|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  32 33 [34] 35 36   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2016
29.9.2015 21:56:26   
Marjetica22
No jaz tudi nisem med suhimi,sem imela nekaj zaloge okrog trebuscka ze prej :-D ampk sej zacutila premike v 18tednu,ampkverjetno se zdaj cuti majceno bolj ampk saj pravm,ni pa to nekaj intenzivnega user posted image zdaj pa nevem,a je tok len in veliko spi ali kaj..user posted image no sej ponavadi pravijo da se okoli 22 tedna gibi umirijo,pri okoli 27 pa postanejo baje spet bol intenzivni..to sem pa nekje slisalaa oz.prebrala user posted image mogoce je res ali pa ne user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 826
   RE: Februarke 2016
29.9.2015 21:59:11   
Dandelions
Tut meni se zdi ta teden otroček bolj miren :) do 24 tedna se mi zdi, da so bolj mirni se mi zdi.. brezskrbi bodo že nadoknadili hihi

(odgovor članu Marjetica22)
Neposredna povezava do sporočila: 827
   RE: Februarke 2016
29.9.2015 22:09:25   
Viki9
Midva sva kupila Baby design Lupo comfort, nama je bil tudi všeč pa še v akciji so ga imeli (trenutno ima BC menda spet akcijo) in sva ga vzela. Upam, da se bo dobro obnesel. :) Malo rabljeno lupinico Maxi cosi za zraven sva pa odkupila od znanke. Sva pa tudi najprej hotela kupit Peg Perego Book S.
Drugače pa naš user posted image tudi pridno telovadi v trebuhu, včeraj smo dali čez MF in je vse ok. user posted image Bomo pa imeli baje fantka. :)

Srečno tudi vsem ostalim na MF - meni je bil res lušten pregled. :)

(odgovor članu Dandelions)
Neposredna povezava do sporočila: 828
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 8:24:06   
Že 1x mami
Jaz sem zdaj 21t in naš škrat je pravi atlet. Se že ven na trebuhu vidi in čuti kako brca. Je pa res, da tudi tokrat nosim full spredaj. Samo trebuh sem dobla in + 2kg. Vse ostalo je naspremenjeno. Je zadnjič skoraj eno znanko kap. Ni vedela, da pričakujemo in mi je od zadaj potapkala po ramenu, ko sva se srečali... ko sem se obrnala pa "šok"... he he he... sploh ni mogla verjet :) :) :)

(odgovor članu Viki9)
Neposredna povezava do sporočila: 829
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 8:47:53   
niinii
Punce, če še niste kupile vozička en nasvet. Poleg tistega kar gledate, poglejte, da se športni del, v najvišjem možnem naklonu čimbolj približa kotu 90°. Najin se ne, in se je pol ful bolj dvigovala v sedeč položaj. Če bi imela dinarčke, bi sigurno gledala za kakšnim takim :)

(odgovor članu Že 1x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 830
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 8:50:22   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: niinii

Punce, če še niste kupile vozička en nasvet. Poleg tistega kar gledate, poglejte, da se športni del, v najvišjem možnem naklonu čimbolj približa kotu 90°. Najin se ne, in se je pol ful bolj dvigovala v sedeč položaj. Če bi imela dinarčke, bi sigurno gledala za kakšnim takim :)


Meni je ta PegPerego všeč zato ker gre v popolni ležeči položaj in popolni sedeči kar mi je nujno.

(odgovor članu niinii)
Neposredna povezava do sporočila: 831
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 10:06:34   
sakuL
Punce,dajte memalo pomirit...user posted image
Otrocka sem prvic cutila 17t3 dni..od takrat ga cutim ampak samo parkrat na dan,nic izrazitega,sem pa tja kaksen premik oz sunek... Danes sem 20t1dan, je to normalno, da u bistvu sploh tko ne brca, kot nekatere tukaj pravite o celih premikih trebuha,in razgrajanje notri....

Morfologijo imam drug teden,tako se mi zdi se dalec to, k nevem kako se godi nasemu bejbijuuser posted image

Hvala vam

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 832
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 10:09:42   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Punce,dajte memalo pomirit...user posted image
Otrocka sem prvic cutila 17t3 dni..od takrat ga cutim ampak samo parkrat na dan,nic izrazitega,sem pa tja kaksen premik oz sunek... Danes sem 20t1dan, je to normalno, da u bistvu sploh tko ne brca, kot nekatere tukaj pravite o celih premikih trebuha,in razgrajanje notri....

Morfologijo imam drug teden,tako se mi zdi se dalec to, k nevem kako se godi nasemu bejbijuuser posted image

Hvala vam


Vsak otrok je drugačen. Nekateri so pravi fuzbalerji drugi bolj umirjeni. Pa odvisno je tudi kje ga nosiš ali spredaj ali zadaj. Jaz ga imam na sprednji steni in zato še veliko bolj čutim vse njegove brcike. Poleg tega je res noro aktiven. Ma pa kak dan ko ga samo ene parkrat čutim pol pa vse nadoknadi druge dni. Važno da ga čutiš. Sej bo še čas za prave brcike, saj si komaj 20t. Vrjetno ga bolj zadaj nosiš in boš kaseneje čutila močnejše brcike.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 833
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 10:10:27   
hruškica.buškica
Za voziček nisem glih dobra referenca - v prvo sem kar kopirala kar je imela svakinja, ker se mi je zdel preverjeno fajn (Chicco S3), pa še košaro mi je ona dala in tudi v moj mali avto sem ga stlačila (kar neverjetno, ker je kar glomazen). Sva pa takrat športni del kupila ful ugodno kar preko bolhe.

PegPerego se tudi prodaja na Bolhi, samo menda je teh book plus S bolj malo. Ga je moja prijateljica nekje dobila - preverila na mejlu: v trgovini Ajatutaja za 400€ cel komplet (očitno rabljen). Ma ne vem, meni se zdi, da se kar splača rabljene zadeve kupovat - vem pa kako je, ko imaš prvega otroka. user posted image - bi človek kompliciral kjer ni treba. Sicer pa - glede na to, koliko se to kupuje in prodaja, je na koncu, če kaj ne gre, še vedno možno voziček po par mescih prodat kot "skoraj nov". Itak pol pri enem letu (nekateri pa še veliko prej) kupuješ tiste špotne marele (ker večina komplet vozičkov je pač prevelikih).

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 834
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 10:13:38   
hruškica.buškica

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Punce,dajte memalo pomirit...user posted image
Otrocka sem prvic cutila 17t3 dni..od takrat ga cutim ampak samo parkrat na dan,nic izrazitega,sem pa tja kaksen premik oz sunek... Danes sem 20t1dan, je to normalno, da u bistvu sploh tko ne brca, kot nekatere tukaj pravite o celih premikih trebuha,in razgrajanje notri....

Morfologijo imam drug teden,tako se mi zdi se dalec to, k nevem kako se godi nasemu bejbijuuser posted image

Hvala vam


Brez panike! user posted image

Sem sicer še malo zadaj po tednih, samo pri meni ni nobenih tektonskih premikov. Sicer čutim brce, ampak navzven ni čutit (če položim roko gor se kar ustavi menda), niti videt. Je pa res, da imam eno lepo plast špehija čez. Bo že še ratalo bolj očitno, tako da ne skrbet - sploh pa če ITAK čutiš premike. Mogoče je vse skupaj samo malo bolj zadaj...

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 835
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 10:33:36   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: hruškica.buškica
PegPerego se tudi prodaja na Bolhi, samo menda je teh book plus S bolj malo. Ga je moja prijateljica nekje dobila - preverila na mejlu: v trgovini Ajatutaja za 400€ cel komplet (očitno rabljen). Ma ne vem, meni se zdi, da se kar splača rabljene zadeve kupovat - vem pa kako je, ko imaš prvega otroka. user posted image - bi človek kompliciral kjer ni treba. Sicer pa - glede na to, koliko se to kupuje in prodaja, je na koncu, če kaj ne gre, še vedno možno voziček po par mescih prodat kot "skoraj nov". Itak pol pri enem letu (nekateri pa še veliko prej) kupuješ tiste špotne marele (ker večina komplet vozičkov je pač prevelikih).


Sej PegPeregi imajo vsi bolj kot ne vse enako samo podvozja so drugačna. In meni je tale S všeč ker ima lita kolesa in pa usnjen ročaj. Eni drugi imajo penasti ročaj in napihljiva kolesa... Izbera neskončna. Priporočam obisk pooblaščenega uvoznika, ker če druga ne vsaj vse razložijo tam, kaka je razlika med katerimi modeli podvozja. Potem pa se lažje najprej odločiš. Jaz sem vse vedela skoraj o PegPeregu edino podvozja mi niso šla v glavo in nama je gospod res zelo dobro vse razložil. Tako da sedaj vema katero podvozje vzeti. PegPerego je drugače (tako pravijo) zelo vzdržljiv voziček zato tudi rabljeni (če so dali skos enega otroka) dajo skozi kamot še drugega ali tretjega. No meni je pa tudi dizajn všeč.

Je pa res vsak ima svoj okus in najbolje da vsak izbere to kar mu odgovarja.

(odgovor članu hruškica.buškica)
Neposredna povezava do sporočila: 836
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 12:06:58   
sakuL
Hvala vama.

Ma cutim premik,ampak ze od 17 tedna cakam kdaj bo tisto "nenehno brcanje" itd... Pa kar nic .. Mogoce res prehitevam casuser posted image

Trebuh imam kot zogica na ven,kje ga nosim, nevem... Kako to vesuser posted image
Popek mi ze leze ven,velikokrat cutim kot da mi lezi na sramni kosti.

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 837
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 12:34:24   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Hvala vama.

Ma cutim premik,ampak ze od 17 tedna cakam kdaj bo tisto "nenehno brcanje" itd... Pa kar nic .. Mogoce res prehitevam casuser posted image

Trebuh imam kot zogica na ven,kje ga nosim, nevem... Kako to vesuser posted image
Popek mi ze leze ven,velikokrat cutim kot da mi lezi na sramni kosti.


Jaz sem ga nekje 2 tedna tk čist rahlo čutila - v bistvu se mi je zdelo da se mi včasih samo zdi, potem pa kar na enkrat bolj orng. Zadnji teden pa čez cel dan miga. Samo to ne pomeni cel dan. To pomeni da vsake toliko mal brcne, vmes pa ima kdaj malo daljši repertuar brcanja. Daj mu čas. Jaz sem bila tudi cela neučakana pa mojemu skos težila kdaj bo bolj brcal al pa migal pa kdaj bo... No pol se je pa na enkrat začelo.

Na UZ vidijo kje ga nosiš. Jaz ga imam na sprednji steni. To gledajo kje je placenta vpeta na maternico. Pri meni je spredaj - tako je tudi moja mama imela mene in sestro, zato imam že ogromen trebuh od samega začetka. Mam pa kolegico ki je 3 mesece pred mano in ma skoraj manjši trebuh od mene (baje je tudi njena mama imela manjše).

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 838
   RE: Februarke 2016
30.9.2015 12:36:10   
ninjet
Nenehnega brcanja ne bo nikoli.

Pri meni je najbolj aktiven zvečer po 23h in potem sredi noči pa pred jutrom, čez dan bolj malo brca. Se mi pa ponavadi takrat pozno zvečer vidi na pogled kako se trebuh kje izboči, ko brcne.

Moj leži bolj zadaj, je rekla G in tudi trebuha praktično še skoraj nič nimam, že od prej imam pa nekaj viška user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 839
   RE: Februarke 2016
1.10.2015 8:47:12   
sakuL
Punce,hvala.
Je bilo danes ponoc po dolgem casu malo bolj veselo v trebuhu user posted image ste me pomirile.



_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu ninjet)
Neposredna povezava do sporočila: 840
   RE: Februarke 2016
1.10.2015 23:18:15   
flay
Hej, nosečke!
Malo se bom vpletla v pogovor o brcanju in trebuh spredaj, trebuh zadaj itd...
Prvo bi povedala in pomirila predvsem tiste, ki čutite brcike predvsem rahlo. Do 22 tedna je normalno in čisto vse vredu, če jih katera sploh še ne čuti!
Po 22 tednu do 26 tedna so brcike lahko zelo nežne in otroček brca prib. na 2 do 3 ure, ampak ko hodiš, delaš, z mislimi drugje ga ne boš čutila, čeprav beba brca.
Zakaj čutimo brce močneje zvečer in po noči. Ker smo umirjene, počivamo in mišice oz vezi so sproščene in so treslaji od otroka bolj dostopni našim čutom.
Ne vem če me razumete kaj želim povedati? Nikakor ne pričakujte nogometašev pred 26. tedni, ker ne morejo biti. Tonus mišic in kosti še ne more biti tako razvit.
Po 26 tednu oz še bolj rečeno od 30 do 35 tedna bomo pa začele jamrat :) Brce v mehur, da boš sredi polnega vozička obstala in šla naravnost na wc lulat user posted image .
Ali se mogla sklonit naprej, ker bo brca v rebre tako zabolela, da te bodo vsi v vrsti na kasi čudno gledli- zakaj imaš tako faco na obrazu in podobno. No take izkušnje imam jaz.
Te brcike so sedaj nežna opozorila, da nismo same in z lahkoto jih med tekom dneva spregledaš. V glavnem brcajo veliko več kot me čutimo.
To, da ko daš roko na mesto kjer je brcno in se potlej umiri je pa čist normalno in v bistvu pozitiven pojav ker veš, da otrok čuti bližino. Spremlja kaj se dogaja okoli njega.
Lahko začnete poskušat z izbrano glasbo (napr. kakšna uspavanka) dajte jo k trebuhu za poslušat. S prva nebo reakcij, ko bo pa to nakaj krat za poredoma bo pa beba začela reagirat.
Ampak mora biti vedno enaka melodija- preizkušeno user posted image .
Glede trebuha ali nosiš spredaj ali zadaj naj nebi bilo odvisno koliko čutiš otroka. Prej je odvisno od "bolečinskega" praga. Če imaš boleče menstruacije itd si bolj občutljiva in raziskave kažejo,
da naj bi te nosečnice čutile brce prej. Če je otrok obrnjen z rokicami in nogicami naprej bodo brce vidne prej za zunanje opazovalce kakor če je ven obrnjen s hrbtenico.
Tiste, ki pa imamo pojsteljico spredaj pa v tistem delu ne čutijo brc, ker je pojsteljica predebela. Velikost trebuha je pa odvisen glede na konstrukcijo nosečnice.
Če je ženska hruškaste konstrukcije se bo trebuh praviloma kasneje izbočil kakor tiste, ki imajo ožjo medenico in ožje boke.
Ah, zaj je pa nastal roman... V glavnem upam, da sem pomirila tiste, ki še ne čutijo močnih brc....
Lp

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 841
   RE: Februarke 2016
2.10.2015 7:59:52   
MauMow
Flay dobro si vse razložila. Super si user posted image

(odgovor članu flay)
Neposredna povezava do sporočila: 842
   RE: Februarke 2016
2.10.2015 8:40:50   
Marčevka2010
Morate tudi vedet, da veliko prespijo. Kakšni 2/3 časa, če se ne motim. Ne morejo ves čas brcat, reveži. Je treba rast, to pa takrat, ko se počiva. user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 843
   RE: Februarke 2016
2.10.2015 9:02:33   
sakuL
Super napisano,hvala :)

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 844
   RE: Februarke 2016
2.10.2015 12:18:53   
mamidveh
evo mene, po dolgem času. mi2 kar dolgo nisva razglašala za bejbija, še sedaj jih kar precej ne ve. čim dlje, da je čim bolj ziher da bo vse ok :) sedaj sem preiskala fb in nikjer ne najdem da bi bilo objavljeno v katerih fb skupinah sem. tak da mislim da ne bo nič narobe če se vam tudi jaz pridružim na fb. torej, če me lahko katera usmeri, se že vnaprej zahvaljujem :)

drugače pa... brcike se čutijo, mimo je 19 tednov, pripravljam se še čisto nič. čez kaki mesec bom partnerju naročila naj s podstrešja prinese cotike od sina, da vidimo kak pa kaj je na stvari. opremo povečini imam. edino voziček rabim. ter higienske pripomočke.

lp vsem...

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 845
   RE: Februarke 2016
2.10.2015 12:23:02   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: mamidveh

evo mene, po dolgem času. mi2 kar dolgo nisva razglašala za bejbija, še sedaj jih kar precej ne ve. čim dlje, da je čim bolj ziher da bo vse ok :) sedaj sem preiskala fb in nikjer ne najdem da bi bilo objavljeno v katerih fb skupinah sem. tak da mislim da ne bo nič narobe če se vam tudi jaz pridružim na fb. torej, če me lahko katera usmeri, se že vnaprej zahvaljujem :)

drugače pa... brcike se čutijo, mimo je 19 tednov, pripravljam se še čisto nič. čez kaki mesec bom partnerju naročila naj s podstrešja prinese cotike od sina, da vidimo kak pa kaj je na stvari. opremo povečini imam. edino voziček rabim. ter higienske pripomočke.

lp vsem...


Skupina na FB je skrita zato je ne najdeš. Tako da al meni al pa kateri drugi pišeš zasebno da te dodamo.

(odgovor članu mamidveh)
Neposredna povezava do sporočila: 846
   RE: Februarke 2016
2.10.2015 12:36:11   
mamidveh
ok, ti pošljem zs user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 847
   RE: Februarke 2016
2.10.2015 21:30:44   
smarties
Mene pa zanima ali ima katera izkušnje z vozičkom ki nima vrtljivih koles. Meni je zeeelo všeč Adamex Royal http://www.mali-vragci.si/otroski-vozicek-adamex-royal-3v1-31m saj sem nora na retro, me pa malo skrbi kako se pelje, glede na to, da moraš verjetno v ovinku cel voziček premakniti... :)

(odgovor članu mamidveh)
Neposredna povezava do sporočila: 848
   RE: Februarke 2016
3.10.2015 13:12:05   
ninjet
Jp, vsakič,ko zaviješspredaj dvigniti voziček, še posebej zabavno zna biti v trgovini med policami. Za lažjo predstavo, zavijaš kot s kosilnico user posted image

(odgovor članu smarties)
Neposredna povezava do sporočila: 849
   RE: Februarke 2016
4.10.2015 7:44:39   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: smarties

Mene pa zanima ali ima katera izkušnje z vozičkom ki nima vrtljivih koles. Meni je zeeelo všeč Adamex Royal http://www.mali-vragci.si/otroski-vozicek-adamex-royal-3v1-31m saj sem nora na retro, me pa malo skrbi kako se pelje, glede na to, da moraš verjetno v ovinku cel voziček premakniti... :)


Ja potrebno ga je dvigovati, samo da je lažje ker imajo ponavadi ti vožički dobra vzmeti. Meni je prevelik tudi za avto tako da gledamo manjše user posted image

(odgovor članu smarties)
Neposredna povezava do sporočila: 850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  32 33 [34] 35 36   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  32 33 [34] 35 36   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?