|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  156 157 [158] 159 160   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktober 2008
8.8.2008 11:20:23   
vianne
Če ima katera v bližini Hofer so od četrtka (14.08) v akciji potiskane tetra plenice ter bodiji v kompletu. Več si lahko ogledaš na spodnjem linku

Hofer - otroški body z dolgimi rokavi 2 kosa

Hofer - plenice iz blaga 10 kosov





(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 3926
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 11:20:27   
lana34
Živijo vsem!
Po dolgem času se znova malo oglašam - berem vas sicer bolj ali manj redno, za pisanje pa ni časa, včasih pa tudi ne volje. Za razliko od vas mene pregledi spravljajo ob živce - v vsem tem času sem imela že okoli 20 ultrazvokov, 6 zdravnikov, vsak kar nekaj po svoje govori, le Merlo v Postojni, kamor me pošiljajo na druga mnenja pravi, da je z našim user posted image  vse OK. Pri nas se pa zaradi dopustov zdravniki kar menjajo in vsak ima neke svoje teorije, bojazni, predvidevanja, instinkte. Po merah naj bi bil otrok OK, po kao "instinktih" pa ne...Se mi sploh ne da o tem pisati in govoriti, pa tudi razmišljam ne več...Kar bo pa bo...Je pa res, da me ne pustijo, da bi v user posted image  uživala. Počutim se sicer krasno, nič me ne boli, nič me ne tišči, polna sem energije, v službi delam kot zmešana, je pa res, da si bom od ponedeljka dalje privoščila 14 dni dopusta. Nato pa še na polno do konca septembra, potem pa počasi izprežem. Ali pa tudi ne, bom videla...Če se bom fajn počutila, bom kar do zadnjega v službi, mi je brez veze čepet doma pa čakat in razmišljat!
Imejte se lepo, ko se vrnem domov, se pa znova kaj javim!

Aja - naslednji pregled imam SPET v torek, 12.8.

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 3927
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 11:39:03   
Acjom1
Hej!
Pri meni je vse po starem. Razen tega, da imam močan bel izcedek in sem razmišljala, da bi šla kar k nadomestni ginekologinji, ker moje še ni, da mi da kakšne vaginalete, ker se ne morem znebit teh vnetij že celo nosečnost, pa bi bilo zdaj res fajn, da bi se to nekak pozdravlo, da ne bom potem pri porodu mela vse vneto dol. user posted image Drugače pa hodiva zdaj z user posted image na materinsko šolo tukaj v Ljubljani in je prav fino, ker res noben prav nič ne ve o dojenčkih. user posted image

lana34 - ma se mi zdi prav čudno to, kar ti govorijo ti ginekologi. Kaj so pa kaj rekli, na čem temelji ta njihov "instinkt"? Saj zdravnik naj bi se zanašal na dejstva, ne pa na neke občutke. In če so stvari, ki se jih da izmeriti in preveriti ok, se mi res ne zdi prav, da te strašijo z nekimi svojimi instinkti. user posted image Tako da poskusi se čim manj obremenjevat s tem in uživat še do konca nosečnosti. user posted image

(odgovor članu lana34)
Neposredna povezava do sporočila: 3928
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 11:39:46   
Acjom1
Aja, pa zmeraj pozabim napisati: nasljednji pregled imam 26.8. user posted image

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 3929
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 12:36:17   
jana84
napišem skoraj cel roman, in potem ERROR...super!

Bom pa sedaj bolj na kratko! Toliko bolje za vas, ki berete user posted image

Sem hotela povedat, da smo včeraj z dragim možičkom in user posted image , ki nas spremlja vsepovsod (neverjetno, kaj ne?), naročili v Pikapolonici previjalno mizo. Škoda, da so imeli na "zalogi" samo tisto, ki je bila razstavljena, tiste pa niso mogli dat. Tako, da bomo sedaj čakali približno ene teden, da jo dobijo, potem pa jo gremo iskat... Prej pa upam, da nas poličejo iz Baby Centra, kjer sva že prejšnji ponedljek naročila posteljico... Uf...

Sem ravno pogledala kaj sem zadnjič napisala, pa ugotovim, da nisem omenila zelooo pomembne stvari: naša pikica, ki je sedaj že kar velika PIKA, se je obrnila na glavo in že čaka, da se bo tako tudi rodila user posted image user posted image user posted image ...tako je prav...Sem prav vesela, da ne želi najprej riti pokazat...

Nič, se grem nazaj učit...Me kar zmanjkuje pred tisto knjigo, bi kar zakinkala...Pa vem, da moram še dosti prebrat do izpita in zato mi ne ostane drugega kot da grem nazaj v postlo pred knjigo (tam je najbolj udobno, se založim z vzglavniki z vseh strani...)...
lepo se imejte...na ta bolj tak oblačno-soparen dan. vsaj pri nas je tako!
papa

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 3930
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 12:49:09   
lana34
Saj, ACJOM, v tem je štos, da mi ne pove, kaj misli s tem instinktom...Instinkt je instinkt - mere so ok, kot sem napisala, njegov OBČUTEK pa pravi drugače. Štos je v tem, da stegnenica user posted image  za nekaj tednov zaostaja v rasti za drugimi deli telesa. To je sicer značilno za kako kromosomsko napako, ki pa smo jo mi izključili z AC - ta je pokazal, da je vse v redu. Dr. Merlo meni, da ni panike, saj tudi jaz nisem ravno dolgonogašica in si razlaga, da je dete pač po meni, "rezervni" ginekolog, ki nadomešča mojo G pa dela iz tega dramo. Ampak pazi - ne reče in ne pove, kaj naj bi bilo narobe in ali naj bi sploh kaj bilo, ampak pravi preprosto - pojdite še drugam vprašat, kaj menijo...Saj pravim, jaz trenutno res kar najbolj zaupam dr. Merlu in razmišljam, da bi se prestavila k njemu in tudi rodit šla v Postojno. Bomo videli, kaj bo v torek - če bo spet kaj veliko pametoval, bom rekla adijo in šla v Postojno...
Uživajte, jaz grem naprej delat, mam danes petkovo gužvo, pa se mi ne da, zato občasno raje priletim na rr.user posted image

< Sporočilo je popravil lana34 -- 8.8.2008 12:52:39 >

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 3931
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 13:34:30   
Tejčika29
Lana34 - predlagam da se prepustiš in uživaš v user posted image , predlagam ti tudi, da ne dovoliš delati toliko ultrazvokov ker so škodljivi (na nek način sigurno).  Spočij si na dopustu, pa nikar se ne ženi do konca septembra (razen če nimaš več LD-ja), včasih nočemo poslušati svojega telesa, tudi jaz sem včasih kar delala v nedogled, potem pa mi je rekel en sodelavec - mogoče pa rabiš ravno dopust in počitek! In še kako prav je imel. Tudi sama sedaj še delam, 14 dni dopusta imam v avgustu, s 4.9. pa končam (dopust pred porodniško). Bom pa malo uživala, brala, počivala, še kaj kupovala, obiskala kolegice z dojenčki, kuhala in se v glavnem cartala (moj si me sploh ne predstavlja da bom doma, jaz sem včasih delala tudi po 12 ur - še privat popoldan...).

Zvezda 17 - tudi sama se sprašujem koliko je priporočljivo kopanje v morju, če nas matra spodaj (tudi sama ne vem v kakšnem stanju sem sedaj, zadnjič sem bila še lepo zaprta, sedaj ko me spodaj boli pa niti ne vem, pregled imam pa po morju). Meni je G rekla, da zmerno plavanje ni škodljivo in jaz se bom sigurno kaj namočla, pa malo na blazini ležala, vendar ne predolgo.

Lep vikend čeprav se obeta nekaj dežeka...

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 3932
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 17:41:06   
jana84
lana34...Pa da ti tako govori G, to ni normalno. Če se mu zdi, da nekaj ni vredu z otročkom ti mora povedati in seveda ti mora povedati tudi KAJ! Če pa ne ve, pa nej bo raje tiho... Saj je ja zdravnik in ve da stres škoduje zdravju, v nosečnosti pa sploh...Tako, da ti kar poslušaj tistega, ki mu bolj zaupaš, očitno je v tvojem primeru dr.Merlo. Sicer pa, če so vse meritve, ki si jih opravljala pokazale, da z otročkom ni nič narobe...Pomoje gre zaupati temu, ne pa nekemu instinktu, ki ga nekdo niti "noče" definirati. Zatorej: ne se preveč sekirati, kajti več škode lahko narediš s tem, da se sekiraš...Lepo se sprosti in misli pozitivno...Pa bo!

Sedaj sem si vzela malo počitka, ker ravno pospravljam malo omare...Sem si rekla, da moram počasi naredit kaj prostora za nešega otročička, pa za vse njegove cunjice, ki bodo počasi začele prihajati v naše stanovanjce... Sem lepo pregledala katere cunje sploh lahko oblečem, katere so "potencialne", katere pa za nič na svetu ne spravim na rit ali trebuh. Sem pregeldala tudi en velik kup nosečniških oblačil od sestric, pa ugotavljam, da imam majhne in suhe sestrice...3/4 oblek mi je premajhnih že sedaj, kaj bo šele čez mesec mesec in pol...Pa smo jih lepo zapakirali v vrečo in jih bom po porodu vse skupaj vrnila...Saj upam da jih bo katera še kdaj rabila user posted image .
Nekaj stvari, ki jih ne uporabljamo (npr. rezervne velike brisače, zimska posteljnina...) sem spravila v predal pod kavč, tako da je sedaj v omari v sobi celo nekaj prostora za našega otročka. Ko pa pride previjalna miza, pa spravim stvari, ki sem jih že dobila in kupila za otročička v predale...Seveda me pa čaka še pranje vseh stvari. Preprati moram posteljnino, ki smo jo kupili, pa nekaj oblačilc, ki smo jih prav tako kupili. Hvala bogu, da mi ne bo treba prati in likati oblačilc, ki mi jih bo dala sestra, saj bo to naredila že ona...Njena 3 mesečna deklica še vedno nosi ta mičkane oblačilca (56,mogoče kakšno 60), tako da ko jih odrabi jih bo lepo oprala in pritovorila k meni user posted image ...

No zdaj pa skočim malo na zrak, ker je dež tako lepo shladil zunaj, da ni za verjet...Pred dežjem je blo 30 stopinj, zdaj pa jih je 22...Skor za dolgo majco oblečt...user posted image

fajn se mejte...

< Sporočilo je popravil jana_k -- 8.8.2008 17:48:25 >

(odgovor članu Tejčika29)
Neposredna povezava do sporočila: 3933
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 18:41:01   
janja 27
ojla ojla

da vas še jaz pozdrvaim preden odpeketam na morje user posted image user posted image zrihtano imam skoraj vse...še za znosit v avto in pomit po tleh ( to bom zvečer k bo tamala zapala ) in jutri auf ob 5 h in na pot....proti krku...

lana 34 joj to je res gorz akaj lahko naredjo g s tvojimi živci....tanajbolš bo da se prepišeš k merlotu in greš rodit v postojno....eni moji znanki so ravno tako govorili celo nosečnost da nekaj ni v redu z otročičkom je bl reva vsa panična in na koncu je rodila ok fantkauser posted image user posted image tko boš tud ti boš videla da bo vse ok....je pa res da se skiraš...

no jaz sem šla danes na 3d in spet nisva nič posnela k se to moje bitje tko stiska k meni bova provala še enkrat k mam pregled smo pa težki 1700 g ...in mi je rekel da je ravno danes enga tolk težkega fantka porodil k se ni hotel več razvijat v maternici in je z njim vse okuser posted image user posted image

tko bejbe lepo se mejte..lepo se naklepetajte sem vidla da ste ratale bolj žive k sem se pritoževalauser posted image user posted image
bom pa dodala seznamček pregledov za drug teden k me ni
papa




_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 3934
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
8.8.2008 18:45:55   
janja 27
PONEDELJEK  11.08.08

  user posted image    sonček75
  user posted image    zvezda17
  user posted image    timnala
  user posted image    afnica ma
la



TOREK 12.08.08


     blanka1
  user posted image    corti
  user posted image    lana34




SREDA   13.08.08


  user posted image    miškolinka4455
  user posted image    mbd0411
  user posted image    Lučka1




ČETRTEK   14.08.08


  user posted image    B.M.
  user posted image    billa





PETEK JE PA PRAZNIKuser posted image user posted image user posted image  


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 3935
   RE: Oktober 2008
8.8.2008 18:49:15   
janja 27

user posted image

1. oktober
 
user posted image   Petrca* (3user posted image 3user posted image ) pr. ?  user posted image   LJ 31 let
       user posted image  user posted image
user posted image   sonček75 (5user posted image 1user posted image )pr. 11.08.08 user posted image
33 let user posted image user posted image
user posted image   nineva (3user posted image 2user posted image )   user posted image MB 30 let user posted image




2. oktober

user posted image   blanka1 (2user posted image ?user posted image ) .pr.12.08.08 user posted image   MB 23 let
       user posted image   ( user posted image   - Sven ali user posted image   - Fiona )
user posted image   levinjaa (2user posted image 2user posted image ) pr.  user posted image   LJ  user posted image   
        30 let user posted image  
user posted image   nosečnica (1user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image   LJ user posted image
user posted image    Acjom (2user posted image 1user posted image ) pr.26.08.08 user posted image 23 let
        LJ
 user posted image  user posted image
user posted image    valla(2user posted image 2user posted imageUZ 08.08.08.
         user posted image LJ 28 let user posted image  user posted image
user posted image     laknerš(2user posted image 2user posted image ) pr.user posted image  user posted image user posted image



3.oktober

user posted image   snezika (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image 32 let LJ user posted image   user posted image
     
   
 
4. oktober
 
user posted image   coccinella (1user posted image 1user posted image ) pr. 22.08.08 user posted image
         Domžale  user posted image   user posted image   29 let 
user posted image    B.M. (1user posted image 1user posted image ) pr. 14.08.08  user posted image MB
         user posted image  
- Matic user posted image
  
  
 
 
5. oktober
 
user posted image   tanja29 (1user posted image 1user posted image ) .pr.? user posted image  user posted image - Manca
        
29 let user posted image
user posted image    kala28 (?user posted image ?user posted image ) pr.?  user posted image user posted image user posted image
 
 
 
 
6.oktober
 
user posted image   jana_k (2user posted image 1user posted image ) .pr. 27.08.08 user posted image user posted image   Vipava
       
user posted image  
23 let
user posted image    cvetka31 (?user posted image ?user posted image
user posted image    freja (3user posted image 2user posted image )  user posted image user posted image
  
 

7. oktober
 
user posted image    Veki_222 (1user posted image 1user posted image   ) 4.pr. 25.08.08 user posted image  user posted image  
         
Trbovlje 29 let   user posted image
user posted image     Zvezda17 (1user posted image 1user posted image ) pr. 11.08.08  user posted image   Idrija 25 let
 
 
 
 
8. oktober
 
user posted image    Liza01 (2user posted image 2user posted imageuser posted image   user posted image
 
 
 
9. oktober
 
user posted image    timnala (1user posted image 1user posted image ) pr.11.08.08 user posted image   user posted image   Mozirje 27 let
        ( user posted image - Nac ali user posted image - Ajda user posted image
user posted image    Miskolina4455 (2user posted image 1user posted image ) pr. 13.08.08 user posted image LJ
        
31 let user posted image (user posted image - Nik ali user posted image - Lara )
 

 
 
 
10 oktober
 

user posted image    jolly123 (1user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image   KR
         27 let user posted image

user posted image    barby (1user posted image 1user posted imageuser posted image   KR 23 let
user posted image    SAFIRA (2user posted image 1user posted image )  user posted image user posted image user posted image
user posted image     M_mojca (1user posted image 1user posted image ) pr. 19.08.08 user posted image   Trbovlje
          24 let user posted image user posted image
 
 
 
 
11. oktober  
 
user posted image    dajadada (2user posted image 1user posted image ) pr. 20.08.08 user posted image   user posted image user posted image
 
 
 
12. oktober
  
user posted image     sarcy21 (1user posted image 1user posted image ) pr.
          user posted image user posted image - Mark user posted image
user posted image     zeko (1user posted image 2user posted image  user posted imageuser posted image   user posted image  user posted image -user posted image   ; user posted image -user posted image
  
 
 
 
13. oktober
 
user posted image   Rendi (1user posted image 1user posted image ) .pr  user posted image   KP 29 let
       user posted image  user posted image - Eneja
user posted image    mbd0411 (2user posted image 2user posted image ) pr.13.08.08  user posted image   CE user posted image 35 let   
user posted image    janja27 (5user posted image 2user posted image ).pr.20.08.08 user posted image   PO
        30 let user posted imageuser posted image - Gašper ali user posted image   - ?? )
user posted image    klavdija27 (1user posted image 1user posted image ) pr.03.09.08 user posted image user posted image   user posted image
  
  
  
 
14.oktober
 
user posted image    corti (1user posted image 1user posted image ) pr. 12.08.08 UZ 20.08.08
       user posted image Domžale user posted image
25 let
user posted image    maserati (3user posted image 2user posted image )pr. ? user posted image   user posted image user posted image




15.oktober

user posted image   "talcy" (2user posted image 1user posted image ) pr.user posted image 24 let user posted image
user posted image    ajetam (1user posted image 1 user posted image )   user posted image  user posted image 22 let
user posted image     Mandek (1user posted image 1user posted image ) pr.?  user posted image   user posted image   user posted image




16. oktober

user posted image     Kaštrun (2user posted image 2user posted image ) 5.pr. ? user posted image   27 let user posted image user posted image
user posted image     ZalaTM (2user posted image 2 user posted image )  user posted image  user posted image  user posted image  




17. oktober

user posted image    vianne (2user posted image 1user posted image ) 7.pr. user posted image   Pivka user posted image
         31 let user posted image
user posted image    billa (1user posted image 1user posted image ) pr. 14.08.08 user posted image obala 33 let user posted image
user posted image    tejčika29 (1user posted image 1user posted image ) pr. 26.08.08 user posted image CE  user posted image





18.oktober

user posted image    Maska (2user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image LJ 29 let user posted image user posted image





19 oktober

user posted image     Lena35 (4user posted image 2user posted image ) pr.02.09.08 user posted image 36 let user posted image user posted image
user posted image     afnica mala (4user posted image 1user posted image ) pr.11.08.08 user posted image   LJ user posted image




20.oktober

user posted image     bluster (2user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image LJ 40 let user posted image user posted image
user posted image     škorpion (2user posted image 2user posted image ) pr. ? user posted image    user posted image   CE
          28 let user posted imageuser posted image - Nik ali user posted image - NIka)
user posted image     sanelaa (1user posted image 1user posted image ) pr.21.08.08 user posted image   Velenje
           
26 let user posted image user posted image
user posted image     sean (1user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image Nova Gorica 20 let user posted image user posted image




21.oktober

user posted image     barbara33 (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image   32 let
          user posted image - Anja user posted image





22.oktober 

user posted image     Lana34 (1user posted image 1user posted image ) pr. 12.08.08 user posted image 35 let user posted image
user posted image     Natali07 (2user posted image 2user posted image ) pr.19.08.08  user posted image   33 let
         user posted image KR user posted image
user posted image     jerikou (1user posted image 1user posted image ) pr. ? user posted image 26 let user posted image user posted image




24.oktober

user posted image     PikicaStonoga (1user posted image 1user posted image ) pr. 20.08.08
         user posted image   user posted image 28 let LJ user posted image PDP 02.11.08



25.oktober

user posted image    "tedy" (3user posted image 3user posted image pr. 26.08.08
        user posted image   LJ user posted image 37 let user posted image
user posted image     jolie (1user posted image 1user posted image ) pr. 26.08.08 user posted image NM user posted image 29 let user posted image
user posted image     Urška// (2user posted image 2user posted image ) pruser posted image   MB
          
29 let user posted image
user posted image    stunfek (3user posted image 2user posted image ) pr.03.09.08 user posted image Vransko (INDIJA) 
         35 let  user posted image user posted image   ODLETI 22.08.08
user posted image     minca_n (1user posted image 2user posted image  user posted image )  user posted image   user posted image   21 let
          user posted image -
Zoja   user posted image   -  user posted image Nia
user posted image     Lučka1 (1user posted image 1user posted image ) pr. 13.08.08 3D ?.08.08 user posted image
           LJ  user posted image 30 let
user posted image




30.oktober

user posted image   wateshine (1user posted image 1user posted image ) pr. 18.08.08  user posted image user posted image  user posted image
         Šmatrno pri Litiji 
20 let
user posted image    Freha (1user posted image 1user posted image ) pr. 18.08.08  user posted image   user posted image
user posted image     Anny (2user posted image 2user posted image ) pr.? user posted image user posted image Jesenice
user posted image     lovely (1user posted image 1user posted image ) pr.? user posted image user posted image user posted image




31.oktober

user posted image    sončnica24 (1user posted image 1user posted image )pr. 08.09.08  user posted image 25 let user posted image







 
VSEH SREČK user posted image   NAS JE  68 user posted image user posted image user posted image

pričakujemo 70 user posted image

trenutno razmerje:

                user posted image    19
                user posted image    20
                user posted image   32



user posted image     gibi
user posted image       presenečenje če nočete vprašati za spol





kaj potrebujemo za porodnišnico :

Dokumenti:
* zdravstvena kartica
* napotnica za porodnišnico
* napotnica za reševalno vozilo
* izvidi
* materinska knjižica
* potrdilo o udeležbi očeta na materinski šoli
* osebni dokument
* poročni list (lahko kopijo)

Osebna higiena:
*
zobna ščetka
* zobna pasta
* nevtralen deodorant
* vazelin za ustnice
* milo
* glavnik
* krema
* vložki (bombažni npr. vir80)
za tiste ki so šivane baje da so boljši Vir nature saj se šivi tako ne zatikajo v vložek
* Multi mam lanolin
* mrežaste spodnje hlačke za enkratno uporabo
* nastavek za dojenje Avent - najmanjši
* mobirel + polnilec, foto, energijsko čokoladico

Oblačila:
* po želji svoj kopalni plašč
* spalno srajco (najbolje da se odpenja od spredaj)
* nogavice
* copate

spodnje hlačke

  Pripomočki za dojenje:
* nedrček za dojenje (2x)
* prsne blazinice

Oprema za novorojenčka (prinese očka na dan odhoda)
*
4 tetra plenice
* 3 plenice za enkratno uporabo
* povijalno plenico
* žabice
* majčki
* bombažno kapico
* jopico
* odejico
* copatke
* avtosedež
* tolažilna duda
* rokavičke


KAJ POTREBUJEMO ZA NOVOROJENČKA:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2302780&mpage=154&key=


[/quote]
[/quote]

_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 3936
   RE: Oktober 2008
9.8.2008 7:40:40   
*tedy*
Zvezdica 17 je sem odprta 2 cm in se normalno kopam v morju vsak dan. Na plaži imam tisti stol k se prevaga za ležat in seveda senčnik tako da nam je prav luštnouser posted image . Je pa  ful čudno plavat prsno, ker mi noge ven iz vode štrlijo , glavo mam pa pod vodo. Sicer je pa strogo prepovedano lulanje v vodo, ker res lahko dobiš kakšno vnetje, tud če je voda čista.

Lep sončen dan s Krka

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 3937
   RE: Oktober 2008
10.8.2008 9:46:17   
mbd0411
Kako ste kaj punce?
Zdaj bo kmalu konec počitnic in vas bo več tu.
Kje je kaj lena35?
Mi imamo že vse pripravljeno za novega člana razen postelje,ki pride tik pred.
Oprano,zlikano,pospravljeno v vrečke...je pa vse ostalo.Kozmetiko kupim pa smo.
Trebuh imam še bolj majhen,se mali skriva nekjeuser posted image .Tako,da se ne počutim še nič okorno.Imam ful energije in bi kar naprej nekaj delala.
Janja27,ti si pa tako pridna s seznamom in opozorili za preglede.Se bomo mogle zmenit za en piknik,da se ti oddolžimo.user posted image
Lepo nedeljo vam želim


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu *tedy*)
Neposredna povezava do sporočila: 3938
   RE: Oktober 2008
10.8.2008 14:35:00   
levinjaa
Tudi jaz se oglašam po dolgem času. Sem kar v redu, le anemijo imam kar hudo, tako da sedaj jem železo in skoraj vsak dan meso. Bila sem še na enem ultrazvoku, user posted image baje tehta že 1900 g in seveda pridno brca. Obrnjen je na glavo, tako da so dobre šanse za porod po normalni poti (prvič namreč carski rez). Ta teden še delam, potem pa dopust (do sedaj samo 2 dni), potem pa porodniška. Juhu! Naslednji pregled imam pa 18.8.

LP

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 3939
   RE: Oktober 2008
10.8.2008 21:35:30   
*talcy*
ojla punce ... jaz sem spet mal oglašam ... sem vas mal prebrala pa vidim da ste nekatere že odprte ... držim pesti da zdržijo user posted image  čimbližje datumi poroda ....
no jaz sem bila v petek na pregledu pa sem visoko zaprta srček je tud ok naslednjič pa mi vzame kri vodo sladkor za tokso  in streptokok ... je rekla da bomo delali tud ultrazvok da vidimo kako se kej dogaja zuser posted image  ...... drugač sem ok sam se mi zdi da me mal dol vse skup tišči ....
kako je z vami in z brcikami ?? kje jih čutite? pravijo da dobiš brce tud v rebra ?? no jaz jih čutim samo okol popka par cm nad al pod pa levo pa desno čist visoko pa ne  ... sem pa v 31t .....
aja tud men trebuh kar redno otrdeva pa spet popusti .... ma upajmo da bo še mal zdržalo vse skup  a ne?? user posted image

no uživajte pa še kaj pridem gor .....

(odgovor članu levinjaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3940
   RE: Oktober 2008
10.8.2008 21:54:33   
Acjom1
Živjo! Mi smo pa danes bili malo na Brezjah. Imajo starši od fanta vikend gor in se je prav fajn malo umaknit s te Ljubljane. user posted image
Glede brcik... Jaz jih tudi čutim več ali manj okoli popka, pa kak centimeter višje tudi, ampak do reber pa še ni prišel, pa sem že v 33. tednu. Me pa včasih nekje čisto desno pobrca. user posted image Me pa bolj kot nizke brce jezijo teli njegovi lenobni dnevi, ko je tak mir v trebuščku. user posted image

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 3941
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
10.8.2008 22:07:45   
sarcy21


PONEDELJEK  11.08.08

user posted image    sonček75
user posted image    zvezda17
user posted image    timnala
user posted image    afnica ma
la



TOREK 12.08.08


  user posted image   blanka1
  user posted image    corti
  user posted image    lana34
  user posted image    sarcy



SREDA   13.08.08


user posted image    miškolinka4455
user posted image    mbd0411
user posted image    Lučka1




ČETRTEK   14.08.08


user posted image    B.M.
user posted image    billa





PETEK JE PA PRAZNIKuser posted image user posted image user posted image  



_____________________________

13.10 2008 smo dobili sinčka Marka
20.8.2010 smo dobili hčerkico Najo
1.4.2013 pa se nam je pridružil še fantek Žan


(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 3942
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
10.8.2008 23:51:53   
Mandek
Pozdravljene, ponočnjakinjeuser posted image .

Nam se danes iztekajo zadnje urice dopusta in da bi  vse skupaj trajalo malo dlje, še vztrajamo pokonciuser posted image .
Jutri imam navsezgodaj redni pregled, zato sem nekoliko bolj mirna. Čas se izteka in sploh ne morem verjeti, da nas čakata še dva meseca!!!

V glavnem, letos sva se zadnjič pred veliko pavzo odpravila na počitnice sama. Ker sva bolj raziskovalne narave in naju zanimajo npove stvari, sva jo mahnila v Tunizijo in vam rečem, da je za mano čudovit teden, poln počitka, smeha in ljubezni:)

Realnost: uredila vse papirje na CSDju, ker je bila tam neka zelo, zelo prijazna uslužbenka, nakupila še par malenkosti-nevtralnih barv, ker ne veva spola, ostalo pride pri plači (so naju počitnice kr precej staleuser posted image ). Spremenila sem stalno bivališče, tako, da bomo sedaj vsi na istem naslovu in ne bo nepotrebnih kolobocij.
Bebica se še ni obrnila, ampak mamo še čas. Me pa osreči vsakič, ko se premakne ali brcne, kar pomeni, da sem srečna 22 ur na danuser posted image . Jap, zelo živahno dete je.
Od začetka do danes sem se zredila 5 kg, od tega 1,5 kd samo v Tuniziji (all inclusive in božanska hrana)user posted image
Spet imam neko vnetje, hb, da je jutri pregled in bomo prekontrolirali, kaj se dogajauser posted image .

Aja, za evidenco: rodila bom v Celju, stara sem 25, spol pa naj bo presenečenje.



Uf, veselim se že bebice. Res. Čisto nora svauser posted image .

Prijetno noč vsem skupaj*******



_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 3943
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
11.8.2008 8:43:10   
coccinella
Pozdravljene!

Ze dolgo nisem nic naposala, pa se vam zdaj malo oglasim....
Jaz sem prejšnji teden v sredo začela dopust, pa imam kar precej dela....saj veste kako je to, če do sedaj njisem nič pripravila za našega user posted image . user posted image user posted image user posted image   Sedaj imam postavljeno previjalno mizico, aja pa v sobi sem morala malo prestaviti stvari, da bo malo več prostora za  user posted image , pa tudi nekaj malega oblekic že imam. Več bom pa še nabavila ta oz. naslednje tedne, ko bom tudi vse papirje na CSD uredila. Komaj čakam user posted image user posted image user posted image

Premišljujem pa tudi da bi v sredo proti večeru malo na morje pobegnila, no upam da mi bo ratalo. user posted image

Imam pa še veliko stvari za urediti, tako da bo ta teden oz. mesec res naporen....

No moj user posted image je kar priden, premika se 100 na uro...ampak sem srečna za vsako njegovo brco....user posted image

Lep sončen pozdrav vam želim, pa se slišimo...

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 3944
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
11.8.2008 8:48:59   
corti
Dobro jutro!
Pa da se vam še jaz malo javim!
Še 9 dni do konca delavnih dni, potem pa uživanje na dopustu in v pričakovanju novega člana!
Glede brcik, jaz jih čutim čez cel trebuh! Včasih me špikne čisto spodaj, včasih pa je v rebrih,ampak večina časa je pri rebrih!
Drugače smo vsi trije super...no mislim da je tudi naš user posted image , ker tako veselo brca..oz. se premetava! Zdaj se že fino vidi bulice na trebuhu...oz včasih kar fino bulo! Mislim, da mi bo ritka vn pogledala! 
Joj glede kg, pa sem čisto žalostna....ful pazim kaj jem,se redno gibljem,  ampak sem že na 60 kg, štartala pa sem z 45! user posted image Upam, da se bo to ustavilo!
Drzgače pa sem zadnjič spet imela kontrolo vode in ni nič bolje s to mojo bakterijo! Tako, da zdaj ko sem po šterih mesecih antibiotikov in vsega...mislila, da se pač moram sprijazniti s tem...tako mi je rekel nadomestni ginekolog.....ja zdaj pa mi je moja ginekologinja rekla, da me bo poslala naprej k Urologu! Priznam...postalo me je strah, ker ne vem kaj naj pričakujem! Mogoče ima oz pozna koga z podobno izkušnjo?

Nič , zdaj pa kmoram počasi trgovino odpreti, tako da se za enkrat poslavljam!
Lep dan

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 3945
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
11.8.2008 9:03:01   
jolly123
Jutro, pri nas mamo pa malega mucka v varstvu. Poglejte to luštno faco user posted image
http://www.zverca.si/iskalibododom/20-iskalibododom/154-mali-franjo.html

Se pa našemu psu čisto trga, bi ga kar napadel. Sva mu ga pokazala, češ saj ga bo povohal pa bo mir, pa se je hotu kar spravit nanj. In zdej je pa čist živčen in že od zjutraj cvili in hoče v kopalnico kjer je ta lepotec. Tudi hrana ga ne zanima...nič.

Me je rahlo začelo skrbet kako bo, ko bomo imeli dojenčka. user posted image

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 3946
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
11.8.2008 9:10:24   
sončnica24
Hojla, se še jaz javim se že tudi celo večnost nisem. Najprej sva z mojim malo okrog letala pa šla še perverit če je voda v morju solena. Sedaj pa še je ogromno enega dela doma da bo do oktobra vse tako kot mora bit.

V petek sem bila na pregledu in vse je v najlepšem redu edino kar pač je da imam posteljico malce bolj spredaj in so zato brce malo manj močne. Je pa ta najin user posted image prav smešen ko da moj user posted image roko na trebuh se takoj umiri ko pa se obrne k meni s hrbtom pa se k njemu stisnem pa ga tak nabrca da je veseljeuser posted image , sva se včeraj prav smejala v postli.

Kaj ste že vse dobile tabelo za štetje gibov? Jaz jih bom začela štet z današjim dnem oz. pisat štela sem jih tako informativno že čez vikend pa zaenkrat jih je kar hitro 10.

Lep dan vam želim in uživajte.

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 3947
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
11.8.2008 15:34:44   
billa
Živijo, pri nas vse pod kontrolo. Danes sem imela pregled pri svojem ginekologu, ki me je pregledal in rekel, da je vse odlično in da je maternični vrat popolnoma zaprt, tako, da me je poslal na "dopust" in me naročil šele čez 4 tedne. Poslušal je srček našega user posted image in rekel, da je prav lepo slišat takšno bitje, tako, da sem zelo vesela.
Po pregledu sem šla poslušat še predavanje o epiduralni. Podpisala sem soglasje, za vsak primer. V izolski porodnišnici je praksa takšna, da gredo podpisi v arhiv in jih potem, če se odločiš samo poiščejo v arhivu. Si pa še vedno nisem na jasnem okoli epiduralne. Za tiste, ki prvič rojevamo je to vsekakor težje, ker itak ne veš kaj te čakauser posted image .
Corti, ne sekiraj se za kg. Sploh pri tvoji teži, je čisto ok, da si malček več pridobila. Jaz sem optimist, da bo šlo z dojenjem vse lepo dol.
jolly, mi imamo doma tudi kužona in sem prav radovedna kako bo sprejel novega člana, glede na to, da je 100% razvajenec. Kar smo želeli spremenit (spanje v postelji) pred prihodom dojenčka, smo že, tako, da ne bo imel občutka, da je zaradi novega člana česa prikrajšan.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 3948
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
11.8.2008 16:36:03   
jolly123
Billa a veš da sploh nisem pomislila da bi mu omejila spanje na postelji, čeprav bo to pomoje nujno potrebno. Naš je namreč totalni razvajenec in zvečer z mano izležava na kavču in skupaj gledava tv in nasploh ima vso najino pozornost. Se bojim, da se ne bo potem počutil zapostavljenjega in da ne bo skakal na kavč, ko bo dojenček gor.
Verjetno res najbolje da ga zdaj več ne vabimo na kavč a ne?

(odgovor članu billa)
Neposredna povezava do sporočila: 3949
   RE: TUDI JAZ SEM OKTOBERKA 2008
11.8.2008 20:17:51   
mbd0411
Jolly123,toliko sem napisala pa me je ven vrglouser posted image
Po moje bi blo res dobro omejiti obiske na kavču,a postopoma.
P+Treba ga bo kako drugače zaposliti.Mogoče radio in kup cd s pravljicami....


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 3950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  156 157 [158] 159 160   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  156 157 [158] 159 160   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?