo na Zahodu, vzklikanje proti, proti prepričanju večine pravzaprav ni usmerjeno naspram obstoječemu (ker ga v bistvu ni) temveč proti njegovi uvedbi. Diskreditirano ini diskvalificirano je vse kar diši na državno, javno. Čeprav je osnovna ideja, da naaj država ljudstvu služi, se danes dozdeva, da je sama sebi namen. Nisem pprepričan, zdi se mi da je glavno vprašanje danes, kdo in kako je lahko to dovolil, mene bolj zanima kdo in zakaj je nekdo to dovolil - kako je možno, da se o tem nikoli ni govorilo, da bi se zdaj naenkrat vse izvedelo, klobčič naenkrat in nenadoma odmotal, vse nečednosti naše države naenkrat razkrile, zaupanje v institucije je vse manjše, cena nam vsakim dnem vse bolj pada, razprodaja pa se pripravlja. Hočem reči, v kolikor je socialna država v njenih zadnjih izdihljajih, ljudje tako nejeverni in razočarani, da so že nerazumni, si sploh lahko predočimo v kaj se zares spuščamo. Pred očmi imamo veliko Nemčijo, Skandinavce, pozabljamo ali pa se sploh nikoli nismo zavedli, da smo periferija, padli so celo miti o pregovorno pridnih Slovencih, in takšne kot smo, ponižne, obupane in polne samoprezira naj bi nas nekdo drug tretiral malenkost bolj kot sebe sami. In povrh vsega še ta fama o deregulaciji, umiku države, nižjih davkih, večjih možnostih... Da počasi zaključim s tem, ne da se mi več... V ravzpiti pogovorni odaji na nacionalki, teden-dva nazaj sem imel priliko videti uspešnega slovenskega podjetnika v tujini, ki edine vzroke za neuspeh tukaj navaja pogoltno državo, previsoke davke in prispevke, ki da so preko višjih stroškov vplivajo na njegov dobiček. Kot primer kapitalu prijazne, ohlapne države je navedel Srbijo, kjer ima proizvodnjo. Med vsemi razlogi umika na tuji trg niti približno ni navedel poceni delovne sile. In voditelj se je zelo strinjal z njegovimi navedbami, o njegovi pronicljivosti in lucidnosti, o oštri kritičnosti pa tokrat ni bilo ne duha ne sluha. Ponovno - menda nam niso ostale skrite negativne posledice globalnega, eksploatatorskega kapitalizma, ne samo, da naj ne bomo več kritični, temveč za božjo voljo prenehajmo s to paranojo zoper najboljšega izmed najslabših sistemov.

Mislim, da ne bom niti popravljal, objavljam brez čistopisa...

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 18:47:49   
Colt
Bak, še mal pa boš sam predlagal H-bomb...user posted image (hec hec hec)

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 18:49:07   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

barkfrak, colt je samo že tok zagrenjen, da uporablja sardonični sarkazem in pljuva podobno kot - kaj je že un model, ki piz-di čez ves zahod kr poprek zarad unih ubogih sudancev, križnar? no, colt je križnar slovenske raje. samo še bolj zagrenjen (hence the atom bomb - najhuši produkt civilizacije, ki bi jo uporabil, da bi jo uničil.. po moje je čustvena metaforika v igri tukaj)..


Je res! Ta kipeča, prenapihnjena, pretiravajoča čustvena metaforika odkriva tudi ogromno vrzel med namero in dejanjem. Vse kaže, da je fokus zaenkrat na fantaziji kot nekem fetišu, za dejanje, revolucijo, ga najverjetneje dejansko boli ****. Pas koji laje, pa to ti je...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 18:55:12   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Bak, še mal pa boš sam predlagal H-bomb...user posted image (hec hec hec)


A sploh veš zakaj sem te preimenoval v De Vincija??? Apro-po metaforika, to tvoje vztrajanje pri napaki v podpisu, čeprav ti ves čas nabijam na nos očitno, je analogno mojim poskusom, da ti predočim vse tvoje zablode. Vendar ti enostavno ne vidiš. Pa da ga jebeš! Ne verjamem, da boš kaj spreminjal, skladno s karakterjem, namenoma boš ostal v krivem, to je namreč že itak tvoj zaščitni znak.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   [Brisano sporočilo]
23.5.2013 18:55:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 18:55:47   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Frodo, sorry... ampak tako si se zapletla in vse skupaj pomesala, da te ne zastopim prav nc. ;)


Frodo ma velikokrat to navado :)

Kalbo..nam rezervistom so zmanjšali prihodke za 25% in hkrati smo dobili opcijo da skenslamo pogodbo in to je to. Nihče nobenemu kriv ni dužan. Jaz zaenkrat ostajam. Zakaj? Zato da vsaj del LASTNIH sredstev ki jih vsakomesečno vplačujem v proračun, dobim nazaj. Kje tu ni jasnosti?
Bakfark..v katerih stvareh mi daš prav?



Vse mi je jasno od tega stavka naprej!!! Halo človek. Upaš si pljuvat po komplet javnem sektorju, ti dobiš pa neka sredstva da se praskaš doma. Zakaj rabmo rezerviste, če plačujemo vojsko? Aja, zato, da dobite nazaj vsaj nekaj ukradenega.

Kot da si ti revež ubogi edini, ki vplačuješ v proračun. Pomoje gre veliko več EURčkov tja not iz mojega žepa kot iz tvojega, tko da dobivaš tud moj keš in jest ti lepo rečem, da rezervistov ne rabmo, prej kakega policaja več, kakega zdravnika več in kako medicinsko sestro.

Da pa ne začnemo o tem, kok je naša država zarukana do poštenih ljudi. Šparaš, dobiš po kepi, ker imaš višjo položnico za vrtec...bum....imaš družinski avto, star seveda, ker si novega ne moreš privoščit...kabum, spet je to fiktivni dohodek...bum, višja položnica za vrtec...da ti ne začnem naštevat naprej. Ti revež ubogi se pa buniš, pa še nazaj dobivaš, ker si rezervist.

Kle se mi ne da več ubadat s tabo na to temo, lohk pa še kako rečemo ob pivu.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.5.2013 19:03:32 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 19:03:11   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Frodo, sorry... ampak tako si se zapletla in vse skupaj pomesala, da te ne zastopim prav nc. ;)


Frodo ma velikokrat to navado :)

Kalbo..nam rezervistom so zmanjšali prihodke za 25% in hkrati smo dobili opcijo da skenslamo pogodbo in to je to. Nihče nobenemu kriv ni dužan. Jaz zaenkrat ostajam. Zakaj? Zato da vsaj del LASTNIH sredstev ki jih vsakomesečno vplačujem v proračun, dobim nazaj. Kje tu ni jasnosti?

Bakfark..v katerih stvareh mi daš prav?



namesto rezervistom vstavi poljubno : policaj, carinik, gasilec, davčni uradnik, občinski redar, učitelj...

Ti je prišlo?

Mateyka te sicer brani, da si le otožna nerazumljena duša. Samo za kaj takega napisat moraš biti še kaj poleg.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 19:20:57   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Frodo ma velikokrat to navado :)

Kalbo..nam rezervistom so zmanjšali prihodke za 25% in hkrati smo dobili opcijo da skenslamo pogodbo in to je to. Nihče nobenemu kriv ni dužan. Jaz zaenkrat ostajam. Zakaj? Zato da vsaj del LASTNIH sredstev ki jih vsakomesečno vplačujem v proračun, dobim nazaj. Kje tu ni jasnosti?


Kako lep primer manipulativne demagogije - parazitsko izkoriščanje nepošteno pridobljenega davkoplačevalskega denarja, De Vinci obrne v iznajdljivo, genijalno, vendar pošteno vračanje istega. On ni zaposlen, ker bi se želel okoristiti v državni službi, temveč da bi pošteno vrnil njemu vzeto.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
23.5.2013 19:38:26   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

barkfrak, colt je samo že tok zagrenjen, da uporablja sardonični sarkazem in pljuva podobno kot - kaj je že un model, ki piz-di čez ves zahod kr poprek zarad unih ubogih sudancev, križnar? no, colt je križnar slovenske raje. samo še bolj zagrenjen (hence the atom bomb - najhuši produkt civilizacije, ki bi jo uporabil, da bi jo uničil.. po moje je čustvena metaforika v igri tukaj)..


Veš v čem je keč? Da jaz načeloma sploh nimam razloga da bi bil ''zagrenjen'' (ajd, tudi če mi JU/JS/Politika gladko legalno izropa večino moje plače prek davkov) . Imam pa določeno stopnjo empatije do tistih ki imajo zares razlog za biti zagrenjeni, lačni, jezni, maščevalni, itd itd itd. Tako da jaz sem dokaj mehki faktor ki občasno kaj čivkne...


Ko sem že omenjal uspšenega podjetnika v Srbiji - predlagam znižanje davkov na račun neto plače, ki ostane samo tebi, tako boš lahko zaslužil celih 300 EUR za cel mesec. Če zboliš, javno zdravstvo sicer ni ne vem kaj, samo boli te qrac, s takim presežkom plače si boš brez problemov lahko hitro privoščil kvalitetne privatne zdravstvene usluge.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?