|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mamice po 35 letu
24.9.2007 22:45:52   
hanna1
VEČER,PUNCE IN MALE user posted image .

Preden še sebe položim v posteljo,moram malo pokukat tudi sem.Sem imela cel dan izklopljen računalnik, saj sinu nisem dovolila gor, potem sem se morala pa tudi jaz držati pravila.Uh,je bilo težko user posted image .
Trgatev pa je zgledala tako-ko smo mi prišli dol(sin je imel še vmes tekmo) so itak že vse obrali user posted image in potem smo samo še jedli in pili user posted image .Še danes me vse tišči.Ampak njihovi gibanci se enostavno ne morem upreti.Pa še kakšna bela pita  user posted image poleg,njammmmuser posted image user posted image .Grozdja imajo toliko okrog hiše,da se pač tako reče,da imajo trgatev.
Hana je od začetka precej protestirala in je nihče ni smel niti pogledat,bognedaj,da bi jo vzel v roke user posted image .Sem imela kar nekaj problemov,da sem jo malo uspavala user posted image .Ko pa se je zbudila,pa o prejšni slabi volji ni bilo niti sledu user posted image .Drugi dan sem jo dopoldne dala spat in smo šli malo na bolšji sejem,pa sem zganjala tako paniko user posted image ,da mala joče in tuli doma,da smo po dveh urah ni pol pridirjali domov,dete pa spi.Ženske so bile vse blažene okrog nje user posted image ,kako se je vsem smejala in pogovarjala,da lahko drugič še ziz pustim doma,pa me sploh ne bo pogrešala.Jaz lola pa cela panična.Saj je drugje lepo,ko si na obisku,ampak ni kaj lepšega,kot priti domov in zvečer zlesti pod svoj kovter.Se mi zdi,da sem še danes čisto zlomljena od slabe noči user posted image .Vsi so spali user posted image ,samo jaz sem ovce štela.Jih je bilo premalo,da bi lahko zaspala user posted image .

Tako,dolgo spanje želim in sladke sanje.

P.S. Sem srečala danes sosedo, ki je imela že v petek rok,pa sem jo vprašala,na kaj čaka,da je še vedno doma, pa je odgovorila,da na polno luno...........user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa-pa


_____________________________

ko si sam srečen,lahko osrečuješ tudi druge....
===========================================

(odgovor članu viator)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Mamice po 35 letu
24.9.2007 23:52:17   
julci
Hojla Hana in ostale.Zgleda da na malčke vpliva luna da so tako razdraženi.Mi smo dans meli obisk pa tamale niso smeli pogledat,pa se je že drlauser posted image user posted image da je blo joj.Pa saj bo boljš.

Vidim da je trgatev uspelauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,a ni fajn tk.Jaz se vsako leto vabim v Polčane na trgatev(beri jest)pa nekot dalj kot do Celja ne pridemo.user posted image user posted image user posted image user posted image .Jaz namreč obožujem domače grozdje.Lani ko sva hodila vMB na postopek glih tak cajt(od 5.9 naprej)sva vsakič še mogla zavit v kiosk s sadjem pri bolnici,da sem kupila domače grozdje.user posted image tk dame je trgovka že poznala.K mekaj letos pogrešauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Morem povedat da so naši Zali začeli lasje izpadatuser posted image user posted image ,pa tk dolge je mela male kravžlije.saj vem da bojo zrasli  novi,pa vseeno.Sem mislavada če na začetku nevjo vn šli,da ji bodo ostali.Pri nas tud na veliko čebljamo sami s seboj,se na glas smejimo.že cel teden se iz hrbta obrne na trbušček,pol pa se začne dret,ker rokice ne dobi izpod trebuščka.user posted image Pa če ji ponudiš prste bi se frajla kr usedla.Nam pa zgleda lezejo zobki na plano,ker jo ful srbijo dlesni.Sin jedobil 1 zobek pri 5 mesecih,tk da znajo biti.Pa še temperaturo je zadnjič mela povišano.

ja nč grem v pančevo deželo.nočko vsem.


_____________________________

Naša knedla Zala nas je osrečila 5.6.2007
Miha pa nas je osrečil 2.12.1996





(odgovor članu hanna1)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Mamice po 35 letu
25.9.2007 14:16:15   
Anonimen
Pozdravljene, res ste posrečene Hanna 1, Viator, Julci in vse ostale.
user posted image user posted image user posted image Jacklyn.
Mene kar malo čas baše in poleg službe, gospodinjstva in seveda otrok, težko sledim forumu. Sem pa vesela, da nas je toliko mamic po 35 letu.  In da so naši zakladki zdravi in živahni. Bomo že zmogle! Otrok ti res da energijo in prinese smeh in dobro voljo v hišo!
Lepo se imejte

LP
Vida

(odgovor članu julci)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Mamice po 35 letu
25.9.2007 21:33:26   
hanna1
Ja Julci,tvoja user posted image je prav tako vztrajna kot ti.
So ženske tako pridne na gredah,da sem imela prav slabo vest in sem morala tudi jaz malo pospravit na svoji gredi,sedaj imam pa polno kuhinjo zelenjave, ki jo je treba oprat in zamrznit.Bo treba malo migat user posted image ,samo se nič ne naredi user posted image .Z eno roko tipkam,z drugo pa vlečem Hani prste iz ust.Nekaj se kisauser posted image ,pa jo bom zgleda morala vzeti iz jajčke.Uživajte zraven svojih user posted image ,pa dolgo spite.

Pa-pa


_____________________________

ko si sam srečen,lahko osrečuješ tudi druge....
===========================================

(odgovor članu julci)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Mamice po 35 letu
25.9.2007 21:37:44   
hanna1
Strunjan,oglasi se še kaj,te je prav fajn brat user posted image user posted image

Zdaj pa res bežim,ker mala resno protestira user posted image user posted image .

Noč


_____________________________

ko si sam srečen,lahko osrečuješ tudi druge....
===========================================

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 9:17:20   
Anonimen
Dobro jutro, dober dan, pa čeprav izgleda bo bolj pust in deževen ta dan!
Kako so kaj spali vašiuser posted image  glede na to da je danes polna luna?  Naš malček je kar malo nemiren tele dni, ponoči pa občasno malo zajoka in je na srečo hitro dobro.
Ven pa se najbrž user posted image  ne bo dalo iti. Pri nas so dopoldanski in popoldanski raziskovalni sprehodi zakon. Že kakšne pol leta ne uporabljamo več vozeka, smo kar pridni in gremo peš.

Uživajte, pa kašnouser posted image  spijte, da ne boste zaspane. Jaz jo tudi grem.

(odgovor članu hanna1)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 12:57:35   
neli99
živijo!

med vami se počutim bolj domače user posted image , pa moram še vas kaj pozdravituser posted image  ...

o poplavah raje ne bom preveč traumirala, sej mi smo jo dobro odnesli, je šla samo cesta ... so pa železniki blizu in punce to res v živo zgleda grozno. sem pa seveda močno pod vplivom vsega tega.

kar se pa našega naraščaja tiče, smo pa v mukah pridelali prvo štirko user posted image  ... če bo z vsemi tako, pa pol še petke. joj ti zobki!

poleg tega me pa že tako močno daje gnezdenje, da bi najraje že pakirala ruzak za porodnišnico ... pol si pa povem, da november ne bo jutri ... komi čakam, da spoznam še našo princesko.

bodite fajn, se še kaj oglasim user posted image .

neli

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 13:23:22   
majrim
no,še ena tle...stara 36...s prvim otrokom...user posted image ...jaz ji rečem moj čudež...in seveda angelček...pa vidim,da nas je kar precej takih mladostnih mamic...user posted image ...če ne drugo, zase vem,da mi ni žal...sem pač malo bolj pozno dočakala svojega (pravega) princa in tako zdaj uživam sto na uro...si bom mogla vzet kej časa in malo prelistat strani za nazaj,da vidim, kdo je vse tukajuser posted image
...naj bo za prvič dovolj...grem še kaj naredit in izkoristit dokler naša tamala spiuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu neli99)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 20:28:08   
Naska
8otuoo

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 20:31:50   
Evik
hojla ženske, me veseli, da imamo to temo. Sem jo že sama mislila odpreti. Žal pa skoraj nikoli več nisem na rr.

v glavnem, prvič rodila pri 38, včeraj bila stara 39. Delamo na novem...user posted image


_____________________________

SVAKOGA DANA U SVAKOM POGLEDU SVE VIŠE NAPREDUJEM...

(odgovor članu Naska)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 20:32:41   
Evik
aja Matjaž ima pa danes 11 mesecev

_____________________________

SVAKOGA DANA U SVAKOM POGLEDU SVE VIŠE NAPREDUJEM...

(odgovor članu Evik)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 20:33:20   
Evik
aja - še malo pa bom odprla temo mamice po 40 user posted image

_____________________________

SVAKOGA DANA U SVAKOM POGLEDU SVE VIŠE NAPREDUJEM...

(odgovor članu Evik)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 20:39:51   
Evik
uuuuu, viator, a isti dan praznujeva?

_____________________________

SVAKOGA DANA U SVAKOM POGLEDU SVE VIŠE NAPREDUJEM...

(odgovor članu hanna1)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Mamice po 35 letu
26.9.2007 21:05:13   
majrim
a tu ni nobene za klept al kaj??user posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Evik)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 9:24:21   
viator
Ojla punce, sploh ne pridem do računalnika več, stalno je zaseden, starejši hčeri sta stalno gor, tako da je prava borba, da se še jaz lahko priklopim.

Pozdravljene, vse ki ste se na novo oglasileuser posted image , res je super, da nas je toliko.
Evi VSE NAJBOLJŠEEE!!! user posted image Sva pa samo dva dni narazen, jaz imam danes r.d. Uhhh...to bo žurkauser posted image user posted image user posted image .

Naša Lara zaenkrat ponoči kar spi - tam 5-7 ur skupaj. Polna luna je ni kaj dosti zmotila. No upam, da bo tako tudi naprej, ne smem se kaj dosti hvalit....

Joj, Neli99 - držim pesti, da ne bo spet preveč dežja in da bo tokrat kljub slabemu vremenu vse OK.

Majrim, ti si pa tudi julijka, a ne? Včasih malo preberem čvek na julijkah, ste kar pridne, je kar težko slediti.

Hanna1 - pri meni je podobno, zadnjič sem končno šla na poporodni pregled in pustila Laro doma mami - sem ji najprej ful dolgo navodila dajala, kje je kaj ipd., potem sem bila tudi vsa na trnjih, kako bo, pa če mala kaj joka...seveda me ni nič kaj dosti pogrešala...user posted image user posted image - sem sama sebi smešna, ker tolko kompliciram...
Nič zdaj pa šibam v šolo, na govorilne ure...upam, da ne bo prehudo, tale moja druga hči je namreč z vsemi žavbami namazanauser posted image user posted image .





(odgovor članu Evik)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 9:50:40   
Evik
hej viator vse najboljše!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mi bomo v nedeljo žurali... no ja - babji čvek - pa dobre slaščice in dobra jedača in pijača. to se prileže.
najlepše darilo bi mi pa bilo, če bi mi vsi po vrsti prinesli bone za čas. to pomeni, da mi namenjajo pol dneva. recimo imela sem dopoldne v ponedeljek in sem uživala. do zdaj sem bila frej samo ko sem šla delat. tako da je delo počitnice postalo. bo treba kaj spremeniti... user posted image
so stari starši predaleč, da bi lahko čuvali... pa tudi nisem imela nobene želje in potrebe do zdaj. verjetno ker sem"mlada"mamica, pa sem se hotela naužiti tamaučka. zdaj bi pa že počasi malce prejšnjega razkošja želela - masažice, saunice, pedikura, frizura, jahanje...no že sline cedim... user posted image
uživajte


_____________________________

SVAKOGA DANA U SVAKOM POGLEDU SVE VIŠE NAPREDUJEM...

(odgovor članu viator)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 12:51:55   
neli99
ojla!

danes je že bolje. zgleda da zdaj na stara leta še luna deluje name user posted image . vceraj sem bla že skor mal depresivna, pa naveličana vsega ... zdej je pa celo posijalo sonce ... pa je cist druga pesem.user posted image

evik in viator vse najboljše user posted image  user posted image user posted image ... pa seveda vse ostale, če sem slučajno katero zgrešla.

ste simpatične, ko pravite da komplicirate ... da povem kaj se je meni dogajalo. v glavnem pustim svojega sinka doma v varstvu le takrat ko grem na preglede h ginekoliginji. in v tej nosečnosti mam ves cas visok pritisk ... tako da je začela G. že mal alarm ... pa je bila sreč tolk pametna, da mi je še rekla, naj si ga merim doma ... doma pa je bil normalen!! in potem sem jst dojela, da se mi dvigne pritisk, ker je doma sine v varstvu in mislim da moram čim prej domov ... user posted image user posted image user posted image  ... sem pa res stara koka ... komi mam mal časa zase, pa mislim da moram hitro domov, da sine brez mene ne bo zdržal ...

kaj šele bo, ko bo treba v službo, pa vrtec, pa šolo ... da ne govorimo o tem ko se bo zaljubil. user posted image  ... a sem a nisem stara koka !! 

majrim, sej smo za klepet!! ... sam jst na stara leta še spat hodim bolj zgodaj!user posted image user posted image user posted image

čau. neli

(odgovor članu Evik)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 13:36:24   
KT
user posted image evik & viator VSE NAJLEPŠE, NAJSLAJŠE IN NAJBOLJŠE user posted image  

(odgovor članu neli99)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 17:15:48   
hanna1
Evik in Viator, vse naaajnaaajjj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ni vsak dan rojstni dan,tako da si ga le pošteno privoščita user posted image user posted image user posted image .
Sem se ravno sedaj spomnila,da sem pozabila napisati komentar na KSK user posted image od
M
arogice in ostalih.Konzerva gor ali dol,mene tolaži dejstvo,da imajo zelo doooolg rok trajanja in ohranjajo svežino user posted image (kot vse tiste,ki smo tukaj gor prilimane).Tako da punce, user posted image za stare konzerve in user posted image za še več takih idej.

Strunjan,ste pa pridni,da kar peš,a je kaj dosti kamenčkov in travic ob poti za preštet user posted image .Ste že kupili škorenjčke za luže,ker prihaja deževje.

Neli99,a je bilo tako hudo pri vas,mi imamo tu v naših hribih še kar srečo,da se nas najhujše izogne,si pa ne morem predstavljat,kako hudo je za te ljudi,ki so vse izgubili.Človek bi z veseljem pomagal tudi finančno,a je toliko pomislekov glede nekaterih organizacij,ko potem pride na dan,kdo vse je na račun teh ljudi,katerim so bila sredstva namenjena,obogatel user posted image .Če veš,da potrebni dobijo tisto,kar so ljudje zbrali,takoj dam.Najrajši pa bi dala osebno-pa saj tako je mnenje veliko ljudi.Pa tudi drugače berem,da imaš kar pestro(zobki in pričakovanje).Želim ti,da ti čimlepše in hitro mine ta čas,ko se vam bo povečala družinica user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image za Matjaževih 11 mesecev Evik,čas kar prehitro beži.

Majrim,ne se sekirat,saj smo gor,samo včasih nas je pa res treba malo dregnit,ker jaz preberem še na hitro,kaj je novega,k pisanju pa se včasih bolj težko spravim user posted image user posted image

Julci,kaj delaš,spet si nekam padla-si preveč aktivna in pridna,te zopet Zala tera okrog user posted image user posted image .Daj ji enga lubčka v mojem imenuuser posted image .

Jacklyn,kaj dogajauser posted image .

Se  še tipkamo,pa-pa




_____________________________

ko si sam srečen,lahko osrečuješ tudi druge....
===========================================

(odgovor članu neli99)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 17:17:07   
hanna1
KT;je prav,da pokukaš ša kdaj malo k nam user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

ko si sam srečen,lahko osrečuješ tudi druge....
===========================================

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 17:40:14   
FORZA
No pa naj se vam še jas pridružim.
Imam 3 fante. Prvi je star 21 let, drugi še mal pa bo 10 let, no naš tretji sonček bo pa 19 mesecev.
Majčken nas je presenetiluser posted image
Mami je bila stara 36 let. user posted image pri tretjem seveda
Nas je pa kar nekaj po 35 letuuser posted image


(odgovor članu hanna1)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 18:34:44   
majrim
forza..mislim, da nas je vedno več prvič mame po 35 letu...smo ratale malo bolj pametneuser posted image ...je pa res, da sem bolj pozno spoznala mojega princa...ampak bolje pozno kot nikoli...je blo vredno čakatiuser posted image ...ampak ti pa si pridnauser posted image ..jaz sem si tudi vedno želela vsaj dva..bomo videli,če bo druga prišla po naravni poti bo ok,če ne, bomo pač ostali le pri Nežiuser posted image
...punce,lepo praznujte...user posted image
..grem jaz še mineštro naredit...Neža že spi,tako,da imam miruser posted image ...dragega pa tudi še ni iz službeuser posted image
strunjan...si strunjančanka???...alora smo dve primorkeuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 21:50:05   
julci
Hojla po dolgem času.Hanna včeraj sem vas sam malo prečekirala,ker me je naša malika čisto izželauser posted image user posted image sem bilazvečer ko cota.Zgleda da je blo vse na kupo;gredo zobki na plano,pol pa še luna naredi svoj vpliv,pa če malo zmiksaš pa dobišuser posted image na kvadratuser posted image user posted image user posted image user posted image .Hvala bogu je blo dans veliko boljš,jutr grem pa v lekarno kupit kremo za dlesni,ker bo srota znorela,tk jo dlesni srbijo.A mate kak recept za dlesni.Vse ma zadebeljeno.
Dans sem hotla bit pridna,sem si pripravla nekaj burd na plano,da sešijem naši knedli  in bratovem knedlu par cotk,ker nimata kaj za oblečituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,če verjameteuser posted image .Pa saj vete kk je to ,ko se ti kaj dopade,pol pa morš met.No pol pa me je navdih minil,tk da bo to na plano v soboto in nedeljo.user posted image Jutr gremo pa zapravlat fičneke.
Hanna  a tvoja knedla že pase ovčke.Moja jih že,pa obrne se sama na trebušček.Dans jo podojim,pol pa jo dam ležat na vzglavnik,da se mi ne zbruha,pa tipica dvigne glavo,kot bi se hotla vsedituser posted image user posted image nisem mogla verjeti.Pol pa doma atanu pravim,pa mi ni verjel.Dam tamalo na povšter pa ponovi svoj podviguser posted image user posted image ,sam men se malo prehitro zdi.Al sem pa za cajtomuser posted image
Daj Hani cmoka v mojem imenu.user posted image Pa upam da se dobimo čimprej.Če ne sem še v ponedeljek zjutr sama,pa se zna zgodit da jo pripičim v Mežico nauser posted image ,če jo boš skuhala.user posted image user posted image user posted image

EVIK IN VIATOR vse naj naj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

MATJAŽvse naj naj za 11tko,malo še pa bopela prva svečka.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Naša knedla Zala nas je osrečila 5.6.2007
Miha pa nas je osrečil 2.12.1996





(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Mamice po 35 letu
27.9.2007 23:36:02   
hanna1
Tako,otroci spijo,perilo se pere,srbska solata je v pečici na 200°C,jaz pa na računalniku in malo me daje neko čudno razglabljanje.Že cel dan mi ne gre iz glave,pa bom poskušala malo opisati.
Rodila sem pri 37 in tudi moja mama je mene rodila pri 37.Tako,da je sedaj že precej v letih.Zadnje čase mi vedno bolj podrobno opisuje zgodbo svojega življenja po poroki.Poročila se je na dokaj veliko hribovsko kmetijo,kjer so gospodarili stari starši,pa tudi še nekaj tet je bilo neporočenih.Bila je manjvredna,najhuje je pa bilo to,da se oče ni upal postaviti  zanjo.Tako je morala delati vsa najslabša dela,gospe pa so opravljale dela v kuhinji.Oče je sicer trdil,da prvi sin ni njegov,a mu je ravno on po zunanjosti in karakterju najbolj podoben.Tudi tete ga niso marale.Posebej najmlajši dve domači hčeri sta se na vse načine trudili,da bi mami čimbolj zagrenili življenje.Pa to,da sta se znašali nad bratoma,ki sta bila takrat še majhna fantka.Bila sta tepena, nobenega priboljška nista smela vzeti z mize,medtem ko sta si onidve to lahko privoščili.Še sedaj me zmrazi,ko se spomnim besed mojega drugega brata,kako ga je teta potisnila v koprive,nato pa se mu je privoščljivo smejala.Kakšen človek lahko naredi kaj takega,da pa je to še ženska,ki bi lahko imela vsaj malo srca.Brat je bil še čisto majhen,a mu je to ostalo v spominu.Ta ženska nima otrok in včasih razmišljam,da je to vsaj malo kazni zaradi njene hudobije.Kot bi bral kakšno Prežihovo zgodbo,moji mami pa se je dogajalo v resnici.Še veliko takšnih zgodb je,kot recimo dogodek,ko je mama dojila svojega tretjega dojenčka.Sedela je v kuhinji,ko je prišla ta,ki je na žalost moja teta in ji grobo zabrusila,če misli še dolgo sedet in zapravljat čas,ko je zunaj delo.Mama je takrat potegnila otročka od prsi, ga položila v zibko in ga nikoli več ni dojila.Še danes jo bolijo prsi,ker so se ji takrat vnele.Kako je morala trpeti ob otroškem joku in ni smela pokazati nežnosti do nas,tako,da smo tudi mi sedaj taki,da le stežka pokažemo svoja čustva.Tudi ponoči ni smela dojiti, saj je babica rekla,da je noč za spanje in ni pomagal noben otroški jok.KO sedaj razmišljam o teh stvareh,si mislim,kakšno srečo imam,da lahko svojemu otroku ponudim vso ljubezen in nežnost in ni lepšega občutka,ko mi otrok to vrača.Ravno zato,ker sem bila za drobne nežnosti v otroštvu prikrajšana.Vredna sem bila toliko,kolikor sem delala.Katera bi svojemu otroku privoščila,da bi moral z gipsom na nogi pasti živino.Takšne stvari so se dogajale,ker so včasih  ljudje pretiravali v strogosti,da mora otrok biti skromen.Ogromno stvari se je spremenilo,kot da sem živela v čisto nekem drugem svetu.Sedaj se vedno preklam z mamo,ko pravi kako se je včasih delalo.Ne morem ji dopovedat(ima le že 75 let),da je tok življenja sedaj čisto drugačen.Enostavno si sedaj ne zna nič privoščit,ko ji ne bi bilo treba se tako gnati in delati,pa bi si kdaj tudi privoščila kakšen oddih v toplicah ali podobno.Enostavno ne zna uživat,ker je preveč zagrenjena.Samo enkrat sem ji dobronamerno oponesla,zakaj ni kar na začetku,ko je videla, da bo trpela,vzela svojega prvorojenca in odšla,pa mi je odvrnila,da ni imela kam in da takrat nisi mogel kar tako oditi.
Očitno so bile včasih moralne vrednote,pričakovanja in predvsem zahteve do mlade družine povsem drugačne.Šlo se je samo za enostransko pričakovanje spoštovanja do starejših,medtem ko v obratni smeri tega ni bilo za pričakovat.

Na,sedaj je pa prišel moj dragi domov in je moje misli malo preusmeril na bolj prijetne stvari.
Tako bom samo še pripomnila da imejte radi svoje otročke,ker MINUTA IZGUBLJENA,NE VRNE SE NOBENA.Čas,ki ga namenimo njim,nam je tisočkrat povrnjen,ko se nam nasmejejo in nam čebljajo.
Lepo noč želim in sladke sanje vam in vašim user posted image .

Pa-pa


_____________________________

ko si sam srečen,lahko osrečuješ tudi druge....
===========================================

(odgovor članu julci)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Mamice po 35 letu
28.9.2007 12:31:38   
viator
Živjo vsem,

najlepša hvala vsem za čestitke!!!user posted image user posted image Včeraj smo malo že praznovali, več časa bo pa čez vikend. Septembra je pri naši hiši akcija - dva rojstna dneva + obletnica poroke.

Dobrodošla FORZAuser posted image !!!!! To je pa kot pri nas....3-ja je bila tudi malo presenečenje...user posted image
Evik - super ideja, boni za čas...user posted image user posted image

Neli99 - tole z pritiskom in dohtarjem je pa prav zanimivo. No, vseeno pazi nase in kontroliraj pritisk, da ne bi preveč zrasel.
Na tole temo o kompliciranju..se spomnim, ko sem šla z najstarejšo hčerko prvič v vrtec pred 11 leti...nekaj časa sem bila lahko z njo v igralnici, potem so me poslali domov. In ko sem odhajala po tistem dolgem hodniku, so mi solze lile kot iz škafa....in kako sem se isti dan plazila okrog ograje dvorišča, kjer so se otroci igrali in preverjala, če je z mojo malčico vse v redu...mala pa je seveda uživala. Danes mi je to seveda precej smešno..No, pri drugi hčerki zadeve niso bile tako dramatične!

Majrim - nič hudega, če je princ prišel malo bolj pozno - glavno je, da je veliko ljubezni in razumevanja pri vaši hiši in da srečo dopolnjuje vajina Neža!! Držimo pesti še za enega sončkauser posted image

Julci - user posted image user posted image user posted image user posted image za pasenje ovčk. Si pa pridna, da se sama lotiš šivanja.

Hanna1 - zgodba tvoje mame je pa res pretresljiva. Kaj je vse morala reva prestati, pa tudi tebi ni bilo lahko. Nimam besed, me kar pri srcu stiska. Le kako je mogoče, da je toliko zlobe in sovraštva v  ljudeh...
Vse trpljenje, ki ste ga morali prestati, je grozljivo...pa vendar...morda pa zna človek zaradi teh slabih izkušenj bolj bolj užiti trenutke sreče in predvsem jih ne jemlje kot samoumevne....
Upam, da je tvoj dragi pregnal črne misli in da si danes boljše volje, kljub depresivnemu vremenu.

(odgovor članu hanna1)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?