|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moj porod z ULTIVO
9.8.2007 19:23:39   
annya7
Porod z ultivo v Kranju je brezplačen, je pa rekel dr.Rozman, da je edino kar se lahko zgodi zastoj dihanja.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Moj porod z ULTIVO
9.8.2007 19:27:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: annya7

Porod z ultivo v Kranju je brezplačen, je pa rekel dr.Rozman, da je edino kar se lahko zgodi zastoj dihanja.


user posted image  prvič slišim. Zakaj pa? Saj to se lahko zgodi, pri katerem koli zdravilu user posted image


Mogoče bo še fajn, da povem, da si celi čas priklopljen na aparat, ki kaže tvoj pulz. Še ena dodatna varnost, pa četudi se nič  ne zakomplicira zaradi same ultive, ampak npr. zaradi samega poroda.

(odgovor članu annya7)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Moj porod z ULTIVO
9.8.2007 19:38:03   
annya7
Baje da, če bi si dal prevelik odmerek, ker deluje kot morfij, vendar je morfij veliko močnejši kot to. Vsaj tako sem ga jaz razumela. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Moj porod z ULTIVO
9.8.2007 19:47:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: annya7

Baje da, če bi si dal prevelik odmerek, ker deluje kot morfij, vendar je morfij veliko močnejši kot to. Vsaj tako sem ga jaz razumela. user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

si me pa fajn nasmejala. user posted image user posted image user posted image user posted image


Kako bi si pa po tvoje lahko dal prevelik odmerek? user posted image  

Preberi še 1x vse user posted image


(odgovor članu annya7)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Moj porod z ULTIVO
9.8.2007 20:06:10   
*lenc@*
Jaz še nekaj napišem o ultivi v KR. Ja, samo rečeš, 24h je anesteziolog na razpolago. Je za plačat 50e približno, anesteziologinja mi je pred mesecem dni rekla, da dobrih 10000 bivših sit. Glede zastoja dihanja - spremljajo te ves čas ravno zato,če gre za prevelik odmerek, na kar so pa pazljivi in pozorni.
Stranski učinki pri tabletah, recimo kontracepcijskih si preberite, pa jih neb nikol jemaluser posted image če bi se to pojavljal pri večini. Ne, zapletov naj ne bi bilo pri Ultivi,vzame 60%bolečine...EA pa 80-90%. (po besedah aneste...)

Jaz upam, da pridem do Ultive!!!! POročam!!!


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Moj porod z ULTIVO
9.8.2007 22:26:29   
picola1
Men je tud anastezistka rekla, da je 50 evrov za plačat...(v kranju)
Po moji logiki bi se dalo zadevo tudi predozirat, čeprav vse teče na črpalko in količina se izračuna glede na težo...Po moje zato, ker se samo telo lahko tako odzove...Sama sem tut med. sestra in vem, da recimo pri nas nekomu analgetik ne prime čisto nič, nekomu pa fuuul pa sta npr. isto težka pa vse...Pa odvisno je tut, koliko si ti že prej jemal analgetikov (to bolj govorim na splošno za paciente in manj za porodnice, ker one itak jemljejo ful mal analgetikov... naši pacienti so pa lahko že kar precej zafiksani od vseh možnih zdravil, ki jih jemljejo tedne in tedne, preden sploh pridejo k nam...potem pa nič več ne prime...)

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Moj porod z ULTIVO
10.8.2007 14:54:36   
Anonimen
picola 1 , zato ti pa najprej dajo miniminimum za probo oz. da te stestirajo kako reagiraš. Ker sem tudi jaz precej močno reagirala, so mi zato dali minimalno dozo. Do tistih, ki jih ponavadi ženske dobivajo proti koncu poroda sploh nismo prišli.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Moj porod z ULTIVO
10.8.2007 16:31:57   
mala pikica
Jaz sem že enkrat vprašala, kakšni so možni zapleti, pa mi ni nobena odgovorila user posted image  Mogoče pa nobena ne ve za kakšne zaplete... Zdaj pa pereb nekaj v zvezi z dihanjem... Še lahko pride do kakšnih drugih težav?

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Moj porod z ULTIVO
10.8.2007 17:59:33   
Anonimen
mala pikica zapleti? Verjetno enaki kot pri vsaki navadni intravenozni aplikaciji zdravila.

Sigurno pa manjši kot pri EA.

(odgovor članu mala pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Moj porod z ULTIVO
11.8.2007 0:22:36   
picola1
No, pol je pa itak res fuuuuuuuul malo verjetnosti, da se predozira...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Moj porod z ULTIVO
11.8.2007 7:55:24   
andreja32
Pri Pušenjaku je ena spraševala za ultivo, pa ji je odgovoril da se mu zdi primerna metoda za lajšanje bolečinuser posted image .

paštetov kruh , če boš kaj bluzila po gorenjski dobiš za kavo in tortico, ker meni se prej o ultivi sploh ni sanjalo.

lp

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Moj porod z ULTIVO
13.8.2007 10:17:49   
TheAngel
IZVIRNO SPOROČILO: annya7

Baje da, če bi si dal prevelik odmerek, ker deluje kot morfij, vendar je morfij veliko močnejši kot to. Vsaj tako sem ga jaz razumela. user posted image

Meni je razložil enako kot tebi ampak umreš lahko (tako je rekel ko sem podvprašanja zastavila) le če bi bil alergičen na to sredstvo.
Ne ker bi te preveč zadeli.


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu annya7)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Moj porod z ULTIVO
13.8.2007 10:22:12   
TheAngel
Aha dr. Rozman je še rekel:
- ulitva 0 €
- EA 50 €
- dosegljivi 24/7
- vpliv na otroka minimalen - je zaspan
- posledice - ultiva alergija smrt
- EA hrbtenica... hromost od pasu dol (to dvoje pač podpišeš)

Pa sigurno sem kaj pozabila.


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Moj porod z ULTIVO
14.8.2007 9:25:41   
nikkita10
Živijo vsem,,

ja očitno je tale uLITIVA res dobra zadeva, samo ne razumem zakaj je potem ne prakticirajo v večih porodnišnicah......in kaj je s to alergijo a prej ne morejo kaj potestirat a si alergičen al ne....al pol če si kr umreš??????

Lp

_____________________________

PDP 05.11.2007

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Moj porod z ULTIVO
14.8.2007 9:29:53   
TheAngel
Ja če si alergičen ne umreš kare takoj. Je pa možno. Zato se pač s podpisom zaščitijo.
Povsod ni ker ni dovolj anesteziologv in ker je še dokaj nova reč. Meni je rekel, da obstaja 10 let prav aktivno uporablja pa se šele 5 let. Za razliko od EA, ki je stara že 100 let.
Bo s časoma najbrž povsod - kot EA dolgo ni bila povsod.

Najboljše da greš na posvet če te kaj več zanima


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu nikkita10)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: vse o porodu z ultivo
14.8.2007 20:20:38   
Anonimen
In ti si tole spesnila par dni po porodu user posted image  user posted image  user posted image ?

Ultiva rula, definitvno. Ne rabiš več razlagat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: vse o porodu z ultivo
14.8.2007 21:03:12   
Anonimen
nikkita 10, ultiva se že zelo dolgo uporablja v intenzivni terapiji. Pri porodu, so jo pa začeli pred kratkim uporabljati.

Kar se pa tiče alergije na ultivo, pa se jaz s tem ne bi obremenjevala. To je tako, kot če bi bil alergičen na katero koli zdravilo, pa ne bi vedel.

Sicer pa kot sem že rekla, greš najprej na razgovor, kjer moraš med drugim tudi povedati, če imaš kakšne alergije, in potem preštudirajo, če jo lahko dobiš ali ne. P?a tudi v porodni tinajprej daja glih toliko, da je da vidijo reakcijo.

NAj povem, da imam jaz alergije na vse spazmolitike (buscopan, spazmex...) in na kar precej analgetikov in sem jo lahko dobila.

Pa tudi ena je zgoraj napisala, da so stranski učinki zaspanost otroka. Pri mojem definitivno ni bil to stranski učinek.

Jaz bi prej napisala, da je stranski učinek ultive nezmatranost mamice. Naj povem, da sem npr. pri 1. porodu bila tako utrujena, da sem komaj funkcionirala (sploh, ko sem prišla domov in je  popustil adrenalin novega člana), zdaj, sem se pa spravila še isti dan celo bajto spucat, 2 stroja oprat in zlikat, in še enega malega otroka moram rihtati, vsak dan kuham kosilo, lečem po trgovinah....


V glavnem, jaz ne morem ene slabe strani povedati za ultivo.

Res pa je, da ko sem rodila, sem ugotovila, da moram, povedati par sekund preden sem začutila popadek za dozo. JE bolj hasnilo. S tem, da pravim, bolečine so bile na lestvici od 1-10 za čisto 3 ali mogoče štirkico, ta zadnji 3 popadki za sedmico v primerjavi s 1. porodom, ko sem imela 3  ure popadke za čisto desetko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: vse o porodu z ultivo
16.8.2007 7:49:09   
nikkita10
Paštetka najlepša hvala za odgovore se bom vrjetno odločila za to stvar samo še na posvet grem, da vidim kaj bodo rekli kaj gre lahko narobe...

hvala vsem in vam želim prelep dan

_____________________________

PDP 05.11.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: vse o porodu z ultivo
16.8.2007 10:57:52   
MR99
Do sedaj sem tudi jaz mislila roditi brez vseh sredstev lajšanja bolečin, zdaj pa me tale zadeve zelo zainteresirala. Ker pa sem iz Radenec pa sem tako nameravala roditi v MS. Ful sem se začudila, da imajo tako dobro stvar v MS, drugod pa ponekod ne, saj bi rekla, da je porodnišnica v MS še vedno zelo zaostala glede na nekatere druge stvari.  Tako da, hvala Paštetov kruh!

PDP 17.11.2007


(odgovor članu nikkita10)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: vse o porodu z ultivo
16.8.2007 16:27:11   
Anonimen
Tako da, hvala Paštetov kruh!

PDP 17.11.2007


Ni zakaj user posted image

NAvijam, da rodiš na 15.11 user posted image

(odgovor članu MR99)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: vse o porodu z ultivo
17.8.2007 11:22:13   
Emm
No za vse,ki boste šle rodit v porodnišnice kjer imajo program lajšanja z Ultivo želim vso srečo in vam sporočam da tiste,ki greste po svojega sončka user posted image  v Slovenj graško porodnišnico porod z ultivo ni mogoč saj izvajajo le epiduralno 24h/dan brezplačno.
Sem bila včeraj na predavanju tako da nažalost tega nimamo še na raspolago.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: vse o porodu z ultivo
17.8.2007 14:00:37   
Tanayya29
jst pa ne razumem,zakaj je EA nekje za plačat ,nekje pa zastonj?a ma katera kej pojma?

_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Emm)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: vse o porodu z ultivo
20.8.2007 10:10:46   
Martinčka
EMM, a ti ni za it kam drugam?
Tudi jaz sem zelo hvaležna da je paštetov kruh povedal za tole zadevico. Sem bila vedno pristaš naravnega poroda, ker pri EA se lahko bojde kaj zakomplicira, ta stvarca mi je pa res všeč. Upam da bojo v tem času da bom jaz srečna bodoča mamica že imeli to tudi v SG.

Pozdravček vsem 

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: vse o porodu z ultivo
20.8.2007 21:05:31   
liljana
Ali katera mogoče zna, koliko časa prej je potrebno dobiti napotnico za porod z ultivo (v MS)? Kdaj moraš na razgovor z anestezistom? Hvala za odgovor.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: vse o porodu z ultivo
20.8.2007 21:53:25   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: liljana

Ali katera mogoče zna, koliko časa prej je potrebno dobiti napotnico za porod z ultivo (v MS)? Kdaj moraš na razgovor z anestezistom? Hvala za odgovor.



G na pregledu omeniš, da bi rodila z ultivo. Ta ti da par tednov pred porodom napotnico za posvet z anesteziologom. Potem greš kar v protibolečinsko ambulanto . Ni se ti potrebno naročiti. (lahko pa pokličeš in vprašaš kdaj dela dr. drožina- ki je bajdovej odlična). Mislim, da delajo od 10-13. Tam dobiš en tak "izvid", da si kao bila na razgovoru, ki ga pokažeš svojemu G.

G ti pa samo na napotnico napiše porod z Ultivo.

Ko greš rodit,  ta "izvid" od anesteziologa pokažeš takoj babici, ki te sprejme v porodno sobo, da takoj pokliče anesteziologa, tako, da ko tebe zrihtajo, je le-ta že tam.

Jaz sem imela posvet pri anesteziologu 2 meseca pred PDP. Napotnico za porod pa dobiš kakšna 2 ali 3 tedne prej.

(odgovor članu liljana)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?