|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: POROD NA DOMU
26.11.2007 14:35:56   
shooo



Tako naredijo tudi v Postojni. Jaz sem se malo raztrgala ( tam, kjer so me v Celju pri prvem porodu rezali) in mi ni dala šiva, ampak pustijo da se samo zaceli.user posted image

in kakšne so izkušnje?
je res manj bolelo? se je res prej zacelilo?




_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: POROD NA DOMU
27.11.2007 19:23:38   
skuštrana
shoo, mene so po prvem porodu, ki je bil full lahek in hiter, šivi zezali in boleli že full full dolgo in sem pri drugem porodu na vsak način hotela da me ne režejo..Sicer ne vem, če je to v Postojni rutina, ampak jaz sem naletela na babico, ki je bila res superuser posted image .. Je rekla, da škoda da se prvič babice niso malo potrudile in mi očuvale presredek, ker sem se ravno na tem mestu malo pretrgala, ampak je rekla, da ona to ne bi šivala, ker se bo samo takoj zacelilo. Seveda sem se strinjalauser posted image No, moram priznat, da me je tokrat res vse skupaj manj bolelo, da je sedaj 6 tednov po porodu presredek že čisto normalen, medtem ko me je prvič še bolel kot user posted image ob vsakem gibu, kjer se raztegne.. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: POROD NA DOMU
28.11.2007 8:49:06   
shooo
hvala skuštrana za odgovor. saj sem nekaj takšenga tudi pričakovalauser posted image . me veseli da se rana lepo celi.user posted image user posted image user posted image
želim si več takšnih babic.

včeraj je na valu 202 bil prispevek o ayn may gaskin (nisem ziher če se tako piše) svetovno priznani babici.zanimiva reč. sploh komentarji slovenskih babic.
v sloveniji je pravkar izšla njena knjiga Modrost rojevanja( baje dobim od miklavžauser posted image ).

lp


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: POROD NA DOMU
28.11.2007 9:10:47   
skuštrana
Shoo, kakšni so pa bili komentarji  naših babic..Me res zanimauser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
28.11.2007 13:47:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: POROD NA DOMU
28.11.2007 15:36:41   
shooo
koliko sem jaz zastopila so babice bile na predavnju gospa gaskin kjer jim je predstavila svoje delo na Farmi, prednosti rojevanja doma (oz. v centrih za rojevanje)... par for kako se izogniti epiziotomiji...
ena babica je rekla da bojo sigurno probali "ta prijem pri porajanju ramen" -trenutek ko se ponavadi opravi rez oz. trenutek zarad katerega se oparavi rez (ne samo zaradi tega) da bi se izognili epi. kar je mene presenetilo je da tega babice pri nas ne obvladajo (več?) kajti take stvari se mi zdijo osnove babištva v času naših starih mam...prsenetilo ni prava beseda saj nam izkušnje kažeejo da je tako...
mlajše babice (po glasu sodeč) so se mi zdele precej navdušene in entuzijastične in na vprašanje če bi prišle pomagat porodnicam na dom so odgovorile ABSOLUTNO!user posted image user posted image oz. če bi bilo zakonsko regulirano  kar je tudi precej razvesuljojoč odgovor, glede na to da je ena "štajerska " babica bila čist proti "ker si ne bi upala"user posted image
tako da so odgovori precej različni eni spodbudni in eni razočarajoči. bi pa lahko na to temo debatirala še pa još.
če katero zanima priporočam zelo dober naslov:
Zalika Draglin, ROJSTNA HIŠA  KULTURNA AVTONIMIJA PORODA.

lp


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Porod na domu
9.3.2010 8:59:49   
awar
avstrijska babica Ursula Walch pride na dom v času poroda. Ima tudi svojo internetno stran in mail. Hodi tudi v sosednjo Hrvaško in je videti zelo prijazna ženska z veliko izkušnjami. Tudi sama razmišljam, da bi drugega otroka rodila doma, ker je pri prvem šlo vse gladko. V združenju Naravni začetki ti dajo tudi informacije o porodnih centrih v sosednji Avstriji.
Lp

(odgovor članu gong123)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Porod na domu
10.3.2010 13:59:28   
Caia
Hodi tudi v sosednjo Hrvaško in je videti zelo prijazna ženska z veliko izkušnjami. Tudi sama razmišljam, da bi drugega otroka rodila doma, ker je pri prvem šlo vse gladko. V združenju Naravni začetki ti dajo tudi informacije o porodnih centrih v sosednji Avstriji.


awar, fajn da si dvignila, našla to temo ;-) Morda se zberemo tukaj tiste, ki neželimo v porodnišnico nikoli več.

(odgovor članu awar)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Porod na domu
1.4.2010 15:13:29   
awar
Porod je v Sloveniji preveč zmedikaliziran. Nimaš izbire. Porod ni samo fizična izkušnja otroka in mame, temveč tudi duhovna. Predvsem je pomembno, da se otrok ne loči prehitro od mame (s popkovino), pa tudi svetenje v oči mu lahko pusti travmo. Poleg tega otrok ne bi smel biti ločen od mame, ampak bi moral prisluhniti bitju maminega srca, ker je to ritem, ki ga spremlja potem vse življenje.user posted image Lp

(odgovor članu Caia)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Porod na domu
11.8.2010 12:10:25   
Helena***
IZVIRNO SPOROČILO: awar

Porod je v Sloveniji preveč zmedikaliziran. Nimaš izbire. Porod ni samo fizična izkušnja otroka in mame, temveč tudi duhovna. Predvsem je pomembno, da se otrok ne loči prehitro od mame (s popkovino), pa tudi svetenje v oči mu lahko pusti travmo. Poleg tega otrok ne bi smel biti ločen od mame, ampak bi moral prisluhniti bitju maminega srca, ker je to ritem, ki ga spremlja potem vse življenje.user posted image Lp


user posted image  Se strinjam popolnoma!!!
 
Moja stara mama je rodila 9 otrok doma user posted image
in tudi moj brat je rojen v prijazni toplini in domačnosti mirnega doma. user posted image user posted image
 
Hvala dragi stari mami in moji ljubi mami,
saj imam dva brata in še sestrico! user posted image

Porod na domu bi moral biti tako kot drugje v Evropski uniji
svobodna izbira mamic tudi pri nas - v Sloveniji.
 
Bodimo napredni tudi na tem področju!!!

Srečno Vsem Vam!
 
Helena

(odgovor članu awar)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Porod na domu
4.2.2012 12:41:45   
PurpleFair
Drage nosecke, ali se vam ne zdi, da bi tudi v Sloveniji zenske morale imeti svobodno
izbiro kje bi rade rodile? O porodu doma se slisi premalo, nobeden ga skoraj ne omenja,
jaz pa si tega tako zelim. Prvega otroka sem rodila doma in povem vam lahko samo,
da je bila to ena mojih najlepsih izkusenj v zivljenju. Vse je bilo tako sprosceno..
Oh drage moje, sedaj pa ko smo se z druzino preselili nazaj v Slovenijo, pa so moje zelje
o porodu doma zdijo skoraj neuresnicljive.
Zdravniki in osebje te gledajo kot da si neodgovoren, in vedno dobim nazaj
enake kometarje ce omenim porod doma: Kaj pa ce gre kaj narobe, kaj
pa ce se to in to zgodi....
Nosecke pri nas so vse polne strahu, zakaj ne poslusajo svojega telesa.
Razumem da gre lahko pri nekaterih kaj narobe, vendar je vseeno tolikim noseckam odvzeta
moznost porodoma doma in to me tako zalosti, da ne morejo izkusiti izkusnje
kot si jo same zelijo, v vzdusju kjer se bodo one pocutile najboljse, varne.

O tem bi lahko pisali in pisali v nedogled, jaz si samo zelim, da bi vsaka
zenska lahko dobila porod - porod ki je tocno tak ko si ga sama zeli!!!user posted image




(odgovor članu Helena***)
Neposredna povezava do sporočila: 61
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?