|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 20:51:36   
Anonimen
Aja pa Taly niti približno nisem ista kot takrat ko smo se spoznali. Takrat sem ko ste vsi spali ure in ure brala, gledala dokumentarce, zanimalo me je vse možno, niti sekunde nisem bila pri miru, vse sem hotla probat, fizično sem bila marsikaj zmožna-me nisi poznala v tej luči....nekateri pa so me, in ti opazijo veliko razliko.
Niti približno nisem ista. Pa se ne pretvarjam sedaj ko sem zunaj. Pač nekateri jemljeto to kot da sm se zreslna. Sam to ni to.
Kar se pa kil tiče: pri kilah me najbolj moti da sem sedaj fizično omejena, ne morem delat stvari ki jih rada počnem, ker nimam ne energije ne moči. Zato me motijo. Ne tolk zarad videza.
Pa tud zapiram se ne vase. Najbližji vejo kako se počutim in tud razumejo. Je pa res da takih ni dosti. Pač redkim ljudem pustim blizu, že vem zakaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 20:52:17   
Anonimen
Kaj pa vem Karin. Do zdaj sem spoznala par ljudi, ki imajo iste težave kot ti, in vsi imajo največ predsodkov glede kil. Ampak jaz kot oseba tega ne vidim, ker sem pač malo čudna.user posted image  Ker še najbližji meni pravijo raznorazne komentarje, pa jim vedno zaprem gobce.user posted image  Enostavno ne vidim teh kil. user posted image  Ker človek je osebnost znotraj. Sama te vedno rada poslušam, sploh glede tvojih problemov. In sem se marsikaj naučila glede tega. Šola ni vse za znanje.user posted image  Izkušnje so tiste, ki veliko povedo. user posted image

Sicer pa jaz mislim, da ti nimaš nobenih posebnih problemov. Imaš samo strah pred operacijo, ker ne veš,kako jo boš prenesla. In ker ne veš posledic. Ne veš prihodnosti, ne boš je mogla sama krojit. Do zdaj si jo lahko. Mam prav?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 20:55:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Aja pa Taly niti približno nisem ista kot takrat ko smo se spoznali. Takrat sem ko ste vsi spali ure in ure brala, gledala dokumentarce, zanimalo me je vse možno, niti sekunde nisem bila pri miru, vse sem hotla probat, fizično sem bila marsikaj zmožna-me nisi poznala v tej luči....nekateri pa so me, in ti opazijo veliko razliko.
Niti približno nisem ista. Pa se ne pretvarjam sedaj ko sem zunaj. Pač nekateri jemljeto to kot da sm se zreslna. Sam to ni to.
Kar se pa kil tiče: pri kilah me najbolj moti da sem sedaj fizično omejena, ne morem delat stvari ki jih rada počnem, ker nimam ne energije ne moči. Zato me motijo. Ne tolk zarad videza.
Pa tud zapiram se ne vase. Najbližji vejo kako se počutim in tud razumejo. Je pa res da takih ni dosti. Pač redkim ljudem pustim blizu, že vem zakaj.



Saj sem sama doživela šok, ko sem te vidla po parih letih. Sem ti povedala.
Vse težave ki jih imaš kot posledica kilaže pa so normalne. Se jih vsaj zavedaš. Marsikdo se jih ne.In se niti ne trudi. Ti pa iz svoje kože ne moreš. In tu si drugačna od drugih.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 20:55:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Za moje probleme pa itak vedo samo res najbližji prijatelji in mami.


Kaj pa oni pravijo?


Mami me razume. Je prebolela raka, ve kako je ko ne nadzoruješ svojga telesa. Ve kaj je bla pri meni prelomna točka ko se mi je začelo slabšat. Moj tudi ve, razume včasih bolj včasih manj, vedo še trije prijatelji. To je to. V službi vejo del, so razumevajoči v mojih obdobjih "ko sm butasta"user posted image .
Tašči moja bolezen predstalvja izgovor, večini ljudi ki jih poznam isto.

Ne ne sprašuješ preveč. Če bo preveč bom nehala odgovarjatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 20:57:04   
Anonimen
Kar se pa kil tiče: pri kilah me najbolj moti da sem sedaj fizično omejena, ne morem delat stvari ki jih rada počnem, ker nimam ne energije ne moči. Zato me motijo. Ne tolk zarad videza.


Ne tolk zaradi videza....ampak tudi zaradi njega....se sekiraš, jaz verjamem, da se. Zakaj bi se tolažila in dokazovala (oprosti izrazu), da se ne, ko pa se?

Glej, ti bom napisala svoj primer, ki je čisto drugačen, ampak boš razumela. Jaz SE "sekiram", da nisem z Mičico več skupaj, to priznam vsakemu in v vsakem trenutku brez razmišljanja. In mi je 100x lažje, če priznam stvari takšne kot so in ne da jih olepšujem.

Veliko lažje je nekaj naredit, če štartaš iz "čiste" onsove, ko si pri sebi priznaš, da tako je, ne boljše, ne slabše, ampak tako kot je.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 20:58:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ve kaj je bla pri meni prelomna točka ko se mi je začelo slabšat. Moj tudi ve, razume včasih bolj včasih manj


A lahko v obrisih nakažeš, kaj je to bilo?

Kaj to pomeni, da včasih razume "manj"?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 20:59:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taly

Enostavno ne vidim teh kil. user posted image  Ker človek je osebnost znotraj.


Jaz jih pa vidim.

Človek je telo in človek je duh ali tisto znotraj.

Pomembno je ravnosesje obeh. Dajati pomembnost samo enemu je porok za bolezen.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 21:11:42   
Anonimen
Itak da mi tud za videt niso všeč moje kile, sej to vsak ve, sam ni pa to najpomembnejše. Vsaj meni ne. Itak da bi bla pa bolj vesela da jih nebi bilo.

Kdaj se mi je začelo poslabševat....ko je umrl ati in sem bla sama za vse, ko je zbolela mami in sem bla spet sama za vse, ko je umrla teta in sem bla spet sama...vse v enem letu. In to je tud del ki ga moj ni razumel. In sva šla tud narazen takrat. Ker pač nisem bila več zmožna vse urejat, skrbet za druge ki jim je bilo hudo in bit sama. Ker on pač ni razumel. Ker mu niti nisem pustila blizu in je obupal. No sedaj mu povem vse, in tud on se trudi razumet. Čeprav pomoje ne razume glih zmeri. Sam se pa trudi. Ker ve da nisem samoumevna. Prej mu je bilo pa kar logično da sem vedno tam. Tako kot je večini ki me pozna. Ker sem pač vedno na voljo če kdo kej rabi, če treba koga poslušat, komu pomagat, ....
Ker jaz sem pač vedno zadnja na vrsti. Vedno poskrbim za druge, sebe pustim za pozneje. Pa vem da to ni prav, sam spremenit pa tud ne znam. Očitno se pač rada koristno počutim, kaj pa vem...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 21:16:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

To je moj najmanjši problem. Kile. Tud če taka ostanem.


Ne verjamem, da "hočeš" ostati taka. Res ne verjamem :). Saj ti tudi ne :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 21:16:55   
Anonimen
In zaradi tega imam občutek, da mu tega ne boš nikoli odpustila, ne? Vsaj po napisanem imam tak občutek. Čeprav si mi dala že zdavnaj občutek, da si mu deloma oprostila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 21:19:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taly

In zaradi tega imam občutek, da mu tega ne boš nikoli odpustila, ne? Vsaj po napisanem imam tak občutek.


Ja, tudi jaz imam tak občutek.....da mu še vedno dokazuješ....da zmoreš vse.

NI ti treba, res ne :).

Ene pol leta nazaj mi je sodelavec povedal nekaj o odpuščanju, pa bom še jaz tebi isto. Da ko odpustiš, se tisto, kar te duši, sprosti iz tebe.In potem gre življenje veselo naprej, brez ovir. Ker tista krivda te duši, povzroča bolezni in zavira vse ostalo.

Takrat sem vedela, da ima prav. Da sem pa to naredila, sem rabila kar nekaj časa. Imel je pa prav. Tisoč procentno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 21:21:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ker jaz sem pač vedno zadnja na vrsti. Vedno poskrbim za druge, sebe pustim za pozneje. Pa vem da to ni prav, sam spremenit pa tud ne znam. Očitno se pač rada koristno počutim, kaj pa vem...


Znaš, znaš :).


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 21:38:46   
Anonimen
Ah ne...on pa res ni krivec za moje počutje. On me gor drži. In njemu ne rabim nič dokazovat. Mi proba isto kot ti mič že dolgo dopovedatuser posted image .
Odpustit mu pa nimam v bistvu kaj, ker sva bila oba kriva za nastalo situacijo. Ne sam on. Jaz pač takrat nisem nikomur pustila blizu, niti njemu ne.
In ja valda da bi raj vidla da nimam teh kil, tolk neumna pa spet nisem ratalauser posted image .

Drugač pa sem zadnje čase ful selekcijo naredila. Ne družim se več z ljudmi ki mi sam energijo kradejo, doma naredim samo nujno oz. tisto kar se mi da, v šihtu se tud ne dokazujem več ker se mi ne da več, dns sm lepo doma delala, jutri bom tudi....ker mi je ful lažje če se ne vozim. Kaj pa nej še nardimuser posted image
Sem tud sama mislna da mi hormoni zarad psihe skačejo, pa sm bla letos pol leta na enih zdravilih in sem bla k rožica, res...sam zdej jih ne dobim več, oz. ne učinkujejo....zato sem se pa odločila za operacijo. Če bom taka kot sem bila pol leta nazaj bo super. In če sem fizično vredu lahko naredim marsikaj, mi ni nič težko.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 21:56:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Odpustit mu pa nimam v bistvu kaj, ker sva bila oba kriva za nastalo situacijo.


Ne, takrat je bil on "krivec".

Ker partnerja sta zato skupaj, da sta skupaj v dobrem in zlu. In takrat je bila na vrsta na njem, da ti pomaga, brez debate. Takrat bi se moral skupaj  vzet in te podpirat pa te ni. Zato ne jemlji "krivde" na sebe. Njegova odgovornost je bila, da te podpre in te ni. Pika. Brez debate. Zato naj se ti opraviči in ti mu odpusti. Tukaj pa nosita vsak svojo polovico, pri "krivdi" pa ne.

A bo šlo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 21:58:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

In ja valda da bi raj vidla da nimam teh kil, tolk neumna pa spet nisem ratalauser posted image .


Kaj pa če bi res pri kilah začela :)?

Meni se zdi najlažje? Recimo trikrat popoldne/zvečer sprehod ob jezeru za pol ure?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:00:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Drugač pa sem zadnje čase ful selekcijo naredila. Ne družim se več z ljudmi ki mi sam energijo kradejo, doma naredim samo nujno oz. tisto kar se mi da, v šihtu se tud ne dokazujem več ker se mi ne da več, dns sm lepo doma delala, jutri bom tudi....ker mi je ful lažje če se ne vozim. Kaj pa nej še nardimuser posted image


To je v redu, po moje :).

Čeprav znamo pretiravat, skenslat koga, ki ga ne bi rabili, ampak je ok; to je nujno potrebno, da potrgamo plevel.....da čez nekaj časa spet posejemo rožice :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:03:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Sem tud sama mislna da mi hormoni zarad psihe skačejo, pa sm bla letos pol leta na enih zdravilih in sem bla k rožica, res...sam zdej jih ne dobim več, oz. ne učinkujejo....zato sem se pa odločila za operacijo.


Glede na to, da operacija ni nujna (če čakanje 6 mesecev pomeni da ni?), se da še veliko naredit :). Počasi in z občutkom :):

Ker tudi po operaciji je treba jest tablete....te pomagajo....ali pa po določenem času tudi ne več, kot si sama ugotovila.

In to kar lahko narediš sama, ti v nobenem primeru ne more škodit :). Ali pač?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:04:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

In če sem fizično vredu lahko naredim marsikaj, mi ni nič težko.


Teža je pomembna :), če ne drugače iz logističnega vidika..:))

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:13:54   
Anonimen
Meni se zdi najlažje? Recimo trikrat popoldne/zvečer sprehod ob jezeru za pol ure?


To že delamuser posted image . Namest na kavico grem na šetnjo. Sicer me skor kapuser posted image , sam k neham dihat k lačen pes se pa prou fajn počutim.user posted image

In ja dost ljudi sem skenslala. Ker jih je bilo ogromno, dosti takih z katerimi sem se družila samo še iz navade in sm pršla sam slabe volje domov ko sem bila z njimi zunej.

Sam vse to, kar opisujem da ne zmorem več, sm včasih lahko. In jaz sam hočem da je spet tako. Da bom spet lahko debatirala s kom take bolj resne stvari brez da bi se izgubila vmes, da bi spet lahko sedela na predavanjih brez da skor zaspim vmes, da bi spet v službi lahko vse naredila v roku, da bi lahko prebrala vse tiste knjige ki čakajo boljše čase doma, ...
Meni se ni nikoli zdelo prej da sem preobremenjena. Dokler so bili hormoni nadzorovani. Sedaj imam pa nonstop ta občutek.
Me živcira da se moji stavki sedaj začenjajo z bom.... Ker skoz to govorim. Bom to, pa bom to, pa še to....pa nič ne zmorem.

Sem pa bila pri zdravniku, on tudi ve kako se počutim. Sedaj bom imela par obiskov pri psihologu zaradi operacije. Pa še posvet z kirurgom, da mi vse razložijo. Pa tudi kako naj bi operacija name vplivala mi bodo pojasnili.

Nekak nisem človek ki bi bil hitro zadovoljen. Jaz sem res prou srečna k mi kej rata. Ko naredim neki k ne rata glih vsakmu. Al pa neki k sm si ful želela uresničim. Pa sem se zmožna tud ful potrudit za to. Sam zdrava bi bila rada. Da bi imela šanse se potrudit. In pri tem mi bo operacija pomagala. Pri vsem ostalem pa si bom mogla sama oz. z pomočjo ljudi ki jim zaupam.

Sem pa na vezi z eno punco, ki je v podobni situaciji. Operacijo ima januarja. Probleme pa ist kot jaz, pa ni imela nič takega prelomnega v življenju. Pri njej je kar nenadoma prišlo. Pri meni je bil pa res verjetno psihični vzrok.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:16:52   
Anonimen
Karin, ampak mene pa bolj, ko te berem, tole spominja na manično depresijo. Z velikimi nihanji. Z vzponi in padci. Zelo značilno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:17:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Sam vse to, kar opisujem da ne zmorem več, sm včasih lahko. In jaz sam hočem da je spet tako.


Ne bo več tako, ne bo več enako....ker čas gre naprej, že zato ne more biti enako.

In vsaka preizkušnja nas nekaj nauči.....tudi zato BO drugače...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:17:24   
Anonimen
In to kar lahko narediš sama, ti v nobenem primeru ne more škodit :). Ali pač?


Itak da neuser posted image

Teža je pa pomembna ja. Iz logističnega vidika splohuser posted image .
Je pa še bolj pomembna drugim, bolj kot meni. Saj po eni strani je zanimivo opazovat razliko kako se ljudje obnašajo do tebe ko pašeš v kalup normalnosti in ko ne več. Je kar zanimivo ja. Ker folk tako rad razlaga da jim videz ni važen pri ljudeh....ja pa ja deuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:19:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Da bom spet lahko debatirala s kom take bolj resne stvari brez da bi se izgubila vmes, da bi spet lahko sedela na predavanjih brez da skor zaspim vmes, da bi spet v službi lahko vse naredila v roku, da bi lahko prebrala vse tiste knjige ki čakajo boljše čase doma,



Glej....to ni nič takega.....da zaspiš na predavanjih....:)

Pa da kakšna stvari ni v roku.....jeb** ga, se zgodi.  A lahko to rečeš, jeb** ga, boli me za rok?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:19:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Karin, ampak mene pa bolj, ko te berem, tole spominja na manično depresijo. Z velikimi nihanji. Z vzponi in padci. Zelo značilno.


user posted image Ja imaš prav, sam pa tudi zelo značilno za ljudi ki imajo taka velika odstopanja v prisotnosti hormonov kot jaz. Pri meni ni psihično, je fizično. Dokazano. Nisem depresivna, verjemi. Je pa dost podobno ja. Poznam kar še nekaj punc ki imajo iste probleme kot jaz, tudi s psiho. Nekater večje, nekatere manjše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:20:35   
Anonimen
Ja pa saj pri depresiji gre tudi za hormone, a ne gre?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?