|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:06:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Seveda je drugače, če si ti že v DO in opazijo, da si pri čem izrazito dober oz. te porabijo za kaj drugega, kot si po osnovni profesiji. Brez izobrazbe pa prideš na določeno razpisano del. mesto le tako pod mizo- nezakonito, pa še to je nevarno, da pride do tožbe iz strani zavrnjenih kandidatov s pravo izobrazbo, če se razve, da so dali delovno mesto z neprimerno izobrazbo.

A ni tako samo v javnem sektorju? Al' se je kaj spremenilo, odkar jaz ne iščem službe?

Ker jaz, kot neizobražena, sem v 20-ih letih, kolikor sem delala (hodila v službo), delala izključno v zasebnem sektorju in to skoraj izključno (z eno izjemo) na delovnih mestih, za katera bi v javnem sektorju potrebovala izobrazbo (večinoma krepko višjo od te, ki jo imam).



Ne tolazi se. Za delo taksi dispecerja ne potrebujes neke posebne izobrazbe.

Brez skrbi... nisem bila 20 let dispečerka. To je bila samo moja zadnja služba.


Aha, to je torej tista izjema, ki jo omenjas. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1026
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:07:16   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Frodo, si priklopljena na proračun? sam prašam user posted image

Je.

In to bolj, kakor sem bila jaz pred leti, ko sem prejemala socialno podporo. user posted image


Prav zato ne potrebujes mature. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1027
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:08:45   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Aha, to je torej tista izjema, ki jo omenjas. user posted image

Ja, delovno mesto dispečerke je bilo edino delovno mesto, za katerega uradna izobrazba sploh ne obstaja.

Za vse ostalo, kar sem delala, pa izobrazba obstaja, vendar sem jaz delala v gospodarstvu, ne v javnem sektorju, zato problemov zaradi neobstoja spričevala ni bilo. Delodajalcem je bilo dovolj to, da sem dokazala, da znam delati.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1028
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:09:22   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Frodo, si priklopljena na proračun? sam prašam user posted image

Je.

In to bolj, kakor sem bila jaz pred leti, ko sem prejemala socialno podporo. user posted image


Prav zato ne potrebujes mature. user posted image

Res je ne.

Časi, ko sem jo potrebovala za preživetje, so mimo.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1029
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:12:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
prispevki, ki jih plačujemo od plače, gredo tudi zato, da takšni, ki so takole doma dobijo takšna in drugačna nadomestila v različnih oblikah. Da so vrtci zastonj, čeprav so mamice doma in v večini primerov oproščene plačila, da so malice v šolah celotno subvencionirane , plačani cšod-ji...pa še kaj.

Moj g. Mož je zaposlen in gredo tudi prispevki od njegove plače v proračun za vse, kar si naštela. Torej otroški dodatek in malico za svojega otroka plača sam. user posted image



Ne bo slo. To poplacuje tvoje dolgove iz preteklosti, ker jih ti ne.

To je tvoja razlaga.



To je matematika za osnovne sole in tvoji posti o delu na crno, iznajdljivosti itn...


Moje dejstvo pa je, da ti lahko pokažem en veeelik kup računov, iz katerih je razvidno plačilo mojih dolgov.


Ne tistih osebnih, tistih drzavnih sem mislila.

Seveda ne še vseh, ampak velike večine pa.


Pa smo spet tam... je treba dolgove poplacat.


Vidiš... spet nimaš drugega, kot to, da vlečeš na plano moje grehe iz preteklosti... in to na Ringaraji, kjer tako ali tako vsi vedo za njih, tako, da nisi nobene tople vode odkrila, niti me nisi osramotila ali kaj podobnega... samo sama zase kažeš, kakšna dejansko si... najmanj zlobna in privoščljiva.


Zlobna sme in privoscljiva ker... se pogovajramo o tem kar vsi vedo, kar te ne sramoti, ni nic novega, je kot odkrivanje tople vode... Kot bi bil zloben in privoscljiv ker se pogovarjas o otroskih plenicah - o tem vsi vedo, nibenega ne sramoti, ni nic novega, je kot odkrivanje tople vode....
Ne bo slo....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1030
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:14:39   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ne. Sem na svojem.

Se opravičujem za moj prejšnji zapis glede tega. Menda si zdaj res, ja.

No, če ne drugega, v tem primeru zate velja isto/enako, kakor bi (verjetno po tvojem) zame... si bila dovolj dolgo priklopljena, da je lepo, da nisi več. user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1031
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:17:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Po vseh izkušnjah, ki sem jih na različnih delovnih mestih dobila v 20-ih letih svojega dela....


Koliko tega je na crno in koliko s placanimi prispevki?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1032
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:17:36   
Kerensa
Pišuka, ne da se mi več citirati. user posted image

- A naj se komu opravičim, ker sem nekoč delala na črno? Brez skrbi - ne bom se, še najmanj pa tebi, saj se ti nimam za kaj. Glede na to, kako dolgo ti gre že to v nos - ja zakaj pa me nisi prijavila? Vse možnosti si imela, pa s kur*em nisi mrdnila, ampak si samo tule jamrala. Kakor zdaj.

- Kakšni državni računi? Če misliš socialno podporo - zakon glede vračanja je jasen, torej nimaš kaj komplicirati. Če pa kaj drugega misliš, pa pojma nimam. DURSu nisem dolžna niti centa.

- Ja, saj jih plačujem. Menda mi jih ne ti? user posted image Nikoli nisem rekla, da nisem imela pufov. Seveda sem jih in tega me ni čisto nič sram. Ne tistih pufov, do katerih je prišlo zato, ker dejansko nisem imela denarja, ne tistih, ki sem jih naredila po lastni malomarnosti. V vseh teh letih bi pa tudi ti lahko že ugotovila, da jaz svoje napake priznam in da svojih grehov ne skrivam.


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1033
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:19:06   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Po vseh izkušnjah, ki sem jih na različnih delovnih mestih dobila v 20-ih letih svojega dela....


Koliko tega je na crno in koliko s placanimi prispevki?

Približno pol-pol, takole na pamet rečeno. Za točen izračun boš morala pa počakati, da na ZPIZu preverim.

Sicer pa hvala, da si mi povedala, da se delovne izkušnje vrednotijo s plačilom prispevkov. Nisem vedela. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1034
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:20:23   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ne. Sem na svojem.

Se opravičujem za moj prejšnji zapis glede tega. Menda si zdaj res, ja.

No, če ne drugega, v tem primeru zate velja isto/enako, kakor bi (verjetno po tvojem) zame... si bila dovolj dolgo priklopljena, da je lepo, da nisi več. user posted image


user posted image user posted image user posted image


Ecolla... to je pa verjetno najbolj inteligenten komentar, kar si ga sposobna podati na citirano dejstvo o tvoji priklopljenosti na proračun.
Bravo! user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1035
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:26:33   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Katere nazive?


titule del in opravil katere si opravljal v službi/bah. v tujini je tako, da po šoli (s samo izobrazbo) ne moreš dobit kar tiitule "art director" "creative director", "marketign director", "level designer", "senior graphic designer", "front end designer" itn.. - to so vse nazivi ki jih dobiš tako, da greš po stopnjah od spodaj navzgor in ti šola ne pomaga preskočit lestvice po kateri je treba splezat, niti ni nujno potrebna da dosežeš določen naziv. takoj ko ga v firmi opravljaš in prejemaš plačo zanj, je to del tvojega CVja in ga lahko podaš kot refeneco svojih izkušnenj in spretnosti, ki se šteje v isti rang kot (bi se) izobrazba.


Govora je bilo namrec o izobrazbi in akademskih nazivih, ki jih pridobis zgolj z izopbrazbo. Naziv delovnega mesta ni tvoj osebni naziv in je sistematiziran. Sistematizacija pa podaja tudi minimalno raven zahtevane izobrazbe za doloceno delovno mesto.
Vsak, ki v dolcoenem podjetju "leze po lestvici" pa se praviloma tudi mocno dodatno izobrazuje in posega po akademskih nazivih oz. izobrazbi, sicer hitro doseze plafon do katrega lahko "leze".
Spobnost posameznika, njegova pripravljenost, delovnost, discipliniranost itn.. se jasno vidita tudi pri izopbrazevanju. In resna podjetja ne pricakujejo veliko od ljudi, ki niso zmozni ali so premalo vztrajni, disciplinirani itn..., da bi posegli po visji izobrazbi.
Tako ispade, da neuk crnec iz harlema v nekaj letih postane vodja razvoja nuklearke, ker je naravno inteligenten.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1036
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:27:30   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mi je blo jasno kako boš končala. user posted image

Vem, da s tem nisi tega mislila, ampak...

... ona ne bo končala sodelovanja v tej debati, dokler bo govora o moji neizobraženosti... bo šla raje še en doktorat naredit, samo, da poskusi dokazati svoj prav user posted image ... upam samo, da ne bo potem od mene zahtevala, da ji povrnem stroške šolanja, ko bo videla, da je bilo tudi to brezveze... kakor vse do sedaj.


Kateri je moj prav? Da nisi sposobna maturirat? Pa to si se zdavnaj dokazala - ti sama.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1037
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:28:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mi je blo jasno kako boš končala. user posted image

Vem, da s tem nisi tega mislila, ampak...

... ona ne bo končala sodelovanja v tej debati, dokler bo govora o moji neizobraženosti...


točno o tem govorim. v bistvu je dokaj predvidljiva. pa ne da je v sami predvidljivosti kaj slabega, mind you... user posted image


Bi rekel moj kolega: kot angleska kraljica si,. napises eno vprasanje in vidi koliko njih se s teboj ukvarja. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1038
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:31:35   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Glede na to, da nisem niti poskusila, je zanimivo, da ti veš bolje od mene. user posted image


Kako da nisi? Se datum maturiranja si napovedala in se ucila matematike.... Poskusila si in zalostno hitro koncala s poskusom.

Kar tolaži se. Drugega ti niti ne preostane, glede na to, da me ne moreš sprovocirati.


Nikoli ne reci nikoli. Morda mi pa dokazes, da lahko maturiras.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1039
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:32:39   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Tebi, ki imaš doktorat, je enostavno nedojemljivo, da je lahko nekdo srečen tudi brez njega.

Pa bi lahko dojela, da je to možno, veš? Ker se ti vidi, da ti niti z njim nisi srečna.


Ni potreben dokjtorat, da dojames, da vso tisto pisanje kako bos maturirala in postala pravnica ni bilo zato, ker si srecna brez mature.

Je pa očitno dokazano, da niti doktorat ne pomaga, da bi človek (a la ti) dojel, da se ljudje spreminjamo.


Glede mature - ti se nisi spremenila, ti si obupala. In to ti stejem za slabo.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1040
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:33:35   
Kerensa
Ne morem, da ne bi user posted image ...

... jemljem sicer iz ene druge teme, ki jo trenutno berem, ampak zadeva vseeno fenomenalno paše semle... po mojem mnenju, seveda...

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Izjemno sem butasta.

user posted image user posted image user posted image

Malce bolj resno (čeprav si zgoraj omenjeno dejansko napisala ti, Frodo)... naslednja tvoja izjava pa pove vse, kar se tiče tvojega mnenja o meni... seveda je spet izvzeta iz konteksta, ampak sem se pač nalezla od tebe.

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Subjektivni obcutek ne more biti merilo

Ti vsekakor nisi objektivna glede tega, kdo, kaj ali kakšna sem jaz. Si samo virtualna opazovalka in najraje opazuješ sranje iz moje preteklosti. user posted image In glede na to, da je tvoje mnenje samo subjektivni občutek... saj poznaš nadaljevanje, kajne? user posted image

Nenazadnje pa... jaz osebno vem, da sem v življenju naredila več dobrega, kakor slabega... ti se pa tolaži s tistimi nekaj kupčki dreka, ki jih imaš na voljo. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1041
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:34:54   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Nikoli ne reci nikoli. Morda mi pa dokazes, da lahko maturiras.

A veš, kdaj boš dočakala to, da bom jaz tebi karkoli dokazovala? user posted image



_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1042
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:35:16   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
V džunglo pa jaz brez tobaka sploh ne bi šla - tudi to sem napisala, ampak tudi to si, seveda, spet ignorirala.

Ideja je bila prezivetja v dzungli. Bem ti prezivetje, ce si spakiras tobakj in konzerve.

Jaz sem govorila o tobaku.

Konzerve mi spet ti poskušaš uturiti. user posted image


Konzerve je pametno imeti s seboj, ce gres v dzunglo na prezivetje, se ti ne zdi? user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1043
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:36:39   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Glede mature - ti se nisi spremenila, ti si obupala. In to ti stejem za slabo.

Ti samo broji, dušo... user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1044
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:37:58   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
V džunglo pa jaz brez tobaka sploh ne bi šla - tudi to sem napisala, ampak tudi to si, seveda, spet ignorirala.

Ideja je bila prezivetja v dzungli. Bem ti prezivetje, ce si spakiras tobakj in konzerve.

Jaz sem govorila o tobaku.

Konzerve mi spet ti poskušaš uturiti. user posted image


Konzerve je pametno imeti s seboj, ce gres v dzunglo na prezivetje, se ti ne zdi? user posted image

Ne v primeru, ko se dokazuje zmožnost/sposobnost preživetja v naravi, kjer si odvisen izključno od sebe.

In preden mi uspeš očitati s sabo vzeti tobak user posted image ... jaz bi preživela tudi en teden brez tobaka, se ni za bat... samo nikomur ne garantiram za svoja dejanja v tistem tednu. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1045
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:41:56   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Aha, to je torej tista izjema, ki jo omenjas. user posted image

Ja, delovno mesto dispečerke je bilo edino delovno mesto, za katerega uradna izobrazba sploh ne obstaja.

Za vse ostalo, kar sem delala, pa izobrazba obstaja, vendar sem jaz delala v gospodarstvu, ne v javnem sektorju, zato problemov zaradi neobstoja spričevala ni bilo. Delodajalcem je bilo dovolj to, da sem dokazala, da znam delati.


Imam sosedo, ki s poklicno solo dela na delovnem mestu izvrsne diorektorice. Vendar je izvrsna direktorica pri malarju in je dalec od izvrsne direktorice v malo vecjem podjetju ali javni upravi - s katero se primerjas. No, njeno delovno mesto se vedno iz nje ne naredi direktorice primerljive z direktorico neke vecje firme, bolnice, sole...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1046
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:51:24   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Imam sosedo, ki s poklicno solo dela na delovnem mestu izvrsne diorektorice. Vendar je izvrsna direktorica pri malarju in je dalec od izvrsne direktorice v malo vecjem podjetju ali javni upravi - s katero se primerjas. No, njeno delovno mesto se vedno iz nje ne naredi direktorice primerljive z direktorico neke vecje firme, bolnice, sole...

O, faaaaa*kkk.... a ti resno takole rangiraš ljudi? user posted image

By the way - nimam pojma, od kod ti ideja, da se jaz primerjam z javno upravo. Javna uprava je bila v mojem zapisu omenjena samo zato, da sem dovolj nazorno povedala, da sem sposobna opravljati delo tudi na delovnih mestih, za katera je načeloma potrebna izobrazba. In ker je nimam, pač nisem mogla delati v javni upravi, temveč kvečjemu v gospodarstvu.

Tole, kar si pa ti napisala tamle gor v citatu, je pa podn od podna. Takole poniževati ljudi... ma to lahko naredi samo... ne, se bom res raje ugriznila v jezik, da se ne spustim na tvoj nivo... saj že od pamtiveka vem, da si zakompleksana do amena, ampak da zaradi svojih lastnih kompleksov takole ponižuješ ljudi... ma misli si, kar si hočeš, ampak pri temle ti pa človek res lahko samo v ksiht pljune... vsi moji pufi se skrijejo pred temle tvojim mnenjem, s katerim si dokončno pokazala, kdo si in kaj si... pa nič kaj preveč se ne poskušaj izgovarjati, da je bilo mišljeno kako drugače, kot je bilo napisano, saj je jasno razvidno, kaj ti dejansko misliš... pfuj in pfej in bljak... balkanskih kletvic se trudim vzdržati, ker drugače bi ti za tole je*ala i mamu, i oca (pa nista nič kriva) i sunce i kukuruz... pa še kaj.

Argumentirana debata je eno... tudi to vem, da ni vse v cinizmu, ampak da "ima nešto i u klasičnom podje*avanju"... ampak z govnom od človeka pa ne bom več debatirala, pa ti piši šta god 'očeš... za*ebi... s temle si dokončno oplela pri meni.

Bog je že vedel, zakaj je dr. Reš veterinar (sklepam, da boš samo ti razumela, kaj hočem s tem povedati, ostale pa ne - in kar naj bo tako).

Pfuj, golazen.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1047
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:53:11   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Pišuka, ne da se mi več citirati. user posted image

- A naj se komu opravičim, ker sem nekoč delala na črno? Brez skrbi - ne bom se, še najmanj pa tebi, saj se ti nimam za kaj. Glede na to, kako dolgo ti gre že to v nos - ja zakaj pa me nisi prijavila? Vse možnosti si imela, pa s kur*em nisi mrdnila, ampak si samo tule jamrala. Kakor zdaj.


Pravis, da imas 20 let dela, a prispevke za .. 1 leto? Po 19-ih letih "prisparanih" prispevkov se hvalis, kako tvoj moz placuje v proracun in ti si poplacala vse svoje dolgove.

- Kakšni državni računi? Če misliš socialno podporo - zakon glede vračanja je jasen, torej nimaš kaj komplicirati. Če pa kaj drugega misliš, pa pojma nimam. DURSu nisem dolžna niti centa.


Ze urejeno? user posted image
Hecam se, oni so azurni, te hitro najdejo.

- Ja, saj jih plačujem. Menda mi jih ne ti? user posted image Nikoli nisem rekla, da nisem imela pufov. Seveda sem jih in tega me ni čisto nič sram. Ne tistih pufov, do katerih je prišlo zato, ker dejansko nisem imela denarja, ne tistih, ki sem jih naredila po lastni malomarnosti. V vseh teh letih bi pa tudi ti lahko že ugotovila, da jaz svoje napake priznam in da svojih grehov ne skrivam.


Jaz sem ti obljubila, da ti povrnem ceno maturitetnega izpita, ko ga naredis.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1048
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:58:35   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Pišuka, ne da se mi več citirati. user posted image

- A naj se komu opravičim, ker sem nekoč delala na črno? Brez skrbi - ne bom se, še najmanj pa tebi, saj se ti nimam za kaj. Glede na to, kako dolgo ti gre že to v nos - ja zakaj pa me nisi prijavila? Vse možnosti si imela, pa s kur*em nisi mrdnila, ampak si samo tule jamrala. Kakor zdaj.


Pravis, da imas 20 let dela, a prispevke za .. 1 leto? Po 19-ih letih "prisparanih" prispevkov se hvalis, kako tvoj moz placuje v proracun in ti si poplacala vse svoje dolgove.

- Kakšni državni računi? Če misliš socialno podporo - zakon glede vračanja je jasen, torej nimaš kaj komplicirati. Če pa kaj drugega misliš, pa pojma nimam. DURSu nisem dolžna niti centa.


Ze urejeno? user posted image
Hecam se, oni so azurni, te hitro najdejo.

- Ja, saj jih plačujem. Menda mi jih ne ti? user posted image Nikoli nisem rekla, da nisem imela pufov. Seveda sem jih in tega me ni čisto nič sram. Ne tistih pufov, do katerih je prišlo zato, ker dejansko nisem imela denarja, ne tistih, ki sem jih naredila po lastni malomarnosti. V vseh teh letih bi pa tudi ti lahko že ugotovila, da jaz svoje napake priznam in da svojih grehov ne skrivam.


Jaz sem ti obljubila, da ti povrnem ceno maturitetnega izpita, ko ga naredis.


Je*e te tudi matematika, vidim... 20 let deljeno na pol je eno leto, a?... e pa da na faksu i računanje uče ko i engleski wonabe... nisam znala... baš mi treba ovakav fakultet, da... mogu i u Makedoniji kupit diplomu... pola jeftinije nego u Ljubljani... jer što više napišeš, to više izgleda, ko da si ti sve to kupila.

I zatakni si onih 90€ za maturu u dupe. Il obriši dupe njima, kako god očeš.

Svašta, res... me ima, da dvignem svojo leno rit od računalnika in se sprehodim do sosednjega bloka, da vidim, če te res ni tam... ker če si, majkumilu, da ti pljunem u kaslc... drugega si po prejle omenjenem niti ne zaslužiš.

Bljak.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 1049
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
3.3.2015 0:58:44   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Po vseh izkušnjah, ki sem jih na različnih delovnih mestih dobila v 20-ih letih svojega dela....


Koliko tega je na crno in koliko s placanimi prispevki?

Približno pol-pol, takole na pamet rečeno. Za točen izračun boš morala pa počakati, da na ZPIZu preverim.

Sicer pa hvala, da si mi povedala, da se delovne izkušnje vrednotijo s plačilom prispevkov. Nisem vedela. user posted image


Delovna doba se vrednoti s placilom prispevkov in ta me je zanimala, ker si se pohvalila, kako tvoj moz prispeva v proracun, jaz sem pa komentirala, da se vedno poplacuje tisto kar ti nisi prispevala, ko si delala na crno.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 1050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?