|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  106 107 [108] 109 110   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 16:42:10   
Mišmašek
Čestitke kmalu mamica tudi od nas 😘 super da si tako hitro dobila svoj zakladek, ekspres baby 😋 kako pa ostale? A smo zdaj že vse aprilčice v dveh kosih al še katera čaka? Lupčke vsem! 😘😘😘😘😘


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2676
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 17:39:10   
Cvetnilist
Mislim, da imamo ze vse, ki smo aktivne, svoje zakladke. 😁🥰Zdaj lahko delim svojo porodno izkusnjo z vami, ker vem da ne morem vec nobene prestrasit.Sama sem rojevala 15 ur, 15 ur sem imela popadke na 10, 5 min. Na koncu se je porod koncal z vakumom.V porodno sobo sem prisla 23:45, ker mi je doma odtekla voda, intenzivni popadki so se zaceli takoj. Rodila sem naslednji dan 14:16.Prva tezava je, da sem se odpirala zelo pocasi, do pol 8 zjutraj sem bila odprta komaj 3,4 cm vednar sem nekak uspela predihavati popadke in je bilo vse ok. Nakar pride do mene babica in me zacne prepricevati, da naj vzamem epiduralno, ker pac porod poteka pocasi. In jaz budalo sem se seveda prestrasila in mislila, da ce rece babica pa je te morda res bolje, da vzamem. A pred tem sem bila trdno prepricana, da bo porod naraven. S tem da mi je na koncu epiduralna pomagala zgolj pol ure, da te res nisem cutila bolecine. Je mi pa na koncu povsem omrtvicila vagino in potiskalnih popadkov sploh nisem cutila in se je mala zataknila v porodnem kanalu. Po teh petnajstih urah sem bila cisto adijo, cela prepikana, sploh ne vem kaj vse so mi spuscali v zilo, dvojne antibiotike, infuzijo, umetne popadke, v glavnem ni da ni.Na koncu sem pristala na kisiku, povsem brez energije, niti oci nisem vec mogla drzati odprtih. Pika na i je bila pa se to da sploh nisem cutila potiskalnih popadkov. Na koncu so me 3 ure pustili odprto 10 cm, da se je mala v trebuhu ze pokakala in ji je zacel padati utrip. Potem so se pa le koncno odlocili, da je treba nekaj narediti in je nasreco prisla ena super zdravnica, ki je izvedla vakum, ki je moji pupi na glavici pustil zgolj malo modrico. Drugace znajo biti vakumi taksni, da imajo otroci taksne buske kot da bi imeli se eno glavico.oja mala je na sreco ni imela!!Koncalo se je seveda z tezkimi raztrganinami in ogromno sivi in ko me je zacela zdravnica sivat je ugotovila, da jaz spodaj sploh nic ne cutim, da mo je epiduralna povsem omrtvicila pac ta vaginalni del.Tako da punce, ce se le da ne se odlocat za epiduralno, ker se ne konca v vseh primerih ok. Jaz se v zivljenju vec ne dam prepricati v to da jo vzamem!!Je pa res, da ko sem v narocje dobila svojo pupo, sem pozabila vse bolecine! 😊In zdaj ko vidim kako lepo napreduje in se redi sem neizmerno vesela, ker vmes sem se pocutila obupno, ko sem samo pomislila kaj vse je tudi ona morala ob tem porodu prestati v trebuscku. 😕

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2677
   RE: APRILČICE 2019
26.4.2019 21:23:57   
jabuk
Cvetnilist: točno to sem slišala glede epiduralne, da nekatere niso več čutile, kdaj morajo pritisniti in so tudi že naredili carski rez. So pa tudi punce, ki so jo pohvalile. Cimra v porodnišnici je rojevala 3 dni in je kljub epiduralni čutila popadke, tak da je vedela kdaj mora pritisniti. Tudi sivanje je čutila.  Ona je zadovoljna...Je pa lepo, da si lahko rodila. Meni mogoče malo manjka, ker nisem rodila. Sicer imam kolegico, ki ima zelo slab spomin na porod, jo po 9ih letih še zdaj boli, je tudi ostala pri enem otroku. No, jaz nimam slabega spomina na dogodke, je pač vse dost lepo potekalo. 


Aja, Nerodka še ni rodila. 🤐  

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2678
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 10:31:24   
dorchy24
Cvetinlist js lahko recem sam vsaka ti cas_t da si bla pogumna 15 ur js bi umrla. Js sm mela res lep porod kar se tice popadkov vse skup od prvega popadka pa do konca je blo niti 5 ur . Dejansko so me zbudili popadki takoj na 3 minute, dokler sem ee oblekla in smo pocakali mojo mamo da pelje malega v vrtec je minila 1 ura, ob 7h sem prosla gor,1uro so me vrteli na ctgju ki ni zaznal nicnpopadkov,pol me je zdravnica pogledala je rekla da sm 4cm odprta da sem ze cisto za porod,so medali ob 8h v klistirnico tam baje mi je voda odtekla to smo ugotovili v porodno js nism opazla. Ob 9h sem sla v porodno ,popadke sem mela na 1 do 2 min tako da mi je blo super ker sem se spocila med njimi ,niso bli grozno boleci edino iztis me je mantral ker sm mela sam svoje popadke in so ble pavze 2minutne tsko da se je mali vlekel nazaj tudo glavica je bla velika36. Pol mi ke ena skakala po trebuhu 2 babice so me dol sirle vlekle otroka in kar je blo slabo ki ta popadek je bil cca 15 sekund in ko ke rekla da naj se potiskam nisem mela kam ker ni krclo, sicer ko je rekla bomo probali vakum sem 1 minuto tiskala je reku moz da je mislil da bom umrla na mizi da sm blz ze vijola v obraz pa ponavadi ne pisem med iztisom sem 2x rekla da nemorem potiskat ki pac res ni blo popadka pravega. No pa je potem le prisel po urci in pol celega poroda vn.  Mene je posteljca hecala 1 uro ni hotla it vn so me hotli ze dat v operacijsko in evo zadnji poskus je uspelo.

Je pa nekak najlepsega ko si doma z otrockom. Js sm vesela da je ze za mano vse. Sicer imam tezave z hemoglobinom imam skor tko nizkega da ljudo ze na transfuzijo posiljajo tko da jemljem zelezo 2x na dan imam vrtoglavice omotice ,obcasno tresavico im mrzlico.. ampak bomo zmogli.Nerodka navijamo se zate 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2679
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 13:28:01   
LoniRR
Hvalaaa punceee.

Kmalu mamicaaa cestitkeee. Mi smo vceraj domov prisli in nimam kej jamrat. Doma se imamo veliko boljse. Lana samo spi in je. Imam ogromno mleka tko da samo dojim. 😍
Jabuk zato sem se pa nasmejala ko si napisala kako je tvoji ime. Pri nama je bila ze zelo kmalu odloceno da bo Lana ali Lan. 


(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2680
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 16:08:30   
LoniRR
Hm. Cvetnilist res tezka izkusnja in vrjamm da spadas.med une, ki nimajo poroda v lepem spominu. Sama bi porod opisala kot cudovito izkusnjo. Sem mela pa pred tem dva dni mracno. Lezanje v porodnisnici in dobesedno cakanje na popadke, ki jih kar ni kljub indukciji, je obup. CTG ji non stop in to po eno uro. Potem redni boleci pregledi da vidjo ce sm se kej odprla. Krvavela non stop. Po dveh dneh me posljejo v porodno kjer sem ponovila bolece poskuse sprozitve popadkov. Odprta pa prakticno nic. 2x so mi predirali mehur, vstavili neko zdravilo za mehcanje vratu. Preverjali na UZ zakaj ni voda odtekla. Mala zapirala izhod hehe. Uspelo jim je da so me vsaj 2cm odprli in potem se zadnji poskus-umetni popadki. No na zacetku sem imela plin, ki je bil super. Kasneje ko so pojacali umetne, ker sem se prepocasi odpirala sem prosila za epiduralno. Epiduralna je zakon. Cim sem jo dobila je pospesila odpiranje in dejansko sm bila v zelo kratkem casu do konca odprta. Kar se tice popadkov in samega potiskanja sem vse cutila popolnoma normalno. Pri potiskanju sem tocno vedela kdaj prihaja popadek. Tudi nobenih mravlincev ali kaj podobnega nisem cutila. Je pa imela mala glavico 35 in je babca naredila cisto kratek rez, ker se je bala da bi se zacela trgati. No tudi sivanje sem zelo fajn cutla. Je pa res da sem imela cudovito babco, ki je zelo racionalno delala z epiduralno. Mislim da je to tudi vzrok kako jo dozivis. Opcija je da se poleg dane doze se dodaja. Pri meni babca ni pustila dodajanja dokler nisem bila dovolj odprta in tudi ko se je zacel iztisk je uravnavala z doziranjem. Uglavnem vedla je zelo dobr kako se z njo dela. No zelim povedati, da moja izkusnja glede epiduralne je fenomenalna in bi jo ponovila. Pa se carskemu sem se ognila 😀.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2681
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 16:25:57   
KmAlU MaMiCa
No moja izkusnja pa je sledeca. V cetrtek smo bili ze 9 dni cez rok in po pregledu ene specializantke ki mi je rekla da sem 2cm odprta in po mojih prosbjah naj ni koncno sprozijo porod se le ta odloci da mi ustreze. Posljejo me na klistir, jaz klicem moza da pride ker gremo rodit. V porodni sva cakala na zdravnico da mi predre mehur. Ko me pregleda se ona pogleda specializantko in jo nahruli da to ni 2 cm in da ne bomo nic predirali ker se ni dovolj odprto. Evo meni pade vse dol, cisto sem bila adijo ko so me poslali na oddelek ces bomo videli kaj bo cez dan. Cez cel dan sem nato imela popadke na cca. 15-20 min ki se kar niso hoteli razviti. Zvecer na viziti me zdravnica pregleda in se vedno ni bila za to da sprozimo...pocakajmo do jutra, ce ne bi zjutraj sprozimo...ok pa do jutra. Ponoci nekaj do ene ure pa me zbudi bolec popadek, cez 3 minute se en, pa cez 3 spet. Grem na ctg ki zazna popadke in sestra me poslje v ambulanto na pregled. Sredi pregleda mi odtece voda in evo gremo v porodno. Klicem moza naj pride, se tezim naj mi da klistir da me kakat pa je rekla da je to glavica...ok. 15 do dveh sem prisla v porodno, mi nastima ctg in me vprasa ce me kaj tisci. In seveda me je. Babica mi rece ja potem pa malo potisnite. Jaz potisnem mislec da bom potisnila otroka malo nizje ko rece babica se malo se malo glavica je ze skoraj zunaj. Kak???? Ne ne moram pocakati moza, nocem rodit brez njega so bile moje misli. V tistem slisim da je koncno tu, potisnem in v trenutku ko je stopil v porodno se je porodila glavica, nato z naslednjim popadkom se telo in to je bilo to. Vsega skupaj sem bila v porodni 30 min in ze sva ponosno obcudovala najin zaklad.

Tak porod bi res privoscila vsaki. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2682
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 17:30:59   
LoniRR
Oooo kmalu mamica kako leppooo. To na oddelku v 4nadst. Je tudi loto. Mene so v porodno poslal k bil ctg malo cuden. V porodni pa so samo gledali kaj delam tm. Tko da so me ponovno poslali nazaj gor.


(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2683
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 19:06:56   
dorchy24
Kmalu mamica to pa je res super porod,js sm mela pa tezave z iztisom ampak smo potrpeli . Verjetno so ti zivcki pomagali spodbudit vse skup . Zdj pa polno cartanja.


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2684
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 20:34:50   
Nerodka
Kako razlicne izkusnje s porodi imate🙂jaz ze komaj cakam, da bom lahko koncno stisnila svojega dojencka v narocje. Pa punce, brez skrbi lahko delite svoje izkusnje se naprej, me ni strah poroda, je pa zelo zanimivo brati vse izkusnje. Mislim pa, da bom do naslednjega ponedeljka, ko imam rok, se v s trebuhom hodila po svetu...vsaj trenutno nic ne kaze, da bi se dojenck mudilo na svet. Sem sicer ta teden na pregledu bila odprta 1,5cm, to pa je vse. Ali mi lahko poveste, kdaj priblizno ste bile ve toliko odprte in,kako hitro je slo potem vse skupaj. Ker se vedno upam, da bom naravno rodila, ce ne bo do roka nic in, ce bojo na dan roka videli, da ne bi bilo varno sproziti poroda, bom rodila s carskim rezom..imam ze vso dokumentacijo in termin za pa ski rez. Pa cestitam vsem, ki ze crkljate svoje dojencke🙂

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2685
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 20:38:38   
jabuk
Nerodka: jaz sem bila 1cm odprtta v 37t. 10 dni čez rok sem bila 2.5cm. Kdaj imaš pdp, oziroma datum cr?


(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2686
   RE: APRILČICE 2019
27.4.2019 21:39:57   
LoniRR
Nerodka mene so na silo odprli za 1cm 9dni cez rok. Odpirala se nisem dokler mi niso cez 3dni dali ze toliko razlicnih zdravil da so umetno sprozili in sem se zacepa odpirati. Ti imas rok in tudi predviden carski 7ga a ne?


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2687
   RE: APRILČICE 2019
28.4.2019 5:16:07   
Nerodka
6. imam rok in predviden cr. No,bce bo le mogoce, bom tudi takrat naravno poizkusila roditi...carski rez je res le izhod v sili...


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2688
   RE: APRILČICE 2019
28.4.2019 12:10:31   
dorchy24
Uff js sm bla v prvi n 1 mesec prej odprta za 2prsta zdaj sem bla ze v 27tednu za en prst. Oba x ko so me prijeli popadki sem prisla ze z 4cm odprta. Zelim ti vso sreco :)


(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2689
   RE: APRILČICE 2019
28.4.2019 21:06:47   
Jetkarmak00

Kmalu mamica čestitke tudi z moje strani! Lep ime Lana, midva sva tudi hotela lan, pa sva ootem zaradi tega ker ga vzgajava tudi anglrščini kar odločila še za "njihov" ime =D


Punce, meni je bil pa porod tolk lepa izkušnja da ne znam povedat niti opisat. Niti v sanjah si nism predstavljala da je to tako, in na koncu ko je bil potisk in vse konec vem da sem rekla babci a to je to hehe.

Pri meni se je začelo z spolnimi odnosi (to je moje mnenje, nobeden mi ni tega sevesa potrdil)

Celo nosečnost sva imela "abstinenco" :D nisem ''upala'' ker imam znanko, ki je rodila v 27 tednu pa baje zaradi spolnih odnosov.. No kakor koli, nisem želela reskirati. Že tako sem imela otrdevanja trebuha, krče in na splošno na nosečnost nimam žal lepih spominov. Na začetku že takoj v 5 tednu slabosti, potem krči, ki malo ponehajo in se v 18 tednu tam nekje spet pojavijo z otrdevanjem že. Kar je bilo mnogo prezgodaj. Potem težje dihanje visok tlak in utrip pri meni.. Potem zaznan visok utrip tudi pri plodu (zgornja meja) skratka.. Vedno je bilo nekaj že od začetka...

Tako sva s spolnimi odnosi čakala do "varnih tednov" potem sem pa rekla itak vseeno, saj ježe varno.. Da taki otročki pač nimajo težav več.. Tudi G mi je rekel na pregledu da so to že kao "veliki otroci" haha...

No začelo se je zjutraj s spolnim odnosom, zvečer isti dan pa sem imela pregled kontrolo rasti takrat, kot samoplačniško.

Nekje 2 ure po spolnih odnosih me je začelo kar močno zvijati, krclči, trebuh je bil pa konstantno trd, ko sem ležala je bilo še kar ok, ko sem vstala pa trd kot kamen, skrčen, otroka nisem več čutila vedno manj no.. Ko sem se ulegla, nisem naštela niti 5 gibov v treh urah, pa dobro sem rekla bom počakala do večera tako al tako imam pregled..... =D

Pridem na pregled kontrolo rasti. Izmeri otroka vse vredu za svoje tedne... Vidi pa da je vrat izginil (to je videl že na ultrazvoku preko trebuha kateri ponavadi naj ne bi bil zanesljiv za te stvari - kot sem razumela je za te meritve vaginalni) no in ker ni videl vrata več - rekel je da je izginil in ker mi je noro otrdeval trebuh in nisem čutila toliko otroka je rekel da bo preveril z roko. Je rekel da se to zdaj še ne dela ker lahko po nepotrebnem razdražimo kaj tam spodaj.. No in je bil res zelo nežen.. Skratka nič nisem čutila..

In mi pove po pregledu da sem odprta 4 cm in da je glavca že zelo nizko. Katastrofa, kap me je :D

Itak sem šla v P, tam so me kar v porodno dali. Če bi se čez noč popadki kaj pojačali sami od sebe (predvidevam da je vse to sprožil spolni odnos, ker pa ni bilo tolk močno in prostaglandinov al kaj je že tist se popadki niso mogli jačat al kaj?)  no niso se jačali, zato so mi zjutraj predrli mehur. Še vedno nič od popadkov..čez dve uri so začeli z umetnimi v obliki infuzije.. Sem se pa jaz že ob sprejemu v porodno zmenila za ea, tako da sem ko so mi začeli dajati umetne, rekla še za ea, prišli so vstavit po enem ali dveh popadkih.. Tako da sem že ob blagih popadkih dobila ea.

Vse bilo ok, čutila sem kot neke blage krče menstrualne. Skratka nič. Ko je bil popadek sem čutila samo da nekaj dogaja, nič pa kot bolečino. Noge sem čutila ves čas, mela sem samo mravljince, pa prste in vse to sem normalno premikala.. No čez čas se mi je zdelo kot da se je malo ojačalo, ali da je ea popustila.. Potem sem rekla mojmu naj pokliče babco al nekoga da to mal pojačajo (čeprav me ni bolelo, ampak sem bolj čutila kot na začetku in sem si mislila neeeeee, hočem tako kot na začetku, hehehhee) no prišli in so mi nekaj pojačali ali kaj.. In rekli da bi bilo bolje smejalni plin vzet. Sm rekla pa dejte.. So mi dali masko.. Da jo dam med popakdom gor... To je blo pa paradise hehhee =D ja to mi je blo pa tok top vohat.. Res.. Kakšen dober vonj.. Neko sadje južnega morja kao.. Masko maš lahko samo med popadkom gor. In že tako zaradi ea nisem čutila popadkov oz so bili bolj blagi.. Potem sem pa kar masko pustila gor. Babca mi je večkrat rekla a je zdej popadek.. Pa jaz neee.. Pa ona dejte dol pol masko 😃😃😃 hahahaha... Potem se spomnim da sem večkrat mela masko gor še malo naprej ko je bil popadek že mim... Kao dalj časa trajal... Hehhehe. A ga sploh ni blo. Hehhehe.. Biu si tko mal zadet od te maske.. Ampak smo se pa vmes pogovarjali.. Babco sem mal izprašala kako kaj babištvo poteka, pa tako.. Vmes sem tudi mamo poklicala hehe.. Skratka bolečina od 0 do 10 bi jo opisala z 1. Vse kar sem čutila je bilo da se nekaj med popadkom dogaja.. Ko je prišel iztis.. Nisem imela nekega občutka za potiskanje, ampak sem samo pritiskala pač. Tako da so mi epiduralno in masko pustili do konca, odklopili ko je bil otrok že zunaj.

Zadihal sam, takoj, nobenih težav. Razen jaz na šivanje.

Vsaka ima svoje mnenje ampak raje sem šovana kot carski rez. Če bi bil carski rez boljša rešitev bi narava sama najdla tak način rojevanja.. Šivanje ni pa čisto noben bav bav. Boli dan mogoče dva, potem pa malo celjenja, in je. Zdaj sploh nič več ne opazim, da je karkoli sploh kakšna brazgotina. Tudi spolni odnosi niso nobena težava, še bolje ker je vse bolj raztegnjeno in prožno haha =DD

Kar se tiče poroda, je bila zame to res ena najlepših izkušenj. Po porodu sem bila spočita, takoj na nogah, takoj si v formi :D na tak način bi šla še 10_x_ rodit, nebi pa bila več noseča rada😒😒

Jaz mislim, da se je začelo in končalo zaradi tistega enega samega odnosa isti dan.. Kaj naj zdaj kar je je. Pa tudi večkrat sem si rekla, sploh na začetku "je že mogl tko bit"...


Kako so kaj vaši otročki..? Ste vse že doma? Kako napredujete v kilah? Mi bi morali imeti čez dva tedna cepljenje, pa ne gremo.

Prvi pregled je bil pa ok, zdaj ima že 4 kile + je pa res bolj suhljat :D se pa že smeji, obrača glavico, dviga, od podlage, iz hrbta se že hoče prevalit na bok. Pijemo čaj, vodo, hehe..raste kot gobe po dežju.. Zdaj nosi 68 cifro. Sicer je velik trenutno 56 ampak ni je bolj udobna 62 ali tudi nekateri modeli 68.


Kdaj je uvedba hranjenja? Mogoče katera ve? :) 




(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2690
   RE: APRILČICE 2019
28.4.2019 21:20:14   
dorchy24
Jetkarmak glede hranjenja pravijo po am da zacnes po4.mescu ce je dojen po 6.mescu. mi v prvo smo sli v 3mescu kr je zavrnil vsa mleka in fladke js pa mleka nisrm imela.zdaj tudi se podojiva in mava dodatek ker nimam skor nic mleka ,imam v obeh cca 10ml . Kar se tice poroda sicer si mela dolg ampak lep. Js sm rekla tudi na mojo izkusnjo z popadki bi se 10 otrok rodila pa nisem mela nic protibolecinskega ampak mi niso bli hudi.je pa tudi nam pomagal spolni odnos ker sem mela celo nosdcnost abstinenco in prvic ko sva se mi je deugi dan zacel luscit cep ,po 2 dnevih pa rodila.sama sem mela tudi krce med n in pa krvavitve do 6mesca. Mi smo meli v petek 1 teden in takrat je bil nazaj na porodni tezi 3350g 


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2691
   RE: APRILČICE 2019
28.4.2019 22:03:27   
LoniRR
Hahaha jetkar istoo kot pri meni. Vonj plina mjamiii. Da o ucinku ne govorim. Meni se kar smejalo.


Pri nama bi bil fant lan ali pa liam. Ocitno imamo dost podobne okuse. Jabuk je izbrala Alana in cvetnilist lia. Hehe
Pri meni je babca ko me je vidla po epiduralni rekla, da sm k na plazi in da tko navmo dalec prsli in mi pojacala umetne in zmanjsala epiduralno. Jst nisem mela nobenih mravljincev, noge 100% cutila in tut po 4h po porodu ze hodila brez pomoci. Haha vmes med popadki sem jst kr ene 4x zadremala mal tok je blo kul. Haha. Sama bi nosecnost in porod 100_x_ ponovila. Cudovita izkusnja z osebjem vred. Sm bla sivana ampak cist mal in nisem rabla nobenih protibolecinskih. Tut sivanje sem cutla kljub EA. Vrhunec popadka sem cutila ves cas poroda. EA mi je le omilila bolecino in to sem tudi zelela, ker sem tako brez pomoci sodelovala pri celotnem porodu. 
Glede spolnih odnosov pa pri meni ni nic pripomoglo. 11dni cez rok sem rodila z indukcijo poroda. Spolne odnose so mi se svetovali v porodnisnici na kontrolah in sem se sam smejala, da bi mogla rodit ze zdavni ce bi to pri meni pomagalo.  😂
Nam je danes krn odpadel. Drugace bi pa mala sam jedla, kakala pa spala. Mleka mam pa za celo jezero. Ko se na eni dojki doji mi iz druge kar tece. 🙈

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2692
   RE: APRILČICE 2019
28.4.2019 22:35:09   
Jetkarmak00
Dorchy, porod sem imela za prvorodko baje ful hitr.. Midva sva bila z mojim sprejeta zvečer v porodno. Tam sva potem prespala v sobi. Krči so bili tskšni kot vsak dan, nič se niso jačali. Tako da so mi zjutraj predrli mehur. Od predrtja pa do iztisa je trajalo 4 ure, od prvih popadkov pa do iztisa pa dobri dve urci hehe :D

Kako si začela z uvedbo hranjenja? S čim si najprej začela? Na formuli se mi zdi da hitreje prespijo noči in da se manj hranijo kot dojeni otroci. Tako malo primerjam moj način in od kolegic, ki so dojile. So moralee na dve uri skoz na dojkah, počasi bolj.na formuli imava pa midva 4-5 obrokov po 150ml trenutno, na 5 do 6 ur. Podnevi mi pa več noče spat -. - ful je že pokonc.. 
Bodoča, jajajaja tako je. Tak dobr vonj no hehe. Ma mi je blo žal, da je bilo konec xD =) Tudi jaz sem zaspala vmes skoraj. Še dobro da je moj govoril, ker čene me je kar zmanjkovalo... Sem kar zapirala oči.. Meni so za ea babce rekle, če ne bom mogla potiskat jo bodo izklopil. Če pa bom potiskala pa jo lahko obdržim do konca. Tako da sem jaz kar nekaj pritiskala res. Nisem vedla kaj prtiskam sam prtiskam. Hehe. Tako da je bilo vse ok. Imela jo do konca. Mislm da kombinacija ea in maska nebo smela nobene izrazito bolet, če je ea vstavljena pravilno tako kot je treba.Tudi jaz sem šla potem takoj na noge po porodu. Normalno hodila, bila tudi spočita. Sam zaspana. Tako da sem tamalga kar v postlo dala k sebi in sva spala celo noč 😄 za jest je bil pa velik lenuh.. 😐😋 Zdej je pa tako priden da prespiva že celo noč. Od nekje 22 ure do 6-7 ure spi =D 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2693
   RE: APRILČICE 2019
29.4.2019 9:49:42   
dorchy24
Jetka ja 4urce je hitro js sm tudi v prvo 3 urce od predrtja mehurja pa 2.. pa lepo je ce mas v prvo dobro izkusnjo, js sm pa tokrat med svojimi popadki spala pa nisem mela ea ,sem jih mela na 2min in sem se lepo odpocila :)

Kar se tice hrane mi smo mogli takoj na 5 obrokov hrane ko je zavrnil. Tko da sem mela zjutraj mlecni obrok za malico sadje za kosilo pac kosilo pop.malica sadje in zvecer mlecno , v 3m sm tudi ponoci dajala sam caj in se je odvsdu nocnega hranjenja v 1tednu. Mi tudi prvo rundo zdj prespimo 5h,potem 3 do 4 pol 3 in vstanemo.Zacela jem pa prvo z krompirjem , korenckom, kolerabo, bucko , in mlecno sem vzela te kasice od 4m da ga nasitijo. Ptvo sem z kasicami in kosilo dajala, od zelenjave zacni to kar ne napenja,od mesa sem pol zacela perutnino in kak file oslica,sadje pa sem  jabolko,hruska,banana,marelica,pa sezonsko.po obcutku. Js sm mu tudi skuhala vec kosila pa vedla zamrznit.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2694
   RE: APRILČICE 2019
29.4.2019 12:25:37   
Jetkarmak00
Dorchy. Moj že pije čaj, vodo od mojga odpja naprej. Torej nekje od konc marca..

Kako si ti to začela? Čak tebi je pri 3m začel mleko zavračati? Zakaj pa? Kar od naenkrat? Vzrok? In si čez noč začela z hrano na flaško? Ja za gres al riž sm slišala ja, samo ne vem kako se lotit tega sploh. A je 3 mesce prekmalu za take stvari? 🤔

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2695
   RE: APRILČICE 2019
29.4.2019 13:10:37   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Dorchy. Moj že pije čaj, vodo od mojga odpja naprej. Torej nekje od konc marca..

Kako si ti to začela? Čak tebi je pri 3m začel mleko zavračati? Zakaj pa? Kar od naenkrat? Vzrok? In si čez noč začela z hrano na flaško? Ja za gres al riž sm slišala ja, samo ne vem kako se lotit tega sploh. A je 3 mesce prekmalu za take stvari? 🤔



Glede na to, da je tvoj nedonošenčke je to čisto prekmalu. Zakaj bi sploh hitela? A ne pridobiva dovolj? Že pri štirih mesecih je prezgodaj, kaj šele prej. Glede na to, da je rojen prej se raje posvetu s pediatrinjo. 
In po novih smernicah se nikakor ne daje v mleko rizevih kosmičev. Sploh pa ne po flaski. Gres pa vsebuje gluten. 
Počakaj na patronažno in pediatrinjo. 


(odgovor članu Jetkarmak00)
  Neposredna povezava do sporočila: 2696
   RE: APRILČICE 2019
29.4.2019 14:12:54   
dorchy24


IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Dorchy. Moj že pije čaj, vodo od mojga odpja naprej. Torej nekje od konc marca..

Kako si ti to začela? Čak tebi je pri 3m začel mleko zavračati? Zakaj pa? Kar od naenkrat? Vzrok? In si čez noč začela z hrano na flaško? Ja za gres al riž sm slišala ja, samo ne vem kako se lotit tega sploh. A je 3 mesce prekmalu za take stvari? 🤔



Ne js mleka nisem mela je bil na am, je pa zavrnil v enem dnevu iz danes na jutri vse flaske ki obstajajo vsa adaptirana mleka je ratal vijola ko si mu hotu dat protesitiral jokal. In tko cel dan pol sem mu na zlicko nardila te zitne kasice in je zacel jest in nato tudi zaspal . Pred tem ni hotel ne spat ne nic. In tko smo cel teden probavali ob flaski je bla histerija jok stok ni da ni ,na zlicko pa ok , pa na slamco sm mu dala za pit pac tko da sm nardila pritisk zaprla z prstom in mu dala v usta edino tko jr pil no sj pol je hitro pogruntal kako sam lahko pije tko da 5m je pil na slamco in to je bla edino kko je pil pa po zlicki in pozirkih iz kozarcka. Je pa res d aje ze od drugega mesca odpiral usta ko smo jedli tko da ni blo tezav,tudi pediatrinja je rekla da ce ni druge naj nardimo tko in je slo vse super lepo narpedoval pri 6m je tudi koscke pocasi zacel jest. Zdj je pa ze velik fant in mu nic ne manjka. 
Je pa res da ce je nedonosencek zacnes kasneje z hrano . Sej dobis smernice od zdravnikov pa po svojem obcutku. Tudi zdaj ce bo na am bom sigurno zacela pri 4mescu pocasi dodajat. Aja edino mleko pac sem uporsbljala am in kuhala na njem npr gres in ostalo. Na navadno mleko smo sli nekje pri letu dni.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2697
   RE: APRILČICE 2019
29.4.2019 14:15:35   
dorchy24
Anonimna noben ni omenu rizevih kosmicev sploh pa ne po flaski, js sm kupovala kasice suhe kot so pakirana adaptirana mleka ko mas kqsico z prosojem in to ko pise 4mesce plus .. in se strinjam ja kar se tice nedonosencka kasneje uvajat z hrano sicer pa ni prehitro ce ti otrok vse zavrne najboljse je da je lacen. Pac ne stece vsem dojenje in prav tako nekaterim ni vse AM. Nas fant ni mel nobene alergije nobene reakcije ne nic nikoli in je bil med najbolj zdravimi v vrtcu . Dokler nism zacela dela na pediatriji ki sem nosla bolezni domov takrst je zbolel.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2698
   RE: APRILČICE 2019
29.4.2019 20:42:29   
jabuk
Jaz sem sina uvajala po knjigi Dojenčki za mizo in mi je bila super. Naj bi jih pa uvajali med 4 in 6m. Sin pri 4ih mesecih ni bil pripravljen, tak da sem ga potem zares začela uvajati pri 5m. 




(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2699
   RE: APRILČICE 2019
29.4.2019 21:03:29   
dorchy24


IZVIRNO SPOROČILO: jabuk

Jaz sem sina uvajala po knjigi Dojenčki za mizo in mi je bila super. Naj bi jih pa uvajali med 4 in 6m. Sin pri 4ih mesecih ni bil pripravljen, tak da sem ga potem zares začela uvajati pri 5m. 






Res je veliko otrok ni pripravljenih in jih takrst ni potrebno niti silit. Sej se vidi takoj ce otrok odpira usta in lepo pozira.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  106 107 [108] 109 110   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  106 107 [108] 109 110   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?