|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
14.5.2019 21:37:29   
Cvetnilist
Jabuk, nama redko uspe da bi mala jedla na dve uri, vedno zeli prej jest, razen ce res trdno spi in pa pac ponoci. Drugace je na eno uro ziher. Je pa res da ne spi dosti. Mogoce tak veckrat po pol urce, urco. Redko kdaj spi dlje. Je pa res da zvecer ob 8 zaspi in spi do 2 ponoci, se naje in potem spet spi nekje do 5. Potem pa se eno rundo zaspi do kakih 8. 😁Pravijo pa da vec kot bo otrok sesal, vec bo mleka. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2751
   RE: APRILČICE 2019
14.5.2019 23:19:25   
jabuk
Cvetnilist, to ti lepo spi. Ful dobro, da imaš toliko mleka. Si pa pridna, da dojiš vsako uro 😊. Sin se je tudi želel na vsako uro dojiti, ampak je mene to tak izčrpalo, da mi je mleka začela zmanjkovati. Zdaj se pa tudi podobno dogaja. Danes sem ji morala dati AM, ker mi je med četrtim dojenjem pojokavala in bila nemirna, pa sem jo dojila na 2h -3h.


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2752
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 11:47:19   
Cvetnilist
Saj dobro, priznam, ni vedno enostavno ampak jo mam res željo dojit. Imam doma dodatek, ki ga je do zdaj dobila samo 2x zvečer, ko je bila res nemirna, da je pač lažje zaspala. Pa še to je spila samo enih 40ml. Mislim da je ravno takrat imela to obdobje rasti, ker je cel dan visela na dojki. Komaj pa čakam, da se vzpostavi končno ta prava laktacija, da dojki ne bota več tako napeti in da mleko ne bo več tak livalo” iz mene. Dojke mam že polne strij, ker so tako napete. Tega nisem pričalovala, da jih bom toliko dobila po njih.Mogoče pa ima tvoja mala tudi zdaj obdobje rasti Jabuk in zato joče. Se pomiri potem ko ji daš dodatek? 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2753
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 12:02:46   
jabuk
Kakor kdaj. 🤔 Moji dojki sta napeti po parih urah nedojenja, če pa dojim na 2-3h pa sta konstantno mehki. 
Danes iz posvetovalnice. Vse Ok, veliki 56, težki 4500 (1kg od rojstva). 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2754
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 14:19:09   
LoniRR
Oj punce. Mene je pa malo presenetil odziv patronazne. Je rekla, da se prevec redimo in da morm otroka hraniti le na 3h, razen ponoci. Halooo otrok se valda joka, ker lacn in mi svetovala da ji dam vodo vmes. No jst ne morm otroka pustit da se mi 1do2h joka in jo podojim. Se pa strinjam s sophie da tezji ko je otrok lazje se doji. Pri nas ima sedaj 3500g (700g pridobila) in se doji bistveno bolj kvalitetno. Vmes ne zaspi vec. Imam pa seveda posledicno tudi jst vec mleka tko da smo AM pospravili v omaro in ga zvecer ne dajemo vec. Ima pa ponoci spanec cca 5ur, podojim in nato se 3h in potem naprej na cca 2h. Cez dan-bolj pop. In zvecer pa na urco ali tudi pol urce, kot pri cvetnilist. Meni to ni tezko in nvm zalaj bi mogla otroka na 3h hranit??

Jaa cvetnilist lanolin je zakon. Sama se vedno uporabljam nastavke, ker se kar bojim kako me bo mala spet ranila ko se mi lepo vse zacelilo. Bo treba pocas spet probat brez...

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2755
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 15:01:58   
Cvetnilist
Bodoca mamica1, to pa sem zdaj res presenecena, da ti je patronazna rekla kaj takega. 😦Načeloma vedno rečejo, da je otroka treba dojiti na njegovo pobudo, ko on želi. Pa težko, da bo otrok vedno zdržal 3 ure brez hranjena, ker pri dojenju vseeno ne dobi v enem obroku toliko kot z AM. Sicer pa otroku dojenje ni samo hrana ampak kot neka druga popkovina tak da ta patronazna res ne ve kaj govori.Pa to da bi ji naj dajala vodo, dokler je otrok samo dojen ne potrebuje nic druga kot pa dojko. Ne vem no, res zanimivo.Drugace pa za nama je prva posvetovalnica, tehta 4670, velika je 53. Tako da je je od odhoda iz porodnišnice zredila 1130g in zrastla 3 cm. V glavnem vse je ok. 😁Je rekla zdravnica da naj kuj nadaljujema z dojenjem.Drugace pa jaz komaj cakam da se resim teh nastavkov in da lahko zacnem normalno dojit. Je la tudi mene malo strah da bo spet ranla bradavice, se posebej po tem ko je bruhala mojo kri.Sem pa tudi vprasala glede tega polivanja, ker mala ogromno poliva in je rekla pediatrinja da verjetno prevec poje.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2756
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 15:39:18   
jabuk
Bodoča mamica1, mogoče ti je to rekla, ker si ji dajala AM? Ker otroci izključno na AM se morajo držati navodil, če so pa dojeni, pa lahko kadarkoli. Glede na to, da si ukinila AM, bi jaz kar normalno dojila in nič vode dajala. 


Moja je danes spala ponoči v kosu 8ur, sem ji pa pred spanjem dala AM. Prej mi je pa spala 6-7 ur, potem pa 4 ure, zato sem ji dodala AM. Črpalke pa nimam, ker moj dragi noče kupiti Črpalke, ampak bi si jo sposodil in tako sem še zmeraj brez črpalke.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2757
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 15:46:55   
Cvetnilist
Ja saj to je res da po dodaku dlje spijo, je tudi meni patronazna rekla da nic ni narobe, ce otrok zbecer dobi dodatek. Ampak jaz ji ga dam res samo po potrebi, ker naceloma kar lepo spi. Midva sma kupila crpalko, to aventovo elektricno in je super. Samo pac jo uporabljam bol tak ce gremo kam da si nacrpam, drugace ne.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2758
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 16:33:18   
LoniRR
Hm ne ne. Jabuk AM sem ji jaz dala izkljucno samo obcasno zvecer ce se ni mogla preko dojenja nasititi. Ravno zato sem zacela crpati svoje mleko da se ja cimbolj ognem AM. Mala ze skoraj en teden ni dobila AM, prej pa le zvecer cca 60ml. 

Pred tem se je otrok isto redil pa je patronazna hvalila, da se mora tako rediti. Sedaj pa je rekla da je 250g na teden prevec, da max cca 100g in da pride ponovno jutri. No jaz malo dojim se vedno ko ona hoce in bomo vidli kaj bo jutri patronazna rekla. Sedaj ko se mi je tudi kolicina mleka povecala si pa izcrpano mleko kar v skrinjo shranjujem. Ta crpalka je res super. Pa tudi ponoci ko mala spi po 5ur me dojke tako bolijo da spat ne morem. Tko da si zvecer tik pred spanjem popolnoma izpraznem da je ponoci ok. Pa ce kam gremo in vem da bo mala spala si vsaj eno dojko izpraznem, na drugo pa jo dojim. Ene 500ml na dan se ga viska izcrpa. No ja pa moj z veseljem ksno flasko ponuca da jo lahko on nahrani.Jabuk meni ni zal da sva jo kupila. Je to najin prvi otrok tko da upam da bo se v prihodnosti zelo prav prisla. Je res draga (od aventa mi jo moj kupil) ampak vredna nakupa. Tko da kar prepricaj svojega, ce imas potrebo po njej. Ali pa mogoce rabljeno?

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2759
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 16:44:14   
jabuk
Bodoča mamica1: lahko si jo sposodiš pri enih firmah-sorodnica si je tak sposodila, plačaš najem. Moj je trmast, zdaj je pa še šel v tujino, rabila bi pa ful, ker ponoči tudi mene dojke zelo bolijo in me je kar strah mastitisa. 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2760
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 17:06:33   
Cvetnilist
Jaz imam tudi to aventovo elektricno, mislim da je nekje 100€ cena. Jaz to gledam kot nalozbo za naprej, se za drugega otroka. 😃Te izposoje so meni tako, mores vedet da si je vseeno ogromno zensk ze pred tabo s tem crpalo mleko. Probaj prepricat svojega da rabis. 😁

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2761
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 18:07:33   
jabuk
Mah Saj, blagor vam. Imela sem doma eno ročno, pa še to sem potem oddala, zdaj mi je pa žal, ker bi mi čisto prav prišla vsaj za sprostitev dojk. Tak da mi je enkrat dala babi staro knjigo, kjer je notri tudi opis ročnega stiskanja in zdaj si stiskam na način naših babic. 😁

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2762
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 19:24:01   
LoniRR
Ojoj jabuk bogaaa. To lahko res pokasiras mastitis. Meni zelo olajsa pritisk in bolecino v dojkah. Sem si tudi ze ob 5ih zjutraj 1x crpala ko me je tako bolelo. Zdaj sem nasla sistem in je super hehe. Pa se kamot grem lahko na daljsi obisk ali sprehod. 

Hm cvetnilist moj je placal 140eur. So pa seveda tudi cenejse. Mislim da elektricno lahko dobis ze za 70eur. Pri keni sta se potem ko sem kupila dve oglasili da jih imata ampak tudi sama sem mnenja da rabljeno je bog ve kaj. Nvs kdo vse je to uporabljal. Ni mi zoc nakupa in upam da mi bo tudi pri drugem otroku prisla prav.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2763
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 20:01:25   
Cvetnilist
https://www.babycenter.si/avent-elektricna-prsna-crpalka-scd22320-darilo-776629.html to imam Bodoca mamica1. Mogoce sem ga kaj narobe razumela za ceno ali pa je bla takrat kaksna akcija.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2764
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 20:46:44   
LoniRR
Hm cvetnilist ne morem odpreti povezave.


https://www.babycenter.si/avent-elektricna-prsna-crpalka-scd22320-darilo-776629.html to imam jaz. Sedaj je celo znizana na 125eur

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2765
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 20:48:33   
LoniRR
Hehe vidim da imava ocitno isto tezavo, ker imava isto. Jaaa verjetno si imela ksno sreco z akcijo, ker jo imajo zdaj tudi. No jst sm srecko in ko kupujem ponavadi ni znizano 🙈


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2766
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 21:47:29   
Cvetnilist
To imam ko so se posodice za shranjevanje zraven. Saj verjetno mama te isto. 😁Jaz pa imam kar steco z akcijami, dostikrat naletim na kaj pametnega. 😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2767
   RE: APRILČICE 2019
15.5.2019 22:49:11   
LoniRR
Jaaa ta je. Tko vijolcno bela ta naprava za vklopt. Posodice za shranjevanje majo pa moder pokrov.

Mah pri meni je pa problem k ko se zapicim v eno stvar in jo res rabm prec letim kupt in se ne oziram na ceno. Te crpalke nisva pred porodom namenoma nisva kupila ko nisva vedela ce bo prisla prav in ko sem imela ranjene bradavice in malo v joku ko se ni mogla najesti, ker je bla.skoz prkloplena na dojko sva pa sam letela po crpalko in upala da bo pomagala, da se ogneva AM. Tko da ce iz tega vidika pogledam je zihr pametna nalozba in tudi cenejsa ce primerjam z AM. Meni pomaga

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2768
   RE: APRILČICE 2019
16.5.2019 21:42:13   
Anonimen
Punce jaz imam eno vprasanje.


Doma imam aprilcico, ki je vceraj dopolnila 1m.
Skrbi me, ker se mi veckrat na dan zacne tresti. Roke in nogice.Ali ima se katera tako tezavo.
Sicer imamo naslednji teden pediatra ampak me posteno skrbi ze.

(odgovor članu LoniRR)
  Neposredna povezava do sporočila: 2769
   RE: APRILČICE 2019
16.5.2019 21:56:37   
Cvetnilist
Moji se veckrat trese zgornja ustnica. Jo mogoce zebe? To je prvo kaj mi pride na misel, ko reces tresenje.
Moja pa vcasih ko joka, predvsem ko je ipicna, spusca taksne cudne zvoke iz pljuc. Ima katera podobno izkusnjo preden zacnem panicarit?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2770
   RE: APRILČICE 2019
16.5.2019 22:33:34   
LoniRR
Hm pri moji opazim tresenje ko jo previjam ali umivam s krpicami. Zagotovo, ker jo zebe. Izgleda pa tako da da rokice v pest in jih trese in kot da bi se zadihala zravn, globje diha. Zraven nogice prav tako stisne prstke in zivcno brca ali se odriva od povrsine. Odvisno pa je koliko jo zebe. Ce jo zelo, se trese bolj in z nogicami divje maha. Upam da sem lahko pomagala. Zagotovo jo pa zebe, ker je bil isti odziv v porodnisnici k smo jo umival in mi je rekla da jo zebe. Preverite temperaturo na vratu in bo mogoce ze tukaj odg. Aja mogoce en nasvetek. Pri vsakem previjanju naj bi bilo dobro po robu stopala od pete do palca na nogi 10_x_ podrgniti s prstom. Vsaj pri moji se vidi da stopala ob rito obvija, kar je navada iz maternice ko ni bilo placa in ji s to masazo ravnas stopalo, da ji slucajn ne ostane ta navada ko bo zacela hoditi. 😉
Pomoje da bo vsaka nekaj najdla, ker se bojimo. Tudi sama sem malo v dvomih ali nima na o nogic pa verjetno to le sedaj tako zgleda. Aja drugace smo pa v puberteti. Dobili smo mozoljcke po celem obrazu. Naj bi jih imelo 20% otrok in nasa je med njimi. Hormoncki 😣 mazem s svojim mlekom in pocasi izginja.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2771
   RE: APRILČICE 2019
16.5.2019 22:38:32   
LoniRR
Cvetnilist moja ko dlje joka kar zapiska preden na novo zatuli in zraven zatrese ustnico. Na momente imam obcutek kot da hripava ratuje ali da ji zmankuje sape ko tako zahlipa. Pa je ne pustim dolgo jokati, ker mi tezko jo gledati. Tko da verjetno se prehitro skocim ko zajoka.


Mi pa razne zvoke spusca ko spi. To da globoko diha je od sitosti baje ampak a se pri kateri kr malo zapiska zraven kot neka hupa ali pa zastoka ali kaj podobnega?

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2772
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 6:22:58   
Cvetnilist
Dobro, torej ne rabim panike delat, ker je pri meni podobno. Saj ne da jo jaz dolgp pustim jokat ampk ona tak hudo ipicna postane, ko ne dobi takoj dojke, da je to nekaj neverjetnega. In potem pride ta nenavaden jok nekje iz pljuc ven.To pa moja tudi ko spi jamra zraven in spusca vse mogoce zvoke haha. 😁Vcasih jo prav poslusam po 15 min ko spi, da vidim kaj je to. 😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2773
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 6:24:45   
Cvetnilist
Kak pa ste kaj s podiranjem kupckov? Midve mama kar tezave s tem. 😕

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2774
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 8:41:19   
Anonimen
Moja se trese v trdnem spanju.

Moja babica pravi da so vcasih temu rekli božjast.
Skratka groza me je ko se zacne tresti. Jo stisnem k sebi in cakam da te treslaji minejo.
Kupcki so pa pri nas zelo problem. In jih skoraj nic ne podereva zato tudi veliko poliva.

(odgovor članu Cvetnilist)
  Neposredna povezava do sporočila: 2775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?