|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:21:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Nekak nisem človek ki bi bil hitro zadovoljen. Jaz sem res prou srečna k mi kej rata. Ko naredim neki k ne rata glih vsakmu. Al pa neki k sm si ful želela uresničim. Pa sem se zmožna tud ful potrudit za to. Sam zdrava bi bila rada.


A gremo iz drugega konca?

Da se samo usedeš na sonček in uživaš? Dolgooooo....:)). Da nič ne delaš, da kvalitetno lenariš? Bi lahko bila srečna?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:21:32   
Anonimen
A lahko to rečeš, jeb** ga, boli me za rok?


Težko. Se pa trudimuser posted image
Preveč se ne smem trudit, nočem brezposelna postatuser posted image .
Raj to rečem pri stvareh ki ne nosjo € v hišo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
26.11.2007 22:22:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Pri meni je bil pa res verjetno psihični vzrok.


A lahko gremo naprej na hipotezi, da je bil?

Pa tudi če ne.....kar ti pravim, ti ne bo škodilo v nobenem primeru :).

Boš lahko odpustila fantu?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 8:08:41   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Ja pa saj pri depresiji gre tudi za hormone, a ne gre?


Pri psihičnih in psihosomatskih motnjah gre za nevrotransmiterje - serotonin in noradrenalin pretežno.Nekateri jih tudi laično poimenujejo hormoni - serotonin,kao hormon sreče, vendar to niso.

Ščitnični hormoni so TSH - stimulacijski ščitnični hormon, tiroksin, trijodtironin.

Vsa tale debata tukaj je čisto mimo ščitnice in njenega zdravljenja....če ima karin z zdravniškimi preiskavami dokazano preveliko (ali kakorkoli slabo)  delovanje ščitnice, je psihološka terapija le ena od podpor pri premagovanju težav.Hormonskega ravnotežja ali celo trajno okvarjene ščitnice pa ne bo nikoli pozdravila. Zato so le sintetični hormoni ali v veliko primerih operacija .

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 9:20:46   
Anonimen
Šnucika veš meni je to čist jasno. Je pa zanimiva debatauser posted image .

Mič, jaz nimam mojmu kej odpustit. 

Kar se pa vsega drugega tiče....imaš čist prav, bi mogla bl nase gledat, znat se sprostit, bolj skrbet zase. Mogoče bi to za par procentov izboljšalo moje počutje.
Ampak moje srce zaradi tega ne bo počasneje bilo, zaradi tega ne bom imela manj vrtoglavic, zaradi tega se ne bom lažje skoncentrirala, zaradi tega ne bom imela normalnega spomina, zaradi sproščanja ne bom postala mami....

Ker smo psiho obdelale, dejmo še mal fiziko.

Večina ljudem ki ima težave s ščitnico dela preveč ali premalo. Meni pa skače. Iz ene skrajnosti v drugo. In se jo zato z zdravili zelo težko nadzoruje.
Zakaj operacija? Nej sedaj mojajo miriti mojo ščitnico, potem spodbujat....v glavnem ne da se zdravit tega.
Ko ščitnico odstranijo ne morejo nič več hormoni skakat gor in dol ker jih nima kaj proizvajat. In tiste tablete ki omenjaš, so hormoni. Hormoni ki jih v normalnem primeru proizvaja ščitnica. In ko ti zadanjeo pravo količino si na konju. Živiš normalno brez nekih nihanj. Samo da pač ješ umetne hormone. Čist po domače razloženouser posted image .

Evo posledice moje bolezni:
-trije zgodnji splavi
-motnje v ciklusih
-izredno visok srčni utrip
-izredno povečanje telesne teže
-pojavi se šum na srcu
-visok pritisk/nizek pritisk(odvisno kakšno obdobje mam)
-izpadanje las
-kožne spremembe(čist imam uničeno kožo)
-vrtoglavice
-izgubljanje kratkoročnega spomina
-nezmožnost koncentracije
-napadi panike
-občasni problemi s sluznico(suhe oči ipd.)


Probleme s ščitnico imam že dlje kot je mrtev oči. Tako da to ni povzročilo tega. Je poslabšalo, tudi zato ker sem zavračala zdravila takrat. Ni bil pa to vzrok bolezni. Mislim da vzroka sploh ni. To je zelo razširjena bolezen. In se je ne da pozdravit s psiho.

Lahko se pa hecam in probavam še par let. Pa čakam da se zgodi čudež da zanosim in donosim. Sam ne bom. Ker se ne bo zgodil čudež.
Sem se predolgo odločala za to operacijo. Sploh ne vem česa sem se bala. No zdej se ne bojim več.

Verjamem da se lahko kdo sam pozdravi, verjetno nima hudih problemov. Pri meni pač to ne bo možno.

Nej, sm že pustila šiht za en mesec da bi se posvetila sebi, sem hodila na sprehode, pazila pri prehrani, se sproščala.....en tedn sem bila super, potem pa se je vrnilo na normalo. Ne gre tako. Res ne.

Je bla pa kul debatauser posted image . Bom upoštevala par stvari. Škodit ne morjo.user posted image

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 9:26:10   
šnucika
karin - evo en "psiho" nasvet z moje strani...user posted image
Če imaš pogoste panične napade ali si anksiozna....poskusi z dihalnimi vajami in progresivno relaksacijo.Po operaciji, če ne bo na tem področju boljše, pa ti lahko veliko pomaga psihiater.....vsaj meni je, trenutno sem na koncu devetmesečnega zdravljenja (tudi z AD-ji).

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 9:30:04   
Anonimen
Aja pa še neki.

To da je vse v moji glavi, da sama lahko vplivam na to kako se počutim, da lahko nadzorujem svoje telo.....to mi vsakodnevno ljudje govorijo. Jaz jim pa vsakodnevno razlagam da ni tako preprosto. Samo ljudje ne razumejo. Saj mi je logično. Verjetno tudi jaz nebi če nebi sama občutla kako to zgleda.
Hecno da človeku ki mu gnije roka ne govorijo naj si jo pozdravi s psiho. In pri ostalih takih stvareh. Ko se gre pa za hormone pa kar vsi mislijo da se da vse poštimat s psiho. Pa se ne da.
Moja mami je imela raka na bezgavki. Zelo malo možnosti so ji dali. In ji je psiha zelo pomagala. Vem da ji je. Samo če jo nebi operirali in obsevali ter zdravili....ji tudi psiha nebi pomaglala. To je dejstvo. In pri meni je čisto isto. Fajn da mam poštimane stvari....samo čisto ozdravile me ne bodo.

Aja pa za depresivno me dosti ljudi proglasi....sam nisem. Vem kako zgleda depresiven človek....jaz niti približno nisem tam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 9:30:57   
Anonimen
progresivno relaksacijo.


To je pauser posted image

Se da kkšno knjigo al pa kej tacga o tem dobit?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 9:32:57   
šnucika
Ti jih grem prilepit gor....zelo simpl vaje, za sproščanje in aktivacijo živca parasimpatikusa.
Že iščem......user posted image ...da ne bom na pamet pisala.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 9:37:53   
šnucika
Udobno sedimo, naslonjeni na naslonjalo. Roke imamo ob telesu ali pa nam počivajo v naročju. S stopali se dotikamo tal. Vaje lahko izvajamo z zaprtimi očmi.
DIHALNE VAJE
1. Dihalna vaja
Normalen vdih, normalen izdih skozi nos, dihamo s trebušno prepono; vajo ponovimo vsaj 5 krat.
2. Dihalna vaja
Normalen vdih skozi nos, podaljšan izdih skozi usta. Izdihnemo skozi rahlo zaokrožene ustnice, polglasno in kontrolirano. Dolžina izdiha je individualna in jo določi vsak zase. Dihamo s trebušno predpono.
3. Dihalna vaja
Globok vdih skozi nos, zadržimo zrak približno 10 sekund, če ne zdržimo, izdihnemo prej. Izdih izvedemo kot pri prejšnji vaji, skozi usta, z zaokroženimi ustnicami, počasi, kontrolirano. o izdihu mirno in kontrolirano dihamo skozi nos, se umirimo. Vajo ponovimo vsaj 5 krat.

PROGRESIVNA MIŠIČNA RELAKSACIJA
Vsaka sprostitev (napetost) mišic traja dva krat več, kot zategnitev (napestost).
1. PESTI
stisnemo desno pest - sprostimo (2 krat ponovimo)
stisnemo levo pest - sprostimo (2 krat ponovimo)
2. NADLAKTI
pritisnemo nadlakt (komolce) k trupu - sprostimo (2 krat ponovimo)
3. ČELO
visoko dvignemo obrvi in nagubamo delo - sprostimo (2 krat ponovimo)
potegnemo obrvi navzdol in skupaj (namrščimo se) - sprostimo (2 krat ponovimo)
4. OČI
dobro zatisnemo oči - sprostimo (2 krat ponovimo)
5. USTA
stisnemo ustnici skupaj - sprostimo (2 krat ponovimo)
močno stisnemo zobe in jih pokažemo vse do kotička ust - sprostimo (2 krat ponovimo)
6. VRAT
pritisnemo vrat nazaj, glavo naprej - sprostimo (2 krat ponovimo)
ali sklonimo glavo naprej - sprostimo (2 krat ponovimo)
7. RAME
dvignemo obe rami močno navzgor, vse do ušes - sprostimo (2 krat ponovimo)
8. PRSNI KOŠ
globoko vdihnemo (prsno) skozi nos, zadržimo zrak za 10 sekund in počasi izdihnemo skozi usta - sprostimo (2 krat ponovimo)
9. TREBUH
potegnemo trebuh navznoter (stisnemo trebušne mišice) - sprostimo (2 krat ponovimo)
stisnemo kolena skupaj - sprostimo (2 krat ponovimo)
10. STEGNA
iztegnemo in dvignemo obe nogi, stopala obrnemo k sebi, zadržimo - sprostimo (2 krat ponovimo)
11. STOPALA
iztegnemo in dvignemo obe nogi, stopala obrnemo k sebi, zadržimo - sprostimo (2 krat ponovimo)
Ves čas izvajanja mišičnega sproščanja je pozornost usmerjena v navodila. Dihanje je mirno in enakomerno, skozi nos.
Ko zaključimo z mišičnim zategovanjem in sproščanjem, se v mislim vrnemo na prijetna doživljanja lastnega telesa. Zaključimo tako, da počasi odštevamo od 5 do 1, odpremo oči in se s pozornostjo usmerimo v prostor.

HITRA SPROSTITVENA TEHNIKA
Globoko vdihnemo skozi nos (s trupom), zadržimo zrak za približno 10 do 20 sekund in hkrati napnemo mišice celega telesa. Izdihnemo skozi usta in popustimo napetost v mišicah.
Po izdihu umirimo dihanje in se odpočijemo.


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 9:55:27   
Anonimen
A to delam kar tko, vsak dan? Je kakšno pravilo?
A se da kje kkšno literaturo na to dobit. Da bi si mal prebrala.

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 11:36:24   
robinzon
Tukaj malo mešate jabolka in hruške. Ščitnica  je žleza , katera uravnava delovanje drugih organov, po mojem sploh še ni do konca raziskano, na kaj vse vpliva. Verjamem, da sprostitvene vaje kratkoročno mogoče pomagajo, ni pa to rešitev za dolgi rok. In kadar ščitnica dela enkrat preveč, drugič premalo in se jo ne da uravnat, je verjetno najbolje, da se jo odstrani in umetno dodaja telesu hormone.

Včasih me čudijo postopki  zdravljenja hipertiroze, ko ščitnica dela preveč. Uničujejo jo z radioaktivnim jodom, en lep čas si radioaktiven, en teden izoliran  v bolnici, doma se moraš izogibati drugih, sploh otrok, na koncu ti jo pa preveč uničijo in ti začnejo dodajat hormone.

Ni to, da lahko dela preveč ali premalo, imaš tudi ene avtoimune bolezni. Pojdi na forum  http://metuljcica.mojforum.si/ , kjer je cel kup v glavnem deklet s podobnimi težavami. Tam te bojo najbolj razumele in tudi vedele svetovat iz lastnih izkušenj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 11:44:17   
Anonimen
Robinzon hvala. Na forumu že sodelujem, no večinoma berem. In vem da je operacija najboljša rešitev. Probala sem pa že vse možno.
In res je, da je to še ful neraziskano in ogromno stvari, ki jih niti zdravniki ne morejo razložit.

(odgovor članu robinzon)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 12:56:25   
robinzon
Karin, ne vem, če prebiraš tudi tale fotum :

http://med.over.net/forum5/list.php?135

gor je tudi veliko podobnih vprašanj tirologu in se boš verjetno najdla v katerem.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 12:57:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Karin, ne vem, če prebiraš tudi tale fotum :

http://med.over.net/forum5/list.php?135

gor je tudi veliko podobnih vprašanj tirologu in se boš verjetno najdla v katerem.

LP


Ne to pa še nisem. Hvalauser posted image

(odgovor članu robinzon)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 13:01:07   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Tukaj malo mešate jabolka in hruške. Ščitnica  je žleza , katera uravnava delovanje drugih organov, po mojem sploh še ni do konca raziskano, na kaj vse vpliva. Verjamem, da sprostitvene vaje kratkoročno mogoče pomagajo, ni pa to rešitev za dolgi rok. In kadar ščitnica dela enkrat preveč, drugič premalo in se jo ne da uravnat, je verjetno najbolje, da se jo odstrani in umetno dodaja telesu hormone.

Včasih me čudijo postopki  zdravljenja hipertiroze, ko ščitnica dela preveč. Uničujejo jo z radioaktivnim jodom, en lep čas si radioaktiven, en teden izoliran  v bolnici, doma se moraš izogibati drugih, sploh otrok, na koncu ti jo pa preveč uničijo in ti začnejo dodajat hormone.

Ni to, da lahko dela preveč ali premalo, imaš tudi ene avtoimune bolezni. Pojdi na forum  http://metuljcica.mojforum.si/ , kjer je cel kup v glavnem deklet s podobnimi težavami. Tam te bojo najbolj razumele in tudi vedele svetovat iz lastnih izkušenj.




Vaje sem ji svetovala le za blažitev simptomov panike in anksioznosti.
Po vsem,kar sem preživela s svojo ščitnico, pa tudi vem, kako in kaj.Pa forumu metuljčica tudi sledim.user posted image
Po mojem bi v vseh teh letih ugotovili,če ima karin kakšno od avtoimunih.
In definitivno,kot radijojod je boljša odstranitev, preden ti jo z zdravljenji potolčejo do konca.Radijojod sem tudi sam dala skozi po operaciji in ni izključeno,da ga ne bom še kdaj...vsaj tako pravi moj onkolog.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:33:39   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Hecno da človeku ki mu gnije roka ne govorijo naj si jo pozdravi s psiho.

No, jaz sem želela dati podobno primerjavo; zakaj se človeku z zlomljeno nogo ne svetuje alternativnega zdravljenja s "kvalitenim lenarjenjem" in podobnim čirulečarulim? Tudi bolezen ščitnice je fizična in ni primerljiva z duševnimi boleznimi, čeprav ima mnoge podobne simptome.
Karin, kam pa hodiš k tirologu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:34:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Mič, jaz nimam mojmu kej odpustit. 


Še vedno mislim, da imaš user posted image .

Tisto, česar se najbolj branimo in o čemer smo pripravljeni najmanj govoriti, tisto nas ponavadi najbolj muči :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:36:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24


Kar se pa vsega drugega tiče....imaš čist prav, bi mogla bl nase gledat, znat se sprostit, bolj skrbet zase. Mogoče bi to za par procentov izboljšalo moje počutje.


A ni tvoje zdravje vredno vsakega procenta :)?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:38:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Nej, sm že pustila šiht za en mesec da bi se posvetila sebi, sem hodila na sprehode, pazila pri prehrani, se sproščala.....en tedn sem bila super, potem pa se je vrnilo na normalo. Ne gre tako. Res ne.


Bom povzela zadnje stran iz SP.

Meditacija ni sama sebi namen in v miru je ni težko doseči; njen namen je, da najdemo mir v kaosu vsakdana. Pa ne mislim, da moraš meditirati; mislim samo na mir, ki je v tebi :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:40:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Lahko se pa hecam in probavam še par let. Pa čakam da se zgodi čudež da zanosim in donosim. Sam ne bom. Ker se ne bo zgodil čudež.


Ne pravim, da se hecaj...user posted image

Pravim samo, da tudi sama naredi nekaj za svoje zdravje, za zdravje v širši definiciji te besede.

Čudeži se pa dogajajo....ko to najmanj pričakuješ :)).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:42:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: karin24


Kar se pa vsega drugega tiče....imaš čist prav, bi mogla bl nase gledat, znat se sprostit, bolj skrbet zase. Mogoče bi to za par procentov izboljšalo moje počutje.


A ni tvoje zdravje vredno vsakega procenta :)?


Ja sej razumem....sej maš prav....sam to bo procent....vse ostalo bo pa medicina naredila.

Bambina uradno hodim v KC ljubljana. Ne spomnim se zdej priimka, bom pogledala. Je pa sestra v sprejemni mami mojga sodelavca in mam mal protekcijeuser posted image . Neuradno....sem bila že pri vseh možnih čira čarah in pri veliko različnih dr..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:47:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Večina ljudem ki ima težave s ščitnico dela preveč ali premalo. Meni pa skače. Iz ene skrajnosti v drugo. In se jo zato z zdravili zelo težko nadzoruje.
Zakaj operacija? Nej sedaj mojajo miriti mojo ščitnico, potem spodbujat....v glavnem ne da se zdravit tega.
Ko ščitnico odstranijo ne morejo nič več hormoni skakat gor in dol ker jih nima kaj proizvajat. In tiste tablete ki omenjaš, so hormoni. Hormoni ki jih v normalnem primeru proizvaja ščitnica. In ko ti zadanjeo pravo količino si na konju.


To mi je jasno......vendar, tudi tablete niso rešitev za to, da boš potem ves čas na konju. 100% ne boš. Kot si že sama ugotovila, se njihov učinek spreminja.

Ne se zanašat na to. Preden boš šla na operacijo, razčisti pri sebi, da ne boš nikoli v VSEH stvareh popolna, ne zdaj, ne nikoli, ker to v življenju ni mogoče. Ne delaj si lažnih utvar, da boš potem ves čas na konju, ker ne boš. Razčisti zdaj, da padec s konja ne bo preboleč.

Glej, mlada si še.....na tvojem mestu bi si pustila celo leto, da delam na tem.....da ne ustvarjam pritiska nase, da ne želim biti popolna, da so napake sprejemljive.....in odpusti fantu. Ker čudeži se dogajajo :):

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:48:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

A ni tvoje zdravje vredno vsakega procenta :)?


Ja sej razumem....sej maš prav....sam to bo procent....vse ostalo bo pa medicina naredila.


Jaz verjamem kar v kakšen procent več :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Odstranitev ščitnice - kajenje
27.11.2007 20:50:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

A ni tvoje zdravje vredno vsakega procenta :)?


Ja sej razumem....sej maš prav....sam to bo procent....vse ostalo bo pa medicina naredila.


Jaz verjamem kar v kakšen procent več :).


Ja pol pa še boljš. Kolkr bo bo kul. Bo dobitna kombinacija, operacija, kemija....pa še moja glava spucanauser posted image .

Sam veš....te mam na sumu da si zapela uč na mojga....k me hočeš na vsak način prepričat da on ni zameuser posted image ....smola veš, k ga ne damuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?