|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako
16.4.2006 14:41:48   
katerina
tako rada sem prebirala porodne zgodbe, da moram zdaj napisat še svojo...
začelo se je 9-i dan po roku.
dali so mi tableto za maternicni vrat, ki je super prijela. startala sem odprta 3 cm, po 6ih urah sem bila odprta ze 8 cm, porod je super napredoval, popadki so me ze kar zvijali....skratka vse oh in sploh uredu. potem so mi predrli plodovni mehur....
mali je bil še dokaj visoko, plodovnice pa ulala veliko. kar udrla se je ven..... z njo pa popkovnica! to je pomenilo totalen preobrat v porodni sobi - skorajda panika, kar naenkrat ogromno luči, ogromno ljudi, vsi nekaj vpijejo, govorijo, sprašujejo... sicer je bilo vse ulaufano, so vsi vedeli, kaj morajo početi, ampak če tega ne poznaš.... moj je bil kar v šoku... jaz sem samo govorila 'bo z otrokom vse uredu???' tole zadnje sem menda skorajda vpila tudi, ko sem se prebujala iz narkoze (menda sem bila kar sitna v intenzivni...)
zdravnica mi je držala roko v nožnici, da je malega držala gor, da ne bi z glavico pritisnil na popkovnico, ker bi mu zmanjkalo zraka, tudi ko so me peljali v operacijsko. je bila kar na isti postelji ko jaz, okobal čez mene.... malo hecna poza, ampak sem ji hvaležna in se bom nekoc pozanimala za njeno ime, da se ji zahvalim! se spominjam, kako so mi med potjo (ko so tekli s posteljo na vso moc proti operacijski) rekli, naj pasje diham (verjetno da bi me pomirili, ker sem bila čisto preč od groze in strahu, da se bo mali zadušil), da bo tako imel vec zraka. ja, zdaj vem..... znam po pasje dihat! sem dihala, da povedat ne morem....
skratka, miha je imel porodno tezo 3110, 51 cm, 36 obseg glavice in je itak najlepši fantek pod soncem! rojen 3.4. ob 20.22. prvi dve uri je preživel v porodni z očijem, jaz sem bila pa takrat se v komi. dejansko se počutim, kot da bi zamudila rojstvo lastnega otroka.... so mi ga pokazali, ampak sem bila še v komi in se niti ne spomnim. šele naslednji dan zjutraj sem ga videla prisebna... slik iz porodne sobe ne smem videti, ker jokam ko dež. ne razumem, kako bi lahko kdo izbral sam carski rez. enostavno zamudis prvi stik z otrokom. zmeraj mi bo to manjkalo, zmeraj mi bo hudo. na tistih slikah ful sesa lasten prst (moral bi vleci josko....)
no, pa vse to bo kmalu pozabljeno. važno da je mali zdrav, da dojenje laufa (čeprav me bradavica boli ko hudič, ampak pravijo, da to mine), da naju oči razvaja....

pozdravček vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako
16.4.2006 15:04:44   
Gina
Joj, še mene je stiskalo vmes, pa sem samo brala.... kako je moralo šele tebe v živo! Ampak veš kaj...zamujen trenutek rojstva gor ali dol. Važno da je z malim vse ok. Crkljajta se in vse lepo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako
16.4.2006 15:13:17   
Anonimen
Ojoj, katerina, tebi je pa res za čestitat iz dna srca! Uf, samo da je vse v redu. Res, čestitke!user posted image

Drugače sem pa tudi jaz rodila s CR, ampak mi čisto nič ne manjka prvi trenutek z otrokom, ki naj bi bil takoj po rojstvu. Mogoče je razlika, ker sem se jaz v porodni matrala od ponedeljka zjutraj do srede popoldne, ko sem bila že totalno aut, fizično in psihično, in tudi če bi takrat šlo vse kot po maslu, ne bi bila več sposobna normalno rodit. Tako sem po tem, ko so mi rekli, da mi bodo končno naredili CR, od samega občutka odrešitve kar v trans padla in se od tistega trenutka naprej itak ničesar več ne spominjam. Niti tega, ko so me peljali v operacijsko, nobenega dajanja narkoze, ničesar.
Po 4 letih pa mi to sploh ni več niti malo pomembno, pomembno je, da je moje dete zdravo in da ga imam rada vsak dan bolj, čeprav to sploh ni mogoče. Tako bo tudi pri tebi kmalu, boš videla. Glavno je zdravje, vse drugo so nianse.user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako
16.4.2006 15:46:38   
lelaval
user posted image user posted image  Čestitke za sina. user posted image user posted image
Sem si ob branju kar predstavljala, kako ti je moralo bit grozno v porodni. Samo, da se je vse dobro izšlo. Zdaj se pa le čim več cartajte. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako
16.4.2006 16:41:46   
Marogica
Madona, to pa je bilo napeto. Kaj vse se lahko zgodi med porodom.

Tebi pa čestitke ob rojstvu tvojega sinkauser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako
16.4.2006 17:00:02   
Barbs
Katerina , iskrene čestitke , sploh za pogum. user posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako
16.4.2006 20:23:39   
Jančika_
Uf, divje! Samo, da se je dobro izteklo. Čestitam!

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako
17.4.2006 17:28:46   
PiaM
Tudi mene je kar stisnilo, ko sem to prebrala... Še enkrat iskrene čestitke in samo, da se je vse dobro končalo!!! Pa probaj ne mislit na to, da si zamudila prvi stik in ga stisni k sebi in polubčkaj - samo da je živ in ob tebi sedaj...user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako
17.4.2006 21:54:53   
Eviii
čestitke user posted image user posted image user posted image
mene je tudi doletel cr, sicer ne tako strašen kot tebe. jst sm mela spinalno in sm vse lepo spremljala. na koncu so mi pa dejana pokazali in pol sm za par minutk zaspala, da so me zašili. in res, cr-ja ne priporočam nobeni!!!

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako
19.4.2006 12:06:36   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image ...samo da se je lepo izteklo...

(odgovor članu Eviii)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako
19.4.2006 12:23:29   
KODA
user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako
20.4.2006 11:46:56   
pikicaa
user posted image user posted image user posted image user posted image ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako
23.4.2006 9:06:57   
bini
tako kot sama praviš - važno da je ZDAJ vse v redu!
imejte se zelo radi user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu pikicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako
28.4.2006 19:16:29   
aljča
user posted image user posted image čestitke zauser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

PDP 23.05.2006

Val se je rodil 24.05.2006 ob 22 in 55 min.:)
http://aljosska.moj-album.com/

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako
1.5.2006 10:08:10   
Anonimen
Še ena zgodba, ki me je spravila v jok! user posted image Samo da se je vse srečno končalo! user posted image
Čestitke! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aljča)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako
3.5.2006 11:07:44   
Bonnie_RR
Čestitke!user posted image

Tudi jaz sem rodila s carskim rezom, bila sem v splošni narkozi. Sem imela sicer napovedanega vnaprej, vendar sem do zadnjega dneva upala, da se bo user posted image mogoče še obrnil in mi bo to prihranjeno. Vendar ni šlo...
Res je, da sem 1. uro po rojstvu malega prespala (sem pa vesela, da sem se tako hitro zbudila in bila kar prisebna, saj sem že večkrat brala, da so bile nekatere še dolgo časa po CR totalno "zadete") in ga nisem takoj videla, vendar sem sčasoma počasi nehala misliti na to. Sem pa dragega še večkrat spraševala o tem, kako je bilo, ko so mu ga prinesli, pa kakšen je bil... Se mi je pa tamali v dno srca zasmilil, ko mi je dragi povedal, kako je ubogi revček neutrudno iskal dojko kar pri njemu.

Sicer pa je, tako kot so že predhodnice povedale, važno samo to, da je user posted image zdrav. Prvi trenutki z njim ti bodo manjkali samo, če se boš zavestno prepričala v to.
Rajši od zdaj naprej vsak trenutek z njim maksimalno izkoristi in se ga naužij!

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?