|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Harry Potter -Polkrvni princ
10.7.2006 0:07:03   
Anonimen
Ce je katera brala - a se tudi vam zdi prevod zanic? Meni gredo na zivce ti razpotegnjeni stavki in najbolj mi trenutno najeda ''ministrski predsednik'' - halo, zakaj ne pise premier?  Sem pa sele na zacetku knjige, spravljam se brati ze od februarja (knjigo mam doma ze od rojstnega dneva, pa med solo tko al pa tko ni casa) in sem jo danes zacela (en racunalnik pokvarjen, tegale mi je zaplenila sestra, ker se kao neki uci za en izpit) pa mi nikakor ''ne potegne''. Sem pa mogoce na kaki 8. strani ..

Skratka, prejsnji prevodi so bili SUPER, ta je pa cist zanic. Pa vase mnenje?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
10.7.2006 5:50:27   
tinatona
Hej!

Ta zadnji prevod je itak čist mim, tako da sem ostala na tretjini knjige. Imam pa doma original.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
27.7.2006 17:49:57   
ninca
orevod je res mal drugacn, baje je tut en drug prevejalec pa je na koncu tut neki u tem smislu napisan, kaj nej bi pomenil eni njegovi prevodi pa nekej.
js sm ga drgac ze prebrala pa mi je biu zanimiu tko k vse ostale. knjigo sm kr poćirala, čist not padla:P *

_____________________________

...oh, i wish i was a puNK rocKer with flowers iN my hair...

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
3.8.2006 9:32:30   
Anonimen
Tko, mi je uspel se prebit cez najbolj dolgocasnih in butastih 40 strani. Ta prevajalec je za en drek! Blazno mi najeda beseda zacar, pa kr ene cudne besede uporablja k se jih sploh ne steka. Tist slovarcek sem pa prejle mal brala in njegova dodatna pojasnila, kjer pluva cez Kendo. Za kozlat. Skoda knjige, res. Upam, da bo naslednjega spet Kenda prevajal.

(odgovor članu ninca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
3.8.2006 9:42:04   
KIRA
piši založniku, morda bo dal prevod popravit in bo ob ponatisu bolje (drug prevajalec, oz. bojo dal lektururat).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
11.8.2006 21:33:34   
zlatolasska
Uf... Nisem si nabavla slovenske verzije.. Sam anglesko.. Sem rekla, da bo kr zadost, c mam sam eno verzijo, k je tok BLAZNO draga... Si pa morm enkrat staknit slo- verzijo, da pocekiram...
Ampak, daje slaba? Uff... Js sm vse HPje cist pozrla, tk kr je ze ena prej rekla... Pa nej so bli v slovenscini al pa anglescini...
user posted image user posted image


_____________________________

http://elly-zlatolasska.blogspot.com/

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
24.8.2006 13:25:51   
Anonimen
Jaz sem se je lotila kar v angleščini. prvič zato, ker je nisem dobila v SLO. Drugič pa, ker je prevod baje res fuuuul slab.

Pa mi ni žal.

(odgovor članu zlatolasska)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
25.8.2006 18:28:59   
Katrin
Jaz sem prebrala obe verziji in moram povedati, da se meni slovenski prevod ne zdi slab. Gradišnik je želel ohraniti določena "besede", ki jih je uporabljal prejšnji prevajalec (čeprav bi sam z veseljem uporabil svoje), ni pa mogel ohraniti njegovega stila pisanje, saj je Gradišnikov slog popolnoma drugačen. Meni se je dopadel.

Se pa strinjam, da je začetek knjige malo naporen, konec mi pa tudi ni všeč. Pa kaj moremo, vsak ima svoja pričakovanja, ne?

Prijetno branje vsem user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
25.8.2006 19:06:59   
soncece24
Jaz sem knjigo odložila po 45 straneh, ker je prevod tak obupen, da knjige ni mogoče brat. Itak jaz zaradi poklicne deformacije v vsaki knjigi nekaj najdem, ampak to je pa tooooo much. Razni "purpurni" rokavi - ne vem kaj mu je škrlatna naredila user posted image user posted image user posted image in kot je riba že rekla "ministrski predsedniki" - btw. ta funkcija v slo ne obstaja - in podobni falsifikati angleškega originala... ni za brat, no.

Pa nasploh sem slišala od "strokovnjaka" (od frendov 13-letnega  pubeca user posted image , ki je prebral do zdaj vse dele, da je baje ta do zdaj najslabša knjiga tudi po vsebini.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
26.8.2006 10:13:53   
bobek05
Oj, ribica

jaz sem knjigo prebrala v ang., ker se nisem mogla učakat prevoda in mi je tudi v ang. blo na začetku malo "tečno", potem pa sem kar požirala... Priznam, da mi je šel s svojim "nastniškim vedenjem" Harry malo na jetra, ampak ok, je pač avtorca hotela prikazat "normalnega" najstnika...

Sem pa kupila knjigo v SLO in je še nisem prebrala. Se ravno spravljam zraven (zdaj berem - že milijontič - Feniksov red, da malo prebudim spomin, potem pa bom kar začela s Polkrvnim princem)... Mož ni imel časa brati v ANG in je bral v SLO, ko sem knjigo kupila in ko me je kaj spraševal, je bilo kar čudno, ker je treba najprej uganit O ČEM GOVORI, ker so imena tako različna... Je pa res, da sem knjigo malo prelistala in so mi prejšnji prevodi bolj všeč. Kaj ni isti prevajalec? user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
26.8.2006 10:15:09   
bobek05
Sem preverila - ni isti prevajalec... user posted image  Mogoče je to krivo...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
29.8.2006 13:39:57   
bobek05
Madonca, sem komaj na 25 strani (Polkrvni princ) in se že jezim.. kaj hudiča pomeni stavek: .."iz ništrca se je pojavila še ena postava v oglavnici" in potem je Narcisa "zavrgla oglavnico".... user posted image

Kaj hudiča sta "ništrc" in "oglavnica"? user posted image  Drek, zakaj ga nisem raje kupla v ang.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Harry Potter -Polkrvni princ
13.9.2006 21:32:18   
F*S*M
baje maš nekje na koncu knjige nek slovarček

joj zdej ste mi pa voljo vzele pa ga čakam v knjižnici že od marca, pa so mi danes rekli da me je čakala tri dni pa da nismo pršli mislim da bom vzela angleško knjigo, ker kolikor sem se ga na začetku branila niti filma nisem pogledala kaj da bi ga brala sem predlani čistu slučajno ga dobila pod roke peto knjigo in sem jo prebrala na mah potem pa še prve 4 in sedaj jo komaj čakam sam če so besede tako teške kakor pravite me bo vrjetno minilo kakor me je pri gospodarju prstanov

jutri grem po angleško verzijo


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?