|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kje v Mariboru nak kupim material za modelira...
25.11.2005 12:20:22   
*barbapapa*
Ojla!

Tudi mi bomo letos naredili nekaj svojih okraskov user posted image

Naredili sem si seznam, kaj moram vse kupit:
- kalupe za odlivanje
- keramični prah za odlivanje
- obešala (vrvice)
- ...

Zanima me, kje v Mb imajo ta material najbolj ugoden???


Kakšen prah naj kupim za odlivanje? - Ceramofix ??? (kakšnega - 1 kg, pol kg,....user posted image ) - mislimo narediti kar nekaj odlitkovuser posted image
Kakšno maso vi uporabljate za odlivanje v kalupe (gips user posted image )? In kako jo pripravite

Kako pa pritrdite obešalo (vrvico) v okraske? Kakšno vrvico pa uporabljate?


Hvala za nasvete!






_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kje v Mariboru nak kupim material za mode...
25.11.2005 14:15:17   
mala Tinka
V Europarku je v drugem nadstropju trgovina - se ne spomnim imena - blizu Sparove restavracije in agencije Sonček. Tam so imeli (pred letom dni sem nazadnje tam kupovala) ugodnejše cene kot pa v Lini (v mestu blizu kina Gledališče???) ali pa Skrinjici (nasproti Probanke). Kakšna je izbira in cene letos, pa na žalost ne vem.
Prah za odlivanje sem pa jaz kupila v Mercatorju, ko so imeli neko akcijo. Tako, da lahko malo tudi v večjih supermarketih pogledaš za to robo - se včasih splača!

(odgovor članu *barbapapa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kje v Mariboru nak kupim material za mode...
25.11.2005 20:17:46   
india
Trgovine Liina več ni, v Europarku je malo drago, ugodne cene ima Vissage na Glavnem trgu ( na avtobusni postaji, poleg bivšega Certusa).
Jaz vedno uporabljam Keamofix, vrvico dam kar noter, da se strdi skupaj z materialom ali pa jo pritrdim s silikonom.

Poglej si pa te zadeve malo tudi v Obiju, imajo kar nekaj izbire!

(odgovor članu mala Tinka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kje v Mariboru nak kupim material za mode...
25.11.2005 21:07:18   
al1*
Precej imajo tudi v Intersparu, tudi modelčkov za vlivanje z novoletnimi motivi.

_____________________________

lp


(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kje v Mariboru nak kupim material za mode...
25.11.2005 21:23:25   
Anonimen
Jaz sem kupila vse v Obiju. Maso za ulivanje sem vzela Stewalin, vendar bom sedaj prešaltala na pravi gips, ker se to ne splača. Bolj, ko sem delala skupaj, bolj tekoče je bilo in dve rundi ulitkov sem vrgla proč, tako so bili krhki. Ko sem na koncu končno dobila tako gosto kot ravnokar skuhan puding, je šla v vodo že cela škatla Stewalina, ki pa stane 1100 SIT (1 kg). Navadni gips pa baje 100/kg. Tudi kalupe sem kupila tam, bom pa v kratkem objavila moje izdelke v albumu.user posted image  Pravzaprav imajo prav poseben oddelek za ustvarjanje in vse dobiš tam.

(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   material in kalupi za odlivanje
29.11.2005 10:36:45   
*tasika*
Oj!

Jaz sem gips in kalupe za odlivanje kupila v Obiju. Gips je Znamke Knauf (za modeliranje) in ga najdeš na oddelku za gradbeništvo. Jaz sem z njim zadovoljna in še cenovno je dokaj ugoden. Lahko pa uporabiš tudi navaden gips (je najcenejši) ali pa tudi ceramofix.
Material še lahko kupiš v trgovini Visage; v Intersparu,...

Gips pripravljam tako, da v lonček (jaz delam v jogurtnem - odvisno koliko materiala rabiš naenkrat) nalijem vodo in dodam gips - premešam, da ni grudic. Maso delam po občutku - gosta je npr.: tako kot puding.

Če delaš odlitke za obešanje, lahko v odlitek dodaš vrvico, da se strdi z gipsom... Uporabljam navadno vrvico; ali pa vrvico za dekoriranje (odvisno od odlitka).

Odlitke odstranim iz kalupa po eni uri in jih dam sušit. Sušijo se nekje dva dni - posušeni odlitki so bele barve.

Potem jih pa prebarvam z barvami. Uporabljam barve decormatt in decorlack.



Veliko lepih trenutkov pri ustvarjanju.


Nataša



(odgovor članu *barbapapa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: material in kalupi za odlivanje
29.11.2005 10:56:58   
borovnička
Teh kalupov imaš ogromno. Jaz jih kupujem ponavadi sicer v Lj, ampak sem pa tudi tu v Mb našla par trgovinic, kjer to prodajajo. Ena je trgovina Skrinja. Tam majo tud ogromno materiala za ustvarjanje. Potem je ena v Europarku - Art, pa seveda v Obiju, pa še ena je nasproti Glavnega trga, tam kjer je tudi čokoladnica. Se ne spomnim kako se ji reče.

Jaz ti svetujem, da kupiš kalupe, ki vsebujejo silikon. So take bolj prozorne barve. Tisti plastični (beli) stanejo ravno toliko kot ti silikonski, ampak hitro počijo, ker včasih odlitek ne gre lepo iz kalupa in potem kalup ni več uporaben. Vsaj take so moje izkušnje. Silikonski pa ne počijo. No vsaj meni še nobeden ni, pa jih mam že zelo dolgo.

Kar se tiče pa mase za vlivanje... Jaz sem do sedaj uporabljala Stewaform, ki je bila veliko cenejša kot Ceramofix (5kg te mase je bil 1.500 sit). Ampak ker je zdaj ne delajo več, sem preklopila na modelirni gips. Tega je ena zgoraj že omenila. Dobi se ga v Obiju in večja vreča (2,5 kg) stane okrog 700 sit, majo pa tudi po 1 kg pakirane.

Ceramofix (če lahko mal pošimfam) mi pa ni všeč, ker je preveč krhek pa še drag. Res je, da so odlitki čist beli in pa zelo gladki, ampak ko se to enkrat pobarva itak ni pomembno.

Odlitke pa jaz barvam kar z navadnimi tempera barvami in ko se posušijo, jih posprejam z lakom za utrditev barv ali pa s sijajnim premazom.

Pozdravček vsem user posted image

(odgovor članu *tasika*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: material in kalupi za odlivanje
29.11.2005 11:36:26   
*tasika*
Moji okraski v nastajanju:

http://tasika.moj-album.com/


(odgovor članu *tasika*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: material in kalupi za odlivanje
29.11.2005 13:00:23   
borovnička
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  fuuuul lepi!!!!!!! Jih boš dala na jelkico al kam drugam? Kje si pa tak kalup kupila? Teh še nisem vidla user posted image

Pozdravček user posted image

(odgovor članu *tasika*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: material in kalupi za odlivanje
29.11.2005 14:49:00   
*tasika*
borovnička,
Kalup sem kupila v obiju (tam imajo veliko izbiro kalupov).

Ja, okraski bodo pa za smrekico.

user posted image



(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: material in kalupi za odlivanje
29.11.2005 14:56:18   
Anonimen
Jaz sem še najbolj zadovoljna z najcenejšim gipsom, neki na s, če se ne motim - taka modra papirnata vrečka, 1kg, v Prometeju je bil nazadnje, ko sem ga kupila, 590 sit. Pa full ga lahko razredčiš (jaz nikoli ne mešam v razmerju), pa se normalno suši in ne razpada (so mi že po tleh popadale zadeve pa so še cele).

LP, RIba

(odgovor članu *tasika*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: material in kalupi za odlivanje
29.11.2005 15:13:06   
borovnička
Ribica, tisto je bla masa stewaform (al neki tazga). Tisto sem tud jaz vedno kupovala, ampak je zdej ne delajo več. Vsaj tko mi je v Prometeju rekla nazadnje ko sem bla tam. Zato sem pa zdej preklopla na modelirni gips, ki sem ga kupila v Obiju.

Pozdravček user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: material in kalupi za odlivanje
29.11.2005 23:07:21   
Anonimen
Jaaaaaa, stewaform. Kako ne delajo več?user posted image  Ja shit no .. meni ceramofixi in podobne drage pizuser posted image  niso vsec .. pa full moras vec praha vsut, da pride ok ... in pol lih 3 obseke nardis. Jaz sem lani iz stewaforma naredila skoraj 50 angelckov ...

(odgovor članu borovnička)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: material in kalupi za odlivanje
30.11.2005 9:03:17   
borovnička
Ribica, probej zdej s tem modelirnim gibsom. Je še cenejši od te mase, pa se mi zdi, da tud mal lažji, ko se vlitek posuši. Sem kar zadovoljna. Edin kar je mal zoprno, da se mehurčki na zadnji strani odlitka nardijo, kar pa lohk tud pol zbrusiš z brusilnim paprijem. Ja, stewaforma ni pa nikjer več za dobit. Vsaj jest ga ne dobim nikjer več, sem vse preiskala. Če ga pa kje še najdeš, pa hitr povej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: material in kalupi za odlivanje
30.11.2005 15:38:08   
Anonimen
Aha, no fajn. Mene mehurcki ne motijo :) Bom pa v petek v BTCju in gremlahko pogledat v Levcka, v center ne grem nic ta teden. Pa mroam ze mal pohitet s temi crkami, ker jih bom naredila za prijateljice za NL. Eh ja ..

(odgovor članu borovnička)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: material in kalupi za odlivanje
30.11.2005 15:46:02   
Anonimen
jaz ponavadi kupujem v knjigarnah. Imajo vse. Če pa kaj nimajo mi pa naročijo in je na drugi dan že tu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?