|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  41 42 [43] 44 45   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktoberke 2016
27.9.2016 14:03:51   
Suziiika
Ribica sej vem kaj mislis, poglej mene kako sem skos govorila, da bo prej, da do oktobra sploh ne bom prisla, zdej bo pa ze naslednji teden pdp, v soboto je pa ze oktoberuser posted image
Nimam pojma kam je sel cas.
Ej meni je tud v avtu tako neudobno, vceraj smo se 5 min stran peljal do jezera, pa sem komaj do doma zdrzala, me zacne tako cudno ob strani v rebrah tiscat, da nisem vedla kam se naj nagnem.

Js sem primorana jemat magnezij, ker ce samo eno tableto pozabim, me ponoci ze krci grabijo, tako, da zjutraj pa zvecer obvezno. Nisem se slisala, da se ne bi smelo jemati proti koncu, zakaj? Sej telo rabi to, moje zgleda se ekstra. Pa tud zelezo 2x na dan vzamem te floradix al kaj je ze, rjave tabletke.

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1051
   RE: Oktoberke 2016
27.9.2016 17:39:52   
nastja1
suziika: bom se potrudla da se čim večkrat javim user posted image
o pa to mi je tudi tešča rekla da naj ne grem, da mi bo neudobno pa nevem kaj... mi sploh ni noben problem sedit v avtu pa če treba ceu dan. sej je šla tašča tudi zdraven.. ojoj groza. celo pot oz. cel dan ko smo bili dol ja da sigurno težko hodim, da sigurno težko sedim, da sem sigurno žejna, lačna.... grrr. to je šele nevzdržno user posted image
ampak res, noben problem mi ni niti hodit niti sedit user posted image
o pol boš tudi ti kmalu zibala user posted image jaz imam pa danes 14 dni PDP user posted image

Ribica: nevem, izgleda imam srečo da je tk postavljen. me nič ne ovira in mi ni niti najmanj neudobno v avtu user posted image

ja magnezij pa tudi jaz kar morem piti, če ne me obvezno zvečer zbudijo krči v nogah. se kr pozna če kak dan pozabim spiti. meni je G rekla da lahko tudi 2 šumeče tablete na dan spijem. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1052
   RE: Oktoberke 2016
27.9.2016 18:20:39   
Pia*
Tudi jaz sem gobezdala kako bom prej rodila in da ne bomo na pdp cakali (danes vidim, da so bile to zelo pogumne govorice).
Namrec moj pdp je jutri. Danes se pa se vedno nic ne dogaja. Tako, da ne vem no ampak vse kaze da bo moja prava "baba", ki bo rada zamujalauser posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1053
   RE: Oktoberke 2016
27.9.2016 18:23:51   
nastja1
o pia pol že kar živčki delajo a? user posted image jaz imam še dva tedna pred sabo, pa sem vsak dan bolj živčna kdaj bo user posted image kaj pa veš, mogoče bo pa danes zvečer da boš rodila točno na rok user posted image vglavnem.. držim pesti da bo čim prej pa čim lažje user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1054
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 9:23:21   
Ribica **
No, jaz sem pa vsem govorila, da bo tako ali tako po roku, ker da imam PDP po svojih izračunih kasneje, pa ker je tamala itak majčkena in bla bla, zdaj bi pa z veseljem to opravila pred rokom. user posted image In me je kar groza, če bo po roku, ker tako spet nisem spala, sem vstajala vsako uro. No, saj ne, da me po porodu čaka celonočno spanje, ampak upam, da vsaj bolečin ne bo več.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1055
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 9:34:23   
Suziiika
Nobenem nasemuser posted image se nekam pretirano ne mudi. Vsi cakajo do konca. Jim cist pase v trebusckih ziher.
Js pa komaj cakam naslednji teden, zdej ze od prejsnega tedna jem v bistvu normalno kot prej, pa mi kg se kr stojijo, pa me malo skrbi, upam, da ima user posted image dovolj. Sploh ker je prejsnji teden prvic omenla, da je pa manjsa. Prej je bla pa skos okej po velikosti. Tak, da ne vem zdej kaj to pomeni. Res komaj cakam torek, da grem tja pa se zacne dogajat.
Zdle v naslednjih tednih se bo dogajalo na polno, se mi zdi. Dans mi je ena mamca v vrtcu rekla, ce bo se letos ta nas dojencek. Se zgleda ze drugim vlece, ko me gledajo user posted image
Sem se pa odlocla, da bom vzela spinalno anestezijo, da bom bedela, pa da bo lahko moj zraven. Sicer me tisto pikanje v ledveni del malo skrbi, ampak bom ze.

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1056
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 10:08:08   
nastja1
ojoj ve nemorete spati ponoči? jz spim ko user posted image user posted image
meni je v ponedeljek na CTG-ju rekla da je skor malo večji fantek, ampak imam tudi samo 3kg več ko preden sem zanosila (na začetku še 3kg shujšala). rekla je da je tk pri več nosečnicah, da smo vrjetno bolj aktivne pa vse porabimo sproti user posted image

kaj pa vam kaj vaše G merijo trebuh z metrom od spodaj pa gor do reber? meni ga vedno pa v enem tednu naraste za 2cm približno v zadnjem mescu user posted image

suzika kaj pa je ta spinalna anestezija? prvič slišim. meni nobena od sester ni nič rekla ker niso nič vzele pred porodom in sploh se nism poglabljala v to user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1057
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 10:22:30   
Suziiika
Meni je do zdej vedno zmerila trebuh, ko sem lezala na tisti mizi ja, samo ni nic rekla al je kej vecji al ne. Sem pa js trenutno tudi samo na 3kg +, zato me je skrbelo. Ker meni se to zdi fuuuuul malo. user posted image
Js naceloma tud fajn spim ponoci, sej pravim, da 3 leta nisem tako fajn spala, samo kolko se obracam tezko, pa tisti pohodi na wc. Drugace pa trdno spim. No trdno trdno ne spis odkar mas otroka. Se vidi razlika, ko gre starejsa npr drugam prespat, takrat sele vidim kaj je trdno spanje. Sele takrat telo izklopi tisti alarm, ki ga imam nastimanega v glavi, da slisim vsak premik pa kaselj, sele ko v glavi vem, da pa ne spi doma, takrat se lahko naspim tako kot vcasih, da ne slisim nic. Sej bosta kmalu vidle user posted image
Nastja to pride v primeru carskega reza prav, splosna anestezija ali spinalna. Pri splosni spis med carskim, tako kot sem prvic, ampak sem bila po 12 urah matranja za naravno, samo spat hotla, ko me je anesteziolog vprasal kaksno anestezijo mi da.
Pri spinalni ti pa omrtvijo samo spodnji del telesa in si buden skozi operacijo oz carski rez, pa se partner je lahko prisoten. Tako, da na nek nacin dozivis tist prvi jok otroka itd..

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 28.9.2016 10:24:11 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1058
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 10:31:22   
nastja1
ja to pa vrjamem... man je tudi mama tako govorila, da ko imaš otroka neboš več tk trdo spala, da si pozoren na vsak šum al pa kašelj user posted image
aha. o to pa potem dobro da si buden da slišiš dojenčka user posted image danes ko delajo te carske reze, mislim da kar lepo naredijo. kako so pa včasih, groza res. mene je mama rodila s carsim rezom pa je od popka navzdol tako grdo rezana pa nazaj šivana.. user posted image kako je pa potem okrevanje po carskem? ali lahko dvigneš dojenčka?
malo sem vrjetno tečna, ampak me zanima, noben mi ni nič povedau kako je danes s CR. nisem niti razmišljala o tem če bi morala jaz iti, vem pa ne nič user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1059
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 10:46:17   
Suziiika
Po mojih izkusnjah pred 5 leti, js se iskreno sploh ne spomnem neke bolecine po carskem rezu. Naredli so mi ga ob 10 zvecer, noc sem prezivela na intezivi, zjutraj so me ze peljali v svojo sobo, sestre so me pred zajtrkom ze na noge postavle, sem se sla sama stusirat, pa je to to. Js se res ne spomnem nekega trpljenja zaradi carskega reza. Tudi doma pol ne. Otroka sem imela pa skozi zraven, razen ko sem sla zjutraj pod tus, sem jim ga tja peljala, da so mi ga one cuvale, ker sem bla sama v sobi. Pa dlje si pac v bolnici po carskem. 5 dni. Ceprav meni se je ze tako vleklo, ker sem bla ze en teden prej not, predn so mi sprozli. Tak, da sem to rundo kr vesela, da ne bom rabla prej bit tam.Mi je blo ful tezko, pa hormoni pa vse. Sem jokala vedno, ko je moj sel domov po obiskih user posted image Kar se pa brazgotine tice, jo imam vodoravno tako ene 7cm, cisto pod trebuhom, je v bistvu skor ne vidis no. Se je tak fino zacella, da jo mors prav iskat, da jo najdes. Ceprav trenutno tam dol ne vidim nic, kolko lahko obslatam, se brijem se kr na obcutekuser posted image
Je pa najbrz okrevanje veliko odvisno od samega cloveka, pa kolko prenese pa vse. Js morm potrkat, mam super prvo izkusnjo. Bo si zelela tud v drugo tak.

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 28.9.2016 10:51:22 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1060
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 10:52:34   
nastja1
o super. upam da bo tudi tokrat če bo CR tako, brez hujših bolečin. user posted image
ja včasih vem ko je mene mama pred 23leti rodila da si biu po CR je rekla tudi po 12 dni v bolnici. in zvečer so vse dojenčke odpelali v skupno sobico da so mamice lahko spale, in vsakič ko je bil obrok, so tudi dojenčke vzeli da so se mame lahko najedle. je bilo čisto drugače kot sedaj.

hehe jaz tudi eksperimentiram pod tušom po občutku. user posted image hja kaj pa češ.. raje se sama potrudim malo, ko da me babica pol v P. user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1061
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 10:54:12   
Ribica **
Prisotnost očka pri CR ni možna v vseh porodnišnicah, če je spinalna anestezija. V LJ očka vseeno ne sme biti zraven v PO in KR vem, da je že lahko, očitno tudi v CE. Sicer je pa CR in okrevanje po njem čisto različno, ena znanka je zdaj spet rodila s CR po 10 letih in je rekla, da bistveno težje okreva kot prvič, se pozna vsako leto pri takih stvareh. Ne vem, meni je še vedno bolje rodit normalno, če ni CR nujen, pa čeprav bi dva meseca nazaj rekla, da takoj podpišem za CR. Okrevanje je vsekakor daljše pa bolj moraš pazit. Konec koncev je pa tudi operacija sama velik stres za telo.

Meni so trebuh zmerili samo enkrat, pri 27t, takrat je bil na zgornji meji po grafu (razdalja SF je bila 29 cm), pa sicer ko gledam druge, nimam nekaj velikega trebuha. Ok, za mojo postavo že, ker nekje vendarle mora biti otrok, ampak sicer pa ni velik. Pa tudi zredila sem se toliko kot je nekje normalno, zaenkrat sem na +11, je pa treba upoštevat, da sem štartala z manj kg in da je vmes šla teža še malo dol. Sem pa zadnjič nekje na spletu ITM računala in tudi če se še dve kili zredim, bo moj ITM še vedno normalen, ne povečan user posted image Imam pa ziher kar nekaj vode zaradi zatečenih rok in nog. Sem pa merila ravno včeraj obseg trebuha za v nosečniški dnevnik, pa je 93 cm. user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1062
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 10:56:36   
Suziiika
12 dni?? O maricka, ne bi hvalauser posted image
Meni je ze 5 dni veliko.
V Celju je dovoljena prisotnost, sem govorila s sosolko iz srednje, ki je babica v Celju, pa pravi, da je partner lahko prisoten pri spinalni. Pri splosni pa pocaka v porodni in ko prinesejo otroka, da ga ocistijo pa vse, ga potem on dobi prvi v roke.
Kot sem rekla, js nimam slabih izkusenj, kar se pa okrevanja tice, sej nekaj divjas ne okrog, tudi ko naravno rodis, tako da meni osebno to ni neki groznega. V mejah normale pa sem super prenesla vse. Sem pa nasplosno kar se bolecine tice pa vsega, na zelo visokem pragu bolecine, tako da me tega ni strah.
Drugace pa meni v prvo carski niti na pamet ni padel, ne vem ce sem sploh kej razmisljala o tem, tako, da ko je prislo do tega, nisem niti vedla tocno kaj se dogaja, ker sem zgubla zavest, zdej to rundo je pac tako, da vem kako pa kaj in mislim, da sem se prav odlocla. Samo, da bo vse okej.

Ej ves kako ponosna sem bla js glede britja pri prvi. Vezda mi povejo pri viziti, bomo danes sprozli. Aha js gasa pod tus, se js cela fino porihtam pa obrijem in edino kar sem slisala, ko nama je po 12 urah obema padel kisik, pa se je zdravnica odlocla za carskega, sem slisala samo "pripravite jo spodaj na operacijo", pa slisim sestro "ni treba, je ze urejena", meni se je v tisti zblojenosti kr nasmejalo. Samo tega se spomnem res. Hecno, sam mi je blo tak fajn to, tist moment. Pa ne vem zakajuser posted image

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 28.9.2016 11:05:57 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1063
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 11:09:09   
nastja1
ja včasih je bilo kar drugače user posted image
no sej glavno da pride dojenček zdrav, ni važo kje pride. mi se bomo pa že pobrale al je CR ali pa ne user posted image

ah veš da ti je lažje pa si bolj sproščena če te ne rabi še babica spodaj prej rihtat. meni je tudi sestra rekla da naj se kr sama potrudim ker da če te babica da zna biti kar neprijetno user posted image
samo meni je pa bolj kot to neprijetno, ko dobiš klistir. joj tega pa tako nebi hotela. user posted image čeprau imam od zmeraj že težave s prebavo, in vem da mi bo koristil... nevem. groza user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1064
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 11:14:15   
Suziiika
Pa vezda tud klistir ni tak strasn ko se slisi? Mene je tud to skrbelo, pa me je potem, ko sem ga dobla, bolj jezilo to, da kr ni nehalo tect iz mene. Sem se sprasevala kdaj bo ze konc. Kr teklo pa teklo, ne vem sploh od kjeuser posted image sem prav zasvicala zraven. To mi je blo ful tecno. Tisto samo klistiranje je pa sekundo fertik, pa gres na wc. Pol pa lepo pod tus pa akcija. Slisi se bolj grozno, kot v resnici je. Verjem user posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1065
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 11:28:53   
nastja1
a vrjamem da je bolj grozno kot se sliši sm vseeno.. user posted image
zmeri mi je vsaka novopečena mamica govorila kk je porod lep, pa samo rojstvo, da je pravi čudež.. sej vse to vrjamem..
samo nobena mi ni rekla kaj pride vse pred porodom (klistir, britje) pa po porodu (čišča..) user posted image šele ko sem zanosila, ko sem začela malo brat sem vidla. sej vem da je vse to normalno in vse.. je pa tudi neprijetno user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1066
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 11:46:50   
Suziiika
user posted image tega ne omenja nihce, ker je vse to cisto pristranska zadeva pri celotni zadevi in bos vidla, da tud sama niti postudirala ne bos na vse to, ko bos enkrat v rokah drzalauser posted image
Preprost je to tist moment cist nepomembn vse, res. Sej bos vidla, zdej se ti zdi kolko je tega, pa bos vidla kak bo vse to slo mim tebe. Sam ne prevec o tem razmislat. user posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1067
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 12:02:06   
Pia*
Punce jaz sem ravna v P cakam na zdravnika. Ctg je nameril popadke. Je prisla sestra in rekla kaj se pri vas kaj dogaja. Sem rekla, da niti ne da me mal spikne ampak nic hudega. No sedaj moram pocakati zdravnika da vidimo kaj bo. Rada bi sla domov in doma predihovala popadke ne bi rada tukaj ostala.
Drzite pesti, ker danes me je pa posteno strah ratalo.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1068
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 12:07:14   
nastja1
ja sej bolj razmišljaš o tem pa bereš, bolj te je strah se mi zdi user posted image

oo pia supeer. držim pesti da bo vse OK pa da boš čim prej držala svojo pikico. user posted image javi kaj bojo rekli če bo že danes. user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1069
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 12:53:16   
lastovica

IZVIRNO SPOROČILO: nastja1

a vrjamem da je bolj grozno kot se sliši sm vseeno.. user posted image
zmeri mi je vsaka novopečena mamica govorila kk je porod lep, pa samo rojstvo, da je pravi čudež.. sej vse to vrjamem..
samo nobena mi ni rekla kaj pride vse pred porodom (klistir, britje) pa po porodu (čišča..) user posted image šele ko sem zanosila, ko sem začela malo brat sem vidla. sej vem da je vse to normalno in vse.. je pa tudi neprijetno user posted image


Meni so vceraj v soli za starse rekli, da klistir pa britje lahko zavrnes. Brijejo bolj zato, da bolje vidijo presredek, kaj se z njim dogaja, v primeru prereza, pa da potem tudi dlak ne vsivajo. Klistir je pa tudi za zenske bolje, da ga opravijo, ker potem kao bolj za zihr pritisnejo, ne da bi se bale se za to, da jim zadaj kaj uide. Kar je sicer normalno, samo vsaki pa verjetno nerodno. Pa glede britja....mislim, da se ze vse zenske same doma porihtamo, tako da tudi ze zato lahko odklonite britje. user posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1070
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 12:56:59   
Suziiika
Sem rekla, da se bo na polno zacelo dogajat, nisem pa misla, da ze kr danes user posted image
Srecno Pia, pa javi kako bos rihtala.

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 1071
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 18:07:18   
nastja1
lastovica ja tako nekako so tudi nam namignili da lahko zavrneš, ampak mi je rekla sestra da v NM te nič ne vprašajo, da to je za njih že samoumevno da vsaki dajo klistir user posted image ja sej vrjamem da si pol sigurno bolj sproščen med porodom.. bomo že preživele tisti čas na wc-ju user posted image ja za britje pa valda da lahko vsaka poskrbi zase user posted image

o pia pa mogoče že ziba user posted image pa še na PDP točno. to je pa malo procent žensk sem brala da rodi točno na PDP user posted image

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 1072
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 19:08:46   
dansas
Samo na hitro...
25.9. ob 4:50 se nam je ob svitu pridružil naš fantek SVIT user posted image . Danes sva prišla domov. Vse BP. Dojimo se na polno, danes ponoči sem dobila naval mleka - mam zize kot Pamela Anderson. Porod je bil ekspresen - vse skupaj je trajalo 2 uri, v porodni pa 15 min user posted image . Res krasna izkušnja. Aja še tehnični podatki: 3710 g in 52 cm, obseg glave: 36 cm.

Na hitro sem vas malo prebrala... Pia držim pesti, da boš kmalu zibala svojega bejbija user posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1073
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 19:17:46   
nastja1
o dansas vse čestitke ob novem članu. prekrasno ime ste mu dali. o potem je pa šlo res hitro vse skupaj. sem vesela za vas. user posted image
želim vam veliko zdravja pa crkljanja user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1074
   RE: Oktoberke 2016
28.9.2016 19:39:03   
Suziiika
user posted image sedaj pa uzivajte skupaj, zelo sem vesela, da ste vsi okej in da je vse steklo tak kot mora.
Pa velikoo cartanja in pocivanja.
Pia pa tud po moje ze v nizkem startu, ce ne ze kje pri ciljni crtiuser posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1075
Stran:   <<   < Prejšnja stran  41 42 [43] 44 45   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  41 42 [43] 44 45   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?