|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrske levinje 2007
19.11.2007 19:33:08   
zirafa76
user posted image user posted image Pozdrav se od nas po dolgem casu...
Smo imel toliko opravkov, pediater, pa papirji, se posebej z tem dvojnim drzavljanstvom..tu pa tam sem skocla na RR, ampak nisem niti prebrala vse..
Kaj se pri nas dogaja???

Zadnje case bruha dosti po obroku zaradi prenazrtja..punca res je, kr trese se zraven pri joski in grabi....user posted image Ce pa ne zgrabi bradavico,pa se priklopi na kar ji pride pod usta..roka, dekica, planicka...prav hecna jeuser posted image
Smo pa res imeli vceraj krizo z tem bruhanjem, ampak je bilo samo enkrat..vse, v loku..tako da sem ubogo revico mogla pustit stradat ter ji kasneje dat malo mleka..solze so mi prisle na oci, tak sem se ustrasla...ampak pol je bilo pa kul...user posted image
Pocasi je zacela spat dlje ponoci, tako da uspemo vcasih spat celo noc do 5/6 zjutraj, kar je mega....

Ne vem katera j sprasevala za ven it, mislim da Nayya....jaz sem Izabelo peljala ven naslednji dan, ko smo sli domov..Res, da smo hodil vsak dan na obisk Sofiji, ampak dobivala pa je pocasi doze zraka in naslednji teden je ze sla ven cez dan..In ji je prav pasal....Smo ugotovil, da ima raje hladno in da je rada nagauser posted image ..ful uziva pri zdravnikih, ko jo cist slecemo in je tam nekaj casauser posted image ...

Drugace pa je ze tezka 3.6kg!!!ce ne celo vec..bomo vidli drug teden, pa na oblacilh vidimo da so ji ze prav 56..Od 2.4 je kar dobra v enem mesecu....

Sem pa opazla, da ima nekaj izpuscajev...to so pa plenice....in tukaj ne mesajo kremo v lekarnah kot doma..bepanthen ji tud nekaj ne pomaga...
 
 
Vprasanje....Ali lahko spolovilo ocistim tudi znotraj????Ker eni pravijo Da, drugi Ne..ker ima neko belo snovuser posted image , ki naj bi bili njeni izlocki zenskih organov????user posted image


Previjam pa jaz vcasih pred, vcasih po, ker kaka pa skoz, tako da....se posebej je bila uboga, ko sem jaz pojedla jogurt activa...ubogo bitje moje...user posted image .

Kar se pa svicanja tice..tudi jaz se zbudim mokra zjutraj, kar je res dobro za kg, ne pa za pocutje....user posted image

Imamse pa 6kg za izgubit, po 92kg jih "se"imam 72....zelim pa do 62 , ampak prvo 6 do moje predporodne teze...amapk hlace ne dobim cez trebuh in boke, tako da morajo moja lepa oblacila se malo pocakat..user posted image user posted image

Kako pa ste kaj z telovadbo in kaj je najboljse za cimmprejsnje okrevanje???Jaz sem 5 tednov po CR, pa se vedno imam cisco, res da je pobledela, ampak sem ze alergicna na te vlozke...pa telovadit bi rada sla ceprav me kriz boli za popuser posted image user posted image , vsakic, ko kaj dvignem.....se posebej Izabelo, jo ne morem nosit dolgo....


No mislim, da se bila dost "kratka", pa se nekdo se zbuja, tako da pocasi grem...

A ZE KAJ RAZMISLJATE O BOZICU IN VSEM KAR PRIDE ZRAVEN????Jaz sem padla v dekoracijo in gledam kaj bi lahko in kaj ne....pa se prenavljat sva zacela stanovanje mal..nov tepih, nove zavese.....
Pa se malo me depresije ubrani..se vedno je Sofija v mojih mislih dan in noc....se posebej, ko vidim kaksne dvojcke ali pa vse te reklame za Bozic, ki ga ne bo nikoli dozivela...user posted image user posted image
Joj kako je zivljenje kruto................


no, pa se se slisimo...

Papa



_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Novembrske levinje 2007
19.11.2007 19:45:15   
zirafa76
pa se slikce sem obogatila z nasega kopanja.......user posted image user posted image

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Novembrske levinje 2007
19.11.2007 20:14:14   
Ilije
IZVIRNO SPOROČILO: zirafa76

Vprasanje....Ali lahko spolovilo ocistim tudi znotraj????Ker eni pravijo Da, drugi Ne..ker ima neko belo snovuser posted image , ki naj bi bili njeni izlocki zenskih organov????user posted image


Jaz sem Ajdi vse lepo očistila, ker me je moj ta drug dan ko sem prišla iz P napizdu, ko je ravno on previjal, da je ne v redu umivam. Sem vzela kar vatirano palčko in ji s tem ven spravla iz sramnih ustnic.

user posted image za super napredovanje Isabele.

Mi pa se bomo jutri kopali, pa upam, da jo bo tud stehtala, da vidim koliko je dobila iz P. MIslim da kar precej, glede na to, da ji dam jest glih kadarkoli ji paše. Trenutno pa spi, tako da je najboljš da grem tud jaz po njeni poti, ker nikol ne vem kaj nas preseneti ponočiuser posted image .

papa

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Novembrske levinje 2007
19.11.2007 20:35:13   
Tanayya29
Trenutno pa spi, tako da je najboljš da grem tud jaz po njeni poti, ker nikol ne vem kaj nas preseneti ponoči .

jaz od vznemirjenja sploh ne morem spati..tok sm utrujena,pa sploh ne morem zaspat....user posted image
ponoč edino sestavim skupaj...

Žirafa....lepe fotkice res!Sem vesela,da tako lepo napredujete..
imaš pa ganljiv podpis,meni so se kar solze ulile.....
grem tudi jaz počivati....


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Novembrske levinje 2007
19.11.2007 20:54:19   
jooly
potepinka... moja Kim je pokakana čist vedno ko se previjava.

Nayya... midve sva šli (po navodilu zdravnice na viziti) ven isti dan, ko sva prišli iz porodnišnice. resda je bil sonček in ful toplo, ampak edin ta vikend smo bli doma, drugač pa gremo vsak dan vsaj za eno urco ven. Švicam pa jst tud kr precej, ampak se spomnim da je blo prvič še hujš.

zirafca... jst piško nič ne umivam od znotraj, samo z mokro vatko potegnem čez. Mislim da mi je tko tud patronažna rekla

aktivia... a je možno da je mojo punčico od tega full zvijal? Pa v blatu je mela kr ene take cele koščke - kot od žitaric. Jst sem si namreč to kupla zarad moje slabe prebave, zdej pa ubogo dete trpi user posted image

Drugač smo pa dons skoz, mpak res skoz na joški. Ne vem več, kje mam bradavice... Če ni na joški, hoče bit na rokah, če jo dam v postelco, se pa dere. Ampak zdej sem jo pač mogla pustit, ker sem še Staša zrihtala, je pa vmes zaspala od vsega hudga user posted image . Računam da bo mir do 23h, pol pa spet auf.

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 8:34:02   
Tanayya29
jutro.
No jaz sem se pa danes končnoooo malo naspala,tudi Taj je fulll lepo spal ponoči.Zbudil ob 5h pojedel in hitro nazaj zaspal.Spali smo do 8h...jupi.
Sicer je spal kar pri nama.

jolly,ja se strinjam,nas že obračajo okol prsta...ne vem 14 dni je star,pa točno ve kako in kajuser posted image .

ja,jst ga bom tud kmal vn peljala,v čet. naj bi bilo bolj toplo.

Lep dan vam želim.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 9:03:00   
scubadiver
Ojla..
se oglašam mal tud tle čeprav še ne spadam sem user posted image

Žirafa in Ilije, nikakor nočem pametovati ker o negi ŠE nimam pojma. So pa nam na materinski šoli rekli da se punčk ne sme umivati med sramnimi ustnicami ampak je treba samo z vatko čez potegnit... več kot to pa ne vem user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 9:20:42   
Oranža
No pa da še js kakšno rečem z vami mamice. Super je slišat da se vsi tolk dobro rihtate, še posebej vi Žirafa36 - lepa punčica Izabela. Ja podpis je pa res za zjokat, vsakič ko ga pogledam....
Kar se tiče ven it, js osebno mislim da za začetek za kakšnih dobrih 20 min ne bi blo nilč narobe, mislim da otroku zrak samo dobro dene, pa mamicam tud. Če ne drugega, vsaj mal na balkon stopte za 5 min, da se zluftate Itak se pa dobro oblečeš, otročke pa tud, pa še v zavetju so v teh vozičkih tko da po moje ni panike.No lepo se rihtajte še naprej, čim več prespanih noči pa upam da kmal čvekamo samo še tukiuser posted image  

_____________________________

The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.”
(Pablo Casals)

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 10:18:08   
Anonimen
Dobro jutro,
jaz sem čist ''skozlana''. tamali mi je žural od 2-5.30 za crknit. ob 7 ih se je spet zbudu in dosedajže 4x. Ma sploh ne vem kaj mu je. Lahko pa smo ga že tud scrtal, ker je skoz po rokah, kaj vem kaj mu je. Jaz bi pa tok spala, pa ne gre.
grem se beremo

(odgovor članu Oranža)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 10:51:43   
Laubica
Silva-da te potolažim naš tudi ne da mira ponoči,sem bila čisto živčna že to noč ,ker že včeraj nismo nič spali nocoj pa je spet od 3h imel žurkouser posted image user posted image user posted image ,pa še čez dan ne spi več v enewm kosu več kot 1uro ponavadi pa samo 15-20min.
Žirafa -prvo imaš lepe slikce ,pol pa da se še jaz potožim -mene tudi takoooo križ boli za user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image me mje moj včeraj moral zmasirat ker mi je že šlo na jok od vsega skupaj.
Pa da povem kako me je včeraj moj pes razjeziluser posted image minuto kaj nisem bila z njo v istem prostoru ker sem malega komala,pa je psica poredna šla v otroško sobo in v voziček spat od tamalega-resnično bi jo včeraj ubila če bi imela pištolo,ker sem bila čisto na koncu z živci-nenaspana že kronično,boli križ,moram še z ta velikim za šolo delat ker pišejo ta teden 2 testa in pol ta pes zmešaniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Zdaj trenutno mali spi 10 min. in se že zbujauser posted image user posted image user posted image
Naja-mi smo šli že v petek lahko ven v sredo smo pa prišli iz p.-nam je patronažna rekla da prvo za 10-15 min.potem pa stopnuješ
Potepinka-tudi naš ima tako dobro prebavo -tak da je to normalno
Žirafa-razmišljam že o Božicu samo kaj več pa ne
Potepinka-ti si pa srečnica-ti res zavidam prespane noči


_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 12:00:45   
jooly
Jutro.

Se tko redko zgodi, da se morm pohvalit - spali smo od 23-4, pa pol do 8h, pa pol še do 10h user posted image . BRAVO NAŠI!!!

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 12:19:19   
Anonimen
ŽE35 točno vem kako se počutiš, utrujeno, razdražljivo in vsaka malenkost je že preveč, vsaj pri meni. Končno je naš princ prejle zaspal pol ure ŽE spi. Uresničili so se moji strahovi, kisem jih imela med nosečnostjo. Ker sem velikokrat hodila na wc, sem si rekla, bognedaj da bo otrok ponoč toliko pokonci, ko sem jaz sedaj. No, pa imam.
Jolly, SREČNICA. Sem pa slišala, da sva imeli isto babco pri porodu.
Žirafa, pusti telovadbo, saj bodo kg hitro splahneli.  Pravijo 9 mesec gor, 9 mesecev dol. Pri meni to ne drži. V takem tempu, ki ga imam zdajle, še dobr mesec pa bom lažja kot prejuser posted image .

Grem kuhat, pridejo princeske iz šole, pa še zlikat moram, pa se mi ne daaaa

(odgovor članu jooly)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 17:24:25   
jooly
Zdej sem pa že mal v skrbeh. Moja pikica kr spi in spi. Kot že napisano danes, sva spali do 10h, jedla, se zbudila ob 11.30, jedla, zaspala do 15h, jedla, zaspala do 16h, jedla, in zdej spet spi. user posted image
Moj je reku: "Ja, kaj nej pa dela v takmu vremenu?! user posted image

Ja Sliva... Lila je res carica. Zarad nje bi človk še kr mel otroke user posted image . Morm jo zdej enkrat poklicat, da se dobimo, da ji nesem kšno bonbonjero pa kak ojro.

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 17:41:24   
zirafa76
pozdrav...

ja, tud Izabela je danes bolj pri mirnih ZAENKRAT..
Spi, je, spi...ampak sem ugotovila, da ko je ati doma je kazin..ker jo skoz poljublja, pa cmoka...user posted image user posted image polj a ne spi..
sem jo pa danes animirala z manjsimi igrackami, predvsem zivih barv..cist je bila navdusena nad dodatkom za dudo, rdecim medvedkom, ki je bingljal..vsaj preverjeno, da zazna stvari...pa cedalje bolj se zazira v moj obraz in mi podarja nasmehe...user posted image najlepse na svetu...se posebej se je navadila, da jo bozam po lickih..tako se tudi umiri in ko je napol spala danes, sem jo pobozala in se je nasmejala tako lepo, da se mi je kar srce stopilo..je vedela, da je to njena mami..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   


Imam pa vcasih obcutek, da se ful boji biti sama...naenkrat zacne jokat,takoj ko jo privijem k sebi se umiri..Se pa sprasujem ali ni to povezano z tem, da sta bili v trebuhu dve celih 8mesecev in se je navadila, da je se nekdo tam????

Kaj mislite???Me malo skrbi, da ne bi imeli kaksnih tezav..saj veste, dvojcki so navezani baje ze od nosecnosti...

Sem pa danes spet tocila solziceuser posted image ..za mojo Sofijouser posted image user posted image ...ja, solzice se ne bodo nikoli posusile....user posted image


papa

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 17:42:00   
ninocka
Dober dan,
upam, da mi bo ratalo kaj napisat user posted image
Moj bubi zdej lepo pridno spi, Evan je v varstvu pri babici, moj predragi ma pa izpit na faxu (mu držim pesti, da bo naredil, čeprav ne vem kako bo, ker se je danes začel učit in je potem ugotovil, da ima že danes izpit in ne naslednji tedenuser posted image ).

Kako se mamo kaj mi?
Zaeenkrat kar OK, Evan je lepo sprejel bratca, nobenega lubosumja al pa izpadov, ful ga skoz boža in ga hodi gledat, pa kr naprej bi ga mel v naročju in skoz govori moj moj user posted image Najboljši je pa, ko reče Moj moj bubiiiiii (in ta i ful zategne user posted image ). PA bog ne daj, da bi mali jokal, nam takoj pove...V nedeljo je bil pa tolk corti - Ruben je jokal, jst sem pripravljala stvari za previt in naenkrat razta ful tišina. Grem pogledat kaj je, pa Evan stoji pri zibki in pazi na malega, poleg tega mu je dal pa še dudo v usta, da ne bo jokal user posted image Drugač mu jo pa skoz iz ust vleče in govori NE dude (on je tud ni mel) user posted image user posted image user posted image Popoldne pa spet mali joka (se je zbudil lačen), Evan me pride vprašat zakaj joka, mu povem, da je bratec lačen in potem gre do njega in mu da Rafaelota user posted image user posted image user posted image (sem mu mogla pol povedat, da je zelo priden, ker je dal bratcu za jest, ampak, da pa je bratec še premajhen in da zaenkrat pije samo mleko user posted image user posted image user posted image Je blo pa ful luštno za videt user posted image
dojenje: bubi se pa "pridno" doji, po začetnih težavah v porodnišnici - nikakor ni hotu potegnit, potem je zarad zlatence skoz spal, pol mu je teža padla in je spal še zarad tega. Ko sva prišla domov smo ukinili dodatek (v prodnišnici ga je dobival) in zaenkrat sta mleko in voda še zaprta, na kar sem ful ponosna. Sem si pa mleko skoz pumpala (tud ponoči), ga probala dojit (trajalo je tud po 2 uri), pa potem še stekleničko...
Zdej se že drugi dan samo dojimo (brez stekleničke), je itak skoz priklopljen na zizolend in tud po 2 uri, pol pa mal zaspi, pa spet...neki časa bom mogla še potrpet, dokler ne vzpostavimo enega ritma dojenja, pol pa upam, da bo boljš (no, vsaj tolažjo me, da je boljš user posted image ).
Bradavice me bolijo za ubit, men se kr oči okrog obrnejo, ko potegne...pa drži tud tolk močno...če ga probam odstavit (s prstom v usta), mi tolk nategne bradavico, ko glavo stran obrne, da je samo še slabš...ja, ja, radosti dojenja, kaj čmo user posted image user posted image user posted image in to naj bi blo najbolj izi in naravno opravilo user posted image user posted image men se zdi da lahko že doktorat iz tega spišem user posted image user posted image user posted image
Previjanje: jst ga previjem pred dojenjem, če se pokaka vmes, se pač pokaka, ga ne previjam še enkrat, razen če je to res ful, pa vidim, da ga moti. Načeloma ga pa ne. Ponoči se ne previjamo. Tko sem delala tud pri Evanu in se nam je obneslo.
Nočno spanje - mi gremo spat tam enkrat med 11- 1. To pomeni, da se umijemo, damo v pižamico, pojemo flaško/dojimo in spanje. Ponoči se potem zbudi enkrat med 4-6  (odvisno, kdaj smo šli spat), poje, potem pa spi do skor 11h. Danes je blo sicer mal drugač, ker sva se ponoči dojila (prej sem mu po flaški dala moje mleko) in se je mal večkrat zbudil, samo je spal pri meni, sem ga samo na joško priklopla in zaspala, tko da tud ne vem, kdaj se je odklopu...joku ni, tko da se je mogu najest in je lepo zaspal.
popek: odpadel nam je naslednji dan po prihodu domov user posted image user posted image user posted image se mi je tolk gravžal, ko sem ga mogla prijet in vržt stran...se mu je pa na poti iz porodnišnice do doma odprl in je začel ful krvavet...sem ga mu skor 2 tedna ful čistla z alkoholom in gazicami, pa še s palčkami...zdej je OK
kopanje: včeraj smo se prvič kopali, je bil ful priden in je mel ful velke oči...ga mam na sumu, da je ful užival user posted image user posted image user posted image Mi je pa patronažna priporočila bolj kot otroško trdo milo, tuš gele, ker manj izsušijo kožo - Ruben ma kr ful suho, tko da ga mažem z oljčkom. S čim pa ve umivate? Pa a se kopate vsak dan in 2x na teden še namilite, al se v bistvu kopate samo 2x na teden in takrat tudi milite?
kilogrami - jst sem že na svoji prednosečniški teži, sem pa na začetku od te teže shujšala še 4 kg, tko da jih moram pol še mal dol spravt (no pa plus te pol še kakšnega user posted image )
potenje - še ena švicarka tuki user posted image najprej se čist prešvicam, pol me pa zebe kot cucka
kakanje - kaka po skoraj vsakem obroku, včasih več, včasih manj. Pa kr dostkrat se mi pokaka, ko je razvit. Ma pa ful tekoče blato, pa not ma tud ena zrnca (kot neke žitarice). Pomoje je to čit normalno.
sprehodi - mi smo bli 1x zunaj, takrat ko so ble volitve in je bil ful sonček in toplo. Je bil pa takrat kr neki časa na svežem zraku. Patronažna mi je rekla, da lahko hodmo ven, samo ne sme pihat, pa temperature morjo bit nad ničlo.
teža: zredil se je dobrega pol kilograma, ga je včeraj patronažna stehtala in sem bla prav vesela...sem mela skoz občutek, da se nč ne redi, sploh ker komi stlačmo 5 obrokov na dan  (sej vete - 2 urno dojenje, pol jih pa ne more bit lih 8user posted image ). Kolk obrokov mate pa vi na dan?
čišča - jst mam že čist čist vložek, pol se mi pa kakšen dan spet mal bolj vlije...upam, da bo kmal konc, odkar sem prišla iz  porodnišnice pa nima več unih vatiranih vložkov (vir70, 80...), ampak uporabljam libresse (bombažne)

Pa še eno vprašanje mam. Kako se rihtate ponoči - sem prebrala da vas je večina ful časa ponoči pokonci, pa da se previjate, pol se pa zbudijo...no, ravno zarad tega ga jst ponoči ne previjam, poleg tega se pa tud hranimo v temi oz. s ful zatemnjeno lučjo. Ker drugač bi se čist predramil in bi gledal kot čukec. Pri Evanu smo meli isti način - že od začetka ist večerni ritual ob približno isti uri (kopanje, pižama, hranjenje...), potem sem ga položila v posteljico in je spal (do 2 meseca se je zbudil 1x na noč, potem je pa cele noči prespal). Zdej probamo isto delat tud pri Rubnu in ful upam, da nam bo tko lepo ratalo, kot je pri prvem.
Pa ne tega vzet, kot neko pametovanje, samo nasvet sem dala, itak pa vemo, da je vsak otrok drugačen in se je treba pač prilagodit njemu, a ne
user posted image

Aja, pa jst mam tud tak občutek, kot da nisem mela še nobenga otroka prej...sem včasih čist zgubljena user posted image





_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 20:32:29   
potepinka
Dober večer!

No končno malo časa za RR sem imela obiske in ni šlo prej.

Spali smo od 23-5 potem smo papali zraven Mark spet zaspi in potem ob 7 spet dojenje v glavnem iz postelje sva prilezla ob 9.30user posted image user posted image
Upam da to še traja.Vidim da tudi že nekatere lepo spite,ostale pa upam da bo kmalu boljše.

kilogrami-še 3kg mi je ostalo,mah sploh se ne obremenjujem z kg ko bo šlo dol bo pač šlo,zdaj je najbolj pomemben otroček,za kg še bo čas.

popek-Marku še ni odpadel,je pa res grozen za pogledat
kakanje-joj,hvala punce sem mislila da je že kaj narobe ker je res skoraj po vsakem obroku pokakan

No grem počasi lepo se imejte in mirno noč vam želim


_____________________________

Življenje je plamen, ki v lastnem ognju izgoreva, vendar vedno znova vzplamti, ko dete se rodi.
--------------------------------------------------------------------------------
Sara(07.09.1996)Mark(10.11.2007)

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 21:56:23   
Kimi6
Živjo,

evo, tudi jaz sem rodila in vas spremljam kolikor le utegnem. Zaenkrat moram povedati, da je naš Enej kar priden, razen ne vem kako je kaj z mojim mlekom, saj mu moram po vsakem obroku dodajati, ker pri meni je 2 uri en obrok potem pa še kar cmoklja. 3 ure pa glih ne moreva imeti en obrok, ker potem ga imam lahko skoz na joškah. Zanima me, če mi lahko katera pove kaj več katere papirje je potrebno urediti vse po rojstvu? Dobila sem po pošti rojstni list, kaj pa sedaj naprej, kako uredim zdravstveno zavarovanje, davčno številko,... pa ne vem katere stvari je še potrebno urediti? user posted image  Vsaka pomoč bo dobrodošla.

Lp

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 22:35:14   
Laubica
Dober večer -meni je komaj zdaj ratalo prit malo na rr.
Pa da začnem Ninocka-kopanje-vsak večer in brez mila ,z milom 1x tedensko,uporabljasm pa trdo beby milo vsak dan pa ga obvezno namažem in zmasiram z mandljevim oljem
Mi imamo 8 obrokov dnevno če je na 3 ure kar je zdaj par dni oz.noči prej je pa na 2 uri jedel,moj intenzivno vleče 5-7 min. in gotovo


Pa še eno vprašanje mam. Kako se rihtate ponoči - sem prebrala da vas je večina ful časa ponoči pokonci, pa da se previjate, pol se pa zbudijo...no, ravno zarad tega ga jst ponoči ne previjam, poleg tega se pa tud hranimo v temi oz. s ful zatemnjeno lučjo. Ker drugač bi se čist predramil in bi gledal kot čukec. Pri Evanu smo meli isti način - že od začetka ist večerni ritual ob približno isti uri (kopanje, pižama, hranjenje...), potem sem ga položila v posteljico in je spal (do 2 meseca se je zbudil 1x na noč, potem je pa cele noči prespal). Zdej probamo isto delat tud pri Rubnu in ful upam, da nam bo tko lepo ratalo, kot je pri prvem.
Pa ne tega vzet, kot neko pametovanje, samo nasvet sem dala, itak pa vemo, da je vsak otrok drugačen in se je treba pač prilagodit njemu, a ne

No tudi jaz ga v temi dojim-samo ima navado ob 3h da začne gledat v temi kot miš z moke in ne zaspi nazaj včasih do 5h.Prejšno noč pa 1. nisem ponoči previla ker se ni pokakal,če je pa pokakan noče spat ampak jamra in se premetava -tako da nimam druge izbire in ga morem previt.Pa tudi večerni ritual je vsak večer isti-kopanje pižama dojenje in potem spanje
Kilogramov še imam 5 več kot pred nosečnostjo
Glede davčne -ne vem zavarovanje pa ima po možu tako kot 1. sin-mislim da so mo to v službi porihtali,zdaj pa moram samo še dat vlogo za otroški dodatek
Pa lahko noč -upam da bo moja tudi-aja nocoj sem 1. sama je moj user posted image začel delat(dela nočne)je teh 15 dni prehitro minilo,zjutraj bo pestro ko sem do zdaj lahko do 9 spala ker prej nisem,zdaj pa ob 7.45 budnica in 1. sina v šolo spravituser posted image no pa saj bo nočko


_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Novembrske levinje 2007
20.11.2007 23:35:35   
Laubica
Davčno -dobiš baje po pošti avtomackouser posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Novembrske levinje 2007
21.11.2007 6:53:01   
Laubica
Evo spet sem že od 3h pokonci že 2x je jedel pa nič spaluser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Novembrske levinje 2007
21.11.2007 9:14:17   
Tanayya29
Joj že35,moj pa tako lepo spi ponoči,upam,da ne hvalim prehitro.Ura je 9 pa sem jaz prva vstala.Spat gre ob 2h,se zbudi ob 5h,sedaj pa še spi.Ga pa tudi jaz ne previjam ponoči,tako kot je napisala ninočka.


potepinka,ma moj tudi skoraj po vsakmu obroku kakauser posted image .
kopali ga pa še nismo,popek mu je že odpadel..

Lep dan..grem pogledat moje dva zaspanca!


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Novembrske levinje 2007
21.11.2007 12:26:22   
Ilije
pozdravljene še tukaj!

za nami je pa že prvo kopanje. Ajda lepo napreduje, saj ima že 3650g. o spanju pa rajši ne bom pisala, ker se iz dneva v dan spreminja, maksimum je pa tri ure. na prvi sprehod pa še čakamo.

samo na kratko, ker kuham še kosilo in ajdo cartam.

lp

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Novembrske levinje 2007
21.11.2007 12:48:44   
potepinka
IZVIRNO SPOROČILO: Kimi6

Živjo,

evo, tudi jaz sem rodila in vas spremljam kolikor le utegnem. Zaenkrat moram povedati, da je naš Enej kar priden, razen ne vem kako je kaj z mojim mlekom, saj mu moram po vsakem obroku dodajati, ker pri meni je 2 uri en obrok potem pa še kar cmoklja. 3 ure pa glih ne moreva imeti en obrok, ker potem ga imam lahko skoz na joškah. Zanima me, če mi lahko katera pove kaj več katere papirje je potrebno urediti vse po rojstvu? Dobila sem po pošti rojstni list, kaj pa sedaj naprej, kako uredim zdravstveno zavarovanje, davčno številko,... pa ne vem katere stvari je še potrebno urediti? user posted image  Vsaka pomoč bo dobrodošla.

Lp


Najprej greš na davčni registerin dvigneš davčno številko od otroka,zdravstveno zavarovanje daš v tisto  podjetje  po katerem bo otrok zavarovan ali v tvoje ali od možeka  skopiran rojstni list,in podjetje vse uredi,vsaj tako je pri nam in ti po pošti pošljejo zdravstveno izkaznico.
Otroški dodatek imaš čas da vlogo vožiš 90 dni in potem dobiš za nazaj,jaz sem to ravnokar danes uredila,no možek je in je Mark upravičen od novembra dalje

previjanje-jaz ne previjam ponoči
No današnjo noč smo tudi lepo spali tako kot ponavadi,potem je prišla patronažna,joj ta popek se še kar drži pa še neki mu ga je vezala tak da še ne bo hitro odpadel je rekla patronažna,ima Mark ful debelo popkovino.
Ko bo popek suh bomo pa lahko šli na sprehod tak da po moje mislim da za 14 dni smo še dobri.

že 35-joj si pa res revica glede spanja ponoči no mogoče se pa kmalu uredi.

_____________________________

Življenje je plamen, ki v lastnem ognju izgoreva, vendar vedno znova vzplamti, ko dete se rodi.
--------------------------------------------------------------------------------
Sara(07.09.1996)Mark(10.11.2007)

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Novembrske levinje 2007
21.11.2007 18:39:06   
Laubica
Najprej greš na davčni registerin dvigneš davčno številko od otroka,zdravstveno zavarovanje daš v tisto podjetje po katerem bo otrok zavarovan ali v tvoje ali od možeka skopiran rojstni list,in podjetje vse uredi,vsaj tako je pri nam in ti po pošti pošljejo zdravstveno izkaznico.

Potepinka hvala za informacije-ker ena druga je rekla drugač bomo kar tako naredili.
Nič grem hitro v posteljo da še jaz kaj spanca ujamem


_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Novembrske levinje 2007
21.11.2007 20:22:50   
Ilije
IZVIRNO SPOROČILO: ninocka
S čim pa ve umivate? Pa a se kopate vsak dan in 2x na teden še namilite, al se v bistvu kopate samo 2x na teden in takrat tudi milite?

Kolk obrokov mate pa vi na dan?


Jaz nameravam kopat tko na 2-3 dni, takrat seveda z milom, drugače pa vsako jutro in po potrebi tudi zvečer umivanje s krpico, kot so nam pokazali v P. Poleti pa seveda vsak dan...

Obroke pa sploh ne štejem. Čez dan je tko na 2-3 ure, ponoči pa na tri ure. Je pa tako da čez dan jemo, pa potem podiramo kupček, napolnimo pleničko, se previjamo, smo nekaj časa budne in predno zaspi nazaj obvezno še enkrat jemo, ker drugače zaspi le za dobre pol ure, včasih več ali manj. Ponoči pa samo jemo, previjemo se pa enkrat proti jutru (okrog petih). Tako nekako je sedaj, je pa res da še nismo čist utirjene po še ne dveh tednih starosti.

Lahko noč. 

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?