|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 13:01:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Saj gospodinje navadno tudi nič ne prispevajo v proračun;).


Gospodinje veliko prispevajo v proracun. Saj si sama pri sebi racunala koliko priparate ker ti sama sivas, mesis, kuhas, vlagas ozimnico, strikas, pripravljas.... in se na kocu se preserno igras in ukvarjas z otroki (pa se vrtca ni treba placat), za kar ne bi bilo casa, volje, energije ipd., ce bi bila v sluzbi.

Prav zato se tudi gospodinjsko delo steje kot prispevek gospodinjstvu pri delitvi premozenja ob razvezi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 976
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 13:02:42   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
prispevki, ki jih plačujemo od plače, gredo tudi zato, da takšni, ki so takole doma dobijo takšna in drugačna nadomestila v različnih oblikah. Da so vrtci zastonj, čeprav so mamice doma in v večini primerov oproščene plačila, da so malice v šolah celotno subvencionirane , plačani cšod-ji...pa še kaj.

Moj g. Mož je zaposlen in gredo tudi prispevki od njegove plače v proračun za vse, kar si naštela. Torej otroški dodatek in malico za svojega otroka plača sam. user posted image



Ne bo slo. To poplacuje tvoje dolgove iz preteklosti, ker jih ti ne.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 977
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 13:03:06   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In citiranje je bilo v tej temi omenjeno zato, ker je lepo sovpadalo s kontekstom obnovitvenih tečajev za tiste "ta nižje" izobražene in kompleksnih in zahtevnih seminarjev za tiste "ta višje" izobražene.....sem mislila, da boš videla vzporednico, vendar te je omemba tvojega felerja tako razjezila, da tega nisi videlauser posted image .....



Obnovitveni tecaj za varilca je dalec manj kompleksen in zahteven od obnovitvenega tecaja ali tecaja o novostih neke socialne delavke, ki odloca o zivljenju cele druzine ali odvzemom otroka ali kaj podobnega. In ne, nekdo z poklicno solo, kljub inteligenci ne more biti socialen delavec. IMO se univ. diploma je premalo za taksno delovno mesto in nujno potrebuje dodatna izobrazevanja.



Pa kje si ravno ti varilca našla. Varjenje, seveda tisto resno, ne doma v garaži je zelo kompleksna zadeva in verjamem, da en varilec težko opravlja poklic socialnega delavca, definitivno pa socialni delavec ne more opravljat poklica varilca. Obnovitev licence varilca (tisti višji standardi seveda) so precej kompleksni in varilci s temi certifikati so velikokrat bolje plačani od inženirjev. Ma kje si ravno varilca našla user posted image

< Sporočilo je popravil kalbo -- 2.3.2015 13:07:42 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 978
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 13:07:20   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In še vedno ne razumem, kaj te pri Ronjinem očetu tako moti, da ga tako javno izpostavljaš kot skoraj največjega kriminalca.....ni kradel, ni se okoriščal z davkoplačevalskim denarjem.....le čakal je na plačilo svojega projekta 2 leti.....Ronja ti je na dolgo in široko razložila, kako je bilo, pa ti še vedno goniš svoje, da ni storil prav, ker se ni posvetoval z mamo, da je družina trpela.....ja ljubi bog, oni ki izgubi službo in gre na zavod, se tudi ne posvetuje prej z ženo......


NI v vprasanju ronjin oce. Je zgolj primer nekoga, ki dve leti "krade bogu dane" dokler ga zena vzdrzuje.. kot bi 8 ur na dan igral nogomet. pri ronji se je izteklo kot se je (na sreco) pri mnogih pa gre za neodgovornost.
Kaj bi ti napisala zenski s tremi otroci, ki napise, da njen moz dve leti namesto v sluzbo hodi k prijatelju in tam kartajo (po njegovo investira ker ce odkrije sistem za ajnc, bo domov prinesel denar)... da je odgovoren moz? Mocno dvomim.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 979
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 13:25:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Drugače pa- kam je spet šla tale tema. Čisto v druge vode. Kerense in Frodo že zdavnaj ni nikjer. Dobro bi bilo, če bi spet kaj prišle naokrog, da si ostale malo odpočijemouser posted image


Sla na smucanje. Bilo odlicno. user posted image


viš, pa se vrne v službo, pa en kup časa za pisanje neštetih odgovorov na RRuser posted image

Frodo, si priklopljena na proračun? sam prašam user posted image


Ne. Sem na svojem.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 980
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 13:28:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In citiranje je bilo v tej temi omenjeno zato, ker je lepo sovpadalo s kontekstom obnovitvenih tečajev za tiste "ta nižje" izobražene in kompleksnih in zahtevnih seminarjev za tiste "ta višje" izobražene.....sem mislila, da boš videla vzporednico, vendar te je omemba tvojega felerja tako razjezila, da tega nisi videlauser posted image .....



Obnovitveni tecaj za varilca je dalec manj kompleksen in zahteven od obnovitvenega tecaja ali tecaja o novostih neke socialne delavke, ki odloca o zivljenju cele druzine ali odvzemom otroka ali kaj podobnega. In ne, nekdo z poklicno solo, kljub inteligenci ne more biti socialen delavec. IMO se univ. diploma je premalo za taksno delovno mesto in nujno potrebuje dodatna izobrazevanja.



Pa kje si ravno ti varilca našla. Varjenje, seveda tisto resno, ne doma v garaži je zelo kompleksna zadeva in verjamem, da en varilec težko opravlja poklic socialnega delavca, definitivno pa socialni delavec ne more opravljat poklica varilca. Obnovitev licence varilca (tisti višji standardi seveda) so precej kompleksni in varilci s temi certifikati so velikokrat bolje plačani od inženirjev. Ma kje si ravno varilca našla user posted image


Akrapovic ima pravkar tecaje za varilce, pa sem se spomnila user posted image Varilcev vcasih ni bilo dovolj, Zdaj jih je pa kar nekaj na zavodu - prekvalifikacije v taksnem stevilu, da ni sluzb za vse.

BTW: govorim o varilcih nasploh. Tudi racunalnicarji s specificnimi licencami imajo dalec vecjo placo od povprecja, ki ga zasluzi racunalnicar.... ali pa ce vzames kateri koli poklic...,



< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 2.3.2015 13:33:51 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 981
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 13:40:52   
kalbo
Ma ne vem, če je varilcev, ki bi jih Akrapovič zaposlil kaj na zavodu? Podobno je po Mariboru, ker so vsi ušli v Avstrijo. Podobno je s strojnimi inženirji.

Drugače se pa strinjam ja. Sam pri nas nekaterim to še ni jasno, da je treba dobre ljudi nagradit in obdržat, ne se pa norčevat iz njih, ker lahko rečejo hitro bye bye.



< Sporočilo je popravil kalbo -- 2.3.2015 13:42:15 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 982
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 15:21:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ma ne vem, če je varilcev, ki bi jih Akrapovič zaposlil kaj na zavodu? Podobno je po Mariboru, ker so vsi ušli v Avstrijo. Podobno je s strojnimi inženirji.

Drugače se pa strinjam ja. Sam pri nas nekaterim to še ni jasno, da je treba dobre ljudi nagradit in obdržat, ne se pa norčevat iz njih, ker lahko rečejo hitro bye bye.



Kolikor sem seznanjena jih je na tecaj sprejel okoli 40, zaposlil pa dva. Ostali so na zavodu. Kaj vec o tem ne vem.

Ne samo nagradit in obdrzat, ampak tudi izobrazevat. Imas lahko neverjetno talentiranega varilca (ko smo ze pri varilcih), ampak ce tudi sam nima volje in zelje po kontinuiranem izobrazevanju bo obtical in nazadnje nazadoval. Pa ce govorimo o kuharjih, pekih, slascicarjih, varuskah, cistilkah..... uciteljicah, zdravnicah, laborantkah...soferjih.... pilotih, racunalnicarjih....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 983
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 17:49:01   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Sam pri nas nekaterim to še ni jasno, da je treba dobre ljudi nagradit in obdržat, ne se pa norčevat iz njih, ker lahko rečejo hitro bye bye.





Velja za vse ravni poklicev in dela.
In obratno, velja v obratni smeri tudi za slabe.

Sicer pa..kako naj rečem, zanimivo, le kaj žene (skoraj) doktorsko izobražene, da dokazujejo prav in neprav tistim, ki imajo komaj osnovno solo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 984
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 17:57:49   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Da te potolažim... ne želim si doktorata... potrebujem ga pa še manj. user posted image

Irelevantno, ne mores ga imeti. Niti v sanjah. Mateyka tudi ne. user posted image

Pa si dojela razliko med ne želim in ne morem? user posted image

Ker če bi ga hotela, bi ga lahko imela... če bi ga hotela, bi šla tudi maturo naredit, kajne?... tako pa si očitno namerno spregledala (oz. ne, nisi spregledala, samo ignoriraš v povezavi s komentiranjem - smo že dojeli, da rada jemlješ besede/stavke iz konteksta), da sem razločno napisala, da ga niti ne želim, niti ne potrebujem.

In Kristus, če doktorat tole naredi iz človeka, kar je naredil iz tebe, potem ga ne vzamem niti, če mi ga šenkajo!

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 985
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 17:59:57   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Jaz sem si svoje življenje s "samo" OŠ izobrazbo uredila tako, da se mi za preživetje in tiste male radosti, katerim nekateri rečejo luksuz, ni treba nič kaj preveč pretegniti. Seveda se vse lahko takorekoč čez noč spremeni, ampak dokler se ne (in seveda tudi upam, da se ne bo - vsaj ne na slabše), bom uživala ob dejstvu, da formalna izobrazba ne pogojuje kvalitete mojega življenja, še manj pa mojega osebnega zadovoljstva.


Verjetno je pa tisto tvoje pisanje o maturi bilo, ko si bila disfunkcionalna in si si zazelela nekaj kar.... navsezadnje si sklenila ne potrebujes, ker tega nisi zmozna doseci. Zivljenje si si vsekakor uredila z to izobrazbo, ki jo imas, ker enostavno ruge nimas in nimas druge moznosti.

Po tolikem času bi pa tudi ti lahko že vedela, da na takšne provokacije jaz ne padam.

Ni pa greh, da poskusiš, kajne? user posted image

Tebi, ki imaš doktorat, je enostavno nedojemljivo, da je lahko nekdo srečen tudi brez njega.

Pa bi lahko dojela, da je to možno, veš? Ker se ti vidi, da ti niti z njim nisi srečna.

Zato pa takole serješ naokrog.

Brez efekta. Vsaj pri meni.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 986
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:01:01   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Inteligencno omejen poskus zanicevanja pomena izobrazbe ni nek dosezek.

Enako velja za poveličevanje.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 987
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:05:44   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Meni je vse to jasno, bejba.

Problem je v tistih, ki se počutijo večvredne zato, ker imajo višjo formalno izobrazbo.

Če bi jih dal pa v džunglo za en teden, z nalogo, da preživijo, bi pa pocrkali k' muhe pod zvitim cajtngom. user posted image


Zal Kerensa tvoj in mateykin revolt nad mojim "vtikanjem" ni rezultat moje vecvrendosti temvec tvojega obcutka manjvrenodsti. Od tod tudi tako mocne, razvnete in hude reakcije. Ce bi ti bilo vseeno, bi ta tema bila ze zdavnaj koncana.
V dzungli bi pa najprej ti crknila zaradi pomanjkanja nikotina v krvi in neznoznosti da pojes nekaj, kar ni iz vrecke ( ali prezveciti surovo hrano..) Vsakem primeru tudi tam bi se sprijaznila z dano situacijo in se tolazila - bila zadovoljna z vlaganjem najmanjsega napora.

Bejba... če RESNO takole razmišljaš, potem se mi pa začenjaš smiliti.

Za začetek - jaz se s tabo sploh ne primerjam. Nimam ne želje, ne potrebe po tem. Iz vsake malenkosti, ki jo napišeš, se pa vidi, da se TI primerjaš z mano - kar non-stop poudarjaš izključno z izobrazbo, saj kaj drugega težko pokažeš (zagotovo pa nimaš za pokazati nič, kar bi MENI osebno kaj pomenilo).

Kakšne hude reakcije mogoče vidiš z Mateykine strani - če bi se bolj poglobila v napisano, bi videla, da z moje strani dobivaš izključno posmeh. In to zato, ker konstantno goniš svoje, pa čeprav ni nobenega efekta.

V džunglo pa jaz brez tobaka sploh ne bi šla - tudi to sem napisala, ampak tudi to si, seveda, spet ignorirala.

Vidim, da nimaš drugih argumentov kakor Kerenso, kakršna je bila pred cca. 10-imi leti. O moji (naši) današnji kuhinji ne veš popolnoma ničesar, zato se tem tvojim patetičnim poskusom poniževanja (pa kakorkoli jim ti že rečeš) lahko samo smejim. In imam občutek, da nisem edina, ki se ti smejim. Ti pa še kar ne dojameš.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 988
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:07:09   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Seveda je drugače, če si ti že v DO in opazijo, da si pri čem izrazito dober oz. te porabijo za kaj drugega, kot si po osnovni profesiji. Brez izobrazbe pa prideš na določeno razpisano del. mesto le tako pod mizo- nezakonito, pa še to je nevarno, da pride do tožbe iz strani zavrnjenih kandidatov s pravo izobrazbo, če se razve, da so dali delovno mesto z neprimerno izobrazbo.

A ni tako samo v javnem sektorju? Al' se je kaj spremenilo, odkar jaz ne iščem službe?

Ker jaz, kot neizobražena, sem v 20-ih letih, kolikor sem delala (hodila v službo), delala izključno v zasebnem sektorju in to skoraj izključno (z eno izjemo) na delovnih mestih, za katera bi v javnem sektorju potrebovala izobrazbo (večinoma krepko višjo od te, ki jo imam).



Ne tolazi se. Za delo taksi dispecerja ne potrebujes neke posebne izobrazbe.

Brez skrbi... nisem bila 20 let dispečerka. To je bila samo moja zadnja služba.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 989
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:08:58   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Frodo, si priklopljena na proračun? sam prašam user posted image

Je.

In to bolj, kakor sem bila jaz pred leti, ko sem prejemala socialno podporo. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 990
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:11:48   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
prispevki, ki jih plačujemo od plače, gredo tudi zato, da takšni, ki so takole doma dobijo takšna in drugačna nadomestila v različnih oblikah. Da so vrtci zastonj, čeprav so mamice doma in v večini primerov oproščene plačila, da so malice v šolah celotno subvencionirane , plačani cšod-ji...pa še kaj.

Moj g. Mož je zaposlen in gredo tudi prispevki od njegove plače v proračun za vse, kar si naštela. Torej otroški dodatek in malico za svojega otroka plača sam. user posted image



Ne bo slo. To poplacuje tvoje dolgove iz preteklosti, ker jih ti ne.

To je tvoja razlaga.

Moje dejstvo pa je, da ti lahko pokažem en veeelik kup računov, iz katerih je razvidno plačilo mojih dolgov.

Seveda ne še vseh, ampak velike večine pa.

Vidiš... spet nimaš drugega, kot to, da vlečeš na plano moje grehe iz preteklosti... in to na Ringaraji, kjer tako ali tako vsi vedo za njih, tako, da nisi nobene tople vode odkrila, niti me nisi osramotila ali kaj podobnega... samo sama zase kažeš, kakšna dejansko si... najmanj zlobna in privoščljiva.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 991
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:13:27   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Sicer pa..kako naj rečem, zanimivo, le kaj žene (skoraj) doktorsko izobražene, da dokazujejo prav in neprav tistim, ki imajo komaj osnovno solo.

Kompleksi... drugi, ne tisti, povezani z izobrazbo.

Ker nekateri, ki imamo samo OŠ, imamo kljub temu tisto, kar si Frodo želi.

Samo kaj, klinc, ko ji noben doktorat tega ne more dati.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 992
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:32:27   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ne. Sem na svojem.

Se opravičujem za moj prejšnji zapis glede tega. Menda si zdaj res, ja.

No, če ne drugega, v tem primeru zate velja isto/enako, kakor bi (verjetno po tvojem) zame... si bila dovolj dolgo priklopljena, da je lepo, da nisi več. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 993
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:36:29   
Jabček
Sam tolk bi vskocila, ker me res zanima (brez provokacije), kaksna sluzba ti ponuja 1500€ neto, z os izobrazbo? Ok, vem recimo, da moja sosolka iz OS, ki je frizerka, sluzi ohohoho denarja, ampak tezko dela in se redno izobrazuje. Resda pa ne poznam niti enega, ki ima OS in dobi kaj vec od minimalne place.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 994
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:37:44   
Kerensa
Omenjena služba je bila služba dispečerke, se pravi moja zadnja služba.

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 2.3.2015 18:39:55 >


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 995
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:39:57   
Jabček
Ok, resno, koliko potem dobis OD in ostalih ugodnosti, da se ti splaca bit doma? Jaz skacem do stropa, da imam jurija pa pol neto, ceprav imam formalno izobrazbo, ce je glih tema o tem 😂😂😂😂

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 996
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:41:25   
Kerensa
Niti otroškega dodatka nimam najvišjega. Toliko o € ugodnostih (najbrž si mislila socialne transferje).

Ravno zato sem večkrat poudarila, da so druge stvari bolj bistvene za mojo odločitev, da ostanem doma. Nikakor ne denar.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 997
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:43:57   
Jabček
Kaj pa dolgorocno gledano? Recimo, da cakas na to, da bodo otroc odrasli, kaj pa potem? Pades iz sistema dela? A ti ni tezko biti zgolj in le gospodinja?

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 998
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:46:30   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Kaj pa dolgorocno gledano? Recimo, da cakas na to, da bodo otroc odrasli, kaj pa potem? Pades iz sistema dela? A ti ni tezko biti zgolj in le gospodinja?


Ne vem, zgolj predvidevam, da po letih dela enostavno paše ne delati.

Če študiraš, se komot "nadihaš" do 24-ega leta, pa potem počasi, služba, otroci, stanovanje. Če začneš delati veliko prej, pa otroci zraven, pa še kaj user posted image , se do tridesetega že veliko nabere. Predvidevam, ker nisem bila na tem.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 999
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 18:51:30   
Kerensa
En otrok je v bistvu že odrasel - letos bo star 18 let. user posted image

V bistvu ne čakam na to, da bosta potomca zrasla in da bi šla jaz spet v službo. Za kaj takega sta že zdaj dovolj velika in/ali samostojna.

Po vseh izkušnjah, ki sem jih na različnih delovnih mestih dobila v 20-ih letih svojega dela in predvsem po tistih, ki mi jih je, hočeš nočeš, dalo življenje, zdaj vem, da bom šla samo še na takšno delovno mesto, ki me bo res veselilo (in bo istočasno seveda dostopno z mojo ne-izobrazbo). Samo za preživetje upam, da mi nikoli več ne bo treba delati in povrhu vsega še za minimalca (pa sem čisto sposobna preživeti z njim brez večjih težav).

Dolgoročno gledano? Hja... če bo čisto po moje, potem bom delala samo še tisto, kar me veseli, ne glede na zaslužek (ja, tudi zastonj)... če pa ne bo po mojem... e, potem se bom pa pač prilagodila momentalnim razmeram. Načeloma se znam in to zelo dobro (vsaj do sedaj pretiranih težav nisem imela).

V najslabšem primeru bom pri 55-ih letih čistilka. Oziroma še slabše - na Zavodu bom, brez nadomestila (tega tako ali tako nikoli nisem koristila).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 1000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?