|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 22:02:34   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ena se je, na primer tukaj user posted image

http://www.imdb.com/title/tt1440161/
http://www.shadowandact.com/wp-content/uploads/2011/01/Picture-171-150_x_150.jpg


verjamem, da je Kate za koga boginja user posted image user posted image user posted image

zame bi bolj kak keanu reeves prišel v poštev user posted image user posted image



Kaka Kate? user posted image
Whoopi je v filmu Bog user posted image hotela sem, da vidiš, da so neke podobe Boga, da Holivud misli, da je črna ženska, ne stric z belo brado user posted image


Pa še ena podoba Boga:
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRE87VK3OqWf36su2TaYY-DYNRCYqPlXoq5bOjlyo0Z47OYuLCJ


< Sporočilo je popravil LuLu -- 30.5.2014 22:07:25 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 976
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 22:10:14   
Vijoličarka
Poslušala link. Ni bila izguba časa. Hvala.

Vseeno, kar se mojega intimnega prepričanja tiče, me ni premaknil me ni niti za nanometer.

Gre pa, vsaj po mojem mnenju, za pozitiven premik v verovanju, revolucionaren, kot je bil svoj čas pojav monoteizma.

Je pa hec, da se mi je že v prvih parih minutah utrnila misel, da bi Vesolje moralo biti mati, potem pa tip proti koncu prijavi nekaj podobnega.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 977
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 22:10:45   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

http://www.shadowandact.com/wp-content/uploads/2011/01/Picture-171-150_x_150.jpg


ta link ne dela zdaj vidim... tam je slika Whoopi


https://www.google.si/search?q=whoopi+god&newwindow=1&rlz=1C2CHMO_slSI577SI577&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=UuWIU4qaNKX44QSHzYDIAQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=891#facrc=_&imgdii=-j0y4NvWWPVK_M%3A%3Bji_nYiougsfApM%3B-j0y4NvWWPVK_M%3A&imgrc=-j0y4NvWWPVK_M%253A%3BDlX4w7tDet82CM%3Bhttp%253A%252F%252Fmedia.theiapolis.com%252Fd4%252FhMO%252Fi1NEZ%252Fk4%252Fl1NST%252Fw1HC%252Fkate-hudson-marley-corbett-and-whoopi-goldberg.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fcinema.theiapolis.com%252Fmovie-2T68%252Fa-little-bit-of-heaven%252Fgallery%252Fkate-hudson-marley-corbett-and-whoopi-goldberg-1076761.html%3B1920%3B816

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 978
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 22:14:15   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Je pa hec, da se mi je že v prvih parih minutah utrnila misel, da bi Vesolje moralo biti mati, potem pa tip proti koncu prijavi nekaj podobnega.


nisem gledala posnetka, nimam zvočnikov... ampak zakaj ljudje tako zelo rabimo Mater, Nekoga, Ono... a bi res sledilo izumrtje človeštva, če bi bili brez teh bitij, podob,... ki so "nad nami"?

Pride to prav pri izgovarjanju na nekaj in nekoga, nasploh, ko nam gre slabo?

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 979
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 22:37:03   
Vijoličarka
Lulu, jaz osebno prav nič takega ne rabim. user posted image

Ti pa potrebuješ zvočnike. user posted image

V citiranem stavku ne gre za razodetje, ampak samo za razmišljanje ob poslušanju nekega mnenja.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 980
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 22:41:28   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


[... ampak zakaj ljudje tako zelo rabimo Mater, Nekoga, Ono... a bi res sledilo izumrtje človeštva, če bi bili brez teh bitij, podob,... ki so "nad nami"?

Pride to prav pri izgovarjanju na nekaj in nekoga, nasploh, ko nam gre slabo?



Kaj pa vem. Ljudje nosimo različne genetske zapise, smo rojeni v različna okolja, smo vzgajani na različne načine in imamo različne življenjske izkušnje. Jaz nimam treh čistih, zakaj je nekdo ali nekaj potrebno, ampak nekomu drugemu je pa to pomembno. In dokler pri prakticiranju te potrebe ne posega domišljavo v pravice drugih, me to sploh ne moti.


< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 30.5.2014 22:42:29 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 981
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 23:37:00   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


če te res zanima Bog


ne, niti malo user posted image user posted image ne vem, zakaj si dobila tak občutek? user posted image

razen če je v liku Eminema user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 982
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 23:38:02   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

http://www.shadowandact.com/wp-content/uploads/2011/01/Picture-171-150_x_150.jpg


ta link ne dela zdaj vidim... tam je slika Whoopi


https://www.google.si/search?q=whoopi+god&newwindow=1&rlz=1C2CHMO_slSI577SI577&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=UuWIU4qaNKX44QSHzYDIAQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=891#facrc=_&imgdii=-j0y4NvWWPVK_M%3A%3Bji_nYiougsfApM%3B-j0y4NvWWPVK_M%3A&imgrc=-j0y4NvWWPVK_M%253A%3BDlX4w7tDet82CM%3Bhttp%253A%252F%252Fmedia.theiapolis.com%252Fd4%252FhMO%252Fi1NEZ%252Fk4%252Fl1NST%252Fw1HC%252Fkate-hudson-marley-corbett-and-whoopi-goldberg.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fcinema.theiapolis.com%252Fmovie-2T68%252Fa-little-bit-of-heaven%252Fgallery%252Fkate-hudson-marley-corbett-and-whoopi-goldberg-1076761.html%3B1920%3B816




whoopi nesm videla user posted image

ja, ona pa je itak boginja user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 983
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 23:52:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ti pa potrebuješ zvočnike. user posted image



bom ga/jo prosila, da mi jih pošlje user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 30.5.2014 23:54:04 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 984
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
31.5.2014 12:57:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Gre pa, vsaj po mojem mnenju, za pozitiven premik v verovanju, revolucionaren, kot je bil svoj čas pojav monoteizma.


v bistvu ne. ker ravno na koncu (in tudi vmes) so omenjene referece, ki so stare tisočlejtja in niso nič novega (on je filozof in strokovnjak za primerjalne religije). mogoče bi lahko rekli, da je novo za nas, sedaj, na zahodu, ampak samo to; pa še to ni tako novo (predavanja so stara vsaj pol stoletja).

želela sem pa samo opozorit na našo (omejeno) percepcijo boga (images of God), ko se tukaj govori o vernikih in podobno. ker vernik je veliko več kot en katolik recimo. in vernik ne veruje nujno v nekaj imaginarnega, če upoštevaš v verovanje tudi to predavanje, ti je to lahko jasno. samo to.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 985
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
31.5.2014 22:17:29   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Veš kako pravi mateyka, naj ljudje kar nabijajo po svoje in zdravijo svoje obsesivne-kompulzivne motnje na meni - nje ne moti. Mene pa user posted image


thanks a lot. user posted image pa kaj nej zdaj, skuštrano počešem, če mi še kr tumba, da sem ZA zakajanje v kreativnih poklicih, čeprav sem 3x jasno napisala da ne? user posted image


Tole sicer ni tema tule, ampak ok, ce si me ze omenila...

Ves kako je rekel gospod Albert : if you can't explain it simply you don't understand it well enough :-)

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 986
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
31.5.2014 22:22:36   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
.... Pa sem ji rekla da danes vemo da temu ni tako in da niti zemlje, niti cloveka ni ustavril Bog, ampak ker je tako rekla verouciteljica v soli bo ze drzalo...no, na koncu sem ji rekla da je to pravljica, tako kot Janko in Metka pa je to nekako sprejela in ne verjame vec v te stvari.


ampak to kar praviš tudi ni res. ni res, da bog ni ustvaril zemlje in človeka, in s tem tudi vesolja. res je, da ne vemo kako je vesolje nastalo in "kdo"/če ga je. ne vemo.




Bog oz. Da se bolj detaljno izrazim, krscanski Bog ( ker o njem govorimo tule, ali pac ne user posted image ) ga sigurno ni ustvaril, tako da nisem nic lagala...je pa res je veseljo in posledicno zemlja ustvarila neka sila ki je pokrenila veliki pok...kaj in kako pa je to bilo pa nimam pojma, se nisem poglabljala v to, tako da o tem ne nameravam razpravljat ( verjetno ronja ve kaj vec o tem).

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 987
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 2:12:34   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Bog oz. Da se bolj detaljno izrazim, krscanski Bog ( ker o njem govorimo tule, ali pac ne user posted image ) ga sigurno ni ustvaril..


mislim, da so moji odgovori čisto dovolj jasni, ker me drugi ljduje razumejo. samo imamo ljudi, ki hočejo, in ljudi, ki nočejo razumet. razen, če trdiš, da vsak razume Einsteina v nulo? user posted image

in mislim, da ko uporabiš besedo vernik, ne omenjaš samo kristajne. in isto velja za boga. ni samo krščanski in ne verjamejo vsi samo v krščanskega boga, ki so verniki. sploh dandanes v tem prepletajočem se globalnem loncu ni več tako kot je včasih bilo. že nekaj časa.
plus - ja, terminologija se mi zdi pomembna, ker mora bit jasno na kaj se izraz nanaša in da se ne meša izrazov in izogiba nesporazumov. večina ljudi, ko rečeš primat, pomisli večinoma na opice; čeprav izraz vključuje tudi človeka, mind you. pri vernikih je podobno. ne vem zakaj jim ne moremo rečt kristjani, če to so. seveda so verniki, ampak to so tudi nekristjani.

in nenazadnje; če ne vemo niti kako je do tega vesolja in posledično sveta prišlo, zakaj otroku ne bi povedali, da tega ne vemo, namesto da izključujemo stvari katere narave ne poznamo? to so potem tvoji sklepi in zaključki, in ne dejstva.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 988
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 8:45:10   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Bog oz. Da se bolj detaljno izrazim, krscanski Bog ( ker o njem govorimo tule, ali pac ne user posted image ) ga sigurno ni ustvaril..


mislim, da so moji odgovori čisto dovolj jasni, ker me drugi ljduje razumejo. samo imamo ljudi, ki hočejo, in ljudi, ki nočejo razumet. razen, če trdiš, da vsak razume Einsteina v nulo? user posted image




mateyka...razumejo te verni...ne verni pa smo pač bolj po skuštranino naravnani user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 989
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 8:46:49   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka



in nenazadnje; če ne vemo niti kako je do tega vesolja in posledično sveta prišlo,



no viš...in potem se naj enostavno zmažemo s tem, da je bog ustvaril zemljo?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 990
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 8:56:14   
RIJA*
torej če prebereš samo prvi odgovor gugla:

Krščanstvo je religija kristjanov, ki verujejo v nauke človeka z imenom Jezus. Njegovi privrženci so ga poimenovali Kristus. Kristus je grška beseda za hebrejsko mesija, ki pomeni odrešenik. Za kristjane je Jezus Božji Sin, Bog v človeški podobi. Verujejo, da je prišel na zemljo, da bi odrešil Ijudi od njihovih slabih del (v krščanstvu se imenujejo grehi). To je naredil s tem, da je trpel kot človek in žrtvoval svoje življenje. Krščanstvo je nastalo na ozemlju današnjega Izraela. Zdaj je razširjeno skoraj po vsem svetu, posebno v Evropi, Severni in Južni Ameriki, Avstraliji in Novi Zelandiji. Z več kot milijardo vernikov je največja svetovna religija.

torej je vera, o kateri se tukaj debatira, nastala po nastanku zemlje...


Jezus se je rodil pred približno 2000 leti kot Jud v Palestini, ki so jo zasedli Rimljani. Zgodba o njem poudarja njegovo skromno poreklo na tem svetu. Krščanske svete knjige učijo, da je angel Gabrijel oznanil mladi ženi Mariji, da bo postala Jezusova mati. Mnogo kristjanov verjame, da je bila Marija kljub materinstvu devica. Jezus se je rodil v Betlehemu, kamor sta šla Marija in njen zaročenec Jožef zaradi popisa prebivalstva. Mesto je bilo preveč polno in nastaniti sta se morala v hlevu. Tukaj je bilo rojeno dete. Prvi so obiskali novorojenega Jezusa pastirji. Po drugi različici zgodbe pa so trije modreci sledili zvezdi repatici, ki jih je pripeljala do hleva. Prinesli so troje daril: zlato za kralja, izbrano kadilo Za Svetnika in miro (grenko kadilo) za tistega, ki bo trpel in umrl.

bog v katerega verjamejo tukaj verujoči, je torej star malo več kot 2000 let...

Budizem je nastal v Indiji. Njegov utemeljitelj je bil Sidharta Gautama, ki je živel pred 2500 leti. Zaradi njegove modrosti so ga imenovali Buda, kar pomeni razsvetljeni. Ocenjujejo, da je na svetu nad 500 milijonov budistov, večinoma v deželah vzhodno od Indije.

torej obstaja tudi neki drugi bog, ki je starejši od krščanskega....

Hinduizem je zelo raznolika religija, razvijala se je dolgo časa in ni imela enega samega utemeljitelja. To raznolikost ponazarja naslednja zgodba. V Deželi slepih se je pojavila skrivnostna žival. Kralj je poslal svoje dvorjane, da bi jo raziskali. Počakali so, da je zaspala, potem so se je previdno dotaknili. "Kot stena je," je rekel mož, ki se je dotaknil slonovega trupa. "Kot kopje je," je rekel tisti, ki se je dotaknil oklov. "Kot pahljača" (uho). "Kot drevo" (noga). "Kot kača" (rilec). "Kot vrv"(rep). Seveda so vsi slepi opisovali dele iste stvari. Prav tako se lahko včasih zdi, da se različne vrste hinduizma toliko ločijo druga od druge, kot da so nekaj čisto različnega. Vendar pa je za mnoge hindujce pod vso to raznolikostjo ena sama nespremenljiva resničnost. Imenuje se brahman.

hinduizem pa še starejši...

kdo je torej ustvaril zemljo?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 991
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 11:51:02   
nejcko
Spremljam tole debato in vidim, da se je razvila v zanimivo smer user posted image

Dejstvo je, da se je verovanje (religija) razvilo skupaj s človekom, torej je staro toliko kot človek. Razvilo pa se je iz enega samega razloga - iz nevednosti, le-ta pa vedno povzroča strah.

Torej verovanje se vedno rodi iz strahu, ker ljudje pač na določena vprašanja ne poznamo odgovorov, torej smo do določene mere nevedni in bomo ostali vedno nevedni, zato bo tudi verovanje v prihodnosti nujen del človeštva.

Če se vrnemo k strahu, ki se rodi iz nevednosti: človek v strahu vedno reagira na dva načina; lahko ravna previdno, ponižno, torej dobro, lahko pa reagira agresivno. Agresivno toliko bolj, čim manjši je strah oz. nevednost.

Ker je bila v začetku nevednost ljudi velika, torej je bil tudi strah velik, so bili ljudje mnogo bolj ponižni, previdni in so se trudili delati dobro, zato lahko rečemo, da se je etika rodila skupaj z verovanjem in naj bi bila še danes tesno povezana z njim.
A ker so skozi zgodovino ljudje postajali čedalje bolj vsevedni, spoznali, dognali in razumeli so številne, nekoč nedojemljive stvari, so postali tudi bolj agresivni, pogumni, torej neetični. In v to smer so se razvile številne, danes najmočnejše religije.
Hkrati se je razvilo spoznanje, da je vera (religija) najmočnejše in najboljše sredstvo manipulacije. Tega so se in se še vedno dobro zavedajo verski voditelji, vendar je pri tem nujno treba ljudi držati v nevednosti - strahu.

In ker še danes ne vemo, kako je svet nastal, kako je nastalo vesolje, kaj vse se skriva onkraj, smo deloma nevedni in prestrašeni in to je dober teren za verovanje. In tisti, ki en malček bolj vedo, kaj in kako deluje vesolje, imajo v rokah tudi moč za manipulacijo.


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 992
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 12:17:02   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
A ker so skozi zgodovino ljudje postajali čedalje bolj vsevedni, spoznali, dognali in razumeli so številne, nekoč nedojemljive stvari, so postali tudi bolj agresivni, pogumni, torej neetični. In v to smer so se razvile številne, danes najmočnejše religije.
Hkrati se je razvilo spoznanje, da je vera (religija) najmočnejše in najboljše sredstvo manipulacije. Tega so se in se še vedno dobro zavedajo verski voditelji, vendar je pri tem nujno treba ljudi držati v nevednosti - strahu.


http://www.24ur.com/novice/svet/na-smrt-obsojena-sudanka-bo-odkorakala-na-prostost.html

včasih pa strah in nasilje uporabljajo za ohranjanje svoje (navidezne) moči

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 993
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 12:31:01   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Spremljam tole debato in vidim, da se je razvila v zanimivo smer user posted image

Dejstvo je, da se je verovanje (religija) razvilo skupaj s človekom, torej je staro toliko kot človek. Razvilo pa se je iz enega samega razloga - iz nevednosti, le-ta pa vedno povzroča strah.

Torej verovanje se vedno rodi iz strahu, ker ljudje pač na določena vprašanja ne poznamo odgovorov, torej smo do določene mere nevedni in bomo ostali vedno nevedni, zato bo tudi verovanje v prihodnosti nujen del človeštva.

Če se vrnemo k strahu, ki se rodi iz nevednosti: človek v strahu vedno reagira na dva načina; lahko ravna previdno, ponižno, torej dobro, lahko pa reagira agresivno. Agresivno toliko bolj, čim manjši je strah oz. nevednost.

Ker je bila v začetku nevednost ljudi velika, torej je bil tudi strah velik, so bili ljudje mnogo bolj ponižni, previdni in so se trudili delati dobro, zato lahko rečemo, da se je etika rodila skupaj z verovanjem in naj bi bila še danes tesno povezana z njim.
A ker so skozi zgodovino ljudje postajali čedalje bolj vsevedni, spoznali, dognali in razumeli so številne, nekoč nedojemljive stvari, so postali tudi bolj agresivni, pogumni, torej neetični. In v to smer so se razvile številne, danes najmočnejše religije.
Hkrati se je razvilo spoznanje, da je vera (religija) najmočnejše in najboljše sredstvo manipulacije. Tega so se in se še vedno dobro zavedajo verski voditelji, vendar je pri tem nujno treba ljudi držati v nevednosti - strahu.

In ker še danes ne vemo, kako je svet nastal, kako je nastalo vesolje, kaj vse se skriva onkraj, smo deloma nevedni in prestrašeni in to je dober teren za verovanje. In tisti, ki en malček bolj vedo, kaj in kako deluje vesolje, imajo v rokah tudi moč za manipulacijo.



Nejcko- ali boš fejst v šoku, če ti omenim, da si v svoji nevednosti napisala kar nekaj neumnosti? Biti veren, žal še ne pomeni biti neveden. A si kdaj pomislila, da so bili marsikateri in so še svetovno znani izobraženci tudi verni? Pa ne ravno zaradi manipualcije do ostalih ljudi, temveč pač zaradi osebnega prepričanja, ki ima z njihovo inteligentnostjo bore malo veze.

< Sporočilo je popravil patrino -- 1.6.2014 12:32:43 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 994
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 13:18:00   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
A ker so skozi zgodovino ljudje postajali čedalje bolj vsevedni, spoznali, dognali in razumeli so številne, nekoč nedojemljive stvari, so postali tudi bolj agresivni, pogumni, torej neetični. In v to smer so se razvile številne, danes najmočnejše religije.
Hkrati se je razvilo spoznanje, da je vera (religija) najmočnejše in najboljše sredstvo manipulacije. Tega so se in se še vedno dobro zavedajo verski voditelji, vendar je pri tem nujno treba ljudi držati v nevednosti - strahu.


http://www.24ur.com/novice/svet/na-smrt-obsojena-sudanka-bo-odkorakala-na-prostost.html

včasih pa strah in nasilje uporabljajo za ohranjanje svoje (navidezne) moči


sem prebrala ja...grozno....žalostna je vera, ki mora na tak način svoje člane siliti, da ostanejo njeni člani....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 995
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 14:19:51   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
glede na to da se ne da nič dokazat.

ko bo nekdo šel dejansko z Njim na kofe, se bom ponižno pokorila

Jaz sem šla na kavo z nekom, ki je mislil, da je On. A to tudi velja? user posted image

Drugače pa... ja, ko Ga bom videla (ja, GA, ker Bog definitivno NI ženska), bom verjela Vanj. Pa ne mi s tem, da je Bog v vsem, kar je okrog mene, ker trenutno so okrog mene en zoprn otrok, prazna denarnica in korito s posodo.

Amen.user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 996
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 15:09:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
in nenazadnje; če ne vemo niti kako je do tega vesolja in posledično sveta prišlo,


no viš...in potem se naj enostavno zmažemo s tem, da je bog ustvaril zemljo?


ja, torej? zakaj bi se zmazala z ateizmom? agnostik je še najbližje tvojemu "viš-mu".

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 997
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 15:38:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Drugače pa... ja, ko Ga bom videla (ja, GA, ker Bog definitivno NI ženska), bom verjela Vanj. Pa ne mi s tem, da je Bog v vsem, kar je okrog mene, ker trenutno so okrog mene en zoprn otrok, prazna denarnica in korito s posodo.

Amen.user posted image


Bog pravi....."kar seješ, to žanješ...."user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 998
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 15:40:13   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Drugače pa... ja, ko Ga bom videla (ja, GA, ker Bog definitivno NI ženska), bom verjela Vanj. Pa ne mi s tem, da je Bog v vsem, kar je okrog mene, ker trenutno so okrog mene en zoprn otrok, prazna denarnica in korito s posodo.

Amen.user posted image

Bog pravi....."kar seješ, to žanješ...."user posted image

Ne sračkaj... to je rekel moj g. Mož, on je pa daleč stran od Boga. user posted image


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 999
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
1.6.2014 15:42:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Spremljam tole debato in vidim, da se je razvila v zanimivo smer user posted image

Dejstvo je, da se je verovanje (religija) razvilo skupaj s človekom, torej je staro toliko kot človek. Razvilo pa se je iz enega samega razloga - iz nevednosti, le-ta pa vedno povzroča strah.

Torej verovanje se vedno rodi iz strahu, ker ljudje pač na določena vprašanja ne poznamo odgovorov, torej smo do določene mere nevedni in bomo ostali vedno nevedni, zato bo tudi verovanje v prihodnosti nujen del človeštva.

Če se vrnemo k strahu, ki se rodi iz nevednosti: človek v strahu vedno reagira na dva načina; lahko ravna previdno, ponižno, torej dobro, lahko pa reagira agresivno. Agresivno toliko bolj, čim manjši je strah oz. nevednost.

Ker je bila v začetku nevednost ljudi velika, torej je bil tudi strah velik, so bili ljudje mnogo bolj ponižni, previdni in so se trudili delati dobro, zato lahko rečemo, da se je etika rodila skupaj z verovanjem in naj bi bila še danes tesno povezana z njim.
A ker so skozi zgodovino ljudje postajali čedalje bolj vsevedni, spoznali, dognali in razumeli so številne, nekoč nedojemljive stvari, so postali tudi bolj agresivni, pogumni, torej neetični. In v to smer so se razvile številne, danes najmočnejše religije.
Hkrati se je razvilo spoznanje, da je vera (religija) najmočnejše in najboljše sredstvo manipulacije. Tega so se in se še vedno dobro zavedajo verski voditelji, vendar je pri tem nujno treba ljudi držati v nevednosti - strahu.

In ker še danes ne vemo, kako je svet nastal, kako je nastalo vesolje, kaj vse se skriva onkraj, smo deloma nevedni in prestrašeni in to je dober teren za verovanje. In tisti, ki en malček bolj vedo, kaj in kako deluje vesolje, imajo v rokah tudi moč za manipulacijo.




In kdo so ti.......ki to vedo......?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 1000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?