|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  110 111 [112] 113 114   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 9:03:58   
jabuk
Anonimen, božjast je ubistvu epilepsija. Če sumiš na to, pokliči pediatra, še pred prvo posvetovalnico.


Bodoča mamica1: Kdaj si črpaš mleko? Sem dobila črpalko od sorodnice za rojstni dan (se me je usmilila). 😁


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2776
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 9:25:27   
Cvetnilist
Anonimna, kolikor sem jaz seznanjena z epilepsijo, se zna dogajat predvsem ponoci to tresenje ampak se pri tem ponavadi otrok zbudi in zraven obraca z ocmi, spusca nenavadne zvoke,... pa mislim, da ce bi patronazna res mislila da je to epilpsija, da bi ti rekla da pojdi prej k pediatru. Bi pa jaz na tvojem mesti v vsakem primeru sla in vprasala, ce ne druga bos tu pomirjena.Drugace pa imam jaz s podiranjem kupckov enake tezave, mala ko se hrani ponavadi zaspi in pogem ni sans da bi rignila pa jo lahko imam 2 uri na rami. Najvecji problem je ponoci, zato pa sem zdaj nabavila ono blazino za zaznavanje dihanja, ker ji mleko vcasih vdari kuj skozi nosek.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2777
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 9:26:20   
Cvetnilist
Jabuk, mislim da je najbolje crpati zjutraj in cez dan, ko otrok spi. Najmanj kvalitetno mleko pa bi naj blo zvecer.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2778
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 11:57:15   
LoniRR
Cvetnilist  pri meni tidi duso u pol min. Spusti ko je lacna haha. Ponoci je super ce vstanem prec ko eee nardi in jo tko se v spanju podojim in potem prec nazaj zaspi. Ce zajoka jo moram pa se malo uspavati k se zbrihta.

Hm glede kupckov mi nimamo tezav. Moj to najbolj obvlada. Pri njemu ga vedno podre. Pri meni se pa kdaj zfodi, ce jo malo podojim da ga ne ampak ne delam panike. Ce mi zaspi jo polozim lezat in ji ga kasneje podrem, ce je potrebno. Po dihanju vidim kdaj je nujno in kdaj ne. Cudno sem napisala ampak ko malo poje in nic zraka zraven ji tut ne bo uspelo. Na izcrpanem mleku pri mojem pa vedno rata haha.Hm anonimen to pa ne bi vedla. Moja se v spanju ze strese ampak kot da bi se v sanjah necesa ustrasla in zravn kaj zastoka al pa pocmoka al pa zacvili in spet spi dalje. Tko pobrca ali zatrese z rokicami proti obrazu in se spet vrne v spanec. Sm opazla da vmes tudi tok malo pogleda da zaskili in pa tudi smrcat zna hehe. Joj pa tako mi zvita spi da se kdaj prov ustrasim ko jo vidim. Glava skor na hrbtu. Samo tudi jst sem ze od nekdaj tako zvito spala pa je vse ok.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2779
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 12:02:34   
Cvetnilist
Bodoca mamica1, ko prebiram kaj pises je kot da bi mojo malo opisovala haha. Cisto vse kaj si napisala dela tudi moja ampak res cisto vse haha. Pa preden trdno zaspi zacne zvijat z ocmi. 😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2780
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 12:04:40   
Cvetnilist
Aja pa ko si napisala glede mozoljckov, moja je tudi prava pubertetnica. 😁

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2781
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 12:09:51   
LoniRR
Jabuk jst si ga crpam vedno ko zacutim da ga je prevec. Zjutraj zagotovo. Potem pop. Ce gremo na sprehod ali k obiskom, ker vem da naju dolgo ne bo doma in pa pred spanjem. Ostalo je pa po potrebi. Pa vec ko si ga bos crpala vec ga bo. Na koncu imamo v dojki se neko posebej mastno mleko in otrok dostkrat (vsaj moj) ne izprazne cele dojke, ker prej omaga oz. Zaspi. Pri crpanju pa jo izpraznim cist do konca in dobi dejansko vso kvaliteto preko flaske. Zdj nvm koliko ima to vpliva ampak pred izcrpavanjem je mela na obroke malo zeleno blato in bolj nitkasto in sem brala da naj bi bilo to to. Sedaj ima blato lepe rumene barve. Naj bi bilo to zaradi te laktoze. Ne me drzati. Raje preberte clanek okoli tega mleka v dojki, da nam kaj narobe rekla. Pa tudi AM niti za povohat vec ne rabimo, ker se naje mojega in se ga je prevec.
Uglavnem jabuk. Crpaj si po potrebi. Mislim da bo tako najbolje. Kot je cvetnilist rekla je zvecer najmanj kvalitetno mleko in zto je bila mala pri meni lacna, ker ga je hitreje praznila kot pa se je delal in sedaj izcrpanega zvecer uporabim in dojko za uspavanje in mala spi kot top. Tak da odvisno od otroka. Probaj kako vama najbolje ustreza. 


Drugace pa VSE NAJBOLJSE 😍 in sem vesela, da si dubla crpalko. To je top investicija. 👏

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2782
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 12:18:32   
LoniRR
Haha cvetnilist.sem prov vesela in pomirjena ker ni samo pri nas tko. Mojo patronazno ze kaj vprasam ampak je malo v svoji teoriji, ker po njeno je moj otrok ze prevec se zredil in mora na 3h jesti. Mater po tej teoriji mi bo reva duso spustila ko bo tako lacna da je enostavno ne mores drugace umiriti kot pa z flasko ali dojko. 

Ooo pa tudi se ena z mozoljcki. Jao hvala bogu. Vsak ko jo vidi in nima pojma kaj to je, me napade kake izpuscaje ima to in kaj sem jedla. Jaooo. Res ne merkam kaj jem ampak to so hormoni in ne izpuscaji in mi kr dvigne pritisk. Haha kot da sem nesposobna mati 🙈. Sem jedla sadje v kompotu pa je mala ob zasnjicni odprtini dubla rdece pikice. Kupla kremo praska in v dveh dneh niti ene pikice vec. No ja pa mami se tudi odpovedala kompotom. To pa je to kar sva imeli tezave pri hrani. Glede teh mozoljckov pa ze zginjajo. Ima jih se po lickih in bradi pa kaksnega na celu. Ima pa sedaj na celu ful hrapavo kozo, pa ne upam mazati da ji lojnic ne zamasim tko da bom pustila da se vsi mozolcki zginejo.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2783
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 12:19:24   
LoniRR
Haha cvetnilist.sem prov vesela in pomirjena ker ni samo pri nas tko. Mojo patronazno ze kaj vprasam ampak je malo v svoji teoriji, ker po njeno je moj otrok ze prevec se zredil in mora na 3h jesti. Mater po tej teoriji mi bo reva duso spustila ko bo tako lacna da je enostavno ne mores drugace umiriti kot pa z flasko ali dojko. 

Ooo pa tudi se ena z mozoljcki. Jao hvala bogu. Vsak ko jo vidi in nima pojma kaj to je, me napade kake izpuscaje ima to in kaj sem jedla. Jaooo. Res ne merkam kaj jem ampak to so hormoni in ne izpuscaji in mi kr dvigne pritisk. Haha kot da sem nesposobna mati 🙈. Sem jedla sadje v kompotu pa je mala ob zasnjicni odprtini dubla rdece pikice. Kupla kremo praska in v dveh dneh niti ene pikice vec. No ja pa mami se tudi odpovedala kompotom. To pa je to kar sva imeli tezave pri hrani. Glede teh mozoljckov pa ze zginjajo. Ima jih se po lickih in bradi pa kaksnega na celu. Ima pa sedaj na celu ful hrapavo kozo, pa ne upam mazati da ji lojnic ne zamasim tko da bom pustila da se vsi mozolcki zginejo.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2784
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 12:47:00   
jabuk
Zdaj sem si izčrpala uro po dojenju in je bilo komaj 40ml iz obeh.  Moram pogruntat še na koliko časa si bom.   


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2785
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 12:50:03   
jabuk
Moja ima tudi mozolje, sin jih je dobil pri 3m. Ampak saj pravijo, da punce prej pridejo v puberteto 😁. 


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2786
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 15:41:01   
LoniRR
Jabuk. Cca 3h naj bi trajalo da se nafilajo dojke. Pa s crpanjem si bos povecala kolicino mleka in ga bos mela cedalje vec. Pa dobro je imeti dojke na toplem in s toplo vodo tusirat. Tko ga je se vec. Jst si u susu 200ml trenutno izcrpam pa si ene ne do konca da mam za malo za uspavat ce se na flasko nahran. Par dni pa bos mela ze sistem in velik mleka 😉
Uf pa sm misnla da je to z mozoljcki redko. Pa vidim da se pogosto pojavijo. Jst jih mazem s svojim mlekom in z vodo umivam. Pa ze zginjajo uni prvi. Jabuk kdaj pa cisto izginejo? Ali se ksne brazgotine vidijo?



Hm anonimen jst bi cimprej se pozanimala kaj je to razlog. ker nvm kako je dobro cakati ce bi slo res za bozjast oz  epilepsijo. Samo srcno upam da ni to to in da ti mala samo trdno spi in sanja. Prosim ce bos lahko sporocila kako se je izslo, ker me to kar stisne in nvm kako prepoznati znake. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2787
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 15:45:26   
LoniRR
Cvetnilist tudi moja zavija z ocmi in kr poskili malo preden trdno zaspi. 

Pa v svetlobo zelo rada gleda. Ali pri vas rudi ze zelo mocno brca in se hoce odrivati. Jst ji sicer ne omogocam da bi se lahko odrivala ampak npr. Na previjalni se mi zvija, obraca in brca. K gumica ratuje. Kaj ni to malo prehitro. Stara je 3tedne?

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2788
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 16:13:48   
jabuk
Bodoča mamica1: Na koliko časa si si pa črpala in kdaj dojila, da si si povečala mleko?


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2789
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 20:29:49   
Cvetnilist
Moja ma tudi rada svetlobo al pa kaksne mocne barve. 😁In pol strmi v to haha. Se pa tudi ze zelo oglasa, ko se pogovarjas z njo in tudi nasmeji se ze ogromnokrat. Se posebej meni in atiju. 😁Drugace pa ja, brca nenormalno, vcasih ji komaj dam gor plenicko. 😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2790
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 22:00:55   
LoniRR
Jabuk hm nisem imela toliko pravila kot sem sledila potrebi male. Na zacetku sem bolj crpala eno dojko, drugo pa pustila za malo. Pa zvecer sem ji dala AM ko se se ni mogla nasititi pri meni ko je skoz pila pa spala zraven. Nvm kako sta vidve glede hranjenja. Poskusi, da si povecas mleko tako, da si obe dojki izcrpas in ji das po flaski za spiti. Tako se ti bo bolj delalo, ker bo povprasevanje vecje od ponudbe. Jst sm ji na zacetku dajala po flaski zato, ker se mi na dojki ni nasitila, ker je vmes zaspala in se je tako lahko cel dan hranila. Mleko se mi pa ni uspelo sproti toliko delati kot bi ona jedla. Zdj nvm kako sta vidve tudi glede spanja. Moja ponoc spi 4-5ur v kosu in si tako pred spanjem kamot izcrpam obe dojki, ker se mi bo ponoc nafilalo. Potem zjutraj okoli 9ih jo moj prevzame za hranjenje in se mi tako nafilajo in si to lahko izcrpam in pa pop. Ko gremo ven jo pred tem na eno dojko podojim, drugo pa izcrpam. Zdj mam ze toliko in tudi ona ima ze vec moci in ritem za dojenje, da si lahko le 2x na dan izcrpam pa mam zalogo za naslednji dan in pa za v skrinjo. Baje imas lahko par dni v hladilniku ampak sama gledam da sproti porablam, torej danes od vceraj. 


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2791
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 22:03:52   
LoniRR
Cvetnilist tudi nasa se je zacela smejati. Sicer je se nenadzorovano ampak ob pravih trenutkih. Npr. Ko ji menjas plenicko pa se na previjalno polula ali ko se pokaka in ji reces bravo haha. Res je srcek. 😍❤


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2792
   RE: APRILČICE 2019
17.5.2019 23:39:43   
Cvetnilist
Ja pri moji se je tudi tak zacelo, zdaj pa se mi ze vsako jutro zavedno nasmeji. 😁Pa ko se pogovarjam z njo se tudi smeji in spusca zvoke kot da bi se zelela pogovarjat z mano. 😁Sicer pa saj se pol vidi, ko te ze otrol pogleda direkt v oci in se nasmeji, da je pac to zavedni smeh.Drugace pa mamo mi tudi akcijo s tem lulanjem in kakanjem po previjalni, ocitno jim pase ko so brez plenicke, da lahko to vse zrihtajo. 😁Samo midve mama to akcijo bilokam grema. Ko ska sli iz porodnisnice je pediatra pokakala, patronazno je polulala, pri pediatrinji se je v sredo tudi sprve pokakala, tak da je res pestro s tem. 😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2793
   RE: APRILČICE 2019
18.5.2019 13:27:49   
LoniRR
Haha s temi plenickami so prov vragci. Nasi se prov nasmejim, ker zna ko jo umijes celo in preobleces, zamenjas plenicko in ji reces na koncu bravo zdj si pa cista in evo se pokaka in prov fletno zravn nasmeji k ves da je zacutla olajsanje in gres lahko na novo jo umiti haha. Prov uzivam z njo. 28ga se bomo pa prvic kopali, ker mamo posvetovalnico in je rekla patronazna da pride takrat.


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2794
   RE: APRILČICE 2019
18.5.2019 14:09:25   
jabuk
Hvala bodoča mamica :).


Moja veliko spi ponoči, danes je 8 ur, včasih 6 ur. Bom probala zvečer, čez dan težko, ker imam sina čez. Saj je v vrtcu, ampak je bil bolan in potem si težko. Zjutraj sem jo podojila, in si potem izpumpala še 100ml, potem sem mogla pa nehat, ker je neutolažljivo jokala.
Moja se tudi že zavestno nasmeji, je tudi to opazila zdravnica in sestra v posvetovalnici. 😊 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2795
   RE: APRILČICE 2019
20.5.2019 14:35:40   
Cvetnilist
Bodoca mamica1, pri moji se tudi prav vidi olajsanje, ko se koncno pokaka. 😁Ce saj sama ves da kak se vcasih napenja otrok, da se sploh lahko pokaka. Vidim pa jaz pri moji mali, da vedno starejsa je, vedno bolj poredko kaka. Po dopolnjenem enem mesecu bi se naj kolicina pokakanih plenick zmanjsala.Mam pa jaz od danes naprej, na zalost, malo samo se na adaptiranem mleku. Ugotovila sem da ji moje mleko ocitno ni bilo vec dovolj, ker je zelela jesti na pol ure, nic ni spala in precej jokala. Sem probavala z izcrpavanjem in ne glede na to, da sem kar nekaj izcrpala je bila se vedno lacna tako da ocitno ni bilo dovol mocno mleko. Nima pa smisla, da otroka mucim in sem se res odlocila, da je bolje da je na adaptiranem mleku. In se prav vidi sprememba, danes mi je ze odspala 3 ure v eno dopoldan, zdaj spet ze spi dobri dve urci in je res razlika.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2796
   RE: APRILČICE 2019
20.5.2019 14:50:10   
jabuk
Jap, to je men rekla patronažna, da je materino mleko lažje prebavljivo. Super je, da vsak dan dobi vsaj malo tvojega mleka, drugače pa AM tudi ni slabo mleko. 😊 Tudi moja manj kaka kot včasih. 😊


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2797
   RE: APRILČICE 2019
20.5.2019 20:38:29   
LoniRR
Cvetnilist tako je bilo pri meni na zacetku. Samo ni bil problem v mleku ampak v mali. Presibka je bila in se ni mogla nasitit. Po cev dan sem jo dojila in proti veceru nisem vec imela mleka ker se novo sploh ni uspelo delati. Tako sem bila primorana mali dati zvecer AM da se je koncno najedla. No meni je na sreco crpanje pomagalo in ima mala zdj ze lep ritem. No ja nikoli ne vem kako bo z mlekom jutri ampak dokler ga imam dovolj delam na zalogo. Kot sem rekla mala je za nasititi potrebovala vec kot je bla pa sposobna se nahraniti. S flasko nam je to uspelo. No sedaj bi jo lahko tudi skoz samo dojila. Ima ze 3600g in se prov pozresno naje. Vcasih kr mal prehitro in se ji potem zaleti.Cvetnilist ni pa nic narobe da jo mas na AM. Vse potrebne snovi je ze prejela v ten mesecu. Poskusaj pa jo se dalje dojiti, ce bos zmogla in mogoce dobis nazaj dobro mleko. Pevo pa je seveda nasiten otrocicek. Jabuk upam da ti je zalaufalo crpanje 😀

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2798
   RE: APRILČICE 2019
20.5.2019 21:29:08   
jabuk
Bodoča mamica1: , danes je bila samo na mojem mleku, me zanima do kdaj bo spala. Zjutraj sem načrpala ene 100ml, zvečer manj. Sem pa opazila tudi Jaz, da ko je zaspana manj poje in se zato zbuja in je nemirna, zato mi jo je zvečer in popoldne (pred dolgim spancem) fino hranit po flaški, dojenje jo zmatra, flaška je pa na eks 😁.


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2799
   RE: APRILČICE 2019
22.5.2019 9:36:30   
Mišmašek
Ojla aprilčice 🙋 midva z našim fantičem sva pa noč v bolnici prespala. Tako močno je prehlajen, da mu je celo glasek vzelo. Sva bila na opazovanju zaradi težkega dihanja. Hvala bogu pljuča so čista! 👍 So ga pa navagali 4300g tako da s kilažo lepo napreduje! 😋


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  110 111 [112] 113 114   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  110 111 [112] 113 114   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?