|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: aprilčice
7.8.2007 10:41:13   
Anonimen
Juhuhu, tukaj A1user posted image .

Moje user posted image  še vedno ni (zamuja 14 dni), zadnji test je bil negativen. G pravi, naj čez 14 dni še en test naredim. Tako da še vedno ne vem, ali sem user posted image .

Znakov nimam nobenih, tudi prvič jih nisem imela. Samo malo mi je bilo slabo po eni operaciji čisto na začetku nosečnosti. Kasneje so se začele prave slabosti, na srečo brez bruhanja.

Za vsa vprašanja se je najbolje obrnit na ginekologe. Na forumih je toliko pametnih ljudi in toliko pametnih nasvetov, da je včasih že kar preveč. Načeloma pa sem se jaz v prvi nosečnosti držala principa "delam, kar mi paše". Imam glavo trdno na svojem mestu, tako da ravo jahat ali s padalom skakat sredi nosečnosti nisem šlauser posted image .

Plavanje je celo priporočljivo, kar se tiče gibanja. Jaz sem se med plavanjem v prvi nosečnosti super razgibala in sprostila. Obstajajo tudi posebne vadbe za nosečnice v vodi. Seveda je treba paziti na temperaturo vode, pa preoblečt se je treba. Je pa propblem s kakšnimi vnetji. Jaz sem se na primer v prvi nosečnosti v 22. tednu začela odpirat in je bilo plavanje zame takrat prepovedano.

Nekje sem zasledila, da se upirate pici? Me zanima, zakaj? user posted image Kar se tiče prehrane, mora biti čim bolj pestra. Kakšnemu surovemu mesu, surovim jajcem in suhi salami se je priporočljivo odreči. Jaz sem vedno jedla, kar mi je pasalo, se mi zdi, da mi je telo samo povedalo, česa si želi!user posted image

Sicer sem pa jaz prvič v službi povedala po NS v 12. tednu, ko je bilo bolj ziher, da je vse ok. Sploh zaradi operacije smo vsi čakali, ali se bo pikica obdržala ali ne.

Toliko za zdaj. Lepo bodite!

(odgovor članu tejč29)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: aprilčice
7.8.2007 13:56:14   
Ketrin
Hej, aprilčice!!!
Jaz se tudi pridružujem, če me sprejmete seveda.
PDP sem si izračunala 14.4.2008. Sem iz LJ, stara 28 let, je pa to moja druga nosečnost. Prva se je novembra žal slabo končala.... Tokrat upamo na najboljše. Včeraj sva z user posted image  ugledala user posted image  in se veselila.... Zdaj me pa mazi! user posted image
Slabo mi je bilo prejšnji teden, ta teden sem ok. Imam pa več znakov kot prvič (skoz me špika v bušiji, oz. tam doli nekje, pa prsi me bolijo).
Ta vikend sem bila sicer kar fino prehlajena, ne vem, a je možno da sem prav kako gripo staknila sredi poletja, al kaj....V glavnem sem se zdravila z limoncami in počivanjem, spila pa sem en Plivamed.... Upam, da bo vse ok. Čeprav še nisem videla user posted image  sem kar vedela, da sem user posted image !

V glavnem vsem aprilskim mačkam čestitam user posted image user posted image user posted image user posted image  in upam, da se bomo imele super......
Papa, Ketrin

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: aprilčice
7.8.2007 16:25:06   
tejč29
ketrin - čestitke tudi tebi....

katja 271 - hvala za čestitke, prav vesela sem da sem se rešila te "nadloge", prav zaradi user posted image . Sem nameravala naprej na magisterij, pa mi ne bo uspelo letos (v bistvu mi mag. ni potreben za moj poklic in delo ki ga opravljam, ampak od viška ne boli glava)

V glavnem danes sem bila na pregledu in je zaenkrat vse OK. Lepo se vidi GV pa rumenjakov mehurček - srčka še ni bilo videt, zato pa me je naročila ponovno 28.8.......prav vesela semuser posted image  

(odgovor članu Ketrin)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: aprilčice
7.8.2007 17:15:34   
sasy20
Ola aprilčice,

jaz se vam pridružujem, ker sem danes zagledala magičen +. Po izračunih na RR naj bi bil PDP 16.4.2008.

Vsem želim lepo in mirno user posted image  brez zapletov in da bomo skupaj zdržale do konca.

(odgovor članu tejč29)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: aprilčice
7.8.2007 17:20:32   
Katja 271
Aprilčice 2008:

PDP ??.04. - naša črtica koraka
PDP 03.04. - majazmaja
PDP 04.04. - anonimna 2
PDP 05.04. - tejč 29
PDP 06.04. - matejka ..
PDP 12.04. - Katja 271
PDP 14.04. - Ketrin
PDP 20.04. - anonimna 3


Sem malo preuredila seznam. Upam da vam je prav user posted image

Ketrin čestitke!!!! Vse lepo v nosečnosti in naj pikica pridno raste!
Tejč29, a kar pregled si že imela?! Kako pa to, da tako zgodaj. Jst sem naročena šele v 9. tednu?!?! In do takrat me bo glih pobralo od nestrpnosti, če se je pikica vgnezdila tam, kjer se mora in če bo srček veselo tiktakal. No, ti vsaj veš, da je vse fino postlano za srčka ;)
Punce, dejte mi nekaj povedat. A je vam že "potegnilo", da ste nosečke? Jst se kar ne morem navadit na to misel. Vsake toliko časa me kar prešine "aaaaaaa... dojenčka bova imela, jupyyyy"!!.


(odgovor članu tejč29)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: aprilčice
7.8.2007 20:50:37   
majazmaja
Katja 271 tudi jaz sem narocena sele v 9. tednu in me ze posteno matra, ampak za enkrat se dobro pocutim in vse crne misli uspesno odganjam stran, priznam pa da ze komaj cakam 27. avgusta, ko bova prvic videla najinega korenjaka (ali korenjake user posted image ).

(odgovor članu Katja 271)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: aprilčice
7.8.2007 20:55:46   
Naša črtica koraka
dobrodošle nove aprilčice!user posted image user posted image

user posted image

A veste kako se je peljat na zadnjem sedežu avtobusa kjer je vroče in slab zrak?

Tak se počutim, spet ne morem kaj več napisat Grem hitr ležat!

Saj bo bolje.

papa

(odgovor članu majazmaja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: aprilčice
7.8.2007 21:21:59   
Anonimen
Čao punce.

Se pridružujem aprilčicam in imam PDP 14.04.2008.

Jaz sem tudi naročena v 9.tednu 05.09. in upam da bo do takrat z mojo malo pikico vse v najlepšem redu.
Madona ta mesec se mi bo pa vlekel, komaj bom zdržala.

Drugače bova pa v soboto povedala mojim, v nedeljo pa moževim staršem.
Moja mama je le moja mama in kako ji ne bi povedala, mama je ena sama in  tudi če bi šlo bog ne daj kaj narobe bi bila ona prva ki bi zvedela in bi bila ob meni, tako da jaz sem za to, da se staršem pove takoj, ker konec koncev so naši starši in so nam vedno ob strani, je pa res odvisno od posameznice, kako dobro se z njimi razumete.. Tako da si niti predstavljati ne znam, da ji do prvega pregleda ne bi povedala. Vejo tudi najiini 4 družinski prijatelji, ostalo pa po pregledu in nuhalni svetlini, služba pa pride na koncu.


Lp,
Vesna

< Sporočilo je popravil Vesnyca -- 7.8.2007 21:28:02 >

(odgovor članu Naša črtica koraka)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: aprilčice
8.8.2007 8:34:35   
Katja 271
Aprilčice 2008:
 
PDP ??.04. - naša črtica koraka
PDP ??.04. - tejka**
PDP 03.04. - majazmaja, GP 27.08.
PDP 04.04. - anonimna 2
PDP 05.04. - tejč 29, GP 28.08.
PDP 06.04. - matejka .., GP 06.08.
PDP 12.04. - Katja 271, GP 11.09.
PDP 14.04. - Ketrin

PDP 14.04. - Vesnyca, GP 05.09.
PDP 16.04. - sasy
PDP 20.04. - anonimna 3

 
 
Jutro nosečke!
Kako se počutite danes?
Upam, da vas to oblačno jutro ne gane in da ste vseeno kot sončki :)
Vesnyca in Sasy20 iskrene čestitke in vse lepo v nosečnosti!
 
Aja, na seznam sem nam pa dodala še datume Ginekoloških Pregledov (od katerih sem jih lahko razbrala), da bomo lahko skupaj tiščale pesti in lažje dočakale te dneve, ki se nam zdijo še tako daleč.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: aprilčice
8.8.2007 9:10:43   
MARUŠKA28
Tale julij je bil pa res ploden...še mene postavite prosim v vrsto za april - PDP 15.4. 2008; Malo sem še v šoku od vsega - ne da se ne veselim - samo vse je bilo zeloo na hitro - v enem mesecu; kdo bi si mislil; sama sem imela dosti problemov z zdravjem - nekaj tudi prirojenih zadev - tako da si nisem mislila niti pod razno, da bo že kar prvi mesec ratal. No, sej moram biti še previdna z hvaljenjem,ker pot je še dolga....
pa vseeno, če vas zanima moje počutje - po mojih izračunih sem v 4 t in 2 dni, uh sem frišna...pa bolijo me prsa in občasno me špika v jajčnikih, kot da bi dobila user posted image ;

(odgovor članu Katja 271)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: aprilčice
8.8.2007 9:15:22   
tejč29
Ciao punce, vidim da se število aprilskihuser posted image  lepo povečuje user posted image user posted image user posted image

Katja 271 - pregled sem imela tako zgodaj zaradi moje prve nosečnosti (IMN), pač so me preventivno naročili, ker baje se rado ponavlja....na srečo je tokrat vse OK...

(odgovor članu Katja 271)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: aprilčice
8.8.2007 9:19:44   
pinka1
Hojla!

Tudi jaz se vam pridružujem. To je moja druga nosečnost (prvi otrok 1,5 leta) in je spet ratalo v prvo. Kar ne morem verjet.

PDP nekje 14.4.

Prvi pregled 23.8.

(odgovor članu tejč29)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: aprilčice
8.8.2007 9:26:18   
Anonimen
Tukaj A3. Test je bil pozitiven, nadaljevanje pa ni bilo več dobro. Žal moje pikice ni več. Želim vam vso srečo.

(odgovor članu pinka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: aprilčice
8.8.2007 9:44:13   
Katja 271
Aprilčice 2008:
 
PDP ??.04. - naša črtica koraka
PDP ??.04. - tejka**
PDP 03.04. - majazmaja, GP 27.08.
PDP 04.04. - anonimna 2
PDP 05.04. - tejč 29, GP 28.08.
PDP 06.04. - matejka .., GP 06.08.
PDP 12.04. - Katja 271, GP 11.09.
PDP 14.04. - Ketrin

PDP 14.04. - Vesnyca, GP 05.09.
pdp 14.04. - pinka1, GP 23.08.
PDP 15.04. - MARUŠKA28
PDP 16.04. - sasy

Anonimna3 mi je res hudo za tvojo pikico! Ni besed tolažbe. user posted image  user posted image  user posted image
 
Maruška in pinka vama pa čestitke in lepe želje za celo nosečnost!
 
Tejč29, a tako je bilo? Žal mi je za to težko izkušnjo! No, važno da je sedaj vse tako kot mora bit. Naj tako ostane tudi v prihodnje. A mi lahko poveš kakšni so znaki pri IMN? Oz. kaj vse je drugače, kot pri MN? Če ti ni pretežko, seveda. Čeprav vem, da je bolje, da se ne ukvarjam s takimi mislimi, ampak vseeno ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: aprilčice
8.8.2007 10:26:21   
matejka ..
A3 žal mi je za tvojo pikico.
vsem novim aprilčicam pa čestitam.
pred kakim tednom sem napisala da se počutim super sedaj pa se ponavlja prva nosečnost, slabost, utrujenost....
jaz sem tudi imela pregled tako zgodaj zaradi zdravstvenih problemov ampak je vse v redu naslednjega imam pa 24.8.
pa PDP imam 3.4. sem g. mogla koj prašat


(odgovor članu Katja 271)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: aprilčice
8.8.2007 11:41:52   
Anonimen
Hojla aprilčice,

tudi jaz sem v 6. tednu in čakam na prvi pregled. Še vedno imam občasne bolečine v jajčnikih , sp. delu trebuha in v križu, drugače pa sem ok.
Čeprav sem bila zaradi endometrioze v čakalni vrsti za umetno, sem zanosila naravno, a vseeno velikokrat s strahom pomislim ali je vse ok in imam malo straha pred ss, saj je le teh kr dosti.
Zanima me ali g vzame kri na prvem pregledu in ali lahko preveri, če je v telesu dovolj potrebnih hormonov?
Kdaj se pokaže, če npr. jajčece ali semenčece nista bila kvalitetna?

user posted image  Vsake informacije bom zelo veselauser posted image

(odgovor članu matejka ..)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: aprilčice
8.8.2007 12:28:38   
tejč29
Katja 271, kakih posebnih znakov pri meni ni bilo razen rjavega izcedka. ki se mi je pojavil cca v 5 tednu (vsaj jaz nisem posvetila posebne pozornosti, ker sem bila preveč vesela da sem zagledala plusek). Takoj po tem ko sem opazila izcedek (res ga je bilo malo) sem šla do g. na pregled in UZ - v maternici ni bilo videti še nič, ampak so me tolažili da sem morda kasneje zanosila. in tako sem hodila vsake 3-4dni na UZ in na odvzem krvi (so mi pregledovali koliko nosečniškega hormona imam in kako hitro narašča), konec 7, tedna pa so me zgrabili krči in sem imela močno krvavitev - sprejeli so me v bolnico in mi naredili abrazijo, ker pač nosečnosti drugje niso videli.....čez 10 dni pa šok...ravno sem se sestavila in me kličejo pod nujno v bolnico, češ da so ugotovili da med materialom, ki so ga odvzeli pri abraziji ni bilo niti sledi ploda, in sem morala pod nujno na pregled - komaj na barvnem UZ so videli plodek v desnem jajcevodu bil je velik 17 mm - sledij je poseg, s katerim so mi morali odstraniti tudi jajcevod ker je bil preveč poškodovan.
Po eni strani sem imela srečo, ker bi se lahko končalo mnogo huje.......zdaj pa sem spet srečkauser posted image  z željo da bo vse kakor mora biti......user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Katja 271)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: aprilčice
8.8.2007 20:18:52   
tosja
user posted image  Pozdravljene APRILČICE user posted image user posted image user posted image
Še jaz se vam  pridružujem
1 user posted image  PDP 11.04.2008

Se že veselim klepetanja z vami. V bistvu me je user posted image  user posted image  ZELO presenetil, nanj sem čakala 5 let in pol. Eno leto se že zdravim, dana sem bila na čakalno listo za umetno oploditev... včeraj pa user posted image   ...srečna, srečna...jutri izvem datum prvega pregleda! user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Katja 271)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: aprilčice
8.8.2007 20:21:53   
sasy20
Ola,
jaz še ne vem datuma pregleda, ker je ginekologijna na dopustu, tako da javim kdaj bo.
Tejč29 žal mi je za tvojo žalostno zgodbo, morm ti povedati da te razumen...no jaz se imala v 11 tednu abrazijo, ker je plod odmru user posted image  žal...a sedaj smo spet user posted image  in upam da bo vse ok in da bomo imele prelepih user posted image  in da bomo aprila pestvale svoje male štručke.

Pazite nase punce papa

(odgovor članu tejč29)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: aprilčice
9.8.2007 7:47:31   
Katja 271
Joj punce, prav hudo mi je prebirat, koliko pravljic se žalostno konča. No, važno, da bodo zdajšnje trajale vse do aprila. user posted image

Tosja, bravo, čestitam !!! Uf, po petih letih je pa po moje še posebno veselje zagledati te user posted image user posted image ! Naj bo vse lepo tudi celo nosečnost! Pa tudi me se veselimo skupnega čvekanja user posted image !

Ja, bodoče mamice, čuvajte nase in na svoje pikice!

(odgovor članu sasy20)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: aprilčice
9.8.2007 9:58:13   
nikica18
ojla aprilčice!!tudi jaz se vam pridružujem!!rok naj bi imela tam nekje na začetku aprila (po mojih izračunih)  prvi pregled imam pa 18 .9,
sicer imamo doma že enga korenjaka starga 9 mesecevuser posted image user posted image

(odgovor članu tejč29)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: aprilčice
9.8.2007 11:37:54   
tejč29
poletni meseci so pa res plodniuser posted image ... bravo punce....user posted image
...saj je samo še 8 mesecev do user posted image

(odgovor članu nikica18)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: aprilčice
9.8.2007 11:44:59   
tejka**
Hpjla punce,

sem malo zaskrbljena: danes sem imela prvi pregled, zadnjo user posted image  pa 30.06.
G. je rekla, da vidi mehurček, ploda še ne in da je to kao normalno, če je cikel okoli 30-31 dni, če pa je 28 ali manj pa je to premalo.
Zdaj me resno skrbi, kaj in kako. Mehurček naj bi bil velik mislim, da 5 mm.

Ima katera  kakšno izkušnjo?

(odgovor članu tejč29)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: aprilčice
9.8.2007 11:48:01   
Katja 271
Tejka**, nič ne skrbi. S tvojo pikico je vse OK. Samo prezgodaj si bila naročena. Večina nas je naročenih na prvi pregled šele v 9. tednu.
Se veliko puncam to zgodi in so navadno čisto po nepotrebnem v skrbeh.
Drži se!

(odgovor članu tejka**)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: aprilčice
9.8.2007 11:48:18   
tejč29
tejka** ne skrbi, jaz sem imela pregled v torek, zadnja user posted image  tudi 30.06, ciklus 28 dni in mehurček je bil velik 3,1 mm. G. je rekla da je vse kot bi moglo biti, tako da brez skrbi...zarodek se bo začel intenzivneje razvijati komaj po dopolnjenem 6 tednu (me smo komaj 5 5/7)....

(odgovor članu tejka**)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?