|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke
25.1.2008 22:09:51   
mergetka
Čakajoča, tvoj voziček je lepih barv in srečka, ko ga ne boš rabla nič zlagat.

O sp-ju pa nimam pojma....

(odgovor članu Čakajoča)
Neposredna povezava do sporočila: 4876
   RE: Marčevke
25.1.2008 22:27:42   
katj
o sp-ju tud jaz ne vem kako.

moj ma tud službeni avto Berlingo, in je isto prostoren. voziček samo dvigneš in daš not.
men sva pa letos kupla "novega", karavana. velik prtljažnik, samo za dva vozička pa nč prevelik user posted image  ! za dopust bomo rabl najbrž montano, al pa če bi šli z Berlingotom....če bomo vse not stlačil.

mamice, čimprej pozdravite bolančke user posted image  !

(odgovor članu mergetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4877
   RE: Marčevke
25.1.2008 23:04:05   
Katy13
jagoga - sicer se še nisva pogovarjala o tem, ampak po moje ne bo koristil celega, ampak po dnevih, če bo potrebno, ker se bo poznalo pri njegovi plači in glede na to, da le on hodi v službo...user posted image

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4878
   RE: Marčevke
25.1.2008 23:40:36   
Katy13
Zofy - hvala za informacije, glede dekice in glede papirologije. Si bom sprintala te obrazce in da jih potem izpolneva.

mergetka - po mojem je to eno in isto. Pač uporabljamo različne izraze za iste stvari user posted image .

Glede EA in glavbobola, nam so rekli, da je glavobol zaradi premajhne količine tekočine in da moraš veliko piti. Je pa res, da ne moreš dobiti EA, eč nisi prej podpisal.

Azzura - user posted image  za avto in predvsems rečno vožnjo.

Gaya24- user posted image user posted image user posted image  Nimam komentarja. user posted image

ste bile pa pridne s čvekanjem, sem potrebovala eno uro, da sem vse prebrala. Nič grem spat in upam, da bo današnaj noč boljša. Jutri poročam kako je bilo v Mb-ju.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 4879
   RE: Marčevke
25.1.2008 23:41:08   
max81
čer...madona jest sem rekla, da grem danes spat s tamalo..pa sem še vedno kle..razlog....ker me je starh kakšna bo nočuser posted image

danes sem ful zmatrana, me zgleda že daje gnezditveni sindrom....sem zgoraj še okna spucala..jutri me pa čaka še spodnji del, če bom sploh lahko vstala iz posteljeuser posted image

ursi84...ja jja bejba, telo se počasi pripravlja na porod, dej si zvečer med stegna založi povšter, da bodo stegna mal v zraku..jest si čez dan tako naredim, če ne tudi ne morem vstati iz postelje, ker me začne boleti sramna kost......tamavčki so že tolko težki, da so nam začeli pritiskati dol...ja to so pa rodostiuser posted image

Azzura superca za avtouser posted image user posted image user posted image

Tejka.387 hvala za skrb, sem ok, sam mišica na stegnu me mal boli...mali-a brca 300 na uro, tko, da je ok..ja res je treba merkat 123 se nam lahko kej hujšega naredi...dones sem se pa cel dan nekam skoz zaletavala s trebuhomuser posted image ..kot da ga prvič nosim s sebojuser posted image user posted image

ruzak sem si pa včeraj naštimala, ker če bo moj mogu pokat, ne bo nobene stvari najduuser posted image user posted image

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4880
   RE: Marčevke
25.1.2008 23:44:21   
max81
moj ma tud službeni avto Berlingo, in je isto prostoren. voziček samo dvigneš in daš not.
men sva pa letos kupla "novega", karavana. velik prtljažnik, samo za dva vozička pa nč prevelik ! za dopust bomo rabl najbrž montano, al pa če bi šli z Berlingotom....če bomo vse not stlačil.


kva mamo vse bejbe karavana na čezuser posted image ..ja tudi mi namontiramo tudi montano, zakaj bi blo vse natlačeno v avtu, če pa ni trebauser posted image

katj, ker voz boste še kupl za tastarejšega al ga že mate???? mi razmišlamo o zappu, sam kaj ko se ne da naslon nič spustit, za zložit je pa super

(odgovor članu max81)
Neposredna povezava do sporočila: 4881
   RE: Marčevke
25.1.2008 23:56:54   
katj
ojla max,

mi mamo 3 kolesnika, ki je sicer super, samo je pa velik in smo mislil da bomo itak kasneje hotl met še eno marelo. in pol ko sem zanosila 2., smo kupil marelo, pač mal prej kokr bi drugač. Pa tud zato, k smo v bloku brez dvigala in je marela pol lažja kot 3 kolesnik in sploh zame, k sem voz skoz v stanovanje nosila.
tko da dva že imamo, kadar bom pa sama, kar ne bo prov poredko....mamo pa na posojo voz za dvojčke, tak ki sedita vzporedno. upam da bo ok, predvsem markiju.
kako pa misliš ti to rešit?

(odgovor članu max81)
Neposredna povezava do sporočila: 4882
   RE: Marčevke
26.1.2008 2:36:42   
gaya24
Js sem si pa danes privoščla... Sm kr dva filma zaporedoma gledla na dvd-ju do zdaj. Mi jih je moj na zalogo posnel. Sem že od srede sama-je šel na priprave.

Zdaj bo pa treba spat, drugač bom jutri do kosila spala.
Svaka čast vsem ki že ob 6h pišete tuki gor...to je za mene sredi noči in sploh si ne predstavljam, da bom mogla kdaj tko zgodi vstajat,ker mam ful probleme z vstajanjem zjutri in do 9h sploh ne funkcioniram normalno.
Aja...neki sem še misla vprašat. Vse ful pišete kok so vaši user posted image živahni...a vam čez cel dan brcajo, ker js mojga čutim ponavadi samo takrat ko se umirim, to je pa zvečer preden grem spat al pa pred tv in pa zjutraj, ko se zbudim in še malo lenarim v postli. No, čez dan mogoče parkrat kot bi me nekaj brcnilo pod prsmi, drugač pa je moj čez dan bolj miren al pa ga js ne čutim, ker sem bolj v gibanju. Nevem...a mislite, da je kaj narobe, če čez dan ni tk izrazito živahen?
Lepo spite. Noč

(odgovor članu katj)
Neposredna povezava do sporočila: 4883
   RE: Marčevke
26.1.2008 6:01:08   
lucalu
Dobro jutro punce! Kako smo kaj danes?
Mi smo spali spet dobro, brez obiskov WC-ja in brez bolečin. user posted image
gaya24 mi, ki pišemo že ob 6h, si pa ne moremo predstavljat, da bi ob 2h še kar bedele user posted image . Drugače pa kar se tiče brcik, jaz mojega nagajivčka čutim kar skozi cel dan in očitno je, da se moram zdaj naspat, ker kot kaže bomo potem res bolj malo spali. user posted image  So nam pa ravno zadnjič v MŠ razlagali, da to, ko se mi gibljemo user posted image  paše in takrat ponavadi spijo, ko pa se umirimo, pa začnejo brcat... tako, da kar se tiče tega baje ni nobene panike, glavno, da čez cel dan našteješ 10 gibov.
Pa čestitke vsem za nove avtomobile!!! user posted image
No, res pridno čvekamo zadnjih par dni in upam, da ne bo danes zatišja, ker je sobota.
Jaz grem skuhat kavico, potem pa na jutranjo rekreacijo. user posted image
Pridne bodite, božajte bejbije in javljajte se!

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4884
   RE: Marčevke
26.1.2008 6:58:35   
meryy
lucalu dobro jutro očitno sva samo midve kot dva vampirjauser posted image

danes pa res nič od spanja, nekaj sicer sem zadremala ampak mi je začelo krulit v želodcu ob 5 zjutraj user posted image  kaj takega? ni bilo druge kot pa na kakav pa piškote v kuhinjouser posted image . no pol se pa čudim da sem na +9 kg user posted image .
včeraj sem bila pri G na pregledu in gledam souser posted image  in si mislim pa moj buhi je tko majhen?? no pa ostanem sama v čakalnici in hitro skočim pred špegu (tak ogromen??) se pogledam in...sem se kar nazaj vrnila še enkrat pogledat madona a sem to jaz?? a je možno da niti ne opažam več kako sem vse bolj okrogla?? haha sicer me je samo v trebuh ampak če bo šlo tako naprej mene do porodnišnice raznese??user posted image user posted image
no glede vozička midva frajerja sva pred tremi mesci kupila nov hyundai coupe, sicer je prtljažnik ok ampak sva voziček mogla kupit primeren avtu , ne pa po mojih željah.tko da smo pristali na abc astro temno zelenemu vozičku. edini ki nama ni vzel veliko prostora ko ga zložiš. ampak ko sem ga pa domov pripeljala sem bla pa kar navdušena...joj joj še mal pa se bomo vozili z našimi user posted image  user posted image user posted image
jah vidim da ste začele o bolečinah, no mene tudi sem pa tja kaj zaseka ampak to še pretrpim huje mi je ko hodit ne morem ker mam trd trebuh al me pa tko dol tišči da več ne vem a morem lulat al....??
moj se pa tko razteguje zdej uff user posted image ..po eni strani... ja super še tako malo mamo punceuser posted image po drugi strani pa uf treba rodit prvouser posted image
no a bomo še katera vstala? punce???

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 4885
   RE: Marčevke
26.1.2008 7:47:15   
san
komaj sem vas uspela prebrat.

najprej azzura... ja ti maš pa res ”srečo”user posted image . sej sem kar brez besd za te doktorje. ma eni pretiravajo v nulo in sekirajo tiste, ki ni treba kot npr. lucalu, drugi pa kontra, tam ko je treba so premalo pozorniuser posted image . mah, tole zdravstvo... se mi zdi da bi pri tebi že iz preventive morali vse možne teste narest!
drugače pa čestitke za velikančka v bušijuuser posted image in da se bi do konca dobro držal in seveda za tistega velikana, ki ste ga kupiliuser posted image .

mi imamo pa doblo-ja, že psr let ga vozim in sem super zadovoljnauser posted image user posted image user posted image . to je sistem ala kangoo, je pa še malo večji prtljažnik (ima brat kangooja, pa so primerjali) in do sedaj se je pri dveh otrocih in vsej krami izkazal za več kot odličnegauser posted image . sicer je imel moj tud i prebliske za nov avto, pa sem jaz rekla, da bi jaz še tega, pa bomo pol videl kako bo, če bo treba res še večjiga kupt. jaz sem na tega tolk navezanauser posted image , da ga kar ne bi dala.

čakajpča, a si ti spraševala glede sp-ja? no, jaz tudi ne vem kako je pri sp, žal. probi se mal pozanimat na csd-ju, mal poklič, oni bodo najbolj vedel.

ursi... glede tiščanja.. mene je dol tud tolk raztezal prejšnji teden, da sem mislila, da se odpiram in prav res je bil občutek kot da se kosti širijo. zdej je ta teden ok. ampak, ti si že tolk daleč, da pri tebi, bi pa se pa res znalo že kaj dogajat.

evo, od tu naprej sem pozabila, kaj vse ste še pisale...je ena spraševala o sklerozi? mene že ves čas user posted image dajeuser posted image

no, mi smo včeraj smo kupili še posteljico, oz. dragi jo jeuser posted image , jaz sem bila pa na fešti z otrociuser posted image .

zdej grem pa še mal brat za nazaj, če sem kaj pomembnega izpustila


(odgovor članu meryy)
Neposredna povezava do sporočila: 4886
   RE: Marčevke
26.1.2008 7:48:43   
san
saj res... gaya...ti ga pa pihnešuser posted image in imaš zlato taščo, ker moja bi men vrat zavilauser posted image .

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4887
   RE: Marčevke
26.1.2008 8:05:06   
san
še glede dojenja... jaz nisme imela težav z bradavicami, na srečo! so bile prvi teden nekoliko boleče, aampak je bilo hitro uredu in so se privadile.
kar se tiče frotiraste brisače, naj bi si masirale prsa z njo pred porodom, da se bradavice mal navadijo, ampak baje tam po 36. tednu, da slučajno ne sprožiš prezgodnjega poroda z masažo - tko je rekla babca zadnjič na predavanjih. kolk to pomaga, pojma nimam. jaz vsem, da je men pomagala po porodu masaža dojk z zelo vročo vodo, kadar so bile preveč polne. in so se lepo same mal spraznile, tko da to semvečkrat prakticirala in na srečo je pomagalo.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4888
   RE: Marčevke
26.1.2008 8:28:06   
lucalu
meryy meni se tudi vedno zdi, da imam pri G najmanjši trebuh... pa tudi v MŠ sem user posted image  non-stop spraševala, če je moj trebuh najmanjši... user posted image
san hvala za nasvete glede bradavic, mislim, da nam bo to še kako prav prišlo kasneje. No ja, kmalu... user posted image

(odgovor članu meryy)
Neposredna povezava do sporočila: 4889
   RE: Marčevke
26.1.2008 8:36:08   
jagoga
Dobro jutro,
Meryy
, tako sem jaz druge nosečnice gledala in sebe sploh nisem videla. Meni se je zdelo, da sem jaz brez trebuha, ko sem pa se v kakšni izložbi videla me je pa skoraj kap. Zdaj se mi pa včasih dogaja, da se hočem med kakšne avte na parkirplacu zriniti, pa ko pridem do ogledal, ko je še bolj ozko, pa kar avtomatično trebuh noter vlečemuser posted image user posted image , kot da bom potem kaj bolj suha.user posted image user posted image .

A morate vi gibe otroka tudi beležiti, ali so vam rekli G da jih morate samo 10 našteti. Jaz imam prav en list, na katerega moram beležiti vsak gib in ob kakšni uri preseže št 10.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4890
   RE: Marčevke
26.1.2008 8:40:28   
san
men je samo rekla, da sem malo pozorna, da se premika, glede gibov je pa rekla, da je to še prezgodaj za štetje. ona ponavadi da ta list po 36. tednu. nekatere g pa že po 34., tednu kolikor sem slišala.

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4891
   RE: Marčevke
26.1.2008 8:42:50   
lucalu
jagoga, mislim, da sem jaz dobila isti list... ampak jaz teh 10 gibov naštejem že do 9h ali še prej...
san meni ga ni dala G, mi smo ga dobili v MŠ.

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4892
   RE: Marčevke
26.1.2008 8:50:07   
san
a pa so vam rekli, da mora biti med enim gibom iin drugim tam okoli 20 min razlike. se pravi, ne na enkrat v kosu - to se šteje za 1 gib. vmes mora minit vsaj 20 min do pol ure časa med enim in drugim premikanjem. no, tko je bilo pri sinu, to je bilo 4 leta nazaj, ampak predvidevam, da se gibi isto štejejo.

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 4893
   RE: Marčevke
26.1.2008 8:58:07   
san
sem še to hotla napisat za ursi za seznam, da je moj OT po novem 103, pa ne vem al sem zadnjič mal narobe merla al se je pa trebuh zmanjšu, ke r se je mali vmes na glavo obrnil, pa včeri sem se šla spet pokazat zarad zatekanja, ker mormo kilograme spremljat in je še vedno isto, se pravi +11, ker sem šla 1 kg dol.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4894
   RE: Marčevke
26.1.2008 9:21:15   
jagoga
San, meni je med. sestra pri G rekla, naj beležim vsak posamezen gib, če je med njimi le nekaj časovne razlike. Če čutiš, da se začne premikat in dokler se premika, je to en gib, če pa se potem umiri in se čez minuto zopet začne gibat je to naslednji gib. Le tisti, ki so časovno medseboj povezani, se šteje za en gib. Sem pa to vprašanje zastavla ravno s tem namenom, ker sem tudi jaz že slišala, da eni morajo med posameznimi gibi preteči cca 20 minut.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4895
   RE: Marčevke
26.1.2008 9:27:21   
lucalu
Nam so tudi rekli, da, če je vsaj minuto premora, je to naslednji gib.

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4896
   RE: Marčevke
26.1.2008 9:29:22   
Katiandi
Ojla!
Danes sem pa imela pestro noč. Me je prijel v nogo tak krč, sem začela naglas jamrat, da je lubija kr iz postle vrgl. Je bil kr v nizkem štartu da gremo rodit - je mislil da imam popadke. Še zdaj me noga boli !!
Drugače bi pa blo fajn, da se pofočkamo tiste, ki gremo rodit v CE: mislim da je to
lucalu 7.3.
Katiandi 26.3.
Druge se pa še dodajte, da vidimo, koliko nas bo.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4897
   RE: Marčevke
26.1.2008 9:31:27   
Katy13
Gaya24 - po moje ni nič narobe, če čez dan ne čutiš gibov. user posted image  se že premika, vendar ker je tvoje telo v gibanju, se njegove premikanje ne čuti tako izrazito. Ko pa se ti umiriš, potem pa ga bolj čutiš. NAm so v MŠ rekli, da moramo našteti 12 gibov v 12 urah.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4898
   RE: Marčevke
26.1.2008 9:47:39   
Katy13
Dobro jutro!

Danes sem pa spala fenomenalno. Spat sem šla ob polnoči in spala do 8.00 brez obiska WC-ja. Je prav pasalo. user posted image user posted image

Je pa bila danes še zaradi enega razloga posebna noč, in sicer sem prvič čutila user posted image  kolcanje. user posted image user posted image user posted image user posted image

Drugače sem si pa včeraj v Mariboru kupila modrček za dojenje in blazinice za enkratno uporabo. Kupila sem majhno plastično košarico, da jo bom iemla na polico ob previjalni in notri razne kremice, glavničke in podobno. Kupila sva tudi odejico, takšno kot sem si jo zamislila. user posted image  Končno.

No, pa naš user posted image  tudi ne bo šel nagec iz porodnišnice. user posted image  Včeraj sva kupila kompletek, ga bom poslikala in dala v album. Odločit se moram kater bodi in žabice mu bom še oblekla. A morte verjeti kaj se nama je včeraj zgodilo. V mariboru imajo 3 Aladinove trgovine. Najprej sva šla v tisto v centru in tam našla kompletek in sem jaz rekla, da bova šla še kam pogledat, če ne pa lahko greva kupit tega. Potem pa nikjer drugje nisva kaj našla, sva pa šla v drugega ALadina (v Merkatorjevem centru) in niso imeli št. 56 (št 62 je bila zelo velika), potem pa sem rekla prodajalki, če imajo ta kompletek v E.Leclerku in je poklicala in so imeli. Sem jo pa vprašala, če imajo tam popust v višini 20% na gotovino (v prvi trgovini so ga imeli, v drugi pa ne) in mi ona razloži, da to ni na pliš temveč na bodije ipd.  In greva midva v ta tretjo trgovino in vidiva napis, da imajo 20% popust na pliš. user posted image  Pa kar ne moreš verjeti, da tri iste trgovine nimajo enakih popostov.  user posted image

Drugače sem si pa še prinesla dodatne tetra plenice (mi jih je posodila bratova punca) in jutri jih začnem prati. user posted image

Na koncu vas pa moram pohvalit, da ste včeraj res pridno čvekale in če bo vse posreči bomo ta vikend napolnile 200. strani.user posted image user posted image

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4899
   RE: Marčevke
26.1.2008 9:50:55   
lucalu
Nam so pa rekli, da 10 in sicer ni treba, da je to 12 ur... ko jih pač naštejemo, lahko nehamo šteti. Pa itak bo vedno nekje drugače... meni je sestra na CTG-ju rekla, da dokler user posted image  čutim, se mu dobro godi... sploh ni treba, da nič štejem... Pozorna moram biti le na to, če bi slučajno bil 2 dni zaporedoma dosti bolj miren kot prej, ali pa ga en dan sploh ne bi čutila.
Katiandi, če boš malo pohitela, se vidimo v porodnišnici. user posted image

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?