|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  85 86 [87] 88 89   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
11.3.2019 22:03:37   
Mišmašek
Ne sekirajte se, važno da so vaši sončki ok 👍😘 kilca gor al dol, nima veze. Vse bo šlo dol po porodih. Sama sem na 7 plusa, podobno kot prvič. Pač to je verjetno odvisno od vsakega telesa posebej. Lahko vam pa voda zastaja. Na to se pa itak ne da vplivati! Kot sem rekla, važni so bejbiti in nič drugega ❤️🤰👶


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2151
   RE: APRILČICE 2019
11.3.2019 22:03:49   
jabuk
Bodoča mamica1, ja to je tudi meni rekel ginekolog, da se pri drugorodkah spustijo šele tedaj, ko nastopijo popadki. :)


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2152
   RE: APRILČICE 2019
11.3.2019 22:06:03   
LoniRR
Glede znakov bi potem morala jst imeti oboje haha. Jem sladko slano v enem obroku 😂😂😂

Jabuk pa ta maternicni vrat ti meri vaginalno al ti preko trebuha na UZ in pa cep tudi pregleda? Jst bom videla kaj bo meni v sredo naredila. Kako se ti pa zdi ta terapija pri tvojem G.? 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2153
   RE: APRILČICE 2019
11.3.2019 22:10:13   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Mišmašek

Ne sekirajte se, važno da so vaši sončki ok 👍😘 kilca gor al dol, nima veze. Vse bo šlo dol po porodih. Sama sem na 7 plusa, podobno kot prvič. Pač to je verjetno odvisno od vsakega telesa posebej. Lahko vam pa voda zastaja. Na to se pa itak ne da vplivati! Kot sem rekla, važni so bejbiti in nič drugega ❤️🤰👶





Pod tole se pa podpisem, ker sd popolnoma strinjam. Prvo je otrok in nase pocutje, ker to vpliva na otroka in sele potem odvecni kilogrami hehe. Vsaka rabi malo drugace. Poznam iz prve roke zensko, ki se je zredila 25kg pa je pol leta po porodu bila spet na svoji prvotni trliski tezi. Ni pravila 😁

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2154
   RE: APRILČICE 2019
11.3.2019 22:14:00   
jabuk
Bodoca mamica1, MV meri tak, da ti da dobesedno prste notri in tipa :).... Meni je ok terapija, ležis in to je to :)


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2155
   RE: APRILČICE 2019
11.3.2019 22:23:35   
Mišmašek
Meni so pa MV merili samo preko vaginalnega ultrazvoka. Prav meritve v milimetrih mislim s tem preko uz. S prsti noter pa meni vedno  tipa koliko je nizko in če je že kaj zmehčan ali pa odprt maternični vrat. 


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2156
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 10:49:56   
Bodocamamicaa
Hmm bolj kot berem manj mi je jasno. Meni se nihce ni zmeril MV, ga tipal in podobno. Jutri bom v 36 tednu. Danes imam kontrolo pri svoji ginekologinji, baje da mi bo CTG nardila.A je katera se hodila na redne kontrole v porodnisnico? Sprasujem zato ker mene je tja poslala prvic decembra, ko ni bla neki cist zihr, od takrat sem enkrat na mesec tam in mi moja od decembra ni naredila cisto nobenega ultrazvoka vec. A to je taka praksa al...?

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2157
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 10:58:17   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Bodocamamicaa

Hmm bolj kot berem manj mi je jasno. Meni se nihce ni zmeril MV, ga tipal in podobno. Jutri bom v 36 tednu. Danes imam kontrolo pri svoji ginekologinji, baje da mi bo CTG nardila.A je katera se hodila na redne kontrole v porodnisnico? Sprasujem zato ker mene je tja poslala prvic decembra, ko ni bla neki cist zihr, od takrat sem enkrat na mesec tam in mi moja od decembra ni naredila cisto nobenega ultrazvoka vec. A to je taka praksa al...?


Meni ga tudi nikoli niso. Moj G pravi, da nima smisla. Ker tako hitreje pride do kakšne okužbe itd. Ko si enkrat tako daleč je vseeno ali je še zaprt ali pa že odprt. Glede UZ je pa tako, da ti dejansko pripada samo potrditveni UZ in morfologija. Vse ostalo je dobra volja od ginekologa.

(odgovor članu Bodocamamicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2158
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 11:06:41   
jabuk
Ja, MV ni potreben. Men so ga zmerili v porodnišnici (37t), zato, da so ocenili ali sem godna za vaginalni porod, ali bo spet CR. Moj gin.je pa izmeril zato, da je ocenil situacijo, ker hodim k njemu na apunkturo. Če ti bo potrebno sprožiti porod, tudi pregledajo, da vidijo kaj lahko pričakujejo. UZ pa pripadata 2 ( če je vse ok) pa potem po roku, da preverijo stisko otroka, ostalo je pa dobra volja ginekologa :).


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 2159
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 14:09:20   
Mišmašek
Meni verjetno tudi kontrolirajo to samo zato ker sem imela tiste popadke v 28 tednu. Si mislim da bolj zaradi tega. Eh ne sekiraj se, tudi če ti maternični vrat ne merijo, nima nobene veze, če gre vse bp. Kakšen krat bi bilo skoraj boljše da ne bi merili in gledali vse tako podrobno kot piše po knjigah, bi nam prišparali precej živčkov. 😉


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2160
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 17:57:40   
Cvetnilist
Mišmašek, dobro napisano. Saj to si jaz govorim skoz v glavi, ko se sekiram zaradi kg, da mali očitno nič ne manjka, še ginekologinja je rekla, da je v odlični kondiciji tako da ne vem zakaj bi se sekirala. Tote 3 tedne pa si bom te že še privoščla kaj se mi bo zaluštalo, potem pa bomo že začeli pazit malo. user posted image Dejstvo pa je, da pač ene ženske lažje izgubljajo kilograme kot druge pač bomo videli kako bo.user posted image
Glede materničnega vratu pa je tako, meni ga je nazadnje vaginalno merila v 20. tednu. Pred tem mi ga je že 2x. Torej vse skupaj 3x. Tolikokrat zato, ker sem imela pred tremi leti konizacijo in imam načeloma krajši maternični vrat. Čeprav moram priznati, da sem med tistimi srečnicami, ki mi operacija ni pustila velikih posledic in je bil moj MV ob merjenju dolg 39mm. Od takrat naprej mi ga več ni merila. Da me je pa pretipala s prsti pa je bilo nazadnje nekje okoli 30 tedna in takrat mi je tudi povedala, da je to zadnji takšen pregled. Mogoče bo še zdaj proti koncu pogledala kaj ampak načeloma so moji nadaljnji pregledi zdaj v bistvu samo ctg, tehtanje, pritisk in urin. Drugače pa vem, da vsi ginekologi ne prakticirajo tega merjenja MV, zakaj je to tako pa vedno samo oni sami haha.user posted image
Je pa bila danes prvič pri meni patronažna, zadržala se je nekje pol urce, pogledali sva kaj vse imam, je rekla da imam čisto vse in ne rabim kupovat, svetovala mi je da naj za odhod iz porodnišnice raje pripravim oblačila 56 namesto 50, malo me je povprašala glede mojega počutja, za čiščo je svetovala vir 80 vložke, v glavnem taki kratek klepet sva imeli. Naslednjič se vidiva en dan po tem, ko bova z malo prišli iz porodnišnice. Dala mi pa je tudi številko, da lahko pokličem, če bom imela kakšno vprašanje. Pripada pa obisk pred porodom VSAKI ampak je rekla, da je težava v ginekologih oziroma sestrah, ker jim ne dostavijo pravočasno kartonov nosečnic.

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2161
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 20:24:51   
KmAlU MaMiCa
Cisto pri vsaki je drugace. Moje mnenje je da ginekologi delajo pac po svojih izkusnjah in sami praksi. Moja recimo mi vedno na vsakem pregledu naredi ultrazvok, vsakic me vprasa ce bi se mogle spodaj kaj pogledat in nikol ji ni nic problem. Res je da so ultrazvoki kratki, poslusa srce in pretoke, ampak mi vedno preklopi se na 4D da me spravi v jok ko vidim nasega lumpa. Res je da je privat in ko sem v prvi nosecnosti hodila v Lj v Leonisce sem lahko o cem takem samo sanjala. Tam sem imela strogo 2 ultrazvoka pa se to ne vem ce sta oba skupaj trajala 5 min. Glede vsega ostalega pa ce je cela nosecnost bp ne vem zakaj bi kontrolirali in preverjali in na nek nacin iskali nekaj kar bi nas obremenjevalo. Konec koncev smo ze tako dalec da ni neke panike tud ce bi se odpirale. Je pa itak na nas samih da ce cutimo da kaj ni ok da se gremo pokazat. Joj babe moje vsakic ko pridem sem sem tak radovedna ce bo katera ze napisala da je rodila. Komaj cakam da bomo imele svoje srcke pri sebi in da si bomo izmenjavale izkusnje o porodih. 


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2162
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 20:38:39   
Cvetnilist
Res je, vsak ginekolog dela po svoje, je pa dejstvo, da če greš privat, da se ti vseeno malo bol posvetijo. Drugače pa se strinjam, da če nosečnost poteka brez težav, da nima smisla kontrolirat in preverjat. Tako tudi pravi moja ginekologinja, da če nosečnost poteka normalno, da neki dodatni ultrazvoki niso potrebni. Je pa pač dejstvo, da si me bodoče mamice tega želimo, da bi čim več videle naše otročičke. user posted image Res je, je rekla moja ginekologinja v ponedeljek, da nimam kaj skrbet, tudi če se mala zdaj odloči rodit. user posted image
Joj, tudi jaz sem neprestano v pričakovanju kdaj bo katera napisala, da je že rodila.user posted image Me prav zanima katera bo zdaj prva meda nami. user posted image

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2163
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 20:53:13   
LoniRR
Meni je pa npr. merila MV samo na morfologiji in sicer preko trebuha. Haha vsak ma drugacno navado in dokler je vse ok tut jst mislim, da nima smisla iskat dlake v jajcu. 
Drugace pa moja tudi vedno naredi ultrazvok kjer preveri srcek in gibe, ter zadnje case tudi polozaj otrocka. 

Hehe tudi jst sm ze kr malo neucakana kera bo razveselila z novicko o porodu. Zdaj smo ze vse tako dalec, da bi bila to zihr vesela novica. Komaj cakam zgodbe o tem 👏😍

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2164
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 21:04:54   
KmAlU MaMiCa
Kaj je katera med vami slucajno nabavila odejico Snugglebundl? Jaz sem zadnjic slucajno zasledila en clanek o njej in me full mika. Zna bit full prakticna...se da otroka fajn prenasat kar iz izkusenj vem da je vcasih full smotano...sploh ko recimo zaspi v avtu v jajcki pa da ga prestavis v posteljico. 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2165
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 21:15:17   
Cvetnilist
Ja res ma čisto vsak ginekolog svoj sistem, dokler nisem začela klepetat tu z vami na forumu, si sploh nisem predstavljala, da so med ginekologi takšne razlike. user posted image
Ja, zdaj bi definitivno bila že vesela novička, če bi katera rodila. user posted image Se mi zdi, da smo večinoma tak že vse čez 35 tednov oziroma tu nekje.
Čisto po resnici povedano prvič slišim za to odejico, zdaj bom šla pogooglat kakšna je. user posted image

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2166
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 21:16:22   
Cvetnilist
Haha kakšna dobra finta, pomojem more biti ta odejica kar fajn zadeva. user posted image Vidim pa da ceno ima tudi kar lepo.

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2167
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 21:20:18   
Cvetnilist
https://www.babycenter.si/sweet-dreamers-bacek-ewan-deluxe-vijolicen-757240.html => mi je pa prijateljica priporočala to igračo, sicer ni poceni ampak baje ful pomirja otroka, posnema zvok srca, maternice in podobno. To sem rekla da zagotovo kupim mali, rekla je da pri njenem malem vžge.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2168
   RE: APRILČICE 2019
12.3.2019 21:42:02   
KmAlU MaMiCa
Ja za tto ovcko sem jaz ze tud slisala sam jaz bom mela malega itak zravn sebe tak da mi to ni neki prakticno ampak ce bo pa kasneje potreba po cem takem je pa to prva izbira. Jaz zdaj gledam bolj kaj bi rabila pri prejsnjih dveh pa nisem imela pa take stvari bolj kupujem. Pri meni je bil nepogresljiv gugalnik, ceprav sem mela od ingenuitija in je bil ogromen poleg tega ga nismo mogli nikamor nest ker se ni dal zlozit. Zdaj sem kupila od Chiccota hoopla ker je super in se da zlozit tak da komaj cakam da ga uporabimo. Drugo pa je da jaz full ne maram teh jajck ker so otroci celi zverizeni notri in jih uporabljam striktno samo za prevoz tako da moram kar pogostokrat otroka ven in v kosarico ali pa kontra. In sem prav presenecena da sem prvic zasledila to odejico. Jo bom pa kupla definitivno. 


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2169
   RE: APRILČICE 2019
13.3.2019 3:43:41   
jabuk
Jaz tudi prvič slišim za to odejico. Sem gledala in je zelo prakticirajo za tiste po CR, kar imam na sumu, da me zna spet doleteti. Iskreno se mi zdi lupinca bolj praktična, ker ko dam otroka ven iz avta, ga lahko postavim na hodnik in se uredim (z odejo ga ne morem dati na tla),  potem ga dam pa itak ven iz lupince in v posteljo. Se ne spomnim, da bi imela kake težave zaradi CR-ja glede tega. Mi je pa sorodnica sešila odejo za lupinco, tako da otrok leži na odejico.

Za ovčko sem tudi slišala. V prvih parih mesecih po rojstvu niti ne razumem, zakaj bi jih pomirjala. Mojega sina sem takoj dala v svojo posteljo in je zaspal brez problema, oziroma je znal že med hranjenjem zaspati. Sicer pa, škoditi ne more. :)


(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2170
   RE: APRILČICE 2019
13.3.2019 9:56:49   
KmAlU MaMiCa
Jaz imam lupinico skos v avtu, no razen k zdravniku jo nesem ce slucajno spi, drugace ga pa vedno iz avta dam v vozicek ki ga itak peljem v stanovanje. Zato pa mi je noro fajn zadeva ta odejica. Bomo vidli kak se bo obnesla. Men danes moj lump tako dala da komaj diham...kot da bi se sukal skos po trebuhu mam obcutek. Zdaj komaj cakam da pride ampak ko pa pomislim da ne bom vec cutila njegovih gibov pa vem da bom to full pogresala. 


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2171
   RE: APRILČICE 2019
13.3.2019 10:55:54   
LoniRR
Sama se za to odejco zaenkrat ne bom odlocila. Bom vidla ce bom mela potrebo po njej. 


Evo ctg je za mano. Sm mela eno uro. Pol ure na hrbtu in pol ure na boku. Vse ok. Zdj dalje ga bom mela vsak teden. Mi je nardila se ultrazvok, da je preverla plodovnico, pretoke, lego...

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2172
   RE: APRILČICE 2019
13.3.2019 13:13:38   
Mišmašek
Ojla drage moje, evo mene iz pregleda v APRN. V glavnem naredili so mi ctg in uz kontrole rasti. Otroček še vedno v zastoju. V petek imam ponovni kontrolni pregled. Če bo še vedno rast slaba in posteljica še bolj kalcinirana bo carski določen enkrat drug teden. Drugače če se bo le dalo bodo počakali do 37 tedna. Tako da papirje sem že podpisala. Datum imam ponedeljek 25.3. ko bom 37+1. Takrat bo naše detece že 100% na svetu. Aprila ne bomo dočakali 😉 itak vam bom pa vse sproti poročala, tudi po cr potem 😁


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2173
   RE: APRILČICE 2019
13.3.2019 13:22:29   
jabuk
Mišmašek, a se bova midva zamenjale? 😁 Jaz imam cr 2.4., ko bom 41t, če prej ne rodim, rok imam pa 23.3. 😁....Trenutno se lih sprehajam. 😊 Sem si.pa danes urejala nohte na nogah in sem se spomnila, da ne smejo bit nalakirani, če pride do CR. Sem potem brala, da lahko prozorni lak, zato da vidijo, če se barva nohtov spreminja. Bi svetovala tudi drugim, da raje ne imet barvastih nohtov, če pride do urgentnega CR, da to lahko hitro opravijo in je dete hitro zunaj 😊

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2174
   RE: APRILČICE 2019
13.3.2019 13:38:32   
Mišmašek
Hahaha, zgleda da res, razen če ne boš zdaj na sprehodu kaj pospešla 😂 tisto z nohti je pa res, tako da če ima katera geliš ali gel naj da to dol v zadnjem mesecu, da ne bo kakih presenečenj in piljenja zadnji moment 😋💅


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  85 86 [87] 88 89   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  85 86 [87] 88 89   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?