|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: December(ke/čki) 2006
8.1.2007 21:46:07   
tintara
Ola! Sem ze boljse volje kot dopoldne - razlog: Nadjina teza, seveda. Smo stehtali in ugotovili, da ima v resnici okoli 4800g, torej okoli 500 g v treh tednih, kar je pomoje v redu! Jupi! user posted image

Mal sem sicer ratala slabe volje, k sem pomilsila, da ocitno nasa tehtnica kaze premalo (torej tudi meni), ampak saj pol kile gor ali dol pri mojih kilah.
Ola! Sem ze boljse volje kot dopoldne - razlog: Nadjina teza, seveda. Smo stehtali in ugotovili, da ima v resnici okoli 4800g, torej okoli 500 g v treh tednih, kar je pomoje v redu! Jupi! user posted image

Mal sem sicer ratala slabe volje, k sem pomilsila, da ocitno nasa tehtnica kaze premalo (torej tudi meni), ampak saj pol kile gor ali dol pri mojih kilah.

Sem bla prej prevec zaskrbljena, pa se nisem mogla pohvalit: vceraj sem sla prvic na sobno kolo, prav fajn je bilo. Sicer kratko (sveda nasa punca ni zdrzala dalj kot 12 minut in pol brez mene), a sladko. IN odlocena sem, da kmalu spet poskusim in da spravim kile z mene. Jih je pa ogromno ostalo, pa ko bi bile samo te od nbosecnosti bi se slo, ampak se jih je ze prej nabralo mal prevec - tko da skupno bi bla najbolj zadovoljna ce bi kr ene 20 kil dol dala. Ok, nerealnih ciljev si ravn ne bi postavljala, ampak enih 12 pa ze.

Aja, Zasanjana in Zenkica: glede na to, da sta obe dobili M: telo vama sporoca, da sta top fit za novo nosecnost. user posted image   No in toliko o polnem dojenju in kontracepciji, ki naj bi bila kar 95 dostotna. Lari fari. Tudi jaz sem jo prvic dobila kar hitro, po kakih dveh mesecih in pol. Najbrz mi zdaj ne uide enako. Pa tako pase biti brez (seveda dokler noces zanosit), ane.

Takole, zdaj pa sibam se zrihtat (mal bi se ze spodoblo obrit, pa laske umit...). Jutri imam G, bo kar treba.

No, bomo videl ce bo res kaj s tega, nasa punca ze joka. Cao, T
Sem bla prej prevec zaskrbljena, pa se nisem mogla pohvalit: vceraj sem sla prvic na sobno kolo, prav fajn je bilo. Sicer kratko (sveda nasa punca ni zdrzala dalj kot 12 minut in pol brez mene), a sladko. IN odlocena sem, da kmalu spet poskusim in da spravim kile z mene. Jih je pa ogromno ostalo, pa ko bi bile samo te od nbosecnosti bi se slo, ampak se jih je ze prej nabralo mal prevec - tko da skupno bi bla najbolj zadovoljna ce bi kr ene 20 kil dol dala. Ok, nerealnih ciljev si ravn ne bi postavljala, ampak enih 12 pa ze.

Aja, Zasanjana in Zenkica: glede na to, da sta obe dobili M: telo vama sporoca, da sta top fit za novo nosecnost. user posted image   No in toliko o polnem dojenju in kontracepciji, ki naj bi bila kar 95 dostotna. Lari fari. Tudi jaz sem jo prvic dobila kar hitro, po kakih dveh mesecih in pol. Najbrz mi zdaj ne uide enako. Pa tako pase biti brez (seveda dokler noces zanosit), ane.

Takole, zdaj pa sibam se zrihtat (mal bi se ze spodoblo obrit, pa laske umit...). Jutri imam G, bo kar treba.

No, bomo videl ce bo res kaj s tega, nasa punca ze joka. Cao, T

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 8:52:38   
manetka
Dobro jutrouser posted image
No evo mene po kar nekaj časa....

Najprej čestitke vsem za nove dojenčke!
Sem si malo ogledovala fotke, res sami cortki so naši decembrčkiuser posted image
 
Pri nas gre nekako počasi.... fizično si bom počasi opomogla, čeprav se še ne smem hvalit... še vedno sem malo razštelana....A še katero od vas bolijo kosti okrog medenice pa križ, včasih se mi zdi sploh zvečer, da se niti pobrat ne bom mogla iz kavča... pa jao trtica, sedet brez povštra sploh ne morem.
Imela sem kar nekaj problemov z dojenjem... najprej mleka le za vzorec, bradavice takšne da user posted image  ni mogla zagrabit, potem sem probala z nastavki... pa je kazalo, da bo nekako šlo.... ampak je bilo spet čez nekaj časa precej čudno, bradavice so me bolele, da je bilo včasih za zjokat.... no pa smo kupili druge nastavke in sem ugotovila, da so bili prvi premajhni... jao jao jaz sem se pa tako matrala z njimi... Sedaj je dojenje končno zalaufalo... tako, da sem kar zadovoljna glede tega, pa tudi ta mala se precej lepo in hitro naje... od začetki bi se dojila, tudi do 45 min, sedaj z novimi nastavki pa se nasiti ponavadi že v 20 min.

No pa še en problem imam, Alja je ratala očitno alergična na nekaj kar jaz jem... najprej se mislila, da sem pojedla ene par škodljivih piškotov, ker so pike ratale ravno takrat.. no potem je bilo kake par dni bolje... pa se je spet pojavilo... sedaj pa ne vem več kaj ji škodi.. ker pri hrani tako user posted image  pazim, da že nimam idej kaj naj še jem... Malo imam na sumu sicer, da možno, da ji škodijo jajca... ker sem res pojedla v zadnjem času kar nekaj jedi, ki so jih vsebovala..

Jutri imamo pediatra, bi ga sicer morali imeti že v petek, ampak so nam odpovedali.... tako da komaj čakam da pokažemo tele naše zoprne pike in fleke...

Toliko sedajle, mi smo spet dobili sončekuser posted image  bo treba malo kasneje ven pošibatuser posted image

LP M.

(odgovor članu tintara)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 9:15:48   
manetka
Našo user posted image  Aljo sem dodala v album.

(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 9:31:24   
frufru
eno statistično ? Kaj naj naredim z našo tabelco. Anneli, Malecka, Zasavka in Mala pika se nič ne javijo. Sem malo špijonirala na RR. Anneli je zadnjič napisala 17.5 (po moje je prišlo kaj vmes), Malecka 7.9. (sumljivo, moja sestrična je imela mrtvo dete v 6.mesecu), Zasavka 1.12., Mala pika pa 26.9. Mi jih je težko kar zbrisat. Fino bi pa le bilo, da bi bila tabelca dokončana in da se zbiramo ssamo na tem forumu. Kaj pa ve mislite?

(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 11:15:07   
vampirka
Manetka, lepo pupo imate! Kako ji je pa kaj GT3 všeč? user posted image  Laura je tud pikasta kot najstnica - patronažna pravi, da je to samo čiščenje kože, ena pediatrinja misli enako, druga pa je rekla da zna biti alergija na kravje mleko user posted image ...bomo videli... 

Frufru, jaz bi na tvojem mestu te dala dol iz seznama (če želiš na čisto prit), kar je bil tudi moj predlog v začetku - da se vodi seznam samo aktivnih RRjevk.

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 11:32:20   
Ženkica
Punce, sem dala novi dve fotki od Kaje v album.

Sicer pa mamo manjši problem; se mi zdi, da Aptamil Kajo zapira; kateri dodatek mislite da je najbolj pametno dat, ki ne zapira?

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 12:56:31   
frufru
Midva z Lovrom sva se vrnila iz 3urnega potepanja po mestu, trgovinah, pa mulo še kar spi. user posted image user posted image user posted image . Doma naju je pa čakala davčna številka, tako, da lahko gremo v drugo rundo borbe s papirjiuser posted image

Ženkica, jaz dam Lovru, kadar izsuši bubise Novalac, pa dozdaj ni mel ne krrčkov, ne zaprt ni bil

< Sporočilo je popravil frufru -- 9.1.2007 13:00:45 >

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 12:59:58   
X 500
Hojla mamice kako ste kaj? Zunaj je spet taki lepi sonček... Glih za na sprehod. Kakor nam letos vreme nagaja, je po drugi strani prav fino za nas decemberčice. Da naše male štručke ne hodijo na prevelik mraz.

Hja frufru kaj pa vem. Jaz sem imela med nosečnostjo tudi enomesečni mrk (novembra).  Mogoče je pa mela katera kakšne komplikacije. Zasavka se je decembra še javila kot si napisala. Anneli pa pa vprašanje če je bila potem še kaj na RR. Drugače pa tudi če se jih zbriše pa se kasneje javijo, se jih lahko nazaj napiše.

Sem mislila kako se bom razpisala pa zgleda da nebo nič. Se je začela moja štruca narahlo oglašat. Grem prej preden bo pravi alarmuser posted image

_____________________________

Nia naju je osrečila 26.12.2006

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 13:21:25   
frufru
Evo, tukaj je zdaj seznam vseh deklariranih in pravih decembrčic:
user posted image     user posted image
Veseli dan - nick mamice - PDP - rodila - z imenom
03.10. - Zasanjana - 23.11. - user posted image -  Aleksej 
27.10. - Ženkica - 7.12. -  user posted image -  Kaja
15.11. - Pikanogavička - 2.12. - user posted image - Aljoša 
24.11. - Tintara - 1.12. - user posted image - Nadja
26.11. - Tejkaz - 12.12. - user posted image  - Eva 
26.11. - Emamair - 24.12 - user posted image  user posted image  - David Llewelyn, Luka Griffin  
27.11. - TinaM - 21.12. user posted image
28.11. - Supermami - 3.12 - user posted image - Tilen
30.11. - Naja3  - 23.11. (1.12.) - user posted image - Tija 
30.11. - Sabini - 6.12. - user posted image - Jan  
30.11. - Ema82 - 6.12. - user posted image - Tian
30.11. - Katja34 - 9.12. - user posted image  - ???
01.12. - Vampirka - 22.12. - user posted image - Laura 
05.12. - Frufru - 01.12. - user posted image - Lovro
05.12. - Vilma - 17.12. - user posted image - Dominik 
07.12. - sončka1 - 2.12. - user posted image  - Gašper
11.12. - Manetka - 1.12. -  user posted image  -   Alja
12.12. - Shorty - 11.12. - user posted image  - Nika
12.12. - KlavdijaK1 - 16.12. - user posted image  - Tristan
15.12. - Severnica77 - 13.12. - user posted image - Leo
16.12. - London_paris - 31.12. - user posted image  - Ožbej 
18.12. - T_t_y - 28.12. - user posted image - Alja
19.12. - Meta - 17.12. - user posted image - Matija 
25.12. - Petri85 - 15.12. - user posted image  - Benjamin
26.12. - X500 - 18.12. - user posted image  - Nia
27.12. - Pika30 - 20.12. - user posted image - Ajda
27.12. - Aja3 - 30.12. - user posted image  - Hana
27.12. - Bianka -  16.1. - user posted image  user posted image   - Nik, Nejc
29.12. - Luna06 - 5.1. - user posted image  - Mark
30.12. - Barbk - 22.12. - user posted image - Manca
30.12. - Lidijat - 28.12. - user posted image - Eva 
31.12. - Baltazarka - 25.12. - user posted image  - Tjaša
31.12. - Anckabancka - 31.12. - user posted image  - Gašper 
01.01. - R1ta - 16.12. - user posted image  - Ana-Lucia Soraya
01.01. - Lora16 - 23.12. - user posted image  - Zala
03.01. - Moj_moj - 21.12. - user posted image - Nejc 
??.01. - Ferr  - 31.12. - user posted image  - Tara 

Pa še malo statistike:

user posted image user posted image                            user posted image user posted image  
19                               20
user posted image točni kot švicarska ura: 1
0                                 1,
user posted image  , ki so potegnili svoj zimski spanec: 16
10                               6
user posted image  , ki so prehitevali po desni: 22
9                                 13
user posted image  , ki so pobegnili v november: 13
6                                 7
user posted image  , ki so pobegnili v januar: 4
3                                 1
user posted image  , ki so pribežali v december: 3
0                                 3

(odgovor članu X 500)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 13:34:26   
Vilma
O ful fajn statistika frufru user posted image
Ponavadi fantki zamujajo, no očitno so bile decembrčice tokrat tiste, ki so potegnile zimski spanec user posted image
Mi smo s prvega pregleda, z Dominikom je vse ok, sem prav zadovoljna user posted image  
Od začetnih težav s hranjenjem in pridobivanjem teže je mali nabacil od odpusta s porodnišnice 1200g, torej jim ima zdaj skupno 4000g, ne morem verjet user posted image  Ga pa samo dojim, pa še imam mleka za izvoz.
Tudi drugače je z njim vse ok, dobili smo tudi AD3 kapljice in vam povem, da me je že zdaj strah, kako bo. Pediatrinja je rekla, da jih znajo krčki dajat po teh kapljicah. Ma našega že zdaj tako premetava, da si ne predstavljam, kako bo potemuser posted image

Manetka praviš, da ima Alja pikice. Tudi naš Dominik jih ima. Ravno danes sem sklenila plan, kako bom ugotovila, od česa je to. Najbolj sem sumila mleko. No pediatrinja je rekla, da se te pikice rade pojavijo pri enem mesecu (ona jih je poimenovala akne) in da pridejo zaradi maminih hormonov. In tudi hitro zginejo, tako da očitno ni razloga za paniko user posted image   Pa res zgledajo te pikice kot mičkeni mozoljčki, na kakšnem je celo bela pikica.

Je pa naš mali udesil dve pamperski s kakico pri zdravnici. Je prdelo, da je bilo joj user posted image  Pri drugi kakici mu je šlo čez papmersko po bodiju, tako da sem ga morala celega preoblečt. Seveda je Dominik pokazal na vse grlo, kako močan fant je. Se mi zdi, da se ga je zunaj slišalo, tako zelo je jokal. user posted image  
Vam povem, ko takole joka, sem jaz tud čist preč. Se začnem potit in hitim in živčna sem in ne vem, kako ga umirit, ma... Ko mine njegov jokec rabim tudi jaz pol ure pavze, da pridem k sebi user posted image
Tu pri nas v Postojni je prav slabo vreme, sem vam fovš, sem slišala, da je v Ljubljani sonce. No ja, saj smo šli do zdravnice z vozičkom, to pa je tudi nekaj user posted image

Pozdravček vsem skupaj user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 15:22:07   
emaa
Ženkica probaj Novalac, midva sva Aptamil zabrisala stran, ker je imel Luka probleme. Enkrat na dan ga je dobil, ko sem bila pri Davidu, pa tudi dva dni ni sral.
Punce povejte okoli te trapaste čišče, meni se je že skoraj nehala, zdaj od sobote je pa tko kot M. Pa sem komaj 6 tednov po porodu, polno dojim (dojim in brizgam, da je skoraj za oba dovolj) in mi ni nil več jasno.
Jutri pa razvojno ambulanto z Lukom, jaz G, v petek pa pediatra. Bo še pestro.

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 16:23:20   
Zasanjana
Dober dan!

Najprej moram povedat, da so vsi naši decembrski in malo manj decembrski dojenčki luštni!user posted image Manetka, kako je tvoja Alja cortkana v tistem kombinezončku.user posted image

Še mal moram pojamrat, da so mi začeli na vleiko izpadat lasje.Zadnje par dni opažam, da so povsod.Zjutraj jih cel šop ostane na krtači.
Drugače se mamo pa vseeno fajn!Spanje se nam je nekako poštimalo, čeprav se zbujamo zdaj tudi štirikrat na noč.Sej ne bi blo hudega, če ne bi en mesec nazaj spali ko top 6 ur v kosu in se zbujali samo enkrat na noč.
Pri nas se temperature gibljejo od 10-15 stopinj, kar je idealno za dolge sprehode.Šibamo z vozičkom povsod.


Frufru, fajn statistika!Tiste, neaktivne pa kar zbriši.Če se bodo javile, jih boš že dopisala.Si pa dobra tajnica.user posted image Ženkica, tud jaz ti priporočam Novalac.Amptamil je tud našega zapiral in smo ga ukinli po enih dveh tednih.Tintara, top fit za novo nosečnost?A bejž, bejž!user posted image Glih danes me je user posted image  hecal, kdaj bomo meli novga user posted image  pri hiši.On bi že kar takoj.Seveda, njemu ni treba biti noseč.

Zdej je pa že čas, da jelko podremo.user posted image Je še nismo, ker so ble otrokoma lučke všeč.So se jo pa kar zdej lotili, tako da šibam, da ne bo vsak okrasek v napačni škatli.

LP!user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 17:00:57   
petri85
Frufru, bravo za krasno vodenje statistike!user posted image
Jaz bi samo dodala, da je bil moj končni uradni PDP 17.12., tako, da smo uradno rodili 8 dni čez PDP. A sem sitna?

Midva sva tudi danes izkoristila vreme in se kar celo uro potikala po zraku - je tako pasalo. Samo sva sedaj oba tako zaspana, da me kar nekaj vodoravno vlečeuser posted image




(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 17:21:09   
t_t_y
Emamair - jaz sem pri prvem dobila M takoj 5. teden, ko se je dobro nehala čišča, tako, da bi bilo čist možno (ja, pa sem tudi polno dojila),

Zasanjana - jaz sem se poročila, ko je imel naš prvi dobre 4 mesece, pa ti lahko povem, da smo komaj frizuro sčarali, tako malo las sem imela (pa jih imam drugače kar veliko). Lasje so mi tam nekje od Lukovih treh do sedem mesecev ogromno izpadali, najbolj pa do petega meseca. So se pa čist porihtali nazaj potem, ko sem nehala dojit - očitno je res nekaj hormonsko povezano. Jaz sem kar jokala vsakič, ko sem umivala lase, ampak res se je potem vse popravilo.

lp

(odgovor članu petri85)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: December(ke/čki) 2006
9.1.2007 20:51:55   
frufru
user posted image     user posted image
Veseli dan - nick mamice - PDP - rodila - z imenom
03.10. - Zasanjana - 23.11. - user posted image -  Aleksej 
27.10. - Ženkica - 7.12. -  user posted image -  Kaja
15.11. - Pikanogavička - 2.12. - user posted image - Aljoša 
24.11. - Tintara - 1.12. - user posted image - Nadja
26.11. - Tejkaz - 12.12. - user posted image  - Eva 
26.11. - Emamair - 24.12 - user posted image  user posted image  - David Llewelyn, Luka Griffin  
27.11. - TinaM - 21.12. user posted image
28.11. - Supermami - 3.12 - user posted image - Tilen
30.11. - Naja3  - 23.11. (1.12.) - user posted image - Tija 
30.11. - Sabini - 6.12. - user posted image - Jan  
30.11. - Ema82 - 6.12. - user posted image - Tian
30.11. - Katja34 - 9.12. - user posted image  - ???
01.12. - Vampirka - 22.12. - user posted image - Laura 
05.12. - Frufru - 01.12. - user posted image - Lovro
05.12. - Vilma - 17.12. - user posted image - Dominik 
07.12. - sončka1 - 2.12. - user posted image  - Gašper
11.12. - Manetka - 1.12. -  user posted image  -   Alja
12.12. - Shorty - 11.12. - user posted image  - Nika
12.12. - KlavdijaK1 - 16.12. - user posted image  - Tristan
15.12. - Severnica77 - 13.12. - user posted image - Leo
16.12. - London_paris - 31.12. - user posted image  - Ožbej 
18.12. - T_t_y - 28.12. - user posted image - Alja
19.12. - Meta - 17.12. - user posted image - Matija 
25.12. - Petri85 - 17.12. - user posted image  - Benjamin
26.12. - X500 - 18.12. - user posted image  - Nia
27.12. - Pika30 - 20.12. - user posted image - Ajda
27.12. - Aja3 - 30.12. - user posted image  - Hana
27.12. - Bianka -  16.1. - user posted image  user posted image   - Nik, Nejc
29.12. - Luna06 - 5.1. - user posted image  - Mark
30.12. - Barbk - 22.12. - user posted image - Manca
30.12. - Lidijat - 28.12. - user posted image - Eva 
31.12. - Baltazarka - 25.12. - user posted image  - Tjaša
31.12. - Anckabancka - 31.12. - user posted image  - Gašper 
01.01. - R1ta - 16.12. - user posted image  - Ana-Lucia Soraya
01.01. - Lora16 - 23.12. - user posted image  - Zala
03.01. - Moj_moj - 21.12. - user posted image - Nejc 
??.01. - Ferr  - 31.12. - user posted image  - Tara 

Pa še malo statistike:

user posted image user posted image                            user posted image user posted image  
19                               20
user posted image točni kot švicarska ura: 1
0                                 1,
user posted image  , ki so potegnili svoj zimski spanec: 16
10                               6
user posted image  , ki so prehitevali po desni: 22
9                                 13
user posted image  , ki so pobegnili v november: 13
6                                 7
user posted image  , ki so pobegnili v januar: 4
3                                 1
user posted image  , ki so pribežali v december: 3
0                                 3


Petri85 sem popravla.

Danes sem usekala pa kar 2 sprehoda. Včeraj je bil Lovro čist živčno razrvan, po pregledu v ZD, da smo imeli galamo do 1h zjutraj.
Danes sem mu dala 1. kapljico D3. Ker naj bi bili krčki cca 6 ur po zaužitju (tko je rekel pediater) sem šla že dopoldne ob 10h na sprehod v mesto, pa v lekarno po Granobil in slezov sirup, ker me po nočnem baletu okoli Lovrove posteljice boli grlo in kašljam. Aja pa knjige sem nesla v knjižnico, da ne bo treba zamudnine plačat, knjižnica pa zaprta.user posted image user posted image user posted image Pol, ko si na porodniški šele vidiš kakšen je delovni čas dopoldne. Nazajgrede sva šla še po fasngo za kosilo in hitro domov, kr se je bližala ura za dojit. Pa je pikec spal še dve uri dlje!!! user posted image user posted image user posted image user posted image
Po kosilu sem šla pa še enkrat v knjižnico in z mtko po razprodajah, ker sama ne zna nič kupit, pa še naglušna je. Sem Lovra s sabo vzela, da bo mlekarne spraznil, ko se prebudi pa je spet podaljšal. Sem mislila, da mi bo bubise razneslo.
Zdajle je pa oba spraznil pa spet spi. user posted image Mogoče so mi pa po pomoti dal spalne kapljice user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu t_t_y)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 7:28:34   
frufru
A je možno, da otrok v enem dnevu obrne ritem spanja dan-noč? Se je ponoči zbujal na dve uri. mam podočnjake do podplatovuser posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 10:02:35   
Ženkica
Frufru: ja, možno je ja, ampak po mojem to samo za kratek čas, boste pa podnevni spali, bolje kot nič user posted image  Oprosti, ker te hecam. user posted image

Pri nas smo pa skoraj že na konju; samo še hrano zamenjamo; prouser posted image  Aptamil; Kaja še vedno ni sračkala; nič ne pomaga, niti sladkane kamilice.

Čeprav sedaj sem pa v dvomih; ali naj kupim Novalac ali Comformil? Oboje hvalite/jo. user posted image

IMam pa danes v planu izlet v Btc; še s sosedo iz porodnišnice se dobim na eni user posted image  po vsej verjetnosti, skratka pestro.

Zdj mam pa zajtrk, jem muslije z jogurtom, potem moram pa nujno pospravit mal po bajti, mamo tako, kot bi bomba padla, pa kosilo na hitro pripravit, danes bo špinača, pol pa brmmmmmmmmm v Lj.

Punce, mejte se

Ženkica

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 10:27:08   
frufru
Evo, zdaj bi se moral že zdavnaj zbudit pa spi kot polh. Moji bubisi so pa kot skakajoči kamni, ko tile modrci za dojenje ne dajo nobene opore. A je tako nastalo ime za Rolling Stonese?user posted image user posted image user posted image  Najbrž so imeli kakšno mamico v bližini, ko so nastajali, ha, ha. Od pumpanja me bradavičke bolijo. user posted image Nič ga bom kar zbudila, če bo vpitje greva pa na sprehod, tam itak drnjoha

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 10:56:42   
Ženkica
London_Paris: kje se skrivaš?; sem ti hotla samo javit, da če slučajno še nisi poslala kapljic oz. jih še nisi kupila kar pusti, se mi zdi, da jih ne bomo več potrebovali; če pa jih slučajno že maš, potem pa jih kar pošlji in ti nakažem dinarčke tako kot sva dogovorjeni

lp

Ženkica

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 11:09:28   
crci06
Drage moje!

Ne boste verjele, kaj vse se v življenju zgodi... jaz, ki sem bila vedno e-klepetulja, se že par dni spravljam, da vam kaj napišem...  preberem vas, potem pa mi kar zmanjka besed.
Moja najljubša zabava te dni je gledat spečega sineta al pa se z njim igrat.

Pa glede na to, da sem malo vraževerna, sem se že nekajkrat premislila, kaj naj vam napišem.
Najprej sem se hotela pohvalit, da samo spimo, pa je bil prvo noč enourni jok. Najprej sem skenslala nasvet sester iz P, naj ga ponoči ne previjam, pa je bila takoj tišina. In to še vedno prakticiramo. 1x na noč "menjamo rito" in to je to. Pa seveda 2x hrana po 15 min. Kupček pa po potebi :)

Potem sem se hotela pohvalit, da se že od začetka super dojiva, česar sem se najbolj bala - saj veste - jaz sem tista, ki je dobila pikice ob izrazih mlekarica, tovarne, dojilja...  Sem se fajn psihično pripravila in zdaj sem zelo vesela, ko je ob meni moje dete tako zadovoljno. Ampak, še preden sem to uspela spravit na RR, mi je zgrizel eno bradavico, posledica je bila kri in hraste in zato iz te dojke nikakor ni hotel piti. 2 dni sva se matrala in to ornk. Na vse možne načine, skoraj smo že po črpalko šibal...  Mene pa vse bolelo. Na poti iz P do doma sem morala naprej po večji modrc. Pa čez en dan je bil tudi ta premajhen. Pogled od zgoraj navzdol pa mi je povedal, da je bilo ene dojke v premeru za min 3 cm več...  Sem se prav bala, da bom fasala kakšen mastitis, ampak je hvalabogu za nami.

V tem času sem pregledala paket za novorojenčka, kjer je čaj za dojenje in sem si mislila - ja, seveda, še to naj pijem, kam pa naj potem z mlekom...  no, 2 dni kasneje ga trenutno že pijem, ker me je mali že pojedel.
Bomo videl v petek, ko ga bo patronažna vagala, kakšno je stanje. Sem skoraj 100 %, da ima danes, ko je star 1 teden, že svojo porodno težo (porodna teža 3880, odpustna teža 3800 g)...  Včeraj smo se pa prvič kopali. Tretji dan, ko smo se doma sami rihtali, je prišla patronažna. Ona je drugič v življenju kopala v škafčku, ampak nam je vseeno kar lepo uspelo.
Skratka, drage moje, kot vidite me je eno samo hvaljenje. Sploh ne morem drugače - se opravičujem - ampak od trenutka, ko sem rodila, pa do zdaj, sem še vedno v transu (v pozitivnem, seveda...!).

Me prav zanima, kdaj bom spet začela normalno živet....  Čeprav je svet, v katerem sem zdaj, tako lep!

Rada vas imam!
Sporočim, ko bom spet na realnih tleh!user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 13:18:49   
X 500
moj_moj pa si le pritipkala nazaj. nevem zakaj ampak kar si napisala me je kar malo ganilo. Že takoj na začetku tisto o gledanju sineta. Mislim da bo vsaka povedala isto. Najlepše je gledati svojega user posted image . Bi se pa tudi jaz takooo hvalila pa tudi ne upam preveč user posted image . Aja. Pa kar ostani v user posted image  pa se od tam gor javi.
r1ta sem včeraj prej odbrzela z RR-ja preden sem utegnila napisat da sem šla še enkrat gledat slikice. Mal je podobnosti al sta pa glih pod takim kotom slikani. Sem pa prejšnji teden dobila slikico od sestričinega sinka, ki je bil rojen julija, pa je tudi čist tak kot naša na eni sliki. Če bi jih pa v živo dal skupaj bi bili pa verjetno čisto različni. Mi smo delali unikat user posted image .
frufru da še jaz čestitam za statistiko.

Drugače pa ženske samo stran z menstruacijo. Že čišče mam poln kufer. Tako da upam da vsaj tistega user posted image  ne fašem hitro.
Pa komaj čakam da gremo na sistematskega (drugi teden). Da vidim koliko se je poredila. Vse pišete kako vaši mali lakotniki praznijo obe zize... Moja mala pa še ene ne sprazni do konca user posted image . Sicer problemov ni nobenih, da bi kaj jamrala pa bila lačna. Doji se pa različno od 2 do 4 ure, od 10 do 20 minut. Verjetno že dost poje. Se je tut v lička pa v nogice mal poredila.

Grem še mal pojest. Me lakota grabi.

Lep dan vsem!!!


_____________________________

Nia naju je osrečila 26.12.2006

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 17:34:16   
manetka
Ojla!
Jaz sem pa danes prav vesela, naša user posted image  je imela danes prvi pregled in je vse ok, celo odlično, pediatrinja ni mogla verjet, da smo pa tako slabem začetku dojenja tako lepo napredovali, danes ima Alja že celih 4605g, večino je pridelala v zadnjih dveh tednih, tako da sva bili pohvaljeniuser posted image  

za Vilmo in vampirko, mogoče pa se še kateri pripeti
Glede pik in flekov katerih sem pisala včeraj je pa tako. To naj bi bilo zaradi hormonov mamice, ki se dojenčku počasi do 3m počistijo iz kože, na tak način da so dojenčki mozoljasti in pikasti, vidni so tudi večji rdeči fleki.
Se pa ponavadi to začne na obrazu in se razseli po celem telesu, Alji se je sedaj naredilo to še po dekolteju, drugod po telesu so pa vidni posamezni mozolji. Najhuje je pa za videt takrat, ko je in se napenja.

Vampirka naš GT3 je odličen, princeska zelo uživa v njem. Glede pripravnosti je pa neverjetno okreten in lahko vodljiv, še v avto ga daš zelo hitro. Mi sedaj uporabljamo košaro, lupinica je še malo velika, se nam je zdelo da se Alja kar izgubi v njej, pa smo kupili še en dodatek za privezat košaro v avto in je prav super, tako, da med vožnjo leži.
Kako pa si ti kaj zadovoljna z njim?

Moj_moj tudi meni je moja user posted image  najlepša in najljubša zabava. Nisem si mislila, da lahko v materinstvu tako uživašuser posted image


Zasanjana hvala za pohvalouser posted image , a ti si pa že pri izpadanju las, to nas ostale še vse čakauser posted image  

Tintara bi pa že kar tretjegauser posted image , he dobra je ta, jaz še prveuser posted image nisem čisto dojelauser posted image



No sedaj pa malo k počitku, da se bo mleko lahko delalouser posted image


(odgovor članu X 500)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 18:26:25   
vampirka
Mi smo bili danes tudi 2 uri na sprehodu user posted image ...je bil ful sonček v MB! Pa pri pediatru smo bili - v enem tednu smo pridelali dobrih 200g in nam ni potrebno nič dodajati. Ko sem omenila, da mi v zadnjih dneh hoče skoraj vsako uro viseti na joški, pa je pediatrinja rekla, da naj kar s čajčkom potolažim (da gre verjetno bolj za žejo+krčke, kot lakoto) - je tudi lažje zame in moje zize, da se imajo čas napolniti. Glede mozoljčkov je pa rekla isto kot Manetka - moji hormoni, ki se morajo izčistit iz teleščka.
Manetka, midva nimava košarice in je vseeno super. Tamala uživa in vedno spi v v vozeku. Jaz pa tudi uživam, ker je neverjetno vodljiv.
Zasanjana, izpadanje las po porodu je pa čisto normalno. Meni pa so izpadali nenormalno od 20.tedna naprej (ravno tako sem imela boge nohte), čeprav mi ni nobenega vitamina manjkalo...zdaj pa imam miljon majhnih laskov, ki divje rastejo na moji buči (ravno kontra, kot bi moralo biti).
Moj_moj: kaj si mi že nekaj tednov nazaj očitala??? Da vas zanemarjam al neki podobnega...se ti sedaj že svita zakaj? user posted image
Ženkica: luštne slikice! Ima pa tvoja Kaja enako dekico, kot moja Laura...iz Ikeje user posted image
Frufru: user posted image  pridna si! Povej Lovru, da ima pridno mamico user posted image ...

Pa še nekaj - sinoči je najina princesa prvič kraljevala v svoji posteljici!!! user posted image  No, sicer v isti sobi, na dosegu mamine roke...ampak je pridno spala. Vmes smo se kot ponavadi podojili, ob 6h rito previli (do 9h bi že do ušes drekec prilezel user posted image )...mislim pa, da jo je dodatno termoforček uspaval (nadomestna mamica user posted image )...sva se z mojim včeraj šalila, da bi naju otrok takoj zamenjal za delujoč sušilni stroj (na njem se namreč previjamo) ter termofor, če bi še joškice v kompletu dobila poleg user posted image ...

Mater, sem se pa razpisala danes! Se beremo...pa pa!

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 18:35:40   
r1ta
Ojla!

Zdaj mi pa nekaj ni jasno. Midve sva na eni dojki 15-20 minut, nato se previjema (ali skopava) in nato prazniva še drugo dojko 15 minut. Kako pa ve dojite?

Drugače smo tako tako. Se ne bom nič preveč hvalila ker vam odkrito povem, da mi ni lahko po tem CR. Kar nikakor se ne poberem. Zelo počasi gre, ko pa slišim, da se moram čuvati vsaj 6 tednov, nič sesanja in pospravljanja me pa tako solze polijejo. Očitno me hoče Bog naučiti malo manj picajzlosti oz. da je dobro včasih drugim pustiti da naredijo kaj zate oz. namesto tebe.
Ana-Lucia ima probleme s krči, predvsem ponoči. Podnevi je tako, da se zjutraj najeva, skopava potem pa spi po 4 ure, se spet najeva, spet spi 4 ure, potem pa pride večer in je jokuser posted image ... Zaenkrat še z dragim dežurava vsak po pol noči, ko pa bo on šel v službo se mi bo pa verjetno zmešalo od nespanja. Prakticiramo homeopatske kapljice proti krčem in sicer pomagajo vendar ne za dolgo oziroma ima bebi take krče da kmalu ne zaležejo več. Pa komerčkov čaj sem začela piti. Baje pomaga. Teža naše pupe je danes dosegla porodno tako da je vse okidoki! Popkovnica nama še ni odpadla. Je rekla danes medicinska sestra, da se Ana-Lucia noče še ločiti od mene in jo namenoma zadržuje... Kako lepo... Mamina teža pa tudi končno počasi pada in noge so končno postale normalne. Zdaj pa lahko probam tudi kakšne škornje! Hja, samo kje jih bom pa nosila? V postelji? Za ven še namreč niti približno nisem... Ah, saj bo...

Punce uživajte ob svojih bebicah! Moja me kliče!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: December(ke/čki) 2006
10.1.2007 18:38:02   
PUJKEC
HEY "SVEŽE" MAMICE!

Moram vam povedati, da sem nekaj tednov nazaj, izvedela, da tudi mi pričakujemo majhno bitjece, ki nam bo lepšalo dneve.Zanima me, če sem na pravi strani ali so mamice v pričakovanju kje drugje in bi prosila, da mi poveste. Drugače pa čestitam vsem, ki so postale odgovorne mamice in upam, da bo vaš otroček najsrečnejši otroček na svetu. user posted image

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?