|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Migranti?
15.11.2015 17:39:12   
mateyka
največja utvara je, da globalizacija ne more funkcinirat brez konglomeratov.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Migranti?
15.11.2015 18:37:26   
liliana
Razloži kako lahko brez njih......oz. zakaj je to utvara.......


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Migranti?
16.11.2015 0:21:37   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Razloži kako lahko brez njih......oz. zakaj je to utvara.......




Utvara je zato, ker so nas prepričali, da ne gre brez njih. Kakor so nas prepričali, da ne gre brez paradajza preživeti januarja user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Migranti?
16.11.2015 6:30:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Utvara je zato, ker so nas prepričali, da ne gre brez njih. Kakor so nas prepričali, da ne gre brez paradajza preživeti januarja user posted image



Jaz še vedno jem januarja vložene kumare in ne paradajza......user posted image

dalje, zakaj je to utvara.....oz. kako lahko brez njih....? Ker imaš vedno izbiro, ali nasedeš temu kaj ponuja finančni konglomerat ali ne (ali vzameš nekaj 100 EUR kretita za nekaj let ali ne).....imaš vedno izbiro ali nasedeš temu, da si kupiš novo izvedbo pametnega telefona vsako leto, ki ti ga ponuja lokalni monopolistični konglomerat.....

Izredno težko je sprejeti, da ljudje nismo vedno v vse prisiljeni, ampak da se neredko sami odločimo, je pa izgleda težko sprejeti odgovornost za svoja dejanja......in veliki konglomerat je kriv.....a je res zgolj facebook kriv, če jaz objavim svoje slike otroka ali svoje napol oblečene slike tam gor in jih vidi cel svet......?


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Migranti?
16.11.2015 12:05:51   
nejcko
Vsekakor smo vsi po malem odgovorni za nastalo situacijo in nosimo delček odgovornosti, nikakor pa ne pristajam na kolektivno krivdo.
Vedno je bil del ljudi, ki znajo ravnati zdravorazumsko in vedno je bil del ljudi, ki so ovce. In pridemo do zakona povprečja: pol kriv, pol nedolžen user posted image

Logično je, da vsako živo bitje stremi k čim večjemu ugodju. To je v naši naravi. Je pa vsekakor res, da imamo tudi svobodno voljo in razum. Kakorkoli spet to vse skupaj skombiniramo, lahko rečemo, da smo v povprečju kar ok user posted image

Potem pa pridemo do točke odgovornosti. Nekako velja nek temeljni etični zakon, da je vedno bolj odgovoren tisti, ki ima večjo moč (odrasel : otrok, zdrav : invalid, bogat : reven, šef : delavec ...). Skratka, viške ko si na neki lestvici, večjo odgovornost naj bi imel. Tako naj bi nekako veljalo v obče etičnih odnosih.
In če bi presojali stvari samo s tega vidika, je jasno, da nosijo za nastalo situacijo večjo odgovornost vodilni (v kateremkoli smislu vodilni) in po tem redu so tudi bolj krivi.

Če hipotetično vzamemo vso zadevo, bi komot rekli, da smo ljudje (raja) kot nekakšni otroci, voditelji pa so naši starši. Kdo je po tvojem kriv, če je otrok razvajen in hoče vsak dan liziko? Otrok ali starš (ki mu je dosedaj vsak dan kupil oz. omogočil, da pride do lizike)?
Mislim, da bi v tem primeru (razvajenih otrok) vsi rekli, da je kriv starš, saj je on razvadil otroka, mu ni postavljal mej, vedno ugodil njegovim zahtevam, željam, potrebam.

Pa pojdimo dalje:
kdo je po tvojem kriv za holokavst? Je to Hitler ali so kar vsi Nemci? Kajti dobro vemo, da je določen odstotek Hitlerja podpiral, določen odstotek pa pač ne. Kdo je torej najbolj kriv in odgovoren - nemško ljudstvo ali Hitler (oz. politika tistega časa)?

In naslednji primer - malo krut, pa vendar:

Predstavljaj si eno umsko zaostalo osebo (ala Nel, če si gledala film). Ta ženska/dekle pride v situacijo, ko moški od nje zahtevajo, da pokaže joške. In jih pokaže. Celo smeji se zraven, všeč ji je, ker jo fantje "občudujejo". In pride do najhujšega.
Kdo je kriv, po tvojem?
To dekle, ki je v kazanju jošk pravzaprav uživalo, ali fantje, ki so izrabili dekletovo naivnost, njeno željo po biti sprejeta, občudovana?

Še in še bi lahko navajala primerov, ki bi dokazali, da je zbujanje neke kolektivne krivde pri ljudeh napačen pogled. Isto se zdaj dogaja pri migrantih, ko nam skušajo nabiti slabo vest. Zakaj že user posted image Ker se vozim z avtom? Ker kuham na plin?

Ja, priznam, fajn se mi je peljati z avtom in kuhanje na plin je mnogo boljše od kuhanja na kurišču v kotlu. A zaradi tega nobenemu ne bi bilo treba trpeti., če mene vprašaš. Trpijo pa mnogi zaradi tega. Zanimivo, a ne?

Komu je torej v interesu, da ljudje trpijo? Kdo ima od tega največjo korist? Ne nabijaj mi s tem, da imamo korist vsi. Ker ljudje bomo bencin plačali točno toliko, kot bodo odločujoči postavili ceno. Če je cena ugodna, se bomo vozili več, če bo manj ugodna, se bomo vozili manj. V času par-nepar v rajnki Jugi nihče od navadnih ljudi ni šel nobenega v arabski svet ubit zaradi tega, ker se ni mogel vsak dan vziti z avtom.

So pa šli tja zaradi tega ubijat elitaši. Ja, Ti boš verjetno rekla, da v našem imenu, za naše ugodje ... A bejž no user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Migranti?
16.11.2015 19:16:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Vsekakor smo vsi po malem odgovorni za nastalo situacijo in nosimo delček odgovornosti, nikakor pa ne pristajam na kolektivno krivdo.
Vedno je bil del ljudi, ki znajo ravnati zdravorazumsko in vedno je bil del ljudi, ki so ovce. In pridemo do zakona povprečja: pol kriv, pol nedolžen user posted image





Saj ne govorim o kolektivni krivdi.....in prevzem odgovornosti ni enako prevzemu krivde.......nihče ne krivi direktno tebe, da je čez Slovenijo šlo 200.000 migrantov........če si sposoben prevzeti odgovornost za svoja dejanja ne pomeni, da prevzemaš vso krivdo oz. breme sveta na svoja pleča.......

Logično je, da vsako živo bitje stremi k čim večjemu ugodju. To je v naši naravi. Je pa vsekakor res, da imamo tudi svobodno voljo in razum. Kakorkoli spet to vse skupaj skombiniramo, lahko rečemo, da smo v povprečju kar ok user posted image

Potem pa pridemo do točke odgovornosti. Nekako velja nek temeljni etični zakon, da je vedno bolj odgovoren tisti, ki ima večjo moč (odrasel : otrok, zdrav : invalid, bogat : reven, šef : delavec ...). Skratka, viške ko si na neki lestvici, večjo odgovornost naj bi imel. Tako naj bi nekako veljalo v obče etičnih odnosih.
In če bi presojali stvari samo s tega vidika, je jasno, da nosijo za nastalo situacijo večjo odgovornost vodilni (v kateremkoli smislu vodilni) in po tem redu so tudi bolj krivi.


Svobodna volja in razum......predvsem razum je tisti, ki nas loči od živali in tudi otroka......sigurno nosi večjo odgovornost vodilni.....samo vodilni v banki in zavarovalnici ne more v celoti odogovarjati zato, ker imaš ti 3 kredite in 5 zavarovanj in tvoja plača komaj zadostuje za njihovo poplačilo.......del odgovornosti nosiš tudi sam, ker je tudi tebe narava obdarila z razumom, ki ni na ravni 5 letnega otroka, za katerega je še vedno odgovoren starš ali učitelj v šoli.......odrasel človek tudi sam odgovarja za svoja dejanja......

Če hipotetično vzamemo vso zadevo, bi komot rekli, da smo ljudje (raja) kot nekakšni otroci, voditelji pa so naši starši. Kdo je po tvojem kriv, če je otrok razvajen in hoče vsak dan liziko? Otrok ali starš (ki mu je dosedaj vsak dan kupil oz. omogočil, da pride do lizike)?
Mislim, da bi v tem primeru (razvajenih otrok) vsi rekli, da je kriv starš, saj je on razvadil otroka, mu ni postavljal mej, vedno ugodil njegovim zahtevam, željam, potrebam.


Ne vem no, jaz sebe ne enačim z nekajletnim otrokom......imam razum, imam svobodno voljo in sem se sposobna sama odločiti, če je dobro, da jem vsak dan tortico in če se odločim, da jo jem, sem sposobna sama sprejeti nase prekletstvo (oz. odgovornost) nekaj viška kil.....in ne krivim kavarne, da je ona kriva, da sem se zredila, ker imajo v hladilniku tako lepo estetsko spakirane tortice, da ne morem mimo njih, da ne bi ene vzela.......

Pa pojdimo dalje:
kdo je po tvojem kriv za holokavst? Je to Hitler ali so kar vsi Nemci? Kajti dobro vemo, da je določen odstotek Hitlerja podpiral, določen odstotek pa pač ne. Kdo je torej najbolj kriv in odgovoren - nemško ljudstvo ali Hitler (oz. politika tistega časa)?


Splet okoliščin.......svetovna kriza, Hitler, ki je Nemčijo potegnil iz brezna krize in si našel tretjega sovražnika, žide in komuniste, ki jih pa itak nihče na svetu ni maral, zato je vedel, da vsaj v začetku ne bo velikega odpora do njegovih dejanj, uporabil pa je vsa tista sredstva, ki so že bila v svetu na razpolago, le da jih je direktno udejanjil (sovraštvo, koncentracijska taborišča, plin, orožje).......in brez sovraštva do židov in komunistov se Nemčija v tistem času ne bi potegnila iz krize in ne bi bila to, kar je danes, ker Hitler je predstavljal bariero v Evropi pred vse večjim šijrenjem komunizma.......upam, da razumeš primerjavo, glede na to, da ti govoriš o kolektivni in direktni krivdi za vse enako, jaz pa ne govorim o kolektivni direktni krivdi......sigurno pa del odgovornosti nosi tudi nemško ljudstvo, ki se je delalo slepe (češ, židje so šli malo k svojim na dopust)......ne vem no, verjetno so tisti v Sloveniji, ki so namesto k partizanom šli pomagat okupatorju tudi sami odgovorni za svoja dejanja......ali je kriv zgolj komunizem in Tito, da so se pridružili Nemcem, ker niso želeli biti partizani........?

Predstavljaj si eno umsko zaostalo osebo (ala Nel, če si gledala film). Ta ženska/dekle pride v situacijo, ko moški od nje zahtevajo, da pokaže joške. In jih pokaže. Celo smeji se zraven, všeč ji je, ker jo fantje "občudujejo". In pride do najhujšega.
Kdo je kriv, po tvojem?
To dekle, ki je v kazanju jošk pravzaprav uživalo, ali fantje, ki so izrabili dekletovo naivnost, njeno željo po biti sprejeta, občudovana?


Primer ni krut.....primer je po domače povedano neumen......jaz ne izhajam iz tega, da smo ljudje neumni in da ljudje nismo sposobni samostojnega odločanja........jaz imam večino odraslih ljudi za opravilno sposobne in kot take tudi sposobne samostojnega odločanja......zato odraslega, po možnosti fakultetno izobraženega človeka, ne enačim z nekajletnim otrokom ali umsko prizadeto osebo, ki ni opravilno sposobna in ni sposobna samostojnega odločanja......

In v tem primeru, ki si ga dala mnalo višje, je šlo za bolane ljudi, ki so se norčevali iz človeške hibe.......iz ženske z razumom nekajletnega otroka, ker je bila pač umsko prizadeta.......vendar tisti, ki je vzel kredit v šficarskih frankih nikakor ni Nel, ker ni bil umsko prizadet.....

Zdaj vidim, zakaj prihaja do kratkega stika med tabo in mano.......zate je celotno ljudstvo raja, ovce, ki rabijo trdo roko, da se jih "vzgaja"......jaz pa rajo pojmujem kot ljudi, ki so se sposobni sami odločiti, ker so že kot odrasili izoblikovane osebe......

Še in še bi lahko navajala primerov, ki bi dokazali, da je zbujanje neke kolektivne krivde pri ljudeh napačen pogled. Isto se zdaj dogaja pri migrantih, ko nam skušajo nabiti slabo vest. Zakaj že user posted image Ker se vozim z avtom? Ker kuham na plin?


Še enkrat....razumevanje trenutnih dogodkov ni nabijanje slabe vesti.....in če jih skušaš razumeti ti sprejemanje odgovornosti tudi ne predstavlja bremena krivde.......vožnja z avtom, ne pomeni le udobja, pomeni tudi onesnaževanje okolja, uporabo nafte, ki je v Sloveniji pač ni, avto je potrebno pripeljati od nekod, ker jih v Sloveniji pač ne delamo........in če si to sposoben sprejeti je vse ok.......kuhanje in gretje na plin tudi ni samoumevno.......ker ta plin mora v Slovenijo nekako priti......in verjetno težko pride v Slovenijo nekje iz Rusije ali Bližnjega vzhoda preko 2 malih malih firm z 10 zaposlenimi.......

Ja, priznam, fajn se mi je peljati z avtom in kuhanje na plin je mnogo boljše od kuhanja na kurišču v kotlu. A zaradi tega nobenemu ne bi bilo treba trpeti., če mene vprašaš. Trpijo pa mnogi zaradi tega. Zanimivo, a ne?


Verjamem.......vendar svet ni pravljičen in mavričen.......

Komu je torej v interesu, da ljudje trpijo? Kdo ima od tega največjo korist? Ne nabijaj mi s tem, da imamo korist vsi. Ker ljudje bomo bencin plačali točno toliko, kot bodo odločujoči postavili ceno. Če je cena ugodna, se bomo vozili več, če bo manj ugodna, se bomo vozili manj. V času par-nepar v rajnki Jugi nihče od navadnih ljudi ni šel nobenega v arabski svet ubit zaradi tega, ker se ni mogel vsak dan vziti z avtom.


Torej, če je cena ugodna, se bomo pozimi greli bolj, če je neugdna, se bomo pa greli manj.......?

Malo spremljaj cene nafte, kurilnega olja in zemljskega plina v zadnjih treh letih......boš opazila opazno razliko.....lahko vprašaš soseda, ki zbira podatke, koliko je plačal za olje ali plin pred tremi ali štririmi leti in koliko lani in letos.......

Od časa rajnke Juge se je pa način našega življenja bistveno spremenil.....v rajnki Jugi se ti je bilo udobno voziti z busom, danes si to udobje zamenjala za avto.......

So pa šli tja zaradi tega ubijat elitaši. Ja, Ti boš verjetno rekla, da v našem imenu, za naše ugodje ... A bejž no user posted image


Tudi v imenu našega ugodja......moraš vedeti, da elitaši od revne raje nimajo kaj dosti.......ker elitaši vseeno rabijo sorazmerno dobro stoječo rajo, ki si lahko kaj privošči in ne zgolj životari......user posted image

Je Putin tudi elitaš.....? Ker je vpleten v marsikatero ubijanje......?



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Migranti?
16.11.2015 23:51:23   
nejcko
Liliana, bom odgovorila po točkah, da ne bo nastala ena dolga klobasa s citiranjem:

1. Kolektivno krivdo sem omenila zato, ker imam pri tebi vedno občutek, da želiš vso odgovornost za vse težave zadnjih let (tako ekonomsko-finančne krize kot zdaj migranteske krize) prevaliti na navadne smrtnike. Vedno, ampak res vedno izrecno poudarjaš samo krivdo "raje", zelo redko pa od tebe slišimo kakšno direktno kritiko na vladujočo elito.
Mogoče samo ti tako čudno pišeš ali pa te jaz čudno razumem, ampak pri finančni krizi si vedno izrecno poudarjala folk je kriv, njihovo nenadzorovano jemanje kreditov, njihovo nebrzdano potrošništvo, pač v stilu povprašavanja in ponudbe. Ker folk hoče čedalje več in čedalje ceneje, se temu prilagajajo dobri in plemeniti gospodarstveniki. Isto zdaj z nafto - če se ne bi toliko vozili, ne bi bilo take potrebe po nafti oz. celo, le zakaj se sploh vozimo, če niti avtomobilov ne proizvajamo, zakaj kuhamo na plin, če nimamo plina ...
Ne trdim, da sicer ti to res trdiš, ampak jaz te vseskozi tako dojemam. In posledično imam skoz občutek, da hočeš ljudem nabiti slabo vest, krivdo in odgovornost.

2. Kar se tiče hiperpotrošnje in jemanja kreditov, ti je moje mnenje znano. Dobro veš, da se tukaj popolnoma strinjam s tabo in velikokrat rečem, da če bi bili trgovci in tovarnarji odvisni samo od mene, bi vse firme že davno propadle. user posted image
In ja, na tej točki se definitivno strinjam, da smo soodgovorni (ali sokrivi). Še več, prepričana sem, da bi lahko prav navadni ljudje marsikaj spremenili, če bi spremenili sebe in svoje razvade. Toda ...



3. Res je, ljudje imamo razum in svobodno voljo. In celo odrasli smo. Torej moramo prevzeti odgovornost za svoja dejanja. toda pozabljaš eno veliko podrobnost - nismo svobodni. Vsaj v tako veliki meri ne, kot si mislimo oz. kot nas prepričujejo. Morda je res določen procent ljudi absolutno svobodnih, toda to so resnično redke izjeme, za katere pa lahko rečem, da niti niso več (aktivni) del človeške družbe. So volki samotarji.

4. Res je, da se očitno razhajava prav na točki dojemanja ljudi. Ti nas dojemaš kot absolutno svobodna bitja z razumom in svobodno voljo. Jaz pa nas dojemam kot živa bitja, ki imamo sicer razum, ki nas loči od ostalih živih bitij, vendar je to le en del nas - drugi del pa je tisti popolnoma naravni, nagonski, živalski, če lahko tako rečem. In človek kot zoon politicon definitivno ni volk samotar, ampak je družabno/družbeno bitje. In čim imamo v igri družbo/skupnost ( v živalskem svetu so to čreda, trop, jata, krdelo), imamo opravka z organizacijo. In organizacija nujno zahteva vodjo/koordinatorja družbenega življenja.
Sploh pa to nujno potrebujemo ljudje, kajti ravno naš razum oz. še bolj svobodna volja je tisto, kar nas brez vodenja nujno vodi v kaos, anarhijo.

Lep primer za to so ravno človekove pravice - vsak si jih predstavlja po svoje in zadevo smo prignali na rob razumnega, da nas dejansko prav te ogrožajo. Samodestruktivnost, bi temu lahko rekli.

Seveda pa nas bi naša (živalska plat) volja do moči prav tako prignala v kaos in pogubo, če ne bi imeli razuma, ki to nagonskot brzda.

Če torej povzamem, so primeri, ki sem jih navedla, čisto primerni, konec koncev pa sem prav poudarila, da gre samo za hipotetično primerjavo. Kajti res je, da smo ljudje odrasli in opravilno sposobni, obdarjeni z razumom, pa vendar smo le tudi "uboge živalce", nekakšni "otroci" v človeški skupnosti, v kateri smo, sicer povsem svobodno za razliko od živalskega sveta, izvolili svoje alfa samce. Na položaj alfa samca pa po naravi stvari vedno pride le človek s silno voljo do moči in ne ubogo jagnje.


5. Torej, če povzamem, človeštvo poganjata dve po eni strani dopolnjujoči, po drugi strani pa izključujoči plati - naravna in razumska. Verjetno je zgodovina človeštva prav zato tako zelo tragična, polna trpljenja, vojn, krvi ... ob vsem razumu, ki ga premoremo, smo kljub vsemu samo živali oz. kljub naši živalski naravi nas prav razum rešuje pred popolno pogubo.

In tako kot je v naravi preživetje črede odvisno od dejanj vodje črede, je v veliki meri odvisno tudi v človeški skupnosti. Absolutno ne povsem, vendar v določeni meri vsekakor. To je ta prvinska plat. Razumska to zaenkrat še uspešno balansira.
Ljudstvo smo ponižne in vodene ovčice, pohlepne in nagnjene k ugodju, ko pa pride do vprašanja preživetja, postanemo krvoločne zveri.

Prav tako so tudi naši voditelji nagonska bitja, volja do moči, pohlep, težnja k ugodju. Ker so v prednostnem položaju, to nagonskost lahko še toliko bolj izkoriščajo. So pa hkrati tudi razumska bitja, vse znanje uporabijo za to, da svojega priviligiranega položaja ne izgubijo user posted image


Torej, če skrajšam user posted image ljudje smo odgovorni, ampak voditelji so odgovorni bolj user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 16.11.2015 23:57:33 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Migranti?
17.11.2015 0:24:45   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Komu je torej v interesu, da ljudje trpijo? Kdo ima od tega največjo korist? Ne nabijaj mi s tem, da imamo korist vsi. Ker ljudje bomo bencin plačali točno toliko, kot bodo odločujoči postavili ceno. Če je cena ugodna, se bomo vozili več, če bo manj ugodna, se bomo vozili manj. V času par-nepar v rajnki Jugi nihče od navadnih ljudi ni šel nobenega v arabski svet ubit zaradi tega, ker se ni mogel vsak dan vziti z avtom.


Torej, če je cena ugodna, se bomo pozimi greli bolj, če je neugdna, se bomo pa greli manj.......?


Tako nekako, ja. Predvsem v skladu s svojimi finančnimi zmožnostmi. Ali pa si bom prioritete razporedila. Ne bom pa imela na stežaj odprtih oken in kurila na polno. Jaz. Za ostale pa ne morem garantirati. Lahko jih osveščam, a pameti jim ne morem dati. Tukaj ima pa verjetno potem elita orodje v rokah, da red naredi. Jaz pač ne morem do soseda in ga užgati na gobec. Tudi kazni mu ne morem napisati, niti izdati računa. Pameti pa mu tudi ne morem dati.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Od časa rajnke Juge se je pa način našega življenja bistveno spremenil.....v rajnki Jugi se ti je bilo udobno voziti z busom, danes si to udobje zamenjala za avto.......


Seveda se je. Saj je v naravi človeka, da stremi k napredku in se razvija. Zame osebno je sicer največja sreča, da živim v Lj in se v avto usedem ravno 1x na teden, za vse ostalo so pa tukaj noge, kolo in bus.
Ampak to je spet naloga "elite", da stvari regulira. Ne morem jaz soseda užgati na gobec vsakič, ko se usede v avto, niti mu izdati računa, še manj napisati kazni.
Pameti pa mu tudi ne morem dati.

Torej ... ljudje smo dejansko ovčke, ki potrebujemo pastirja in komando. Brez tega smo pač samo nenasitne kobilice. Daleč od opravilno sposobnih, družbeno odgovornih ljudi. Ja, rabimo avtoriteto. Ker smo drugače nič drugega kot trop razvajene otročadi.

So pa šli tja zaradi tega ubijat elitaši. Ja, Ti boš verjetno rekla, da v našem imenu, za naše ugodje ... A bejž no user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tudi v imenu našega ugodja......moraš vedeti, da elitaši od revne raje nimajo kaj dosti.......ker elitaši vseeno rabijo sorazmerno dobro stoječo rajo, ki si lahko kaj privošči in ne zgolj životari......user posted image

Je Putin tudi elitaš.....? Ker je vpleten v marsikatero ubijanje......?


Kaj pa vem - če dobro pomislim, je bil kar dobršen del zgodovine človeštva narejen tako, da so elitaši (vladarji) imeli raje neuko in upogljivo rajo. Če se ne motim, so se sila dolgo upirali kakršnemukoli dvigu upognjenih hrbtov.
Če bi jim bilo res toliko v interesu, da imajo pametno in zadovoljno ljudstvo pod sabo, bi se stvari začele spreminjati mnogo prej in predvsem na njihovo pobudo. Tako pa je morala ovčica najprej volk postati, da se je kaj spremenilo.
In res ne vem, zakaj bi bilo danes kaj drugače v miselnosti elite user posted image


Putin? Ja, Putin je elitaš. Definitivno. Eden od slfa samcev, ki pač brani svoj teritorij in svojo čredo. No, pa teritorij bi rad tudi razširil. Razlika med njim in ostalimi je le v tem, da on tuli v mlaj, ostali volkovi pa v polno luno user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 17.11.2015 0:25:45 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Migranti?
17.11.2015 6:46:30   
liliana
Tako nekako, ja. Predvsem v skladu s svojimi finančnimi zmožnostmi. Ali pa si bom prioritete razporedila. Ne bom pa imela na stežaj odprtih oken in kurila na polno. Jaz. Za ostale pa ne morem garantirati. Lahko jih osveščam, a pameti jim ne morem dati. Tukaj ima pa verjetno potem elita orodje v rokah, da red naredi. Jaz pač ne morem do soseda in ga užgati na gobec. Tudi kazni mu ne morem napisati, niti izdati računa. Pameti pa mu tudi ne morem dati.


Seveda se je. Saj je v naravi človeka, da stremi k napredku in se razvija. Zame osebno je sicer največja sreča, da živim v Lj in se v avto usedem ravno 1x na teden, za vse ostalo so pa tukaj noge, kolo in bus.
Ampak to je spet naloga "elite", da stvari regulira. Ne morem jaz soseda užgati na gobec vsakič, ko se usede v avto, niti mu izdati računa, še manj napisati kazni.
Pameti pa mu tudi ne morem dati.


Saj elite v bistvu to delajo.....samo danes elite niso v obliki carja in cesarja.....ceno malo spustijo ali pa dvignejo......se malo koljejo tam doli, daleč.....in dokler so daleč, je vse vredu, ker neuka, lena in neumna raja misli, da tisto, kar se direktno nje ne tiče, ne obstaja, ker so rajaste ovce nagnjene zgolj k uživavnju in egoizmu in so celo življenje na ravni 5 ali 10 letnega
otroka.......

Kaj pa vem - če dobro pomislim, je bil kar dobršen del zgodovine človeštva narejen tako, da so elitaši (vladarji) imeli raje neuko in upogljivo rajo. Če se ne motim, so se sila dolgo upirali kakršnemukoli dvigu upognjenih hrbtov.
Če bi jim bilo res toliko v interesu, da imajo pametno in zadovoljno ljudstvo pod sabo, bi se stvari začele spreminjati mnogo prej in predvsem na njihovo pobudo. Tako pa je morala ovčica najprej volk postati, da se je kaj spremenilo.
In res ne vem, zakaj bi bilo danes kaj drugače v miselnosti elite user posted image


Če gledam naš kader v našem izobraževalnem sistemu ne morem kaj, da se ne bi bolj strinjala s tabo.......sigurno gre za načrtovano akcijo elit poneumljanja ljudi.....začne se pa z vstopom na fakulteto......kamor je lahko prišlo vsako tele in ovca, praktično brez selekcije......in potem je to tele in ovca prenašalo znanje naprej........načrtovana akcija poneumljanja ljudstva, kjer so bili posamezniki, gonilo znanja in razvoja, ki so se uspeli uspešno infiltrirati med neumne izbrance elit, izredna redkost........če sem pristaš teorij zarot in elit vidim to tako....počasi razumem.......zakaj je sistem za vse kriv.......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Migranti?
17.11.2015 6:51:19   
liliana
5. Torej, če povzamem, človeštvo poganjata dve po eni strani dopolnjujoči, po drugi strani pa izključujoči plati - naravna in razumska. Verjetno je zgodovina človeštva prav zato tako zelo tragična, polna trpljenja, vojn, krvi ... ob vsem razumu, ki ga premoremo, smo kljub vsemu samo živali oz. kljub naši živalski naravi nas prav razum rešuje pred popolno pogubo.

In tako kot je v naravi preživetje črede odvisno od dejanj vodje črede, je v veliki meri odvisno tudi v človeški skupnosti. Absolutno ne povsem, vendar v določeni meri vsekakor. To je ta prvinska plat. Razumska to zaenkrat še uspešno balansira.
Ljudstvo smo ponižne in vodene ovčice, pohlepne in nagnjene k ugodju, ko pa pride do vprašanja preživetja, postanemo krvoločne zveri.


To je pomembno......v določeni meri.....v določeni meri pa je odvisno od lastnih dejanj.......

In ker imaš razum, si sposoben nagnjenost k ugodju uravnavati......in nisi celo življenje na stopnji 5 letnega otroka, ki ga "elita"(mati, oče, učitelj itd)....morajo učiti, da vedno, ko gre v trgovino, pa ne more dobiti igrače, ker to ne gre tako........

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Migranti?
19.11.2015 16:29:51   
mateyka
da ne dolgovezim;
Ursula Le Guin je povedala v dveh stavkih:“We live in capitalism, its power seems inescapable. So did the divine right of kings.”

p.s. ceprav bi jaz zamenjala besedo kapitalizem s komglomeratstvo, ker to danes definitivno ni kapitalizem v svoji osnovni pojavi.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.11.2015 16:34:07 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Migranti?
14.1.2016 21:46:15   
nejcko
Š en prenapihnjen balon je počil in zdaj gre zares.

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/razkrit-tajni-nacrt-kar-je-cerar-o-vojski-na-meji-zamolcal

http://www.krone.at/Oesterreich/Grossoffensive_gegen_illegale_Einwanderer-Heeres-Geheimplan-Story-491105

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Migranti?
14.1.2016 22:55:26   
liliana
Za nas vseeno bolje, da se dogaja na naši južni meji in ne na severni.....torej vidimo, da se je vse delalo plansko, da se je žica postavljala z blagoslovom EU.....tako je bilo tudi z Orbanovo ograjo, postavljena z blagoslovom EU, čeprav so ga vsi kao kregali.....postopno, korak po korak, da temelj EU - človekove pravice - ostane cel......

in očitno je v EU interes, da ostanejo migranti nekje na "vhodu" v Evropo, na našo srečo Avstrijci in Nemci želijo, da je to v Evropi čim dlje od njih.....ker bi jih, vsaj po mojem mnenju, lahko tudi v Grčiji in Turčiji zadržali......sedaj pa jih bodo pošiljali skozi toliko, kot se jih bo "rabilo".......ostali pa bodo počakali nekje na balkanu......in bodo šli skozi šengen toliko, kot jih bo EU želela sprejeti......ostali, ki pa še niso prišli do balkana, pa bodo sčasoma dojeli, da ni več prostega prehoda in bodo ostali doma......

Mogoče bomo tampon cona.....je pa to vseeno boljše, kot da smo žep.....in mogoče bo privedlo do domino efekta in bodo tudi Hrvati malo bolje nadzirali svoje meje, čeprav oni se ne bi ravno od Hercegovine poslovili.....pomlad prihaja in če se ne bo uvedel noben nadzor, bo takrat s.ranje.....zato je to, v dani situaciji skoraj nuja....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Migranti?
14.1.2016 22:57:37   
Vijoličarka
OK, glede na to, da smu tule v bistvu predvideli, kaj se bo zgodilo in se tudi dogaja (samo še potek obratnega toka ni čisto jasen a najbolj zaskrbljujoč), pa dajmo še malo naprej.

Merklovo bodo Nemci odnesli, če nečesa ne stori, torej bo zaščitila Nemčijo, kakor je le mogoče in prijatelji Avstrijci bodo tudi deležni podpore.

Te tri točke iz članka se meni nekako izključujejo. Najprej naj bi mi dobili pomoč nemških policistov in obranila naj bi se Schengenska meja, kar pomeni, da naj Slovenija ne bi ostala najprej z vrnjenimi 'begunci' in da bi se pritok k nam strogo omejil, še raje zaprl. To je za nas dobro.

Drugi dve točki pa me zmedeta. Ker če velja prva točka, zakaj namerava Avstrija tako poostriti kontrolo na svoji meji, če bo v bistvu že vse, kar je potrebno, opravljeno na naši meji.

Ne vem. Ura je pozna, staknila sem hudo nemaren virus in moja glava je balon, morda pa ne razumem dobro.

Mogoče bo jutri kaj bolj uradno.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Migranti?
14.1.2016 23:09:08   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka



Drugi dve točki pa me zmedeta. Ker če velja prva točka, zakaj namerava Avstrija tako poostriti kontrolo na svoji meji, če bo v bistvu že vse, kar je potrebno, opravljeno na naši meji.




Zihr je zihr user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Migranti?
14.1.2016 23:13:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

OK, glede na to, da smu tule v bistvu predvideli, kaj se bo zgodilo in se tudi dogaja (samo še potek obratnega toka ni čisto jasen a najbolj zaskrbljujoč), pa dajmo še malo naprej.

Merklovo bodo Nemci odnesli, če nečesa ne stori, torej bo zaščitila Nemčijo, kakor je le mogoče in prijatelji Avstrijci bodo tudi deležni podpore.

Te tri točke iz članka se meni nekako izključujejo. Najprej naj bi mi dobili pomoč nemških policistov in obranila naj bi se Schengenska meja, kar pomeni, da naj Slovenija ne bi ostala najprej z vrnjenimi 'begunci' in da bi se pritok k nam strogo omejil, še raje zaprl. To je za nas dobro.

Drugi dve točki pa me zmedeta. Ker če velja prva točka, zakaj namerava Avstrija tako poostriti kontrolo na svoji meji, če bo v bistvu že vse, kar je potrebno, opravljeno na naši meji.

Ne vem. Ura je pozna, staknila sem hudo nemaren virus in moja glava je balon, morda pa ne razumem dobro.

Mogoče bo jutri kaj bolj uradno.


Bo treba na uradno počakati.....ker mediji so že nekajkrat pisali, da Avstrija zapira svoje meje, pa jih nikoli ni zaprla......poostren nadzor v takih situacijah pa je po moje čisto normalen odziv.....pa čeprav ne gre za zunanjo šengesko mejo.......saj druge države znotraj EUja tudi bolj poestreno nadzirajo svoje meje kot so jih pred letom ali dvema......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Migranti?
14.1.2016 23:14:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Te tri točke iz članka se meni nekako izključujejo ... zakaj namerava Avstrija tako poostriti kontrolo na svoji meji, če bo v bistvu že vse, kar je potrebno, opravljeno na naši meji.


user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Migranti?
15.1.2016 0:11:11   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

OK, glede na to, da smu tule v bistvu predvideli, kaj se bo zgodilo in se tudi dogaja (samo še potek obratnega toka ni čisto jasen a najbolj zaskrbljujoč), pa dajmo še malo naprej.

Merklovo bodo Nemci odnesli, če nečesa ne stori, torej bo zaščitila Nemčijo, kakor je le mogoče in prijatelji Avstrijci bodo tudi deležni podpore.

Te tri točke iz članka se meni nekako izključujejo. Najprej naj bi mi dobili pomoč nemških policistov in obranila naj bi se Schengenska meja, kar pomeni, da naj Slovenija ne bi ostala najprej z vrnjenimi 'begunci' in da bi se pritok k nam strogo omejil, še raje zaprl. To je za nas dobro.

Drugi dve točki pa me zmedeta. Ker če velja prva točka, zakaj namerava Avstrija tako poostriti kontrolo na svoji meji, če bo v bistvu že vse, kar je potrebno, opravljeno na naši meji.

Ne vem. Ura je pozna, staknila sem hudo nemaren virus in moja glava je balon, morda pa ne razumem dobro.

Mogoče bo jutri kaj bolj uradno.


Bo treba na uradno počakati.....ker mediji so že nekajkrat pisali, da Avstrija zapira svoje meje, pa jih nikoli ni zaprla......poostren nadzor v takih situacijah pa je po moje čisto normalen odziv.....pa čeprav ne gre za zunanjo šengesko mejo.......saj druge države znotraj EUja tudi bolj poestreno nadzirajo svoje meje kot so jih pred letom ali dvema......


O tem so se razpisail Spiegel, Bilt, Kurier ... ne vem, no ... pa do zdaj se je še vse uresničilo, o čemer se je šepetalo. Čisto vse.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Migranti?
15.1.2016 0:12:17   
nejcko
Mateyka - kako se sem gor fotka prilima user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Migranti?
15.1.2016 7:58:05   
RIJA*
še vedno mislim, da bomo mi najbolj najebali....hrvatom se bo gladko malo sviralo in jih bodo še dovažali na našo mejo, je pa vprašanje, če smo dovolj močni, da jih ne bomo spuščali not...ker ta pomoč s strani avstrije in nemčije je po mojem samo metanje peska v oči....če se ne bo res nekaj hudega zgodilo na hrvaškem, se moramo kar bati zase....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Migranti?
15.1.2016 13:08:48   
ronja
Torej, če je cena ugodna, se bomo pozimi greli bolj, če je neugdna, se bomo pa greli manj.......?

Pa, meni se to ne zdi tako mimo. ko smo si lahko privoščili imet toplo, ker živimo v malem stanovanju in s tem ne naredimo neke strašne škode ne okolju, ne svojemu žepu, smo imeli lepo toplo v stanovanju, navadno sem bila ves čas samo v majici (z dolgimi rokavi). Zdaj smo na večjem, enako temperaturo imet bi bilo precej dražje in sem pač v puloverju in namesto navadnih copat imam tiste mehke cokle, ker je to bolj toplo. Kadar delam s Fimotom, kjer moram imet tople roke, pa si prižgem kalorifer za nekaj minut samo v svoji sobici, pa je.
Tako nekako, ja. Predvsem v skladu s svojimi finančnimi zmožnostmi. Ali pa si bom prioritete razporedila. Ne bom pa imela na stežaj odprtih oken in kurila na polno.

Tako je, meni je tudi to logično. Sva pa recimo zamenjala peč, da je manj izgub, čeprav je to velika finančna investicija.

vožnja z avtom, ne pomeni le udobja, pomeni tudi onesnaževanje okolja, uporabo nafte, ki je v Sloveniji pač ni, avto je potrebno pripeljati od nekod, ker jih v Sloveniji pač ne delamo........in če si to sposoben sprejeti je vse ok.......kuhanje in gretje na plin tudi ni samoumevno.......ker ta plin mora v Slovenijo nekako priti......in verjetno težko pride v Slovenijo nekje iz Rusije ali Bližnjega vzhoda preko 2 malih malih firm z 10 zaposlenimi...

To sprejemam. kaj pa potem mene hecaš, ko rečem, da me srce boli sušit v sušilcu, če zunaj ne zmrzuje?user posted image

Ja, priznam, fajn se mi je peljati z avtom in kuhanje na plin je mnogo boljše od kuhanja na kurišču v kotlu. A zaradi tega nobenemu ne bi bilo treba trpeti., če mene vprašaš. Trpijo pa mnogi zaradi tega. Zanimivo, a ne?

Podpis.

Vijoličarka, po moje so avstrijci svoje meje zavarovali zato, ker vejo, da to na naši spodnji meji ne bo dovolj in ker nočejo dobti vseh, ki so bil iregistrirani pri nas in jih bojo verjetno vrnili k nam...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Migranti?
15.1.2016 14:18:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Torej, če je cena ugodna, se bomo pozimi greli bolj, če je neugdna, se bomo pa greli manj.......?

Pa, meni se to ne zdi tako mimo. ko smo si lahko privoščili imet toplo, ker živimo v malem stanovanju in s tem ne naredimo neke strašne škode ne okolju, ne svojemu žepu, smo imeli lepo toplo v stanovanju, navadno sem bila ves čas samo v majici (z dolgimi rokavi). Zdaj smo na večjem, enako temperaturo imet bi bilo precej dražje in sem pač v puloverju in namesto navadnih copat imam tiste mehke cokle, ker je to bolj toplo. Kadar delam s Fimotom, kjer moram imet tople roke, pa si prižgem kalorifer za nekaj minut samo v svoji sobici, pa je.



Samo to potem pomeni tudi, da v šolah namesto 22 stopinj pozimi imajo 18 stopinj........če je to tako samoumevno.....to pa ne bi več.....in to, da pozimi v stanovanjih hodimo v kratkih rokavih, namesto, da bi manj greli je zgolj razvajenost (škodo okolju pa vseeno delašuser posted image .......

To sprejemam. kaj pa potem mene hecaš, ko rečem, da me srce boli sušit v sušilcu, če zunaj ne zmrzuje?user posted image


Imaša nekaj kvadratov stanovanja, mašinerije pa kot čistilni servisuser posted image ......torej sprejmi to, da na račun komoditete onesnažuješ okolje.....vklopiš pralni stroj, sušilca, pomivalni stroj, robija za sesanje, močo za pomivanje......namesto, da pišeš, da te boli srce, ko vklopiš tipko na katerem od aparatov.......kaj si jih pa potem kupovala......metle in viledin močo v Sloveniji še vedno obstajajouser posted image ......

p.s. ko tebe berem, strastno okoljevarstvenico, kakšen paradoks je v bistvu to.....jaz ti v teoriji pri varstvu okolja do kolen ne sežem, v praksi ga pa obremenjujem bistveno manj......v bistvu je vse en velik tralala.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Migranti?
15.1.2016 15:57:28   
ronja
in to, da pozimi v stanovanjih hodimo v kratkih rokavih, namesto, da bi manj greli je zgolj razvajenost (škodo okolju pa vseeno delaš

Sem napisala v DOLGIH rokavih - nikoli nisva grela za kratke rokave, ker se nama je zdelo škoda okolja. Zdaj pa hodim v puloverju, ker je tudi škoda okolja:).

Hehe, dejansko če preračunaš vse, kar okolju narediš škode, včasih ni take razlike: nama se je namreč precej močotov razturilo, potem nahajo delat nastavek za starega, moraš kupit novega, itd... gre ogromno plastike in to je treba naredit (gre energija). To računam, da bo ostalo dalj časa, da ne bo treba ravno vsako leto novega.
Robi ne porabi nič več energije kot navaden sesalec, ista reč je, pač mi imamo tega, ti pa onega, brez sesalca je zelo redkokatero gospodinjstvo pri nas;). Štedilnik imamo vsi, pralni stroj tudi. Sušilca imamo res, ker pač ni več sušilnic v blokih in večstanovanjskih hišah.
In ne pravim, da sem za življenje v jami, meni so stroji všeč:). Samo pravim, da jih ne bi rada uporabljala, kadar ni nobene potrebe (recimo, kadar lahko posušim pod napuščem in bi zato rada zrihtala napušč tako, da bi se to dalo). Kot ne dajem pralnega stroja prat s pol bobna perila. Pač en kompromis, da ne trošim brezveze.

Kar se okolja tiče, vprašanje, kdo manj onesnažuje, ker se vidva oba vozita z avtom v službo, tako da že tu veliko not dobimo;). In gotovo da več energije porabimo, ker imava pač več otrok - to je največji strošek za okolje (zato tudi več strojev uporabljam;). Tudi kuhamo gotovo več, zato je več posode umazane in se strinjam, da če jeste vsi v menzah, je to energetsko verjetno varčneje, ker tam vse delajo na veliko. Po drugi strani pa imajo svoje standarde, kjer se precej stran meče energijo (sem kot študentka delala kot natakarica;) in če se na kosilo odpelješ z avtom, pa je spet energija. Če greš na kavico v gostilno, je to energetsko potratno, tam bojo vklopili pomivalca za tiste 3 šalce, se ne čaka, da se vse napolni. Če greš k frizerju, če uporabljaš kozmetiko, če gledaš televizijo,... Vsega tega pa jaz ne porabim;). Vsak ima svoje, gotovo. Tebi se zdijo strojčki velika reč, v bistvu pa ne porabijo dosti (sesalci so si precej primerljivi, ni ta nič bolj potraten;), pomivanje na roke pa je bolj potratno od pomivanja v pomivalnem stroju (gre veliko več vode in tudi energije, da to vodo ogreje - razen če pomivaš v mrzli vodi, v tem primeru gre samo veliko več vode) in ko sta bili obe punci na zimovanju za enega malega se tudi meni ni splačalo vklapljat pomivalca;). Moraš računat vse, tudi kar porabiš drugje, skratka;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Migranti?
15.1.2016 16:04:35   
ronja
Ps: nedolgošetega se ti je zdel naš račun za plin zelo nizek;). Kaj je potem tista huda obremenitev? Elektrika? Večinoma delajo stroji ponoči, kar je za okolje neprimerno manj škodljivo, ker jedrska dela dan in noč in ker elektrike še ne znamo učinkovito spravljat (večjih količin). Še vedno je treba vse te reči naredit, seveda, vendar je treba dobit tudi energijo za ročno pomivanje posode (za ogrevanje vode) in za vseh žnj močotov, ki se razturijo (nama so se, verjamem, da ima kdo lahko enega 1o let, ampak pri nas noben ni zdržal, na žalost).

Ne pravim, da ne sme imet nihče nobene komoditete, samo da lahko pazimo, da zmanjšamo tam, kjer nam nič ne pomeni/kar gre za brezveze. Tebi so to gospodinjski stroji, ker jih ne rabiš, meni je to avto, ker ga ne rabim, recimo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Migranti?
15.1.2016 18:11:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ps: nedolgošetega se ti je zdel naš račun za plin zelo nizek;). Kaj je potem tista huda obremenitev?


To nima veze s tem......nizka cena ne pomeni nizke obremenitve okolja.....user posted image Sicar pa smo takrat debatirali o življenjskih stroških in o tem, kako nizki so lahko.....pač kurjava v bloku (še posebno zemeljski plin danes, pred leti je bilo malo dražje), kjer so vsenaokrog stanovanja je bistveno cenejša kot kurjava v hiši.....

Sicar pa nizka cena nima veze z obremenjevanjem okolja.....nafa in plin, ne glede na to, ali je cena za porabnika nizka ali visoka v enaki meri obremenjuje okolje.....

Ne pravim, da ne sme imet nihče nobene komoditete, samo da lahko pazimo, da zmanjšamo tam, kjer nam nič ne pomeni/kar gre za brezveze. Tebi so to gospodinjski stroji, ker jih ne rabiš, meni je to avto, ker ga ne rabim, recimo.


Seveda......jaz recimo zmanjšujem tako, da ne perem pod vročo in tekočo vodo embalaže od mleka in jogurta......sicer ne pomislim ob tem na žejnega otroka v Afriki, tako kot ti, ampak se mi zdi bedasto to delati......ker po eni strani kao ful dobrega naredim, ker očistim odpadno embalažo, po drugi strani pa obremenim okolje preko vroče vode.....torej je bilanca nič.....zato sem preračunala, da je to brez veze delati.....pa še svoj čas porabljam za nekaj brezveznega......

Prav tako je bilanca lahko nič ob uporabi raznih gospodinjskih pripomočkov......recimo električna (ali celo akumulatorska) metla, čistilec tal..... (pa naj še tako uporabljaš nočni tok namesto dnevnega).....vsak električni pripomoček, baterijski (baje se sploh ne zavedamo, kako šele baterije obremenjujejo okolje) je škodljiv za okolje.....njegova proizvodnja obremenjuje okolje (cenejši je, bolj obremenjujoči za okolje je po moje, ker okolju prijazna proizvodnja je draga in draži izdelek), njegova uporaba prav tako......in prozvodnja viledinega močota ali navadne metle mogoče celo manj obremenjuje okolje kot proizvodnja enega stroja.......

In če zaradi komodite vse te pripomočke, od telefonov, igračk, mešalčkov, mlinčkov, sesalcev, perilcev itd. uporabljamo, moramo pač vzeti v zakup tudi obremenjevanje okolja......od nekod vse to vseeno pride.....in nista samo kravji prdec in avto glavna onesnaževalca in to zgolj zato, ker nekdo ne je mesa in živi v centru velikega mesta in ne rabi avta.......

Meni je to jasno in imem tudi sama nekaj, mogoče celo precej pripomočkov, ki mi olajšajo življenje......in mi tako življenje z vsemi tedi dodatki in "priboljški" paše, zato se mu ne mislim odreči.....vendar tudi ne gojim nekih iluzij o zdravem življenjskem okolju izpred 200 let, ker to pač ni mogoče.......

sem pa pridna in ločujem odpadkeuser posted image , čeprav jih ne umivam.....in to ločevanje tudi drago plačujem.....tu mi pa bilanca še vedno ni jasna.....ko nismo ločevali, je bilo vse ceneje......zdaj imam več dela, več moram sama za okolje narediti, pa še plačati moram več.......čista manipulacija, ti pravimuser posted image .....

< Sporočilo je popravil liliana -- 15.1.2016 18:13:59 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?